SLANK, FIT, GEZOND o// 4poede xeep nfmmt Gewichtig! Daudey's Bloemenmagazijn AGENDA. De denkende huisvrouw WOENSDAG 29 MEI 1940 HA'AREE M'S D A G BEAD 2 Opliclitingsaffaire na zes jaar voor den rechter. 's-GRAVENHAGE, 28 Mei. Bijna zes jaren ge leden, n.l. op 2 Juli 1934 werd een handelaar in foto artikelen, te dezer stede, door een jongeman, die zich uitgaf voor jhr Schimmelpenninck van der Oye. doch wiens werkelijke naam een geheel andere was zijn initialen luiden L. J. de W. opgelicht voor twee fototoestellen. De winkelier deed aangifte bij de politie, doch de „kooper" van de beide toestellen bleek niet meer vindbaar. Totdat toevalligerwijze onlangs een andere jongeman, zekere V., met de po litie in aanraking kwam voor een feit dat tot over brenging van dezen V. naar het Huis van Bewaring leidde. Bij deze gelegenheid kwam aan het licht, dat De W. en V. in 1934 eenige malen „op stap" waren geweest en dat zij samen te Zandvoort waren aan gehouden. De W. had toen aan V. verteld dr.i nij van een winkelier twee fototoestellen onder valsch oor- wendsel in handen had gekregen. De bedoelde winkelier was nu spoedig gevonden en nadat de noodige inlichtingen waren verkregen kon alsnog de vervolging tegen De W. worden in gesteld. De officier van justitie eischte terzake van op lichting tegen De W. acht maanden gevangenisstraf. Uitspraak 11 Juni. Uitvoer van kippeneieren naar Duitschland. 's-GRAVENHAGE, 28 Mei. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat de uitvoer van kippeneieren naar Duitschland weer is geregeld en dat deze op de zelfde wijze zal kunnen geschieden als voorheen. Alle voorschriften en bepalingen te dezer zake blijven van kracht. De exportprijzen voor kippen eieren zijn vastgesteld op den prijs, die gold op 9 Mei jl. Er is voorts een regeling getroffen, waar door directe uitbetaling aan de exporteurs kan volgen. Er zal verder een hoeveelheid eendeneieren naar Duitschland kunnen worden uitgevoerd, welke overeenkomt met de hoeveelheid, die voorheen door Duitschland werd afgenomen. De exportprijs zal voorloopig bedragen f 3.30 per 100 stuks. De eendeneieren, welke niet in verschen toestand wor den uitgevoerd, kunnen worden ingekalkt en zullen later als kalkeïeren worden uitgevoerd. De Nederlandsche Centrale voor eieren en pluimvee te Beekbergen, welke met de uitvoering van deze regeling is belast, zal per circulaire na dere bijzonderheden aan de exporteurs van eieren bekend maken. (A.N.P.) M. O.-eiiidexamens te Rotterdam alleen mondeling. Volgens Staatsblad O 350 heeft de opperbevel hebber van land- en zeemacht op voordracht van den secr.-gen. van het departement van Onderwijs be sloten, dat de eindexamens der gymnasia en hoo- gere burgerscholen en der middelbare scholen voor meisjes te Rotterdam dit jaar onder toezicht van de daarvoor aangewezen gecommitteerden en deskun digen, voor zooveel dit door de rectoren en direc teuren wenschelijk wordt geacht, uitsluitend mon deling zullen worden afgenomen en in ieder geval voor iedere candidaat op één dag zullen afloopen De rectoren en directeuren dier scholen worden gemachtigd de noodige maatregelen te nemen voor de vereenvoudiging van de examens. De toelatingsexamens dezer scholen zullen worden afgenomen voor zooveel dit den directeuren wen schelijk voorkomt. Zij worden gemachtigd vereen voudigingen aan te brengen, die zij noodig achten. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Onderwijs, K. en W. wordt gemachtigd, dit besluit mede van toepassing te ver klaren voor andere gemeenten of afzonderlijke scholen, waar ten gevolge van de oorlogsomstan digheden de examens niet op de gewone wijze zou den kunnen plaats vinden. „Zang en Vriendschap". Weldadigheidsconcert op 5 Juni. De Kon. Liedertafel „Zang en Vriedschap" zal op 5 Juni a.s. een concert geven in de Groote Kerk, te Haarlem waarvan de geheele opbrengst ten goede komt aan het Landelijk Comité tot steun aan steden en dorpen, die door den oorlog getroffen zijn. Voor dit concert, waaraan de violiste Maria Neuss en de organist Geroge Robert hun belange- looze medewerking hebben toegezegd, heeft de dirigent, de heer Schuurman, een programma sa mengesteld van oude Hollandsche en Italiaansche meesterwerken. De Koninklijke Liedertafel, die in den loop der jaren reeds zoo menigmaal bij haar concerten in dienst der liefdadigheid grooten moreelen en fi- nancieelen steun heeft ondervonden, koestert ook thans weer het vaste vertrouwen, dat duizenden zich den 5en Juni naar onze oude St, Bavo zullen begeven. Niet alleen de talloos vele liefhebbers van deze verheven oude muziek, maar allen, die uiting willen geven aan hun sympathie voor onze zoo zwaar getroffen landgenooten, zullen onge twijfeld dien avond bijeenstroomen en daardoor een belangrijk bedrag helpen vormen, dat aan de beklagenswaardige oorlogs-slachtoffers onder de burgerbevolking ten goede komt. door VAN DER LINDEN'S Zeeuwsch volkoren brood BAKENESSERGRACHT 71 T5LEF. 13882 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Heden: WOENSDAG 29 MEI Rembrandt Theater: „Meine TanteDeine Tante' 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Ninotchka", 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „De 9 Vrijgezellen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Spookhuis", 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 79 uur. DONDERDAG 30 MEI Groote Kerk, Orgelbespeling, 34 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. DOBBELMAN N V NUMEGEN (Adv. Ingez. Med.) Maximumprijzen aardappelen. 's-GRAVENHAGE, 28 Mei. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt be kend, dat de maximum-prijzen voor aardappelen voor de week van 27 Mei tot en met 1 Juni 1940 als volgt zijn vastgesteld, alles onverminderd eenig verbod van aflevering. Ie. Voor de soorten Zeeuwsche Bonte, Zeeuwsche Blauwe, Roode Star en Furore, alle voor zoover verbouwd op kleigrond: telersprijs 4.35 p. 100 KG; grossiersaankoopprijs, franco voor den wal ter bestemming 5.15 p. 100 KG; winkeliersaan koopprijs, franco winkel 5.95 p. 100 KG; id. in Amsterdam 6.05 p. 100 KG; prijs voor den con sument (afgehaald aan den winkel 0.07V2 P- KG; thuisbezorgd 0.08Vz per KG. 2e. Voor de soorten Eigenheimers, Bevelanders, en daarmede gelijk te stellen soorten, alle voor zoover verbouwd op kleigrond: telersprijs 3.80 p. 100 KG; grossiersaankoopprijs, franco voor den wal ter bestemming 4.60 p. 100 KG; winkeliers aankoopprijs, franco winkel 5.40 p. 100 KG; id. in Amsterdam 5.50 per 100 KG; prijs voor den consument 0.07 per KG (afgehaald aan den winkel); thuisbezorgd 0.08 p. KG. 3e. Voor de soorten Alpha, Bintje, Industrie en daarmede gelijk te stellen soorten, alle voor zoover verbouwd op kleigrond: telersprijs 2.92 p. 100 KG; grossiersaankoopprijs, franco voor den wal ter bestemming 3.60 p. 100 KG; winkeliersaan koopprijs, franco winkel 4.40 p. 100 KG; id. in Amsterdam 4.50 per 100 KG; prijs voor den con sument (afgehaald van den winkel) 0.06 per KG; thuisbezorgd 0.07 p. KG. De prijzen voor den consument zijn dus onge wijzigd gebleven. (A.N.P.) ED. A. VAN BILDERBEEK De heer Ed. A. van Bilderbeek, die, zooals wij gis teren meldden, op 4 Juni a.s. den 70-jarigen leeftijd bereikt, verzocht ons te vermelden, dat het zijn uit drukkelijke wensch is, dat men den dag van 4 Juni geheel onopgemerkt voorbij laat gaan. Ter aanvulling van ons bericht deelen wij nog méde, dat de heer van Bilderbeek al een reeks van jaren eere-voorzitter is van „Harmonie-Crescendo". SCHAKEN KON. NED. SCHAAKBOND Het bestuur van den Kon. Ned. Schaakbond heeft in Den Haag vergaderd. Getracht zal worden het contact met de leden zoo spoedig mogelijk te her stellen. De competitie in de promotiewedstrijden, zal, zoo dra er wederom eenigszins normalere reismogelijk heid zal bestaan, worden voortgezet. Hoewel het de bedoeling is, al het mogelijke te doen om de vastgestelde bondswedstrijden te laten doorgaan, zal hierover nog nader worden beslist. Aan den Rotterdamschen Schaakbond zal alle hulp wor den verleend, zoodra in het Rotterdamsche district weder een geregeld schaakleven kan worden georga niseerd. De nog loopende kampen en bekerwedsti-ijden zul len ook worden uitgespeeld. Beter dan het besluit te nemen om kleine clubs te ontbinden, wordt aan de vereenigingen aangera den, door middel van fusie een teruggang in leden tal te voorkomen en hierdoor het schaakleven te sa- neeren Het bondsbestuur hoopt hierbij op de mede werking van allen. WANDELSPORT WANDELTOCHTEN „ST. BONIFACIUS". De R.K. Wandelsportvereeniging „St. Bonifacius' te Haarlem deelt ons mede, dat de reeds uitgeschre ven wandeltochten van 8 en 9 Juni, dank zij de toe stemming van het gemeentebestuur toch kunnen doorgaan, doch dat deze nu een week later gehouden worden en wel op Zaterdag 15 en Zondag 16 Juni a.s. De start heeft plaats op Zaterdag te 3 uur en op Zondag te 12 uur van café-restaurant „Dreefzicht" in den Hout. Het bestuur heeft zorg gedragen voor een fraai parcours door Haarlem en omgeving. Als persoon lijke herinnering wordt aangeboden een verguld kruisje met kroon aan lint. Het parcours is voor jeugdigen 20 en voor alle anderen 25 K.M. lang. Inschrijvingen kunnen o.a. geschieden bij den secretaris A. Selhorst, Graaf Wil lemstraat 13, Haarlem. De inschrijving sluit 10 Juni. HONKBAL DE COMPETITIE BEGINT. Eerder dan wij verwachtten wordt een begin met de competitie gemaakt. Voor deze week staan drie eerste klasse wedstrijden op het programma. Omtrent het spelpeil en den afloop der wedstrij den valt uit den aard der zaak weinig te voor spellen. Daarvoor weten we nog te weinig van het spelersmateriaal. Er is n.l. nog geen enkele competitiewedstrijd gespeeld. Enkele clubs zijn vriendschappelijk tegen elkaar uitgekomen, doch zulke wedstrijden zijn meestal slechts proefnemin gen. En ook de terugkeer uit den militairen dienst zal groot verschil in de opstellingen maken. E.D.O. geniet de eer van de opening, door Zater dagmiddag in Amsterdam tegen Ajax te spelen. Zondag volgen Haarlem en H.H.C. Haarlem ontvangt Zondagmorgen half tien in het Noorder Sportpark A.F.C.. Op hetzelfde veld ontvangt H.H.C. 's middags kwart over twee V.V.G.A. Alleen wat HaarlemA.F.C. betreft durven we van een overwinning voor de thuisclub te gewagen In de beide andere gevallen wachten we af. Van een programma voor de beide andere klassen is ons op dit oogenblik nog niets bekend. in het voorjaar de inwendige organen, bloed en darmen zuiveren, VERSTOPPING, overtollig vet. aambeien, rheumatische pijnen doen ver dwijnen. slakken en giftstoffen uit het lichaam verwijderen door een grondige kuur met Dr. Schieffer's Stoff- w i s s e I i n g z o u t. De weldadige wer king is verrassend. Flacon 11.05, Dubbele tiacon 11.75 bl| apothekers en vakdrogisten A. NATTERMANN Cie, Keulen-Braunsfeld. (Adv. Ingez. Med.) VOOR DE VROUW Eenige jaren geleden werd in onze vrouwenru briek een boek besproken dat bovenstaanden titel voerde: de denkende huisvrouw. Het ging er toen om, het werk zooveel mogelijk te besparen door een meer practische keukeninrichting, door een behoorlijke werkverdeeling en door een welover wogen dagindeeling. Bovendien moest er een maximum aan voedingswaarde getrokken worden uit een voeding van het gezin die zoo economisch mogelijk was opgezet. Velen van ons hebben dat boek of dergelijke, die hetzelfde onderwerp behandelden, gelezen, zelfs met belangstelling gelezen, er veel uit geleerd, maar er ook veel uit overgeslagen als zijnde on- noodig, omdat er immers overvloedig van alles te krijgen was. Daarmee verslapt dan ook het denken van de huisvrouw, wat weer zeer begrijpelijk is, ten opzichte van haar huishoudelijke problemen, maar nu er bezuinigingen gevraagd worden van haar, wordt -de huisvrouw weer gedwongen tot denken, en niet tot behoorlijk denken alleen, maar ook tot vooruit zien en overwegen. Besturen is vooruitzien, zegt een spreekwoord en zelfs in een heel klein maatschappijtje als het gezin is dit van toepassing: aan het hoofd van de huishouding staan beteekent vooruit zorgen. Geen enkele huisvrouw kan als verontschuldi ging aanvoeren: nu moet ik nog zooveel .dagen met mijn huishoudgeld toe en de portemonnaie is leeg: een behoorlijke verdeeling van het geld is nood zakelijk, zoodat iedere dag op zijn eigen uitgaven berekend is. Nu is dit straks ook noodig met de broodkaarten, met de koffie en de thee, het is zelfs klemmend voor den dag van vandaag met gasver bruik, waarover ik de vorige week al schreef, en het is ook noodzakelijk met het verbruik van elec- triciteit en eenigermate van water. Dit alles dwingt de huisvrouw tot denken, tot overleg hoe zij het best, het zuinigst en het meest voordeelig de levens- en genotmiddelen kan ge bruiken om er toch nog behoorlijk profijt van te trekken. Daarmee komt vanzelf naar voren, wat voor het leven inderdaad belangrijk is, en wat niet: een mooien en fleurigen tuin hebben ten koste van zeer veel water is een vreugde in het leven, maar het is zeker niet een eerste levensvoorwaarde, en dat is het hebben van voldoende drinkwater wel. Het komt er nu op aan de huishouding zoo in te richten, dat er geen onnoodige dingen worden aan geschaft van iets dat in beperkte hoeveelheden te verkrijgen is, te zorgen dat er niets weg gegooid wordt, wat nog ergens bruikbaar voor zou zijn, en ook om niets te laten bederven aan levensmiddelen, wat in den zomer natuurlijk licht gebeuren kan. Dus moeten wij een weloverwogen restverwer- king betrachten, dat wil zeggen dat er geen lekkere schoteltjes gemaakt worden van de restjes om als fijne extraatjes te dienen, maar dat de restjes op oordeelkundige wijze op onze beperkte hoeveelheid gas worden gewarmd en dienen om een ander deel van het maal te vervangen. Heeft ti een restje aardappelen? Stoof ze of maak er puree van en warm dit restje op de pan met versche aardappelen die gekookt worden en die in hoeveelheid natuurlijk minder kunnen zijn dan gewoonlijk. Laat geen enkel restje langer dan hoogstens twee dagen staan; kook melk direct en maak altijd eerst die van den vorigen dag op; zorg dat de boter voldoende zacht is, dat smeert zuiniger; zijn de kinderen ware boterham-verslinders, snijd het brood dan niet te dun, en smeer ze van tevoren. Wees ook zuinig op de kleeding, dat wil dus niet zeggen, dat we ze in de kast moeten laten hangen om ze nieuw te houden, maar dat we oude klee- ren in huis opdragen, en. dat we vooral alles goed onderhouden. Onder dat goed onderhouden ver staan we in de allereerste plaats, dat elk manke mentje dadelijk verholpen wordt: een torntje kan bij verwaarloozing een scheur worden, een ver loren knoop kan aanleiding zijn tot valsche vou wen en plooien. Toch kunnen wij, al denkende, onze zuinigheid te ver drijven, wanneer wij daarmee tot verwaar loozing overgaan. Verwaarloos daarom noch uw meubilair, noch uw huis: mankementjes die direct verholpen worden, kunnen groote onkosten later voorkomen. Bovendien helpen wij hiermee de bedrijven in gang houden, een omstandigheid waaraan de we deropbouw van ons land groote behoefte heeft, en vooral doen wij dit wannger wij zulk werk opdra gen aan goede vaklui, die op die wijze behoorlijk geschoold personeel ir, dienst kunnen hebben en houden. Tenslotte nog dit: er zijn menschen die meenen dat een denkende en een krenterige huisvrouw sy noniem zijn: niets is minder waar: de denkende huisvrouw kan op haar tijd het geld dat zij heeft, gebruiken voor noodzakelijk groote uitgaven, en zij zal het niet Onnadenkend oppotten uit een soort zuinigheidsmanie. Denk er om, huisvrouwen, zuinigheid kan een mode worden, en dan is het eej. ondeugd. E. E. J.-P. ORGELBESPELING in de Groote- of St.-Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 30 Mei 1940 des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. Programma: 1. Preludium b. kl. t., J. S. Bach. 2. Soeur Monique, F. Couperin. 3. Prélude, Fugue et Variation, C. Franck. 4. a. Puer nobis nascitur, b. Les Cloches, N. Lebègue. 5. Petite Suite Scholastique, D. de Sévérac. 6. Psalm, B. Marcello. BRIDGECLUB „HAARLEM-NOORD". De Bridgeclub „Haarlem-Noord" heeft een on derliggen wedstrijd gehouden volgens „Howell", over twee lijnen. De uitslag is: le groep F. GausKeur 47' BrasserS. Gaus 45, P. v. d. Heuvelv. d. Bogaard 40. Steenkistv. Delden 37'/*, AppelboomDijkman 37'2. dames Wieg- mmkMulder 36, fam. Koeyers 33Va, Brouwer- Beijer 33, MejjboomNieman 25, Zylstra.van Es 25. 2e groep: dames BraveSchermer 31'hee- ren BoschGroeneveld 31, Robbé—Rits SO1^, VeeningsScheffer 30. v. WoningHooydonk 27V2, v. SchagenSchut 27 V2. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DONDERDAG 30 MEI. Progr. 1: Nederlandsch programma. Progr. II: Duitsch station. Progr. III: Duitsch station of Denemarken of Oslo. Progr. V: Idem. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Beroemde zangers en zangeressen. 1. Elisabeth's Gruss v. Wagner, Kirsten Flag- stad; 2. Strettan „De Troubadour" v. Verdi, Jussi Bjorling 3. Ged. uit La Traviata v. Verdi, B. Gigli en M. Canaglia; 4. Potp. uit Die Geisha v. Jones, H. E. Groh en M. Hesters; 5. Mignon v. Thomas, Hélcne Cals; 6. Die Afrikanerin v. Meyerbeer, Costa Milona; 7. The Rosary, Richard Crooks; 8. Barbiere di Siviglia v. Rossini, L. Fort en L. Picci- oli; 9 Else's Traum v. Wagner, Kirsten Flagstad; 10, Rigoletto v. Verdi, Jussi Björling; 11. Frülings- stimmenwalzer v. J. Strauss, H. Cals; 12. Die Per- lenfischer v. Bizet, Costa Milona; 13. Ged. uit Tosca v. Puccini, Alfred Piccaver; 14 Notte a Venezia, B- Gigli. BEVERWIJK Benoeming: van een derden veldwachter. De Commissaris van de Koningin in Noord-Hol land heeft goedgevonden, dat in de gemeente Cas- Iricum een derde veldwachter in vasten dienst wordt benoemd. Binnenkort zal de benoeming plaats vinden. De trekkers kunnen weer komen. De jeugdherberg „Koningsbosch", die ingericht was als hulpziekenhuis, is inmiddels door het Roo de Kruis weer vrijgegeven. Reeds jl. Zaterdag meldden zich een 70-tal trekkers aan. Men ver wacht, dat het jeugdherbergbezoek zich spoedig geheel zal herstellen. Bekend brandweerman overleden. Dinsdagmorgen overleed plotseling tengevolge van een hartverlamming de heer L. Langendijk, wonende aan den Boeweg, alhier. De heer Langendijk was gedurende vele jaren een zeer actief lid van de brandweer. Vele jaren was hij dat reeds in de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin. Na de samenvoeging dezer ge meente met Beverwijk in 1936 werd de. heer Lan gendijk bij het Beverwijkschè brandweercorps in gedeeld. Luchtbescherming. Van heden af zal niet meer worden gewaar schuwd tegen het niet nakomen van de bekende luchtbeschermingsmaatregelen, zooals afdoende verduistering enz. Aan de voorschriften zal nauw keurig gevolg moeten worden gegeven, daar an ders zonder pardon zal moeten worden opgetre den. Kampeerterrein wordt gesloten. Het Provinciaal Kampeerterrein aan den Zeeweg zal tot nader, order voor kampeerders worden ge sloten. Dit houdt verband met eventueel gevaar uit de lucht en de moeilijkheid, het kamp afdoende te verduisteren. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. Tarbot 9484 ct. per KG. Tong 9482 ct. per KG. Zetschoi 25—23 per 50 KG. Kleinschol 2117 idem. Schar 17.50—13 idem. Poontjes 9.30 idem Wijting ƒ17.5015 idem. Geconsigneerde Meivisch 3631 ct. per KG. Gedeeltelijke lading trawlers: Elie Cchenevière IJM. 161 1501. Shamrock IJM 129 192. Loggers: KW 283; SCH 130 401. VERGADERING DER N'.S.B. GAAT NIET DOOR. Naar wij vernemen heeft de leiding van N. S. B. de vergadering, die Donderdagavond in Thalia zou worden gehouden, in verband met de omstandigheden tot nader bericht uitgesteld. LIEDERTAFEL HAARLEM S ZANGGENOT. Het bestuur der Liedertafel Haarlem's Zang genot heeft besloten, van Maandag 3 Juni as. af weder de repetitie te hervatten. VELSEN SCHOLEN A I EN J WORDEN HERVAT. Naar wij vernemen zullen aan de scholen A I en J te IJmuiden de lessen Donderdag 30 Mei wor den hervat. De leerlingen van school J moeten des morgens half negen aan het schoolgebouw aanwezig zijn, die van school A I om half twee des middags. HOUDT RECHTS! De Commissaris van Politie wijst er met nadruk op, dat de verkeersregels nauwkeurig moeten wor den nageleefd. In het bijzonder wordt in herinne ring gebracht, dat het streng verboden is met meer dan twee rijwielen naast elkaar op den weg te rij den. Wielrijders dienen zooveel mogelijk rechts te houden. Afwijkingen van deze voorschriften leve ren, vooral thans met het drukke militaire verkeer, groot gevaar op. Het politiepersoneel heeft opdracht streng daar tegen op te treden, ook tegen het berijden van stra ten in verboden richting. VERDACHTE „GESCHENKEN De commissaris van politie deelt ons het volgende mede: Aangezien het is gebleken dat gedurende de afge- loopen weken verschillende personen zelfs op den openbaren weg en in cafés min of meer waarde volle voorwerpen „ten geschenke" hebben ontvan gen, welke geschenken zoo goed als zeker door 1: drijf zijn verkregen, verzoekt de commissaris van politie een ieder, die iets op dergelijke wijze mocht hebben ontvangen, daarvan ten spoedigste in zijn eigen belang mededeeling te doen aan het Hoofd bureau van politie. Kamer no. 4, Tiberiusplein. IJmuiden-Oost. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. v. d. Bergevan Norde d„ Kruis straat 25, Velsen-N., J. Dekkerten Post z., Ken- nemerlaan 105, IJmuiden; M. Markerink—Nij- hout z., Kruidbergerweg 43, Velsen; H. van ZonderenLainan d., Meeuwenlaan 22, IJmui den; C. C. KlaverRijnders d„ Engelmundus- weg 54, IJmuiden; E. Pie—Bos z., van Galen straat 28, IJmuiden; Ch. M. Hin—Henneman d., Kennemerlaan 124, IJmuiden; J. H. v. d. WerfPieterse z„ Driehuizerkerkweg 10, Vel sen. Overleden: J. Put 74 j., echtgen. van M. A. v. d. Berge, Schulpweg 13, Velsen; J. M. de Boer 66 j., wed. v. C. de Wildt, Heemskerk: J. IJska 32 j., echtgen. v. T. van Dam, den Helder; C. M. de Jong, 31 j., ongehuwd. Molenstraat 10, Sant poort; J. J. Quaars 14 j., zoon van W. M. Quaars Koekoekstraat 4. IJmuiden: J. Rijnsburger. 18 i.. ongeh. zoon van H. Rijnsburger. Leiderdorp: W. Veis 32 j., echtgen. v. Ch. Polderman, Den Helder. ZANDVOORT RAADSVACATURE. De vacature in den raad, ontstaan door het overlijden van den heer G. W. v. Toombergen, zal worden vervuld door den heer Eugenius de Muinck, Const. Huygensstraat! VERSTERKING PLAFONDS. Nadat onlangs een plafond van school A on- merwachts gedeeltelijk naar beneden stortte heeft men onmiddellijk maatregelen genomen. Hoewel de plafonds er oogenschijnlijk nog zeer solide uitzien is men toch begonnen alle zoo danig te versterken, dat instorten practisch tot de onmogelijkheden behoort. GROOTE HOUTSTRAAT 112 - HAAR TELEFOON 10859. (Adv. Ingez. Med.) BLOEMENDAAL BLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE. De Bloemendaalsche Reddingsbrigade deelt hare leden mede, dat de stranddiensten op Zaterdagmid dagen en Zondagen volgens rooster zijn hervat. HEEMSTEDE Vreemdelingen moeten zich aangeven. De burgemeester van Heemstede, Gezien art. 4 van het Vreemdelingenreglement; Vordert, dat alle vreemdelingen van Belgische, Engelsche daaronder begrepen alle onderdanen van het Britsche imperium Fraftsche en Poolsche nationaliteit, zich ten spoedigste melden aan het Politiebureau te Heemstede, (afd. Vreemdelingen dienst), Raadhuisstraat 27, van 9 tot 5 uur. Een goedgelijkende pasfoto moet worden medege bracht. Heemstede, 29 Mei 1940. ZILVEREN JUBILEUM AAN DE R.K. MEISJESSCHOOL. Hedexl (Woensdag) is het wel een heel bijzonderen dag voor het St. Antoniusgesticht aan de Kerk- laan te Heemstede. Daar vieren twee zusters haar zilveren Professiefeest. Zr. Apolonia is reeds 17 jaar aan het onderwijs in Heemstede verbonden, doch zij is den laatsten tijd ziekelijk en neemt nu momenteel niet deel aan het onderwijs. Zr. Maria Johanna is nog slechts kort in Heem stede, en is hier belast met de zorg voor de kleu ters. Een dankbaar werk, waaraan zij nog lang haar beste krachten hoopt te geven. Des morgens om 8 uur droeg Pastoor C. v. Mierlo een plechtige H. Mis op in de fraai versierde kapel van het huis. Na afloop daarvan hield Z, Eerw. een korte rede. UITREIKING BROODKAARTEN EN LEVENSMIDDELENBOEKJES. Deze week moet ieder inwoner van Heemstede en Bennebroek zich voorzien van bovenvermelde kaarten. Ieder ingezetene heeft een oproeping ont vangen om deze op bepaalde uren en plaatsen af te halen. Wie niet in de gelegenheid geweest is op de a gegeven data de kaarten af te halen kan dit alsnog doen op Vrijdagavond 31 Mei van 59.30 en Zater dag 1 Juni van 912 uur v.m. en van 25 uur n.m. aan het distributiekantoor, van Merlelaan 2, Heemstede, waar ook alle andere inlichtingen d distributie betreffende zullen verschaft worden. DAM- EN SCHAAKCLUB „ST. BAVO". Bovengenoemde club zal weer regelmatig op Don derdag haar clubavonden houden ih het R.K. Jeugdhuis aan den Heerenweg. Ook de wedstrijd om het persoonlijk damkampioenschap wordt weer voortgzet. De stand hiervan is als volgt: J. Drayer 14 p., J. Warmerdam 13 p., B. H. Stevens 12 p., N. Zomer 4 p.. J. Wullems en J. Stevens 8 p., J. v. d. Zwam J. Weyers, J. Witteman, L. v. d. Voort en A. J. Kol 4 p., J. Does en J. Diependaal 3 p., F. Broekman 2 p., J. v. d. Vorst 1 p., P. v. d. Vorst 0 p. BEGRAFENIS WILLEM VAN ORDEN. Dinsdagmiddag had op de algemeene begraaf plaats te Heemstede de teraardebestelling plaats van wijlen den heer Willem van Orden, oud-gezagvoer der der K. P. M. Onder de vele aanwezigen waren o.a. de heeren A. H. Pieters, chef van den technischen dienst der K. P. M., J. Hut, oud-chef van den nautischen dienst, van Asperen. chef der magazijnen van den K. P. M. dienst, v. Veen, president dei- Vereeni- ging van oud-kapiteins der K. P. M., dr. B. C. M. Bos, vertegenwoordigend de Vereeniging tot be vordering van de belangen van Slechthoorenden e de heer A. A. Hildebrand, vertegenwoordigend de afd. Haarlem van die vereeniging; overste de Bors! en de le luitenant Gerritsma, vele oud-collega's en leden van de Vereeniging tot bevordering der belangen van Slechthoorenden. Er waren talrijke kransen en bloemstukken. In de Aula voerde eerst het woord een broeder van den overledene, die zeide in de groote belang stelling te mogen zien een bewijs van hoogachting voor zijn broer en van medeleven met de over- blij venden. De heer v. Veen schetste hoe Van Orden tijdens zijn dienst als gezagvoerder, en later als gepen- sionneerde een trouw lid was van de Vereeniging van oud-kapiteins. De heer Steenburg schetste den overledene een goed kameraad. Namens de Vereeniging tot bevordering van di belangen van Slechthoorenden sprak dr. B. C. M. Bos. Spr. schetste ook het vele werk van Van Ordec op het gebied van de arbeidsbemiddeling, vooral wanneer dit betrof de slechthoorenden. In denzelfden geest sprak vervolgens de heer A A. Hildebrand, namens de afd. Haarlem van di vereeniging. Tenslotte sprak overste de Borst namens be! troependetachement Haarlem woorden van dani voor wat de overledene met zijn echtgenoote. ge* daan heeft om de jongens in de moeilijke dagen het leven te veraangenamen. Een broeder van den overledene dankte voor dc belangstelling.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2