BURGERLIJKE STAND N.V. Holster AGENDA. De verduistering ZATERDAG I JUNI 1940 HAARLEM'S DA GE CAD' 2 Haarleinsche Raad. De agenda voor de zitting van a.s. Woensdag. In ons vorig nummer deelden wij reeds mede dat er a.s. Woensdagmiddag 2 uur een vergadering van den Haarlemschen Gemeenteraad wordt ge houden. De agenda vermeldt: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoek van P. Kion om eervol ontslag als hoofd der Lorentzsehool. 2. Rekening en verantwoording over 1939 van de Commissie voor Kindervoeding. 3. Jaarstukken over 1939 inzake de exploitatie van de badhuizen afd. Haarlem van de Noord- Hollandsche vereeniging „Het Witte Kruis". 4. Jaarstukken over 1939 van de woningbouw vereniging „Huis ter Cleeff". 5. Vaststelling 4e suppletoire begrooting der gemeente dienst 1939. 6. Wijziging van het tarief opgenomen in art. 7 der schoolgeldverordening voor handels- en nijr verheidsonderwijs. 7. Wijziging van het besluit van 13 Maart 1940 tot wijziging van art. 6 der verordening op de heffing van belasting op vermakelijkheden. 8. Wijziging van de verordening op de heffing van leges. 9. Verhooging van het crediet voor de uitbrei ding van de bijzondere school aan de Eemstraat no. 2. 10. Toekenning van vervoerkosten ingevolge art. 13 der L.O. wet 1920 voor leerplichtige kinde ren. 11. Intrekking van het besluit tot aanschaffing van leerboeken en schoolplaten voor de Flora- school. 12. Opzegging overeenkomsten met buitenge meenten inzake toelating van leerlingen tot de scho len voor openbaar lager onderwijs. 13. Verkoop van grond a. d. Ambachtstraat (A. P. Winnubst). 14. Herstelling van de terreinafscheiding van de Speeltuinvereeniging „Weltevreden" aan den Spaarndamscheweg. 15. Vaststelling verordening inzake intrek king van bijzondere achtergevelrooilijnen. 16. Verzoekschrift van de afd. Haarlem van de Landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders in Nederland inzake toepassing van de landelijke collectieve arbeidsovereenkomsten. 17. Verzoekschriften inzake ontheffing van Van schoolgeld. Benoeming van: a. een lid van de Commissie van Toezicht op het Frans Halsmuseum. b. een deskundige voor de herschatting huur waarde lokaliteiten vergunningsrecht. c. een leerares in de lichamelijke oefening aan de le H.B.S. B met 5-j. c. d. een tijdelijk leeraar aan de gem. avondschool voor handelsonderwijs. e. een hoofd van de school voor U.L.O. letter C (Parklaan). JONGEN AANGEREDEN. Vrijdagmiddag ongeveer half twee werd de dertienjarige O. bij de Ambachtsschool in de Brakenburghstraat te Haarlem aangereden door een vrachtauto, die langzaam achteruit op de binnenplaats werd gereden. De jongen was tij dig gewaarschuwd om achteruit te gaan; hij deed dit te laat en bovendien had hij het onge luk te struikelen. Hij kreeg een der wielen tegen het rechterbeen, waardoor zijn enkel brak. Hij werd door een dokter behandeld; daarna is hij Eer ziekenauto naar het Sint Elisabeths Gast- uis vervoerd. OPMERKINGEN VAN LEZERS. Eén onzer lezers schrijft ons dat de Amster- damsche ingezetenen, die des Zondags via de Amsterdamsche vaart naar Haarlem fietsen, soms met vier of vijf personen naast elkaar rij den. Hiervan ondervindt de wielrijder, die van Haarlem naar Amsterdam gaat. uiteraard hin der. De lezer zou gaarne zien dat de politie een einde maakte aan deze verkeersovertreding. HAARLEM, 1 Juni. Bevallen 28 Mei: E. Adelaar—de Vries, z.; 31 Mei: W. C. Janse—Hekket, d.; 1 Juni: G. Man in 'i VeldMorin, d. Overleden 31 Mei: P. Sneeuw, 61 j., Kamperlaan; A. Appelboom, 75 j., Zomervaart; M. E. Mouthaan, 79 j., Tuinwijklaan; 1 Juni: J. Engelenberg, 69 j., Zijlstraat. Centrale Verwarming AUTOM. OLIE - KOLENSTOOKINR. SANITAIRE INSTALLATIES. (Adv Ingez Med.) Heden: ZATERDAG 1 JUNI Palace: „Congo-Express", 2, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De duiten van Papa", 2.30, 7 en 9 uur. Rembrandt Theater: „De dag van morgen", 2.30 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Cavalcade d'Amour", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 en van 79 uur. ZONDAG 2 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders, 104 uur. MAANDAG 3 JUNI Stadsschouwburg: H. O. V. Eerste Zomerconcert. 7.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN Van 1 tot en met 7 Juni zijn op Zon- en feestdagen en op werkdagen gedurende de avonduren (na 8 uur) en nachturen (tot 8 uur 's morgens) geopend- Bosch en Vaart-Apotheek, Bosch- en Vaartstraat 26. Tel. 13290. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6. Tel. 10354. Noorder-Apotheek, Jan Gijzenkade 181. Tel. 23821 Na zonsondergang zijn mede geopend: Firma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69. Tel. 11596. C. J. ten Hagen-Cramer, Lange Veerstr. 19. Tel 11000. Frans Hals Apotheek, Fr. Halsplein 1. Tel. 11180. Te Heemstede is geopend: Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98. Tel., 28197. H. O. V. Tschaikowsky-herdenking. Het eerste Zomer-concert dat de H.O.V. Maan dagavond zal gev/en is geheel gewijd aan werken van den grooten componist P. Tschaikowsky. Onder leiding van den dirigent Marinus Adam zal worden uitgevoerd: Capriccio Italien, daarna wordt door den Concertmeester van de H.O.V., Gijs Beths, het viool-concert vertolkt en tot slot zal worden uitgevoerd de Serenade voor Strijk orkest. In afwachting van het weer ter beschikking ko men van het Gemeentelijke Concertgebouw zal het concert in den Stadsschouwburg worden gegeven. In verband met de verduistering wordt precies 7.30 uur begonnen. Einde 9.15 uur. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE TOON- KUNSTENA ARS VEREENIGING. AMSTERDAM, 1 Juni. De 65e algemeene vergadering van de Koninklijke Nederlandsche Toonkunstenaarsvereeniglng. die op 8 en 9 Juni a.s. te Haarlem zou worden gehouden, is tot na der order uitgesteld. Verkoop van aardappelen aan de Ned. Akkerbouw Centrale. 's-GRAVENHAGE, 31 Mei. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt het volgende bekend: Het blijkt, dat verschillende landbouwers, die aardappelen hebben verkocht aan de Nederland sche Akkerbouw-Centrale, in de meening verkee- ren, dat deze aardappelen niet meer in ontvangst zullen worden genomen. Deze veronderstelling is volstrekt onjuist. De Ned. Akkerbouw-Centrale zal zonder uitzondering de aangekochte aardappelen afnemen en den vóllen aankoopprijs, met de wekelijksche verhoogingen, uitbetalen. De verkoopers zijn dan ook zonder voorbehoud verplicht de aardappelen op afroep aan de Ned Akkerbouw-Centrale te leveren. Zij, die aardappelen, welke reeds aan de Neder landsche Akkerbouw-Centrale waren verkocht, aan anderen verkoopen, stellen zich bloot aan ge rechtelijke vervolging. (AJJP.) MINIMUMPRIJZEN ZOETWATERVISCH. ..'s-GRAVENHAGE, 31 Mei. (A.N.P.) Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogs tijd maakt bekend, dat met ingang van 1 Juni voor een aantal zoetwatervischsoorten minimumprijzen zijn vastgesteld. Deze prijzen hebben betrekking op de aflevering door de visschers aan hun directe afnemers, waar mede in het bijzonder handelaren in zoetwater- visch worden bedoeld. Het maakt daarbij geen verschil, of de visch voor het binnenland dan wel voor export wordt bestemd. De prijzen zullen in de dagbladen worden ge publiceerd. HET DEPARTEMENT VAN ALGEMEENE ZAKEN 's GRAVENHAGE 31 Mei (A. N. P.) Bij be sluit van den Opperbevelhebber van Land- en "Zee macht is dr. W. Reyseger onder dankbetuiging voor de in zijn functie bewezen diensten eervol' ontheven van de functie van waarnemend secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van alge meene zaken en is als zoodanig aangewezen jhr. mr. A. M. Snouck Hurgonje, secretaris-generaal, waar nemend hoofd van het departement van buiten- landsche zaken. WATERPOLO OEFENWEDSTRIJD H.P.C.—D.W.R. Ter voorbereiding van de op 17 Juni aanvan gende waterpolocompetitie zullen de eerste zeven tallen van H.P.C. en D.W.R. op Woensdag 5 Juni een oefenwedstrijd spelen in de zweminrichting Groenendaal te Heemstede. AUTOSPORT ONGELUK BIJ AUTORACES. Uit Indianapolis wordt aan het A.N.P. ge meld: Tijdens de bekende autoraces van India napolis over 500 mijl, waaraan 33 wagens deel namen. is de Argentijnsche coureur Raoul Ri- ganti verongelukt. Zijn wagen sloeg om; Ri- ganti werd zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht. ZWEMMEN ZWEMWEDSTRIJDEN TEN BATE VAN ROTTERDAM. De zwemwedstrijden der Zwemclub „Haarlem? zullen 9 Juni a.s. te 3 uur 's middags in Stoop's buitenbad te Overveen plaats hebben. Dit bad is door de directie geheel belangeloos ter beschikking gesteld. Alle Nederlandsche kampioenen van 1939 uit Doetinchem zullen aan den start komen.. Dezen waren dadelijk allen bereid, hun medewerking toe te zeggen voor den wederopbouw van Rotterdam. Het belooft een goede zwemmiddag te worden voor een goed doel. Bij ongunstig weer zullen de wed strijden in het binnenbad gehouden worden. DAMMEN. HET DAMLEVEN BEGINT ZICH TE HERSTELLEN. Het damleven in Nederland begint zich lang zamerhand weder te herstellen. Na de emotievolle afgeloopen weken, waarin het vereenigïngs leven geheel ontwricht was en de lust tot het spelen van serieuze dampartijen geheel 'ontbrak, begint het damleven weder overal teekenen van opleving te geven. Het bestuur van den Ned. Dambond stimuleert deze opleving met alle beschikbare middelen. Alom in den lande hervatten de damclubs hun wekelijksche clubavonden en in de meeste ver- eenigingen worden de plotseling afgebroken wed strijden op de normale wijze hervat. Het bondsbestuur verzamelt thans gegevens omtrent de gesneuvelden onijer de gelederen der dammers; de inmiddels reeds ontvangen berichten wijzen erop, dat de verliezen onder de dammers bijzonder meevallen. Tot nu toe bereikten ons gelukkig nog geen berichten omtrent verliezen onder de Haarlemsche damspelers. Wél is de bondsleiding gehandicapt door het feit, dat het huis van den bondspenningmeester, den heer J. Voorburgh werd verwoest, waardoor de geheele financieele administratie en het archief van dezen functionaris verloren gingen. Gelukkig bleven de penningmeester en zijn gezin gespaard. Met medewerking van de aangesloten vereeni- gingen hoopt men ook deze moeilijkheid te over bruggen. De propaganda, die de Nederl. Dambond ge durende de mobilisatie onder de militairen heeft gemaakt, begint thans rente af te werpen! Algemeen voelt men de behoefte aan een nut tige tijdpasseering en aan een ontspanning, die de gedachten concentreert op andere dingen dan de zorgen, waarmede men thans vervuld is; deze. ontspanning biedt ook het damspel. De zon gaat vandaag onder 9.52 uur De zon komt morgen op 5.25 uur. Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Besomming IJmuiden: Geconsigneerde Meivisch 3120 cent per K.G. VELSEN WAARSCHUWING. Blijf uit de buurt van gevallen bommen Niet op straat gaan bij beschieting van vliegtuigen! In overeenstemming met den Ortskommandant deelt de Commissaris van Politie te Velsen het volgende mede. Woensdag j.l. zijn door Engelsche vliegtuigen eenige bommen geworpen, enkele op de langtong bij het Spuikanaal, welke niet ontploften, één of enkele op een terrein bij de Velserenderlaan, waar van vermoedelijk één ontplofte. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. Men zij erop bedacht, dat het betreden van de omgeving van niet-ont- plofte bommen binnen een afstand van van 100 meter hoogst gevaarlijk is, aangezien de mogelijk heid bestaat, dat door de:Engelsche vliegers tijd bommen gebruikt zijn, weike volgens bevoegde instanties nog na geruimen tijd, zelfs enkele dagen, kunnen ontploffen. Zoodra mogelijk zullen de projectielen door Duitsche militaire organen on schadelijk gemaakt worden. Het publiek dient er tevens rekening mede te houden, dat het afweergeschut aanmerkelijk is versterkt. Bij beschieting van vliegtuigen zal het meermalen voorkomen, dat geschoten wordt over en boven de bebouwde kom. De projectielen sprin gen in hun baan in de lucht, waarna de vele kleine deelen zich verspreiden. Deze zullen geen letsel veroorzaken aan hen, die zich binnenshuis bevinden, doch ieder, die zich onnoodig op of aan den weg bevindt, stelt zich bloot aan het gevaar, getroffen te worden. Voor daardoor veroorzaakte ongevallen wordt geen enkele verantwoordelijkheid aanvaard! Er moet dus volstrekt een eind komen aan hetgeen de laatste dagen kon worden gecon stateerd, n.l. dat velen uit nieuwsgierigheid op straat blijven of gaan, om het verloop te kunnen volgen. Zoodra het signaal „luchtalarm" gehoord wordt,, doch óók reeds zoodra men hoort, dat het vuur wordt geopend, trekt ieder zich zoo spoedig mogelijk in huis of andere dekking te rug. Men houde vooral ook kinderen terug en zorge er voor, dat zij zooveel mogelijk op de hoogte zijn van bovengenoemde gevaren en leeren snel dekking te zoeken! Overigens dienen ook geruchten bestreden te worden, die onnoodig ..oprust verwekken. Uit een onderzoek, dezer dagen ingesteld naar een veel verspreid gerucht, als zou het bombardeeren van een stationsgebouw verwacht moeten worden, is den Commissaris van- Politie--gebleken, - dat dit volkomen uit de lucht'gegrepen was en slechts zijn oorsprong vond in een opdracht, dergelijke en andere gebouwen cles avonds en des nachts be hoorlijk te verduisteren, juist 'om aantrekking van gevaar te voorkomen. Vrachtauto's voor het vervoer van vluchtelingen. Verkoop met verplichten terugkoop. De Burgemeester van Velsen maakt het vol gende bekend: Ten behoeve van het vervoer en de verzorging in België van vluchtelingen enz., heeft de Duit sche overheid gedurende acht a tien dagen de beschikking noodig over een aantal vracht auto's met een totaal laadvermogen van 12.000 ton. Houders van vrachtauto's, met uitzondering van degenen, die in het bezit zijn van een ont heffing voor het verbruik van benzine of diesel olie, woonachtig in deze gemeente, moeten zich melden aan het hoofdbureau van Politie te IJmui- den-Oost, afdeeling Verkeerspolitie, tusschen 9 en 12 uur voormiddags en 2 en 4 uur namid dags. De vrachtauto's zullen door de Duitsche over heid worden gekocht tegen een door Nederland sche schatters vast te stellen bedrag met de ver plichting voor de houders om hun vrachtauto's terug te koopen tegen een door dezelfde schatters te bepalen waarde. De taxatie geschiedt op basis van de handels waarde bij niet geforceerden verkoop op 9 Mei 1940. De vrachtwagens moeten voorzien zijn van de bijbehoorende schotten, touwen, enz. Bovendien zal bij teruglevering een door de schatters vast te stellen vergoeding worden be taald evenredig aan den tijdsduur tusschen koop en terugkoop en verband houdende met de netto opbrengst, die met den vrachtauto ver kregen had kunnen worden. Chauffeurs, die in aanmerking willen komen voor de besturing der vrachtauto's moeten zich melden bij de Arbeidsbeurs; zij zullen zich in België niet in het oorlogsgebied behoeven te be geven. Zij. ontvangen per dag een vergoeding van 12 Reicnsmark vermeerderd met 50 pro cent voor zoover zij zich Zuidelijker dan Brussel moeten bevinden. De Duitsche overheid zorgt voor de verzekering der chauffeurs. Vergadering van den Gemeenteraad. Gisteravond kwam de raad der gemeente voor een korte vergadering bijeen, waarin de volgen de besluiten werden genomen: Tot vervangers van den gemeente-secretaris bij diens eventueele afwezigheid werden benoemd de heeren G. T. Groen en W. Chr. Suwerink en tot vervanger van den plaats vervangend gemeente-secretaris werd benoemd dc heer J. E. Prins. Het aantal wethouders werd van 4 op 3 gebracht. Eenige financieele besluiten werden genomen verder werd besloten tot verhuur van een woning met erf en tot beschikbaarstelling van een per ceel weiland ten behoeve van jeugdvereenigin- gen. Goedgekeurd werd een voorstel tot verkoop en overdracht van een gedeelte grond te Santpoort en tot aankoop van een woning te IJmuiden; tot het verleenen van een machtiging en een crediet voor den bouw van een woning in Velserbeek Verder werd behandeld de aanvraag van het be stuur der vereeniging „Uw Koninkrijk Kome" om gelden beschikbaar te stellen ten behoeve van nieuwe banken en van het bruikbaar maken van oude banken en lessenaars voor de school in de Van Langeveldstraat. Een extra crediet werd toegestaan in verband met de bijzondere omstandigheden, alsmede een crediet voor extra hulp aan ondersteunden en te werk gestelde arbeiders, kleine boeren en kleine tuinbouwers (B-steun). Aangenomen werd het voorstel tot het verlee nen van niet-eervol ontslag van den heer J. J. Wringer, als gemeente-ontvanger. Verder werd benoemd tot hoofd van school D de heer P. J. Griep en tot hoofd van school G de heer J. v. d. Graaff. In plaats van den heer G. T. Groen werd be noemd tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand de heer J. Groen. SANTPOORT „SANTPOORT'S BLOEI". Zooals we reeds mededeelden, wordt de ledenver gadering van „Santpoort's Bloei", welke oorspron kelijk op 10 Mei was vastgesteld, Maandag a.s. in „Zomerlust" gehouden, Aan de agenda is een nieuw punt toegevoegd, luidende. Bespreking van een ver zoek van de A. N. V. V. om in samenwerking met het gemeentebestuur en „IJmuiden's Bloei" in de afdeeling Velsen een afdeeling op te richten van het „Comité voor den zieken en gewonden soldaat". Verder kan nog worden medegedeeld, dat „Sant poort's Bloei" haar werkzaamheden zal blijven voortzetten, voor zoover de tegenwoordige omstan digheden zulks toelaten. Het pensionbureau werkt op volle kracht. BEVERWIJK BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: Anth. van Wingerden en H. J. Bozua, toek. adres: Alkm.w. 347. W. C. Diemeer en M. C. A. Meijer, toek. adres: Oostertuinen 53. S. Venings en Chr. van Balen, toek. adres: Haar lem. Scheepersstraat 22 rd. K. Monné en H. van de Beid, toek. adres: Heemsk.weg 171. Bevallen: M. Bruijns—Giroldi d„ P. Wasse naar—Snel d„ J. M. C. de JongBeuk z„ P. DankoBlom d„ M. C. v. d. Steenv. Diepen d. Getrouwd: L. de Ruijter en M. A. Jansen, J. G. J. v. Bennekom en E. M. v. d. Meij. Nic. Groenland en M. Nieuwenhuizen, Jac. Borst en M. A. C. van der Lee. M. v. d. Oever en J. M. Langendijk, J. Strijaards en A. H. Veening, C. Olivier en J. Crombeen, W. H. J. Slaman en E. Admiraal, Th. N. Dudink en C. A. Verkoijen, G. van Well en A. Teeling. Overleden; P. J. Doll, 65 j„ echtgenoot van M. Wei age, Arendsweg 73. G. M. Woltering, 67 j., echtgen. van C. Spruit. Parklaan 11. E. de die le Clerq, 44 j„ echtgen. van J. A. Warmenhoven, Zeestr. 271. P. H. Langendijk. 62 j.. wedr. van M. J. Haubrïch, Peperstraat 36. Adr. Davidson, 57 j„ echtgenoot van A. M. Bogers, Populierenl. 11a. J. H. H van der Maesen. 72 j.. echtgenoot van J. van Zetten. Havenstraat 21. G. Dekker. 20 j„ ongeh., gesneuveld te Den Helder 14 Mei 1940, woonde Hofdijkstraat 6. L. Langendijk, 51 j„ echtgenoot van A. J. Seignette, Boeweg 62. M. Wolterman, 71 j„ wed. van J. Schoorl, Munnikkenweg 26. HILLECOM Er moet beter verduisterd worden. Strenge straffen dreigen. Van het Duitsche opper-commando is de ern stige klacht ingekomen dat bij controle van de lucht uit gebleken is dat de verduistering na zons ondergang in deze gemeente onvoldoende is. Aan de leden der burgerwacht is nu opgedragen hierop een scherpe controle toe te passen. Dringend wordt een ieder aangeraden voor een zorgvuldige ver duistering na zonsondergang zorg te dragen, ook aan de achterzijde der woningen. Uit dakvensters, enz. mag op 500 meter hoogte geen licht te zien zijn. Bij overtreding stelt men zich aan ernstige straffen bloot. VROEGER SLUITINGSUUR? In verband met de vereischte verduisteringen zijn order de winkeliers besprekingen gaande om des Zaterdagsavonds het sluitingsuur op 9 uur vast te stellen. JUBILEUM. Op verzoek van den jubilaris is het zilveren ju bileum van den heer H. J. Lyclama als ambte naar ter secretarie, in verband met de huidige tijdsomstandigheden, ongemerkt voorbij gegaan. Bij het betreden van zijn bureau werd hij hartelijk geluk gewenscht door zijn collega's, waarna de werkzaamheden op de gewone wijze aanvingen. DE MEI-BETALING DER IIILLEGOMSCHE VEILING. Het bestuur der Hillegomsche Veiling heeft be sloten voorloopig 80 pet. van het verkoopsbedrag uit te betalen. Van de November-rekening werd een tweede uitkeering gedaan, zoodat daarvan thans 95 pet. is uitgekeerd. Deze betalingen zijn niet als definitief te beschouwen. Men vertrouwt binnen afzienbaren tijd verdere uitkeeringen te doen. De „surplusbollen" worden geheel betaald. AFSCHErn OUWENDIJK. Vrijdagmiddag heeft de heer J. Ouwendijk op hartelijke wijze afscheid genomen van het onder wijzend personeel en de schoolkinderen der Julia na-school. Het schoolbestuur was daarbij aanwezig. Namens personeel en leerlingen werd het woord gevoerd door den heer G. Verkerk, die als aan denken een fraaie schemerlamp aanbood. De heer Ouwendijk sprak een hartelijk dank- en afscheids woord. CONTROLEEREND GENEESHEER. Door het gemeentebestuur is als controleerend geneesheer voor de distributie van consumptie artikelen, gedurende het tijdvak 1 juni1 Septem ber 1940 benoemd mevrouw dr. M. S. van der Kaa- den. JAC. VEEN f Te Den Haag is op 66-jarigen leeftijd overleden onze vroegere plaatsgenoot de heer Jac. Veen. De heer Veen is hier jaren lang werkzaam geweest als veldwachter en havenmeester en genoot een algemeene bekendheid. De begrafenis geschiedt Maandagmiddag te 2.15 op de Algem. Begraafplaats alhier. HEEMSTEDE BOTSING TUSSCHEN WIELRIJDERS In den nacht van Zondag op Maandag j.l. heeft op den Heerenweg te Heemstede, nabij de gemeente Bennebroek een botsing plaats gehad tusschen twee wielrijders, die elkaar op den rijweg tegemoet reden. Beiden verzuimden het voor ieder van rechts lig gend rijwielpad te berijden, in welk geval een bot sing niet voor had kunnen komen. Bovendien reden zij op dezen donkeren weg geheel zonder licht. Een der wielrijders werd zoo ernstig gewond, dat hij bewusteloos in de Mariastichting moest wor den opgenomen. In verband hiermede waarschuwt de Burgemees ter van Heemstede bestuurders van voertuigen voor het gevaar thans op de totaal verduisterde wegen zonder licht te rijden. Behoorlijk afgeschermd licht is niet alleen toegela ten, doch voor de veiligheid van het verkeer drin gend gewenscht. Door het glas der lantaarns donker blauw te schil deren, verkrijgt men reeds een goed afgeschermde verlichting. 1 JUBILEUM BIJ DE POSTERIJEN. Vandaag herdenkt de heer J. A. Klinkenberg, adjunct-commies aan het Post, en Telegraafkan toor te Heemstede zijn zilveren ambtsjubileum. Vrijdagavond, na afloop van den dienst was het geheele ambtenarencorps, bestellers en hulpbestel lers in het postkantoor bijeen om den jubilaris te huldigen. Mede was hierbij aanwezig de heer J. C. Smid, directeur van het postkantoor te Haarlem, waar onder dit bijkantoor ressorteert. Per rijtuig werden de jubilaris, zijn echtgenoote en kinderen van zijn woning afgehaald en door den heer J. Bouwman binnengeleid, waarbij de jongste hulpbesteller aan mevr. Klinkenberg een bloem stuk aanbood. Als eerste spreker voerde het woord de heer J. C. Smid. Het is een groot genoegen u dank te zeg. gen voor het vele werk dat u voor ons mooie staatsbedrijf hebt gedaan. De heer Smid besloot zijn rede met een beroep op allen om in een geest van eensgezindheid en samenwerking te arbeiden aan het mooie bedrijf, in het volle vertrouwen dat alles weer goed zal worden. De heer M. Knot. beheerder van het kantoor begon met een vergelijking te maken tusschen het begin en het einde van deze periode. Van de 25 jaar, vervolgde spr. heb ik er als uw onmiddellijke chef 10 jaren meegeleefd. Ik wil dan van deze gelegenheid gebruik maken u mijn groote tevredenheid te betuigen over uw. werk. Ik doe nimmer tevergeefs een beroep op uw bereidwillig, heid, profiteer zelfs mede van uw vakstudie. De heer J. v. Geelen, sprekende namens de collega's zeide verheugd te zijn dat het heele per soneel weer intact is om dit jubileum mede te vie ren. Namens de Postale Voetbalclub „de Sportboys" sprak de heer v. Rooden, die schetste hoe de ju bilaris als voorzitter en als aanvoerder medeleefde met het personeel. Een bloemenhulde ging hier mede gepaard. De heer L. J. Floris sprekende namens de be stellers cn hulpbestellers schetste, hoe de jubilaris den groei van het bedrijf in Heemstede had mee gemaakt. De heer J. Bonman, een collega die de meeste jaren met den jubilaris heeft samengewerkt, sprak namens het geheele personeel woorden van geluk- wenschen en overhandigde hem namens het jubi leumfonds een tuinameublement, met den wensch dat de jubilaris en zijn gezin daar nog vele jaren van zullen kunnen genieten. Tenslotte dankte de jubilaris voor de hartelijke woorden en het fraaie cadeau. COMITé VOOR STEUN AAN GETEISTERDE STREKEN. Op initiatief van den loco-burgemeester Jhr. A van de Poll, is in Heemstede een comité opgericht, dat, in samenwerking met het algemeen comité onder leiding van den burgemeester van Amster dam, dr. De Vlugt gelden in zal zamelen voor alle geteisterde streken in Nederland. Van dit comité, waarin ook alle geestelijken uit de gemeente zitting hebben is voorzitter de heer B. J. V. van Hees, secretaris de heer J. Groeneveld en Pennipgmeester de heer J. C. Bender. HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND van 2430 Mei 1940. Geboren: Janna Hendrika, d. van G. van den Ham en K. W. Buis. Johanna Maria, d. van E. A. M. Anthonisse en J. P. H. Hun tink. Pieter, z. van P. Tolsma en M. van Vught. Maria Agatha, d. van J. C. Otte en J. Hartman. Jan, z. van B. den Haan en J. H. Martens. Nicolaas, z. van J. A. Overbecke en D. Vos. Teunis, z. van J. Griek- spoor en A. J. van Groenigen. Theodora Bernar- dina, d. van A. Akersloot en H. D. de Boer. Antje Albertina, d. van A. Sorber en A. A. Postma. levenl. zoon van A. Sorber en A. A. Postma. Ondertrouwd: Willem Ruiter. 28 jaar en Teuntje Griekspoor 21 jaar. Gerrit Koelman, 26 jaar en Janneke Meijer, 25 jaar. Getrouwd: Marinus Langereïs, 52 jaar en Hein tje van der Roest, 52 jaar. Abraham Cornelil Nicolaas Stieva, 29 jaar cn Willempje Mulder 24 j. Overleden: Jozephus Wilhelmus van den Akker, 2 maanden, z. van A. van den Akkera Willy dê Wit, 23 jaar, echtg. van. J. Joosse. Albert Grau- weiman. 73 jaar, ongeh. Willem Frederik An- ceaux, 27 jaar, z. van J. Anceaux. Elisabeth Holwerda, 77 jaar ongeh. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Bevallen: W. M. SmitSprengers, z.; J. H. Ver kerkNiekerk, z. Ondertrouwd: J. H. Marie en A. Cmaje; F. Hou- dijk en M. W. Kruijshoop; K. J. A. Langeveld en J. M. Warmerdam; K. Kievit en H. R. Rinkemal G. van Asten en W. Punt; P. A. J. van R.aaij en W. P. Verweijmeren; M. Deegens en J. van der Molen. Getrouwd: H. Verdegaal en K. M. van Kessel; A. G. Ruigrok en W. M. van Kessel: G. Staal en M. Metselaar; U. van Delden en A. Wenig; H. H. J. van de Pol en M. A. Libourel; W. J. H. Hesseling en A Bruins; J. van Harteveldt en E. Bijlo; R. Wil son en L. J. van Gelder; J. H. Stokvis en A. C. C. Legué; H. J. Ladru en P. Börkert. Overleden: J. M. E. M. Schütz, 2 j„ overl. te Haarlem: E. Ferman, 55 j.; W. G. F. Gehrels, 65 j.; M. Mes, 79 j., wonende te Haarlemmermeer: J. van Oldenborgh, 64 j., overleden te Haarlem; G. J. A. Koobs, 71 j., wonende te Haarlem, wed. van I. Mauritz. BENNEBROEK TEWERKSTELLING VAN DIENSTPLICHTIGEN De werkgevers, die nog leden van hun personeel onder de wapenen hebben en deze weer in dienst kunnen nomen, kunnen zich met een verzoek daar toe tot den Agent der Arbeidsbemiddeling ten Raad- huize wenden. HULP BIJ RIJWERK De Burgemeester dezer gemeente is in staat ge steld om, in beperkte mate, hen, die voor hun werk paard en kar behoeven, hieraan te helpen, Verzoe ken dienen ter secretarie te worden ingediend, BEVOLKING. Ingekomen personen: Anna Pichler, vM Amsterdam, Straatweg 14 c„ R. J. M. van Gel drop. van Herten (L.) Duinlaan 3. Vertrokken personen: Klazina H. Hijncman, naar Koudekerk a.d. Rijn, Lagewaart 33, J- PeereboomBlansjaar, naar Den Haag, Benne* komstraat 58, J. Plomp, naar Rotterdam, Ha venstraat 94; A. F. de Graaf, naar Hillegom, Steenfabriek, M. IJsenbout, naar Heemstede, Prinsenlaan 3. G. de Visser, naar Opsterland, Ureterp 455. G Prins, naar Hilversum, Radio straat 59; E. Siebrand, naar Kampen, Oude straat 152; I. de Wit, naar Zeist, Chr. Sana torium v. Zenuwlijders, A. H. G. Wierenga, naar Zeist, Kersbergenplein 2. BURGERLIJKE STAND. Overleden: Cornelia Klinkspoor. oud 86 jaar, wo nende te Amsterdam; Arie Bolk. oud 49 j/iar, v<> nende te Vlaardingen: Jannetje Hogenbirk, oud 50 jaar, wonende te Velsen; allen verblijfhoudends Stichting Vogelenzang.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2