Haarlem's Dagblad Herleving cler Sport. Aanval op Duinkerken vordert. De Haarlemsche begrooting voor 1939. Tante Pos. Aangifte voor de belastingen naar inkomen en vermogen 57e Jaargang No. 17471 Uitgave lourens Coster, Maatschappij vooi Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N.V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendapiein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082. Hoofdred 15054. Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendapiein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Dinsdag t Juni 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.15. Groentjes zie rubriek. De teekenen van herleving der sport nemen nu hand over hand toe en dat doet mij plezier voor alle wedstrijdlieverde jongeren, die hun wereldje wel erg raar-onvolledig vonden toen alle vormen van kamp met ballen van velerlei afmetingen en ook alle snelheidsmetingen, te land en te water, van de baan waren. Nu zit er weer overal gang in. Ik heb het verwonderde oog al weer laten weiden over een lange reeks uitslagen in de lawntennis- competities en evenals vroeger gold mijn verba zing de merkwaardige clubnamen, waarop deze sport prat gaat. Kat III zou men in een poesenrijk gezin als aanduiding van het jongste exemplaar kunnen verwachten, Pelikanen schijnen wonder lijke vogels om er een spel als tennis in te symboli- seeren, De Ruïne is misschien een uiting van zelf- critiek van veteranen, maar zeker weet ik het niet, Cocktail II duidt op onjuiste trainings-begrippen Cocktail IV zou beter van verder spelen kunnen afzien en Petrolea moge iets met een bedrijf te maken hebben, het is dan toch wel erg in strijd met de liefelijke lentegeuren, die de tennisvelden plegen te vervullen en die juist nu minder stoor nis dan ooit ondervinden van den overwaaienden benzinereuk van het verkeer. Zoo zijn er meer vreemde benamingen ook in andere sporten, maar zij deren de schoonheid en gratie van de snelle spe len niet en hoogstens zou men weer eens kunnen opmerken dat het aardiger zou wezen als er meer Hollandsch in al die clubnamen zat. De cricketers zijn ook hun ietwat slatigen strijd gaan hervatten met hun plechtig toeziend, eenigs- zins loom en nimmer talrijk publiek, dat houdt van statistiek en van spelfinesses die den leek op dit gebied eraan doen wanhopen dat hij ooit iets van dit ingewikkelde geval, waarbij 22 spelers deelne men maar er altijd maar 13 in het veld staan, zal begrijpen. En het spaarzame publiek is bijna even stil als dat bij tennis, het beheerscht zich tot in zijn applaus, dat een traa'g geklater is en het verlangt naar harde'slagen maar wordt erg critisch als er te veel komen, want dan is het bowlen te kórt van lengte of de batsman speelt onwetenschappelijk. Hetgeen erg is en hem stempelt tot een roekeloozen erop-los-slaander. Al is het dan aardig om naar te kijken. Ik ken een veld waarop nevens de plechtige cricke ters de on-plechtige honkballers spelen en hun pu bliek is geenszins stil maar fel-bewogen gelijk de aanhang van Koning Voetbal. Hoe moeten die te genstellingen het rooien in die ééne weide? Zij die nen beide de Sport; dat dit besef hen stale en elkaar moge doen waardeeren. Natuurlijk rolt en springt en tatert ook de voetbal nog. Geen warme lente, geen allicht nog warmer zo mer zal zijn vereerders geheel van de velden kun nen bannen. Als zij tot diegenen behooren die geen zomersport erkennen blijven zij voetballen, des noods door hondsdagen heen. Al worden de schoten wat minder keihard en de botsingen milder, zij hou den vol. Wie had verwacht dat de K. N. V. B. ertoe besluiten zou, de onvoltooide competities van een veelgestoorden voetbalwinter nu maar heelemaal te beëindigen? Ik niet. En terwijl de nimmer versagende voetballers ver der voetballen zitten nabij hun velden, aan d' oever van de trage vliet, die meest serene aller sportsmen: de hengelaars, wier seizoen juist is aangevangen en wier geduld en hoopvolle natuur ons allen ten voor beeld strekken. Als de wind de kreten-van-geest- irift der voetbalvelden tot hen voert trekken zij hoogstens even een wenkbrauw op: voorzichtig, om le visch niet te verjagen. En als een giek of skiff >f wherry van de roeiers te dicht hun snoer pas- leert, of een zeiler hen benadert, verbazen zij zich tlleen in bedaarde verontwaardiging over lieden, lie blijkbaar te goeder trouw zoo weinig ontzag voor 5e meest bezonkene aller sportbeoefeningen hebben. De zeilwedstrijden zullen ook weer komen. De Kaag. dat centrum van zeilers, zal weer tot zijn volle Hollandsche pracht geraken. En de roeiers, stug oefenend in opvoering van hun snelheid, zullen el kaar weer in hun slanke booten met de messcherpe boegen kunnen gaan bekampen, want de wedstrijden van De Koninklijke zijn voor 29 en 30 Juni vastge steld en die van het Holland Beker Comité en den Amsterdamschen Roeibond voor 13 en 14 Juli. Zoo herleeft de wedstrijdsport alom. Zou ik de zwemmers mogen vergeten? Neen. Heb ik de wiel renners al niet weer langs de Ringvaart zien schieten in feilen en adembenemenden strijd, de roeiers voor- bijstuivend en de onbewegelijke hengelaars met' stof bedeelend? Velerlei zijn voorwaar de sport uitingen van den mensch. Waarom zou het anders moeten zijn? Als hij er maar wat echte levensvreug de in geniet. En dat doet hij. R. P. Werk te Haarlem. Er moeten eenige scholen gebouwd worden. De autoriteiten doen alles om de werkgelegen heid zooveel mogelijk te bevorderen. Wij wezen er reeds eenige dagen geleden op, dat Haarlem een belangrijk werkobject heeft in het groote rioleeringsplan Maar er staat nog meer op het werk-programma der gemeente Haarlem. Daar onder zijn ook plannen voor het bouwen en ver- grooten van eenige scholen. Er zal een nieuwe openbare school in de Planetenlaan gebouwd worden ,(7 leslokalen en een gymnastieklokaal) terwijl de bestaande openbare school in het Ramplaankwar- tier zal worden uitgebreid met eenige lokalen. De gemeente heeft bovendien financieele mede werking toegezegd voor het. bouwen van een Chris telijke U.L.O.-school in de Anthony Fokkerlaan in Haarlem-Noord, alsook voor het bouwen van een R.K. school aan de Eemsstraat (eveneens in Haar. lem-Noord). Men weet, dat voor het uitvoeren van nieuwe bouwplannen toestemming moet worden verkregen van Den Haag, omdat van dit centrale punt moet worden beoordeeld of uitvoering van die plannen toelaatbaar is in verband met de beschikbare hoe veelheid bouwmaterialen in ons land. Als die medewerking verkregen wordt, is te verwachten dat de bouwwerken spoedig kunnen aanvangen, wat natuurlijk van belang is voor de werkver- tuiming in onze gemeente. Duitsch leger bericht: Hoofdkwartier van den Führer, 3 Juni (D. 1 N. B.). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: De aanval tegen Duinkerken van het westen, het zuiden en het oosten uit maakt langzaam vorderingen. Het zware met tal van greppels doortrokken en overstroomde terrein bemoei lijkt de operaties. Niettemin gelukte het, in samenwerking met het luchtwapen, in de zwaar versterkte stad Bergues binnen te dringen. De geheele nog in het bezit van den vijand zijnde sector rondom Duinkerken ligt voortdurend onder vuiir van zware artillerie. Ook eenheden gevechtsvliegtuigen en Stuka's zetten op 2 Juni hun aanvallen op Duinkerken voort. Daarbij werden twee torpedojagers, een patrouille vaartuig en een koopvaardijschip van 5000 ton tot zinken gebracht, voorts een oorlogsbodem, twee torpedojagers en tien koopvaardijschepen door bomtreffers beschadigd. Voorts breidden zich de aanvallen van h.et lucht wapen uit tot in het Rhöne-dal en Marseille. Voor onze aan weerskanten van Forbacn optrek kende troepen is de vijand geweken naar de Maginot-linie, waarbij gevangenen, wapens en oor logstuig in onze hand vielen. De tijdens den grooten vernietigenden slag in Vlaanderen en in Artois krijgsgevangen gemaakte Engelschen en Fran- schen hebben volgens de voorloopige gegevens het aantal van 330.000 bereikt. De zware strijd van onze bergjagers en aan land gezette scheepsbemanningen in 't bergterrein rond om Narvik tegen een geweldige meerderheid duurt voort. In het noorden van Noorwegen werden op i Juni de zender en het zendgebouw te Vadsö door bommen verwoest. Een vijandelijk koopvaardijschip werd aan den westelijken uitgang van de Ofoten- fjord tot zinken gebracht. In den nacht van 3 Juni zette de vijand zijn lucht aanvallen op niet-militaire objecten in West- en Zuidwest-Duitschland voort, zonder noemenswaar dige schade aan te richten. De totale verliezen van den vijand in de lucht bedroegen gisteren 59 vlieg tuigen. Daarvan werden er 27 in luchtgevechten en l'J door luchtdoelgeschut neergehaald. De rest werd op den grond vernield. Vijftien eigen vliegtuigen worden vermist. FRONTBERICHT. Het Maandag uitgegeven frontberichl van het D.N.B. luidt als volgt: De Engelschen, die nog in Duinkerken liggen, willen hei er, naar het schijnt op laten aan komen, dat de stad in puin gaat. Langzaam slechts trekken zij zich onder den concen. trischen aanval der Duitsche troepen terug, als wilden zij door taaien tegenstand de eer van hun verslagen expeditiecorps redden. Dat de Fransche bewoners van Duinkerken blootgesteld worden aan de zwaarste offers aan gezien Duinkerken sedert dagen het brand punt is van zware gevechtshandelingen i n dezen sector, schijnt de Engelschen weinig te deren. De aardbeieiiveiliiigen. De aardbeienveilingen zijn weer begonnen. Na de kas-aardbeien zijn nu de „bak-aardbeien" rijp. Duizenden kilo's worden op de Beverwijksche veiling verhandeld. Een wagen met aardbeien wachtend voor het Veilinggebouw. Bergues ingenomen. Uit verklaringen van gevangenen blijkt dat bij het vervoer van Engelsche troependeelen over het Kanaal, waarmede reeds voor twee weken van verscheidene plaatsen aan de kust een aanvang werd gemaaktr zware verliezen zijn opgetreden door aanvallen van vliegers en duilcbooten. Overigens wordt de toestand van een groot deel der groepen, die den z.g. succesvollen terugtocht in merkbare ontbuiding bewerkstelligd hebben, troos teloos genoemd. Het openbaar prijzen van den z.g. zoo handigen terugtocht heeft derhalve ten doel den invloed onder de Engelsche bevolking tegen te gaan van de verhalen over persoonlijke be levenissen en den verslagen troepen nieuwen moed te geven. De Londensche instanties zien daarbij over het hoofd, dar het voor het de zeeën beheerschende Groot Brittannië meer dan een blamage is wanneer het onder de bescherming van zijn vloot slechts een deel van zijn expeditie corps over een afstand van enkele mijlen ver mocht te redden, ondanks het feit dat daartoe voldoende tijd ter beschikking stond. Het aantal der bij Forbach binnengebrachte ge vangenen heeft voor het plaatselijk ressort beteeke- nis, doch staat natuurlijk in geen verhouding tot de aantallen gevangenen, die bij de overwinning in Vlaanderen gemaakt zijn. De vortgezette nachteijke luchtaanvallen op niet militairs doelen in West- en Zuid-West Duitschland hebben bij de bevolking verbittering teweegge bracht tegen de Britsche gevechtsmethoden die geen militair nut hebben, maar alleen offers eischen on der de civiele bevolking. Door succesvol optreden van de luchtafweer is de materieele schade, die de vijandelijke bommen aangericht hebben, be- perkr. Desondanks zijn op verscheidene plaatsen door de uitwerking van bommen branden uitge broken in particuliere woningen. In een z.g. luchtbadplaats werd tusschen twee en drie uur des nachts een bom uit groote hoogte neergeworpen. De bom sloeg een breeden trechter in den grond en door de ontploffing werden ven sterruiten in een omgeving van 300 tot 400 meter vernield. Twee gebouwen werden beschadigd. Mili taire doelen zijn ook op grooten afstand van de badplaats niet aanwezig. In het district Diiren wer den door drie vijandelijke bommen negen schapen gedood. Omtrent deze aanvallen op vreedzame steden worden nauwkeurige statistieken aangelegd. Te- zijnertijd zal de tegenstander ervaren dat deze aan vallen niet vergeten zijn. Extra rijks steun be perkt tot f 1.000.000. Opbrengst der bedrijven viel mee. Bij derde suppletoire begrooting heeft de Raad van Haarlem het tekort op de begrooting 1939 te ruggebracht tot 1.289.285.87. Gedeputeerde Staten hebben thans aan B. en W. medegedeeld, dat voor deze gemeente wegens bij- zonderen steun niet meer dan 1 millioen in uit zicht zal kunnen worden gesteld, zoodat voor 289.285.87 nog dekking dient te worden gezocht. B. en W. deelen thans den raad mede, dat de exploitatie resultaten van eenige bedrijven en de opbrengsten van enkele belastingen gunstiger zijn gebleken dan bij de samenstelling der begrooting mocht worden verwacht, waardoor het mogelijk is, aan de wensehen van Ged. Staten tegemoet ie komen. Voorts stellen B. en W. voor, te berusten in net standpunt der Commissie van overleg inzake de gemeentebegrootingen, dat de afschrijving van het aan het Borgstellingsfonds verstrekte bedrag van 5000 voor z.g. consumptieve credieten in tien jaar behoort te geschieden. Dienovereenkomstig bieden B. en W. den Raad een vijfde suppletoire begrooting ter vaststelling aan. Film magnaat veroordeeld. 400.000 dollar wegens belastingontduiking. Het D.N.B. meldt: De president van de „Twentieth Century Fox Film Co.", Joseph Schenck, is do'or een jury rechtbank te New-York schuldig bevonden aan belastingontduiking tot een bedrag van 400.000 dollar, alsmede aan het doen van frauduleuze aan giften. Het gerecht heeft nog geen straf vastge steld. .3j L - -uT-- De pluk in vollen gang. In het laatste drietal weken Is soms weer een smalend woord Over tante Pos gehoord, Zij bleef, vond men, in gebreke. Zjj bezorgde niet haar brieven Altijd even stipt en snel, Zooals zooveel jaren wel, Daaruit putte men z'n grieven. Maar laat ons eens eerlijk wezen, En dan zij het grif erkend. Tante had ons erg verwend, Met haar snelheid, onvolprezen. Steeds wist zij ons te bedienen Uit de volheid haars gemoeds, Als posthoorn des overvloeds. Trouw en vlug als een machine. Maar nu rezen moeilijkheden, Het heeft heel veel kracht gekost, Maar de post bleef op haar post En heeft ook haar strijd gestreden. En het past ons, thans te zeggen, Zij heeft zwoegend tot en met, Bergen post en werk verzet, Waar zij eer mee in mag leggen. Tante Pos verdient dus glorie En wel verre van een blaam. Hecht dus lauwren aan haar naam En haar vaan, a posteriori. P. GASUS. Het Haarlemsche Onderwijs. Na de groote vacantïe weer alles normaal? Er zijn thans te Haarlem nog een 25-tal scho len voor openbaar- en bijzonder onderwijs die nog slecht over een gedeelte van een school gebouw de beschikking hebben, omdat twee scho len in één gebouw ondergebracht moesten wor den. In de afgeloopen weken zijn reeds eenige schoolgebouwen weer voor onderwijsdoeleinden beschikbaar gekomen, terwijl het gemeentebe stuur de toezegging heeft gekregen, dat er bin nenkort nog meer gebouwen vrij komen. Het maakt een punt van overweging uit welke gebou wen een grondige ^schoonmaak en reparatie noodig hebben. De verwachting Is, dat alle Haarlemsche scholen na de groote vacantie weer in hun eigen gebouw gehuisvest kunnen worden, zoodat dan de toestand op onderwijsgebied weer normaal zal zijn. Het verbruik van gas en electriciteit. De bezuiniging en het vastrechttaricf. B. en W. van Haarlem schrijven den Raad: Als gevolg van de buitengewone omstandighe den is aan de bevolking verzocht zuinig te zijn o.a. met het verbruik van gas en electriciteit. In verband hiermede hebben vele verbruikers van gas en electriciteit zich reeds tot de directies van de lichtfabrieken gewend on^hen onmiddellijk te ontheffen van het aangegaan abonnement voor levering volgens één van de vastrecht tarie ven. Het is gewenscht terzake regelen te treffen B en W. stellen den Raad daarom voor. de gel dende vastrechttarieven voor gas en electriciteit te handhaven, doch te bepalen, dat aan ver bruikers volgens één dezer tarieven over het tijdvak van 12 maanden te rekenen van den datum van meteropneming van Mei 1940 af in geen geval meer in rekening zal worden ge bracht dan verschuldigd zou zijn geweest bij af name volgens het enkeltarief. Dif tarief is voor electriciteit 21 ct. per Kilo- Watt-uur. Voor gas is dit bedrag 9 ct. per M3 Electriciteit betrokken volgens het nacht- stroomtarief, dient hierbij buiten beschouwing te worden gelaten. De demobilisatie. Handteekeningen van werkgevers moeten gelegaliseerd worden. Het is bekend dat militairen alleen voor demobili satie in aanmerking komen als zij werk kunnen krij gen. Het is gebleken, dat vele menschen een ver- geefsche reis naai do afdeeling Militaire Zaken in het Haarlemsche Stadhuis maken omdat zij met onvoldoende papieren aanvragen komen indienen voor militairen. Het is namelijk niet voldoende als een schriftelijke verklaring van een werkgever, waarin hij aan een militair werk toezegt, wordl overgelegd. De handteckening van den werkgever moet in diens bijzijn door een ambtenaar gelegaliseerd worden. Dit moet geschieden In de gemeente waar de werkgever woont. Als dus een militair die te Haarlem woont in Amsterdam werk kan krijgen, moet de werkgever die hem wil aannemen op de afdeeling Militaire Zaken van de Amsterdamsche secretarie zijn hand teckening laten legaliseeren. Veertigduizend slachtoffers bij den overtocht over het Kanaal? Inscheping moest in den nacht geschieden. Een bijzondere berichtgever van Stefani ver neemt dat volgens berichten uit zeer goede bron het aantal Franschen en Engelschen, dat gedurende de inschepingsoperaties in het Kanaal verdronken is. bijna veertig duizend zou bedragen. De ernst dezer verliezen bracht de Engelsch-P ransche leger leiding er toe verder af te zien van deze operaties, die slechts gedurende den nacht plaats vonden. Dit geschiedde door middel van sloepen, lichte oorlogs schepen en kleine riviervaartuigen. De operaties moesten overdag gestaakt worden in verband met het vuren der Duitsche artillerie, die het geheele strand tusschen Grevelingen en Nieuwpoort be heerscht. Gedurende den dag werd het met grep pels doorsneden gebied van Duinkerken voortdurend gebombardeerd door de Duitsche luchtmacht, die eveneens in het zeegebied tusschen Duinkerken en de Engelsche kust oppermachtig is. Het woord is aan Wynaendts Francken: Wie druk bezig is heeft geen tijd om zich bezig te houden met zichzclven of door ontleding zijner gevoelens het le vensgeluk te vergallen. Want wie handelt voelt zijn kracht, en wie zijn kracht voelt, voelt zich gelukkig. Men doe het juist en volledig 's GRAVENHAGE 4 Juni (A. N. P.) Het depar tement van financiën maakt het volgende bekend. De saamhoorigheid van de bevolking van Neder land legt iederen inwoner den duren plicht op naar beste krachten bij te dragen tot leniging van den nood, waarin het land door de krijgsverrichtingen is komen te verkeeren. Een ieder dien: er van door drongen te zijn dat hij gehouden is zijn'aangifte voor de belastingen naar inkomen en vermogen voor het belastingjaar 1940 1941 op tijd, juist en volledig te doen, en dat hij, indien hij deze aangifte reeds mocht hebben gedaan, deze ten spoedigs'e dient te verbeteren ingeval zij onjuist mocht zijn. Aan belastingplichtigen, die over verstreken be lastingjaren hun aangiften niet hebben gedaan zoo als het behoorde, wordt de gelegenheid gegeven hun fout te herstellen door begane onjuistheden te ver beteren. zonder dat zij zich daardoor blootstellen aan de sancties welke op het doen van onjuiste aan giften staan. Een juiste of verbeterde aangifte voor de belastingen naar inkomen en vermogen voor het belastingjaar 1940/1941, waaruit blijkt dat over vroegere jaren onjuiste aangiften zijn gedaan zal namelijk worden beschouwd als een uit eigen bewe ging gedane verbetering van die vroegere onjuiste en onvolledige aangiften. Dit heeft in de eerste plaats tot gevolg dat tegen de aangevers geen strafvervolging wegens het doen van onjuiste aangiften over vroegere jaren zal wor den ingesteld. Voorts is bepaald, dat bij navordering van belasting over vroegere belastingjaren, waar voor de wettelijke termijn van navordering nog niet is verstreken, geen verhooging zal worden gevorderd en verder dat ook wegens andere overtredingen van de wetten op de belastingen naar inkomen en ver mogen, zooals het overleggen van valsche of on juiste boeken, bescheiden en opgaven, geen straf vervolging zal woi'den ingesteld. Voor hén die hun aangiften over het belasting jaar 1940/1941 reeds hebben gedaan staat de ge legenheid tot het verbeteren van eventueele on juiste aangiften open tot 15 Juni 1940. Ook zij die door de oorlogsomstandigheden of om andere redenen niet in staat zijn verbeterde aangif ten voor 15 Juni 1940 te doen zullen op straffeloos heid aanspraak hebben, indien zij den inspecteur der directe belastingen voor dien datum van de onjuistheid hunner aangiften kennis geven, met de verklaring dat zij ten spoedigste eene juiste en vol ledige aangifte zullen doen. Mochten onjuiste aangiften voor de .dividend- en tantièmebelasting of voor de doode handbelasting zijn gedaan dan kunnen ook deze voor 15 Juni 1940 straffeloos worden verbeterd. Fransch-Britsche uittocht uit Italië Staatsburgers der geallieerde landen maken zich tot vertrek gereed. PARIJS, 3 Juni. (D.N.B.) Dc Romeinsche correspondent van de ..Temps"' deelt mede dat alle In Italië en in het bijzonder tc Rome wo nende Fransche e« Britsche staatsburgers zich gereed maken om naar hun land terug tc kee- rcn. De leden van de Fransche Academie der Villa Medici zijn reeds aan dc grens aangeko men en de professoren van het Lyceum Cha teaubriand zouden vandaag vertrekken. De Duitsche verliezen in Vlaanderen Engelsche schattingen te Berlijn ernstig overdreven genoemd. Berichten uit Londen, aldus het D.N.B. die beweren dat de Duitsche verliezen bij den slag in Vlaanderen ongeveer 250.000 man bedragen en dat de Duitschers sedert den aanvang van den oorlog een millioen dooden en gewonden zouden hebben, worden in bevoegde Berlijnsche kringen groteske overdrijvingen genoemd. De feitelijke verliezen vormen niet eens een fractie van het opgegeven aantal. ARNULFO ARIAS PRESIDENT VAN PANAMA. Volgens de voorloopige officicele schattingen is Arnulfo Arias tot president van Panama gekozen. (D.N.B.) HEDEN: 8 PAGINA'S. lUlilll'liil'll'llllillillli'HilNillllilllllllilllllllOIIlilllllllTIli^lll ActikeCetv- R. P.: Herleving der Sport. pag. 1 Flitsen: Bedankbrief. pag. 3 Van onzen specialen verslaggever: Postale zorgen. pag. 3 Lang de Straat: De gesjochte kapper. pag. 3 Kramenstad. pag. 5 L.: Onze buitenlandsche handel. pag. 6 H. D. Vertelling: Rimboedrama. pag. 6 J. B. Schuil over: Hoera.... werk!! pag. 6 K. de Jong: 1ste Zomerconcert der H.O.V. pag. 6

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1