Haarlem's Dagblad Bon 69 voor koffie en thee. Ons Stedelijk Leven. IVaacfieen met de vacantie Gas en electriciteit. Muggen. Actiketeu- 57e Jaargang No. 17473 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37 Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054. Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Donderdag 6 Juni 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.15. Groentjes zie rubriek. De Haarlemsche gemeenteraad is Woensdag weer jn openbare vergadering bijeen geweest, onderbro ken door een zitting mét gesloten deuren die wel licht de benoemingen gold. Evenals dat vroeger vaak gebeurde. Bij den aanvang der vergadering hebben de leden zich van hun zetels verheven en staande een korte rede van burgemeester De Vos van Steenwijk aangehoord, waarin deze de gevalle nen herdacht. De burgemeester bepaalde zich niet daartoe maar sprak ook over de materiëele vernie lingen die ons land getroffen hebben, over het feit dat Haarlem geheel gespaard is gebleven en over den zedelijken plicht, hen bij te staan die de volle zwaarte van het oorlogsleed te torsen kregen. Hij sprak voldoening uit over het resultaat van de inzameling van goederen voor Rotterdam. En omdat ik niet alleen over de korte gemeenteraadszitting schrijf, die trouwens maar weinig belangrijks op haar agenda had, maar over stedelijk leven in rui mer zin zij hier meteen aan vastgeknoopt dat het concert, dat Zang en Vriendschap gisterenavond in de Groote Kerk gaf tegen een zeer lagen entréeprijs, een paar duizend bezoekers trok en een financiëele bate van ongeveer 700 voor de getroffen steden en dorpen in ons land opleverde. Het was een zeer mooi en indrukwekkend concert en 2000 bezoekers is een groot aantal, maar ik had eigenlijk verwacht dat er geen plaats onbezet zou zijn en dat de opbrengst veel hooger zou wezen. Er werd toch ook een collecte gehouden. Het schijnt mij dus toe dat het goed is nog eens extra de aandacht te vestigen op 'de woor den die de burgemeester gisteren ten aanzien van de getroffen plaatsen en hun bewoners gesproken heeft. Er zal gelegenheid genoeg zijn om meer te doen ter vervulling van den plicht, waarvan hij sprak. En dat zij een ieder aanbevolen die daartoe in staat is. Iedereen weet dat velen er niet toe in de gelegenheid zijn, die zelf in diepe materiëele zorgen verkeeren. Maar er resten vele anderen. In het vervolg van zijn rede heeft de burge meester een waardeering uitgesproken voor den velen arbeid, onder moeilijke omstandigheden door ons gemeentepersoneel verricht, die algemeene er kenning zal vinden. Hij noemde de politie, de Bur gerwacht, de afdeeling militaire zaken, den dienst van Openbare Werken, den distributiedienst en vele andere en richtte hartelijke woor den tot de leiders en ook tot het K. V. V. het Korps Vrouwelijke Vrijwilligers. Over de voortzetting van het werk der gemeen telijke organen in een geest van ernst en waardigheid, zich richtend op plichtsbetrachting en het dienen der gemeenschap, sprak hy en breidde deze opgaven uit tot den individueelen burger. Inderdaad is het dienen der gemeenschap door plichtsbetrachting de groote opgave voor ons allen. Die overweegt en ik geloof dat het goed is' hier nog eens woordelijk wee;- te geven wat de burge meester zeide over iets dat daartoe behoort. Het was het volgende: „Daartoe behoort mede het zich onthouden van alles wat in woord of daad aanstoot kan geven. Aan uw zedelijke persoonlijkheid doet ge niets tekort wanneer ge uzelf deze terughoudendheid oplegt en u bepaalt tot het zoo goed mogelijk vervullen van uw dagelijksche taak. Want werkelijk, ons land heeft thans meer behoefte aan arbeid dan aan leege woorden en is het minst van alles gediend door het verbreiden van oncontroleerbare geruchten of het doen van sombere voorspellingen. Onze geestelijke weerbaarheid wordt erdoor ver zwakt en die behoeven we thans boven alles. Deze wordt aangekweekt door moeilijke tijden in rustig Godsvertrouwen onder de oogen te zien." De behandeling van de agenda verliep vlot en leverde geen bijzondere problemen op. Het voorstel van B. en W. betreffende de schoolgeldregeling voor leerlingen uit de buitengemeenten, dat wij in dit blad uitvoerig hebben toegelicht, lokte zelfs geen discussie uit. De tegemoetkoming aan de vastrecht- betalers bij het gebruik van gas en electrioiteit stuitte eerst op eenig misverstand bij een paar leden maar werd na opheldering daarvan eveneens grif aanvaard. En dat waren eigenlijk de belangrijkste punten op deze korte agenda, want men kan daartoe bezwaarlijk de positie der bloemenventers en de door een der leden verlangde kwakel over de Oost- singelgracht waarvan B. en W. niet wilden weten omdat die alleen in het belang van de Spoorwegen zou zijn rekenen. Ten aanzien van de overige agendapunten ver wijs ik dus naar ons verslag in dit nummèr. Een heel lijstje benoemingen besloot een raadszitting, die reeds om vier uur ten einde was. R. P. De brand op hel klipperschip. Het gewonde meisje overleden. Het vijftienjarig meisje C. de Zwart, dat Woens dagmorgen op het klipperschip „Bertha" aan het Zuider Buitenspaarne te Haarlem bij het aanmaken van de kachel in brand geraakte en ernstig gewond werd, is in de afgeloopen nacht te 3 uur in de Maria Stichting overleden. Men levere niet terstond alle bons in. 's-GRAVENHAGE, 5 Juni. (A.N.P.) Het vaart maakt bekend, dat bon ,,69" van het alge van Donderdag 6 Juni tot en met Vrijdag ons koffie of 1/2 ons thee. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de verkeersmoeilijkheden vertraging kan ondervin vermoedelijk niet onmiddellijk op alle bonnen, kunnen afleveren. Men moet daarom niet aan waarover men beschikt, bij zijn winkelier inleve van 6 Juni tot en met Ti Juli verdeelt, kan ieder de geheele hoeveelheid, waarop hij met zijn gezin departement van Handel, Nijverheid en Scheep- meen distributiebonboekje gedurende het tijdvak 5 Juli a.s. recht geeft op het koopen van 2 1/2 bevoorrading van de winkeliers tengevolge van den. De winkeliers zullen in verband daarmede waarover hun klanten beschikken, koffie of thee stonds op 6 Juni of volgende dagen alle bonnen, ren. Indien men zijn bestellingen over de periode er zeker van zijn dat hij in den loop van Juni recht heeft, bij zijn kruidenier kan koopen. Uitbreiding van het huitenlandsch postverkeer. Tot geheel neutraal Europa. 's-GRAVENHAGE, 6 Juni (A.N.P.) Met ingang van Vrijdag 7 Juni a.s. kan weder briefpost, d.w.z. alleen gewone brieven en briefkaarten, worden afgegeven met bestemming voor het geheele neu trale Europa met inbegrip van Noorwegen. Uitge sloten is dus postverzending naar Engeland, naar Frankrijk en voorloopig ook naar België en Luxem burg. Aangeteekende correspondentie en waarde- brieven zijn niet toegelaten. Er wordt nog eens met nadruk op gewézen dat het tarief voor het geheele buitenlandsche postverkeer en ook voor Indië be draagt: voor brieven 12,5 cent voor de eerste 20 gram en 7,5 cent voor elke volgende 20 gram en voor briefkaarten 7.5 cent. PROV. BIJDRAGE VOOR PROEFNEMINGEN KUSTVERDEDIGING. Ged. Staten van Noord-Holland stellen Prov. Staten voor, te besluiten tenbehoeve vaïi een door het Waterloopkundig Laboratorium te Delft in overleg o.m. met den hoofdingenieur directeur van den Provincialen Waterstaat in Noord-Holland in te stellen onderzoek en te ver richten proefnemingen op het stuk van kustver dediging door aanleg van strandhoofden een bij drage te verleenen van 'n vierde gedeelte der daar aan verbonden kosten, tot een maximum van f 2500, mits de provincie Zuid-Holland voor dat doel een gelijke bijdrage verleent en het Rijk de helft van de kosten voor zijn rekening neemt. Vrijwel het geheele land staat voor den vacantieganger open. Velen stellen zich thans de vraag: waar kunnen we met de vacantie naar toe gaan? Het antwoord dat ons van de zijde "an het hoofdbestuur van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer werd gegeven, is even kprt als krachtig: geheel Neder land met slechts enkele uitzonderingen staat voor den vacantieganger open. Die uitzonderingen zijn dan: Rotterdam. Wageningen, Rhenen. Middelburg, Vlis- singen en een gedeelte van Zeeuwsch Vlaanderen. Alle andere streken en plaatsen kunt ge met een gerust hart in uw vacantieplan opnemen. Wel verdient het aanbeveling van te voren bij de plaatselijke V.V.V.'s te informeeren hoe het met de hotel-acco- modatie ter plaatse gesteld is, daar het kan voorkomen, dat bepaalde hotels niet of slechts voor een gedeelte beschikbaar zijn. Dit zal echter slechts sporadisch voorkomen. Daar ook voldoende vervoer- gelegenheid bestaat is er dus geen enkele reden in de vacantie niet uit de eigen om geving weg te trekken en in een andere streek weer nieuwe kracht en energie op te doen voor de wachtende taak. Wat verbruikers van vastrecht moeten weten. De gemeenteraad van Haarlem heeft Woensdag middag, op voorstel van B. en W., besloten de tarie ven voor gas en electriciteit eenigszins te wijzigen. Er is in verband met de gedwongen bezuiniging be paald, dat iemand die vast recht heeft over een jaar gerekend te beginnen Mei 1940 niet meer zal betalen dan hij verschuldigd zóu zijn geweest bij enkel tarief. Eenige voorbeelden kunnen dit duidelijk maken. Electriciteit kost enkel tarief 21 cent per K.W.U. Elke gebruiker van dit tarief betaalt dus als voor heen hetgeen zijn meter elke maand aanwijst. Iemand die vast recht heeft betaalt zijn vast recht dat gebaseerd is op de oppervlakte van zijn woning, plus 5 cent per K.W.U. die verbruikt wordt. In de zomermaanden zal elke gebruiker van vast recht, als een gevolg van de voorgeschreven bezuiniging en de zeer korte avonden, zoo weinig electriciteit opmaken, dat hij bij berekening van enkel tarief voordeeliger zou zijn uitgeweest. Maar het vast recht wordt over een vol jaar berekend, zoodat nog uitgemaakt moet worden of het nadeel der zomermaanden niet wordt goedgemaakt door het voordeel van den wintertijd. Stel dat iemand aan vast recht per jaar 48 ver schuldigd was. Voorheen verbruikte hij 800 K.W.U., die hem dus nog 40 daarenboven kostten. Tezamen dus 88, of per K.W.U. 11 cent. Als die gebruiker nu weet toe te komen met 400 K.W.U., dan wordt de rekening: vast recht plus 20, is 68. Dat wordt dan 17 cent per K.W.U. In dat geval heeft de gebruiker nog voordeel van het vast recht, want bij enkel tarief zou hij immers 21 cent betalen. Als diezelfde gebruiker evenwel tot 200 K.W.U. weet te bezuinigen, betaalt hij 48 vast recht, plus 10, is 58. Dan komt hem elke K.W.U. op 29 rent. In* zoo'n geval betaalt hij dus vöor elke K.W.U. 8 cent boven het enkele tarief, zoodat. hem aan het einde van het jaar ƒ16 terug betaald zullen worden. Met gas is de rekening iets anders. De gewone gasprijs is 9 cent per M3. Het vast recht is voor klei ne verbruikers 0.60 per maand, plus 7 cent per M3. en voor grootere verbruikers 2 per maand en 5 cent per M3. Iemand die in de eerste groep meer dan 360 M3. per jaar gebruikt heeft voordeel van vast recht, in de tweede groep bij een verbruik van meer dan 600 M3. Ieder vast recht gebruiker kan dus reeds voor zichzelf een berekening maken. Iemand die 0.60 vast recht betaalt moest vroeger voor 500 M3. gas per jaar betalen 12 keer 0.60 is 7.20. plus 500 keer 7 cent is 35. Tezamen 42.20 of per M3. 8.44 cent. Als hij nu bezuinigt tot 400 M3. betaalt hij 7.20 plus 28 is 35.20 of 8.8 ct. per M3. Hij zou in dat geval nog juist even voordeel hebben van vast recht Beperkt hij zijn verbruik evenwel tot 200 Meter, dan betaalt hij 7.20, plus 17.50 is 24.70 of 9.88 ct. per M3, In dat geval zou enkel tarief voordeeliger geweest zijn en krijgt hij na 1 Mei 1941 dus 250 keer 0.88 cent terug, is 2.20. Een vastrechtgebruiker tegen 2 per maand be taalt voor 1000 M3. gas per jaar 24 plus 50 is 74, of 7.4 cent. Bezuinigt hij tot 750 M3. dan wordt de rekening 24 plus 37.50 is 61.50, of 8,2 cent per M3. Dit blijft voordeeliger. Indien deze gebruiker evenwel met 500 M3. toe komt betaalt hij 24 plus 25 is 49 of 9.8 cent per M3. Hij krijgt dan gerestitueerd 500 keer 0.8 cent of 4. Het Concertgebouw te Haarlem. Spoedig vrij voor vermakelijkheden? Het Gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem is thans nog aan zijn gewone bestemming onttrok ken. Wij vernemen evenwel dat de kans groot geacht Wordt, dat het gebouw binnenkort weer voor het geven van vermakelijkheden beschikbaar zal komen. Vooral voor het geven van concerten is er behoefte aan. De controle op automobielen. Ook Woensdag heeft de Haarlemsche politie con trole uitgeoefend op het naleven van het verbod van benzinegebruik door automobilisten. Thans werden 228 auto's aangehouden, van wie niemand onbevoegd bleek te zijn zich met zijn auto op den te bevinden. Het woord is aan (De IJselmeermuggen, die in de laatste jaren weinig meer waren gezien, vormen nu langs de kust weer een ware plaag.) De muggen van het IJselmeer Gaan ijselijk en meer te keer, Dan in de laatste jaren; Zij gonzen druk de huizen in, Hebben de pik op elk gezin, In ongetelde scharen. Het biologisch evenwicht Is daar dus altijd nog ontwricht, Zoo zeggen zij die 't weten; Het IJselmeervolk bezigt taal, Die op dit punt, naast meer banaal Ook krachtiger mag heeten. 't Is wel een levenskrachtig ras Van muggen langs dien grooten plas, Dat dient men te getuigen; Zelfs voor den barren wintertijd, Ons nog zoo kort gelee bereid, Heeft het niet willen buigen. Het moeilijkste is bij zoo'n mug, Wie steekt er met succes terug, Om leer om leer te geven; Je ergert je alleen zijn bult. Terwijl hij, met je bloed gevuld. Tevreden voort kan zweven. Gelukkig zijn de muggen klein, Als ze veel grooter zouden zijn, Zou nog meer bloed hun smaken; Toch zijn er menschen die die plaag Van het insectenras nog graag Tot olifanten maken. Duitsch opperbevel bericht: Fransche kabinet gewijzigd. Reynaud neemt buitenlandsche Zaken. PARIJS, 6 Juni (D.N.B.) Reynaud heeft gisteren weer een wijziging in zijn kabinet aan gebracht. De premier neemt in plaats van Daladier de portefeuille van buitenlandsche zaken en behoudt daarbij het ministerie voor landsverdediging. Paul Baudoin wordt aan hem toegevoegd voor buitenlandsche zaken en generaal de Gaulle voor de nationale verdedi ging. Voorts zijn benoemd: de secretaris-generaal Bouthillier tot minister van financiën, Georges Pernot tot minister voor het Fransche gezin Jean Prouvost tot minister van voorlichting. Fros sard tot minister voor openbare werken, Delbos tot nister van onderwijs. De andere ministeries blijven onveranderd. De reorganisatie van het ministerie is geschied tegen middernacht in een kabinetszitting DALADIER UIT DE REGEERING VERDWENEN. ROME. 6 Juni (Stefani). De bladen constateeren hedenmorgen dat terwijl de Weygand-linie gisteren op verschillende plaatsen door de Duitschers is ver broken de Fransche regeering gisteravond niets be ters heeft weten te doen dan over te gaan tot een wijziging in het ministerie. De bladen vestigen de aandacht op het feit, dat Reynaud thans behalve de portefeuille van landsverdediging ook die van Buitcnlardsche Zaken heeft en op het feit, dat de oud-premier Daladier thans uit het kabinet is ver dwenen en dat ook Laval niet in ce nieuwe formatie is opgenomen, ondanks de geruchten, die over hem in omloop waren n? zijn onderhoud met president Lebrun. Feldkommandantur en Orts- komraandantur. Van 7 Juni af bevinden zich de Feldkomman dantur en de Ortskommandantur Haarlem in de gebouwen Kenaupark 19 en 21. De Ortskommandant, FREUDE. major. IN DRAF, 1c Deltt werd de eerste jaarlijksche paardenmarkt gehouden. Hoe wel het aantal aangevoerde dieren niet groot was, waren er trek- en rijpaarden van goed gehalte te bewonderen. EöNÖS Geen glans zonder licht: dat is de eerste stelregel, dien elke schrijver zich voor oogen moet houden Duitschers overschrijden Somme en Oise-Aisne- kanaal. Het D.N.B. maakte Woensdagavond de volgende mededceling van het opperbevel der Duitsche weermacht bekend: Onze legers zijn vanochtend vroeg over een breed front tot den aanval op het leger van Frankrijk overgegaan. Zij slaagden er in de Somme tusschen de monding en Ham en het OiseAisne-kanaal te overschrijden en de daarachter liggende, in aanbouw zijnde z.g. Weygand linie op verscheidene plaatsen te doorbreken. Hedenmorgen meldde het D.N.B.: „De Somme overgestoken", „de Weygand-linie op verscheidene plaatsen doorbroken". Onder deze opschriften publiceert de Duitsche pers de door het opperbevel gemelde eerste successen der Duit sche legers, die Woensdagmorgen op een breed frond lot den aanval tegen het Fransche leger zijn overgegaan. Sinds den dag, waarop generaal Ga- melin moest heengaan, omdat de Duitsche „nijp tang" de drie Fransche elite-legers in Vlaanderen tezamen met het Britsch expeditïeleger dreigde te verstikken, zoo schrijft de „Deutsch Allgemeine Zeitung", is deze Weygand-linie de stille hoop van den vijand geworden. Van haar werd sinds dagen steeds weer als front van weerstand gesproken, welke de strategie van generaal Weygand als ver dedigende muur voor Parijs had opgeslagen. De Duitsche legers hebben haar stralenkrans reeds eenige uren, nadat zij den aanval hierop geopend hebben, geknakt. ZWEEDSCH BLAD BESPREEKT DE HUIDIGE POSITIE AAN HET FRONT. STOCKHOLM 6 Juni (D. N .B.) „Svenska Dag- bladet" karakteriseert den toestand bij het begin van het nieuwe Duitsche offensief met de volgende feiten: 1. De Fransche verdedigingslinies aan de Somme missen soortgelijke verdedigingswerken, zooals die, welke door de Duitsche troepen in België, Neder land en aan de Fransch-Belgische grens moesten worden overwonnen. Weygand heeft geen tijd gehad versterkingen aan te leggen. 2. Duitschland moest zijn Mei-offensief beginnen met de verovering van de heerschappij in de lucht. Thans is dit niet noodig, daar Duitschland een be langrijke superioriteit in de lucht bezit. Overdag ziet men over de Duitsche linies zelden een vijan delijk vliegtuig. 3. Het Fransche achterland is reeds bij net begin van het Duitsche offensief gedesorganiseerd. 4. Van Duitsche zjjde zijn talrijke nieuwe divisies ingezet. 5. De Franschen moeten dezen keer alleen strijden, terwijl zij op 10 Mei nog bondgenooten hadden. 6. Het overwicht van de Duitsche troepen in veld slagen is toegenomen sedert de Westelijke mogend heden een aanzienlijk deel van haar beste oorlogs materiaal in België en Noord-Frankrijk hebben verloren. 7. Duitschland zet zijn veldtocht voort volgens methoden, die reeds in het Mei-offensief zijn be proefd, terwijl Frankrijk nieuwe mannen en een nieuwe strategie probeert. Tenslotte verklaart het blad, dat Woensdag het doek is opgehaald voor het einde van een der grootste tragediën. Belgische koningskinderen vertoeven in Zuid-Frankrijk. Uit Genève verneemt het D.N.B.: De 3 kinderen van koning Leopold, prinses Josephine Charlotte; oud dertien jaar prins Boudewijn, oud elf jaar en prins Albert, oud acht jaar, bevinden zich volgens berichten in de Fransche bladen, in het kasteel Montal in het departement Lot, in Zuid-Frankrijk. Volgens de zelfde bladen heeft koning Leopold op 25 Mei bevel gegeven zijn kinderen naar Portugal te brengen. Dit bevel is echter niet uitgevoerd. Wenken voor wielrijders. Velen moeten leeren zich aan te passen bij het verkeer. Het aantal fietsers op den weg is in de laatste maand enorm toegenomen. Velen die vroeger maar eens af en toe hun rijwiel pakten, zijn nü door dat de particuliere auto's en de taxi's in de rages gezet moesten worden en autobussen een zeldzaamheid werden gedwongen regelmatig daarvan gebruik te maken. Voor velen die al wat op jaren gekomen zijn, valt het natuurlijk niet mee zich aan de eischen van het moderne verkeer aan te passen. Het is evenwel noodig, dat alle fietsers zich aan de regelen van het verkeer hou den, want eerst dan kan het verkeer behoorlijk verloopen.. Daarom hebben wij aan den Commissaris van Politie te Haarlem verzocht in zeer korte bewoor dingen vast te leggen wat elke fietser weten moet Deze wenken zijn: 1. Rijdt steeds uiterst rechts van den weg. 2. Rijdt hoogstens met zijn tweeën naast elkaar. 3. Maakt de bocht naar links groot, naar rechts klein. 4. Geeft voorrang aan van rechts komend ver keer. 5. Geeft bij richtingverandering t ij d i g een d u i d e 1 ij k teeken. .6 Stopt bij het verschijnen van het gele of roode verkeerslicht. 7 Stelt u bij de stopstreep rechts van den weg op; staat daarbij niet links van de auto's of op de linker weghelft. 8 Wijkt bij tegenkomers naar rechts uit, bij het inhalen naar links. 9 Zorgt voor goed werkende remmen en bel. alsmede voor een wit achterspatbord. 10 Rijdt bij donker met behoorlijk afgeschermd voor- en achterlicht. 11. Berijdt steeds de rijwielpaden. 12. Bevordert de verkeersveiligheid door u stipt aan de verkeersregels te houden. De behandeling van Belgische vluchtelingen in Frankrijk. PARIJS, 6 Juni (D.N.B.) „De „Populaire" keert zich tegen de uitbuiting van Belgische vluchtelingen door Fransehen. De aankomst in massa van vluchte lingen in bepaalde provinciesteden, schrijft het blad, heeft alle prijzen van levensmiddelen snel omhoog gejaagd. Voorts zijn ook de huurprijzen, die reeds bij het begin van den oorlog in verschillende provin cieplaatsen op abnormale wijze gestegen zijn, op nieuw omhoog gegaan. De meeste vluchtelingen of geëvacueerden moeten in de open lucht verblijven, omdat zij geen onderdak vinden. Deze uitbuiting, zoo besluit het blad, verwekt onder de vluchtelingen en geëvacueerden een beklagenswaardigen ge moedstoestand. HEDEN: 8 PAGINA'S. R. P.: Ons stedelijk leven. pag. 1 De tarieven van gas en electriciteit te Haarlem. pag. 1 v. H.: De Turk. pag. 3 Flitsen: Het cadeau. pag. 3 De hoefsmid in onze dagen. pag. 7 K. de Jong: Kerkconcert. pag. 7 j H. D. Vertelling: Alibi.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1