ff 6e&i boat dm B O U V Y" voo^TM-?zoimiid.p.ii/opak AGENDA. De verduistering vPvII D.A G. 7. XIINIJ 940 HAAKIEM'S DS'GBCAD 2 Hoofdstedelijke recherche speurt naar rijwieldieven. Reeds vele arrestaties. (Adv. Ingez. Med.) AMSTERDAM, 6 Juni. Het aantal rijwiel diefstallen nam sedert enkele weken in de hoofd stad onrustbarende afmetingen aan. Talrijke reci divisten, die achter slot en grendel zaten, doch door de omstandigheden weer vrij waren gekomen, maakten en maken nog voor een deel de stad on veilig. Aan het begin van deze week is door de centrale recherche een zeer strenge actie tegen deze heeren ingezet en thans na vier dagen kan gezegd worden dat deze actie, welke samengaat met een actie van de verschillende recherches der bureaux, aan. merkelijk succes heeft gehad. Alleen ,door de be ambten van het hofdbureau zijn reeds zeven dieven en vier helers aangehouden en opgesloten en onge twijfeld zullen er spoedig meer volgen. Algemeen verwacht men dan ook, dat het op treden van de politie in korten tijd een einde zal maken aan de wandaden van de rijwieldieven. Het blijft echter te allen tijde zaak, de fietsen niet onbeheerd op straat te laten staan. Een slot, hoe goed ook, is geen werkelijke garantie! (A.N.P.) GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie Sme- de straat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Badpak en handdoek, v. Nielen, Hasselaersplein 35; Etui met vulpen en passer, Kruijf, Gen. Cronjéstraat 108; Poxterrier. Korsen, v. 't Hoff- straat 23; heerenpas, Stachelhausen, Elzen plein 34; Grijze regenjas, Schiltman, Zuid- Brouwersstraat 25; Portemonnaie m.i., Smit, Nïeuwstraat 5 rood; Portemonnaie met inhoud, Groeneveld, Bastiaanstraat 71; Portemon naie z. inh..Groeneveld,Bastiaanstr.71; Portemon naie met inhoud. Plukker, Oost-Indiëstraat 136; Pop, v. Loesbergen, Schoterveenstraat 9; Ro zenkrans, Inpijn, Reigerstraat 52; Kinderstoeltje Krans, Oosterstraat 19; Sleutels, Troost, Ted. v. Berkhoutstraat 33, Damesvest. Kroes, Leid- schevaart 288; Zak met brandbluschapparaat, Vester, Brouwersstraat 91. EIGEN HULP. Morgen, Zaterdag, zal de algemeene vergade- dering der landelijke vereeniging ..Eigen Hulp" niet zooals eerst de bedoeling was. te 's-Gra- \enhage gehouden worden, maar in de directie kamer van het winkelgebouw aan de Zijlstraat te Haarlem. Een diner zal de bijeenkomst sluiten. J. WERVERS f Tn den ouderdom van 63 jaar is Donderdag over leden de heer J. Wervers, Technisch Ambtenaar der Arbeidsinspectie te Haarlem. De heer Wervers was sedert 1 September 1903 bij de Arbeidsinspectie werkzaam. Daarvóór was hij machinist bij de Marine. De teraardebestelling is bepaald op Maandag 10 Juni a.s. te 1.30 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Heemstede. DE LAATSTE TRAM NAAR HEEMSTEDE. Woensdag vermeldden wij, dat de laatste tram van de Groote Markt naar Heemstede om 9.20 ver trekt. Naar aanleiding van deze mededeeling belde ons een lezer op, die ons zeide, dat genoemd bericht onjuist moet zijn geweest, daar. hij Donderdagavond veel later nog een tram in de richting Heemstede heeft zien rijden. Bij informatie bij de N.Z.H.T.M. bleek ons, dat Donderdagavond inderdaad de laat ste tram later dan 9.20 uur van de Groote Markt is vertrokken. Dit was echter dezelfde tram, die om 9.20 uur had moeten vertrekken, maar die in dit geval had moeten wachten op een trein, die veel te laat te Haarlem aankwam. Het vertrekuur van de laatste tram naar Heem- Stede blijft: 9.20 uur van de Groote Markt. DE CONTROLE OP AUTOMOBILISTEN. De Haarlemsche politie heeft Donderdag 252 auto mobilisten aangehouden, teneinde er zich van te vergewissen, of zij wegens het verbod van benzine- gebruik bevoegd waren te rijden. Dit bleken zij allemaal te zijn, op één enkel geval na, dat nader onderzocht wordt. TENT-EVANGELISATIE. Evenals vorige jaren organiseerf het Comité voor Evang. Samenkomsten dezen zomer te Haar lem een tentcampagne, waaraan verschillende predikanten en evangelisten medewerken. In de tent, welke op een terrein aan het Soendaplein in Haarlem-Noord zal worden geplaatst, zullen van Zaterdag 22 tot en met Zondag 30 Juni iederen avond Evangelisatiesamenkomsten worden gehou den. Woensdag- en Zaterdagmiddag zullen boven dien kinderbijeenkomsten plaats vinden. GEMOBILISEERDEN EN GEDEMOBILISEERDEN. Verzoeken om steun. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken deelt, in verband met de ontvangen verzoeken om hulp van nog gemobili- seerden en reeds gedemobiliseerden mede, dat de door haar ingestelde Commissie tot Zakelijken Bij stand aan Gemobiliseerden, alsnog bereid is om zooveel als het haar mogelijk is aan deze verzoeken te voldoen. Zij zal daartoe voorloopig evenals tot dusverre zitting houden in het Gebouw der Kamer, Nassauplein 46, Haarlem op Woensdagen des mor gens van 10.30 uur tot 12 uur. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield Donderdag avond een trainingsrit over 65 K.M. Het gelukte aan B. Fennis, J. Walgien en J. Smit Uit te loopen en dezen voorsprong te behouden, De uitslag werd na een feilen eindspurt als volgt: 1 Jan Smit, 2 Jan Walgien, 3 Bas Fennis. Heden: VRIJDAG 7 JUNI. Frans Hals Theater: Vadertje Langbeen. 2.30, 7 en en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Alleen engelen hebben vleu- yleugels. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Broadway Serenade. 2.30, 7 en 9 uur. Palace: De terugkeer van Dr. X. 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders.. 104 uur. N.V. Handel Mij. A. Resink. Jaarl. alg. vergad. v. aandeelh. Leidschevaart 574. 8 uur. N.V. Haarl. Hotel Mij. Lion d'Or. Jaarl. alg vergad. v. aandeelh., ten kantore, 10 uur. Levensverzek. Mij. „Haarlem". Alg. vergad. van leden. Wilsonsplein 11. 2.15 uur. ZATERDAG 8 JUNI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders.. 104 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 8 uur. Kleurlingen op het oorlogsterrein. Open brief van Duitsch oorlogscorrespondent aan Reynaud. BERLIJN, 7 Juni. (DNB) In een open brief van een Duitschen oorlogscorrespondent, die met de Duitsche troepen de Somme is overgestoken, gericht nan den Fransehen premier Reynaud, worden de onmenschelijke strijdmethoden van de negers in het Fransche leger geschilderd. Ik ken dappere Fran- sche soldaten, aldus de brief, die zich verdedigen tot de laatste patroon. Deze soldaten acht ik. Zij doen hun plicht. Ik weet wat de behoorlijke Franschman van de zwarten denkt. Ik ken Fransche burgemees ters in Artois, die mij hun vernielde huizen toonden en zeiden: „de zwarte pest". Ik weet dat Frankrijk een uitstervend volk is en dat het niet genoeg man nen heeft om met zijn eigen divisies den aanvals oorlog der plutocratieën te voeren. Ik weet dat Frankrijk alle hoop stelt in zijn zwarten. Zoover is het dus gekomen dat de tanden van negers en sla gersmessen Frankrijk's dorpen en markten, Fvank- rijk's cultuur en met Frankrijk de geheele christen heid tegen den door de plutocratieën verwekten op- marsch der Duitsche „veldgrijzen" moeten verdedi gen. Daarvoor bloedt echter de Duitsche infanterist, want uw zwarte horden, mijnheer Reynaud, zetten hem tegen elk oorlogsrecht in, het mes op de keel. Dat hebt u op uw geweten, mijnheer Reynaud. Wij aan de Somme rekenen u niet meer tot de Euro peanen, want u hebt deze zwarte slagers afgericht. U hebt van het zwarte ivoor bloedhonden gemaakt. U laat door deze bloedhonden den wankelenden troon van een wegzinkende wereld verdedigen. Mijn heer Reynaud, Duitschland zal met u geen genade kennen. De positie van Turkije. De „Berliner Börsen Zeitung" over de politiek der geallieerden op den Balkan. BERLIJN. 7 Juni (D.N.B.) ,JDe Westelijke mogendheden hebben het nog niet opgegeven Turkije, met den tekst van het bondgenootschap in de hand. in den oorlog te betrekken", aldus constateert de diplomatieke medewerker van de „Berliner Börsen Zeitung„Wat men zelf voor nemens is schuift men thans Italië en Duitsch land in de schoenen, dus juist den mogendheden die geen agressieve bedoelingen jegens Turkije koesteren en het van het begin af aan be treurd hebben dat de Turksohe politiek zich heeft afgekeerd van de beproefde lijn der harte lijke vriendschappelijke betrekkingen met de as-mogendheden. Het belang van Duitschland bij den vrede op den Baikan en in Turkije is be kend. Italië echter, waartegen men door garan ties en bondgenootschappen de staten van het het zuidoosten, vooral Turkije op de been wilde brengen, heeft juist bewezen een behoeder van den vrede in die landen te zijn. Aanleidingen tot oorlogsverwikkelingen kunnen dus slechts van de Westelijke mogendheden uit gaan, die Turkije evenzeer als middel voor hun doel willen gebruiken, als zij gedaan hebben met de kleine landen in Noord- en West-Europa, die het slachtoffer geworden zijn van de poli tiek van omsingeling en oorlogsuitbreiding. Het Turksche volk is te realistisch en te nuchter om niet in te zien dat het zijn regeering dankbaar moet zijn het tot dusver te hebben gespaard voor de uitwerkingen van het bondgenootschap zooals de Westelijke mogendheden zich dit voorstel den." Nieuwe regelingen voor de openbare orde in Argentinië. Museumbezoek in 1939. Tijdsomstandigheden veroorzaakten vermindering. Het Centraal Bureau voor de Statistiek publi ceert een overzicht van het museumbezoek in Ne derland over de laatste jaren aan de hand van ge gevens, die door 246 musea zijn verstrekt. Slechts 3 musea zijn sinds 1938 verdwenen, nl. het museum „De tonijr." (Natuurhistorie en Folklore) en de musea der diergaarden in Den Haag en Rotterdam. Van deze musea waren er in 1939 11 met meer dan 25.000 bezoekers, 14 met 10.00025.000 bezoe kers, 19 met 5.00010.000 bezoekers, 53 met 1.000 5.000 bezoekers en 115 met minder dan 1000 bezoe kers. Het bezoek omvatte in totaal 1.217.220 personen (in 1938: 1.402.262). Hoewel deze aantallen wegens onvolledigheid der gegevens niet geheel vergelijk baar zijn leiden zij onafwijsbaar tot de gevolgtrek king, dat het bezoek aanzienlijk verminderde. Een voor de hand liggende oorzaak is het feit, dat in den loop van 1939 een aantal musea tijdelijk werd gesloten. Uiteraard concentreert zich het museumbezoek hoofdzakelijk in dc groote steden. Hier toch be vindt zich 33.3 pet. der musea, welk deel 63.4 pet. van het bezoek tot zich trok. De statistiek vermeldt voor Haarlem 3 musea, 'waarvan er 1 aan de gemeente en 2 aan particu- Zon onder 9.57 Zon op 5.20 TUsschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. socialen vrede of de vriendschappelijke betrekkingen der natie met andere landen benadeelen. Artikel zes machtigt de regeering om vereenï- gingen, corporaties of gewone vergaderingen te ont binden dan wel hun optreden te verbieden, wan neer zij denkbeelden verspreiden of uiten, die in strijd zijn met het in de grondwet vastgelegde regi me en de Argentijnsche wetten. Het wetsontwerp heeft aanleiding gegeven tot een hevige polemiek in de bladen en tot binnenlandsche politieke conflicten. Alle partijen verzetten zich tegen het ontwerp in zijn huidigen vorm en heb ben tegenvoorstellen aangekondigd. De Kamer is Donderdag, na een korte beraadsla ging, tot Vrijdag verdaagd. Intusschen zal de Grond wetscommissie den toestand verder bestudeeren. VOETBAL. HAARL. VOETBALBOND. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZATERDAG 8 JUNI. SizoJohez, 4 uur, scheidsrechter R. Honijk. De wedstrijden voor Zondag. Af deeling I. Groep A: D.O.S.—Blauw Wit 't Gooi—D.W.S. Groep C: E.D.O.Bloemendaal ('s avonds 7 uur). A.F.C.-R.C.H. Af deeling II. Groep B: B.E.C.Martinit Groep C: O.D.S.Gouda R.-K. VOETBAL. HAARLEM—AMSTERDAM. A.s. Zondagmiddag half drie zal een vertegen woordigend Haarlemsch elftal op het H.B.C.-ter- rein aan den Heerenweg te Heemstede spelen tegen een vertegenwoordigend R.K. elftal uit Amster dam. De Haarlemsche ploeg is als volgt samengesteld: Doel: Nijssen (Santpoort). Achter: J. Smit (T.Y.B.B.), A. Onland (H.B.C.). Midden: C. Tromp (Santpoort), J. Veld en J. v. Rooden (beiden H.B.C.) Vóór: G. Drayer (H.B.C.). J. van Bakel (H.B.C.), J. van Bakkum (Santpoort), Kick Smifr (H.B.C.) C. Martin (H.B.C.). De haten van dezen wedstrijd, waarvoor getracht zal worden vrijstelling van belasting te krijgen, komen geheel ten goede aan den wederopbouw van Rotterdam. liere stichtingen behooren. Een der drie musea, na tuurlijk het Frans Halsmuseum, behoort tot de categorie, die van 10.00025.000 bezoekers trok, een van 1000 tot 5000 en een van minder dan 1000 bezoekers. Het museumbezoek dezer drie musea beliep in totaal in 1937 86.797, in 1938 22.828 en in 1939 20.465 bezoekers. Het aanzienlijk hooger cijfer van 1937 houdt natuurlijk verband met de in dat jaar gehouden Frans Halstentoonstelling. Van de 20.465 bezoekers in 1939 waren er 10.054 betalende en 10.411 niet-betalende. Er werden in 1939 in de drie bedoelde Haarlemsche musea 12 tentoonstellingen gehouden. Hiervan trokken er negen 3.690 bezoekers. Het Frans Halsmuseum trok 81.920 bezoekers in 1937, 17.629 in 1938 en in het afgeloopen jaar 15.967. WIELRIJDER AANGEREDEN. Een 26-jarige wielrijder uit Alkmaar werd Don derdagmiddag twee uur op het Donkere Spaarne by de Bakenesserbrug te Haarlem aangereden door een vrachtauto, bestuurd door den 29-jarigen Van D., doordat deze bij het nemen van een bocht links hield. De wielrijder kreeg een ernstige wond aan den linker bovenarm, die door een dokter en leden van den Ongevallendienst verbonden werd. Daarna kon hij naar huis gaan. Zijn fiets werd beschadigd. Tegen den autobestuurder is proces-verbaal opge maakt. BEVERWIJK De Kennemer Oudheidkamer blijft gesloten. Slechts op verzoek te bezichtigen. Nu verscheidene musea weer worden opengesteld hebben wij eens geïnformeerd of dit ook binnenkort het geval zou kunnen zijn met ons stedelijk museum de Kennemer Oudheidkamer. De heer J. W. A. C. van Loenen deelde ons mede, dat dit voorloopig niet in de bedoeling ligt. In de eerste plaats is de expo sitieruimte in de Oudheidkamer te klein om alles te plaatsen. Het is b.v. niet mogelijk de door de familie van Beverwijk beschikbaar gestelde schilde rijen, afkomstig uit het Rijksmuseum te Amsterdam, te exposeeren. Bovendien lag het in de bedoeling, dat de Kennemer Oudheidkamer dezen zomer zou worden ondergebracht in de lokalen van de voor malige huishoud- en industrieschool in de Raadhuis straat. In verband met de gewijzigde omstandig- reden dient evenwel te worden afgewacht of aan dit voornemen inderdaad gevolg kan worden gege ven. Het plan hangt nu min of meer „in de lucht", ook al omdat zoo'n verhuizing geld kost en daar zit de stichting nu juist niet al te best in. Nochtans zullen degenen, die belangstellen in Beverwijk's historie, de voorwerpen, die aan hei verleden herinneren willen bezichtigen of in oude boeken en charters willen snuffelen, niet teleurge steld worden. Het blijft nog mogelijk de Kennemer Oudheidkamer te bezoeken, maar dan dient men zich te wenden tot den gemeentebode, den heer J van Uum. Wanneer het gezelschappen betreft dient men dat bezoek natuurlijk eenigen tijd tevoren aan te kondigen. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. IJmuiden, 7 Juni. 1743 K.G. snoekbaars 37—30 ct. 91 K.G. baars 16 ct. 264 K.G. voorn 11—16 ct. 20 K.G. paling 78 ct. 26 K.G. blei 10 ct. 75 K.G. karper15 ct. 20 K.G. zeelt 16 ct. 17 K.G. snoek 19 ct. 2 zalmen (wegende 21 K.G.) 1.85 alles per Kilogram. VELSEN Een woning voor den pluimgraaf van Velserbeek. B. en W. vragen een crediet. Ten behoeve van den nieuwen weg tusschen den Rijksweg HaarlemAlkmaar en den Stations weg te Velsen, voor het aanleggen waarvan bij raadsbesluit van 8 November 1939 no. 6, een crediet van f 45000 is toegestaan, moet ook de woning Kerkweg no. 23, welke werd bewoond door den werkman in algemeenen dienst J. H. de Vries, worden gesloopt. In het plan voor den bovenbe doelden weg was aanvankelijk opgenomen het bouwen van een woning voor genoemden werkman, doch uit bezuinigingsoverwegingen hebben B. en W. destijds dit voornemen losgelaten. Nader is het college evenwel gebleken, dat het noodzakelijk is, dat De Vries, die allerlei werkzaamheden in „Vel serbeek" verricht en o.m. dagelijks belast is met het voederen van de dieren in het park, zoo dicht mogelijk bij zijn werk woont. B. en W. hebben daarom een plan doen ontwer pen voor het bouwen van een dienstwoning nabij de manége, zodals aangegeven op de teekeningen, welke bij de stukken zijn gevoegd. De bouwkosten van deze woning worden geraamd op f 3900. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad voor, haar machtiging te verleenen tot het bouwen van bedoelde woning en het daarvoor noodige crediet toe te staan. Luchtbescherming Geneeskundige Dienst. De groene vlag geheschen op het Witte Kruïs-gebouw. Een eenvoudige plechtigheid heeft Woensdag avond plaats gevonden in het Witte Kruisgebouw. De dames en heeren van E. H. B. O., de doctoren Ter Borg en Bekker hadden zich in het gebouw ver zameld dat als noodhospitaal en verbandplaats is ingericht om getuige te zijn van de onthulling der nieuwe vlag die van heden af door dezen dienst in gebruik is genomen. Dr. 'J. F. Bekker hield hierbij een korte toespraak. Spreker verzocht dan den heer A. P. Bakker, de man, die zich dag en nacht beschikbaar stelt voor E. H. B. O., de vlag te hijsschen. Dr. ter Borg, waarnemend Hoofd van den Gem. (Adv. Ingez. Med.) EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam voor het cand.-examen theologie de heer E. Daalder en voor het doet. examen economie de heeren J. van Amerongen en o. J. Crommelin. Bewaarschoolonderwijzeressen. Bij de examens voor de praktijk, afgenomen vanwege de Ver. van Chr. bewaarschoolonder wijzeressen in Nederland, slaagden de dames: G. J. van Telgen, p. M. Kalf, beiden te Bloemendaal, E. van Veldhuysen, Heemstede. PAARD OP HOL. Donderdagmorgen tien uur is op de Delftlaan bij de Stuyvesantbrug te Haarlem een voor een vierwieligen wagen gespannen paard op hol ge slagen. De bestuurder de 43-jarige S„ en een passa gier vielen van den wagen, maar kregen geen let sel. De wagen kwam op de Delftlaan met ver scheidene boomen in aanraking en werd beschadigd. Zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken werd het gesnan in. de Marnixstraat tot staan ge bracht. Geneeskundigen Dienst onthaalde allen daarna op een verfrissching in den vorm van een „ijsco", welke iu den warmen zomeravond dankbaar genuttigd werd. HAARLEMMERMEER Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria Hillegonda, d. v. D. Lamboo en H. M. Ruiten; Cornelia Adriana d. v. G. van der Steeg en E. Bouterse: Gerrit z. v. A, Tamerus en P. Clement. Engeltje PetroneJla d. v. L. Visser en G. Rebel; Dirk Martinus, z. v. A. F. P. Vermeulen en M. C. Heere; Theresia Maria, v. A. J. Bakker en M. C. Stadhouders; Arie, z. v, A. Oldenburg en E. Smit; Alida Helena, d: v. C. van Groenigen en I. Honcoop: Hendrika d. v. J, C. Beisheuvel en G. A. Bloemink; Adriana d. v. A van Splunter en P. K. N. Houtkoop; Johanna Maria d. v. D. J. Vastenhout en A. T. Schreurs; Martinus Hubertus z. v. D. J. Vastenhout en A. T. Schreurs. Ondertrouwd: Sietse Kerzaan, 38 jaar en Alida Jenneke Guldemeester, 21 jaar: Antonius Jacobus Cornelis Vonk, 26 jaar en Anna Maria Elisabeth Swart, 27 jaar.; Remge Pieterman, 25 jaar en Cor nelia Speelman 27 jaar. Getrouwd: Gerrit Snijders, 26 jaar en Elizabeth Johanna van Slochteren, 24 jaar. Jacob van Braak 31 jaar en Jacomina Cornelisse 26 jaar. Cornelis de Groot, 28 jaar en Traijntje van der Sluijs 21 jaar. Overleden: Leonardus Johannes Cazander, 65 jaar, echtg. v. A. C. van Schagen; Willem Groen 86 jaar, wedn. van P. Rus; Klaartje Blok, 76 jaar wed. van C. de Vries. LUCHTBESCHERMING. Met nadruk wordt er op gewezen, dat alle be palingen betreffende de gemeentelijke luchtbe scherming nog onverminderd van kracht zijn en blijven en stipte naleving daarvan absoluut nood zakelijk is. GEVONDEN VOORWERPEN. Een overall, een paar handschoenen, een identi teitskaart, een beursje. Verloren: een zwarte damesschoen, een zilveren armbandhorloge, een vulpotlood, merk „Eversharp" een kindertemonnaietje. een doublé schakelarm band, een portefeuille, een enveloppe, inh. bank biljetten, een nikkelen wieldop, een lederen mo- torjas, een diamanten broche, een vulpen merk „Caw". ZANDVOORT BURGERLIJKE STAND. van 31 Mei tot en met 6 Juni 1940. Ondertrouwd: A. van Breuketen en A. A. Kees man, De Genestetstraat 1; Jb. Keesman en A M. Keur, Hobbemastraat- 3. Getrouwd: S. Drommel en T. J. van Vrouw- erf. Burg. Beeckmanplein 6; W. Bos en L. M van Drongelen, van Speystraatl; R. Voorn en J. H. Felükamp. Gr. Krocht 36 aJ. F. van Kam pen en E. M. Albrechczynschi, Zeestraat 28; P. keur en E. T. Gropp, Boul. de Favauge 30. NATIONAAL HULPCOMITé 1910. NATIONALE HULPCOMITé 1940. Op Zaterdag 15 Juni a.s. wordt alhier, evenals zulks in alle gemeenten van ons land zal geschie den een collecte van het Nationaal Hulpcomité 1940 gehouden. Er heeft zich alhier op verzoek van den burge meester en onder diens leiding een collectecom missie gevormd bestaande uit de volgende heeren: C. Siegers, wethouder van Sociale Zaken; A. J. Hollenberg, voorzitter van Onderling Hulpbetoon; P. van der Mije, voorzitter der Zandvoortsche Red dingsbrigade; H. J. Peper, directeur van het bij kantoor der Twentsche Bank en J. J. L. A. Wijnne, voorzitter van de plaatselijke afdeeling van het Roode Kruis. De gemeente Zandvoort heeft reeds ladingen kleeren enz. naar Rotterdam gestuurd en daar mede haar medeleven getoond met hen, die het zoo moeilijk hebben. Toch neemt het comité de vrij heid nog eens een beroep op de ingezetenen t« doen om iets bij te dragen voor hun hulpbehoe vende landgenooten. HEEMSTEDE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Bureau van politie, leesboek; H. Vermeer, Javalaan 34; v. d. Belt, Heemst. Dreef 55, dekzeil; H. Bax, Lieven de Keylaan 8, duif; Nanninga, Vijfhuizerweg 171 te Haarlemmermeer, gasmasker; v. Dorsten, Joh, Wagenaarlaan 6, geld; Merks, Timorstraat 64, horloge met ketting; Bax, Lieven de Keylaan 8. hond; Woudstra. Narcissenlaan 10, hond (Iersche Setter); Kuipers, Johan. Bosboomlaan 13, hondenhalsband met penning; H. L. Elzer- man. Jac. v. Campenstraat 13, gouden dames polshorloge; Honschoten. Zandvoortpad 1. hand schoen; C. v. Liet. Beethovenlaan 44, horloge met ketting; Rooyakkers. Binnenweg 246. kin derfiets; Elbersen. Oosterlaan 14. R.K. boek; v. Seggelen, Raadhuisstraat 3, R.K. boek; Peeper- korn, Kruisweg. Haarlemmermeer, mantel; Wil- lemse. Bosb. Toussaintstraat 68, portemonnaie met inhoud; Haemstedeplein 29, padvinders- riem; G. v. Looy, Binnenweg 188, rozenkrans, v. d. Hoonaart, Voorweg 57, sleutels; Kolk, Kerklaan 53, sjaal, Weijers, Javalaan 52, sleu tel; Goosens, Eschdoornkade 10, vulpenhouder; Postlaan 15, Vulpen; Tienstra, Asterkade 27, vul pen; H. v. d. Zwan. Lindenlaan 25, vulpen; Bor- neostraat 61, wieldop van een wagen. PERSONALIA. Geslaagd voor het praktijk diploma fröbelonder wijzeres mej. E. van Veldhuijzen. HILLECOM NATIONAAL HULPCOMITé 1940. Ten bate van het Nationaal Hulpcomité 1940 tot leniging van den nood in de Nederlandsche gebieden, waar de oorlog heeft gewoed, zal op Zaterdag 15 Juni in onze gemeente een huis aan huis-collecte worden gehouden. Hiermede is belast onze E.H.B.O. en spontaan hebben alle leden toegezegd daaraan te willen medewerken. Het bestuur der E.H.B.O. spreekt dan ook d« hoop en de verwachting uit dat een ieder naar zijn krachten zal medewerken om de opbrengst der collecte zoo hoog mogelijk te doen zijn. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. A. DiependaalKerkvliet, d. H. H. Stokman-Siecker, z, J. M. Ferwerda-Maks, d. Ondertrouwd: E. L. Emig en A. Sluijter. J. van der Sluijs en W. J. H. de Keizer. Getrouwd: H. van Riessen en A. M. Rot. G. van Walbeek en P. C. M. Slagter. H. van der Plas en A. C. Uitendaal. J. A. Langeveld en J. M. Warmerdam. J. H. Marie en A. Cmaje. Overleden: A. J. Enschedé. 50 jaar. H. M. de Mun- nik, 65 jaar, wonende te Haarlem. PERSONALIA. Geslaagd voor het practijlc diploma Fröbelondel» wijzeres de dames P. van Telgen en N. Kali. Wetsontwerp stuit op verzet bij de politieke partijen. BUENOS AIRES, 6 Juni (D.N.B.) De tekst van het wetsontwerp op de openbare orde wordt thans gepubliceerd. Het is reeds door den minister, van binnenlandsche zaken, Taboada. en den minis ter van buitenlandsche zaken, Gantilo, ondertee kend. In het ontwerp is allereerst de mogelijkheid opge nomen van het doen vervallen eener naturalisatie bij personen, die behooren tot een in oorlog zijnde natie. Naturalisaties kunnen ongeldig worden ver klaard, wanneer de betrokkenen zich schuldig heb ben gemaakt aan de in de wet genoemde vergrijpen. Alle artikelen, commentaren of grappen, die een conflict tusschen vreemde landen behandelen en de neutraliteit van Argentinië raken, moeten door nauwkeurig vast te stellen schrijvers geteekend worden. Artikel vijf verbiedt de publicatie of verspreiding van berichten door welke middelen of langs welke wegen ook. die een schending vormen van de Ar gentijnsche neutraliteit ten aanzien van oorlogvoe rende landen, hun regeeringen, politieke systemen, staatshoofden of functionarissen kwaadwillig criti- seeren of de binnenlandsche orde verstoren, dan wel de integriteit van het land of zijn instellingen, den HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: Eerste klasse: Zaterdag: Blauw Wit I—H.H.C. I Ajax IHaarlem I Zondag: V.V.G.A. I—A.F.C. I Tweede klasse: Zaterdag: R.C.H. IT.H.B. I H. C. KinheimWatergraafsmeer O.V.V.O.—Schoten I Zondag: Seriewedstrijden om den Zilveren Bal. Haarl. Derde klasse: Zondag: Schoten IIR.C.H. II SpaarnevogelsHercules E.D.O. IIICeleritas. H.H.C. en Haarlem trekken dus Zaterdagmiddag beide naar Amsterdam. We twijfelen er niet aan of Haarlem komt mét de punten terug, maar dat H.H.C. tegen Blauw Wit ook zoo fortuinlijk zal zijn, durven we nog niet beweren. De tweede klassers R.C.H. en Kinheim spelen Zaterdagmiddag thuis, resp. om drie uur en half vier, terwijl Schoten in Amsterdam op bezoek gaat. Van de Zilveren Balwedstrijden geven we het programma afzonderlijk.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2