BURGERLIJKE STAND AGENDA. BOUVYa^^w nog düor't Tri-Procédé 10ct.p. tfaije Ét i De verduistering 35e Zeeuxey. DINSDAG 11" JUNI 194(5 TT A X R i: E M'S- D A G B L' A D Jongetje vermist. Waarschijnlijk bij het spelen te water geraakt. Een 214-jarig jongetje. P. T. in de Jan Steen straat 12 te Haarlem, dat Maandagmiddag in het gras langs den Schotersingel bij den Verspronck- weg aan het spelen was, wordt sinds dien tijd vermist. Vermoedelijk is het kind bij het spelen te water geraakt. De politie heeft tot 's avonds laat in dien singel gedregd. Hedenmorgen is zij daarmede voortgegaan waarbij gebruik gemaakt werd van een zegen. Tot nog toe is geen spoor van het jongetje gevonden. TERAARDEBESTELLING JACOB WERVERS. Maandagmiddag had op de Algemeene Begraaf, plaats te Heemstede de teraardebestelling plaats van wijlen den heer Jacob Wervers, technisch ambtenaar van de Arbeidsinspectie te Haarlem. Vele kransen dekten de baar. Onder de zeer velen die de overledene de laatste eer bewezen waren o.a. ir. J. A. E. Muller, districtshoofd der arbeidsinspectie. Haarlem, ir. J. H. J. Huigens, districtshoofd der arbeidsinspectie te Utrecht, dr. ir. A. H. W. Hacke, directeur- generaal van den arbeid; ir. J. Klompe. oud hoofdinspecteur van den arbeid, dr. J. J. Wallien, geneeskundige bij de arbeidsinspectie Haarlem; de heer Teekens. chef de Bureau der Inspectie Amsterdam, de heer J. P. v. d. Meulen, voorheen Chef de bureau der Arbeidsinspectie Haarlem, thans werkzaam aan den Centralen dienst te 's Gravenhage; mej. H. C. Zijlstra, inspectrice van den arbeid. Voorts was aanwezig het bestuur der Algemeene Vereeniging van Technische Ambtenaren bij de Arbeidsinspectie vertegenwoordigd door de heeren J. Kasberg, voorzitter, F. D. Hartman 2e secretaris. R. Stoel penningmeester en J. F. D. Filarski en K. Groot, leden, het geheele bureau personeel van het 6e district en van andere distric ten. Terwijl het stoffelijk overschot in de aula werd geplaatst speelde het orgel het Largo van Handel. Ir. Muller schetste vervolgens den overledene als een man van nauwe plichtsbetrachting en groote ervaring opgedaan in de 26 jaar die hij arbeidde aan de arbeidsinspectie, gemoedeljk en tactvol. Namens de collega's en de leden van den Alge- meenen Bond van Technische Ambtenaren sprak de voorzitter van dien bond, de heer J. Kasberg, woorden van diep gevoelde erkentelijkheid. Bij het uitdragen speelde het orgel het slotkoor uit de Matthauspassion van Bach. Nadat 't stoffelijk overschot aan de groeve was toevertrouwd, dankte een zwager namens de weduwe voor de belangstelling, óok tijdens de ziekte van den overledene ondervonden. BUSDIENSTEN VAN DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. UTRECHT. 10 Juni. (A.N.P.) Er loopt thans een bus van de Geldersche tram van Arnhem naar het Elderveer en een van het Elderveer naar de pont te Lent. Het traject van Nijmegen naar het veer te Lent en omgekeerd moet op eigen gelegen heid worden afgelegd. Van het station van Hat- temerbroek naar het station Zwolle, van Meppel naar brug Smildervaart, van Dordrecht naar Slie- drecht. van Arnhem naar Westervoort, van Waar denburg naar Den Bosch, van Arnhem naar Nij megen en van Mook-Cuyk, worden ook voorloopig busdiensten ingelegd. Alle plaatsbewijzen van de Nederlandsche spoor wegen, dus ook algemeene en 8-daagsche abonne menten, waarin een dezer trajecten zijn begrepen, zijn in deze bussen geldig. Niet geldig zijn de plaats bewijzen van het locale verkeer Arnhem-Nijme- gen, daar deze dienst door de Geldersche tram wordt onderhouden. De kosten van de veerdien sten zijn voor rekening van de reizigers, terwijl bagage en rijwielen niet rechtstreeks worden be vracht. Voor rekening van de Nederlandsche spoorwegen zijn busdiensten in beide richtingen op de trajec ten Tilburg-Boxtel-Gennep en Kruiningen-Ierseke- Vlissingen ingesteld. Voorts is er een busdienst Eindhoven-Geldrop-Roermond bijgekomen. Reizi gers kunnen van hun abonnementen en spoorkaart jes op deze trajecten gebruik maken. EEN VERVOERSCENTRALE TE HAARLEM? De Kamers van Koophandel in ons land, waar onder ook die te Haarlem, plegen overleg over de wenschelijkheid van de instelling van vervoers- centrales. Een vervoerscentrale dient er toe om het vervoer met auto's centraal te organiseeren, zoo dat het niet meer voorkomt dat deze wagens ritten maken zonder vracht. Of een dei-gelijke vervoerscentrale ook in Haar lem tot stand zal komen hangt voro een groot deel af van de op komst zijnde Rijksregeling voor distributie van benzine. Vóór 15 Juni zal in dit op zicht geen beslissing worden genomen. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Tot gecommiteerden bij de eindexamens 1940 van de" M. T. S. te Haarlem zijn benoemd door het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen: Afdeeling Bouwkunde: de heer W. Bettink, Arch. B.NA. te Delft. Weg- en Waterbouwkunde: de heer Ir. W. J. de Koek van Leeuwen, c.i.. ingenieur bij den Provincialen Waterstaat in Zuid-Holland. Werktuigbouwkunde: de heer Ir, J. P, Boe- zaardt. w.i., hoofdingenieur bij de Nederland sche Spoorwegen te Utrecht. Electrotechniek: de heer Ir. J. Winkel, e.i., Hoofdingenieur bij de P.T.T. te 's-Gravenhage. Scheepsbouwkundede heer Ir., J. E. van Dieren s.i., Raadgevend ingenieur te Rotter dam. Vliegtuigbouwkundede heer Ir. J. Roozen- boom. w.i., ingenieur bij de Nederlandsche Vlieg- tuïgenfabriek" Fokker te Amsterdam. HAARLEM 11 Juni. Bevallen: 7 Juni: J. M. van Slooten-Beij, z. 8 Juni: T. L. Simmerling-de Haan, d. H. G. de Wilde-Hammink, z. 9 Juni: H. A. M. Swarte- Kuencn, d. 10 Juni: J. Krijnders-Jansen, z. 11 Juni: W. C. F. Venema-van der Putten, z. C. A. J. Rouwhorst-van Gennip, d. Overleden: 9 Juni: N. M. Buitenhuijs, 81 j., Wes- terhoutpark. A. Teer-Koersen, 67 j„ Hazepaters- laan. 10 Juni: H. de Wilde-van Rooden, 66 j., Zuidpolderstraat. DINSDAG 11 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling van 8 tot 9 uur. Toonzaal Gem. Gas- en Waterbedrijf Haarlem Lezing en kookdemonstratie. 14.30 uur. Frans Hals Theater: Vadertje Langbeen. 2.30, 7 en en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Alleen engelen hebben vleu- vleugels. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Broadway Serenade. 2.30, 7 en 9 uur. Palace: De terugkeer van Dr. X. 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Waarlemsche schilders.. 104 uur. WOENSDAG 12 JUNI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken tan Haarlemsche schilders.. 10—4 uur. (Adv. Ingez. Med.) Radiozendapparatcn. Moeten worden ingeleverd. De Politie te Haarlem verzocht ons de volgende bekendmaking te publiceeren van den Ortskom- mandant Lemcke te IJmuiden: ,In opdracht van de militaire autoriteiten maak' ik bekend: Alle radiozendapparaten, speciaal de zoogenaamde amateurzendinstallaties, moeten met de stroom bronnen onverwijld bij den Ortskommandant te IJmuiden (Hoofdbureau van Politie) worden inge leverd. Niet opvolgen van dit bevel zal onmiddellijke arrestatie ten gevolge hebben". Ook Tsjechen moeten zich melden. De Commissaris van Politie te Haarlem, hoofd van de plaatselijke politie, gezien art. 4 van het Vreemdelingenreglement vordert dat alle vreem delingen van. Tsjechische nationaliteit (z.g.n. na- tionaal-Tsjechen, d.w.z. van Tsjechische origine en dus niet de Slowaken) zich op Woensdag 12 Juni 1940, tusschen 9 uur voormiddags en 4 uur namiddag, moeten melden aan zijn bureau, Lange Wijngaardstraat 22rood te Haarlem, afdeeling Vreemdelingendienst. Een goedgelijkende pasfoto moet worden medegebracht. Prijsopdrijving. 3000 paar zomerschoenen in bezit genomen. De politie heeft bij een schoenwinkelier te Haarlem pl.m. 3000 paar zomerschoenen wegens een aanmerkelijke prijsopdrijving in bezit geno men en naar het Distributiekantoor gebracht. Hier worden zij ter beschikking van de bevol- king gesteld tegen een vastgestelden prijs. De opbrengst daarvan komt na aftrek van alle kos ten aan den winkelier. Rekening van Noord-Holland 1938. Een batig saldo van 1.792.728. Ged. Staten hebben aan de Prov. Staten van Noord-Holland ter vaststelling aangeboden de rekening van de provinciale inkomsten en uitga ven over het dienstjaar 1938, waarvan de cij fers door de Algemeene Rekenkamer deugdelijk zijn verklaard. De gewone inkomsten bedroegen f 35.468.240 en de gewone uitgaven f 33.675.512. zoodat de dienst dus met een batig saldo van f 1.792.728 sluit. DE NATIONALE INZAMELING. De leden van de Joodsche Gemeente te Haarlem worden, omdat de nationale inzameling Zaterdag plaats heeft, Vrijdag in de gelegenheid gesteld hun bijdrage te offeren ten bate van de collecte „Ge teisterd Nederland", bij Rabbijn de Vries, Rip- perdapark 20; mevr. Dasbergde Vries, Wilhel- minastraat 7 en Joles Ziekenhuis, Gr. Heiligland 27, DE STRAATVERLICHTING TE HAARLEM. Naar wij van den directeur van 'het Gemeente lijk Gasbedrijf te Haarlem bij informatie vernemen, is men aan dat bedrijf aan het experimenteeren, om geschikt materiaal te vinden, ten einde de straatverlichting met gas aan te passen aan de ver duisteringsvoorschriften. ZORGEN BIJ DE TUBERCULOSEBESTRIJDING Zooals we verleden week reeds hebben vermeld heeft het bestuur, dat ieder jaar een Lighaluitvoe- ving te Haarlem organiseert ten bate van de Haar lemsche Vereeniging tot Bestrijding der Tubercu lose, na rijp beraad besloten, dit jaar de uitvoe ring niet te laten doorgaan, omdat het de omstan digheden te bezwaarlijk acht. De heer A. J. Meijerink, sinds dertig jaar de ziel van deze uitvoeringen, wendt zich thans in een circulaire tot alle belangstellenden in de bestrijding der tuberculose. In deze circulaire memoreert en motiveert hij het genomen besluit en wijst er tevens op, dat de tijdsomstandigheden niet slechts oorzaak zijn. dat de baten der Lighaluitvoering dit jaar de Vereeniging ontvallen, doch dat zij ook andere inkomsten derft waardoor het werk der Vereeniging, de bestrijding der zoo uiterst gevaar lijke tuberculose, groote moeilijkheden zal onder vinden. Hij verzoekt daarom de reeds gedrukte circu laire, waarin als ieder jaar verzocht wordt, tot in standhouding van het Lighalfonds een vrijwillige bijdrage te bestemmen, ook ditmaal in te vullen, zoodat de tuberculosebestrijding te Haarlem en Omstreken eenigermate den steun zal mogen blij ven genieten, die haar thans onthouden dreigt te worden. Gaarne hopen wij, dat de oproep van den heer Meijerink weerklank moge vinden. Inderdaad staan de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose moeilijke tijden te wachten. Wanneer velen dezen last willen helpen dragen zou daarmee een mooi bewijs zijn geleverd van de waardeering voor het zoo menschlievend werk, dat deze vereeniging reeds tientallen jaren ten behoeve van minder be deelden verricht. In dit verband zij er tevens op gewezen, dat er ook heel wat Haarlemmers zijn, die ter wille van het goede doel de Lighaluitvoering plegen te bezoeken, doch de circulaire, hierboven aangeduid, niet ontvangen. Zij zullen dit jaar de uitvoering moeten missen, maar wanneer zij hun jaarlijksche bijdrage niettemin zouden storten op de postrekening van den heer Meijerink, no. 100681, verrichten zij daarmede een goed werk. f Zon onder 10. Zon op 5.19 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. De nieuwe spoorboekjes zijn uitgekomen en vinden gretig aftrek bij de reizigers. Engelsche Admiraliteit geeft liet verlies van vliegkampschip toe. Reuter meldt uit Londen: De Britsche admi raliteit deelt in een communiqué mede dat geen enkel nader bericht ontvangen is over de vloot- bewegingen bij de terugtrekkende operaties, waarvan Zondag in het communiqué der admira liteit melding is gemaakt en daar het tot nu toe niet mogelijk is geweest om met bepaalde sche pen in verbinding te komen betreurt de secre taris der Admiraliteit het, dat de volgende sche pen thans als verloren moeten worden beschouwd: H. Ms. „Glorious", het transportschip „Orama" en het tankschip „Oil Pioneer". Bekend is dat de „Orama" geen troepen aan boord had. Ook de beide torpedojagers „Acastra" en „Ardente" moeten als verloren worden beschouwd. Deze schepen begeleidden het vliegtuigmoederschip ..Glorious" en zijn wellicht de schepen, welke in het Duitsche legerbericht als torpedobootjagers en onderzeebootjager zijn aangeduid. Van deze schepen is geen enkel bericht ontvangen. Volgens het Duitsche bericht zijn vele honderden opva renden dezer schepen gered. Het front in Noord-Frankrijk. Het D.N.B. meldde Maandagavond: Thans is het tijdstip aangebroken om uit een te rugblik op de operaties van de eerste vijf jagen de gevolgtrekking te maken dat de Duitsche aanval len wederom tot een volledig succes hebben geleid, aldus verneemt het D.N.B. van bevoegde militaire ziirie. Vijf dagen na den aanvang van de .weede Duit sche offensieve beweging in het Westen en juist een maand, nadat het Duitsche front egenover de Westelijke mogendheden zich heeft gevormd, kan reeds een nieuw beslissend resultaat worden vast gesteld. De strijd der beslissing tegen de meerder heid der nog beschikbare Fransche 'egers is aan gevangen. De hoog geroemde, nieuwe Weygand- linie werd onder den voet geloopen en van de stel lingen uit, die tot dusver waren ingenomen, werd tot een diepte van 90 Kilometer terrein gewonnen. Het feit dat omvangrijke arsenalen en voorraden van den vijand konden worden buit gemaakt be wijst dat de Duitsche troepen op den rechtervleu gel reeds ver in het achterland van den vijand zijn doorgedrongen. Zeer sterke pantsertroepen, evenals snelle afdee- lingen zijn doorgedrongen tot aan den benedenloop van de Seine. Daardoor werd de noordelijk van de Beneden-Seine gelegen natuurlijke verdedi gingslinie aan de Bresle, aan de Leliger en aan de Bethune uitgeschakeld, terwijl tegelijkertijd ook de verbinding tusschen Parijs en Havre, die voor Frankrijk van buitengewone beteekenis is, werd verbroken. Verder oostelijk is door een andere aanvallende stootbeweging, na hardnekkigen strijd ten zuiden van Amiens, in belangrijke mate terrein gewonnen. Aan beide zijden van Soissons werd de Aisiie na strijd overschreden. Hier nadert de Duitsche wig reeds den benedenloop van de Marne. Ook 't front, dat zich naar 't oosten tot aan de Maas uitstrekt, is in beweging gekomen. De positie, waarin het Fransche leger zich be vindt, is vooral zoo moeilijk, omdat de westelijke Fransche vleugel door het nieuwe Duitsche offen sief reeds tot aan de Seine werd teruggedrongen, terwijl de oostelijke vleugel in de Maginot-linie, aan den bovenloop van den Rijn, reeds van den aanvang onder den voet is geloopen. Daarom dient de positie van het Fransche leger als wanhopig te worden beschouwd. Moskou oordeelt over den toestand. „Landen in Zuid-Oost-Europa en het Naburige Oosten voor belangrijke beslissingen." Het D.N.B. bericht uit Moskou: De historische rede van Mussolini heeft in politieke kringen hier een zeer diepen indruk gemaakt. Het besluit der Italiaansche regeering wordt beschouwd als het logische gevolg van den strijd, dien het nieuwe Italië sedert jaren voor zijn vitale rechten in de Middellandsche Zee voert. Dat Italië in zijn oorlog thans aan de zijde van Duitschland treedt heeft men te Moskou verwacht, hetgeen den laatsten tijd ook meermalen in de Rus sische pers tot uitdrukking is gebracht. In politieke kringen verklaart men voorts dat de Italiaansche deelneming aan den oorlog en de daarmede gepaard gaande uitbreiding van de krijgsverrichtingen tot de Middellandsche Zee de landen in Zuid-Oost-Europa en in het naburige Oosten voor zeer belangrijke beslissingen plaatsen. Welk gewicht de Sovj et-regeering in dezen toe stand aan de betrekkingen met Italië hecht, blijkt naar algemeen opgemerkt wordt, uit het dezer dagen bekend gemaakte besluit, volgens hetwelk de ambassadeurs te Rome en Moskou onverwijld hun ambtswerkzaamheden hervatten, EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Amster dam voor het doct.examen geneeskunde de heeren D. C. Smelik, D. H. Honingh, A. S. Sluis en G. de Haas. Geslaagd voor het doct.-ex. economie: de heer J. P. van Loon. Gymnasium. AMSTERDAM. Geslaagd voor A mej. D. Bun ker, te Aerdenhout. De zwemwedstrijden ten bate van Rotterdam. Het bestuur der Zwemclub „Haarlem" deelt ons mede, dat de bruto ontvangsten van de j.l. Zondag gehouden nationale zwemwedstrijden ten bate van Rotterdam 453.64y2 bedragen hebben. De Zwem club „Haarlem" hóeft zooveel medewerking onder vonden, dat het bestuur heeft besloten, alle overige onkosten voor zijn rekening te nemen, zoodat bo vengenoemd bedrag in zijn geheel aan de Rotter- damsche burgerbevolking wordt overgemaakt. VELSEN Amerikaansclie neutraliteitswet ook van toepassing op Italië. Echter geen uitbreiding van de oorlogszone. WASHINGTON. 11 Juni (D.N.B.) Presi dent Roosevelt heeft een decreet afgekondigd, waarbij de bepalingen van de Amerikaansche neutraliteitswet ook op Italië van toepassing worden verklaard. Hij liet echter achterwegl om de oorlogszone, welke Amerikaansche schepen niet mogen betreden, overeenkomstig de nieuwe omstandigheden uit te breiden. Het decreet ver biedt automatisch aan Amerikaansche schepen Italiaansche havens aan te doen, onderwerpt den handel met Italië aan de clausule van ..cash and carry" verbiedt Amerikaansche burgers op Italiaansche schepen tc reizen en beperkt Ame rikaansche geldinzamelingen voor Italië tot lief dadige doeleinden. DENK 031 DE VERDUISTERING. De Ortskommandant brengt nogmaals in herin nering, „dat in het belang van de bevolking zelve alle vensters en deuren, waardoor licht naar bui ten zou kunnen dringen, verduisterd moeten wor den. Speciaal vestigt hij de aandacht op gevel- en dakvensters. Door de hier gelegerde troepenafdeelingen zal in de komende dagen het navolgen van deze veror dening gecontroleerd worden. Overtreding zal ge straft worden. Bovendien zal in zulk een woning het electrische liaht voor 14 dagen worden afge- sreden. Personen, die deze verordening overtre den, worden ervan verdacht aan de vijandelijke vliegtuigen hulp te willen verleenen". ZANDVOORT IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. Motorlogger: K.W. 73 f 114 (gedeeltelijke lading) Snoekbaars f 0.38—f 0.36. Tong f 1.16—f 0.85 Aal (klein) f 0.22—f 0.18 alles per K.G. Bot f 33.20—f 20.60, Kleine schol f 36, Pontjes f 7 alles per 50 K.G. TSJECHEN MOETEN ZICH MELDEN. De commissaris van politie vordert ingevolg artikel 4 van het VreemdelingenTeglement dat .al] Tsjechen (zgn. nationaal-Tsjechen, d.w.z. Tsjechische origine en dus niet de Slowaken), d, in deze gemeente wonen of verblijven zich vój Woensdag 12 Juni a.s., te 12 uur des middags, het Bureau van Politie melden. Niet nakoming van deze verplichting is strai baar. WAARSCHIJNLIJK WEER MELK VOOR SCHOOLKINDEREN. De melkverstrekking op school moest door bijzondere omstandigheden na de Pinkster vacant worden gestaakt. Het dagelijksch bestuur van hi Schoolmelkcomité heeft evenwel niet stil gezets Het heeft alles in het werk gesteld om de melk verstrekking zoodra mogelijk weer voortgang doen vinden. Hoogstwaarschijnlijk zal dit werk met succes bt kroond worden. Alles is weliswaar nog niet kannen en kruiken, doch er is thans toch gegrond reden om aan te nemen, dat de kinderen binnen kort hun fleschje melk met een rietje weer krijgen BLOEMENDAAL Er is nu veel te genieten. Zondag en mooi weer. Een heerlijk zonnetje en een frissche Noord-Westenwind. Laten wij ons aanpassen aan de opstandigheden en eens naar zee wandelen. U herinnert zich nog wel, hoe de weg ruim 29 jaren geleden ontworpen werd met een zanderig voetpad, dat zooveel mogelijk de hooge punten op zocht en dientengevolge zoo weinig mogelijk wandelaars trok. Bij de moderniseering is men practischer geweest Behalve de auto-baan en het fietspad vindt de wandelaar ook een gemakkelijke baan en kwistig zijn banken geplaatst die tot rusten nooden. De Zeeweg doet nu wat vreemd aan. De groote banen liggen verlaten, wat evenwel het voordeel heeft, dat de lucht frisch en de omgeving rus tig is. Fietsen zijn er des te meer. 't Is morgen en de groote stroom trekt naar zee. Eénmansfieters, tweemans, tot 4-mans toe. tiet voorbij rijden van de vluggen is 'n ietwat hachelijke operatie. De kant ligt lager en is mul zand, wat nogal eens een tuimelpartij tengevolge heeft. Het aantal wandelaars valt ons tegen. De fiets is een te felle concurrent blijkbaar. Toch kan dè wandelaar het meest van de om geving genieten. De duinroos staat in bloei langs de heuvelhel lingen. In de boschjes zingen de vogels. Hier breekt zich met een ongelooflijke kracht wie verklaart deze kracht eens? een plant dooi de dikke laag asfalt, die omkrult, en uit een soort krater komt zegevierend de plant te voorschijn. Bescheiden staat het helmmonument aan den linkerkant, juist te ver om het op zijn bedoeling en kunstwaarde te toetsen. Nu komen We aan het gedeelte, waar de Plantsoenendienst een beplan ting langs den weg heeft aangebracht. We hadden al gehoord, dat de schade door den strengen winter en de hongerige konijnen nog al meeviel. En inderdaad, de planten slaan goed aan. De wilde planten, slangenkruidhondstong, os- sentong, klaversoorten, wilde mosterd, staan uit bundig te bloeien in de koesterende zon en kruip wilg, populier, esch enz. slaan goed aan, ont nemen het kale van den 100 M. breeden weg en geven hem een gezellig aanzien. Wij hebben eens op de netheid van den weg ge. let. U kent het bekende versje van: Laat niet als dank voor 't aangenaam verpoozen Den eigenaar van 't bosch de schillen en de doozen. 't Viel mee. Heel wat fietsers zaten wat te gebruiken, maar over 't algemeen werd er niet met rommel ge strooid. Het kan ook haast niet anders of deze mooie omgeving moet op den duur beschavend op het pubuiek- werken. Bij zee ligt de groote parkeerplaats leeg 'in de zon te blakeren. De rijwielstalling heeft het des te drukker en er wordt queue gemaakt. Bij de boule vard een en al gezelligheid en een rustige pret tige stemming. En op het strand ademen de stedelingen bij duizenden de frissche zeelucht in, liggen te zonne baden of laten zich masseeren door de aanstor menden goiven. Een ware zonnedag waarop velen zich weer ge sterkt hebben voor de taak, die de nieuwe week weer wacht. HEEMSTEDE Het plan tot uitbreiding der begraafplaats. Komt 27 Juni in den gemeenteraad. De gemeenteraad van. Heemstede zal zijn eerst volgende openbare vergadering houden op Donder dag 27 Juni a.s., des namiddags drie uur. In deze vergadering zal o.m. het plan tot uit breiding van de algemeene begraafplaats waar over wij reeds uitvoerige mededeelingen deden aan de orde komen. AANMELDING VREEMDELINGEN. De burgemeester van Heemstede. Hoofd van Plaatselijke Politie, Gezien artikel 4 van Het Vreem delingenreglement, vordert, dat alle vreemdelingen van Tsjechische nationaliteit, zich binnen 2 x 24 uur aanmelden aan het Bureau van Politie, afdee ling Vreemdelingendienst, Raadhuisstraat 27 te Heemstede. Een goedgelij kende pasfoto moet wor den medegebracht. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. L. P. Mens en J. C. Hogendoorn; J. Hörchner en C. H. W. Met. Getrouwd: J. de Wit en M. v. d. Aar; J. H. Peter en N. M. Bervoets; J. H. Rovers en A. M. van Egmond. Bevallen: P. F. de GrootWinters, z.; D. Ver beekDraijer, d.y B. van StaverenNievaard, z. Overleden: A. M. Venvaaijen, 92 j., ongeh.; J. M. P. Clavaux, 39 j., geh. met J. L. A. Kotz. 483e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 11 Juni 1940 Hooge Prijzen 15000.— 22060 1000.— 9062 14542 15632 16735 400.— 4383 10987 14208 14450 14588 149271 23440 200.2255 9350 9461 11395 19546 19678 20786 21983 100.— 1449 3771 4943 6487 7866 8273 9150 10121 10982 11246 13165 14187 17098 19856 21881 22244 Prijzen van f 70. 1022 1113 1533 1933 1996 2060 2297 2322 2328 2384 2398 2542 2547 2572 2790 2801 2845 2898 2941 2963 3063 3085 3228 3311 3340 3367 3492 3620 3678 3735 3812 4025 4235 4243 4361 4518 4602 4632 4684 4690 4762 4786 4931 5040 5085 5201 5224 5279 5414 5562 5835 5842 5908 5980 6033 6048 6287 6294 6323 6400 6420 6474 6710 6732 6869 6887 6924 7187 7234 7277 7363 7366 7507 7519 7774 7923 7932 8143 8163 8205 8623 8651 8844 9025 9059 9092 9422 9440 9441 9442 9467 9587 9626 9648 9712 9753 9766 9965 10238 10354 10360 10380 10426 10458 10602 10722 10860 10897 10912 10989 11073 11076 11098 11193 11288 11346 11780 11921 11972 11986 12070 12104 12346 12411 12922 13059 13070 13150 13241 13259 13271 13327 13464 13524 13594 13737 13789 13802 13879 14020 14075 14126 14257 14504 14537 14538 14634 14687 14694 14886 14932 15083 15185 15408 15678 15694 15715 15759 15787 15853 15946 16148 16173 16214 16274 16302 16366 16394 16607 16802 16814 16863 16935 17265 17407 17553 17583 17730 17734 17748 17753 17902 17961 18235 18362 18430 18453 18487 18529 18608 18666 18701 18708 18818 19051 19054 19079 19185 19262 19560 19607 19652 19892 19915 20012 20112 200119 20169 20233 20254 20354 20361 20397 20472 20589 20667 20672 20695 20709 20803 21066 21241 21256 21273 21290' 21351 21423 21444 21467 21680 21910 22080 22204' 22286 22674 22682 22798 22862 22901 22942 23035 23120 23313 23460 23479 23494 23599 23644 23888 24112 24120 24195 24326 24508 24589 24647 24654 24751 24754 24907 24976 Nieten 1015 1030 1045 1064 1098 1125 1231 1248 1252 1354 1400 1411 1436 1545 1546 1574 1629 1651 1674 1685 1810 1859 1863 1872 1913 1974 1983 2002 2007 2013 2138 2142 2149 2219 2226 2232 2284 2294 2333 2372 2380 2386 2435 2488 2528 2556 2559 2568 2582 2650 2727 2729 2739 2753 2783 2796 2814 2828 2833 2887 2916 2919 2940 3009 3024 3030 3044 3178 3193 3275 3317 3319 3361 3375 3382 3466 3534 3560 3622 3641 3665 3709 3732 3764 3793 3796 3808 3809 3830 3870 3889 3910 3935 3937 3955 3973 3988' 3994 4111 4138 4153 4301 4314 4328 4344 4362 4385 4390 4400 4515 4586 4590 4600 4623 4692 4697 4709 4751 4760 4784 4814 4832 4840 4852 4863 4872 4889 4942 4968 4972 5037 5066 5088 5097 5102 5107 5125 5186 5247 5263 5328 5336 5351 5363 5549 5579 5617 5619 5764 5775 5779 5785 5813 5872 5909 59.95 6004 6037 6149 6199 6214 6223 6256 6377 6392 6447 6486 6523 6525 6615 6620 6655 6665 6680 6703 6721 6740 6890 6901 7023 7034 7039 7075 7081 7085 7091 7142 7169 7189 7328 7349 7407 7428 7586 7589 7678 7698 7701 7751 7758 7859 7873 7874 7880 7924 7942 7947 8012 8018 8045 8090 8094 8109 8121 8179 8181 8188 8190 8222 8582 8296 8592 8393 8659 8452 8665 8474 8705 8523 8750 8539 8834 8556 8837 8888 8894 8S08 9091 9146 9223 9246 9258 9267 9279 9380 9399 9406 9471 9513 9519 9527 9536 9543 9545 9556 9590 9718 9743 9759 9804 9825 9828 9844 9849 9881 9963 9964 10062 10079 10095 10139 10161 10200 10246 10353 10355 10375 10376 10406 10409 10477 10500 10567 10580 10616 10624 10648 10659 10743 10746 10916 11002 11072 11083 11087 11097 11121 11156 11185 11284 11366 11385 11524 11599 11647 11660 11693 11764 11771 11886 11906 11924 11954 12026 12057 12133 12175 12190 12192 12193 12195 12202 12254 12336 12361 12379 12419 12420 12426 12452 12563 12574 12578 12605 12717 12718 12739 12778 12817 12848 12869 13005 13036 13144 13179 13282 13302 13323 13326 13348 13383 13428 13491 13503 13531 13537 13573 13624 13631 13644 13667 13693 13708 13739 13740 13809 13835 13853 13875 13882 13907 13926 13947 13963 14028 14029 14033 14083 14107 14113 14120 14125 14150 14204 14207 14239 14259 14295 14314 14353 14356 14366 14405 14439 14446 14449 14462 14463 14518 14523 14566 14689 14735 14792 14797 14798 14827 14830 14900 14914 15027 15029 15034 15047 15114 15146 15163 15184 15212 15303 15305 15356 15363 15375 15385 15430 15454 15469 15513 15546 15591 15606 15781 15899 15901 15919 15936 15943 15950 15953 15957 15958 16061 16078 16150 16161 16188 16271 16298 16304 16347 16360 16451 16459 16573 16597 16601 16630 16633 16697 16715 16734 16783 16803 16816 16825 16872 16905 16950 16967 16989 17092 17132 17168 17191 17192 17210 17262 17273 17283 17366 17372 17390 17410 17434 17502 17551 17600 17638 17652 17833 17871 17891 18023 18058 18059 18120 18165 18171 18187 18260 18279 18289 18291 18347 18381 18427 18465 18480 18481 18494 18508 18525 18530 18629 18643 18660 18671 18714 18770 18345 18896 18899 18995 19074 19253 19282 19394 19399 19418 19431 19436 19480 19512 19545 19550 19604 19648 19687 19693 10697 19770 19841 19852 19858 1989.3 19908 19919 19972 19994 20026 20097 20102 20139 20146 20150 20175 20184 20216 20248 20260 20310 20340 20432 20436 20454 20579 20584 20596 20627 20659 20696 20746 20771 20794 20866 20960 21009 21027 21068 21077 21101 21116 21147 21244 21245 21357 21409 21432 21438 21442 21542 21559 21592 21603 21720 21770 21774 21779 21798 21815 21831 21841 21928 21965 22009 22051 22071 22089 22116 22141 22200 22214 22274 22275 22328 22344 22395 22431 22446 22449 22452 22531 22536 22547 22562,22659 22677 22738 22765 22807 22816 22828 22830 22843 22859 22861 22870 22936 22947 23003 23006 23008 23013 23084 23115 23195 23224 23296 23407 23422 23447 23461 23464 23509 23530 23603 23795 23841 23884 23891 24033 24039 24065 24088 24134 24139 24148 24161 24180 24237 24245 24254 24273 24294 24297 24343 24351 24390 24405 24407 24446 24453 24472 24484 24502 24506 24509 24555 24560 24564 24624 24638 24677 24948 24687 24983 24744 24749 24755 24762 24888 24941 Verbetering 5e klasse, le Itist: 21762 m.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2