BURGERLIJKE STAND AGENDA. „Onder één Dak". De verduistering AV O N ~S DAG 19 J UNI 1910 HAARD EM'S DAGBLAD 2 Conclusie van de Duitsche pers: „Nog geen capitulatie en geen wapenstilstand". BERLIJN. 19 Juni (D.N.B.) Dc bladen van Woensdagochtend wijden hun aandacht aan de ontmoeting van Hitler en Mussolini te München en aan de groote successen van de Duitsche weermacht. In hun commentaren constateeren zij dat tot dusver noch de capitulatie van Frankrijk, noch de wapenstilstand een feit is en dat de gevechts handelingen dientengevolge worden voortgezet om Duitschland militair tegen alle verrassingen te beveiligen. Onder den druk der rustelooze achtervolging, schrijft de -.Deutsche Allgemeine Zeitung", gaat de militaire ineenstorting van Frankrijk snel verder. De „Berliner Börsen Zeitung keert zich tegen Fransche en Franschgezindc stemmen, die thans een beroep willen doen op Duitschland's grootmoe digheid. „Wij hebben niets vergeten", schrijft het blad, „en weten dat de oogen, die daar nu tranen storten, gelachen hebben, toen men ons na het wapenstilstandsbedrog van Compiègne de bajonet op de weerlooze borst zette, toen Duitsche vrouwen en kinderen bij honderdduizenden den hongerdood stierven en Duitschland's eer met voeten getreden werd. De stemmen, die nu aldaar het medelijden van de wereld probeeren te vinden, hebben gejuicht, toen men ons in Versailles de slagaders doorsneed en zij hebben ge engelegenheid laten voorbijgaan om het Duitsche volk in zijn ongeluk met spot en hoon en beleedigingen te overstelpen. De schreeuwers in het buitenland, die het land thans zoo voorstellen alsof grootmoedigheid en mild heid tegenover Frankrijk de meest natuurlijke zaak ter wereld zijn moeten er nog eens aan herinnerd worden hoe men in October 1918 met Duitschland omgesprongen heeft. Vijf dagen moest Duitschland wachten totdat zijn verzoek om wapenstilstand aan Am er ilea een antwoord waardig geacht werd en vijf weken lang draalden de vijandelijke mogend heden met het sluiten van den wapenstilstand. De hongerblokkade werd gehandhaafd, de Duitsche gevangenen werden als gijzelaars en arbeidsslaven jarenlang achtergehouden, kortom, men schrok voor geen middel terug om Duitschland tot het uiterste te verzwakken en tot een willoos voorwerp van de willekeur der overwinnaars te maken. Groot moedigheid, mildheid? Wanneer heeft Frankrijk die ooit beoefend jegens het Duitsche vólk, dit Frank rijk, welks heele politiek 300 jaar lang gedicteerd is geworden door de zucht naar vernietiging, haat en brutale hebzucht. Zeven jaar lang was er tijd om te onderhandelen. Nu is het te laat. Frank rijk heeft geweigerd in vrede en vriendschap mei ons aan een gelukkig Europa te bouwen en het zal zich nu moeten laten welgevallen dat de op bouwende krachten alleen aan het herstel werken. Geen gevoelens, ook geen wraakgevoelens zullen daarbij den doorslag geven, doch de heldere nuchtere grondbeginselen van het verstand. Franschen en Fransehgezinden kunnen gerust zijn. Zij behoeven niet bang te zijn voor het ge bruik van Fransche recepten, waar Europeesch ver antwoordelijkheidsbesef cn een onomkoopbare wil naar gerechtigheid de toekomst gaan vormen". De stranding van de „Alkmaar". Kapitein en eerste stuurman gestraft. AMSTERDAM, 19 Juni (A.N.P.) De raad voor de scheepvaart deed heden uitspraak inzake de ramp aan het stoomschip ..Alkmaar" overkomen. Het schip is op 17 Februari 1940 op de Cima Rocks gestrand en wrak geworden. De raad is van oordeel dat hier bij helderen nacht en mooi wee r 'n groot schip ten gronde is gegaan, zonder dat dit had behoeven te geschieden. Dit wijst er reeds op dat de navigatie ten deze on voldoende moet zijn geweest. Nader onderzoek heeft den raad geleerd, dat zulks inderdaad hier het geval is en voorts dat de beide betrokkenen, de kapitein en de eerste stuurman, zoodanig zijn te kort ge schoten dat zij beiden schuld hebben aan deze ramp. Hij straft den betrokken kapitein door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 der schepen wet, voor den tijd van een maand en den betrok ken eersten stuunnan door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein of eerste stuurman te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 der schepenwet, voor den tijd van drie maanden. HAARLEM, 19 Juni. Ondertrouwd 19 Juni: G. J. Wiekamp en A. H. J. Urbanowitz: A. van den Hofi en M. M. S. Haenraats; C. Zijp en J. J. Nolet; J. Vlam en M. H. E. Haitsma Muiier; C. Brasser en G. van der Valk; W. Klok en M. Mulder; W. Jansen Hendriks en P. J. Paardekooper; P. St'eijl en J. Zieverink; P. J. van der Eem en J. H. M. Smid; K. L. Eimers en A. C. van de Linde; H. R. Teunissen en G. C. Wolfshagen; F. F. Hoogreef en F. Westerman; B. Hooijer en M. Booij; J. E. Bronstring en A. J. Mul; A. Verdam en D. Visser; M. C. Hoole en S. P. van Es: R. I. van Waard en W. C. Vuijst; J. F. W. Klus- mann en J. C. M. Teunisse; F. V. Nimisz en J. M. Moseman; J. May en G. H. C. A. Haverkorn; A. J. P. ter Horst en A. van der Wal; A. Walet en G. Nagel. Getrouwd: 19 Juni: G. Pardon en M. H. van der Kroft; J. Schmitz en M. Portegijs; J. Klooster en C. Verwer; W. J. Ruigrok v. d. Werven en L. C. v. d. Putten; F.. A. Koedijk en N. A. Schuit; C. Koek en M. C. Terpoorten; A. N. Cohen en T. S. Breiner; J. N. Schoen en C. M. Mcijers; C. Koenekoop en M. C. Verver Taverne; W. J. Dorgelo en C. Vrugt; J. Kruijff en H. H. Veltmeijer; E. de Haas en A. C. Kolmans: H. L. Spoelder en G. Crombeen; C. Hage en J. H. F. Blokker; H. Kinderman en M. Bak; P. D. J. Zuurendonk en A. M. J. Thuis: H. Zwiersen en M. J. Kaptijn; H. Hubert en H. Kluijt; J. P. Wild schut en A. E. Oostveen: Th. Commelter en H. Bouck Bevallen: 17 Juni: T. Kossen—Vlaar. z., 18 Juni: M. LubbersKraaijenoord, d.; M. A. Pietvan Loe- nen, z. T. StroetKoolbergen, d. 19 Juni: G. J. Woldbergv. Duuren, d. WOENSDAG 19 JUNI Gebouw Rosehaghe, Hoofmanstraat 12. Dansavond, 8 uur. Rembrandt Theater: „Operabal", een feest van den lach, 2.30, 7 en 9.15 uur. Pal ace: „Als een dief in den nacht", 2.7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Doodloopende straat", 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „Pensionaat voor heeren". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. DONDERDAG 20 JUNI Groote Kerk, Orgelbespeling, 3—4 uur. Stadsschouwburg: Concert H. O. V. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. Bloeme ndaal. Raadhuis: Gemeenteraad, 2 u. HET TOONEEL. V. Z. O. D. speelt Huldiging van den heer Th. Dammiaans. De Haarlemsche Tooneelvereeniging 'V.Z.O.D., die oorspronkelijk haar slotvoorstelling in dit sei zoen op 14 Mei had bepaald, moest deze door den uitgebroken oorlog uitstellen, maar heeft haar toch gisteren in het gebouw St. Bavo voor de leden kunnen geven. Een bewijs van onverstoorde acti viteit en ongebroken vereenigingsleven, dat zeker in dezen tijd als voorbeeld aan vele vereenigingen kan worden gesteld. Men speelde „Onder één Dak" en had deze ge legenheid tevens te baat genomen om den heer Th. Dammiaans, die 10 jaar regisseur is geweest van V.Z.O.D.. te huldigen. Deze huldiging had na het tweede bedrijf plaats en droeg een intiem en hartelijk karakter. De voorzitter der vereeniging, de heer Van der Eykhof sprak den jubilaris toe en dar.kte hem in warme bewoordingen voor al les, wat hij in deze 10 jaar geheel belangeloos voor VZ.O.D. had gedaan. De heer Van der Eykhof was er van overtuigd, dat allen in de vereeniging wenschten, dat de heer Dammiaans nog jaren lang ce leiding zou hebben en bood hem namens de kunstlievende en werkende leden een fraaie boe kenkast en aan mevrouw Dammiaans een mand met bloemen aan. De heer Spierdijk kwam namens de propagan- da-commissie met bloemen en een der spelers de heer De Ridder overhandigde zijn regisseur een persoonlijk geschenk. In eenvoudige woorden dankte de heer Dammiaans voor de hem gebrachte hulde en betrok hierin ook mevrouw Dammiaans, die hem al die jaren ook als speelster zoo trouw ter zijde had gestaan. En hij zei dezen dank niet alleen met woorden, doch ook met bloemen. Het publiek toonde zijn instemming met deze hul diging telkens weer met luid applaus, vooral ook, toen de heer Dammiaans als zijn grootsten wensch uitsprak nog eens met V. Z. O. D. in den Stads schouwburg te mogen spelen. Zoo werd het een har telijk jubileum voor den heer Dammiaans, een dui delijk bewijs voor ons, hoe zeer deze leider in zijn kring wordt gewaardeerd. Hij had op dezen avond voor een voorstelling ge zorgd, die bij de leden blijkbaar zeer in den smaak viel en ook goede kwaliteiten vertoonde. Fabricius' tooneelspel wij schreven het nog na de opvoering door Aerdenhout's Tooneel Ensemble blijft altijd een dankbaar speelstuk voor dilettanten, dat blijk baar voor het publiek nog weinig van zijn aantrek kingskracht heeft verloren. En door de markante hier en daar wel sterk aangezette typeering is er altijd eer mee te behalen. Het eerste bedrijf leed nogal eens door gebrekkige rolkennis vooral van Jan. den smid waardoor het tooneel meermalen „stond", maar in het tweede bedrijf werd het veel beter en kwam het samenspel bijv. bij de verloting van den vader meer tot zijn recht. Verreweg het beste spel zagen wij giste ren van den heer Van den Eykhof, die den ouden koppigen vader zeer verdienstelijk uitbeeldde. De typeering liet weinig te wenschen over en zijn dic tie was zelfs heel goed. Elk woord ging de zaal in en kreeg ook het gewenschte accent. Wij zagen den heer Van den Eykhof nooit beter dan gisteren. Wolter maakte in het begin niet bepaald den in druk van een keuterboer de afscheiding van de pruik en zijn gezicht was ook al te zichtbaar maar later werd de uitbeelding vooral door zijn bon kig spel beter, zoodat de rol toch bevrediging schonk. Jacob en Lena vormden samen hoe on aangename menschen zij dan ook in het stuk zijn het beste tooneelpaar. Dat was goed en scherp van typeering, zonder te veel chargeering. Ik meen dat mevrouw Dammiaans eigenlijk de aangewezen actrice voor Dora zou zijn geweest. De dame, die deze rol nu speelde, gaf zich vol ijver aan de rol, maar zij bedierf nog al eens iets door al te druk en vrij onhandig spel met haar armen, wat op den duur vermoeiend werd. Toch had zij ook zeer verdienstelijke momenten. De rol van Jan is altijd dankbaar en ook gisteren had deze smid de sympathie van het publiek. In het begin heeft hij het geheel door zijn onvoldoende rolkennis nog al eens geschaad, maar later kwam hij er meer „in" en gaf hij dezen lakonieken grap jas wat hem toekwam. De notaris verschilde in zijn verschijning wat te weinig van de boerenfamilie, maar de rol werd niet slecht gespeeld. Antje mocht er ook zijn, wan neer zij niet te veel behoefde te jeremieeren. Lies- beth was de zwakste van het ensemble. Als geheel heeft v.z.O.D. veel genoegen, van deze opvoering gehad. Het publiek leefde geheel den avond mee, zooals wel duidelijk uit de vele open doekjes bleek. En de vereeniging verdient een v.arm compliment, dat zij in dezen zwaren tijd den moed niet opgaf en met zoo'n opvoering voor den dag is kunnen komen. 'J. B. SCHUIL.* Onderwijs in lichamelijke oefening nog gestagneerd. Finale der schoolathletiekwedstrijden gaat door. Het is uit verschillende door de centrale com missie voor school-athletiek ontvangen berich ten gebleken, dat het onderwijs in de lichame lijke oefening op de scholen nog belangrijk is gestagneerd, ook het onderwijs in de open lucht op de beschikbare terreinen, en dus eveneens de athletiekibeoefening. Het gevolg is dan ook, dat vele scholen bij de voorwedstrijden voor de nationale scholen ontmoetingen om den Moorman- en Gerritsen van Kempenbeker onvoldoende voorbereid wa ren en derhalve niet hebben ingeschreven. De centrale commissie voor schoolathietiek heeft thans besloten in 1940 geen voor-ont moetingen te houden, doch de scholen, die nog niet inschreven, in de gelegenheid te stellen rehtstreeks aan de finale deel te nemen, welke op Zaterdag 6 Ju*ji te Rotterdam georganiseerd wordt op de Nenijto-Sïntelbaan. in samenwer king met de dames-athletiekvereeniging „Hol- landia", aldaar. Inschrijvingen t.m. Zaterdag 22 Juni bij den wedstrijdsecretaris der C.C.S.A. den heer C. J. Hage, Laan van Swaenstijn 16, Voorburg. ORGELBESPELING. Programma der orgelbespeling in de Groote- of St.-Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 20 Juni a-s. des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. 1. Variaties „the harmonious blacksmith" HandelKarg-Elert. 2. Concert d. kl. t., Handel—Best. Andante. Air. Adagio. Fuga. 3. Preludium in den vorm eener Chaconne, Ch. V. Stanford. 4. Fantasie over Psalm 33, C. de Wolf. 5. Improvisatie, S. Karg-Elert. 6. Moderato op. 22, N. W. Gade. Zon onder 10.04 Zon op 5.18 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. De Postdienst. Wijziging lichtingsuren van brievenbussen. De directeur van het Post- en Telegraafkan toor te Haarlem deelt mede. dat als gevolg van den gewijzigden en beperkten posttreinen loop de lichtingen der brievenbussen even eens wijziging en beperking moesten onder gaan. De tijdstippen waarop deze lichtingen thans plaats hebben, zijn op de urenlborden van de brievenbussen aangegeven. Voor zooveel noodig wordt de aandacht er op gevestigd, dat de provinciale nachtposttreinen nog zijn uitgeschakeld. De lichting, welke voorheen aansluiting op deze treinen had, is derhalve vervallen. Mocht het postvervoer te zijner tijd belang rijke wijzigingen ondergaan, dan zullen de lich tingsuren hiermede wederom in overeenstem ming worden gebracht. Hel jubileum van den heer G. Wit. Heden viert de heer G. Wit, rechercheur van de politie te Haarlem, zijn zilveren ambtsjubileum. Hedenmorgen om 12 uur werd de jubilaris ten Stadhuize te Haarlem ontvangen, en aldaar dooi den burgemeester gelukgewenscht; hij ontving tevens het gebruikelijke geschenk in couvert. De commissaris, de heer E. H. Tenckinck zond hem zijn schriftelijken gelukwensch. De heer J. A. J. Keesom, inspecteur van politie, vertegenwoor digde op de receptie ten huize van den jubilaris, Masstraat 123, de afdeeling recherche van de Haarlemsche politie. Hij sprak, bij verhindering van den hoofdinspecteur die uitstedig was den heer Wit met eenige welgekozen woorden toe en liet zijn felicitatie vergezeld gaan van de aan bieding van een actetasch. Namens de hoofdagenten en rechercheurs werd den jubilaris een tuinameublement aangeboden. Er bestond op de receptie groote belangstelling. Vele personen uit politiekringen kwamen den ju bilaris de hand drukken. EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Amster dam voor het doet. ex. geneeskunde mej. C. M. J. Velzeboer en de heeren B. L. Koster, J. Haagsma en C. Maschhaupt. KR A AM VERPLEGING Op 13 en 14 Juni jl. slaagden voor het examen kraamverpleging in het St, Elisabeth's of Groote Gasthuis te Haarlem de volgende zusters: Zr. Ko ning, Zr. Bredius, Zr. Kreyger, Zr. Gregorius, Zr. Verduyn, Zr. Molenaar. Zr. Zwart, Zr. de Rooy, Zr. Teding van Berkhout, Zr. De Jong en Zr. Ben it. De examen-commissie bestond uit: Dr. E. R. de Vries, Hilversum, Regeeringsdeskundige, en mej. Dr. F. C. van Hasselt en de adjurct-directrice, mej. M. J. Rebel, deskundigen der inrichting. Voorbereidend onderwijs. Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens ter verkrijging van akten voor het Voorbereidend On derwijs (Kleuteronderwijs), slaagden voor Akten A. de dames: C. van der Nat te Heemstede en M. Meier te Vogelenzang, beiden leerlingen van den Opleidingscursus voor Leerkrachten bij het Kleu teronderwijs te Bloemendaal. EINDEXAMENS. R.K. 3Ieisjes Lyceum „Sancta Maria", te Haarlem. Geslaagd: Afd. A: Hermine Everard. Occa Gall, Riet Gründemann, Cor Herbermann, Lenie Hok- keling, Nel Kimman, Roos Litjens, Liesbet Ver stee gh. Afdeeling B: Marguerite Cuypers, Annie Mar let. 2 Verlengde examens, 1 afgewezen. Onderwijzersexamens. Eindexamen „Da-Costa-Kweekschool" te Haar lem. Geëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd de dames: M. H. Bouman en S. Grüteke te Haarlem. A. S. Duys en A. Hylkema te Hillegom, M. M. Laugeman te Zandvoort. Afgewezen: 1 candidaat. I Vit de Onxstxeken j VELSEN Voor den gewonden en zieken soldaat. Een plaatselijk comité opgericht. In de gemeente Velsen is, evenals in vele an dere gemeenten, opgericht een „Plaatselijk Co mité voor den gewonden en zieken soldaat". Dit comité wil in de eerste plaats moreelen steun verleenen aan de gewonde en zieke militairen, die in onze gemeente worden verpleegd, bijv. door bezoek, gesprek, door hulp bij correspon dentie met familieleden, het verstrekken van fruit, Jectuur e.a. Hoeveel verstrooiing zou het kunnen brengen, indien de overkomst van fa milieleden, die anders om financieele redenen niet zou kunnen plaats hebben, mogelijk ge maakt kon worden. Op velerlei wijze kan het leven van hen, die voor ons hebben gestreden en daarbij gewond zijn geraakt, aangenamer worden gemaakt. Het comité wil in die rich ting werkzaam zijn. Daarvoor is geld noodig. Hen, die aan dit mooie doel willen medewerken, wordt verzocht, hun bijdrage te storten op de postrekening van den penningmeester van het comité. Wij weten, dat er tegenwoordig heel veel wordt ge vraagd, maar wij gelooven, dat velen ook iets willen geven voor onze landsverdedigers, die gewond zijn in den strijd voor ons vaderland, of die in de uitoefening van hun plicht ziek zijn geworden. Verder wil het comité probeeren om aan her stelde militairen, die daaraan behoefte heb ben, de gelegenheid te geven een paar weken a.h.w. met vacantie te gaan. Het comité vraagt daarom hen, die bereid zijn een herstelden soldaat eenigen tijd bij zich in huis op te ne men, zich aan te melden bij den secretaris. Het spreekt vanzelf, dat dit niet alleen betreft de militaire patiënten, die hier ter plaatse worden verpleegd, maar even zeer hen, die in zieken huizen in andere plaatsen verpleegd worden. Het comité is samengesteld als volgt: Dr. L. S. Limborgh Meijer, directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezond heidsdienst, voorzitter; D. Geus, vertegen woordiger van de vereeniging „IJmuiden's Bloei", secretaris, Kanaalstraat 75, IJmuiden, Tel. no. 5417; J. van Beem. vertegenwoordiger van de vereeniging „Sanlpoort's Bloei", pen ningmeester. Hoofdstraat 244, Santpoort, post rekening no. 70862 en W. A. Dolleman, ver tegenwoordiger van de plaatsel, afdeeling van het Ned. Roode Kruis. Wüstelaan, Santpoort. VOORZITTER VAN KINHEIM BEDANKT VOOR ZIJN FUNCTIE. Naar wij vernemen heeft de heer W. Berghuis, die gedurende tien jaar voorzitter van de voetbal- vereeniging Kinheim is geweest, tusschentijds voor deze functie bedankt. De heer P. Kok zal voorloopig de functie van voorzitter waarnemen BURGERLIJKE STAND. Bevallen: E. C. van WarmerdamWeeren, d„ Hagelinger- weg 171, Santpoort. Th. W. van Andel—Bouw meester, z., Burgemeester Rambonnetlaan 25, IJmuiden. M. C. v. d. Klis—van der Tomm, d„ Laurillardlaan 2, Santpoort. G. DekkerGlas, z., Bakkerstraat 35, IJmuiden. A. M. v. d. BosAndel, d.. I.agersstraat 2, IJmuiden. W. J. C. Holstein— Dekker, d„ Da Costalaan 15, Velsen. C. G. Haver Dekker, z., Princestraat 8. Velsen. M. G. Menet v. d. Voorde, z., Jgr. Klauwersstraat 3, Santpoort. A. Blok—Jonge jan, z.. Jac. v. Heemskerkstr. 32, IJmuiden. C. S. Groen—Kraaijenoord, d„ Ahorn straat 6. IJmuiden. Overleden: H. Völker, 48 j., echtgen.e v. P. Rademakers, Rijksweg 249, Santpoort. J. G. H. Koets, 38 j., echtgen. v. M. Beugel, Amsterdam. D. Peeters, 49 i.. echtgen. v. A. Peeters, Kennemerplein 5 rd., IJmuiden. Marktberichten en besommingen. Baars 43—35 c., Snoekbaars 6355 c., Blei 3222 c. Alles per k.g. ZANDVOORT BEVERWIJK DE EXPORTVEILINGEN VOOR AARDBEIEN ZIJN BEGONNEN. Reeds flinke aanvoer Een jubileumseizoen. Nadat het naderen van den aardbeienoogst zich reeds had aangekondigd in het aanvoeren van be perkte hoeveelheden van de vroege soorten, zijn Dinsdagmiddag zoowel bij de Vereenigde Veilin gen als bij de B.E.T.-veiling de eerste export veilingen voor aardbeien gehouden, waarmede dan tevens het eigenlijke seizoen min of meer officieel is ingeluid. In lange rijen stonden de aardbeien wagens opgesteld in afwachting van hun beurt om de veiling binnen te rijden. De belangstelling was zoowel van de zijde der koopers als van de nieuws gierigen op dezen eersten dag al zeer groot. Voor het begin van de veiling heeft de heer W. de Groot, directeur van de Vereenigde Veilingen, de traditie getrouw weer een korte toespraak ge houden. waarin hij erop wees, dat het dit jaar een jubileumseizoen is. Het is namelijk het 25e seizoen. In 1916 is de veiling „Kennemerland" begonnen met veilen waarvan de laatste 6 jaren in samen werking met de Vrije Veiling. Verder merkte spr. op, dat de- veilingen dezelfde lijn zouden volgen van het vorige jaar; een strenge keur op den aanvoer om te bereiken dat een eerste klas kwaliteitsproduct aan de markt komt. Klachten over de kwaliteit moeten direct aan de veilingen bekend gemaakt worden, die dan terstond zullen ingrijpen. Uit den aard der zaak rekende spr. dit seizoen op meer vraag uit het binnenland. Anders nam Engeland 70 tot 80 pet. der aardbeien af en daar dit nu onmogelijk is, heeft de Groenten- en Fruitcen- trals ingegrepen. Nadat de heer De Groot er nog op gewezen had dat aardbeien zonder dop per k.g. moeten wor den geveild, hoopte hij dat na afloop van het seizoen zoowel de tuinder als de kóoper tevreden zouden zijn. DE PRIJZEN De wijzer van de klok draaide hierna zijn eerste rondje. Moulin Rouge, met. dop voor het binnenland ge plukt brachten het soms tot f 1.19 per slof. De prijzen liepen echter naar gelang de kwaliteit ver uiteen. Het binnenland kocht dit mooie product van Kennemerlands tuinen gretig. Amazone zonder dop voor de fabrieken werden betaald met 20 tot 50 ct. per K.G. Ook aan de B.E.T.-veiling had de markt vrijwel eenzelfde ver loop. Voor de eerste dertig wagens wordt de gemiddelde prijs weer berekend. Hoe de markt zich in de komende dagen zal houden is natuurlijk niet te zeggen, doch gisteren is geen aardbei doorge draaid. IJMUIDEN Jubileum van den lieer Joh. Bakker. 25 jaar op een notariskantoor. Op 23 Juni a.s. zal het 25 jaar geleden zijn. dat de heer Joh. Bakker als notarisklerk in dienst trad bij notaris W. A. Dolleman alhier. De heer Bakker geniet vooral onder degenen, die geregelde bezoekers van veilingen van huizen en landerijen zijn, een groote bekendheid. Zijn groote ervaring in kennis van zaken, betreffende het veilingwezen enz. maakten hem tot een vraag baak van velen en door zijn groote bereidwillig heid iedereen te helpen die hem om raad vroeg, is hij een geziene figuur in deze kringen gewor den. Sinds 1919 is de heer Bakker afslager van alle door notaris Dolleman behandelde publieke vei lingen en gedurende deze periode van meer dan twintig jaar heeft bij vele en belangrijke veilin gen zijn stem geklonken, zoo o.a. bij de veilingen Ook op ander terrein iheeft de heer Bakker zich bewogen. We noemen allereerst het terrein van den koorzang. Met zijn fraaie bariton is de heer Bakker een gewaardeerd lid van het Man nenkoor der R.K. Kerk, waarvan hij, kort nadat hij zich in IJmuiden vestigde, lid werd. In 1919 behaalde de heer Bakker op een groot zangcon cours in Zaandam een eersten prijs voor solo zang. Verder is de a.s. jubilaris vele jaren voor zitter geweest van de R.K. Gemengde Operette- vereeniging „Zang en Vriendschap". Vele plaats- genooten zullen zich nog wel de geslaagde uit voeringen van de operettes ..Rose Marie". „De Meikoningin" en „De Klokken van Corneville" herinneren, welke laatste door den K.R.O. werd uitgezonden. De jubilaris is ook voorzitter van het R.K. Dubbel Mannenkwartet „St. Caecilia". SPELDJES DAG. Op Zondag 23 Juni wordt alhier een speldjes lag georganiseerd ten bate van den K.R.O. HAARLEMMERMEER GEVONDEN VOORWERPEN. Ter secretarie van deze gemeente is aangifte gedaan dat is gevonden: een groen gevlamde vul. pen; een rubber laars; een bankbiljet; een gummi band; een dameshandschoen; een portemonnaietje; een zilverbon; een autocontactsleuteltje; een touwtje waaraan eenige sleuteltjes;, een bnllcnkoker; horloge „Gromalco"; een armband. 483e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 8ste lijst Trekking van Woensdag 19 Juni 1940 Hooge Prijzen 1000.— 3898 3989 5597 6967 9195 15716 20553 400 6245 200— 1760 18631 19509 23705^ 100— 7397 10296 13526 13936 17624 18712 23464 22140 23432 24583 Prijzen van f 70. 1146 1157 1258 1310 1575 1703 2176 2218 2269 2326 2339 2601 2602 2610 2697 2730 2755 2764 2902 2999 3323 3339 3393 3394 3512 3660 3791 3862 3880 3978 4053 4126 4136 4169 4285 4468 4742 4798 4920 4983 5096 5216 5294 5308 5329 5394 5604 5675 5696 5757 6014 6029 6053 6138 6209 6283 6437 6500 6530 6576 6608 6642 6643 6689 6735 6840 7021 7030 7038 7270 7316 7467 7474 7480 7599 7694 8007 8084 8136 8264 8281 8332 8398 8414 8450 8493 8637 8640 8794 8858 8904 8924 8926 8954 9064 9110 9125 9426 9522 9566 9856 9864 9960 10033 10207 10281 10320 10327 10764 10789 10806 10854 10981 11020 11198 11250 11371 11384 11434 11476 11585 11758 11763 11930 11938 11973 11975 12056 12075 12169 12258 12463 12497 12499 12534 12666 12828 13114 13175 13423 13430 13483 13495 13622 13710 13766 13861 13904 13911 13952 13961 14212 14487 14497 14507 14585 14712 14720 14857 14956 15007 15087 15143 15265 15355 15367 15396 15484 15579 15668 16243 16253 16343 16452 16519 16583 16722 16877 17057 17090 17165 17169 17185 17197 17203 17353 17393 17492 17511 17525 17531 17792 17803 17846 17848 18057 18087 18158 18218 18249 18314 18344 18440 18555 18636 18693 18766 18904 19111 19119 19138 19141 19195 19420 19481 19514 19684 20311 20360 20373 20427 20478 20537 20566 20585 20633 20856 20873 20875 20941 20977 21098 21219 21270 21283 21358 21411 21618 21698 21866 21992 22024 22139 22185 22239 22241 22283 22349 22-109 22494 22858 22907 23414 24053 24172 24216 24223 24277 24284 24424 24466 24540 24582 Nieten 1025 1028 1097 1116 1151 1244 1253 1333 1339 1443 1480 1593 1640 1679 1699 1719 1720 1747 1779 1793 1836 1956 2020 2026 2055 2095 2102 2122 2173 2200 2231 2240 2252 2267 2307 2308 2318 2397 2408 2480 2495 2558 2565 2567 2626 2647 2704 2714 2770 2780 2806 2849 2914 2938 2951 2993 2996 3000 3015 3019 3020 3113 3182 3226 3279 3285 3344 3452 3495 3501 3508 3515 3531 3538 3647 3648 3666 3703 3705 3722 3756 3785 3792 3803 3820 3882 3900 3921 3942 3968 3996 4033 4050 4074 4134 4172 4187 4188 4197 4206 4257 4316 4322 4351 4383 4403 4408 4475 4495 4497 4591 4618 4686 4687 4695 4706 4711 4713 4765 4776 4773 4813 4821 4830 4837 4884 4918 4948 4956 5024 5035 5049 5067 5089 5103 5188 5196 5348 5384 5385 5423 5553 5611 5624 5633 5635 5644 5704 5724 5729 5733 5743 5812 5837 5876 5922 5946 6073 6077 il36 6224 6325 6334 6468 6528 6556 6581 6583 6592 6595 6614 6690 6696 6724 6733 6741 6765 6818 6842 6844 6937 6964 7002 7054 7056 7063 7093 7198 7205 7216 7252 7305 7311 7326 7373 7392 7413 7438 7485 7508 7576 7578 7603 7612 7631 7677 7696 7715 7770 7815 7838 7909 7937 7960 7063 7971 8017 8139 8141 8142 8144 8174 8180 8207 8276 8317 8326 8424 8477 8597 8632 8644 8662 8729 8968 8781 9046 8787 9078 8889 9094 8928 9138 8947 9147 8950 9181 8965 9199 9220 9250 9298 9351 9382 9454 9455 9506 9538 9539 9551 9568 9572 9578 9584 9636 9641 9720 9722 9725 9738 9747 9853 10009 10099 10126 10160 10163 10291 10430 10494 10495 104S9 10605 10630 10646 10664 10669 10729 10731 10756 10785 10828 10891 10892 10960 10965 10969 11094 11095 11174 11233 11244 11287 11340 11397 11405 11413 11416 11448 11522 11628 11640 11651 11677 11695 11697 11702 11704 11737 11752 11760 11820 11863 11865 11887 11959 12019 12032 12088 12098 12154 12156 12191 12291 12300 12321 12392 12402 12409 12559 1262S 12849 12653 12712 12741 12758 12770 12801 12854 12859 12895 12900 12928 12929 12960 12969 13012 13013 13078 13139 13213 13230 13277 13283 13329 13371 13437 13447 13496 13500 13542 13610 13615 13639 13650 13673 13685 13697 I 13783 13838 13844 13860 13870 13878 13900 13906 I 13909 13940 13953 13965 14015 14024 14079 14124 i 14133 14137 141S4 14202 14262 14268 14277 14298 i 14331 14341 14377 14397 14485 14508 14525 14545 14641 14672 14675 14749 14767 14808 14842 14867 14896 14921 14933 14937 14948 14955 15010 15086 15105 15106 15159 15167 15195 15200 15215 15237 15244 15269 15270 15271 15275 15288 15294 15296 15388 15391 15464 15483 15536 15605 15637 15656 15679 15685 15705 15717 15T24 15745 15747 15774 15840 15313 15921 15923 15925 15960 15967 16015 16046 16082 16097 16102 16129 16157 16i83 16206 16211 16228 16236 16242 16249 16264 16273 16315 16342 16467 16576 16620 16635 16703 16724 16853 16883 16932 16954 16957 16S79 16995 17001 17016 17025 17041 17061 17131 17162 17166 17183 17199 17201 17209 17287 17311 17373 17477 17518 17567 17609 17664 17700 17736 17849 17903 17947 17986 18006 18037 18051 18055 18096 18135 18149 18161 13256 18266 18273 18274 18328 18357 18464 18476 18490. 18511 18512 18551 18560 1S618 18711 18736 18759 18893 18924 18934 18981 19016 19098 19124 19197 19248 19283 19339 19391 19401 19437 19445 19479 194S2 19580 19679 19682 19689 19690 19746 19755 19820 19903 19918 19976 19984 20064 20113 20313 20390 20437 20466 20484 20503 20532 20648 20660 20678 20704 20749 20759 20795 20808 20809 20811 20822 20828 20865 20874 20906 20928 20938 21025 21060 21115 21423 21164 21191 21215 21236 21275 21284 21327 21335 213.44 21349 21369 21371 21402 21408 21410 21478 21485 21518 21536 21568 21601 21650 21725 21737 21756 22025 22026 22076 22082 22122 22165 22176 22266 22290 22293 22297 22353 22358 22361 22363 22387 22422 22542 22556 22631 22679 22680 22703 22781 22799 22872 22880 22925 23011 23028 23072 23214 23229 23232 23291 23354 23367 23408 23444 23457 23534 23538 23544 23605 23634 23753 23838 23843 23851 23894 23906 23911 23912 23952 24049 24096 24118 24187 24288 24257 242S3 24399 24414 24422 24454 24468 24498 24526 2452* 24587 24593 24636 24676 24691 24708 24778 2437# 24880 24883 24917 24933 24984 Verbeteringen: 5e klasse 7e lijst 4224 ma, 4223; 12165 en 17256 m2. m. 70.—w

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2