AGENDA. De Zomerpostzegeis verschijnen morgen weer De verduistering HO N F.RD A G 20 J U X I 194(5 H X "Alt" E M'S DSCBC'A 2 „Consequenties voor Nederland". Onder bovenstaanden titel bevatte de Deutsche Zeitung in den Niederlanden een artikel van haar llaagsche hoofdredactie over de jongste gebeurte nissen op het Fransche oorlogstooneel en de betee- kenis daarvan voor de betrekkingen tusschen ons land en Duitschland. Het artikel luidt: „De jongste gebeurtenissen op het Fransche oor logstooneel, waar onder de geweldige slagen van de Duitsehe weermacht het geheele Fransche leger een volledige ineenstorting heeft beleefd, hebben in de geheele wereld een ontzaglijken indruk achterge laten. In het bijzonder in Europa mocht thans ook in de buitenlandsche kringen, die nog altijd het ge loof in Engeland niet verloren hebben, het inzicht geboren zijn, dat het continent aan den vooravond van bijzondere gebeurtenissen staat. Ook in Nederland mag men niet blind blijven voor de ontwikkeling der dingen. De nieuwe vorm. geving van Europa, welke zich in groote omtrekken afteekent, moet ook de bevolking van Nederland nopen tot zichzelf in te keeren en de noodzakelijke consequenties uit de voorhanden feiten te trekken. Men heeft, als in vele neutrale landen, ook in Nederland de zoogenaamde evenwichtspolitiek van Engeland als een overheerschend moment van de wereldpolitiek beschouwd en wilde niet gelooven, dat daarin den een of anderen dag verandering zou kunnen komen. Men heeft zich in hooge mate op de bescherming en militaire hulp verlaten en geloofd, dat de over- zeesche bezittingen onder Engelsche heerschappij veilig waren. Hoe het met deze bescherming van Engeland gesteld was, heeft de wereld intusschen ingezien. Er zijn *totdusver ook in Nederland nog altijd ^ringen geweest, die leefden in het geloof, dat den een of anderen dag door het ingrijpen van Engeland een beslissende wijziging van de rechten zou kunnen intreden. De plutocraten, die in Engeland aan de touw tjes trekken, hebben alles gedaan om door radio toespraken de bevolking van Europa en speciaal ook van Nederland te wiegen in het veilige ge voel. dat Engeland den een of anderen dag weer als de „onbaatzuchtige beschermer" op het tooneel zou verschijnen. De leugenachtigheid en innerlijke onhoudbaarheid van deze propaganda, waarvan de ware achtergrond tijdig van Duitschen kant is onthuld, i? intusschen gebleken. Onder de slagen van de Duitsehe weermacht is ook dit drogbeeld ineengestort en zelfs den meest verstokten moet het nu duidelijk geworden zijn, hoe het met de wereldheerschappij van Engeland in de toekomst gesteld za' zijn. ..Nog is het niet te laat om tot inkeer te komen en om te keeren. Dat beteekent. dat de kringen die tot het laatste oogenblik niet hebben kunnen nalaten Engeland naar de oogen te zien, zicli thans van de beteekenis van de feiten moeten laten over tuigen en den totdusver gevolgder koers, die het land ten verderve dreigde te voeren, prijsgeven. Ook den meest verblinden moet het thans duide lijk zijn. dat de toekomstige nieuwe vormgeving van Europa onder de leiding van het Groot-Duitsche Kijk en het fascistische Italië geschiedt. Dat beteekent, dat Nederland zijn plaats in neemt aan de zijde van het Groot-Duitsche Rijk. Dat beteekent met andere woorden, dat het Neder- landsche volk een gemeenschappelijken weg met het Rijk bewandelt. Men behoeft zich thans in vele Nederïandsche kringen geen zorgen over den toe. komstigen loop der dingen te maken, wanneer men tijdig het noodige inzicht in den toestand getoond heeft. Nog is de gelegenheid daar het stuur te wenden en naar gestadige ontwikkeling te zoeken in nauwe aanraking met het Groot-Duitsche Rijk. Het is zaak de werkelijke feiten onder het oog te zien en zich niet langer af te sluiten voor de werkelijkheid. Dat beteekent, dat vele verouderde begrippen op den rommelhoop dienen te worden gegooid. Men heeft" vroeger met woorden gewerkt, die de feiten in het gezicht geslagen hebben. Daar toe behoort ook het standpunt, dat men vroeger en ten deele ook nu nog getoond heeft tegenover het deel van het Ned. volk. dat reeds lang den gang van zaken heeft ingezien en zich op samenwerking met Duitschland heeft ingesteld. Men heeft deze men- schen kort en goed willen afdoen met het woord „landverraders". Thans is gebleken, aan wiens kant het goede inzicht was. In dit uur van wereld-historische beteekenis moge de bevolking van Nederland inzien, waar de waarborg van hun belangen ligt en waar de toe komst en de politieke waarde van hun land "ver zekerd zijn". Haarlemsche Baclivereciiiging. Vier concerten in het winterseizoen? Wij vernemen, dat de concerten der Haarlem- sche Bachvereeniging in 't winterseizoen 1940-'41 niet op de gebruikelijke wijze zullen kunnen plaats vinden. Eenerzijds is het wenschelijk ge bleken, zonder aan de kwaliteit der uitvoeringen afbreuk te doen, de kosten lager te stellen, an derzijds wordt door de beperking van het auto verkeer vanzelf al minder concertbezoek ver wacht dan in vorige jaren. Het bestuur wil nu trachten met de beide groote orkesten te Amsterdam en Den Haag een regeling te treffen voor bijv. vier concerten in totaal, doch stuit daarbij op moeilijkheden, om dat de orkesbbesturen zelve nog niet weten waartoe zij in het komende muziekseizoen in staat zullen zijn. Verwacht mag worden, dat, zoodra zulks mogelijk is, dienaangaande het be stuur der Haarlemsche Bachvereeniging nadere mededeelingen zal doen. 13-JARIGE JONGEN BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Dinsdagavond omstreeks half negen is de dertien jarige Arie de Boer uit *s Graveland in de plas te Oud-Loosdrecht bij het zwemmen verdronken. Hij was in gezelschap van eenige vriendjes die, toen hun makker in de diepte verdwenen was, de vlucht na men. Eenigen tijd daarna werden zijn kleeren ont dekt. Het gelukte de politie door middel van een dreg het lijk op te halen. (ANP). NOG kunt koopen tegen lagen prijs mooie Zit- of Eetkamerlampen, houten of smeedijzeren kro nen, zoomede Lees- en Schemerlampen enz. enz. STRAKS komt ook daar een einde aan D. S. LEEFLANG, de groote Lampenzaak, LANGE VEERSTRAAT 23. (Adv. lngez. Med.) DONDERDAG 20 JUNI Groote Kerk, Orgelbespeling, 3—4 uur. Stadsschouwburg: Concert H. O. V. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Operabal", een feest van den lach, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Als een dief in den nacht", 2.7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Doodloopende straat", 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „Pensionaat voor heeren". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken Van Haarlemsche schilders. 104 uur. Bloeme ndaal. Raadhuis: Gemeenteraad, 2 u. VRIJDAG 21 JUNI N. V. Overdekte Bad- en Zweminrichting „Stoop's Bad", 7.30 uur. Jaarvergadering. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken pan Haarlemsche schilders. 104 uur. Werk op cultureel en sociaal gebied wordt voortgezet. „Houdt U aan den zomerregel: Uw zomerpost met zomerzegel" Zooals geruimen tijd geleden was aangekondigd, zou op 11 Mei jl. begonnen worden met de uitgifte van de zomerpostzegeis met een toeslag voor cul- tureele en sociale doeleinden. Dit kon door de tijdsomstandigheden niet gebeuren en daardoor stond het „Comité voor de Zomerpostzegeis voor de vraag of al het reeds verrichte voorberei dende werk als tevergeefs moest worden beschouwd of dat de verkoop moest worden doorgezet. In een persconferentie in het gebouw van den Gezondheidsraad in de A. Kuyperstraat te 's-Gra- venhage heeft prof. dr. C. P. M. Romme verklaard, dat het werkcomité van oordeel is geweest, dat juist in de huidige omstandigheden de verkoop moest doorgaan teneinde iets te kunnen bijdragen aan het groote werk voor herstel met name op cultureel en sociaal gebied. Dit jaar heeft het werkcomité voor 't eerst de medewerking moeten ontberen van nu wijlen dr. N. M. Josephus Jitta, die ook aan de actie voor de Zomerpostzegeis zijn hoogst gewaardeerde krach ten heeft gegeven. Prof. Romme maakte eveneens gewag van de innige medewerking met het hoofdbestuur der P. T.T., het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en den directeur-generaal van de Volksgezondheid, óók bij de actie, welke voor den verkoop van de nieuwe Zomerpostzegeis werd ont plooid. Derhalve wordt de actie, waarvoor reeds veel voorbereidend werk is verricht, voort gezet DE ZEGELS. De nieuwe, door bekende Nederïandsche kunste naars geteekende. zomerpostzegeis zullen de beel tenissen dragen van vijf Nederlanders, die in onze historie van groote beteekenis voor het cultureele en sociale leven zijn geweest en de waarden van deze zegels zullen zijn resp. \x/2 (bijslag 1)5 cents): 2 1/2 cents (bijslag 2 1/2 cent).: 3 cent (bijslag 3 cent); 5 cent (bijslag 3 cent); 12 1/2 cent (bijslag 3 1/2 cer.t). De beeltenissen zijn resp. van: Vincent van Gogh, schilder (18531890): Everardus Johannes Potgie ter, schrijver (18081875); Petrus Camper, genees kundige (17211789); Jan Havickzoon Steen, schilder (16261679); Joseph Justus Scaliger, wis kundige (1540—1609). Deze postzegels zullen geldig zijn tot en met 31 December 1945, BRIEFKAARTEN. Afbeeldingen van deze postzegels komen ver groot voor op briefkaarten, die in mapjes van vijf stuks zullen worden verkocht voor een kwartje of vijf cent per kaart. Een ander mapje bevat vier kaarten, waarvan twee fraaie reproducties zijn van den „Hoenderhof" van Jan Steen (Mauritshuis, Den Haag), en het „Gezicht op Nunen" van Vincent van Gogh (Museum Boymans, Rotterdam), terwijl de twee andere reproducties zijn van teekeningen van den teekenaar Anton Pieck; dit mapje kost f 0.30, per kaart dus 7 1/2 cent. Verder geeft het comité uit een door Jan R. Th. Campert geschreven, door F. H. P. Reitmann ge- illustreerd propaganda werkje, dat door de N.V. Boek- en Kunstdrukkerij voorheen Mouton en Co. keurig is verzorgd; de titel er van is: „Vijf jaren zomerpostzegeis, 19351939", een opwekkend re laas door J. Campert, en achterin komen op kunst drukpapier voor de afbeeldingen van de in die jaren uitgegeven zomerpostzegeis. ANDER PROPAGANDA MATERIAAL. Als verder propaganda-materiaal dient een fleu_ rige, door Dick Elffers geteekende reclameplaat, welke wederom de klassieke postkoets vertoont. Ze was reeds voorzien van de verkoopdata 11 Mei tot en met 13 Juli, maar er zal voor worden ge zorgd, dat er een strookje met „verkoop geduren de de zomermaanden", overheen wordt geplakt; deze plaat wordt in verschillende afmetingen ver spreid. En voorts zijn er nog sluitzegels met de bekende opwekking „Koopt zomerzegels" beschik baar. Voor de postzegelliefhebbers beeft men nog een attractie bedacht: een aantal exemplaren van het propagandaboekje van J. Campert zal voorzien zijn van de vijf zomerzegels 1940, welke postzegels een bijzonder stempel zullen dragen. Deze exem plaren waren oorspronkelijk bestemd voor de post zegeltentoonstelling, die op den 2den Pinksterdag te Amsterdam zou worden gehouden, welke even wel ten gevolge van de oorlogsomstandigheden ook niet is doorgegaan. De prijs van deze bijzondere boekjes zal nader worden bekend gemaakt. BESTEDING VAN DE OPBRENGST. De opbrengst van den verkoop dezer zomerpost zegeis zal voor de helft aan cultureele doeleinden, voor de helft aan sociale doeleinden ten goede ko men en wat de laatst genoemde aangaat: 60 pet voor de tuberculosebestrijding, 20 pet. voor rheu- matiek'oestrijding en 20 pet. voor lichamelijk ge- brekkigen. Wat den nood op cultureel gebied betreft, moge er aan worden herinnerd, dat er verscheidene kun stenaars zijn, die alles hebben verloren en behoefte hebben aan het eerste materiaal om hun taak te hervatten, maar dan moet men hun ook opdrach ten kunnen verstrekken. Er zijn voorts tal van musici, die plotseling werkloos zijn geworden. Teneinde dezen laatsten te helpen, is men reeds begonnen met het organiseeren van concerten. Op sociaal gebied zal er dezen tijd nog nicer verricht moeten worden dan anders. Voorop staat de tuberculose-bestrijding. Als gevolg van den oorlog 19141918 is het tu- berculose-sterftecijfer toegenomen. Rekening hou dend met dit bekende feit, is het te verwachten dat dit verschijnsel zich wederom zal voordoen. Onmiddellijk naast de tuberculosebestrijding moet thans de rheumatiekbestrijding de aandacht vragen. Het aantal lijders aan rheumatiek is toege nomen, mede door de tijdsomstandigheden, waar bij in de eerste plaats moet worden gedacht aan hen, die door evacuatie en inundatie ontberingen leden. En dan zijn er nog de lichamelijk gebrekkigen. De zorg voor deze menschen beteekent in onze dagen meer dan ooit gelijk prof. Romme het uitdrukte „de vervulling van een eereplicht voor een honderd procents zorg". Voor deze doeleinden vraagt het comité voor de zomerpostzegeis hulp van alle Nederlanders. Het doet een beroep op allen om door het koopen van de zomerpostzegeis wederom een bewijs te leveren van nationalen gemeenschapszin en nationale saamhoorigheid. onder het motto: „Houdt u aan den zomerregel, Uw zomerpost met zomerzegel". Zon onder 10.05 Zon op 5.18 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. Uitspraken van de Rechtbank. BEJAARD MAN VAN SPAARDUITJES BEROOFD. Tot drie maanden gevangenisstraf veroordeelde de Rechtbank een 35-jarigen Zaandammer, die van een bejaarden stadgenoot een spaarbankboekje in bewaring had gekregen en daarop voor zich zelf geld had geïnd. VOETGANGER TOT BOETE VEROORDEELD. Een voetganger, die op 23 November te Zaandam onvoorzichtig den weg was overgestoken waardoor hij in aanraking was gekomen met een motorrijder werd door de Rechtbank tot f 15 boete sub 9 dagen veroordeeld. HECHTENIS VOOR AUTO-BESTUURDER. Tot 14 dagen hechtenis en 6 maanden intrekking van het rijbewijs werd een 47-jarige Velsensche vertegenwoordiger veroordeeld, die op 5 Februari een aanrijding op den betonweg te Velsen had ver oorzaakt waarbij een autobestuurder uit Zaandam zijn linkerbeen brak. Uniform verbod geldt niet voor Duitsehe uniformen. De secretaris-generaal van het departement van justitie heeft in een circulaire tot de procureurs generaal gezegd, dat het uniformverbod op Duitsehe militairen en Duitsehe officieele personen niet van toepassing is. Naar wij vernemen, had zich hier en daar de vraag voorgedaan, in hoeverre de Duitsehe unifor men onder het uniformenverbod vielen. De veror dening van den Rijkscommissaris van 29 Mei im mers verklaart het Nederïandsche recht van kracht, „voorzoover het niet de bezetting vereenig- baar is". Door de circulaire van den secretaris-generaal is thans uitgemaakt dat de gelding van het uniform verbod voor Duitseheuniformen met de bezetting niet vereenigbaar zou zijn en is de hieromtrent be staande twijfel opgelost. (A. N. P.). Zware en zeer zware arbeid. Wie krijgen een extra-rantsoen brood? Zooals men weet is bij de brooddistributie toe gestaan, dat bet rantsoen voor hen, die zwaren arbeid en zeer zwaren arbeid verrichten, met resp. 50 en 100wordt verhoogd. Onder „zwaren arbeid" wordt verstaan: Voortdurend zware lichamelijke arbeid; Of voortdurend lichamelijke arbeid onder be zwaarlijke omstandigheden. Deze wordt in het algemeen verricht door: Stokers, tremmers, arbeiders bij reinigingsdien sten, arbeiders met pneumatische werktuigen, zandstraalblazers; mijnarbeiders (bovengrondsch), bruinkoolarbei ders. turfgravers, veenarbeiders; arbeiders in loodwitfabrieken, lucifersfabrie ken (geen hout bewerkend), magnesiamalerijen, magnèsiafabrieken, springstoffabrieken. teer- distilleerderijen, zinkwitf abrieken. zoutzuurfa- brieken. zwavelzuurfabrieken en superfosfaat- fabrieken; arbeiders in ijzergieterijen, smeden, ketelma kers. klinkers, tegenhouders. voorslagers, scheeps- bouwarbeiders (handarbeid); bootwerkers, sjouwers, transpoi'tarbeiders, chauffeurs bij goederènvervoer over langen af stand; scheepsvolk bij groote vaart, kleine vaart, vis- scherij, binnenscheepvaart; locomotiefpersoneel, arbeiders-remmers, ran- geerpersoneel; baggerlieden, straatmakers, wegwerkers; betonwerkers, metselaars, opperlieden; arbeiders in glas- en aardewerkfabrieken, ar beiders in steenfabrieken, steenhouwers, glas blazers, -buigers, -etsers; houthakkers, houtschillers, houtzagers, kuipers; lettergieters, lettersmelteres; arbeiders in suikerfabrieken, bakkers (handbe- drijf), slachters (geen slagers); landbouwarbeiders. Zeer zware arbeid. Onder „zeer zwaren arbeid" wordt verstaan: voortdurend zware lichamelijke arbeid onder bezwaarlijke omstandigheden. Deze wordt over het algemeen verricht door: stokers, tremmers. ovenarbeiders, zandstraal blazers; mijnarbeiders (ondergrondsch), bruinkool- arbeiders, turfgravers, veenarbeiders; arbeiders in loodwitfabrieken enz., volgens de gelijke alinea hierboven genoemd; arbeiders in ijzergieterijen, smeden, klinkers; bootwerkers, sjouwers, transportarbeiders; caissonarbeiders, duikers, dijkwerkers, grond werkers. polderwerkers, baggerlieden; arbeiders in glas- en aardewerkfabrieken enz., volgens de gelijke alinea hierboven genoemd; arbeiders in suikerfabrieken. Enkele groepen arbeiders komen in beide ca tegorieën voor. Het hangt uiteraard van den aard der werkzaamheden af of zij een extra rantsoen van vijftig of honderd procent ontvan gen. Bij verandering van den aard der werkzaam heden moet terstond aan den distributie dienst van die verandering mededeeling worden gedaan. BEVERWIJK Groenten komen ongewasschen aan de markt. Er is in den laatsten tijd bij het publiek eenige terughouding, te merken om gewassöhen of ge spoelde greenten te gebruiken in verband met de mogelijke verontreiniging van het sloot- en rivierwater en het daaraan verbonden typhus- gevaar. Aan sommige veilingen worden dan ook de pro ducten ongewasschen aangevoerd. In verband met den afzet der producten deelen de veilingbesburen te Beverwijk hierover het vol gende mede: Ten aanzien van de Beverwijksche producten dient vastgesteld te worden, dat sla en de meeste andere groenten ongewasschen aan de markt komen, zoodat b.v. het gebruik van sla niet in het minst behoeft te worden vermeden. De peen wordt met leidingwater of met opgepompt water gewasschen, zoodat ook daaraan niet het minste gevaar verbonden kan zijn. Bovendien is in <ie omgeving van Beverwijk bij dc tuinen nauwelijks slootwater te vinden, waar door men al genoodzaakt is alleen leiding- of pompwater te gebruiken. VELSEN De Gemeenteraad. De heer P. Vinke bedankt. Naar wij vernemen heeft de heer P. Vinke, die door het Centraal Stembureau benoemd was tot lid van den gemeenteraad als opvolger van den heer A. J. van Leusen, voor de benoeming be dankt. Voor een eventueele benoeming komt thans in aanmerking de heer G. Meerman. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. IJMUIDEN. 20 Juni. Voorn 14 c.. blei 16— 11 c., baars 2716 c., snoekbaars 5043 c„ fore1 11090 c., alles per kg. BLOEMEN DAAL EERSTE CONCERT VAN DE H.O.V. IN HET BLOEMEND A ALSCHE BOSCH. Vrijdagavond a.s. zal het eerste concert in dit seizoen, onder leiding van Marinus Adam, in het Bloemendaalsche Bosch worden gegeven. Het programma luidt: 1. Hongaarsche Marsch, Heet. Berlioz. 2. Ouverture ,De barbier van Sevilla", G. Rossini. 3. Oud-Nederlandsche dansen, Julius Röntgen. 4. Drie fragmenten uit de quasi ernstige opera ,De Doge van Venetië", Joh, Wagenaar. PAUZE. 5. Ouverture „Zar und Zimmermanti", Lortzing. 6. Wiener Blut (walzer) Joh. Strauss. 7. Ballet uit de Opera „La Reine de Saba", Ch. Gounod. Met het oog op de verduistering begint het concert te half acht. ZANDVOORT De treinverbindingen. Eenige verbeteringen. De Vereen, voor Vreemdelingen Verkeer heeft van de Directie der Spoorwegen gedaan weten te krijgen dat de treinverbinding met Zandvoort belangrijk werd verbeterd. De eerste trein uit Zandvoort vertrekt thans om 6.03 uur in plaats van om 7.03 uur. De laatste trein verlaat Zand voort om 22.05 uur en niet om 21.03. De laatste trein uit Amsterdam naar Zandvoort rijdt weg om 21.35 uur. te voren was dit 20.35 Thans wordt er hard gewerkt om ook in de tramverbinding nog eenige verbeteringen te krij gen. Wij hebben reeds gemeld dat er latere trams zullen komen. MEER LEERLINGEN. Het aantal leerlingen dat thans voor de open bare scholen is opgegeven voor den nieuwen cursus, die met September aanvangt, is belang rijk hoo'ger dan het vorige jaar. Aangegeven werden voor School B 17 leerlin gen. voor School C 44 leerlingen en voor School D 43 leerlingen. HILLECOM F. J. PAYENS. t Na- een kortstondige ziekte is in- -de Maria- Stichting te Haarlem op bijna 62-jarigen leeftijd overleden de heer F. J. Payens. Met hem is niet alleen een plichtsgetrouw en zeer verdienstelijk hoofdambtenaar der gemeente, maar ook een hoogstaand mensch heengegaan. Geboortig uit Zaandam werd hij aldaar, na vol brachte studie, verbonden aan de gasfabriek. Op 25-jarigen leeftijd werd hij door den ge meenteraad van Hillegom benoemd tot directeur van het toen pas gestichte Gasbedrijf, welke ge wichtige functie hij tot zijn dood. dus 36 jaren lang bekleedde. Het bedrijf groeide snel en daar mede de werkzaamheden en het personeel. Voor dat personeel was de heer P. een humaan chef. Toen voor eenige jaren door de gemeente, in samenwerking met Lisse. Sassenheim en War mond, een waterleidingbedrijf werd gesticht, werd de heer P. ook daarvan tot directeur benoemd, in welke functie hij zich ook deed kennen als een kundig en bekwaam administrateur. Ook in het maatschappelijk leven trad de over ledene op den voorgrond. Van 19141918 was hij lid der Commissie van Advies der N.V. Hanze- bank: de tuiberculose-bestrijding vond in hem een warm en daadwerkelijk voorstander. Nadat wijlen mevr. Payens als penningmeesteresse der Tuberculosevereeniging haar beste krachten daar aan had gegeven, zette hij na haar overlijden haar arbeid in het bestuur voort. Ook was hij lid van het kerkbestuur van St. Martinus en be stuurslid der R.K. Wijkverpleging. Uit deze kor.te opsomming blijkt wel -dat met den heer Payens een zeer verdienstelijk mensch is heengegaan, wiens verscheiden voor de ge meente een groot verlies beteekent. De teraarde bestelling vindt Zaterdagmorgen plaats. OPBRENGST CONCERT. De netto-opbrengst van het concert der geza menlijke Hillegomsche koren ten bate van het geteisterde Valkenburg bedraagt f 76.72. HEEMSTEDE Prot. Chr. Militair Tehuis. De taak thans geëindigd. Namens het Comité, dat in Heemstede aan den Binnenweg 160, tijdens den duur van de legering van troepenonderdeeler in deze gemeente, het Prot. Chr, Militaire Tehuis had ingericht, verzoekt ons de voorzitter door plaatsing van dit stuk, zyn dank over te brengen aan de Heemsteedsche bur gerij, welke de opening en instandhouding van dit Tehuis heeft mogelijk gemaakt. Na ruim 9 maanden, van 1 September tot de vorige week, onafgebroken iedere» dag door een belangrijk aantal militairen, te zijn bezocht, is dooi de demobilisatie dit centrum voor huiselijke ge zelligheid der soldaten overbodig geworden. Er behoeft dus thans niet langer een beroep te wor den gedaan op de talrijke plaatsgenooten, die als medewerkers, contribuanten en schenkers van gif ten in geld en in natura hun krachtdadigen steun hebben geschonken. Want veel is door de medelevende burgers voor de inrichting en instandhouding van dit Tehuis en voor zijn bezoekers gedaan. De huisvader en zijn vrouw hebben zich op voortreffelijke wijze van hun moeilijke, maar mooie taak gekweten, de ver schillende commissies voor speciale avonden voor sport- en spelwedstrijden, voor muziek, film, boe kenstudie, voor lectuur en ontspanning, hebben den arbeid van het Comité verlicht, maarde bur gerij stond er metterdaad achter. De penning meester heeft steeds zooveel medewerking ontvan gen, dat het Heemsteeósch Tehuis zichzelf kon bedruipen en bij de sluiting aan de Haarlemsche Chr. Militair Tehuis Vereeniging, waarbij het was aangesloten, zelfs nog een klein batig saldo kon overdragen. Spontane dankbetuigingen voor de ondervonden Een Philips of een N.S.F. Toestel? Bij Oord, het adres kent U wel Groote Houtstraat 108, lel. 13046. Radio en Giomoloon specialisten. (Adv. Ingez. Med.) gastvrijheid en voor de genoten geestelijke ont spanning, zijn bij hun vertrek naar hun haardste den door verscheidene der bezoekers uitgesproken. Het Tehuis heeft, volgens hen, in een werkelijke behoefte voorzien. Elk soldaat ver van huis en hof, verlangt naar een milieu, dat hem steunt by het bewaren van de juiste levenshouding. Daaraan te hebben mogen bijdragen, moge, ot> der God's zegen, het resultaat zijn, van de thans geëindigde taak van het Heemsteedsch Militair Tehuis. 483e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 9de lyst Trekking van Donderdag 20 Juni 1940 Hooge Prijzen 1000.—: 1269 21911 400.—: 4367 5906 6011 19208 200.— 3205 8297 13620 21515 100.— 2800 3879 6933 9201 10112 13337 14185 15890 16938 17397 17427 17623 18703 23428 Prijzen van f 70. 1049 1071 1088 1105 1120 1163 1194 1458 1473 1478 1502 1525 1537 1664 1895 1915 1937 1998 2123 2155 2411 2570 2607 2631 2633 2701 2733 3072 3116 3143 3213 3276 3286 3341 3343 3458 3570 3572 3618 3672 3675 3680 3819 4058 4446 4502 4976 4986 4993 5095 5115 5166 5269 5396 5527 5580 5674 5746 5783 5894 6020 6085 6117 6141 6200 6258 6424 6450 6462 6491 6586 6692 6817 6902 6952 7248 7302 73S8 7458 7789 7834 7858 7910 7979 8022 8031 8043 8334 8336 8360 8617 8700 8836 9042 9049 9135 9192 9277 9292 9364 9437 9553 9621 9770 9902 9988 10027 10128 10136 10277 10358 10400 10412 10414 10445 10467 10617 10632 10786 10910 10934 1)039 11093 11236 11258 11435 11436 11462 11523 11545 11564 11648 11706 11716 11934 12006 12015 12132 12171 12239 12473 12522 12561 12669 12891 13180 13249 13421 13513 13541 13738 13774 13673 13877 13919 13920 13945 14246 14511 14700 14732 14765 14839 14870 14889 14976 15039 15051 15176 15417 15494 15707 15820 15915 15969 16047 16051 16109 16114 16118 16207 16244 16272 16427 16440 16525 16530 16619 16634 16649 16784 17006 17218 17219 17223 17308 17400 17487 17722 17794 17844 18090 18105 18152 18282 18305 18316 18371 18372 18443 18501 18542 18697 18756 18790 18843 18923 19175 19272 19336 19542 19653 19818 20023 20380 20453 20456 20536 20641 20785 20835 21085 21160 21230 21385 21528 21553 21613 21712 21775 21932 21940 21979 22058 22400 22418 22483 22857 22864 23093 23100 23145 23222 23360 23449 23471 23587 23593 23735 23782 23815 23925 23975 23998 24008 24014 24023 24097 24104 24119 24158 24516 24532 24608 24811 Nieten 1078 1106 1110 1129 1160 1176 1191 1294 1322 1403 1410 1475 1509 1591 1610 1624 1663 1701 1708 1771 1846 1852 1871 1877 1917 1920 1953 1958 1959 2005 2011 2016 2038 2056 2119 2141 2168 2241 2258 2270 2287 2298 2321 2338 2423 2482 2484 2641 2666 2707 2777 2778 2893 2952 2959 2980 3018 3039 3045 3108 3138 3295 3397 3420 3477 3479 3497 3528 3611 3634 3639 3645 3650 3655 3608 3714 3740 3746 3795 3834 3885 3946 3954 3974 3975 3977 3981 3992 4005 4028 4041 4067 4155 4160 4229 4238 4298 4350 4380 4413 4416 4456 4490 4492 4513 4625 4639 4710 4761 4766 4854 5021 5059 5120 5233 5246 5254 5259 5268 5287 5321 5377 5443 5515 5530 5587 5598 5630 5668 5678 5693 5698 5714 5753 5786 5788 5827 5901 5934 5943 5949 5993 6013 6019 6046 6072 6083 6174 6177 6218 6229 6231 6261 6274 6318 6459 6471 6492 6502 6567 6621 6627 6718 6726 8752 6761 6821 6832 6870 6919 6920 6922 7022 7067 7151 7173 7191 7197 7210 7273 7391 7409 7414 7430 7449 7484 7490 7511 7513 7523 7544 7605 7607 7633 7635 7665 7666 7750 7781 7787 7819 7848 7865 7902 7969 8006 8008 8030 8047 8077 8125 8134 8280 8286 8315 8345 8374 8412 8439 8546 8593 8641 8674 8768 8793 8833 8869 8906 8943 9024 9048 9050 9074 9076 9229 9273 9274 9289 9362 9420 9445 9516 9554 9661 9711 9719 9741 9824 9890 10003 10301 10363 10618 10658 10871 10878 11034 11162 11410 11455 11645 11713 11958 12042 12223 12231 12376 12378 12655 12720 12926 12940 13253 13&4 13625 13659 13815 13825 14002 14023 14252 14267 14554 14568 14820 14856 15064 15126 15437 15496 15756 15773 16153 16159 16384 16450 16591 16596 16820 16887 17156 17171 17344 17375 17528 17533 17768 17801 18162 18211 18389 18433 18538 18569 18909 18911 19037 19067 39256 19273 19518 19552 19754 19802 20155 20262 20374 20388 20563 20567 20701 20703 20716 21186 21200 21434 21493 21721 21837 21931 22005 22161 22231 2410 22444 .'2637 2678 22690 2894 22931 13387 23400 13704 23718 "3816 23818 '4042 24107 •4317 24334 24703 24719 24955 24990 10085 10086 10116 10193 10448" 10463 10469 10471 10660 10720 10721 10796 10887 10888 10899 10908 11165 11276 11283 11290 11468 11472 11474 11535 11724 11790 11890 11900 12093 12101 12137 12209 12307 12324 12328 12334 12381 12384 12412 12447 12733 12751 12762 12800 13016 13052 13074 13120 13369 13425 13493 13494 13714 13778 13780 13794 13840 13892 13912 13934 14076 14088 14117 14213 14378 14436 144C4 14471 14582 14633 14640 14653 14917 14965 15028 15050 15171 15176 15243 15266 15533 15598 15652 15690 15798 1581S 15868 15979 16186 16239 16307 16337 16477 16495 16512 16523 16650 16671 16694 1G740 16908 16952 16953 16975 17175 17177 17217 17268 17385 17398 17404 17425 17589 17594 17640 17641 17840 17847 17883 17965 18250 18277 18285 1S288 18442 18471 18485 18495 18657 18658 18812 18844 18922 18925 18930 18939 19099 19117 19142 19165 19279 19290 19315 19319 19559 19617 19669 19695 19855 20011 20054 20058 20270 20285 20303 20312 20441 20452 204G1 20487 20569 20587 20662 20663 10223 10270 10472 10563 10823 10864 10971 11015 11344 11399 11540 11576 11905 11907 12211 12212 12353 12355 12449 12635 12858 12923 13234 13242 13561 13566 13799 13805 13941 13958 14242 14250 14490 14500 14683 14794 15054 15063 15344 15378 15714 15736 16098 16135 16375 16380 16534 16580 16743 16752 16986 17128 17307 17343 17429 17481 17665 17735 17982 18060 18306 18388 18502 18536 18855 18898 19011 19025 19170 19193 19345 19366 19698 19704 20082 20133 20316 20318 20538 20555 20692 20697 20787 20940 21017 21242 21268 21300 21544 21558 21565 21838 21843 21849 22022 22110 22112 22325 22329 22343 22453 22460 22480 21030 21067 21339 21390 21605 21616 21856 21876 22118 22131 22396 22397 22535 22541 22719 22728 22801 22821 22827 23111 23134 23152 23186 23283 23416 23453 23465 23545 23549 23720 23747 23764 23777 23791 23836 23848 23914 23987 23996 24141 24146 24173 2417" 24276 24379 24410 24475 24495 24573 24741 24742 24746 24839 24927 24997 2i000 21131 21400 21623 21886 22144 22406 22519 22863 23363 23695 23801 24026 24310 24700 24942

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2