DEKZEILEN Luchtbases aangevallen. Duikboot tot zinken gebracht. TENTEN- EN ZEILFABRIEKEN „INDIANA" DONDERDAG 20 JU NT 1940 HXXR-EEM'S DXGBEXD 5. Duitsche hoofdkwartier meldt: Lunéville en Toul genomen. Duitsche vlag op den Dom te Straatsburg Hoofdkwartier van den Fiihver, 19 Juni. (D.N.B.) Het opperbevel van de weer macht deelt mede: Lunéville en de vesting Toul zijn genomen. De Duitsche vlag waait op den Dom van Straatsburg. Het D.N.B. meldt nader: „De Duitsche vlag op den Dom van Straatsburg". Aan dit bericht van het opperbevel der weermacht wordt door de Duitsche bladen een bijzondere plaats verleend. „Sinds Straatsburg in het licht der geschiedenis trad", schrijft de Berliner Börsen Zeitur.ig, „was het een Duitsche stad, een hoeksteen van het rijk, nooit vergeten in de eeuwen, waarin de stad uit het verband van het Duitsche rijk was gerukt. Tot zij in 1871 weer terugkeerde om ons in 1918 door de Franschen opnieuw ontnomen te wor den. Met trots en dankbare vreugde verneemt het Duitsche volk thans het bericht, dat zijn soldaten deze parel onder de oude rijkssteden weer onder hun bescherming genomen te hebben in een oorlog, welke de definitieve beveiliging van de geheele Duitsche vrijheid geldt". De „Deutsche Allgemeine Zeitung" schrijft: „Dat op de kathedraal van Straatsburg thans de Duitsche vlag wappert is een symbool van onze overwinning over 1918 en over 1648 en een slotstreep onder de wisselvallige ge schiedenis van Straatsburg". Duitsch legerbericht meldt Cherbourg en Nancy in Duitsche handen. HOOFDKWARTIER V.AN DEN FÜHRER, 19 Juni, iDN-B.) Het opperbevel van de ■weermacht maakt bekend: „Het Fransche leger geraakt steeds meer In ontbinding. Snelle troepen hebben in Normandië Cherbourg ingenomen. Bij Ren- nes is Bretagne bereikt. Le Mans is Zuid waarts gepasseerd. Tusschen Orléans en Nevers gelukte het op verscheidene plaatsen de Loire te overschrijden. In Bourgondië rukten snelle troepen reeds op in de richting van Lyon. Ten westen van Miilhausen zijn gepantser de en gemotoriseerde divisies, welke van Bel fort komen, bezig zich te vereenigen met de troepen, die via den Boven-Rijn hebben aan gevallen en die bij Münster reeds diep in de Vogezen zijn doorgedrongen. Verder Noord waarts is Nancy ingenomen en is het Rijn- Marne-kanaal ten oosten van Nancy over een breed front gepasseerd. In de Maginotlinie biedt de vijand aan weers kanten van Diedenhofen nog verzet. Eenheden gevechtsvliegtuigen en Stuka's (hebben er door aanvallen op vestingwerken, veldstellingen, spoorlijnen, troepenconcentraties en colonnes toe medegewerkt het verzet van den in Lotharingen ingesloten vijand te breken. Voor Cherbourg werd een koopvaardijschip van 10.000 ton door bom men tot zinken gebracht. In Engeland hebben Duitsche gevechtsvliegers aanvallen met bommen ondernomen op tal van vliegvelden, alsmede op de groote petroleumtanks aan de monding van de Theems, welke zij in brand schoten. Hierbij onderscheidden zich in het bijzonder de door den generaal-majoor Cöler ge leide vliegereenheden. Engelsche vliegtuigen vlogen ook in den nacht van 18 op 19 Juni Noord- en West- Duitschland binnen om evenals tot dusverre hun bommen boven niet-militaire doelen neer te strooien. Daarbij zijn ongeveer 18 dooden on der de politie en de burgerbevolking gevallen, o.m. een aantal personen, dat zich niet naar de schuilkelders had begeven. De totale verliezen van den tegenstander in de lucht bedroegen gisteren 6 vliegtuigen, 5 Duitsche vliegtuigen worden vermist. De luitenant van een ..Schützenregiment" Dietz, heeft een belangrijke brug door koen in grijpen onbeschadigd in onze handen gebracht." Frontbericht. Het Woensdag geDubliceerde frontbericht van het D.N.B luidt als volgt: „Met de inneming van Cherbourg en Rennes is zoowel Normandië als het geheele Bretonsche ge bied onttrokken aan irgrijpen van Engeland. Cher bourg was in de eerste plaats als steunpunt voor de Fransche marine van groote beteekenis. Het speelt echter ook als handelshaven in zoo verre een belangrijke rol dat 'r deel van den Engelschen steen fcoleninvoer over Cherbourg werd geleid en ook verscheidene overzeesche lij ren der groote Euro- peesche scheepvaartmaatschappijen de haven aan liepen. Rennes is het snijpunt van verscheidene, spoorwegen en heeft voor West-Frankrijk als ver keersknooppunt groote beteekenis. Het legerbericht vermeldt dat de stad Le Mans reeds naar het zuiden gepasseerd is. Tusschen Ren nes en Le Mans rukken de opereerende deelen van het Duitsche Westelij ice leger op de Beneden-Loire in de richting van Tours en Nantes op. De tweede groote opmarschrichting loopt in het gebied van Bourgondië in algemeene richting van Lyon. In een stormachtigen opmarsch is hier een groep snelle troepen door het Saönedal naar het zuiden getrokken. Zij zal bij Lyon de Rhóne bereiken, door welks dal de belangrijkste verkeersverbindin gen, die van Midden-Frarkrijk naar het Zuiden leiden, loopen. Het voornaamste zwaartepunt der voor een deel nog felle gevechten ligt in het groote gebied, dat de Maginotlinie en het Boven Rijnfront van de Zwitsersche grens af naar het Westen omsluit. De hechte ring, die om de hier staande Fransche troe pen is getrokken, wordt steeds nauwer. Ook in de Vogezen is de aanval, die aan beide kanten van Colmar begonnen is, goed aan het vorderen, zooals blijkt uit het nemen van Münster. In de Maginotlinie ten noorden van Metz ver- Weren de Fransche vestingformaties zich weliswaar verbitterd, maar zonder eenige kans op ontzet. Binnen de groote ruimte, waaruit gisteren nog eens een wanhopige doorbraakpoging in het gebied van Vesoul werd ondernomen, welke door de Duitsche troepen met zware verliezen voor de Franschen kon worden afgeslagen, schijnen derhalve, evenals in den slag in Vlaanderen, kleinere ringen gevormd te worden. Daarin worden de op een verloren post staande Fransche groepen van de Maginotlinie en het Boven Rijnsche front ingesloten en gaan him vernietiging tegemoet. Van de talrijke acties, die het Duitsche lucht- wapen op 28 Juni ten uitvoer heeft gelegd, verdie nen de groote aanvallen de aandacht, welke gericht Werden op de Engeiscne vliegvelden en op de groote tankopslagplaatsen in de monding van de Theems. Beide aanvallen hadden volledig succes. Dit is vooral van toepassing op den aanval op het Engelsche benzinedepot, waar talrijke ontploffin gen en branden de goede uitwerking der bommen bewezen. In verband met de moeilijkheden, waarmede de Engelsche benzineverzorging rekening moet hou den nadat de Middellandsche Zee sedert de deel neming van Italië aan den oorlog als toevoerweg is afgesneden, en met het oog op de zeer groote beteekenis van de Theemsmording als opslagplaats voor alle petroleumproëneten zal het groote succes van den Duitschen aanval juist in Engeland ge- yoelig bespeurd worden". De Duitsche wacht op den weg, die voert langs de beroemde rots van Dinant Het Italiaansche legerbericht. ERGENS IN ITALIë, 19 Juni. (Stefani). Het achtste legerbericht van het algemeen hoofd kwartier van het Italiaansche leger luidt als volgt: „Onze verkenningsvliegtuigen ter zee heb ben een vijandelijke duikboot tot zinken ge bracht. In den sector van Noord-Afrika is de toe stand ongewijzigd. Onze luchtmacht heeft aanvallen onderno men op vijandelijke luchtbases en drie vlieg tuigen in brand geschoten. In Oost-Afrika werd een tegenaanval onder nomen op een Engelsche colonne, die. gesteund door gevechtswagens, gepoogd had in onze li nies door te dringen en daarbij de Italiaansche vlag had geheschen. De colonne werd verdre ven. Vijandelijke toestellen hebben een dorp op het platteland gebombardeerd, waarbij 3 vrou wen en eenige kinderen gedood werden. Gis ternacht heeft de vijand vluchten boven Ita- liaansch gebied ondernomen en eenige bom men uitgeworpen boven de centra van Li- gurië en Piemont. Er vallen geen slachtoffers te betreuren. De schade is zeer gering". Amerika levert twintig oorlogs bodems aan Engeland. Verzet in Senaatskringen. Het D. N. B. verneemt uit Washington: Het secre tariaat van hef Witte Huis heeft bevestigd dat 20 door de Amerikaansche marine bestelde duikboot jagers en motortorpedobooten na hun voltooiing aan Engeland zullen worden afgestaan. In senaats kringen is men hierover ontstemd. De voorzitter van de senaatscommissie van marine, Walsh, heeft ge wezen op de nadeelige gevolgen voor de Amerikaan sche landsverdediging. Hij verlangde een grondig onderzoek, vooral daar te vreezen was dat ook andere schepen, die op het oogenblik op particuliere werven voor de marine worden gebouwd, waar onder slagschepen, torpedojagers, kruisers en duik- booten, op een dergelijke wijze zouden worden afgestaan. De secretaris van Roosevelt, Early, heeft getracht de critici te sussen door te beweren dat de maat regel geheel bleef binnen het kader van de toe zegging van Roosevelt, dat de materieele hulpbron nen der Vereenigde Staten ter beschikking van de Westelijke mogendheden zouden worden gesteld. Moskou erkent de annexatie van Albanië. Het D.N.B. meldt uit Rome: De nieuwe Sovjet- Russische ambassadeur, Gorelkin, zal den koning Donderdag zijn geloofsbrieven aanbieden. In Ita liaansche politieke kringen wordt er op gewezen dat deze geloofsbrieven ook gericht zijn aan Zijne Majesteit Victor Emmanuel als Koning van Albanië, waaruit volgt dat Sovjet Rusland de vereeniging van Albanië met Italië erkent. De audiëntie aan den Sovjet-Russischen ambassadeur zal overigens niet te Rome worden verleend. Mussolini terug in Rome. De Duce arriveerde Woensdagavond in de Italiaansche hoofdstad. Het D.N.B. meldt uit Rome: Mussolini is Woensdag, even voor 6 uur, uit Miinchen in Rome aangekomen. Met denzelfden trein is ook de minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano en de Duitsche ambassadeur Von Mackensen, naar Rome teruggekeerd. Hun aankomst droeg een particulier karakter. Evacuatie van Engelsche kinderen naar de Dominions. 200.000 kinderen zullen worden weggevoerd. Het Zweedsche „Aftenbladet" meldt uit Lon den dat de Britsche autoriteiten beginnen met de evacuatie van 200.000 kinderen naar de Do minions. Hiermede is een speciaal bureau in Londen belast. De ouders moeten zich ver plichten den terugkeer hunner kinderen niet voor het verstrijken van een half jaar na den oorlog te eischen. (D.NJ3.) De politiek van maarschalk Pétain. Hoe de kabinetsraad te Bordeaux verliep. Het DN.B. verneemt uit Genève: In verschillende diplomatieke kringen alhier zijn bijzonderheden bekend geworden over de dramatische beraadslagingen van het Fransche kabinet in Bordeaux en de tegelijkertijd ge voerde onderhandelingen met de Britsche on derhandelaars. Volgens deze kringen Is, nadat het Pétain in den loop van Zondag vooreerst gelukt was na den val van Raynaud op den grondslag van hef verzoek om wapenstilstand een zekere po litieke eenheid te herstellen, reeds in den nacht van Zondag op Maandag en den daaropvolgen- den dag een weergaloos spel van intriges be gonnen. Op beved van Churchill is het bekende con servatieve Lagerhuislid, generaal Spears, in Bordeaux gebleven, waar het hem gelukt is met de hulp van Reynaud, de voorzitters van de Kamer en van den Senaat, alsmede met de ondersteuning van zekere generaals o.a. Wey- gand, de politiek van maarschalk Pétain te sa- boteeren. In het kabinet zelf vond deze oppo sitie voerende groep Fransche politici en ge neraals spoedig ondersteurting. voornamelijk bij Chautemps. den vice-voorzitter van den ka binetsraad. alsmede bij den minister van bui tenlandsche zaken, Baudoin, den minister van binnenlandsche zaken, Pomaret en den minis ter van arbeid. Février. Deze groep wist toen te bereiken dat aan de strijdende troepen nieu we bevelen werden gegeven en dat de minister van buitenlandsche zaken Baudoin een radio rede hield, die in volledige tegenspraak was met de actie van maarschalk Pétain om een wapenstilstand te bereiken. Hierdoor werd te Bordeaux in het Fransche regeeringskamp een onbeschrijflijke verwarring aangericht. De in Bordeaux vertoevende Engelschen en de partij Reynaud hadden in ieder geval weer eenige lucht gekregen, zoodat de toestand van maar schalk Pétain en zijn politieke vrienden spoe dig zoo moeilijk werd dat Pétain Maandag avond staatspresident Lebrun zijn ontslag aanbood. Alleen met het oog op de door hem ingeleide actie tot wapenstilstand kon men Pétain be wegen van zijn aftreden af te zien. waarbij alle deelnemenden zich verplichtten 't streng ste stilzwijgen te bewaren. Desondanks is deze gebeurtenis door Engelsche indiscreties in Bor deaux bekend geworden. WILDE REYNAUD DEN REGEERINGSZETEL NAAR ALGIERS VERPLAATSEN? MADRID, 20 Juni (D.N.B.) De Parijsche cor respondenten van de bladen „Ya" en „ABC" schil deren in berichten uit Bordeaux de dramatische uien, welke aan het verzoek van maarschalk Pétain om bekendmaking van de Duitsche wapen stilstandsvoorwaarden voorafgingen. In de prefec tuur van Bordeaux zou de Fransche ministerraad van Zaterdagmiddag tot Maandagnacht vergaderd hebben. Reynaud en Mandel, met nog andere mi nisters, wilden den regeeringszetel naar Algiers verplaatsen. Met tranen in de oogen merkte presi dent Lebrun op, dat hij Frankrijk niet zou verlaten. De generaals Pétain en Weygand maakten een eind aan de discussie door te verklaren te zullen af treden, indien de besprekingen werden voortgezet. Daarop zag Reynaud van zijn vorostel af. Na de conferentie van Miinchen. Duitsche pers over het verzoek van maarschalk Pétain om wapenstilstand. Het D.N.B. schrijft: Naar de bladen mededeelen wordt de beslissing, die in München is gevallen, nog niet gepubliceerd. Men weet alleen, zoo brengt de ..Frankfurter Zeitung" naar voren, dat het een beslissing van buitengewone draagwijdte is en dat zij de houding van Duitschland en Italië tegenover het Fransche verzoek om wapenstil stand betreft. Het volgende besluit, aal, naar het blad verder schrijft, dus bij hen liggen, die het verzoek gedaan hebben, hetgeen wil zeggen dat de Fransche regeering in Bordeaux opnieuw haar voor alle doeleinden Specialiteit van de ROTTERDAM HAARLEM, ZI3LWEG 111 - TELEFOON 17877 UTRECHT. (Adv Ingez. Med.) Japan dreigt niet een expeditiecorps naar Franscli Indo-China. Minister Tani ontvangt den Franschen ambassadeur. Het Japansche persbureau Domei meldt: Overeenkomstig het besluit, dat genomen is door het beperkte Japansche kabinet, heeft de vice- minister van Buitenlandsche Zaken, Tand, Dinsdag den Franschen ambassadeur Arsène Henry, op zijn departement ontvangen. Wijzende op de hulp welke Fransch Indo China aan de regeering Tsjarg Kai Sjelc verleend heeft verzocht Tani den Franschen ambassadeur, dat Fransch Indo China stappen zal ondernemen om vrijwillig een einde te maken aan de hulpverleening aan de regeering te Tsjoeng- king. De ambassadeur beloofde het Japansche ver zoek aan zijn regeering te zullen overbrengen. Gezaghebbende waarnemers gelooven dat inge val Fransch Indo China volhardt in het verleenen an hulp aan de regeering te Tsjoergking en niet voldoet aan het Japansche vertoog de Japansche expeditie-strijdkrachten genoodzaakt zouden zijn tot een zoodanig optreden over te gaan als noodig is om „Fransch Indo China te zuiveren van zijn anti-Japansche karakter", zooals onlangs door den woordvoerder van het Japansche expeditieleger in Zuid-China is betoogd. Buitenlandsche bezittingen op het Westelijk halfrond. WASHINGTON, 19 Juni (D.N.B.) Het Huis van Afgevaardigden heeft gisteren met 382 tegen 8 stemmen de Maandag door den senaat eenstemmig goedgekeurde motie aangenomen, waarbij de Ver. Staten niet accoord zullen gaan met een overdracht van bezittingen eener niet-Amerikaansche nhtie op het Westelijke halfrond aan een andere niet- Amerikaansche natie. Wegens eenige aanvullende bepalingen gaat de motie nog eens naar den senaat terug. Uitbreiding van den oorlog naar het Nabije Oosten? Transjordanië beschouwt zich in oorlog met Italië. JERUZALEM, 19 Juni. Uit Transjordanië wordt gemeld dat Italië zich met dit land in oorlog beschouwt. In verband hiermede hebben de autoriteiten reeds maatregelen'getroffen om de Italianen, die in Palestina wonen, te inter- neeren. (Havas). Kommen op Duitsche steden. Koblenz, Düsseldorf Recklinghausen getroffen. Het D. N. B. meldt: „In den nacht van 17 op 18 Juni hebben Engelsche bombardementsvliegtuigen boven Koblenz gevlogen. Zij bombardeerden uitslui tend de beide hospitalen St. Josefshuis en Kemper hof. Terwijl'de brand- en dynamietbommen, die bestemd waren voor het St. Josefshuis, gelukkig hun doel misten en in de omgeving van het ziekenhuis neervielen, waren de gevolgen van het bombarde ment op Kemperhof des te erger. Een zijvleugel van het gebouwencomplex werd geheel vernield. Twee zusters, die bezig waren met het onderbrengen van de gewonden en zieken in de luchtschuilkelders werden met de eerste verdieping naar beneden ge sleurd en konden eerst na moeilijke bergingswer- zaamheden zwaar gewond uit het puin worden be vrijd. Ook de binnenplaats werd door bommen zwaar beschadigd. Alle vensterruiten en een aantal deuren der ziekenkamers werden vernietigd. Het is slechts aan de omstandigheid te danken, dat alle gewonden in den luchtschuilkelder waren gebracht, dat niemand verder gewond of gedood werd. Dat deze Engelsche aanval opnieuw een doelbewuste actie was tegen een hospitaal blijkt duidelijk uit de volgende feiten, waarop door de bevoegde Duit sche instantie nadrukkelijk wordt gewezen: Kem perhof ligt eenzaam en ver buiten de stad. Het geheele gebouwencomplex is door reusachtige roode kruisen op witten ondergrond naar boven van veraf duidelijk zichtbaar gemaakt. De maan en de sterren stonden helder aan den hemeL Bovendien hebben de vliegers voor het uitgooien der bommen aan parachutes vastgemaakte lichtkogels laten vallen, waardoor 't geheele hospitaal helder werd verlicht. De bommen werden evenmin van groote hoogte ge gooid". Verder deelt het D. N. B. mede: Engelsche vlieg tuigen hebben in den nacht van Maandag op Dinsdag bommen geworpen op de open stad Recklinghausen, waarbij niet-militaire doelen wer den getroffen. Een bom viel voor den kelder van een woonhuis. Verscheidene personen werden ge dood. Bij een nachtelijken Engelschen luchtaanval op de binnenstad van Düsseldorf is de president van politie. S. S. -Obergruppenführer Weitzel, doodelijk getroffen. Weitzel reed tijdens den aanval naar de bedreigde zóne, toen een bomsplinter hem trof. militairen en politieken toestand moet onderzoe ken en uit de in Miinchen genomen beslissing de consequenties moeten trekken. Het blad is echter van meening dat het geduld van de tijdgenootcn niet op een harde proef zal worden gesteld, daar de gebeurtenissen in Frankrijk zichzelf liquidee- rer. en de ineenstorting niet meer te vermij den is. - j Ook de ..Nachtausgabe" schrijft opnieuw dat voor de Franschen niets meer te redden is. De toestand is niet te vergelijken met den Duitschen toestand van November 1918. De „overwinnaar van toen stond tegen fronten, die intact waren en die door niets aan het wankelen te brengen waren De overwinnaar van heden ziet den vijand op de vlucht. ..De „overwinnaar" van toen stond in eigen land De overwinnaar van heden staat diep in het land van den vijand. Wij hebben niet vergeten, aldus vervolgt de .Nachtausgabe hoe men ons niettegenstaande het heldendom van onze soldaten heeft behandeld. Wij hebben niet vergeten wat er op Compiègne gevolgd is. Wan neer wij echter thans afrekenen, dan doen wij dit niet om wraak te nerfien, doch om onze toe komst eens en voor altijd te waarborgen. Nader meldt het D.N.B.: In afwachting van het antwoord van Duitsch land en Italië op het verzoek van maarschalk Pétain zijn Fransche politici en dagbladen ijverig bezig te verzekeren, dat men de eer van Frankrijk niet zal laten aantasten, dat men zich voorbehoudt de voorwaarden aan te nemen of te verwerpen en dat men in geen omstandig heden zal capltuleeren. De strijd wordt voort gezet tot dat een overeenkomst is bereikt. „Wanneer men deze gezwollen woorden hoort, schrijft dc .Berliner Börsen Zeitung". „vraagt men zich af waarom maarsschalk Pétain het oogenblik dan eigenlijk reeds voor gekomen achtte om de wapens neer te leggen. Wie door wil vechten moet het ook kunnen. Elk ver standig mensch in Frankrijk moet begrijpen dat met eiken dag strijd de militaire, econo mische en volksche catastrofe van het land nog slechts onherstelbaarder kan worden. Wij we ten niet hoe de verhouding is tusschen dege nen die verstandiger geworden zijn en de eeuwig onverbeterlijken in Frankrijk. Wij we ten wel dat met de militaire nederlaag van dit land alleen voor den vrede van Europa nog niets gewonnen is en dat ons continent nooit tot rust zou komen, wanneer thans niet voor altijd aan dezen eeuwigen onruststoker het zwijgen wordt opgelegd. Er zal voor gezorgd worden dat het Frankrijk van Richelieu, Cle- menceau en Reynaud niet zal herrijzen, want Europa wil den vrede, Na eeuwen van onafgebroken Fransche knoeierijen en daden van geweld, wil het eindelijk vrede". De „Notre Dame" van Rouaan werd door brand getroffen. Het machtige Gothische bouwwerk bleef echter voor algeheele vernietiging gespaard. Het D.N.B. meldt dat de beroemde kathedraal van Rouaan op 9 Juni door brand werd ge troffen. doch gelukkig gespaard kon worden voor algeheele vernietiging. Eenige offlcleele documenten uit Fransche bron zijn hierover thans beschikbaar. Het lid van den gemeente raad. dat thans burgemeester van Rouaan is, Poissant, heeft bij het protocol de volgende op merkingen gemaakt: ..In den loop van den negenden Juni werden mij verscheidene branden in verschillende dee len der stad aan de Seine medegedeeld. Ik geloof dat deze branden veroorzaakt, kunnen zijn door de gevolgen van de vernietiging van de door de Fransche troepen ondermijnde brug. De brug is door de Fransche troepen opgebla zen. Mogelijk hebben ook Engelsche soldaten de lonten aangestoken. Om tien uur des voor- middags ging ik met den Duitschen comman dant naar de Kathedraal. Op dat oogenblik was het vuur van de kade naar de Rue St.-De nis en de Rue des Bonnetières overgeslagen. De hevige wind wakkerde de vlammen aan. Dc Brandweer en de Duitsche soldaten hebben onder leiding van hun officieren waarlijk held haftige pogingen gedaan ob de kathedraal te redden. Tijdens het reddingswerk werden twee officieren en verscheidene Duitsche soldaten gewond. Dank zij deze pogingen werd de kathe draal van Rouaan gered en kon de brand worden beperkt. In eer. rapport van den com mandant van de stedelijke brandweer staat letterlijk: Toen de brand in hevigheid toenam werkten de Duitsche autoriteiten energiek met de brandweerlieden samen. Dank zy de boven- menschelijke pogingen kon de kathedraal voor een algeheele verwoesting worden gespaard. Al len zonder uitzondering, officieren. Duitsche soldaten en brandweerlieden hebben hun plicht gedaan niettegenstaande de groote vermoeid heid waarvan wij allen te lijden hadden. Het optreden van de Duitsche soldaten was van be slissende beteekenis. want het grootste gedeel te van de stedelijke brandweer had tezamen met den opperbrandmeester de vlucht genomen, zoo dat dc achtergebleven brandweerlieden niet in staat waren den brand te beperken". PKCEBAMMA VRIJDAG 21 JUNI JAARSVELD, 414,4 M. VARA-Uitzending. 10.00— 10.20 VPRO. 8.Berichten ANP, gramofoonmuz. 10.Mor genwijding 10.20 Declamatie 10.40 Hobo, fluit en piano. 11.Gramofoonmuziek 11.10 Declamatie. 11.30 Orgelspel 12.VARA-Orkest en solist (12.45 —1.00 Berichten ANr. 1.00—1.10 Gramofoonmuziek) 2.Gramofoonmuziek 2.30 Declamatie 3.Gra mofoonmuziek 3.30 Officieele mededeelingen, even tueel gramofoonmuziek 4.Gramofoonmuziek met toelichting 4.30 Gramofoonmuziek 4.45 Pianovoor dracht. 5.Voor de kinderen. 5.30 Rosian-orkest 6.30 De Ramblers. 7.Voor de kinderen. 7.30 Offi cieele mededeelingen, eventueel gramofoonmuziek 8.Berichten ANP. 8.15 VARA-orkest 8.50 Geva rieerd programma. 9.Orgelspel en zang. 9.20 VARA-orkest 10.00—10.10 Berichten-ANP. KOOTWIJK, 1875 M. NCRV-Uitzending. 11.15—11.30 n.m. Berichten. 8.Berichten ANP. 8.10 Schriftlezing, meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.35 Gramofoonmuziek (9.00--9.15 Berichten. Fransch). 10.Apollo- ensemble en gramofoonmuziek 11.15 Berichten (En- gelsch) 11.30 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek 12.Gramofoonmuziek 12.30 Berich ten (Duitsch). 12:45 Berichten ANP. 1.Amster- damsch salonork. en gram.muz. (1.45—2.00 Berichten Fransch. 2.002.15 Ber:. Duitsch). 3.Gram.muz. 3.15 Berichten (Fransch) 3.30 Hermann-trio en gra mofoonmuziek 4.45 Gramofoonmuziek 5.Berichten (Duitsch.) 5.15 Christ. Kinderkoor „Lenteklokjes" met pianobegeleiding (opn.) 5.30 Gramofoonmuziek 15 Berichten (Engelsch) 6.30 Bel Canto 7.30 Repor tage of muziek 8 Berichten (Duitsch) 8.15 Berich ten (Engelsch) 8 30 Berichten ANP. 8.45 Orgelcon cert 9.15 Berichten (Engelsch) 9.30 Christ, gemeng de zangverecniging „Harmonie" en gramofoonmu ziek. 10.00 Berichten (Duitsch) 10.15—10.25 Berich ten ANP 11.1511.30 Berichten (Fransch).

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7