Duitsche onderhandelingen met Fransche delegatie begonnen. Hitier ontvangt de Fransche onderhandelaars in het Bosch van Compiègne. De bijeenkomst ZATERDAG 22 JUNI 1940 HAAEEEM'S DAGEESD 5 )oel der Duitsche eischen door generaal Keitel medegedeeld. Het Duitsche Nieuwsbureau meldde Vrijdag middag het volgende uit het Bosch van Com piègne: De Führer en opperste bevelhebber heeft heden om 15 uur 30, in aanwezigheid van de opperbevelhebbers der wcermachtonderdcelen, van den chef van het opperbevel der weer macht, van den rijksminister van Buitcnland- sche Zaken en den plaatsvervanger van den Führer de Fransche delegatie ontvangen voor de overhandiging der wapenstilstandsvoorwaar den. De Fransche delegatie bestond uit. generaal Huntziger, lid van den Franschen Oppersten Oor logsraad, den generaal van het luchtwap.en Ber- geret, vice-admiraal Leluc en ambassadeur Noel. De Führer verrichtte de handeling der overhan diging van de voorwaarden in het Bosch van Com piègne, in denzelfden salonwagen, waarift maar schalk Foch, op 11 November 1918 onder onteeren- de omstandigheden den Duitschen onderhandelaars den wapenstilstand dicteerde. De gebeurtenis van heden in het Bosch van Com piègne heelt gepleegd onrecht tegenover de Duit sche wapeneer uitgewischt. De waardigheid der handeling tegenover den in eere verslagen tegen stander stond in tegenstelling tot de eeuwige haat zaaiende gedenkteekenen van deze plaats, waar eens Gallische laagheid het niet overwonnen Duit sche leger smaadde. In opdracht van den Führer las de chef van het bpperbevel der weermacht, generaal-kolonel Keitel de volgende preambule voor de wapenstilstands voorwaarden voor: „In opdracht van den Führer en opperste bevel hebber van de Duitsche weermacht heb ik u de volgbnde mededeeling te doen: In vertrouwen op 'de door den Amerikaanschen president Wilson aan het Duitsche rijk gegeven en door de geallieerde mogendheden bevestigde toezeggingen heeft de Duitsche weermacht in November 1918 de wapens neergelegd. Daarmede vond een oorlog zijn einde, dien het Duitsche volk en zijn regeering niet had den gewild en waarin het, ondanks ontzaglijke overmacht, den tegenstanders niet gelukt was het Duitsche leger, de marine of het Duitsche lucht wapen op eenigerlei wijze beslissend te overwin nen. Reeds op het oogenblik der aankomst van de Duitsche wapenstilstandscommissie echter begon iet verbreken der plechtig gegeven belofte. Op 11 November 1918 begon daarmede in dezen trein de Iijdenstijd van het Duitsche volk. Wat aan ont- eering en vernedering, aan menschelijk en mate rieel leed een volk kon worden toegevoegd vond hier zijn begin. Woordbreuk en meineed hadden tegen een volk samengezworen, dat na een ruim vierjarigen heldhaftigen tegenstand slechts verval len was in de eenige zwakheid van geloof te slaan San de beloften van de democratische staatslieden. Op 3 September 1939, vijf en twintig jaar na het .Uitbreken van den wereldoorlog, hebben Engeland en Frankrijk, wederom zonder eenigen grond, Duitschland den oorlog verklaard. Thans is de be slissing der wapenen gevallen. Frankrijk is overwon nen. De Fransche regeering heeft de rijksregeering verzocht haar de Duitsche voorwaarden voor een wapenstilstand bekend te maken. Wanneer voor het in ontvangst nemen van deze voorwaarden het historische Bosch van Compiègne werd aangewezen, dan geschiedde zulks om door deze handeling van een weer goedmakende gerech tigheid eens en voor al een herinnering uit te wisschen, die voor Frankrijk geen roemrijk blad in zijn geschiedenis was, maar die door het Duitsche volk gevoeld werd als de diepste schande van alle tijden. Frankrijk is na een heroieken tegenstand in één enkele reeks bloedige slagen overwonnen en ineen gestort. Duitschland heeft derhalve niet het voor nemen aan de wapenstilstandsonderhandelingen de karaktertrekken te geven van beschimpingen tegen over een zoo dapperen tegenstander. De vliegeraanvallen in West- Duitschland. Te Düsscldorf tien dooden. Het D.N.B. meldt uit Keulen! Bij een luchtaanval van vijandelijke vliegers fcijn in den nacht van 19 Juni boven voorste den van Keulen op den rechter Rijnoever bom- Wen geworpen. Hierdoor hebben vier personen den dood gevonden, waaronder drie politie-be- ambten bij de uitoefening van hun plicht. Een Woonhuis is verwoest, terwijl eenige huizen zijn beschadigd. In den nacht van 19 op 20 Juni is het gabied van de stad Keulen opnieuw door Vijandelijke vliegtuigen aangevallen. Van zeer groote hoogte wierpen zij de bommen zonder eenig systeem naar beneden. De bommen vielen Uitsluitend in woonwijken. In eenige woonhuizen Is geringe materieele schade aangericht. Andere bommen kwamen neer op onbebouwd land. Eeni gen vielen in den Rijn. Twee personen zijn ge dood. Över den aanval van Engelsche vliegtuigen op niet-militaire doelwitten te Diisseldorf in den nacht op Woensdag, meldt de .Rheinische Lan- des Zeitung" dat deze aanval tien dooden en tal van gewonden tengevolge had. De bommen ver oorzaakten deels aanzienlijke materieele schade aan het particuliere bezit der bevolking. De „Westdeutsche Zeitung" te Krefeld geeft bij zonderheden over de bommen -die in den nacht op Dinsdag in West-Duitschïand geworpen zijn. Een deel hiervan viel op open terrein zonder schade van beteekenis aan te richten. Andere vielen in verscheidene plaatsen op particuliere huizen, die deels ernstig beschadigd werden. De luchtaanval op de burgebevolking vereischte ver scheidene slachtoffers. Een vrouw werd gedood, haar man zwaar gewond. Verscheidene andere personen werden gewond. Ziekenhuis te Sachsenhausen ge troffen. BERILIJN, 21 Juni (D.N.B.). Een Britsche vlieger heeft in den nacht van den negentienden Juni tegen twee uur een bom geworpen op de voorstad van Frankfort a. d. Main Sachsenhausen, waardoor het stadsziekenhuis werd getroffen. Daar alle personen bijtijds de luchtschuilkelders hadden opgezocht, vielen geen menschenlevens te betreuren. De bom heeft echter het gebouw beschadigd en kostbare instrumenten en weten- ichappelijke apparaten vernietigd. Het doel der Duitsche eischen is: 1. Hervatting van den strijd te verhin. deren: 2. Duitschland alle waarborgen te bieden voor de hem opgedrongen voortzetting van den oorlog tegen Engeland. 3. De voorwaarden in het leven te roepen voor de vorming van een nieuwen vrede, welke be langrijkste inhoud zal zijn het herstel van het aan het Duitsche rijk zelf, met geweld aange dane onrecht". Na het voorlezen der preambule verliet de Führer onder de tonen van het „Deutschlandlied" de plaats der onderhandelingen Nader meldt het D.N.B.: Nadat de Führer met zijn staf het Bosch van Compiègne had verlaten en de Fransche onderhandelaars van generaal-kolonel Keitel de voorwaarden der capitulatie hadden ont vangen, trokken de Fransche gevolmachtigden zich om 16.25 uur in de voor hen ingerichte speciale tent terug voor interne bespreking. Van deze tept uit hebben zij een draadlooze- en verreschrijfverbinding met hun regeering te Bordeaux. Om 18.00 uur be gaven zij zich wederom in het historische rijtuig, waar het contact met de gevolmachtigde van den Führer en opperste bevelhebber, generaal-kolonel Keitel, werd voortgezet. De besprekingen duren nog voort. in het Bosch van Compiègne. De aankomst van den Fuehrer en de begroeting der Fransche gevolmachtigden. Een D.N.B.-foericht uit Compiègne, d.d. 21 Juni, deelt mede: Op precies dezelfde plaats en in hetzelfde rij tuig. onder veel waardiger uiterlijke omstandig heden, welke den verslagen tegenstander niet deemoedlgden, hebben de gevolmachtigden van Frankrijk uit den mond van den gevolmachtigde van den oppersten bevelhebber, den chef van het opperbevel der weermacht, generaal kolonel. Keitel, de voorwaarden in ontvangst genomen, waaronder Duitschland bereid is een wapenstil stand toe te staan. Aan de aftakking naar het Bosch van Com piègne staan posten. Tot op grooten afstand is het gebied afgezet. Rechts van den weg, die leidt naar de plaats der wapenstilstandsonderhande lingen van 1918 en 1940, ligt een ruime tent. Deze is voor de Fransche delegatie bestemd als verblijfplaats voor hun beraadslagingen. De in richting is eenvoudig, maar comfortabel. Een staande kalender toont de historische datum van den 21sten Juni 1940. Op een tafel in een hoek staan een karaf water en glazen, schrijfbenoo- digdheden, aschbakjes.- Het monument van den wapenstilstand van 11 November 1918 is bedekt met de rijksoorlogs- vlag. In de korte allee, die naar de plaats dei- toenmalige onderhandelingen leidt, staat een eerecompagnie .met twee treinen van het leger en een van het luchtwapen opgesteld. Midden over het plein loopen twee rails. Daartusschen ligt iets hooger. de gedenksteen met het opschrift: ..Hier strandde op 11 November 1918 de misda dige hoogmoed van het Duitsche keizerrijk, overwonnen door de vrije volken, die het zich aanmatigde te onderwerpen". Vlak boven den steen wappert de standaard van den Führer. Rechts van den steen staat, precies op dezelfde plaats als in 1918 het rijtuig, waarin toen de onderhandelingen werden gevoerd en waar van daag de vertegenwoordigers van het overwonnen Frankrijk de voorwaarden voor den wapenstil stand in ontvangst nemen. Het is een normale restauratiewagen van de internationale slaapwagenmaatschappij, die vol ledig onversierd is gebleven. In het midden staat een groote rechthoekige tafel. Daarop staan witte plaatskaarten met het gouden souve- reiniteitsteeken. Op het tweede spoor geeft een gedenksteen de plaats aan, waar in 1918 het rijtuig der Duit sche gevolmachtigden stopd. Aan dezen kant is ook het monument voor Foch opgericht, met het front naar het rijuig. Op de plaats, waar toen het Duitsche rijtuig stond hebben de ver tegenwoordigers der binnen- en buitenlandsche pers hun plaats, terwijl vlak voor het rijtuig de generaliteit en admiraliteit en de eeregasten van staat en partij op den Führer wachten. Onder hen ziet men den Rijksleider der S.S. Himmler, rijksminister Lammers. rijksperschef dr. Dietrich, rijksleider Bormann, den chef van het weermachtsleidingsbureau, generaal-majoor Jodl, generaal-luitenant Bodenschatz, de per soonlijke en militaire adjudanten van den Führer en generaal Glaise Horstenau. Even voor drie uur marcheerde de eerecom pagnie op. Om kwart over drie arriveerde de Führer per auto op het plein van het gedenk- teeken. Hij werd door generaal-veldmaar- schalk Goering, groot-admiraal Rader, gene raal-kolonel Von Brauchitsch, generaal-kolonel Keitel, den rijksminister van buitenlandsche zaken Von Ribbentrop, en den plaatsvervanger van den Führer, Rudolf Hess, ontvangen. Ge volgd door deze persoonlijkheden liep hij langs de eerecompagnie. Aangekomen op het Ronde Plein begaf hij zich naar den gedenksteen en stapte daarop met zijn gevolg in het rijtuig. Iets later, om half vier, verscheen de Fransche delegatie, die Donderdag de voorste Duitsche linies bij Tours was gepasseerd en die door den opperkwartiermeester van het leger, generaal- luitenant Von Tippelskirch, naar Compiègne was begeleid. De gevolmachtigden van Frankrijk hadden in een hotel in Parijs overnacht. Van ochtend werden zij naar Compiègne gebracht, waar zij door Oberst-leutnant Thomas, den commandant van het hoofdkwartier van den Führer, naar het Ronde Plein werden geleid. Generaal Huntziger bleef een oogenblik na denkend staan, voor hij om 15 uur 35 in het rijtuig stapte. In het rijtuig waren de Führer en zijn ge zelschap opgestaan. De Führer begroette elk der Fransche gevolmachtigden door het ophef fen van de rechterhand. Daarop namen de deel nemers hun plaatsen in. De Führer had plaats genomen aan het midden van de tafel, rechts van hem zaten generaal-veldmaarschalk Goe ring, groot-admiraal Rader en de rijksminister van buitenlandsche zaken Von Ribbentrop, links generaal-kolonel Keitel, generaal-kolonel Von Brauchitsch en Rudolf Hess. Aan den an deren kant nam de leider der Fransche delegatie, generaal Huntziger, de middenplaats in. Aan zijn linkerzijde zat vice-admiraal Leluc, aan zijn rechterzijde ambassadeur Noel en generaal Bergeret. Toen stond de chef van het opperbevel der weermacht, generaal-kolonel Keitel op en las op bevel van den Führer de preambule voor van de wapenstilstandsvoorwaarden.. In aansluiting hierop werd de preambule ver taald door gezant Schmidt. Daarop stonden alle aanwezigen op en de Führer verliet met zijn gezelschap om 15 uur 42 het rijtuig, terwijl ge- neraal-kolofiel Keitel met de Fransche gevol machtigden in het rijtuig bleef. Toen de Führer de allee naar het plein voor het monument had bereikt, meldde zich de commandant der eerecompagnie bij hem met de woorden: „Mijn Führer. de groot-Duitsche weermacht groet haar oppersten bevelhebber". De Führer zeide dank, de volksliederen weerklon ken. De historische handeling in het Bosch van Compiègne was geëindigd. Gedenkteeken voor maarschalk Foch blijft behouden. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 21 Juni (D.N.B.). Na afloop van de plechtigheid in Compiègne heeft de Führer de volgende be velen gegeven: 1. Dé historische wagon, de gedenksteen en het gedenkteeken van de Gallische overwinning moeten naar Berlijn worden overgebracht. 2. Het emplacement van de beide treinen moet vernietigd worden. 3. Het gedenkteeken voor maarschalk Foch moet ongeschonden behouden blijven. SCHIP MET JOODSCHE EMIGRANTEN IN ISTANBOEL. Het D.N.B. meldt uit Istanboel: Een gezelschap van tachtig Joodsche emigranten uit Polen, het voormalige Tsjechië en Bugarije is aan boord van het zeilschip „Liberdad" alhier aangekomen. Het vaartuig voert de vlag van Uruguay. De Turksche autoriteiten laten de emigranten niet aan land gaan. Het schip wordt door de politie bewaakt. Daar er aan boord een tekort aan levensmiddelen heerscht, neemt men aan dat het schip spoedig naar Palestina zal doorvaren. De Duitsche opmarsch van Lyon naar de Middellaiidsche Zee Nadat dc Duitsche troepen Lyon bezet hebben rukken zij in twee richtingen langs de Loire en Rhone Zuidoost Frankrijk binnen. De zwarte pijlen op de kaart geven deze richtingen weer. Het Duitsche legerbericht Troepenbewegingen in het bezette Fransche gebied verloopen normaal 700 nieuwe gevechts wagens buitgemaakt. HOOFDKWARTIER van den Führer, 21 Juni (D.N.B.) Het opperbevel van de weer macht maakt bekend: „De bewegingen van onze troepen voor de be zetting van Normandië. Bretagne en het gebied tusschen de monding van de Loire en het dal van de Rhone verloopen volgens het vastgestel de plan. De door Bourgondië oprukkende snelle troepen hebben Lyon na strijd ingenomen. Bij de verovering van Nevoy, bij Gien, bemachtigden onze troepen 700 nieuwe gepantserde gevechts wagens. In Lotharingen en den Elzas is de zuiveirng aan den gang van deels hardnekkig strijdende Fran sche troepen in deelen van de Maginotlinie. De in het noorden van Lotharingen in het nauw gedrongen resten van de Fransche troepen zijn door onzen aanval in verschillende deelen ge splitst. Afzonderlijke omsingelde vijandelijke afdeelingen handhaven zich nog in het Weste lijk deel van de Vogezen. De in den wereld oorlog fel omstreden Hartmannsweiler-Kopf, in de Vogezen is in ons bezit. Het luchtwapen zette ook op 20 Juni zijn aanvallen op den wijkenden vijand voort. Voor het Pfalzerwald stelden onze duikbommenwerpers weer een reeks vestingwerken der Maginotlinie buiten gevecht en droegen er op deze wijze toe bij het verzet van den vijand, die zich hier nog handhaaft, te breken. Bij de gevechten in den Elzas, die tot de in. neming van Straatsburg, Schlettstadt en Colmar leidden, alsmede bij de opening van de Bourgondi sche Poort, werden de troepen van het landleger op aanmerkelijke wijze door eenheden vliegers in het optreden tegen objecten te land gesteund. Eenheden gevechtsvliegtuigen' en duikbommen werpers ondernamen op 20 Juni aanvallen op schepen voor La Rochelle en in de monding van de Gironde en brachten een transportschip van 10.000 ton, alsmede een hulpoorlogsschip van 4000 ton tot zinken. In den nacht van 21 Juni ondernamen Britsche vliegtuigen weer tal van vluchten naar Noord- en West-Duitschland om dar hun bommen, evenals tot dusver, op niet-militaire doelen uit te werpen. De aangerichte materieele schade' is niet groot. Daaren tegen werden weer eenige burgers gedood. De totale verliezen van den vijand in de lucht bedroegen gis teren 6 vliegtuigen. Daarvan werden er alleen 4 door luchtdoelgeschut neergehaald. 2 eigen vlieg tuigen worden vermist. Ons duikbootwapen meldt het tot zinken brengen van vier Engelsche koopvaardijschepen, waaronder zich een Royal mail schip van 11090 ton bevindt. Bij de snelle doorbraken door het bolwerk van pantsers en beton in de Maginotlinie volbrachten in fanterie en pioniers, in een zwaren strijd met een taaien tegenstander, roemvolle daden, waarvan de waardeering aan latere tijden blijft voorbehouden. In deze gevechten hebben zich door heel bijzondei-e dapperheid en onverschrokkenheid onderscheiden de commandant van een regiment infanterie, kolo nel Schwalbe, de bataljonscommandant in een regi ment infanterie, njajoor Wildermuth en de eerste luitenant in een regiment infanterie Von Kettel- hodt". FRONTBERICHT. Het Vrijdag uitgegeven frontbericht van het D.N.B. luidt als volgt: De gevechtshandelingen in Frankrijk concen- tréeren zich steeds duidelijker op den oostelijken vleugel van het geheele operatieterrein. Terwijl in het westen, van de Loiremonding tot aan het Rhönedal, de door de pantsertroepen en gemoto riseerde groepen gewonnen gebieden systematisch worden bezet, zonder dat het daarbij nog tot noe menswaardige gevechtshandelingen komt, bieden de in Elzas Lotharingen ingesloten Fransche troe pen op verscheidene plaatsen nog steeds tegen stand. Dat geldt in de eerste plaats van het deel der Maginotlinie, dat aan weerskanten van Die- denhofen ligt, evenals van kleinere groepen van den tegenstander, die zich ten zuidoosten van Toul, in het gebied van Hagenau, St. Die en Gé- rardmer verdedigen. Overal echter is de ruimte, waar binnen nog tegenstand kan worden geboden, systematisch ver nauwd, waarbij het luchtwapen door direct ingrij pen in den strijd op den beganen grond beslissend bijdroeg tot het breken-van den weerstand van den tegenstander. De verwijzing van het legerbericht van vandaag naar de succesvolle medewerking van het lucht afweergeschut aan belangrijke bewegingsgevech ten, verdient in het bijzonder de aandacht. Ge bleken is dat zoowel het lichte als het zware lucht afweergeschut zeer beweeglijk is en dientengevolge met groot profijt ook gebruikt kan worden in den strijd op den beganen grond, zeer in het bijzonder in verband met snelle troepen en gemotoriseerde eenheden. De aanvallen, die Duitsche gevechtsvliegtuigen en groepen duikbommenwerpers gericht hebben op scheepsdoelen voor La Roehelle en de - monding der Gironde, toonen aan dat practisch geheel Zuid- Frankrijk thans operatieterrein van het Duitsche luchtwapen is, dat daarmede effectief iedere even- tueele ravitailleering van den tegenstander via Zuid-Fransche havens kan tegengaan. De definitieve getallen over de buit uit den slag om Frankrijk, die op 5 Juni begon, zullen eerst later op te tellen zijn. De troepen, die thans midden- Frankrijk tusschen de Rhone en de Loiremonding overal systematisch bezetten, vinden in bijna alle plaatsen nog groote hoeveelheden oorlogsmateriaal van den meest versohillenden aard. Het Italiaansche legerbericht. Nieuwe aanvallen op Bizerta en Malta. ERGENS IN ITALIê, 21 Juni (Stefani). Legerbericht no. 10 van het Italiaansche hoofd kwartier luidt als volgt: „In den nacht van 21 Juni zijn opnieuw he vige en nauwkeurige bombaanvallen onderno men op de marinebases van Bizerta en Malta. Verkenningsvliegtuigen blijven onophoudelijk de marine- en luchtbases in de Middellandsche Zee contröleeren. In Noord-Afrika zijn nog steeds krijgsver richtingen gaande aan de oostelijke grens. Hoe wel de operaties beperkt blijven tot tactische bewegingen heeft de vijand "meer dan tien vlieg tuigen en een veertigtal gevechtswagens ver loren. Des nachts' is een hevig bombardement ondernomen op de luchtbasis van Mersa Matrouh waarbij groote schade werd aangericht en hevige branden ontstonden. In Oost-Afrika werden tijdens een aanval op onze luchtbasis van Javello, welke zonder re sultaat bleef, twee Engelsche vliegtuigen neer gehaald. De vijand heeft: zijn luchtaanvallen op Ita- liaansch grondgebied sterk verminderd. Een en kele bom is gevallen in het open veld nabij Im peria". Relaas van een Duitsclien officier. Over zijn krijgsgevangenschap in Frankrijk. Het D.N.B. meldt: Een Duitsche officier, die uit Fransche krijgsgevangenschap is bevrijd, heeft het D.N.B. verteld van de belevenissen, die hij als gevangene heeft gehad in de citadel van Reims, waar hij twee weken opgesloten is ge weest. Als vei-bindingsofficier tusschen de divisie en het front werd de luitenant, korten tijd na het oversteken van de Maas. bij een nachtelijken rit. door een zware Fransche pantserafdeeling verrast. Zijn wagen werd in brand geschoten en de chauffeur gedood. Bij een sprong in een grep pel verloor hij zijn revolver. Weerloos geworden bleef hem tenslotte niets anders meer over dan zich over te geven. De Franschen brachten hem naar de citadel van Reims. Daar wachtten hem al vijf kameraden, neergeschoten Duitsche vlie- gerofficieren. Dagen tevoren waren zij, aan el kaar geketend, hieiTieen gesleept. De Fransche autoriteiten hadden het niet noodig gevonden het noodverband van twee hunner, die zwaar gewond waren, te laten vernieuwen. Er was zelfs geen dokter om hun de granaatsplintei's uit de wonden te verwijderen. Meermalen per dag wer den de vliegers verhoord en steeds weer werd hun verzekerd dat het bewijs was geleverd dat zij valschermjagers waren en dat zij daarom zouden worden gefusilleerd. De bewaking van de gevangenen was opgedra gen aan het tweede compagnie-bataljon Des Marche, De kapitein van deze af deeling liet geen gelegenheid voorbijgaan om de Duitsche gevan genen te treiteren. Allen soldaten tot den .rang van onderofficier werd het hoofd kaal gescho ren. Wanneer de kapitein vei'scheen moesten de gevangenen eerbewiizen brengen Op een dag toen zij, zooals 'altijd, de binnenplaats moesten aan vegen floten zij een marschlied. Om die reden liet de kapitein de gevangenen aantreden en sloeg enkelen hunner met de rijzweep in het ge zicht. De gevangenen moesten slapen op vuil, vochtig stroo, dat over den kalen grond lag ge spreid. 's Nachts ontvingen zij geen dekens. De zes officieren kregen 's ochtends koffie in een sme- rigen brandemmer. Als ontbijt kreeg ieder een stuk beschuit. Ook 's middags om twee uur en 's avonds werd beschuit uitgedeeld. Het eten be stond dagelijks uit zuurgeworden, bijeengegooide kliekjes uit de Fransche veldkeuken. Alle zes officieren moesten zonder lepel uit eén bak eten. Toen na eenige dagen'alle gevangenen sympto men van verval van krachten gingen vertoonen werd medische behandeling hun geweigerd. Een closet stond den gevangenen niet ter beschik king. hun behoeften moesten zij. onder het oog van de Fransche bewakers in een hoek van de binnenplaats doen. Er bestond niet de geringste mogelijkheid om eens met elkaar te praten. Er waren geen kranten, geen boeken, geen schaak spel. Den bewakers, die het verblijf dagelijks moesten reinigen was streng verboden ook maar een woord met de officieren te wisselen Dat ging zoo 14 dagen lang. Eerst toen de Duitschers kwa men werd de behandeling opeens veel beter. PEOEBAMMA ZONDAG 23 JUNI 1940. JAARSVELD 414,4 M. 8.00 NCRV. 10.30 VPRO. 12.00 AVRO, 5.00 NCRV, 7.00—10.15 AVRO. 8.00 Berichten ANP. 8,10 Gewijde muziek (gr. pl.). 8.30 Morgenwijding- 9.30 Gewijde muziek (gr.pl.»10.30 Doopsgezinde Kerkdienst. 11.40 Kinderhalfuur. 12.00 „De Speellieden" met koor. 12.25 Peter Kreuder en zijn solisten (opn.). 12.45 Berichten ANP en gramofoonmuziek. 1.00 AVRO- Musette-ensemble. 1.30 Pianovoordracht, 2.00 Boekenhalfuur. 2.20 Omroeporkest en soliste. In de pauze: Declamatie. 3.40 Orgelspel. 4.00 AVRO- Dansorkest. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.55 Sport nieuws ANP. 5.00 Vrij Evangelische Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.). 7.00 Gramofoon muziek met toelichting. 7.30 „Het paard en de fiets in het stadsbeeld", causerie. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Gevarieerd programma. 10.00 Berich ten ANP, sluiting. KOOTWIJK 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten (Franseh). 9.15 Gramofoonmuziek, 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Gramofoonmu ziek. 12.00 KRO-Melodisten. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten ANP. 1.00 KRO-orkest. I.45 Berichten (Franseh). 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Gramofoonmuziek. 3.15 Berich ten (Franseh). 3.30 KRO-Symphonie-orkest en soliste. 4.30 De Meesterzangers. 4.40 Gramofoon muziek. 4.50 De Meesterzangers. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Gramofoonmuziek. 6.15 Berich ten (Engelsch). 6.30 Rococo-octet. 7.00 Gramo foonmuziek. 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Be richten (Engelsch). 8.30 Berichten ANP. 8.45 Mu- siquette en solist. 9.15 Berichten (Engelsch). 9.30 KRO-Melodisten. 9.55 Wij sluiten den dag. 10.00 Berichten (Duitsch). 10.1510.25 Berichten ANP. II.1511.30 Berichten (Fi'ansch). MAANDAG 24 JUNI 1940. JAARSVELD 414.4 M. KRO-Uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.05 Gramofoonmuziek. 10.00 VPRO.: Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmu ziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Gramo foonmuziek. 12.15 W. Eberlé en zijn orkest. 12.45 Berichten ANP. en gramofonmuziek. 1.15 Vervolg van 12.15. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Causerie „Onze taak als huisvrouw". 2.20 Gramofoonmu ziek. 2.40 Causerie „Psychologie der huisdieren", 3.00 Viool en piano. 3.15 Gramofoonmuziek. 3.45 Viool en piano. 4.00 Gi-amofoonmuziek. 5.15 John Kristel en zijn Troubadours. 6.00 Gramofoonmu ziek. 6.20 Vci'volg van 5.15. 7.00 Voor de jeugd. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 „De bloei van het cultu- reele leven in Nederland", vraaggesprek. 8.00 Be richten ANP. 8.15 Propaganda-toespraak. 3.20 KRO-Symphonie-orkest. KRO-koor on solist. 9.00 Radiotooneel, 9.15 Vervolg concert. 9.55 Wij sluiten den dag. 10.00 Berichten ANP. KOOTWIJK 1875 M. NCRV-uitzendbig. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Schriftlezing en medi tatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.35 Gramo foonmuziek. 9.00 Berichten (Franseh). 9.15 Solis- tenconcert en gramofoonmuziek. 10.00 Gramofoon muziek. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Piano voordracht en gramofoonmuziek. 2.05 Geestelijke liederen (gr.pl.) 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten ANP. 1.00 Apollo-ensemble. 1.45 Berich ten (Franseh). 2.00.Berichten (Duitsch). 2.15 Apol lo-ensemble. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.15 Berichten (Franseh). 3.30 Zang met pianobegeleiding en gra mofoonmuziek, 4.15 Gi-amofoonmuziek. 4.30 Jac. Stoffer's sextet en gramofoonmuziek. (5.00 Berich ten (Duitsch). 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Gra mofoonmuziek. (C.a. 7.00 Berichten). 7.15 Utrecht- sche Christ. Muziekvereeniging „De Bazuin" en gramofoonmuziek. 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Berichten (Engelsch). 8.30 Berichten ANP. 8.45 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 8.15 Berichten (Engelsch). 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten (Duïtsoh). 10.15 Berichten ANP, 11.15 Berichten (Franseh). i

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9