f555 Wageningen werkt weer. DE JONG Ao. 1876 W. SWAAP Kroon Sr. 5 Riviervischmarkt 5 Bouw van noodwoningen is niet noodig Eindexamen van het Gymnasium Bekw. Keukenmeid Gas- en Eiectriciteitsbesparing! Hooikisfen, praktisch, hygiënisch Isolatiekannen, Rolvegers, enz. Keuken-uitzetten Weck-lnmaakglazen kamers beschikbaar Gebr. van Brederode SCHOOL BOEKEN KUNSTGEBITTEN NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. Dagbladreclame is niet te vervangen N.V. Algemeene Hollandsche Crediet- en Depositobank Verrekijkers DINSDAG 25 JUNI 1940 HÏXREE M'S D X G Ti E'AD' (Van een specialen verslaggever). Wageningen, met Rhenen de Grebbe-gemeente, welke het ergst van den oorlog te lijden heeft ge had, is zoo langzamerhand tot het normale leven teruggekeerd: zoo goed en zoo kwaad als dit gaat dan, want tijdens den oorlog zijn er 112 huizen totaal verwoest, terwijl er 70 zeer ernstig bescha digd zijn. Voorts hebben 74 huizen schade van be- teekenis opgeloopen, terwijl 128 woningen niet- ernstig beschadigd zijn. Wanneer men weet, dat deze gemeente een 3000 woningen telde, dan be grijpt men, dat de problemen, waarmede een te rugkeer tot het normale leven gepaard gaat, niet loo gemakkelijk te overwinnen zijn. Toch kan burgemeester IJzerman, die weer resi deert in het grootendeels gespaarde gemeentehuis de schade hieraan toegebracht beloopt een be drag van f 8000.een vrij optimistisch geluid laten hooren, wanneer de opbouwplannen ter sprake komen. „Wij en met ons de 13 a 14000 inwoners wachten op dit oogenblik op het bij gemeentewerken in uitwerking zijnde plan voor den opbouw. Is dit eenmaal gereed en door B. en W. en den Raad goedgekeurd, dan kan met alle tracht aan 't werk gegaan worden, zooals thans reeds zoo goed mogelijk gewerkt wordt. Neen, wij behoeven geen rekening te houden met den bouw van noodwoningen. Want er waren nieuwe huizen in aanbouw, -terwijl er voorts nog een plan opgezet is voor een tweede blok nieuwe woningen. Er zijn op dit oogenblik nog 50 a 60 gezinnen, die de gast vrijheid. genieten van minder getroffen inwoners. En als wij toestemming krijgen om met den bouw van nieuwe huizen te beginnen, dan komen er net voldoende nieuwe huizen. Een oplossing met nood woningen is voor Wageningen nog niet noodzakelijk Vooi-ts zullen ook plannen gemaakt moeten wor den voor den opbouw van de verwoeste groote be drijven, van aan de gemeente behoorende gebou wen, zooals het politiebureau en.... de uit de 13e eeuw dateerende N.H. kerk, waarvan de toren aan de gemeente behoort. Met de kerkvoogdij wordt over den opbouw reeds overleg gepleegd, terwijl ook Monumentenzorg reeds blijken van belangstel ling gaf. Natuurlijk zal de gemeente zich, wat den toren betreft, niet onbetuigd laten, ook al was de restauratie van dezen toren, tegen een bedrag van i 28000.juist beëindigd, toen de oorlog uitbrak". FINANCIEELE HULP. Dat men de getroffen Wageningsche bevolking inderdaad zoo goed mogelijk heeft willen helpen bewijzen de cijfers. Burgemeester IJzerman geeft er eenige, waarvan een leening, ten bedrage van f 150.000.gesloten bij de Bank van Nederland- sdhe gemeenten, wel het belangrijkste is. Honderd duizend gulden hiervan zijn bestemd voor de menschen, die zelf niet in staat zijn om de schade aan hun huizen te laten herstellen, zoo ongfveer tot een bedrag van f 500.De andere f 50.000. worden besteed aan het op gang helpen van de kleine bedrijven. Twee commissies, elk bestaande uit 5 leden, houden zich hiermede bezig. Elk geval wordt nauwkeurig onderzocht en hulp wordt zoo spoedig mogelijk verleend, hetzij door middel van een rentedragend voorschot, hetzij door een gift uit het bedrag, dat 't Fonds van Bijzondere Nooden ter beschikking van Wageningen heeft gesteld. Burgemeester IJzerman gewaagt verder met zeer veel voldoening van de hulp uit Nederland. dankbaarheid van Wageningen's eersten burger gaat niet alleen uit naar Arnhem en Nijmegen, welke plaatsen zich zoo prachtig geweerd hebben, maar ook naar Groningen en Bussum, die op eigen initiatief direct met het zenden van meubilair, kleeren enz begonnen zijn. En daarnaast herdenkt burgemeester IJzerman de evacuatie van Wage ningen, welke zonder een enkel incident is verloo- pen. Den eersten oorlogsdag was er 's middags om 5 uur geen één inwoner in Wageningen meer aan wezig. Weliswaar konden de schepen de opgegeven wijkplaatsen niet bereiken, maar met de hulp van allen is men er in geslaagd ook daarvoor een op lossing te vinden, al dwong deze omstandigheid de geëvacueerden tot het doorbrengen van twee nach ten op de schepen. Hoe het centrum van Wageningen er in de toe komst zal uitzien? Voornamelijk zal dit, naar de heer Van Blitterswijk, directeur van Gemeente werken, verzekert, van den oubouw der kerk afhangen. Een schels van het plan en verschillende gevelontwerpen zijn zoo goed als gereed. Het ligt in de bedoeling tot een nieuw stratenplan te komen, zoodat de groote kerk, die 't centrum beheerscht, ontmanteld wordt. Het zal daarom wel tot een onteigening van den grond waarop de vernielde huizen staan moeten komen, teninde deze opnieuw te verkavelen. In breedere straten zullen de nieuwe winkelhuizen komen, opdat de bewo ners daarvan in hun oude omgeving terugkeeren. Wat het opruimen van 't puin betreft, gedeelte lijk is men hiermede reeds gereed gekomen, ter wijl muren, die gevaar op leverden, omver getrok ken zijn. Zoodra de beslissing is gevallen zal de rest van 't puin verwerkt worden. Een bestemming daarvoor is gevonden, aangezien er veel wegen in aanleg zijn. De nog bruikbare steenen zullen, na afgebikt te zijn, voor den opbouw gebruikt wor den. (Nadruk verboden). OORLOGSNOODENFONDS VOOR PERSONEEL VAN GEVANGENISSEN ENZ. 's-GRAVENHAGE, 24 Juni. Op voorstel van het hoofd van het gevangeniswezen is door de daarbij betrokken centrales van overheidsperso neel een „Oorlogsnoodenfonds" ingesteld voor de ambtenaren van het gevangenis-, rijkstucht- en op- oedingswezen en de psychopaten-asyls. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van justitie, heeft het bescherm heerschap aanvaard, terwijl als beheerder van het fonds zal optreden mr. J. S. Korteweg te 's-Gra- venhage. Het fonds zal gevormd worden door: le. een vrijwillige bijdrage van A procent van het loon (gedurende voorloopig 6 maanden) van het geheele personeel van genoemde dienstvakken. 2e. door giften van corporaties, die bij het ge vangeniswezen betrokken zijn en anderen. Het fonds is gesticht om tegemoet te komen aan anvragen van het bedoelde personeel (in den ruimsten zin), dat schade door oorlogsrampen heeft geleden. (A.N.P.) Bijzondere tijdsomstandigheden aanmerking genomen De Haarlemsche vioolleeraar J. C. Tuyn 70 jaar. Concertmeester der H. O. V. onder Kriens. Vrijdag 28 Juni zal de Haarlemsche vioolleeraar de iheer J. C. Tuijn zeventig jaar worden. J. C. Tuyn werd geboren te 't Zand (N.H.). waar hij aanvankelijk vioolles ontving van zijn vader; daarna kreeg hij nog eenige jaren les van den stafmuzikant A. Dol te den Helder. Het hoofd van de school wist echter tzijn vader te bewegen hem te bestemmen voor het onderwijs, zoodat hij kweekeling werd aan de school te 't Zand en op 15-jarigen leeftijd examen deed voor een oplei dingsschool te Rotterdam. Om financieele rede nen moest deze studie na een half jaar weer be ëindigd worden, eoodat hij weer tot zijn eerste liefde terugkeerde en naar de Muziekschool ging te Alkmaar, waar hij les kreeg van den bekenden violist en trompettist H. W. Hofmeester. Deze nam aldaar na een half jaar ontslag wegens drukke werkzaamheden en vertrok naar Amster dam, waarnaar Tuyn hem volgde. Op 28-jarigen leeftijd werd Tuyn aangesteld als le violist bij de Haarlemsche Orkest Vereeni- ging, welke toen onder leiding stond van den heer Kriens; na drie jaar werd hij benoemd tot le concertmeester. Nadat hij dit vijf jaar geweest was nam hij ontslag en vestigde zich als viool leeraar te Haarlem, wat hij tot op den huidigen dag gebleven is. Ook trad hij een enkele maal op als solo-violist. De heer Tuyn was van plan geweestop ver zoek van leerlingen en oud-leerlingen ter ge legenheid van zijn 70sten verjaardag een viool avond te geven; alles was hiervoor reeds in orde gemaakt, doch door het wereldgebeuren is deze moeten worden uitgesteld. Waarschijnlijk zal deze vioolavond thans in October a.s. plaats hebben. Haarlemmer verteerde de helft van een erfenis in Den Haag..- Den volgenden morgen kwam echter het berouw. Zondagochtend om zeven uur trof een surveil- leerende agent op een bank aan de Nieuwe Park laan te Der Haag een 53-jarigen man uit Haarlem aan, badend in tranen en op zijn knieën een aan tal bankbiljetten en zilvergeld. Hortend en stootend vertelde de man aan den agent, dat hij een erfenis van f 700 had gekregen Om dit niet alledaagsehe feit te vieren, besloot lui zich een gezellig dagje het Haagje te gunnen. Hij bezocht Zaterdagavond en -nacht verschillende cafés. Gedeelde vreugd is dubbele vreugd, dacht hij waarschijnlijk, want hij was niet karig geweest met het geven van rondjes. Dit had hem ongeveer f 350 gekost! Na afloop van het cafébezoek besloot hij nog een luchtje te schep, pen en wandelde te dien einde naar zee toe. Op de Nieuwe Parklaan was hij op een bank gaan zitten. Daar was hij zijn geld gaan tellen. Driehonderd een en vijftig gulden en vijf en vijftig cent waren hem nog overgebleven. Waarschijnlijk uit berouw over zijn potverteren was hij toen in tranen uit gebarsten. De agent heeft hem meegenomen naar het bureau Gevers Deynootweg om wat op zijn ver_ haal te komen. Vandaar is hij naar Haarlem terug gekeerd. AANBESTEDING. De directeur der Gemeentewaterleidingen van Amsterdam heeft heden, Dinsdagmorgen, in het openbaar aanbesteed: het uitvoeren van onder houdswerken op het pompstation Leiduin en in de winplaats der duinwaterleiding, gelegen in de gemeenten Heemstede. Zandvoort, Bloemendaal Noordwijk en Noordwijkerhout. Laagste inschrijver was de heer J. L. Barends te Amsterdam, voor f 10.697. Met bijzondere belangstelling wordt dit jaar het resultaat tegemoet gezien van de eindexamens vi Gymnasium en H. B. S., omdat, zooals bekend is, sinds Augustus van het vorige jaar op verschillen de scholen onder moeilijke omstandigheden gewerl; is. Verschillende schoolgebouwen waven door mili tairen bezet, zoodat de zomervacantie eerst korten tijd verlengd moest worden, waarna nog eenige pe rioden kwamen dat slechts halve dagen les gegeven kon worden, omdat twee scholen in één lokaal ge huisvest moesten worden. Voor de eindexamens was bepaald, dat de exami natoren gerechtigd waren bij het eindexamen de bijzondere tijdsomstandigheden in aanmerking te ne De |men bij het beoordeelen van het werk der geëxa- mineerden. Nu het eindexamen bij het Gymnasium te Haar lem is afgeloopen hebben wij het oordeel daarover gevraagd van den rector Dr. C. Spoelder. Deze deelde ons mede, dat het eindexamen van het Gymnasium te Haar lem geheel normaal vcrloopen is. Van de 43 candidaten zijn er 40 geslaagd. Het was niet noodig, dat de examinatoren de bijzondere tijdsomstandigheden in aanmerking namen. Het is eigenaardig aldus de rectoy maar de resultaten van 't eindexamen zijn ons verbazend meegevallen. Het percentage der geslaagden is zelfs hooger dan andere, jaren. De traditie is namelijk dat op de 43 candidaten er 5 of 6 zakken.. Misschien is dit te verklaren door de mogelijkheid, dat de gecommitteerden ongemerkt wat milder gestemd waren in het beoordeelen van de resultaten. Er was evenwel afgesproken, dat wij de „bijzondere tijds omstandigheden" pas in het geding zouden brengen bij het beoordeelen van de vraag of een candidaat voor het einddiploma in aanmerking kan komen. En weer deed zich de eigenaardige omstandigheid oor, dat dit niet noodig was bij de eindbespreking. Met de examen-opgaven is niet getransigeerd, de opgaven waren absoluut op het peil van vorige jaren. Voor een enkel vak was het werk niet moei lijk, maar daarentegen waren de opgaven voor een ander vak zelfs wat zwaarder dan vorige jaren. Grieksch, mijn eigen vak, was ongewild aan den moeilijken kant, Fransch evenzoo, maar Engelsch was weer wat eenvoudiger. Maar zoo iets moet men dan door elkaar nemen - Hoe verklaart u dezen -gunstigen uitslag onder de moeilijke omstandigheden? Op de vraag antwoordde de rector: De eerste Septemberdagen uitgezonderd, kan gezegd worden dat de jongelui, ook al hadden zij minder uren les op school, thans goed gewerkt hebben. Op die manier is het tekort uitstekend gecompenseerd. Het Gymnasium verkeerde bovendien van Haarlemsche scholen niet in de slechtste conditie, er zijn andere scholen die onder nog moeilijker omstandigheden hebben moeten werken. Bovendiep had ik een vrij goede eindklasse, zoo dat ik wel gunstige verwachtingen voor het resul taat van het eindexamen had. Enkele zwakke broertjes en zusjes zijn zelfs geslaagd, terwijl ik ze niet veel kans gegeven had. Blijkbaar zijn zij op het examen nog al gelukkig geweest. Zoo iets komt meey voor. Haarlem is bovendien een rustige omgeving, hoe wel niet uit het oog verloren mag worden, dat schillende scholieren het thuis moeilijk hadden door or.rust over naaste familieleden. Toch is weer ge bleken dat de kinderen veel aanpassingsvermogen hebben, zij slaagden er uitstekend in hun gedachten bij het onderwijs te bepalen. Het Is nog tijdens het eindexamen voorgekomen dat ik naar buiten ben gegaan omdat er een bom bardement te hooren was. Toen het afgeloopen was ging ik naar het lokaal van het eindexamen. Daar zaten gecommiteerden en candidaten rustig te wer ken, niemand had iets gehoord van wat er buiten gebeurde, zóó was men met de gedachten bij het werk. Nu zoo zeiden wij een beetje ondeugende vraag. Is uit het gebeurde niet af te leiden, dat zonder nadeelen voor het onderwijs het aantal les uren minder kan worden. Daarop antwoordde de rector: al is het nu een keer onder bijzondere omstandigheden goed gegaan, daarom kan daaruit niet de conclusie getrokken worden, dat de lesuren ingekrompen kunnen wor den. Neen daaraan zouden op den duur te veel be zwaren verbonden zijn. Maar ik ben er wel voor, ik heb het trouwens al meer dan 10 jaar geleden gelegd, dat de eischen voor het eindexamen wat verminderd moeten worden. Die zijn nu te zwaar Als zij wat verlicht zouden worden kan het op school in een iets kalmer tempo gaan. Nu moet het inderdaad te snel gaan, in het bijzonder op de B- afdeeling van het Gymnasium. Alleen de meer dan middelmatige leerling slaagt er in in twee jaar vol doende kennis op te doen voor het eindexamen. Kolonie blanken in het oerwoud ontdekt. t.tma (D.N.b.) Volgens hier ontvan gen berichten hebben Peruaansche mili taire vliegers, die op een verkenningsvlucht waren, in het gebied der Amazone in de streek van Puerto Maldonado, in het de partement Madre de Dios, in het diepst van het oerwoud toevallig een kolonie ont dekt van ongeveer vierhonderd blanken. Men neemt aan, dat het hier blanken be treft, die na den tijd van de hoogconjunc tuur der rubberproductie, door de wilde Indianenstammen in het oerwoud moesten blijven en die 25 jaar van de beschaafde wereld afgesneden zijn geweest. Heidebrand bij radiostation Kootwijk. Gisteravond omstreeks 7 uur is in de omgeving van het radio stations Kootwijk een heidebrand ontstaan, waarbij eenige hectaren heide en vlieg dennen verloren gingen. Enkele ploegen van de Veluwsohe boschbrandweer bestreden het vuur en wisten het na ongeveer 2 uur te stuiten. (A.N.P.) De vlaggen halfstok in Frankrijk. «ENèVE, 25 Juni. (D.N.B.) Voor de Fransche radio heeft de minister van Bmnenlandsehe Zaken, Pomaret, ter gelegenheid van den wapenstilstand een rede tot het Fransche volk gehouden. De dag van den wapenstilstand, zer de hij, wordt gewijd aan de herinnering aan de soldaten, die zich dapper geweerd hebben. Hij maakte verschillende maatregelen bekend over de plechtigheden, waarbij hij meedeelde, dat van daag alle winkels en kantoren gesloten zullen zijn en dat op alle openbare gebouwen de vlaggen half stok zullen worden geheschen De soldaten moeten in hun kazernes blijven. Om 11 uur zal een mi nuut stilzwijgen in acht worden genomen. Pomaret besloot met de woorden: Morgen, Woensdag, zal voor het Fransche volk een nieuwe leven beginnen. Alle burgers en soldaten moeten naar hun werk terugkeeren. Het is thans de taak van de Fransche regeering om het Fransche volk rust en brood te verzekeren. Hij riep alle Franschen op zich te scha- x-en om de regeering Petain en zich te wijden aan het welzijn des lands. Naar verder verluidt zal maarschalk Pétain in den loop van den dag het woord richten tot het Fransche volk. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 25 Juni 1940. Bevallen: 23 Juni, W. de Vries—Rekers, d.; F. J. van WunnikLeveld, d.; 24 Juni, T. Winkelman— Heeren, d.; W. A. A. Hovingater Horst, d.; A. C. Wijnands—Broertjes, d.; 25 Juni, B. Vooges—Huis man, z.; C. A. C. van SisterBruins, z. Overleden: 23 Juni, Jonkheer M. F. van Lennep, 80 j., Dreef; 24 Juni, T. F. Veenings, 56 j., Kamper laan. HEEMSTEDE UITBREIDING POLITIEBUREAU.. Heden Dinsdagmorgen had ten Raadhuize de aanbesteding plaats van het bijbouwen van twee kamers op de verdieping van het politiebu reau te Heemstede. Er waren 12 biljetten ingeleverd. De Inschrijvingen waren als volgt: A. Verdon- schot Heemstede f 3295. A. Plantlnga, Heem stede f 3625, C. Rose, Haarlem f 2995, A. v. Ton geren, Heemstede f 3385. G. Kloos, Heemstede f 2574, A. v. Deutekom, Heemstede f 3195, H. Brandsma, Haarlem f 3100, A. J. Morsch. Haar lem f 2747, B. Silvis, He.mstede f 3000, Gebr. v. d. Putten. Heemstede f 2289. C. Bakker. Heemste de f 2941. A. van Huissteden, Heemstede f 2595. De gunning is aangehouden. HALFWEG WAARSCHUWING AAN DE BURGERIJ. Het hoofd van den Luchtbeschermings dienst waarschuwt de bevolking nogmaals, zich tijdens een luchtgevecht niet buitenshuis te be geven. Het is buitengewoon gevaarlijk en boven doen dwaas om zichzelf in levensgevaar te bren- gen.De hulppolitie zal nauwlettend toezien of de woningen voldoende verduisterd worden. Er zal niet gewaarschuwd worden; men zal onmiddellijk een procesverbaal oploopen. OPBRENGST COLLECTE NATIONAAL HULP- COMITc 1940. De collecte ten bate van het Nationaal Hulp comité 1940 heeft in de gemeen te. Haarlemmer- liede en Spaarnwoude het bedrag van f 525,18 opgeleverd. ZOMERVACANTIE JULIANASCHOOL VERVROEGD. In verband met de aangerichte schade aan de Julianaschool, welke gelegen is aan de Wilgen- laan te Zwanenburg is door het hoofd der school een regeling vastgesteld, waarbij de zomerva cantie, welke eind Juli zou beginnen, reeds be gonnen is op 18 Juni en zal eindigen op 16 Juli. De Heer en Mevrouw FORTGENS—VELS geven kennis der blijde geboorte van een zoon TONNY. 24 Juni 1940. Gr. Houtstraat 176, Haarlem. Tijdelijk Beatrix-kliniek. Bezoekuren van 1112, van 3—4, va n 7.30—8.30. ENGELSCHE LES gevr. liefst dir. methode. Brie ven onder No. 3926 bur. v. d. bl. Ter Griffie der Arr. Recht bank te Haarlem is gedeponeerd de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van J. Backhuys, te O verveen, welke lijst aldaar gedurende 10 dagen na heden ter kostelooze inzage ligt van de schuldeischers. De curator: Mr. A. BRUCH Kruisweg 63. Haarlem Per 1 Juli gevraagd NET MEISJE voor heele dagen Brieven on der No. 3925 bur. van dit blad. AFWEZIG TOT 6 JULI Nelly G. Faber Arts, Koninginneweg 96. Voor waarneming de dokto ren Floor, Heering, S. de Jongh, Terpstra, de Vries en Westra. Biedt zich aan: v. g. g. v. Adr. bur. v. d. Blad. Goedgekeurd door de Ned. Ver. v. Huisvrouwen CR. HOUTSTRAAT 82-84 Nog altijd het beste! W ederverkoopers voor massa succes-artikel gevr. Verk.prijs 15 ets. Aanmelden Woensdagmorgen 11-1 uur, café LIDO, Houtpl. 19, Haarlem. RUSTHUIS IN HEEMSTEDE. Wegens groote uitbreiding mooie centr. verw., zonnige ligging, gedipl. verpl. aanw. Telef. 19029. Zr. STAM, P. de Hooghstraat 2. N.V. De Haarlemsche Hypotheekbank Ged. Oude Gracht, Haarlem. De Directie bericht, dat de coupons der 3V2 (serie K, L en M) en 4 pandbrieven, ver vallende: 1 JULI 1940, van dien datum af betaalbaar zijn te: HAARLEM: bij De Twentsche Bank N.V.; AMSTERDAM: bij Broekmans Effecten-kantoor N.V.; ROTTERDAM: bij Ruys, Ebeling Glelchman N.V.; 'S-GRAVENHAGE: bij de H.H. Heldring en Pierson, en in de andere plaatsen bij de aldaar gevestigde agentschap pen. Gr. Markt 21, hoek Smedestraat TE KOOP GEVRAAGD meubelen en net gedragen kleeding. OVERBEEK, Jansweg 59, Telefoon 13256. Tandheelkundige GROOTE HOUTSTRAAT 99. Haarlem, Telef. 13728. Spreekuren iederen middag van 1.304, behalve Maandag. Woensdag- en Vrijdagavónd 7—8.30. Pijnloos trekken inbegrepen. (Ook ziekenfondstarief) Goudkroon en Brugwerk. BEKENDE LAGE TARIEVEN H. Costuum naar maar v.af 40 D. Tailleur naar maat v.af 37,50 Prima Coupe, afwerking en fournituren. Wiener Chic, Zaanenlaan 171, Telef. 23587 Kantoor: HAARLEM, GIERSTRAAT 14 Wij verleenen weder HANDELS- EN BEDRIJFSCREDIETEN alsmede Bijzondere credieten voor den middenstand Werktuigencrediefen aan Ambachtspatroons en Kleinindustrieelen Vaste Voorschotten VRAAGT INLICHTINGEN Ged. Oude Gracht te Haarlem. De Directie bericht dat de coupons der 4 pet. schuld brieven, vervallende 1 Juli 1940, vanaf dien dag be taalbaar zijn ten kantore der Bank en bij de bankiers Pe- trle en Co. te Haarlem nulp ook in „hopelooze gevallen JUMmyoU» door H.H. Doetorte Instituut voor Voet- en Lichaamsverzorgin9 TELEF. I45Ï9 - RAAMVEST !3B HAARLEM Ook voor de In- en Verkoop van deze instrumenten Uw oud bekend adres b. d. Gr. Kerk. Tel. 14911 -> Aduexteeit -> in dit blad

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3