De jonge dr. Kildare. DONDERDXG 27 JUNI 1940 H A X R T; E M'S D A G B E A D 6 Lionel Barrymore, Lew Ayres en Jo Ann Sagers in „De Jonge Dr. Kildare". Deze film draait van Vrijdag af in het Luxor Theater. Menschelijke doktersfilm: Het is een verademing om na een tijdelijken teruggang op filmgebied, weer eens een film te kunnen bespreken, die iets meer is dan „alleen -maar-een-amusementsproduct". De Amerikaan- sche industrie heeft vele goede films gemaakt, maar zij is nooit beter dan wanneer ze het leven der Amerikanen zelf door de alziende lens van de camera gaat beschouwen. Er ontstaan dan dik wijls films, die met een verrassende scherpte mis standen belichten. De voorbeelden daarvan vindt men te over: „Mr. Smith goes to Washing ton" was een der laatste rolprenten in dit genre, die in ons land werd vertoond. Er ontstaan dan echter ook dikwijls films, die het normale Ame- rikaansche leven op het witte doek brengen. De naam van de „familie Hardy" zegt in dit opzicht reeds genoeg. Ook ..De jonge Dr. Kildare" is een film in dit genre. Geen product, dat millloenen dollars heeft gekost doch een eenvoudige, menschelijke film van het leven van een jongen dokter, die zich geplaatst ziet voor de eeuwige strijdvraag van alle jonge doktoren: óf een practijk opbou wen en daardoor de wetenschappelijke carrière waarschijnlijk afsluiten of een slecht betaald assistentschap in een ziekenhuis accepteeren en te trachten de medische wetenschappelijke ont wikkeling verder te brengen. De jonge Dr. Kildare besluit tot het laatste. Nu zou het een fout. zijn geweest indien de film had getracht den platte landsmedicus ten achter te stellen bij zijn col lega in het groote ziekenhuis in de stad. Beiden werken immers in dienst van de menschheid en niet iedereen is zoo begaafd, dat hij een uitste kend specialist kan worden Deze moeilijkheid heeft men omzeild door de figuur van den sympathieken vader van den jongen Kildare. die eveneens dokter is en zijn practijk in een be scheiden plaatsje uitoefent. Het mooie van de doktersroeping wordt hierdoor op de juiste wijze belicht. De loopbaan van den jongen dokter gaat in- tusschen niet al te gemakkelijk en menigmaal denkt men hem te zien struikelen doch steeds weet hij zich uit de moeilijkheden te redden. Er is geen verslapping in het tempo van deze film en daardoor leeft men mee met den jongen dr. Kildare zooals men dat met een sympathie ken vriend zou doen. Lew Ayres geeft een uitstekende vertolking van den jongen dr. Kildare en Lionel Barrymore EXAMENS. ACADEIVUSCHE OPLEIDING. Bevorderd aan de Gem. Universiteit in Amster dam tot arts: mej. H. G. G. M. van Niekerk, Arn hem, en de heeren J. Bartels, Wormerveer en M. Koster, Amsterdam. Geslaagd voor het artsexamen lc gedeelte: mevr. N. M. EskesBuis, Heiloo, en de heeren B. S. Polak, Nijmegen, A. C. van Swol, Amsterdam, en P. Vreeze, Amsterdam. Geslaagd voor het cand.-ex. theologie (cum laude) de heer H. Bremer. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „Experiments and obser vations on swarming, pelagic life and setting in the european flat oyster, oatrea edulis 1.", cum laude, de heer P Korringa, en op proefschrift ge titeld: „Onderzoekingen over animozuurafbraak door aspergillus niger", de heer A. Gorter; geslaagd voor het cand.-ex. rechten de heeren J. Gróenen- daal en R. Feenstra. Trinitcitsiyceum te Haarlem. Eindexamen H. B. S. B 2126 Juni. Geëxamineerd 18 candidaten. Geslaagd: Th. H. Alkemade S. W. Balm, C. D. J. M. van den Bergh, E. C. Bilars, J. G. Dijkman, J. W. Duinstee, P. A. J. S. van Haeff, Ph. J. Harding, H. W. Horeman, A. M. J. van Huijstee. O. J. M. Kranendonk, H. H. Mensink, K. A. Chr. Mol, G. F. M. Nielen, R. L. M. Rikkers, Th. J. M. Wubbe, J P. M. Wüst. Afgewezen: één. Een der candidaten kon wegens ziekte niet aan het examen deelnemen. CHRISTELIJK LYCEUM TE HAARLEM. Toegelaten tot klasse 1: Hans ten Have, Piet Cliteur. Peter van der Kaaden, Niesje Brand. H. F. ten Hoopen, Reina van Keulen, Paula van Vliet, Jenny Vreeke. Marian Vetter, Alfred Hofman, Ka- rel Faber, Wietse Buist. Steven de Jongb, Gerard Sterrenburg, Attie IJzerman, Bert IJzerman. Wim Hutter, Louis von Schmidt auf Altenstadt, Maar ten Kooy, Jan Lanting, Henk de Ruyter, Frans van Rongen. Hermïen Goldschmeding, Bert van Haeringen, Lo Stassen, Kees Timmers, Greetje Redeker, Isa Hoog, Jan van der Togt, Jan de Rou- ville, Hanneke Dieperink, Arie Leenman, Henk Wijsman. Wim Hana, Bob Kooy. Letty Stel, Aat Meyers, Tineke Bremer, Jan de Koning, Ludwig Felderhof, Chris Elffers, Adrie van Beelen, Han neke Kühlemeier, Arie Honing, Kees Steneker, Annie van der Mije, Hein Voors, Jetje Marcus, Arend Jonkman, Jan Pieter de Vries, Jan Gerrit sen, Jaap Veldhuizen van Zanten, Eric Peereboom, Kas Mak, Bert Klaassen, Wieni Waterbolk, Lida Meilof, Anneke Schippers, Henk Mülder, Gerda Zelden rijk. Jan Lamme. Piet Kooymans, Theo Bar- thel. Piet van Henten, Renée Crolla, Piet Barthel, Jorrit Fokkema, Gerard Tot, Jaap de Jong, Jan Corbefh, Etty van Woerkom, Gerrit Borg, Piet Versluys, Gé Lohuis, Harold Heerma van Voss, Gerard Moerland, Grietie Semplonius, Paul Röhrig, Fietje Kaas Sijpestijn, Lauke Loman, Jan Ruys, Anton Furke Klippers. Dick Dondorp, Jan Wolff, Kees van der Kraan, Johan Volkers. Aat Groene- veld. Tine van Monsjou, George Segers, André Bolt, Bertus van der Horst, Annie de Boo. MACHINISTEN-EXAMEN. Geslaagd voor voorloopig diploma de heer G. van den Dool te IJmuidem is zijn leermeester, de bekende diagnosticus Dr. Gillesbie, die zelf nog maar een jaar te leven heeft. Twee uitstekende rollen in een menschelijke doktersfilm. die weer doorspekt is met dien echt Amerikaanschen humor, die men zelfs in een ziekenhuis niet het zwijgen kan opleggen. Hoeveelheid radium verdwenen. ROTTERDAM, 26 Juni. (A.N.P.) Bij de Rot- terdamsche politie is aangifte gedaan van vermis sing van twintig milligram radium, ter waarde van ruim tweeduizend gulden. Deze kostbare stof was het eigendom van dr. C. M. K. en was opgeborgen in een looden doosje, dat in de brandkast van een woning aan de Leuve- haven was gesloten. Eerst heden kon vastgesteld worden dat deze brandkast was opengebroken. Behalve een bedrag aan zilvergeld en bankpapier van ruim driehonderd gulden was ook het radium verdwenen. De brandkast had echter geruimen tijd in de brandende puinhoopen gelegen en daarom moet het niet uitgesloten worden geacht dat het looden doosje tot een onherkenbaar klompje me taal gesmolten was, dat de dief niet heeft meege nomen. Daarom is men thans bezig om de puin hoopen ook in de nabijheid aan een grondig on derzoek te onderwerpen. Ook is het mogelijk dat de dader het doosje of wat er van over was in de Leuvehaven heeft geworpen. Mocht de dief het doosje hebben meegenomen of het radium er uit hebben verwijderd, dan heeft hij zich daarmede aan groot gevaar blootgesteld. Lood is namelijk de eenige stof die de radium-actieve stralen kan te genhouden en radium werkt doodelijk op den per soon, die te lang aan de werking er van wordt blootgesteld. Ingeval het radium zich ergens buiten de looden doos bevindt, is het zaak de stof weer in loodver- pakking te doen en het terbeschikking te stellen van den dichtst bijzynde dokter. OPMERKINGEN VAN LEZERS. Onze Haarleinsche Orkest vereniging. Een lezer zendt ons eenige opmerkingen over de Haarlemsche Orkestvereenigïng, waaraan we het volgende ontleenen: „Ik heb het voorrecht gehad, op een zomer- concert van de H.O.V. de kennismaking met dit voor Haarlem zoo belangrijke instituut te her nieuwen. Het gebodene maakte op de aanwezigen een merkbaar diepen indruk; juist nu, in dezen veelbewogen tijd. moéten wij dankbaar zijn, een orkest te bezitten, dat ons door sublieme pres taties eenige uren van verademing geeft, waar door we weer krachten krijgen voor den dag van morgen." Deze lezer betreurt het, dat de overheid dit orkest zóó weinig gesteund heeft, dat het bestuur zich genoodzaakt zag, den speeltijd van het or kest in te korten tot pl.m. zeven maanden. .Hier door moest een gedeelte der musici zich voor de overige maanden van het jaar om steun tot Maatschappelijk Hulpbetoon wenden. Dat zij na zulk een ongewenschte vacantie tegen een hono rarium, dat slechts weinig hooger was dan het steunbedrag, toch met nieuw élan hun mooien arbeid opvatten, kan onze bewondering afdwin gen. Nu vraag ik: moet deze voor Haarlem zoo schrijnende toestand nog langer voortduren? Dat is tegen het algemeen belang. Moeten deze mu sici over eenige weken wederom hun werk onder breken en steun vragen? Ik vertrouw, dat het gemeentebestuur, nu er zulk een groote behoefte is aan kunst, zijn houding zal wijzigen, zoodat de H.O.V. op een financieel gezonder basis zal komen. Het moet mogelijk zijn, niet alleen bij de hoofd-, maar ook bij de handarbeiders belangstelling voor dit orkest te wékken. De laatste categorie vormt nog een veel te klein percentage van de vaste bezoekers der H.O.V.-concerten. De eerste eisch is: de beschikbaarstelling van een bedrag, opdat het orkest zijn werk het heele jaar door kan voortzetten. Bovendien moeten plannen uit gewerkt worden om de cultureele baten ten goede te laten komen aan een zoo groot mogelijken Iftring van belangstellenden. Zij, die de waarde van de kunst nog niet kennen, moeten daarin worden opgevoed." i Slagers bespreken de toekomstige vleeschvoorziening. Prijsstijging van het vleesch te wachten? De 49ste jaarvergadering van den Neder- landschen Slagershond is te Utrecht gehou den. Zij was, ondanks de omstandigheden, nog druk bezocht. In zijn openingswoord memoreerde de voor zitter, de heer E. Weima uit Leeuwarden, de gebeurtenissen van de afgeloopen maanden. Hij deelde o.a. mede. dat voor het steunfonds ten behoeve van de getroffen bondsleden in de door den oorlog geteisterde streken, tot dusverre reeds een bedrag van f 23.000 door een vijftig tal bondsafdeelingen is bijeengebracht, terwijl uit de bondskas zelf f 5000 beschikbaar is ge steld. De bijdragen van pl.m. negentig andere afdeelingen van den Nederlandschen Slagers- bond moeten nog binnenkomen. De eerste uitkeeringen aan slagers die alles hebben verloren, zijn reeds gedaan. De heeren H. S. Poppe te Zwolle, B. H. Ebbelaar te Zaandam. H. G. Landmeter te Assen en H. Moolhuyzen te Arnhem, werden als hoofdbe stuursleden herkozen. De plaats voor de jaar vergadering 1941 zal nader worden vastgesteld. Het belangrijkste punt der agenda, waaraan het grootste deel der vergadering was gewijd, was een bespreking van de toekomstige vleeschvoor ziening in Nederland en speciaal van de op handen zijnde distributie-regeling voor varkens- vleesch. Uit de vergadering kwamen bezwaren naar voren tegen het verbod om de verkoopprijzen van vleesch te verhoogen nu de inkoopprijzen van vee in belangrijke mate zijn gestegen. De bondssecretaris heeft in het licht gesteld dat men bij de Nederlandsche veehouderij cen trale en ook aan het departement van handel en nijverheid volkomen toegeeft, dat deze situa tie voor het slagersbedrijf onhoudbaar is en er is dan ook toegezegd, dat er voor het winkelbedrijf spoedig een regeling zal komen, welke deze moeilijkheden zal ondervangen. (A.N.P.) HONDEN- EN KATTENBROOD. 's-GRAVENHAGE, 27 Juni (A.N.P.) Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogs tijd brengt onder de aandacht van honden- en kattenhouders, dat per officieele publicatie in de dagbladen een regeling wordt bekend gemaakt voor het binnenkort ter beschikking stellen van honden- en kattenbrood van uniforme samen stelling voor houders van honden en katten voor zoover deze dieren behooren tot één van de in de publicatie genoemde groepen. Degenen, die volgens bedoelde regeling voor een toewijzing in aanmerking komen, moeten vóór 1 Juli as. een briefkaart inzenden aan de sectie bijzondere diergroepen van het rijksbureau voor de voedselvoorziening, 't Spelderholt 22 te Beekbergen, met verzoek om toezending van een beschrijvingsformulier. Op dat formulier zijn nadere aanwijzingen gegeven. Rotterdamsche kinderen naar Groningen. ROTTERDAM. 27 Juni (A.N.P.) Vanmorgen vroeg is de eerste groep kinderen uit Rotterdam naar Groningen vertrokiken, waar zij als gasten van de „Groninger gemeenschap" in verschil lende boerengezinnen gelegenheid zullen krijgen gezondheid op te doen. TRAMBESTUURDER VAN DE N.Z.H.T.M. VEROORDEELD. AMSTERDAM, 26 Juni A.N.P.) Op Zon dagavond 21 Januari botsten op het kruispunt de Clercqstraat-Bilderdijkstraat een tramtrein van de N.Z.H. Tramwegmaatschappij, die op weg was naar Haarlem en een tramwagen van lijn 3, die uit de richting Overtoom kwam. op elkaar. De wagen van lijn 3 ontspoorde en drie personen liepen verwondingen op. De bestuurder van den tramtrein had zich voor de rechtbank te verantwoorden wegens het door roekeloos rijden veroorzaken van lichame lijk '.etsel. Conform den eisch veroordeelde de rechtbank hem tot f 35 boete, subs. 35 dagen hechtenis. NOOD-COMITé 1940 VOOR TANDARTSEN. 's-GRAVENHAGE, 26 Juni (A-N.P.) Het dagelijksch bestuur der „Nederlandsche maat schappij tot bevordering der tandheelkunde" heeft onmiddellijk nadat bekend geworden was, dat een 30-tal tandartsen in den lande door de gebeurtenissen van 1015 Mei j.l. vrijwel alles verloren hadden, stappen gedaan ten einde deze getroffen collega's te hulp te komen. Een „Noodcomité 1940" werd benoemd met de taak maatregelen te nemen, opdat de getrof fen collega's zoo spoedig mogelijk hun praktijken zullen kunnen hervatten. Een subcomité in Rotterdam, waar alleen reeds van 24 tandartsen het praktijkhuis met in stallatie, instrumentarium, materialen enz. ver loren is gegaan, onderzoekt in hoeverre deze getroffen collega's in staat zijn zich zelf, of met behulp van familie, te redden. Sommigen, die niets meer bezaten, werden onmiddellijk met het noodige geholpen. DE DOOD VAN OVERSTE MUSSERT. 's GRAVENHAGE, 26 Juni Het A. N. P. meldt: Omtrent den dood van overste Mussert ver neemt het A.N.P. nader, dat het bevel tot arresta tie tegen de beide officieren door den auditeur militair is gegeven ter zake van muiterij den dood ten gevolge hebbende. Bomaanvallen op ons land. 's-GRAVENHAGE, 26 Juni. Het A.N.P. meldt: In een persconferentie van de Presse-Abteilung van het Rijkscommissariaat heeft de Pressedezer- nent de heer W. Janke gewezen op de grootere activiteit in de lucht, welke de Engelschen de laatste dagen aan den dag leggen. Zij toonen daar bij, aldus de heer Janke, dezelfde methode als in Duitschland. De aanvallen geschieden meest des nachts van groote hoogte, als het zicht slecht is en het wolkendek schuilgaan mogelijk maakt. De Engelschen vliegen dan in kleine groepen of met een enkel vliegtuig en werpen bommen zonder ander aanwijsbaar doel dan het terroriseeren van de bevolking. Deze methode bereikt het tegendeel van wat er mee bedoeld wordt en heeft geen an der effect dan het uitlokken van represailles, die intusschen reeds begonnen zijn. Ook hier te lqnde lijden vreedzame visschersdorpen, afgelegen boer derijen, woonhuizen, diè ver van elk militair doel verwijderd zijn, onder deze Engelsche wijze van oorlogvoeren. Bij de Engelschen wordt het bezit der ..bondgenooten" blijkbaar niet ontzien, aldus de heer Janke. De laatste dagen heeft speciaal Den Helder, waar geen militaire objecten meer bestaan sinds de Nederlandsche marine deze plaats verliet, een en ander van deze Engelsche methode ervaren. Het meest schokkende feit daarbij is, dat het marinelazeret ditmaal bij uitzondering over dag terwijl de roode-kruisteekens kilometers ver zichtbaai zijn, op Vrijdag 21 dezer door bom men getroffen werd en de vliegtuigen bovendien met machinegeweervuur op burgers in de omge ving schoten. In het lazaret waren geen militaire gewonden aanwezig. Uitsluitend burgers zijn van deze handelwijze het offer geworden. Ook in den afgeloopen nacht werd Den Helder opnieuw aan gevallen en zijn een aantal woonhuizen, die ver van elk militair object, voor zoover men daarover in den Helder nog zou kunnen spreken, verwijderd zijn, getroffen. Geraffineerde oplichter gearresteerd AMSTERDAM, 27 Juni (A.N.P.) Een ge raffineerd oplichter, die jaren lang met succes zijn duistere praktijken heeft uitgeoefend, is giste ren door de politie van het bureau Spaarndam- merstraat gearresteerd. De man. een zekere de B. 42 jaar oud. gaf zich meestentijds uit voor ambte naar van den burgerlijken stand of ambtenaar van maatschappelijken steun. Waren er menschen, die met een van beide instellingen moeilijkheden hadden, dan bezocht hij hen en wist het dan meestal spoedig, dank zij zijn radheid van tong, zoover te brengen, dat men hem opdroeg de moei lijkheden uit den weg te ruimen. Uiteraard kostte dit geld en gewoonlijk bleef succes achterwege. Van een vrouw, die gescheiden was en de onder steuning van haar gewezen echtgenoot niet regel matig ontving, wist hij in den lop van eenige jaren liefst f 1100 los te krijgen. Ook de politie van het bureau Stadhouderskade had nog een appeltje met dezen oplichter te schillen. Hij had n.l. een 60-jarige vrouw, die in die sectie woont, onder bedriegelijke voorwendsels f 600 ontstolen. Deze vrouw bezat een aantal obli gaties ter waarde van f 700, welke zij niet kon verzilveren. Hij zou dit wel voor haar opknap pen. Onkosten f 600 en van verzilvering geen sprake. Thans is de man opgesloten in het bureau Spaarndammerstraat. Vrijdag wordt hij voor den Officier van Justitie geleid. WATERPOLO H. P. C—D. W. R. (1—3) D. W. R. verschijnt volledig. H. P. C. heeft een invaller voor Mauritz, op wiens plaats Van Gro ningen is opgesteld. Er ontwikkelt zich reeds dadelijk een vlug spel met een klein overwicht van H. P. C. Braam krijgt eenige ballen toege speeld; zijn schoten leveren door goed tegenspel van Seubering echter geen succes op. Leyenaar en Kollerie zijn voortdurend in een duel; Vrugt weet enkele malen keurig te stoppen. Na een goed aangegeven bal weet Kollerie van de 2 M. lijn af Vrugt te passeeren (01). Na de hervatting treedt D. W. R. plotseling verrassend op. Een ver aangegeven bal weet Beelen van richting te doen veranderen, waar door deze op gelukkige wijze bij Kollerie belandt. De hierop niet verdachte Leyenaar wordt hier door achter Kollerie gewerkt, die dankbaar van de hem geboden kans profiteert (02). Het spel wordt nu vrij zwaar. Kort daarop komt Braam vrij. Inplaats van te plaatsen, schiet hij op doel. welk schot voor Kollerie te machtig is (1—2). H. P. C. zet er nu alles op om gelijk te maken, zij onderneemt enkele snelle rushes, doch door slecht plaatsen van de achterspelers worden deze kansen verknoeit. Zoo verstrijkt de tijd. De stand in de eerste klasse heeren is thans: Het Y 1 1 0 0 2 6—1 H. P. C. 2 1 0 1 2 3—3 D. W. R. 2 1 0 1 2 3—7 U. Z. C 1 0 0 1 0 1—2 Het normale leven neemt ook in Zeeland weer zijn gewonen loop. Zeeuwsche vrouwen als geïnteresseerde bezoeksters van de markt te Goes VOETBAL. Het Bondentournooi voor Rotterdam. Amsterdam klopt Haarlem met 31. De strijd om de bovenste plaats in het vier bonden tournooi, die Woensdagavond tusschen Am sterdam en Haarlem in het Olympisch Stadion gespeeld werd, is in een overwinning voor het Amsterdamsche elftal geëindigd. De prestaties van beide elftallen bleven beneden het peil, dat men van een dergelijken wedstrijd mag verwachten. Technisch wogen de elftallen goed tegen elkaar op, maar daar het enthousiasme nog al eens ontbrak, vervielen beide partijen te veel in het te korte spel. Het tempo werd hier door zeer gedrukt: de verdedigingen hadden daar door een gemakkelijke taak. Vooral de Amster. damsche voorhoede knoeide in de eerste helft zoo erg, dat doelman Wille geen enkel moeilijk schot te verwerken kreeg. In deze periode vertoonden de Haarlemmers het beste spel. Hun voorhoede was echter physiek niet tegen de veel zwaardere Amsterdammers op gewassen. Van der Hulst deed vergeefsche pogin gen, met eenige felle schoten keeper Ferwerda te passeeren. Dit gelukte eerst, toen Van Stokken een schot van linksbuiten Sterk zoodanig van rich ting veranderde, dat de bal onbereikbaar voor Fer- werd in het doel verdween (01). Vele aanvallen volgden nog op de Amsterdam sche helft, maar de achterhoede der gastheeren bleef de situatie verder meester; zonder dat er meer doelpunten gemaakt werden, kwam de rust. Direct in de tweede helft veranderde het spel- beeld. Fischer, die Drager kwam vervangen, bracht plotseling leven in de brouwerij. Zijn voorbeeld inspireerde de Amsterdammers blijkbaar zoodanig, dat het overwicht van Haarlem volkomen ver dween. De Haarlemsche achterhoede raakte de kluts kwijt, waardoor Wille herhaaldelijk moest optreden. In een kwartier tijd werd de 10 achter stand door de Amsterdammers in een 31 voor sprong gewijzigd. Uitstekend samenspel van den rechtervleugel HazeweyerFischer leverde Amsterdam twee doelpunten op. Beide malen passeerde Fischer keeper Wille. Nadat Westphal nog met een goed schot een derde doelpunt gemaakt had. was de overwinning voor Amsterdam zeker. Door de 31 nederlaag van het Haagsche elf tal tegen IJtrechtis het vrijwel zeker, dat Am sterdam beslag zal leggen op den beker, dien de Amsterdamsche Sportpers voor den winnaar be schikbaar heeft gesteld. De stand van dit tournooi luidt thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. gem. Amsterdam 5 3 1 1 7 1.40 Haarlem 4 2 0 2 4 1. Den Haag 5 2 0 3 4 0.80 Utrecht 4 1 1 2 3 0.75 LAWNTENNIS Tournament Eindenhout. Woensdagavond zijn toch enkele geplaatsten in de hoofdronden ten offer gevallen aan overwin naars uit de voorronden. In het heerenenkelspel waren het S. J. de Groot, die D. Nieman sloeg en G. Hooyen, die van K. R, F. v. Goelst won. Hooyen kon echter in de volgende ronde niet tot de laatste vier doordringen, omdat C. Borgerdimg hem den weg versperde. Ook in de andere num mers moesten geplaatsten thans de meerderheid van niet-geplaatsten erkennen. De belangrijkste uitslagen van Woensdag zijn: Heerenenkelspel B, (hoofdronde) tweede ronde: S. J. de Groot—D. Nieman 8—6, 6—1. J. W. C. de VeerB. V. Bekker 62. 63. J. de RuiterE. H. F. v. Blommesteijn 63, 64 G. HooyenK. R. F. v. Goelst 6—4, 3—6, 6—3. Derde ronde: M. SchönthalerMr. M. C. Wijt 75, 75. J. W. C. de VeerJ. de Ruiter 63, 61, C. BorgcrdingG. Hooyen 46, 61, 64. Demesenkelspel B (hoofdronde) eerste ronde: mej. D. v. d. Haarmevr. Veldheer 64, 63, mej. A. J. Timmersmevr. J. Smuling 63. 6—3. Tweede ronde: mej. C. Pastormej. N. de Rid der 61, 62. Gemengddubbqlspel B (voorronde tweede ronde: mej. M. v. Hofwegen en M. J. Adrini Engels- mevr. v. d. Veer en M. Oremus 64, 86. ö»emengddubbelspel B (hoofdronde) eerste ronde: mej. E. Fonkert en D. Niemanmej. M. L. van Eyndhoven en A. J. Nieland 26 63 62. Mej. D. v. d. Haar en Dr. Th, de Crauwmej. B..Schol ten en W. J. C. Olivier 63, 61. Mej. P. Olivier en G. Bakker Jr.mevr. A. van Eckelt en Dr. E. v. Eckelt 5—7, 6—3, 7—5. Tweede ronde: Mej. C. de Groot en E. Verwaal—* mevr. de Graaf en J. de Graaf 62, 63. Mevr. Schoute en A. Schoutemevr. C. Kramer en A. v. Huissteden 64, 62. Heerendubbelspel B (hoofdronde) eerste ronde: H. L. Guldemond en J. WackwitzM. Kant en G. Hooyen 62, 46, 63. J. L. v. Waveren en J. M. MolenaarJ. de Duiter en H. D. Tetterode 64, 4—6, 9—7. Tweede ronde: F. Kramer en W. J. C. Oliver— H. L. Guldemond en J. Wackwitz 64, 96, 75. K. R. F. v. Goelst en A. v. HuisstedenJ. L. van Waveren en J. M. Molenaar 61, 64. Damesdubbelspel B (hoofdronde) eerste ronde: mej. A. J. Timmers en mej. C. de Grootmej. E." H. Nijhuis en mej. W. v. Rijswijk 61, 64. Mevr. A. van Eckelt en mej. K. Mosmevr. v. Ditshuyzea en mevr. Blokhuis 63, 64. WIELRIJDEN „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield een traï- ningsrit voor A. B en C-kl. over eegn afstand van 39 K.M.; de junioren 26 K.M. De uitslag werd als volgt: 1. E. Zekveld. 2. L. Schelfaut. 3. J. Lasschuit, 4. K. Verbeek, 5. M. Taverne, 6. T. Handgraaf. 7. T. Jansen. Van de juniores: 1. B. Langeveld, 2. P. van der Meulen, 3. Pette. HENGELEN „HET KARPERTJE". Bovengenoemde vereeniging hield een wedstrijd op witvisch in de Ringvaart bij Vijfhuizen. De uit slag was: 1 Th. v. Steijn, 2 „held van den dag" M. Hartman, 3 D. v. Steijn, 4 W. Groffer, 5 A. v. d. Aar, 6 H. Nieuwhuis, 7 M. Eland, 8 H. Hartman, 9 J. Deen, 10 F. de Droog, M Cyon, 12 P. Steenken. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 19391940 der Haarlemsche Damclub voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: A. Miedema wint van Ph. G. Ame- lung Jr.. P. J. van Dartelen wint van H. van Lu nenburg. Eerste klasse: Sergt. A. J. D. Bron wint van D. Schrijnemakers. ATHLETTEK. Om den Prins Hendrik-beker. Voor den vijfden keer in Haarlem. De H.A.V. „Haarlem" bestaat dit jaar twintig iaar; als onderdeel staan op het programma der feestelijkheden de jaarlijksche wedstrijden om den Prins Hendrikbeker. Nu vele gemeenten van ons land over sintelbanen beschikken, worden de wed strijden. die van eenig belang zijn, elders gehouden Ter wille van de popaganda voor Haarlem heeft het bestuur van de K.N.A.U. een uitzondering gemaakt, doch het is niet te verwachten, dat als in Haarlem geen sintelbaan komt, in de toekomst hier belangrijke wedstrijden p athletiekgebied gehouden zullen worden. Het Haarlemsche publiek krijgt dus op Zondag 7 Juli een goede gelegenheid de beste athleten uit ons land te zien. Het zal dan de vijfde maal zijn, dat de wedstrijden om den Prins Hendrikbeker in Haarlem worden gehouden. Den eersten keer had den ze in 1925 plaats; daarna volgde het tweede ge deelte in 1926 en verder zijn de wedstrijden in 1931 en 1934 in de Spaarnestad gehouden. Het is te hopen, dat in Haarlem het nut van athletiek wordt ingezien, waardoor een sintelbaan zal worden aangelegd en belangrijke wedstrijden niet aan Haarlem vorobij zullen gaan.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8