WSÊS De bestaande begraafplaats wordt uitgebreid. ■JSve gezond ^ToempiesdacT VRIJDAG 28 JUNI 1540 HAARDEM'S DAGBJ'AD Raad Heemstede. Voorloopig geen school voor voorbereidend onderwijs Vergadering van den Raad 'der gemeente Heem stede ep Donderdagmiddag onder leiding van jhr. A. v. d. Poll. Herdenkingsrede van den voorzitter. Op -deze eerste samenkomst kier raadsleden na den oorlog wil de voorzitter uiting geven aan aller leedgevoel en medegevoel met zoo velen, die in rouw, kommer en leed zijn gedompeld. Spr. herdenkt de jonge mannen, -die hij de ver dediging van hun vaderland het leven gelaten hebben: „Wij deel en in de smart van hen, die om .hen rouwen. Dankbaar is onze gemeente, dat zij voor materieele sohade bewaard is gebleven. Dit treft te meer, bij een vergelijking met wat dezen nacht niet ver van Heemstede is gecon stateerd. Een woord 'van dank moet ook gesproken wor den tot hen, die onze gemeente tot groeten steun waren. Het dienen der gemeenschap is thans meer dan ooit noodzakelijik en wij moeten ons ont houden van alles, wat in woord en daad aan stoot kan geven. „Samenwerking", zoo eindigt de (voorzitter, „is wat thans in ons geliefd vaderland wordt geëischt". Deze woorden worden staande door de raads leden aangehoord. Tusscheirmeters gevraagd. Ingekomen is een adres van den heer H. M. Smorenburg, beheerder van de perceelen Ooster laan 46810 en Scbouiwbroeikerstraat 46 810131517 te Heemstede, houdende het verzoek, bij de dubbelbewoning van deze per ceelen tusschenmeters voor gas en electriciteit te doen plaatsen. B. en W. adviseeren, op dit adres afwijzend te beschikken. De heer R ij k e s (Lib.) wil dit verzoek steunen, mits de woningen in kwestie zich voor dubbel bewoning leen en en zij voldoen aan de eischen van Bouw- en Woningtoezicht. Indertijd is n.l. door den vroegeren wethouder, dr. Droog, toe gezegd, dat aan dergelijke verzoeken voldaan zou worden als de woningen aan de eischen vol deden. De heer Kamerbeek (R.K.) vraagt of maat regelen van voor den oorlog nu wel altijd kun nen worden doorgevoerd. Spr. dringt aan op clementie. Misschien kan een geheel of gedeelte lijk voldoen aan het verzoek nog overwogen worden. De heer Disselkoen (S.D.) wijst er op. dat het hier toelaatbare dubbele bewoning betreft en dringt aan oip een soepele behandeling. Wethouder van ïïnen (Lib.) geeft een uit voerige uiteenzetting. Voldoen aan het verzoek zou een sterke dubbele bewoning ten gevolge hebben met allerlei nadeelige gevolgen. B. en W. zijn al soepel en nemen bijzondere omstandig heden in aanmerking. De heer Smorenburg is slechts beheerder, maar eigenaresse van de per ceelen is .een groote en financieel krachtige Levensverzekering Mij., die zic'h niets aantrok van het raadsbesluit dat in de bedoelde huizen geen dubbele bewoning meer toeliet en door die (dubbele bewoning haar inkomsten vermeerderd zag. Nu vraagt die Maatschappij „die negotie nog wait aan te dikken". Dit is wel zeer vrij moedig. De heer Bakhuizen Van den Brink (Lib.) zegt, dat de heer Smorenburg slechts be heerder is en dus niet bevoegd, .het verzoek te doen. Het adres kan dus ter zijde gelegd wor den. Tegen dubbele bewoning tegen een raads besluit in kan overigens procesverbaal worden opgemaakt. Met 12 tegen 3 stemmen wordt tenslotte het advies van B. en W. (afwijzend beschikken) goed gekeurd. Geen school voor voorbereidend onderwijs. B. en W. stellen voor te besluiten, de uitvoe ring van het Raadsbesluit van 6 Januari 1939. waarbij het mogelijk gemaakt werd dat van ge meentewege een openbare school voor voorberei dend onderwijs zou worden gesticht en geëxploi teerd, voor den tijd van 2 a 3 jaren op te schor ten (de weikelijke duur van de opschorting zal van de ontwikkeling der omstandigheden af hangen, meenen B. en W.l Tevens stellen B. en W. voor, te besluiten, dat subsidieering van heu bijz. voorbereidend onder wijs voor nieuw te stichten scholen voorloopig niet verder zal plaats vinden dan hoogstens nog voor één eventueel te stichten neutrale school voor voorbereidend onderwijs. De heer Disselkoen (S.D.) kan zich met het voorstel wel vereenigen in de buitengewone omstandigheden, maar wil den termijn laten loopen tot 1 Juli 1942. Aldus wordt besloten. De Algemeene Begraafplaats. B. en W. stellen voor, hun een crediet te ver- leenen van f 14.400 voor het uitvoeren van de noodige werkzaamheden verbonden aan de uit breiding van de algemeene begraafplaats met 'het terrein, gelegen westelijk van de begraafplaats, dat tot 1 November 1940 is verhuurd aan den heer P. J. van Dort en hem te machtigen, de ge noemde werkzaamheden te doen uitvoeren door tewerkstelling, zooveel mogelijk gedurende 4 achtereenvolgende weken, van daarvoor in aan merking komende werkloozen en in verband daarmede te beschikken over f 6000. (In een adres hebben dr. G. H. Mulder c.s. be zwaren tegen dit voorstel ontwikkeld.) Dr. Mulder (Vrijz.) is het tegengevallen dat B. en W. niet met motieven voor den dag- zijn gekomen. Dat het aesthetische niet in het gedrang komt als het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, bestrijdt spr. De ophooging van het terrein zal niet zoo gering zijn als B. en W. meenen. De heer R ij k e s (Lib.) betoogt, dat nu de be bouwde kom grenst aan de begraafplaats. En een begraafplaats hoort buiten die kom. in een rustige omgeving. In de Commissie van Open bare Werken is de vraag niet ter sprake geko men uitbreiding van de bestaande of een nieuwe begraafplaats? Alleen de wijze waarop een eventueele uitbreiding zou plaats hebben is besproken. Een geheel nieuwe begraafplaats is een prach tig werkobject. Van den tuin van Van Dort zou een mooi plantsoen te maken zijn: weer een mooi werkobject! Wat kunnen B. en W. aanvoeren tegen de 15 bezwaren van adressanten? Het arbeidsloon, wanneer het werk in werk verschaffing wordt uitgevoerd lijkt spr. wat te hoog berekend. De heer Kamerbeek (R.K.) voelt veel voor wat dr. Mulder c,s. willen. De omwonenden heb ben nooit kunnen vermoeden, dat hun terrei nen zóó dicht bij een begraafplaats zouden ko men. Spr. is voorstander van een nieuwe be graafplaats. maar men heeft hem gezegd, dat dit 4'/s a 5 ton zal kosten. Misschien kan het yoor minder. Maakt men een bepaling dat overledenen van buiten af niet meer te Heemstede kunnen worden begraven, dan zal men langer met de begraaf plaats kunnen doen. De heer V o o r s (C.H.) kan zich begrijpen dat door het adres van dr. Mulder c.s. een zekere onrust onder de burgerij is gewekt, om dat een mooi punt in de gemeente zou bedor ven worden. Het inwilligen van het verzoek van adressanten zou de gemeenschap op groote kos ten jagen. Het adres gaat te veel uit van sen timent. Er is gezorgd voor een goede aanpas sing van de bestaande begraafplaats aan de omgeving. Beplanting en aanleg zijn voortref felijk. Met het aesthetische is het motief in het adres betreffende de waardevermindering der omliggende gronden wel wat in strijd! Een vrij uitzicht uit een huis is nooit te bereiken voor altijd, vooral niet in deze streek. De burgerij kan gerust zijn: er zal niets moois vernield worden als de Raad het voorstel van B. en W. aan neemt! De heer v. d. Erf (R.K.) meent daarentegen dat het aspect ter plaatse er niet mooier op zal worden, Wordt de begraafplaats nu uitgebreid, dan zal men nog langer zitten met een be graafplaats midden in de gemeente, dan noodig is. En regeeren is toch vooruit zienEen nieuwe begraafplaats vormt inderdaad een zeer mooi werkobject. Is de zaak wel al voldoende bestu deerd en zóó urgent, dat nu al een 'beslissing moet worden genomen? Men overwege dit on derwerp nog eens. De heer Stomps (V.D.) sluit zich daarbij gaarne geheel aan. Wie natuurschoon kan be houden moet dat doen, maar het is nu toch ook .geen tijd om zware lasten op de gemeenschap te leggen. Wat zal het aanleggen van een nieuwe be graafplaats kosten? Zou men niet kunnen beginnen met het aanleggen van een klein deel van een nieuwe begraafplaats? De heer De T e 1 1 o (S.D.) zegt, dat de commissie van O.W. zich geheel heeft ver klaard vóór het voorstel van B. en w. Het stukje dat men nu bij de begraafplaats wil trekken, sluitzich er logisch bij aan. Het adresMulder c.s. is niet vrij van overdrijving. Het is juist een aantrekkelijkheid als een begraafplaats niet zoo ver van de bebouwde kom af ligt. Geen gemeen tenaar zal benadeeld worden door een besluit tot uitbreiding van de begraafplaats, want koo- pers van omliggende gronden hebben geweten dat zij gronden kochten, liggend tegenover een begraafplaats. Spr. beveelt aanneming van het voorstel van B, en W. aan. Wethouder Jonckbloedt (R.K.) sluit zich geheel bij het betoog van den heer De Tello aan. De bestaande begraafplaats zal nog hoog stens 5 jaar gebruikt kunnen worden, komt er uitbreiding, dan 15. Over den smaak valt niet te twisten, maar spr. hecht meer waarde aan het oordeel van den heer Voors dan aan dat van omwonenen der .begraafplaats, wier uitzicht be houden blijft. Het is altijd algemeen bekend geweest dat de tuin van Van Dort bij de be graafplaats zou getrokken worden. In geen der motieven van het adres zien B. en W. een reden om af te zien van de uitbreiding. Een nieuwe begraafplaats zal inderdaad f 450.000 a f 500.000 kosten. Spr. adviseert aan neming van het voorstel van B. en W. In tweede instantie betoogt dr. Mulder (Vrijz.) uitdrukkelijk dat in dezen persoonlijke of financieele belangen hem geheel vreemd zijn. Hij beoogt alleen het gemeentebelang. Spr. stelt voor. het oude raadsbesluit tot uitbrei ding (van 1912) in te trekken. De heer v. d. Erf (R.K.) stelt voor het ge- heele voorstel van B, en W. aan te houden tot nader order. De zaak kan dan nog eens rijpelijk overwogen worden. De heer Stomps (V.D.) sluit zich hierbij aan. Het voorstel-van der Erf wordt in stemming gebracht en verworpen met 10 tegen 5 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt nu aangeno men met 10 tegen 5 stemmen. Hierna sluiting. Zonder hoofdelijke stemming werden in den loop der zitting nog aangenomen de voorstellen betreffende: verhuur tuingrond aan de Westzij de van de Vrijheidsdreefovereenkomst toela ting leerlingen buitengewoon L.O.; vaststelling herziening XLA Uitbreidingsplan; wijziging prijzenverördening gas, water en electriciteit en overneming natrium verlichting Heerenweg door het Rijk. HET EINDE VAN LUCHTALARM. Het Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst van Heemstede deelt mede, dat het sein „luchtalarm ge ëindigd" in deze gemeente zal bestaan uit een lang gerekte sirenetoon en niet zooals voorheen was be paald uit klokkengelui. BLOEMENDAAL De verduisteringsplicht. Wat gedaan en nagelaten moet worden. De burgemeester van Bloemendaal maakt be kend, dat tot nader order de bepalingen hieronder onder 1 tot en met 6 vermeld, van zonsondergang tot zonsopgang van kracht zijn: 1. Bewoners en beheerders van- en alle per sonen. die toezicht hebben over en in perceelen, gebouwen en daarbij behoorende open en gesloten aanhoorigheden zijn verplicht er zorg voor te dra gen: a. dat geen licht uitstraalt uit huizen, gebou wen, pox-tieken, open plaatsen e.d., hetzij aan de voor- hetzij aan de achterzijde als door dakvensters e.d. Dit verbod betreft tevens van buiten af zicht bare voorwerpen, als lichtreclames, automaten, benzinepompen, klokken, enz., alsmede woonwa gens, woonschepen, stilstaande voertuigen, enz. b. dat ook ook bij het openen der buitendeuren geen licht naar buiten schijnt. 2. Het is verboden in perceelen en daarbij be hoorende open en gesloten aanhoorigheden licht te ontsteken of te laten branden, wanneer dit licht naar buiten straalt. 3. Het gebruik buitenshuis van lantaarns, fak kels, enz. is verboden. 4. Motorrijtuigen, rijwielen en rij- en voertuigen mogen slechts goed afgeschermde lichten voeren, dat geldt ook voor de achterlichten. Het gebruik an richtingaanwijzers is verboden. 5. De snelheid moet zoodanig zijn, dat de vei ligheid van het verkeer niet in gevaar wordt ge bracht. 6. Het is verboden te verblijven op de plateaux van het Koningin Wilhelminaduin te Bloemendaal, van dat in het Brouwerskolkpad te Overveen en van het Julianaduin te Aerdenhout, zoomede op de naar die plateaux leidende voetpaden. 7. Het is verboden op den openbaren weg, hier onder niet begrepen de parkeerplaatsen, van een half uur na zonsondergang tot een half uur na zonsopgang motorrijtuigen en andere rij- en voer tuigen te parkeeren. HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornelia Wilhelmina, d. v. J. G. de Win ter en J. Kuiper; Anna Anthonm Clazina, d. v. P, N. Janssen en H. Mens; Sijtje ,d. v. J. van Andel en J. Roest; Bestiana, d. v. J. Quist en C. den Hertog; Geertruida Hendrika, d. v. J. van der Maax-1 en C. Rijlaarsdam; Jacobus Reinier, z. v. P. van Roode en M. C. H. Lamböo; Jacobus, z. v. J. van Brunt en W. Wielinga; Gijsbertus Johannes, z. v. G. van Eeuwijk en P. W. Timmers; Theodorus Petrus Maria, z. v. G. J. van Leeuwen en M. C. Meijer: Neeltje, d. v. L. van IJperen en K. Helmholt; Simon, z. v. N. Broertjes en M. Gorter; Johannes Cornell's Maria, z. v. A. Stokman en C. A. Lippus, wonende te Haarlem; Alida Maria, d. v. J. A. Huijg en L. A Holla; Anna Maria Klasina, d. v. E. Somers en K. Hoogeveen. Ondertrouwd: Jan Dijksman, 23 jaar en Art je Megchelina Maria Keuken, 25 jaar; Dirk Leenheer, 23 jaar en Nelly Dekker, 24 jaar; Johannes Meul- blok, 24 jaar en Betsij Gardina Cornelia Blom, 21 jaar; Hendrik de Vries, 33 jaar en ALida Witziers. 32 jaar: Johannes Pieter Koolhaas, 26 jaar en Ma rianne Geertruida Coevert, 20 jaar. Getrouwd: Hendrik Klinge, 29 jaar en Ida Maria Westerman, 20 jaar; Gerrit Hooijer, 22 jaar en Anna de Kleer, 21 jaar; Leendert Kranenburg, 23 jaar en Trijntje de Zeeuw, 18 jaar. Overleden: Pieternella Ravesteijn, 72 jaar, wed v. A. Verbeek; Adrianus van Oosten, 54 jaar, wed, v. H. Beijk; Nathalia Steel, 61 jaar, echtg. v. A. van Geetsum; Hilligje Slob, 32 jaar, d. v. A. Slob. EEN GIFT VAN 1000. Ds. J. C. Salverda, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente van Hoofddorp ontving van een echt paar zijner gemeente een gift van duizend gul den ter vrije beschikking. EXAMEN SCHOOLRAAD. Op het te Utrecht gehouden examen van den Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel is ge slaagd de heer N. Buizert, onderwijzer met hoofd akte te Nieuw-Vennep, met de aanteekening C.N.S. en G.S. ZANDVOORT SOCIËTEIT „ZANDVOORT". Voor de leden van de Sociëteit „Zandvoort" die te Haarlem en elders wonen, was het den laatsten tijd een probleem, hoe zij 's avonds hun woonplaatsen zouden bereiken. De fiets was het eenige vervoermiddel en voor vele weinig ge routineerde fietsers, was het rijden in den avond bezwaarlijk. Het bestuur is thans in de gelegen heid de leden, die buiten Zandvoort wonen, per rijtuig naar hun woonplaatsen te doen vervoe ren. Een drietal keurige rijtuigen met uiterst betrouwbaar personeel is hiervoor ter beschik king. SANTPOORT „SANTPOORT'S BLOEI" BESTAAT 10 JAAR. Het bestuur van „Santpoort's Bloei" schrijft ons in verband met het 10-jarig bestaan der ver- eeniging het'volgende:. „Het was in die dagen, dat Santpoort nog als een onbelangrijke uithoek van de gemeente Velsen beschouwd werd, zoodat de toenmalige oprichters, niettegenstaande het handjevol leden, onmiddellijk de hand aan de ploeg konden slaan, om te trachten Santpoort een beter aanzien te geven. Reeds spoedig, al was het na zeer veel moeite, werden de eerste resultaten bereikt. De Brederood- scheweg en de Hoofdstraat, werden grondig ver beterd en wat daaraan is voorafgegaan, kunnen de toenmalige omwonenden en de archieven van de gemeente Velsen u vertellen. Een nieuw brand meldingssysteem en een belangrijke uitbreiding van de straatverlichting volgden spoedig. Alle werkzaamheden en resultaten van deze 10 jaren te vermelden is ondoenlijk, slechts willen wij in herinnering brengen, dat op ons initiatief Sant poort een badhuis kreeg, dat de bovengrondsche electrische leiding grotendeels door kabels werd vervangen; verschillende wegen werden verbeterd: telefooncellen en brievenbussen werden geplaatst: de diensttijden van de postkantoren werden voor het publiek belangrijk uitgebreid: het postkantoor te Santpoort-dorp werd vergroot; fraaie zitbanken werden geplaatst; een prachtig muziekpaviljoen werd in het Burg. Rijkenspark opgericht; de bus dienst naar Haarlem via Bloemendaal werd tot in het dorp doorgetrokken; wij sloten ons aan bij de A.N.V.V. en richtten een pensionbureau op; gidsen van Santpoort werden in geheel Nederland en in onze koloniën verspreid, waardoor Santpoort als ideale woonplats bekendheid kreeg. Met genoegen denken wij terug aan onze actie voor het behoud van den molen „De Sandhaes", die met volledig succes werd bekroond. Doch ook op cultureel gebied werd veel ver. richt; wij noemen slechts den jaarlijkschen vogel avond voor de Santpoortsche schooljeugd en de lezingen door naluurvorschers van naam voor onze leden. Al met al kan derhalve geconstateerd wor den, dat Santpoort's Bloei" de noodzakelijkheid van haar oprichting en haar levensvatbaarheid in alle opzichten bewezen heeft en past het ons dan ook een woord van oprechten dank uit te spreken t. a. v. den eersten voorzitter, tevens initiatief mom k lil I" vanaf fl. 1.— N.V. A, WULFING Co'» CHEMISCHE PRODUCTEN «-GRAVENHAGE (Adv. Ingez. Med.) nemer, wijlen den heer Th. Tadeij en aan de leden van het eerste bestuur, die Santpoort's Bloei door de moeilijke kinderjaren hebben heengeholpen en dan denken wij vooral aan de heeren Verbeek, v. d. Weïjde, v. d. Ban, Dalmeïjer, Wildschut, Budde en Rings. Wat deze heeren in de eerste jaren gepres teerd hebben mag met eere worden genoemd. Moge „Santpoort's Bloei" nog tot in lengte van jaren veel voor Santpoort's ingezetenen kunnen doen en moge zij daarbij gesteund worden door allen." HARDDRAVERIJVEREENIGING. In zijn Donderdag gehouden vergadering heeft het bestuur van de Harddraverijvereeni- ging „Santpoort en Omstreken" besloten dit jaar de jaarlijksche feestweek, als ook de ringrij- derij en harddraverij in verband met de tijds omstandigheden niet te laten doorgaan. Als de toestand beter wordt, zal overwogen wor den, in den komenden winter een feestavond te organiseeren. PERSONALIA. Voor het examen Wijkverpleging van het diplo ma voor Maatschappelijk Werk slaagde te Am sterdam onze plaatsgenoote mej. Ina Veldkamp. VELSEN Een dringende vraag, maar niel om geld. Dr. B. M. ter Borg, hoofd van den Geneeskun digen Dienst van den Luchtbeschermingsdienst schrijft: Uit de gebeurtenissen, die gedurende de laatste dagen om ons heen hebben plaats gehad, is helaas maar al te duidelijk gebleken, hoe noodzakelijk het is, dat ook wij hier in IJmuiden beseffen, hoe groot nog steeds het gevaar is, dat ons vanuit de lucht bedreigt. Zonder ons over te geven aan een stem ming van angst en verslagenheid, moeten we toch terdege rekening houden met het feit, dat het ook hier eiken dag noodig kan zijn, dat geneeskundige hulp wordt verstrekt aan plaatsgenooten, die het slachtoffer zijn geworden van een luchtaanval. Gelukkig kan deze hulp worden gegeven, want de Geneeskundige Dienst van den Luchtbescher mingsdienst in de. gemeente Velsen, beschikt over een aantal goede E.H.B.O.'ers en helpers, die ge reed staan en in staat zijn, om snelle en goede Eerste Hulp te verleenen. De artsen hier ter plaat se hebben uit den aard der zaak hun volledige me dewerking aan onzen dienst toegezegd en in het Antoniusziekenhuis bezitten we een uitstekend ge outilleerde inrichting om onze gewonden op te ne men. En mocht het aantal bedden in deze inrich ting te gering blijken te zijn, dan is ook daarin voorzien. - Op Pinkster-Maandag heeft men kunnen consta- teeren, bij de ramp op het Noordzeekanaal, hoe hei onzen Dienst is gelukt, alle patiënten, vijf en twin tig minuten na de explosie van de mijn, in het ziekenhuis te hebben ondergebracht. En eenige weken geleden ontvingen wij van de Kon. Ned. Stoombootmij. een brief, waarin onze E.H.B.O.'ers dank werd gezegd voor de uitstekende hulp, welke ze hebben verleend aan de slachtoffers van de Van Rensselaer. Na de oorlogsdagen heeft onze dienst gelukkig niet veel meer te doen gehad, maar we hebben niet stil gezeten. We zijn voortgegaan met verbeteren en uitbreiden. Vele organisatorische fouten en tekort komingen zijn verbeterd. Door cursussen wordt HERWONNEN LEVENSKRACHT. ZATERDAG 29 JUNI A.S. W IJ Z IJ N PARAAT! v WEEST MILD VOOR TUBERCULOSELIJDERS, v KOOPT ALLEN EEN BLOEMPJE l"9Q Zeer dringend nog medewerking gevraagd van collectanten of collectrices boven 14 jaar. Aanmelden bij het dagelijksoh be stuur: B. REIJNDERS. Zomervaart 134; A. J. OVERTOOM. Marsstraat 127; W. J. VAN LEEUWEN, Rijksstraatweg 8, Telef. 12036 en in het gebouw ST. BAVÖ, Telefoon 10049. N (Adv. Ingez. Med.) getracht, de helpers meer en meer te bekwamen in de eerste behandeling van gewonden en door het geregeld houden van oefeningen wordt getracht de paraatheid te vergrooten. Bovendien zijn, dank zij de zelfopoffering en den gemeenschapszin van onze leden, van 10 Mei af de meeste hulpverbandplaatsen doorloopend bezet, zoo dat steeds Eerste Hulpcolonnes onmiddellijk kun nen uitrukken, indien dat onverhoopt noodig mocht 'n- 'j Maar het aantal menschen, dat ons onze mede werking heeft toegezegd, is nog te gering. Er wordt van onze helpers momenteel nog erg veel gevergd. Zij doen hun werk met een opgewektheid en een toewijding, die ons aller bewondering afdwingt, maar ik vraag me af, of op den duur n.iet te veel van hen wordt gevraagd. Zullen deze menschen in. staat zijn, op den duur de organisatie in stand te houden op dezelfde wijze als dit thans geschiedt? En bovendien is het noodig, dat bepaalde onder- deelen nog worden versterkt en uitgebreid. Met andere woorden: We hebben meer menschen noo dig. Des te meer er toetreden tot onzen dienst, des te lichter wordt het werk van ieder afzonderlijk. En zeer vele geschoolde zoowel als ongeschoolde krachten loopen nog steeds onactief rond. Zijt ge gediplomeerd E.H.B.O.'er, verpleegster of verpleger, of hebt ge u op andere wijze kunnen bekwamen in de behandeling van gewonden, dan hebben we u in de eerste plaats noodig en des te meer is dat het geval, als ge in staat zijt. leiding te geven of anderen te onderrichten in de verbandleer en het transporteeren van getroffenen. Voelt ge er veel voor uw gewonde medemenschen te helpen en hun leed te verzachten, maar ont breekt u de kennis, geeft u dan ook bij ons op, want er worden cursussen gegeven, om u daarin te bekwamen. Acht ge u tenslotte niet in staat om eerste hulp te verleenen, maar wilt ge wel iets voor uw mede menschen doen, ook dan kunt u zich bij ons aan sluiten, want we hebben dringend behoefte aan goede ordonnansen en er is ook veel ander, niet geneeskundig, werk te doen. Zoo ooit, dan is thans wel de tijd voor ons Ne derlanders aangebroken, om saamhorigheidsgevoel te toonen Welnu, uit welken maatschappelijken kring we ook komen, welken godsdienst we ook mogen belijden, welke politieke overtuiging we ook zijn toegedaan., hierover zijn we het toch allen eens: Waar gewonden zijn, daar moet geholpen worden en wel zoo snel mogelijk. Men zich voor onzen Dienst opgeven bij de dok toren: J. F. Bekker, voor de wijk IJmuiden. R. Rutten voor de wijk IJmuiden-Oost. J. Mac-Daniël voor de wijk Velsen-Driehuis. Voorts is er gelegenheid om inlichtingen te ver krijgen aan de onderstaande hulpverbandplaatsen: Julianaschool Engelmundusweg, Maandag a.s. van 7—8 uur voor IJmuiden-Oost. School K. Vel- serbeek, Dinsdag van 7—8 uur voor Velsen-Drie huis Witte ICruisgebouw, Kennemerlaan 125, Woensdag van 78 uur voor IJmuiden. Op deze plaatsen kan men zich natuurlijk ook opgeven als deelnemer. Aan deelneming zijn geen kosten verbonden. Met bijzondere wenschen wordt ten allen tijde rekening gehouden. Ik reken er op. dat onze organisatie met vele goede krachten versterkt zal worden, opdat we ons met nog meer animo kunnen geven aan het werk, dat we op ons hebben genomen. Dr. B. M. TER BORG, Hoofd Geneesk. Dienst van den Lucht beschermingsdienst te Velsen. Eindexamen R.H.B.S. Afd. B. Voor het eindexamen R.H.B.S. Afd. B. zijn ge slaagd: J. H. Bellaart, Zandvoort; Mej. J. C. Berends, Bloemendaal; R. v. Bodegraven. IJmui den-O.: A R. de Boer. IJmuiden-O.: N. Boersma, Bennebroek; J. H. Brugman, Santpoort; J, Drop- pert. IJmuiden-O.: L. C. Ebeling. Santpoort; Mej. M. G. Ensering, Velsen; H. Fekken, IJmuiden-O.; F J. H. Franken. IJmuiden-O.; A. J. v d. Moolen, Zandvoort; H. A. C. Neyssel. Beverwijk. E. D. H. F Pronker, Velsen; C. Smit. Driehuis; G. Andela, Santpoort: Mej. J. C. Blok, IJmuiden-O.; G. Broe- delet, IJmuiden-O.; P. C. Kofstede, IJmuiden; Mej. A. Hülsman. Driehuis; B, Rabenort, Heems kerk: Mej. P. v. Rensen, Driehuis; B K. Uiling, Beverwijk; Mej. J. H. Venus. IJmuiden. Het examen wordt voortgezet. Geen evacuatie. De burgemeester van Velsen deelt mede, dat alle geruchten betreffende een evacuatie van de bevol king van de gemeente Velsen onjuist zijn. Tegen het verspreiden van dergelijke onverantwoordelijke praatjes, welke bovendien de werkzaamheden op de gemeentelijke bureaux onnoodig verzwaren, zullen strenge maatregelen worden genomen. De bevol king dient uitsluitend aandacht te schenken aan officieele medcdcelingcn. De veenderijen hebben werk in overvloed. Bij tientallen verlaten de zwaar beladen schuiten het Drenlsche veen-gebied, om haar lading naar de verschillende steden te vervoeren. Een der vaartuigen wordt te Zwolle gelost. BEVERWIJK Prijzen van aardbeien iets hooger. Op de aardbeienveillngen van gisteren ver toonden de prijzen weer een kleine neiging tot verbetering Over het algemeen waren de aard beien iets duurder. Amazonen noteerden 19 tot 25 cent per kilo, wat hooger is dan op de veiling van Woensdag. De prijzen van de Moulin Rouge liepen naar gelang de kwaliteit weer ver uiteen. Voor goede kwaliteit werd 70 tot 80 cent per slof be steed en voor mindere soorten 60 tot 70 cent. Van evacuatie geen sprake,. Hoedt U voor het gerucht. Gisteren was Beverwijk vol van het gerucht, dat de bevolking geëvacueerd zou worden, Hoe het praatje in de wereld kwam zal wel een raadsel blijven, maar het was er en het nam steeds grootere vormen aan. Tenslotte zou zelfs de geheele kust strook ter breedte van 10—25 K.M. ontruimd moe ten worden. De burgemeester verzocht ons mede te deelen, dat deze geruchten volkomen ongegrond zijn en dat van een eventueele evacuatie van de Beverwijk- sche bevolking te bevoegder plaatse niets bw«end

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3