Ons Knippatroon Jiet JOient w Jan QCie&ot. Huwelijk met modern Comfort. Het menu van den dag. ZATERDAG 29 JUNI 194Ö HAAR t EM'S DAGBEAD fa VOOR DE VROUW TULBANDJES. De groote zomermode. Steeds meer zijn we erop uit, eenvoudige, goed- koope en toch flatteuze hoofdbedekkingen te vin den voor onze zomersche fiets- en wandeltoch ten. voor in de stad, jawanneer kunnen die aardige bontgekleurde lapjes van katoen of zij eigenlijk niet dienen? Hier twee aardige maniertjes van ze om te knoopen, die u misschien nog niet kent. Het bovenste doekje wordt dubbel gevouwen. Men haalt de punt naar voren, steekt alles met een speldje vast en maakt van de twee einden een strik over het speldje heen. Onder: de doek wordt tot bandeau gerold, daar na in een rolletje gedraaid, het eene eind onder de hoofdbandeau doorgeschoven en tenslotte worden de twee einden samengeknoopt. Probeert U 't ook eens? KAASMARKT ALKMAAR. (Vrijdag). Aangevoerd 30 stapels zijnde 93.000 K.G. Fa- briekskaas kleine f 27.50 per 50 K.G. Boerenkaas kleine f 26 50 per 50 K.G. Boerenkaas commissie f 27 per 50 K.G. Handel vlug. TWEE IN EEN PATROON 2136. Deze japon kan men door een kleine wijziging op twee verschil lende manieren maken. Het pa troon word gegeven met een lange mouw, maar kan op de aangege ven lijn worden verkort. Ook de hals kan zoowel met als zonder revers gedragen worden. Benoodigde stof, 3.50 c.M. 90 breed. Patx-oon in maat 50. Prijs van het patroon 26 ets. Het is van Maandag af gedu rende een week vex-krijgbaar bij de bureaux van dit blad, Gr. Hout straat 93 en Soendaplein 37. VOOR VOLKSTUINSTERS. Nuttige wenken voor alle ijverige huisvrouwen, ook op het platteland. De Stichting voor huishoudelijke voorlichting ten plattelande schrijft ons: In verband met de bijzondere omstandigheden verdient het alle aanbeveling groote aandacht aan den groentetuin te besteden. Verschillende groentesoorten kunnen thans nog gezaaid, geplant of gepoot worden. Ieder, die over een tuin beschikt, is in de ge legenheid. het eigen gezin voor een groot deel van gx*oenten te voOx*zien. Hieronder volgt een lijstje met gx*oenten, welke U nu nog kunt verbouwen: 1. Andijvie (winter). Zaaitijd: half Juni Juli. Planttijd: JuliAugustus. Variëteit: Breed blad volhart. 2. Veldsla (winterhard). Zaaitijd: half Augus tus. 3. Sluitkool: a. Roode kool. Planttijd: eind MeiJuni. Va riëteit: Langedijker late taaie. b. Witte kool: Planttijd: eind MeiJuni. Va riëteit: Deensche winter. c. Savoye kool: Planttijd: eind MeiJuni. Va riëteit: huisgele. d. Spruitkool: Planttijd: Juni. Variëteit: Spi raal van Nunhem. e. Boerenkool: Planttijd: Juli. Variëteit: half- hooge fijne krul. 4. Prei: Planttijd: JuniJuli. Variëteit: Brab. dikke. 8. Boonen: a. Slaboonen: Poottijd: MeiJuni. Variëteit: dubbele witte zonder draad Perfect. b. Snijboonen: Pronkboonen: Poottijd: Mei Juni. Variëteit: Noordster (snijboonen). Erecta (pronkboonen). Een bijzonder aan te bevelen plant is lavas, een kruidachtige vaste plant, welke vermeerderd wordt door scheuren. In den volksmond wordt deze lavas de „maggi- plani" genoemd. Bij het klaarmaken van soepen, sausen enz. een waardevol bezit. GESTOOFDE AARDBEIEN. Als aardbeien door iets te lang staan, te voch tig en donker zijn geworden, stoven wij ze liever, dan ze zoo op tafel te brengen. Benoodigdheden: 1 pond aardbeien, V< ons sui ker of 2 lepels suiker en wat saccharine, 2 thee lepels sago. Bereiding: De aardbeien schoonmaken en was- schen. 2 d.L. (kopjes) water met de suiker en de saccharine aan de kook brengen, en de aardbeien er in doen. 3 minuten heel voorzichtig door laten koken. De vruchten uit het sap scheppen, dit binden 1 met de sago en over de aardbeien heen schenken. Gustardvla kan er bij gegeven worden. Mr. CORRY STOLZ-VAN DEN KIEBOOM. 28) U moet eens bij ons komen theedrinken, zegt Frank degelijk. Mijn vrouw zal het prettig vin den. kennis met u te maken. Die voelt zich hier ook eenzaam betrekkelijk tenminste. Wat een comedie, bespot hij zichzelf. Lies heeft nogal be hoefte aan nieuwe kennissen tegenwoordig! Die heeft genoeg aan Gerrle. En de restEn dat kleine ding kijkt ineens zoo sip, alsof ze 't heele- maal niet leuk vindt, dat hij zijn getrouwd-zijn op het tapijt heeft gebracht. Ook goed dan niet. Nog wel zoo aardigExcuseert u me even. Ik moet even telefoneeren, zegt Frank na een snel besluit om voorloopig nog niet naar huis te gaan. Met een smalend lachje om zijn mond komt hij de telefooncel uit. Geen gehoor Lies is niet eens thuis, hij had zich de moeite kunnen sparen. Had hij ook kunnen weten. Vandaag is immers \iet be roemde ditnertje bij de Van Vuerdens, waar ze hem met alle geweld ook bij wilden hebben. Hij had er zich van afgemaakt, gezegd, dat hij pas later kon komen. Dat heeft nog allen tijd, missen zullen ze hem daar niet. Lies nog het minst van alle maal Ziezoo, zegt Frank en strijkt weer bij hun tafeltje neer. Nu wordt het tijd voor een borrel. En voor mij wordt het tijd om op te stappen, houdt Nick zich flink. Geen sprake van. U hebt niemand, die op u zit te wachten, dat hebt u me zelf straks verteld. En ik vanavond evenmin. Dus houden we elkaar voor loopig gezelschap. Eerst een cocktail of een borrel en dan een stukje eten. Goed? Hoe komt u erbij' protesteert Nick. Dat kan ik toch niet doen. Frank kijkt spiedend de zaal rond. Die me neer daarginds, dat is toch Oom Victor niet, hè? ge schudt lachend het hoofd. En die ook niet?. Hij wijst rond. En die? Ook al niet? Mooi, dan zullen we uw verweer maar voor ongegrond ver klaren. gedaagde. Wenscht u nog iets aan te voe ren? Nee, meneer de President, zegt Nick dociel. Niet comme-il-faut? Onbehoorlijk zelfs volgens Doornenburgsche begrippen? Wat kan het haar schelen. Het is alleen maar zalig, hier met hem te mogen zitten. En praten het doet er niet toe waarover.... Zeg Frank, ik heet Nick, hoor, zegt ze over haar cocktail. Frank kijkt haar verbaasd aan. Ja erg graag natuurlijk maar hoe weet je dat? Dat vertelt ze hem niet, maar overigens weet Frank na een uur vrijwel alles, wat ze sinds hun eerste ontmoeting beleefd heeft: de débacle thuis, de misère van de eerste maanden op kantoor, de verademing, nu het goed bleek te gaan. Maar hoe ben je eigenlijk aan die betrekking gekomen? vraagt hij. Toen ik een paar jaar ge leden op de keien stond, heb ik me lam gesollici teerd, zonder iets te kunnen krijgen. Wel, ik heb eerst typen en steno gehaald en toen heeft een van de commissarissen van de Noord-Nederlandsche me dit baantje bezorgd, ver. telt Nick zakelijk. Boy de Laet van Neerduy- nen, een vriend van me uit Utrecht. En jij hoe ben jij dan wel hier terecht gekomen? Ja, dat is een lang verhaal, zegt Frank en hij vertelt.Nick luistert met schitterende oogen. Wat éénig, zegt ze. Zoo echt avontuurlijk En keiïg ook, zeg, om het vol te houden. Vooral van je vrouw, voegt ze er dapper bij. Want als je samen zooiets hebt meegemaakt, als je zóó lief en leed hebt gedeelddie twee moeten wel dol op elkaar zijn Maar nu moet ik heusch eens opstappen, zegt ze. 't Is al negen uur. Ik hoop, dat ik je nog eens gauw terug zie, zegt Frank, als ze bij de tramhalte staan te wach ten. En hij meent het waarachtig, verwondert hij zich. Dat zal van meneer Wessels afhangen, lacht ze. Daar komt mijn tram. Daag. dank je wel nog voor het genoeglijk uitje. Tot kijk. Van haar plaatsje af, ziet ze hem wachten, tot de tram zich in beweging zet. De zwaai, waarmee VAN ALLERLEI. KOFFIE. Wie de koffie te slap en te weinig geurig vindt, moet eens probeeren om een snuifje dubbelkoolzure soda of zuiveringszout in het kokende water op te lossen, voordat men het op de koffie giet; een oud recept verzekert ons dat dit geur en sterkte van de koffie zeer ten goede komt. EEN HITTEGOLF. Als het erg warm weer is, en het is dientengevolge ook in huis veel te warm, dan zet men eenige tak ken van een linde, berk, wilg of een anderen boom dit zeer saprijk is, in een volle emmer water. Na enkele uren hebben de takken het water opgezogen en het ook weer uitgewasemd, zoodat het heerlijk koel in de kamet is geworden. LAVENDELWATER. Nu de lavendel allerwegen in bloei komt, is het wel van belang om te weten, hoe men daarvan lavendelwater kan maken. De versche bloemen moet men met most laten gisten, en dan lavendel aftrek ken zoodra de eerste gisting voorbij is. OVER THEE. Wist u dat er eindeloos veel thee-variaties zijn? In een oud boekje vond ik er maar liefst vijftien met de mooiste namen en wel: 1. Tartaarsche ahorn in het zuiden van Euro- peesch Rusland; de thee wordt uit de zaden ge trokken. 2. Daurische alpenbalsem waarvan de bladen ge bruikt worden, die echter licht slaapverwekkend zijn. 3. Barbonie, groeiend aan Kaap De Goede Hoop. 4. Camille-thee uit China en Japan. 5. Cassine thee, afkomstig uit Virginia en Caro lina, de z.g. Paraguay-thee. 6. De levensboom-cypres ln Noord-Amerika, waarvan het zaagsel voor thee wordt gebruikt. 7. Eereprijs. 8. Kruidige ganzenvoet, afkomstig uit Mexico. 9. Kruisdoren-thee, uit China. 10. De gewone seringenboom. 11. De viervezelige monarde, afkomstig uit Noord- Amerika. 12. Rozen wortelen, uit Tartarije en Siberië, waar van zooals de naam al aanduidt, de wortelen ge bruikt worden, fijngesneden. 13. Tamarishe, waarvan de jonge takken een geurig aftreksel geven. 14. De driebladige violenstruik uit Canada, en tenslotte: 15. Rond-bladerig winterloof dat een tropische plant is. U ziet dixs, mogelijkheden genoeg, maar ot zij ons, die op onze gewone thee zoo sterk zyn ingesteld, nu wel bevallen zou, moeten wy toch zeer betwijfelen HEERLIJKE AARDAPPELEN Als u een kolenfornuis hebt, probeer dan eens aardappelen te smoren in de heete asch. De aard appelen worden niet geschild, maar schoongebors- teld en als ze gaar zijn, goed afgestoft. Keer ze eenmaal tijdens het smoren om, ten einde ze door en door gaar te krijgen. De schilletjes kunnen gemakkelijk worden afge trokken, maar veel beter is het om ze mee op te eten. Deze manier om aardappelen te bereiden is extra voordeelig: het fornuis brandt toch, dus het kost geen extra brandstof en alle voedende bestanddeelen blijven behouden. Toen zij hun woning tegen den avond klaar hadden, begaven beiden zich ter ruste. Ze werden danig geplaagd door de muskieten maar Krent was vindingrijk. Hij nam een groot palmblad om daarmee de muskieten van zijn gezicht te houden. hij nog eens zijn hoed afneemt dan niets meer. Uit. Of is het nog niet uit? „Ik hoop, dat ik je nog eens gauw terug zie" nu ja, ze kan er toch niets tegen doen. Het toeval heeft gewild, dat ze hem weer ontmoeten zou, juist toen ze na maanden vechten er bijna in geslaagd was, hem te verge ten. En nu vecht ze niet meer. het geeft allemaal toch niets. Als ze zich maar groot houdt, als ze maar zorgt, dat hij er nooit iets van merkt, hoe ze van hem houdt, dan kan het immers geen kwaad. Dan mag ze zich toch het onschuldig genoegen wel gunnen, af en toe met hem te kunnen praten, naar hem te kunnen kijken, stof te verzamelen om over te kunnen denken, al de eenzame dagen en nach ten lang. Voor de woning van de Van Vuerdens staan niet minder dan vier auto's. Twee M-wagens de Arnhemsche club is natuurlijk au grand complet aanwezig, denkt Frank wrevelig. En die patserige slee van Tex'vliet. En de Swallow van den huisvriend.... Wat gaat hij hier eigenlijk doen, vraagt Frank zich af. Dat feest kan zonder hem ook wel doorgaan. Na twee glazen champagne begint alles prettig te lijken, heeft Lies inmiddels geconstateerd. Zelfs, dat Frank nog steeds niet komt.Zelfs, dat Jaap verliefd gaat doen.... In den hoek van de zitkamer draait onvermoeid de gramofoon, ten gerieve van de drie paren, die er juist tegelijk kunnen dansen, zonder de bridgers in den anderen hoek omver te gooien. In de eet kamer draait even onvermoeid de roulette. Als Frank, in de wriemelende, volte van zestien menschen in twee kleine kamers bijeen, met moeite gastheer en gastvrouw gevonden en begroet heeft, ontdekt hij Lies aan de bridgetafel. Ze zit met den rug naar hem toe en is totaal verdiept in haar kaarten. Frank blijft een oogenblik in de deuropening staan kijken. Is het, omdat hij niet verwacht had, Lies zóó te vinden, ingespannen bridgend en zonder belangstelling voor iets anders dan voor het spel? Of is het alleen maar. omdat haar over de kaarten gebogen krullebol als rood koper glanst in het licht van de schemerlamp Frank loopt dwars de kamer door en achter Lies' stoel staande legt hij beide handen op haar schou ders. Ze kijkt niet op, maar even, vluchtig, legt ze BEWAREN VAN STIJFSEL. Een zuinige huisvrouw zal zeker ln dezen tijd het stijfselpapje, dat zij voor de wasch heeft gebruikt, niet weggooien: ze doet het in een leeg, goed schoon gemaakt jampotje, dat zij met een schroefdeksel axsluit. De stijfsel kan dan heel goed de volgende week weer worden gebruikt, desnoods zachtjes verwarmd, zoodat eventueele kluitjes verdwijnen. OVER HET WEER. Dieren zijn van oudsher als weervoorspellers aan gezien, en in een oud boekje vond ik dan ook heele opgaven van weervoorspellingen door dieren. Enkele ervan citeer ik hier: mooi weer wordt aangekondigd door het 's avonds rondfladderen der vleermuizen, door het dansen van muggen na zonsondergang, en door het veel en luidruchtig kwaken van kikkers in de avonduren. Wanneer daarentegen steekvliegen in huis komen en op onze handen en voeten gaan zitten, wanneer de zwaluwen laag vliegen, en de pieren uit den grond kruipen, krijgen wij regenachtig weer. Het zal velen echter gaan als mij: zonder weer voorspellingen zijn wij er zeker niet minder op ge worden, nu het zoo'n mooie zomer is! En we kun nen dan ook wel buiten weervoorspellingen, zelf? van zwaluwen, pieren en kikkers. E. E. J.—P Rijst met eieren en kerrysaus. Komkommersla. Gustardvla. Rijst met eieren en kerrysaus. 4 personen. 4 d.L. rijst, 8 d.L. water, iets zout, 4 eieren, boter en bloem, kerx-y, 1 fijngesnipperd uitje, 2 1'2 d.L. bouillon. Breng het water aan de kook, strooi hierin de gewasschen rijst, laat ze zes minuten doorkoken en zet ze minstens 11/2 uur in de hoolkist. Kook in het laatste kwartier van dezen tijd de eieren hard en houd ze in het kookwater gepeld warm. Fruit intusschen het uitje in wat boter licht bruin, voeg de bloem toe en maak met de bouillon al roerende een niet te dikke deksaus. Druk de rijst in een omgespoelden rijstrand, stort de pudding, leg de eieren in de helft gesne den in het midden en overgiet ze met de zeer warme saus. Geef de rest van de saus apart erbij. Konikommersla. De komkommer wordt geschild de punten worden eraf gesneden en de komkommer wordt óf in plakjes, óf met de sambalschaaf in sliertjes gesneden, en nadat ze uitgelekt is, met azijn, olie. zout en peper aangemaakt. Custardvla. 1 '2 L. melk. 1 eetlepel custardpoeder, wat suiker. Breng de melk op een paar lepels na aan de kook, meng de custard aan met de overgehouden melk, strooi de suiker of de zoetstof in de kokende melk, en doe er dan de aangemengde custard al roerende in. Als u zoogenaamde „zoete Fransjes" kunt krij gen, die geen toevoeging van suiker noodig heb ben, wordt de vla hierdoor natuurlijk nog sma kelijker. VOOR DE KINDEREN Zoo verliep de eene dag na den andere cocosnoten eten en slapen, terwijl door de hitte hun baarden op onrustbarende wijze wortel schoten. Je bent een pracht mededinger in een schoonheidswedstxijd, lachte de Dikke. haar wang tegen zijn hand, even beroeren haar lippen zijn vingetoppen. Dag.... Dan pas. als verschrikt, kijkt ze omhoog. O.... ben jij het? zegt ze koud en schut met een onwilligen ruk zijn handen van haar schouders af. Drie ruiten Ik pas. Het spel gaat verder. Frank staat rog achter Lies' stoel, een beetje doelloos, een beetje suf ook. Alsof hij een klap heeft gekregen Hij zou vijl minuten maar de chauffeur Robberts willen zijn. Om hier de heele zaak in elkaar te kunnen timmeren. Maar hij is meester Frank Robberts, advocaat en procureur. En hij is er niet slechter, zelfs nog heel wat beter aan toe. dan verscheidene andere eehtger.ooten van zijn slag, die de zegeningen genieten van een huwelijk met modern comfort. Zullen we morgen in de stad gaan eten? vraagt Erna op een Vrijdagavond in het begin var November. Weet je, dat het al derde is vandaag en we hebben nog steeds ons maandelijksch Festessen niet afgewerkt. Totaal vergeten, zegt Nick. Maar morgen kan ik niet. Er komt een oude studievriend van me in de stad en daar moet Ik mee uit. Ai., zegt Arna. Toch niet ons aller hoog adellijke commissaris? Nee hoor. Die is overigens muurvast verloofd, als 't je soms Interesseert. Een paar weken gele den heb ik de kaartjes gehad. O. Erna kijkt haar onderzoekend aan. Zie je er daarom zoo katterig uit de laatste weken? Ik? Hoe kom je er bij? Stel je voor! Trou wens, ik zie er heelemaal niet katterig uit. Jawel, je bent niet in evenwicht 't Eene oogenblik ben je door het dolle heen en dan doe je ineens weer zoo apnthisch. En je wordt mager ook. Zeg, je bent toch niet verliefd? Nick lacht. Ja, op mijn schrijfmachine. Die heb ik eeuwige trouw gezworen. Gekke idioot, iedereen hoeft toch niet zoo stom te zijn als jij. Ik vind het nog steeds geen stommiteit om je te verloven, zegt Erna kalm En om te trouwen evenmin. Mits je het goer uitkijkt natuurlijk En jij doet nu wel erg dik. maar in je hart ber je niet zoo anti, dat geloof ik nooit. Wat is dat voor een vriend van je, die morgen komt? PHILADELPHUS JASMIJN. Phlladelphus coronarius, de gewone boerenjas mijn, met zijn heerlijk riekende witte bloemen tus. schen de groene bladeren is een welbekende ei welbeminde heester, die het ons in MeiJuni on mogelijk maakt om aan hem voorbij te gaan zon der dat we, hoe zeer we ook in onze gedachtei verdiept waren, door den frisschen fijnen geur ei aan worden herinnerd, dat het ler.te is en dat ei voor ons evenals ieder jaar, ondanks mogelijke mu zenissen, een onuitputtelijke bron van gezondi vreugde is weggelegd in de voorjaarstooi van par ken en tuinen. Deze boerenjasmijn vinden we nog vaak in tui nen en vooral ook in grootere groepen in plantsoe nen. Hoewel de struiken ook op een beschaduwd plaats wel goed groeien, is een zonnige plek toe! ongetwijfeld gunstig voor het mooi uitgroeien va den heester en daarmee gepaard ook voor de rijk heid van den bloei. PHILADELPHUS VIRGINALIS HYBR VIRGINAL. Zeer mooi is ook Philadelphus Gordonlanus, dez bloeit vrij rijk in JuniJuli, maar de groote witt bloemen, die in dichte gedrongen trossen bijeei staan, geuren niet. Een enkele Philadelphus heeft geen witte o crème, maar anders gekleurde bloemen, zoo Phi ladelphus purpurascens. die kleine violet-purperei bloemen in dichte trossen draagt, die zeer ster) rieken. Maar de meeste soorten vertoonen een zuive witte of crème bloemkleur. Van Philadelphus Lemoinel komen vele mooii vormen voor, waarvan er sommige om hun grooti witte bloemen, andere om hun heerlijken geur ge liefd .zijn. Een extra aanbeveling verdient Philadelphui virginalis hybr. Virginal, die hierbij is afgebeeld Dit is een sterke, vrij hooge heester, die mooi vai vorm en zeer mooi bebladerd is en prachtige grooti trossen van "dubbele zilverwitte bloemen draagl die bovendien nog heerlijk geuren. Dit is werkelijk één van de mooiste jasmijn vormen, die bekend zijn, die alle goede eigenschap pen van verschillende ardere soorten ln zich ver eenigt en bovendien zeer sterk is. Philadelphus grandiflorus en Philadelphus Zey< heri worden ook wel op stam gekweekt, hetgeei als variatie niet onaardig is. Naast al deze nieuwere gekweekte vormen za echter steeds ook onze oude boerenjasmijn zijt plaats blijven innemen en zijr heerlijken, ons we bekenden geur blijven verspreiden. A. J. D. EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING Geslaagd voor het eend.-ex. geneeskunde (tweed gedeelte), de dames: E. van Gulik, J. de Jong en di heer H. Karssen Bevorderd tot doctor in de genees kunde op proefschrift, getiteld: „Autonoom zenuw' stelsel en dwarsgestreept spierweefsel", de heer W Ploegsma te Amsterdam. ACTE L. O Geslaagd voor staatsexamen onderwijzer de da mes G. J. Meyer, te Velsen en P. E. M. v. d. Weyer te Haarlem. MAKELAAR IN ONROERENDI GOEDEREN. Geslaagd voor het examen makelaar in onroeren de goederen, afgenomen door de Nederlandsch Broederschap van gediplomeerde makelaars" di heeren A. G. Cobelens, Haarlem, H. 't Mannetje Hillegom, P. Spaander, Haarlem, M. G. Six val Oterleek. Bloemendaal H. J. Poen, Haarlem. Een medicus, die zich in Beukbergen in de practiik van zijn vader aan 't inwerken is. Wat je noemt iemand met een toekomst. En kur jii geen onderdeel van die toekom*' zien te worden? Kunnen wel, zegt Nick. Daar niet van Maar ie moet ook willen. Kind, je bent stapel Weet je wel, dat er vooi meisjes als wij geen geschiktere mannen zijn om mee te trouwen, dan doktorentandartsen iet? plaagt Nick ia ook en misschien som mige musici of schilders, in elk geval mannen, die hun vrouwen noodig hebben bij hun werk Een nieuw gezichtspunt, iacht Nick. Zeg waar heb jij eigenlijk géén theorieën over? Ja. lach maar gerust. Maar ga nu je zelf eem na. Zou Jij nu. als je getrouwd was, tevreden kun nen zijn met het luie leventje, dat volgens onze taxatie negen van de tien moderne huisvrou wen tegenwoordig hebben? Maar vind je aan den anderen kant dat kantoorwerk zoo verrukkelijk zoo heelemaal bevredigend? Ochnee. aarzelt Nick. Vroeger waf het dikwijls veel Intei-essanter. Strafzaken bijvoor beeld. kinderzaken vooral, dat is toch wel echt vrouwenwerk. En toch ben je er mee uitgescheiden? Omdat ik geld moest verdienen. Ochneem me niet kwalijk zeg. Neeik ben niet eerlijk. Ik vond de ad- vocatie im Groszen und Ganzen beestachtig ver velend. Nu zie je het. En hier vind je het nu nog leuk. omdat het rleuwtje or nog niet af is. Maar zit eens tien jaar achter je schrijfmachine of vijf tien iaar. zooals juffrouw De Groot en juffrouw Van Beek Nee, zegt Erna, weet je, wat ik met al mijn „geleerdheid" het leukste van het heele kantoorwerk vind? Om bijvoorbeeld, als me neer De Jong eens een dag weg is, zijn boekenkast of zijn bureau schoon te maken en netjes op te ruimen. En als hij dan verrukt is over de verras sing. nou. dan voel ik me meer voldaan over me- 'elf. dan wanneer ik het ingewikkeldste economi se probleem zou kunnen oplossen. {Wordt vexwolgd).

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6