HONKBAL KANOSPORT HENGELEN WIELRIJDEN Van Egmond-Groenewegen zegevieren op de Heemsteedsche Wielerbaan KORFBAL. ZWEMMEN. KAATSEN. VOETBAL Haarlemsche secretarie Voetbalbond !?u;'e"voordcsl1^" MAANDAG T JU lil 1940 HX'ARDEM'S DAGBEAD B E. D. O.-A. F. C. (17-2) Voor A. F. C. wierp gedurende de eerste vier innings D. Disselkoen. Eigenaardig genoeg had hij in de eerste en derde innings veel succes, maar in de tweede en vierde werd hij geducht geslagen. Achtereenvolgens sloegen Van 'der Putten, Hofstra, Vreenegoor en Augustinus raak, even later ge volgd door Kr. Zandstra. Na den eenhonkslag van Augustinus wierp C. v. Driel zoo slecht naar het eerste honk dat Augustinus nog kon binnen komen. Ook na de vervanging van Disselkoen door Le- loux bleef E.D.O. raak slaan, zij het ook den eenen keer met wat meer geluk dan den anderen. In de achtste beurt wisselden honkslagen en vierwijd zich zoodanig af, dat telkens drie honken bezet waren en de eerste looper zelfs automatisch bin nenkwam. De tweehonkslag van Vrenegoor bracht drie man voor de plaat. Thans verving Disselkoen Leloux weer, maar hij had ook niet meteen een einde aan de beurt. Voor E.D.O. wierp den geheelen wedstrijd Schij- venaar, daar Van den Born door werk verhinderd was. Hij werd door goed veldwerk gesteund; fouten kwamen aan E.D.O.-zijde niet veel voor. Driemaal noteerde E.D.O. een dubbelspel. Twee maal ving Schijvenaar een hard geslagen bal waar na hij door 'n goeden aangooi den eersten keer suc ces had op het tweede honk en bij de tweede maal op het eerste. Beide keeren leverde hij een keurig staaltje honkbal. De derde maal was een vang van Augustinus oor zaak van een dubbelspel, daar D. Disselkoen te vroeg van het derde honk gestart was. In de achtste innings kwamen twee A. F. C.- loopers door honkslagen op de honken. De tik van Kleyn was oorzaak dat de eerste kon thuis komen en daarmede het eerste punt van A.F.C. behalen. Het tweede punt ontstond door een honkslag van Suurbeek en een fout van KI. Zandstra. De cijfers der innings zijn: E. D. O.: 0—6—0—3—0—1—0—7—x 17 A. F. C.: 0—0—0—0—0—0—0—1—1 2 H. H. C.—Haarlem (2—24) In den strijd H.H.C.Haarlem was niets te be speuren van het bijzondere dat in vroegere jaren dezen strijd kenmerkte. Op papier moest Haarlem •winnen; H.H.C. heeft dezen keer geen kans gezien voor een verrassing te zorgen. In de eerste slagbeurt vn Haarlem, waarmede de wedstrijd geopend wer a bleek dat al. Na zes man tegenover zich te heb-en gehad, van wie er vier een vrijen loop wegens vier wijd kregen, liet Pijnakker zich al vervangen door J. Baas en ging hij zelf vangen. Maar ook deze verwisseling van plaats bracht geen succes en Haarlem ging pas aan den kant nadat dertien spelers het slaghout hadden gehanteerd, waarvan er 8 over de plaat kwamen. Van hen allen had alleen Hunilc een honkslag ge geven! Vooral invaller Bronkhorst was zwak. Als korte slop beging hij alleen al in deze beurt drie maal een fout. En nu trof H.H.C. De Mon nog niet in zijn allerbesten vorm. Iiij heeft dezen keer zijn 22 maal drie slag afgewisseld met vijf maal vier wijd en kreeg acht honkslagen te incasseeren. Deze beide cijfers zijn aan den hoogen kant, gezien de vorige prestaties van De Mon in dit seizoen. Van de acht honkslagen vielen er drie in de eerste beurt, (v. d. Schalie, J. Baas en D, Baas) waar door de beide eerstgenoemden een punt konden scoren. De volgende drie honkslagen lagen verspreid over zeven innings en bleven alle zonder gevolg. Pas in de laatste innings brachten tikken van Pan man, Van der Schalie en Bronkhorst weer twee punten op, al werd laatstgenoemde speler zelf in het verre veld uitgevangen. Dit totaal was nog niet eens- genoeg om de eerste beurt van Haarlem te compenseeren, zoodat Haar lem wel een vrij gemakkelijke overwinning be haalde. Afzonderlijke vermelding verdient een prachtige homerun van Hunik, die Haarlem vier punten op bracht. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 8—2—2—0—0—4-1—3—2 22 H. H. C.: 2—0—0—0—0—0—0—0—2 4 De overige uitslagen. Blauw Wit: 1—2—5—0—0—1—1—0—0 10 V.V.G.A. I: 1—0—0—2—1—1—0—6—0 11 Schoten I: 2—6—8—0—0—0—1—1—3 21 H. C. K. I: 1—2—4—1—0—4—2—6—0 20 H. C. K. I: 0—0—0—0—1—1—1—1—2 6 Ajax II: 0—1—0—0—0—1—4—0—6 12 O. V. V. O.: 3—0—1—2—0—1—0—2—0 R. C. H. I: 0—2—0—6—4—1—6—2—6 Schoten I: 2—4—14—1—1—1—0—0—x T. II. B. I: 0—0—1 —0—3—0—0—0—1 E. D. O. II: 3—1—1—0—0— Quick I: 2-0—2—5—10- -0—0 -0—13 E. H. S. I: 0—1—4—6—0—4—0—0—2 H. H. C.: II: 0—0—0—0—6—4—5—1—1 Zeeburgia: 20370320x Haarlem II: 1—0—1—0—0—1—0—0—0 R. C. H. III: 5—3—0—7—0—0—0—1 H. H. C. III: 2-0—7—0—2-10—5—3 Haarlem III: 2—0—1—0—0—0— 7—0 E. D. O. III: 5—5—4—0—1—2—17—2 Rpaaraevogels: 21181120x E. D. O. V: 2—1—3—0—2—1—2—2—0 Hercules: 000000100 R. C. H. II: 1—5—9—1—2—0—0—0—1 16 13 I 1 R. C. H. Ill: 0—1—1—1—1—3—0—0—2 H. C. K. II: 2—3—7—2—0—1—1—1—2 Spaarnevogels: 00301174x rr 16 Schoten III: 2—2—0—0—0—0—4—0—6 14 E. H. S.: II 9—3—0—3—0—1—0—0 16 E. D. O. III: 4—4—5—7—1—3—0—3 27 E. D. O. V: 0—6—1— 1—2—1—0 R. C H. II: 0—4—6—13—2—0—7 Het tennistournament van „Einden- hout" te Haarlem is geëindigd. Hier hebt u de finalisten. (V.l.n.r.)A. Bor- ren, Mevrouw R. v. d. Klashorst, mej. F. Kerkhoven, mej. J. Fonkert, mej. E. M. Fonkert en Jhr. R. de Brauw. Wedstrijden te Zaandam. De uitslagen van de door de „Zwetplassers" te Zaandam gehouden wedstrijden luiden als volgt: Dames R. 1 S. juniores (300 meter): 1. mej. A. S. de Waal Malefijt (Trekvogels, Haarlem) 1 min. 44 sec.; 2. mej. M. Woudt (Zwetplassers). K. 1 Zwetrace (7 K.M.): 1. Van der Krolt (H.K.C. Haarlem) 35 min. 38.2 sec.; 2. Weis (Zwetplassers) 38 min. 54 sec.: 3. Houwertjes (Quo Vadis) 39 min. 2 sec. R. 2 S. Zwetrace (7 K.M.): 1. Gebr. Wijdekop (Viking, Amsterdam) 34 min. 31 sec. R. 1 S. adspiranten (500 meter): 1. W. Schaap (Quo Vadis) Koog a. d. Zaan, 2 min. 31.8 sec.; 2. C. Koch (De Geuzen) 2 min. 33.2 sec. R. 4 S. Zwetrace (7 K.M.): 1. De Geuzen, Zaan dam, 33 min. 38.2 sec. 2. Quo Vadis. R. 1 S. Zwetrace (7 K.M.) 1. Bobeldijk (Quo Vadis). Koog a.d. Zaan, 39 min. 16.4 sec.; 2. Stad (Quo Vadis); 3. J. Vrolijk (De Geuzen); laatste twee in 39 min. 32.2 sec. K. 2 Zwetrace (7 KM.): 1. A. J. A. Bosse—Tj. Cuperes (H.K.V. Haarlem), in 34 min. 40 sec.; 2. Gebr. Tates (De Geuzen). K. 1 Adspiranten: 1. W. Schaap (Quo Vadis); 22. J. Stoelman (Trekvogels). R. 2 S. adspiranten: 1. Van FuchtKoch (De Geuzen); 2. Sabel—Hallie (Z.K.C.). Vriendschap zij ons doel. Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag een onderlingen wedstrijd gehouden in de Hoofdvaart op witvisch. De uitslag was: H. Eerhart, „held van den dag' met de meeste en grootste, le prij 2e pr. P. Touw 3e pr. P. Joh 9 4e pr. A. Eerhart Sj., 5e pr. J. J. Freijer, 6e pr. ileinsbergen, 7e pr. J. H. M. Karpes. Vischlust. Deze vereeniging hield Zondag een kaswed- strijd op bovenmaatsche visch in de Ringvaart tusschen Vijfhuizen en Cruquius. De eerste prijs werd gewonnen door H. Fennis 2e pr. J. Fennis, 3e pr. v. d. Burg, 4e pr. Slobbe, 5e pr. H. Fennis, 6e pr. C. Brem, 7e pr. Reemers, 8e pr. Robbe, 9e pr. Roeland, 10e pr. Oerlemans, 11 pr. H. Fennis, 12 pr. B. Breem. Wals-Pellenaars in koppelwedstrijd geslagen De goede vorm, dien Jac. van Egmond vorige week in de sprint demonstreerde, bewees hij ook Zater dagavond door tezamen met Groenewegen den koppel wedstrijd op de Heemsteedsche Wielerbaan te winnen. Het befaamde koppel WalsPellenaars eindigde op de tweede plaats. Van Egmond en Groe newegen hebben deze overwinning echter niet cadeau gekregen, doch de taaie vasthoudendheid waarmee ze hun voorsprong verdedigden gaf ten slotte den doorslag. Ook Schulte reed ditmaal mee en wel met Mathieu Jansen, die thans in betere conditie was dan vorige week Zondag. Overigens kon dit koppel de leiders nooit in ernstige mate bedreigen. Reeds in de 17de ronde namen Roes Zwartepoorte een ronde voorsprong. Dit voorbeeld werd spoedig gevolgd door WalsPellenaars, Van EgmondGroenewegen en SchulteJansen. Gerui- rnen tijd bleven deze koppels aan den kop liggen waarbij v. Egmond er meestal in slaagde de premies en de klassementen te winnen. Wals en Pellenaars hadden nogal pech daar eerst Pellenaars viel doch zich niet ernstig bezeerde ter wijl Wals even later een lekken band kreeg. Niet temin slaagden zij erin wederom een ronde te nemen waardoor ze dus alleen de leiding hadden. Dit was echter niet naar den zin van v. Egmond en Groe newegen, die hun verwoede pogingen om weer bij de leiders te komen tenslotte met succes zagen bekroond. Door him grooter aantal punten namen ze de leiding toen meteen over en ze zorgden er wel voor, dat Wals en Pellenaars geen kans kregen nog eens een ronde te nemen. Vooral het laatste klas sement was zeer spannend daar v. Egmond moest zorgen in ieder geval geplaatst te worden. Hij slaag de daarin uitstekend want hij schoot bijna tegelijk met Wals over den eindstreep waardoor hij zijn zege definitief veilig stelde. Van de voorwedstrijden viel vooral een klasse mentsrace over 100 ronden voor amateurs op. Deze wedstrijd, die door een valpai-tij ontijdig eindigde werd door Laan gewonnen voor Madsen, Stet en G. Peters. Vooral de Amsterdammer Bosch gaf aan den strijd een levendig aspect door zijn talrijke uit looppogingen. De uitslagen waren: Koppelwedstrijd over 50 K.M.: 1. v. EgmondGroenewegen 10 pt. in 1 uur 6 min. 12 2/5 sec.; 2. WalsPellenaars 6 pnt., op een ronde: 3. RoesZwartepoorte 8 pnt.; 4. SchulteJansen Klassementsrace 100 ronden amateurs: 1. Laan, 2. Madsen, 3. Stet, op één ronde 4. G. Peters. Achilles. Bovengenoemde vereeniging reed Zondag een koppel-record-rit over 35 K.M. De uitslag was: 1. PortegiesSteenvoorde 55 min. 10 sec.; 2. Kuil manSchrama 55 min. 39 sec.; 3. Beekhuisv. d. Aart 55 min. 49 sec.,4. Van Egmondd'Haene 55 min. 56 sec.; 5. StetKabel 56 min. 21 sec. Het adres van het secretariaat is J. Engel, Die- penbrockstraat 51, Haarlem. Hedenavond vergadering. De Jonge Kampioen. Zondag hield de H.R.C. „De Jonge Kampioen" een rit over 60 K.M. De uitslag was als volgt: B. Klasse: 1. J. Keizer, 2. K. Neeft; C klasse en Jun. 1. G. Keizewaard, 2. H. de Droog, 3. D. Keizer, Veteranen: 1. v. d. Beek, 2. H. Th. de Droog Sr., 3. W. Neeft Sr., 4. J. Knaap. A.s. Donderdag vergadering in het clubgebouw. ten mdiftiatif feest IN het heldere water van Stoop's open bad fon kelde Zondagmiddag de zon en het was dezelfde zon die veertig jaar geleden de eerste H.V.G.B.'ers in het koele nat zag duiken. Waar uit dus volgt, dat er nog tal van dingen zijn, die niet veranderen onverschillig wat er ook gebeurt. Eén van die dingen wil ik u noemen: de goede en ware sportgeest. Die bezit ook H.V.G.B. Ze is er door dr. W. E. Merens bij de oprichting ingebracht en zooals het in 1900 was, is het ook in 1940. Dat bleek nog weer eens ten overvloede uit het zwemfestijn, dat Zondagmiddag plaats vond en zoo'n groot succes is geworden en door mevr. Merens en haar zoon werd bijgewoond. Ik weet niet of u wel eens driehonderd zwemmers en zwemsters, de meesten nog een stuk onder de twintig, zoo'n middag in het water hebt zien spar telen maar als u het gezien had, dan zoudt u de toe komst heel wat vroolijker inzien dan een aantal pessimisten dat thans doet. U had ze maar 'ns moeten zien starten met die vastberaden gezichten waarop je zelfs met je zon nebril kon lezen: „Nou-zal-ik-ze-toch-'ns-even- wat-laten-zien" En fel dat er gestreden is! Er waren bijna geen deelnemers van ongemeen formaat maar dat kon ook niet omdat de bekende zwemmers niet aan junioren-kampioenschappen kunnen deelnemen. Een enkele bekende zwemster zooals Ali Stijl startte dan ook op een ander num mer dan waarop ze gewoonlijk uitkomt. Dit waren dus wedstrijden zonder sterren en daar er ook geen prijzen mochten worden uitgeloofd ging het ditmaal alleen om de eer en dat was precies in overeenstemming met de sportieve traditie van H.V.G.B. Het succes van A.D.Z. bij de dames was op merkelijk. Alleen al op de 100 M. borstcrawl wer den de eerste drie plaatsen door Amsterdamsche dames ingenomen. Ik geloof dat dit voor een groot deel toe te schrijven is aan de energieke leiding van mevrouw De DoodKoenen, die evenals des tijds mevr. Braun en mevr. Wyckhuyse de zwem sters van een bepaalde club traint en daarmee veel succes heeft. Geen wonder want haar enthou siaste aanmoedigingen en goede raadgevingen zijn voor de zwemsters van onschatbare waarde. Die „trainsters" zijn meestal zeer energieke dames, aan wie het voor een niet onbelangrijk deel moet wor den toegeschreven dat de Nederlandsche zwemsters zulke fraaie resultaten hebben kunnen bereiken. De jeugdkampioene van Noord-Holland (100 M. borst crawl) mej. A. Boon is nog erg jong en al is haar tijd 1 min. 15.8 sec. nog niet zeer snel, dat kan spoedig beter worden, De aanleg is er zeker en mevr. De DoodKoenen zal die ongetwijfeld op de juiste wijze weten te ontwikkelen. De H.P.C.'er F. de Geest werd op hetzelfde nummer kampioen bij de heeren. Zijn tijd was 1 min. 6 sec. en bij nog meer strijd was die ongetwijfeld nog beter ge weest. H.P.C. is anders geabonneerd op dit kampioen schap want ook Mooy, Sipkema en Van Zadel heb ben het indertijd behaald. Welk verschil er bestaat tusschen 100 M. rugslag zooals het bij de dames en 100 M. rugcrawl zooals het bij de heeren heet, is niet erg duidelijk want iedereen die tegen woordig in wedstrijden rugzwemt „crawlt". Alie Stijl won haar serie welverdiend doch in den totaaluitslag kon ze het niet verder dan de derde plaats brengen. Bij de 100 M. schoolslag zorgde K. Bongertman voor een H.V.G.B. succes door al vlinderend over en in het water te dwarrelen en in 1 min. 23 sec. den eersten prijs le bemachtigen. Het schoonspringen verliep niet zonder sensatie daar er nog al eens fouten werden gemaakt. Het moet voor de deelnemers anders niet prettig zijn als ze boven water komen en ze zien, dat ze drie maal het cijfer 1, dat hier weer dezelfde beteeke- nis heeft als in het schoollokaal, hebben gehaald. De eenige dame, die mee dook behaalde bij haar eersten sprong 700 en ik geef het u te" doen om daarna nog een zweefsprong voorwaarts uit stand ruglings gehoekt te maken. Enfin, ze deed het en ze werd kampioene met 64.58 pt. en dat was nog' bijna 12 punten meer dan de mannelijke kampioen, die bovendien van een hoogere plank mocht springen hetgeen mij veel gemakkelijker lijkt doch ik ben geen schóón- springer en vaar gaarne op het kompas van de deskundige jury, die het echter ook niet altijd eens was. Over 't gejuich bij de estafettes zal ik maar zwijgen, iedere zwem-enthousiast weet dan wel, dat de zon van zooveel lawaai achter een wolk gaat schuilen. De waterpolo wedstrijden tot slot hadden een geanimeerd veroop en dat kon moeilijk anders want er waren twee veteranen zeventallen waarbij alleen het spel van Rol Sr. en voorzitter Brunt al een attractie was. Daarbij kwam nog dat de doel- verdedigers Boeree en Vermeer een vorm demonstreerden, die aan de gloriedagen van H. V. G. B.'s polotijd deden denken zoodat er spanning genoeg was. Tot een doelpunt konden beide par tijen het echter niet brengen al deed K. Rol Jr. nog zulke wanhopige pogingen zijn vader te pas- seeren en daardoor een schietkans te krijgen. De „echte" wedstrijd werd door H.V.G.B. van A.Z. 1870 met 20 gewonnen, zoodat er dus alle reden tot vreugde was in het H.V.G.B.-kamp. Het is een heerlijke middag, zei voorzitter Brunt voor dat hij in het water sprong en er een waterzuiltje van eenige meters over het plat form en mijn zomer pak gutste. Ja 't was tóch een heerlijke middag want: „Heer lijk Verkwikt Gezonde Beweging". Vooral nu. B. K. HAARL. KORFBALBOND. Nieuw Flora. Secretaris: J. H, Scheffer. Dorreboomstraat 13. Gespeeld: Watervliet 1Nieuw Flora 2 70. Te spelen: Maandagavond 7.30 uur: Oosterkwar tier 1Nieuw Flora 1. Er is eiken avond gelegenheid voor training op het speeltuinterrein. Voorgesteld als lid: A. van Viersen en W. van Viersen; beiden Gibraltarstraat 23, Haarlem en L. C. van Raaphorst, Friedalaan 4, Halfweg. Aniino-Keacly. Secretaris: J. P. Kruger, Karei van Manderstraat 100: wedstrijd-secretaris: D. ter Haak, Aelbertsbergstraat 28. In de afgeloopen week werden gespeeld: Ooster kwartier 4Ammo-Ready 1 26: Animo-Ready a Meerlebosch a 11; Animo-Ready 3Oosterkwar tier 6 19: Animo-Ready adsp.Nieuw Flora adsp -3. Het programma luidt: Dinsdag 2 Juli Animo- Ready 1Aurora 2 7.30 uur; Donderdag 4 Juli Ani mo-Ready 1—T.H.B. 1 7.30 uur; Zondag 1 Juli Watervliet 1Animo-Ready 1 11 uur. De laatste wedstrijd wordt gespeeld op het S.V.- veld. Woensdag, 3 Juli bestuursvergadering bij den heer J. P. Kruger. H. K. C. „Haarlem". Secretariaat: li. R. Arends, Nic. v. d. Laanstraat 36. Gespeeld op Dinsdag 25 Juli: Nieuw Flora comb. Haarlem comb. 21; Haarlem B adsp.Onder Ons Adsp. 14. Gespeeld op Woensdag 26 Juni: Haarlem 1S.V. 2 2—4. Te spelen op Dinsdag 2 Juli: Watervliet 1 Haarlem 2 op 7.30 uur op het terrein van S.V. Vertrek per fiets van het Noorder Sportpark te 7 uur. Te spelen op Vrijdag 5 Juli: Haarlem A adsp. Oosterkwartier A adsp. te 7.30 uur in het Noorder Sportpark. Aangenomen als adspirant leden: Elly Schuur man, Corrie de Jcl, Charlotte Huisman. Trainen: Dinsdagavond voor de adspiranten: Woensdag- en Vrijdagavond voor de senioren. Oefe nen op.de bekende tijden. Een kijkje op het jubileum-ZAvemfeest van H. V. G. B. in Stoop's Openlucht- bad te Overveen. De deelneemsters aan het nummer 100 M. schoolslag in den strijd. HET JUBILEUMZWEMFEEST VAN H. V. G. B. Successen van Haarlemsche clubs. Het Zwemfeest, dat ter gelegenheid van het veer tigjarig bestaan van H. V. G. B. Zondag in Stoop's Bad te Overveen is gehouden, is in alle opzichten geslaagd. Er werden, speciaal door de heeren, goede prestaties geleverd. Het talrijke publiek heeft ge noten van tal van spannende races, van het schoon springen, alsmede van twee polo wedstrijden, waarin het ook niet aan spanning ontbrak. De heer L. Brunt, voorzitter van H. V. G. B., sprak een kort openingswoord; hij herdacht daar bij het vele, dat wijlen Dr. W. E. Merens voor H. V. G. B. en voor de verbreiding der zwemkunst in het algemeen, had gedaan. Aan de zwemmers bracht hij dank, dat zij ondanks het feit, dat er geen prijzen beschikbaar waren gesteld, toch waren gekomen. Het nummer 100 Meter borstcrawl heeren was bij zonder interessant; de jeugdige F. de Geest van H. P. C. bleek de snelste te zijn; hij had voor deze baan 1 minuut 6 sec. noodig, doch wij kregen den indruk, dat hij nog sneller kan. Ook nummer twee was 'n Haarlemmer, n.l. de Waterrat v. d. Bogaerde, die slechts 4/10 seconde langer noodig had. Bij de rugcrawl heeren behaalde D. van Viersen van D. W. R. een succes door als tweede te eindi gen; J. de Groot van het Y zegevierde hier na fei len strijd. De Haarlemsche dames waren minder succesvol. Slechts Corry Kraft van Haarlem slaagde er in zich te plaatsen bij het nummer 100 Meter schoolslag dames. Bij de overige nummers bleken de Amsterdamsche dames superieur. Kurre Bongertman van H. V. G. B. wist na een hardnekkigen strijd met H. G. van Laar van het Y het kampioenschap 100 Meter schoolslag heeren te winnen; dit is een fraaie prestatie, want er waren niet minder dan 26 candidaten voor den titel. Bij het schoonspringen dames lieten er twee ver stek gaan, waardoor mejuffrouw W. van Rijssel van de H. D. Z., Amsterdam, al heel gemakkelijk aan haar titel kwam. Bij de heeren ging de strijd tus schen C. Haven van D. W. R., Adri Zomer van II. V. G. B. en J. Havermans van de A. Z. 1870; G. Dreese van de Meeuwen was verreweg de minste in dit gezelschap. De drie eerstgenoemde springers gaven elkaar weinig toe en eindigden ten slotte na veel moois te hebben laten zien in bovengemelde volgorde. H. V. G. B. behaalde haar tweede kampioenschap door B. W. Frankenthal. die in het nummer drie maal vijftig Meter wisselslag persoonlijk zegevierde, onmiddellijk gevolgd door Swier van V. Z. V. Bij de 10 x 50 Meter borstcrawl-estafette dames liet D. W. R. zich gelden; deze ploeg werd tweede na de A. D. Z., die vèr voor lag en voor de Meeuwen en V. Z. V. Hetzelfde nummer voor heeren was de fraaiste race van den middag. Er lagen zes ploegen in de baan, die alle een groote snelheid ontwikkel den. Vooral Haarlem en H. V. G. B. weerden zich, nadat H. P. C. aanvankelijk de leiding had ge nomen. Haarlem wist ten slotte te winnen en daar mede het kampioenschap te veroveren. De veteranen-wedstrijd, waarin verschillende oude bekenden uitkwamen, leverde geen enkel doelpunt op, dank zij het goede keepen van Boeree en Vermeer. Tenslotte versloeg H. V. G. B. aan het einde van dezen welgeslaagden middag het eerste zevental van de A. Z. 1870 met 20 De uitslagen luiden als volgt: 100 M. borstcrawl dames: 1. A.*Boon (A. D. Z.) in 1 min. 15.8 sec.; 2. M. van Dijk (A. D. Z.) in 1 min. 16.8 sec. 100 M. borstcrawl heeren: 1. F. de Geest (H. P. C.) in 1 min. 6 sec.; 2. A. A. v. d. Bogaerde (D. W. R.) in 1 min. 6.4 sec.; 3. H. Smits (Haarlem) in 1 min. 7.8 sec. 100 M. rugslag dames: 1. Berghuis (Het Y) in 1 min. 23.8 sec.; 2. G. Galiard (A. D. Z.) in 1 min. 24.2 sec. 100 M. rugcrawl heeren: 1. J. de Groot (Het Y) in 1 min. 21.7 sec.: 2. D. van Viersen (D. W. R.) in 1 min. 21.9 sec. 100 M. schoolslag dames: 1. M. van Hof ten (A. D. Z.) in 1 min. 33 sec.; 2. G. Jellema (A. D. Z.) in 1 min. 34.8 sec.; 3. C. Kraft (Haarlem) in 1 min. 35.6 sec. 100 M. schoolslag heeren: I. K. Bongertman (H. V. G. B.) in 1 min. 23.8 sec.: 2. H. G. van Laar (Het Y) in 1 min. 24.9 sec.: 3. M. Spaanderman (Haarl.) in 1 min. 25.2 sec. Schoonspringen: dames: 1. W. van Rijsel (H. D. Z.) met een totaal van 34.58 punten, Heeren: 1. C. Haven (D. W. R.) met 63.79 pnt.; 2. A. Zomer (H. V. G. B.) met 52.48 pnt. 3 x 50 M. persoonlijke wisselslag dames: 1. M. van Dijk (A. D. Z.) in 2 min. 23.8 sec.: 2. W. v. Rijsel (H. D. Z.) in 2 min. 33.2 sec. 3x50 M. persoonlijke wisselslag heeren: 1. B. W. Frankenthal (I-I. V. G. B.) in 2 min. 11.7 sec.: 2. P. Swier (V. Z, V.) in 2 min. 12 sec.; 3. J. Bais (Haar lem) in 2 min. 14.3 sec. 10 x 50 M. estafette dames: 1. A. D. Z. in 5 min 57 sec.: 2. D. W. R. in 6 min. 27.4 sec. 10x50 M. estafette heeren: 1. Haarlem in 5 min. 6 sec.; 2. H. V. G. B. in 5 min. 6.5 sec. Waterpolo: H. V. G. B. vet. a—H. V. G. B. vet. b 0—0; II. V. G. B. 1—TA. Z. 1 2—0. gesp.gew.gel.verl.pnt.. v.-t. gem, Feijenoord 3 3 f) 0 6 11_3 2.— Blauw Wit 3 1 1 1 3 6—5 1.— Juliana 2 1 0 1 2 5—8 1.— Heracles 2 0 1 1 1 3—5 0:50 G. V. A. V. 2 0 0 2 0 1_5 0.— Afdeeling II. Eerste klasse Feijenoord 17 11 5 1 27 42—14 1.59 Sparta 18 9 5 4 23 65—44 1.28 H.B.S. 17 9 3 5 21 49—44 1.24 Hermes-D.V.S. 17 7 6 4 20 49—37 1.18 D. F. C. 18 8 3 7 19 35—30 1.06 D. H. C. 17 6 6 5 18 50—38 1.06 V. U. C. 18 6 4 8 16 39—58 0.89 R. F. C. 18 7 3 8 17 37—34 0.94 Xerxes 16 3 5 8 11 33—54 0.69 C.V.V. 18 0 2 16 2 17—66 0.11 Bondskaatspartij. Door den Ned. Kaatsbond wordt ieder jaar te Franeker op Pinkster Maandag de groote Kaatsdag gehouden, waaraan alle vereenigingen kunnen deel nemen. Dit seizoen kon wegens den internationalen toe stand de wedstrijd op genoemden dag geen door gang vinden. Zondag 7 Juli zal deze kamp worden gehouden Ook de Haarlemsche Kaatsclub „Frisia" neemt aan den strijd deel. Zeventig vereenigingen hebben reeds ingeschreven. DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland: JulianaHeracles 42 FeijenoordBlauw Wit 32 Afdeeling I. GROEP D: (Velox is kampioen van haar afdeeling). (Velox is kampioen van haar fdeling). Afdeeling II, GROEP A: R. F. C.—D. F. C. 3—1 Afdeeling V, GROEP A: G. V. A. V.Veendam 40 RANGLIJSTJES. Kampioenschap van Nederland. Telefoon 14569 Officieële mededeelingen H.H. PENNINGMEESTERS. De Penningsmees- ter van den H. V. B. brengt ter kennis, dat de nota's voor ledenopgave, opgelegde boete enz. zijn verzon den en voor 11 Juli 1940 voldaan moeten zijn. Mocht men de nota niet ontvangen hebben, dan gelieven de betrokken penningmeesters om toezen ding van een afschrift te verzoeken. Onder geen enkele omstandigheid zal men zich later op de niet-ontvangst der nota kunnen be roepen. Betaling kan geschieden bij voorkeur op onze Postgirorekening No. 309438 ten name van den Haarl. Voetbalbond te Haarlem of ten huize van den penningmeester, Prins Hendriklaan 62 te Over veen. Bij storting op onze postrekening gelieve men het stortingsbewijs als kwitantie te bewaren. WIJZIGING SECRETARIAAT. Het secreta riaat van de vereeniging S. V. '34 is overgegaan in handen van den heer M. Wijnalda, Schoterveen- straat 24 te Haarlem. SERIEWEDSTRIJDEN. Aan de vereeniging Droste is toestemming verleend lot het houden van seriewedstrijden in Augustus en September 1940. Waarschuwing. Het bestuur van den Haarl. Voetbalbond vestigt er nogmaals de aandacht op van de aangesloten vereenigingen en van de leden van aangesloten ver eenigingen dat het verboden is deel te nemen of medewerking te verleenen aan wedstrijden, georganiseerd door andere dan bij den wedstrijden, georganiseerd door andere dan bij den H. V. S. of K. N. V. B. aangesloten vereenigingen. Overtreding van dit verbod kan uitsluiting voor de competities van den H. V. B. of K. N. V. B. tot ge volg hebben. Deze bepaling geldt dus ook voor wedstrijden, welke op openbare terreinen worden gespeeld. Aan de besturen der aangesloten vereeni gingen wordt verzocht, de namen der leden op te geven, die zich niet aan deze bepaling houden met vermelding van tijd en plaats, waarop de overtre ding werd geconstateerd. Zevenkampdag. De aandacht van de a.s. deelnemers aan den Ze venkamp-dag wordt gevestigd op het groote athle- tiek-gebeuren, dat hun Zondag a.s. te wachten staat in de wedstrijden om den Prins Hendrik-beker, die op het HAARLEM-terrein worden gehouden. Zij zullen bij deze wedstrijden veel leerzaams kunnen, opdoen; het bezoeken van deze wedstrijden is daarom voor hen zeer aan te bevelen. Haarlem—Den Haag. Voor het stedentournooi ten bate van Rotterdam wordt op Woensdag 3 Juli a.s op het terrein van R. C. H. te Heemstede de wedstrijd HaarlemDen Haag gespeeld. De wedstrijd begint te 8.15 uur. De netto-opbrengst zal worden afgedragen ter leniging van den nood te Rotterdam. In verband met het liefdadige karakter zal aan K. N. V. B.- en H. V. B.- officials geen vrije toegang worden verleend op vertoon van diploma. Het HAARLEMSCH ELFTAL is als volgt samen gesteld: Doel: J. G. Wille (EDO). Achter: KI. Zandstra (EDO) en T. C. Drijver (HFC). Midden: J. v. d. Gevel Nijssen (VSV), A. de Vries ■VSV) en C. Flack (HFC).' Vóór. S. Spek (EDO), T, Biesbrouck (RCH). F. v. d. Hulst (Haarlem), W. Balvers (VSV) en S, Sterk (VSV^

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10