Haarlem's Dagblad toemenië ziet af an de Britsche :arantie Waarschuwing Bonnen Op een briefje. Burgemeester van Den Haag ontslagen. (Te JAARGANG No. 17495 [gave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- jgaven en Algem Drukkerij N.V Bureaux: Groota jutstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- pnst 38810. Drukkerij Zuider Buiten Spaarne 12. (efoon: Directie 13082. Hoofdred 15054, Redactie fOU, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 625 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Dinsdag 2 Juli 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35 Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.15. Groentjes zie rubriek. Buitenlandsche politiek gewijzigd BOEKAREST, (DNB) Gisterenmiddag is on- ler voorzitterschap van minister-president Ta- arescu een ministerraad gehouden. Op grond ran een rapport, uitgebracht door den minister :an buitenandsche zaken, Argetoianu, werd be- iloten tot wijziging der Roemeensche buitenland- che politiek. Tevens nam de ministerraad er kennis van, lat Roemenië al'ziet van de garanties, die op 13 (pril 1939 door Engeland en Frankrijk werden rerleend. 5ERLIJN, 2 Juli (D.N.B.) De besluiten van den emeenschen ministerraad van Maandagmiddag rden door de Duitsche bladen in korte commenta- i een zware nederlaag genoemd van Engeland. iVanneer de Roemeensche regeering besluit tot ziging van haar buitenlandsche politiek, zoo rijft de Berliner Börsenzeitung, dan kan dat al- n beteekenen, dat zij op buitenlandsch politiek )ied van nu af aan met de feitelijkheden der mte wil handelen, gelijk zij reeds op economisch >ied gehandeld heeft door haar accoord met het ootduitsche rijk. De afstand van de Engelsch- ansche garantie verduidelijkt zoowel de oude als nagestreefde nieuwe lijn der Roemeensche poli- k en vormt een openlijke breuk met die Wester- ie neigingen en invloeden, die in Boekarest zoo ig toonaangevend zijn geweest, een afkeeren van tactiek van het half om half en een demonstra te wijziging in de verhouding tot Engeland, den arant", die Roemenië'door vage beloften ving om vervolgens, zooals elk van zijn beschermelingen, in den steek te laten. In dezen zin beteekent de lemeensche verklaring van afstand een vernieti nde nederlaag van Engeland in Zuid-Oost-Europa, igeland is als machtsfactor in dit gebied evenals het geheele vasteland volkomen uitgeschakeld en gebeurtenissen in en om Roemenië zullen ook den laatsten hoek van Europa de overtuiging ves- ;en, dat het in de hoogste mate compromitteerend gevaarlijk is om met den Britschen vijand van n vrede en den verderver van volkeren aan één fel te zitten. Engelsche beloften, ook wanneer zij ,-amen in het kleed van diplomatieke acties en ver- agen, aldus de Deutsche Allgemeine Zeitung, zijn :eds gebleken illusies te zijn voor hen, die zich als rtner ter beschikking hadden gesteld. De abrupte unekeer van Roemenië tegen Engeland en het ver- igen Frankrijk geeft een drastisch aanschouwelijk derwijs aan menigen staat en menig volk, welks trekkingen met Engeland misschien ook thans nog or steeds weer door Engeland weerlegde veronder- illingen worden bepaald. Er komt hout. Transport uit Scandinavië via Delfzijl. Eenige weken geleden hebben wij medegedeeld, it besprekingen met de Duitsche autoriteiten ge- )erd werden over de mogelijkheid ons tekort aan >ut aan te vullen door aanvoer uit Scandinavië, aarbij werd onmiddellijk door de Duitsche auto- teiten medewerking toegezegd. Thans vernemen "wij dat de voorbereidingen vol- ioid zijn, zoodat nu aangenomen mag worden dat innenkort de eerste transporten hout uit Zweden Nederland zullen aankomen. Het hout wordt erscheept met Nederlandsche kustbooten. die zul- aren tusschen Delfzijl en Zweden. Vandaar an het transport door Nederland per trein of hip geschieden. Eenige reederijen die voor het ansport tusschen Delfzijl en Zweden in aanmer ing komen hebben zich voor dit werk tot een imbinatie vereenigd. Deze regeling is voor ons land van zeer groot elang. De voorraad hout in ons land was niet groot meer, zoodat er moeilijkheden dreigden bij het herstehverk en ook bij de uitvoering van normale bouwwerken. Zweden beschikt over groote houtreserves, zoodat de aanvulling die Nederland van dien kant krijgt van groote beteekenis kan zijn. Jongetje speelde met lucifers. Het gevolg: zolderverdieping brandde uit. i In het perceel Marnixstraat 68 heeft Maan- lag in den namiddag een vrij felle brand ge- roed waardoor de zolderverdieping bijna geheel rerd verwoest. De brandweer was spoedig ter ilaatse doch daar de vuurhaard zeer lastig te :reiken was duurde het nog even voordat het •uur kon worden bedwongen. Daarbij liep de joning en een daarnaast gelegen automatiek log al waterschade op. Een aantal bedden en de- :ens op de zolderverdieping ging verloren. De irand is vermoedelijk ontstaan doordat een jon- ;etje met lucifers op den zolder had gespeeld. Inzameling; van Haarlem's Dagblad voor de nationale liulp aan de getroffen districten. Achttiende verantwoording. Bridgepot S. L. ƒ4.—; Th. J. H. 1.—; C. J. I. 1.—: M. B. 5.—; fam. S. 5.—: N. N. 2.50. Thans zijn in het geheel bij ons blad binnen lekomen 371 giften tot een bedrag van 4238. Giften kunnen worden afgegeven op onze bu- eaux Groote Houtstraat 93 en Soendaplein 37 of •vergeschreven worden op onze postgirorekening fo. 38810 onder vermelding „Hulpcomité 1940" en •nder opgave hoe men zijn gift verantwoord renscht'. Krijgt Zwitserland een verbinding met de zee Het D.N.B. meldt uit Zürich: In het door de Italiaansche Kamer van koop handel voor Zwitserland in Milaan uitgegeven tijdschrift, wordt het aanleggen van een scheepvaartverbinding tusschen Zwitserland en de Adriatische Zee bepleit. De waterweg zou in Venetië beginnen en langs de Po naar Cremona leiden. Van Cremona zou dan een kunstmatige waterweg ter lengte van 130 K.M. over Milaan naar het Lago Maggiorc worden gegraven. Het project Locarno-Milaan-Venetie zou 950 millioen lire kosten. De uitvoering van het plan zou vijf tot zes jaar kosten. Dc verhouding tusschen Italië en Frankrijk. ROME, (D.N.B.) Giornale d'Italia keert zich tegen de pogingen van buitenlandsche bladen om te spreken van een nauw samengaan tusschen Italië en Frankrijk. Het semi-officieele blad schrijft, dat Frankrijk van het begin van zijn nationale geschiedenis af niet minder een vijand van Duitschland dan van Italië is geweest. Frank rijk zal bij de nieuwe ordening van Europa den vrede krijgen, dien het verdient. Een eerherstel te elfder ure is doelloos. De Italiaansche natie, zoo merkt het blad tenslotte op. heeft nooit van Frankrijk gehouden, daar Italië steeds slechts vijandigheid en een offensieve geest heeft ont moet. Het is niet duidelijk, waarom juist de Italiaansche natie zijn meening zou veranderen en van Frankrijk zou gaan houden. Vlootconceutratie hij Singapore. Shanghai 1 Juli (D. N. B.) Admiraal sir Percy Noble, de opperbevelhebber van de Engelsche zee- strijdkrachten in het Verre Oosten heeft met zijn geheelen staf Hongkong verlaten om zich naar Singapore te begeven. Uit Shanghai meldt men, dat het grootste deel van deze zeestrijdkrachten en verschillende Austra lische oorlogsschepen bij Singapore zijn geconcen- treerd. betreffende n i e t- ontplofte bommen. De Commissaris van Politie te Haarlem ver zoekt ons het volgende te plaatsen Bij verschillende bombardementen op Neder- landsch grondgebied, welke in de laatste weken hebben plaats gevonden, is gebleken, dat het meerendeel der niet geëxplodeerde bommen een tijdontstekinor heeft, welke soms na enkele uren, in andere gevallen eerst na enkele dagen de bom tot explosie brengt. Het aanraken zonder meer van bepaalde deelen van de bom kan onmiddellijk explosie tengevolge hebben. Men zij ernstig gewaarschuwd voor dit groote gevaar en brenge de politie steeds onmiddellijk op de hoogte (telefoon 11850) met de plaats, waar dergelijke bommen aangetroffen zijn. Deze zal daarna de noodige maatregelen treffen en onder meer waarschuwingsborden plaatsen. Voorts zal bij het aantreffen van een niet-ont- plofte boon de omgeving (gebouwen inbegrepen) in een omtrek van 50 Meter terstond moeten worden ontruimd, waarna verwijdering van de bom zal plaats hebben. die thans geldig zijn BROOD. Bons 31 tot en met 40 broodbonboekje Geldig tot en met 4 Juli, rechtgevende op totaal 2000 gram brood. Bons 41 tot en met 50 (broodbonboekje) Geldig van 1 Juli tot en met 7 Juli (even tueel tot en met 11 Juli), recht gevende op totaal 2000 gram brood. KOFFIE OF THEE. Bon 69 uit het Algemeen distributieboekje. Geldig: Tot en met 5 Juli. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER. Boji 80 uit het Algemeen distributieboekje. Geldig: Tot en met 25 Jxdi. Recht gevend op: 1 kg. suiker. BLOEM OF BAKMEEL. Bon 75 uit het Algemeen distributieboekje Geldig tot en met 12 Juli. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of 1/2 pond zelfrijzend bakmeel. PETROLEUM. (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 2". Geldig: Tot en met Zondag 14 Jxdi. Recht gevende op: 2 Liter. Huisbrand voor den winter. Voorloopig slechts 20 °/o van het verbruik in den winter 19391940. In ons vorig nummer hebben wij medegedeeld, dat eerstdaags te verwachten was, dat met de bezorging van de huisbrand voor den aanstaan den whiter begonnen zal worden. Nader kunnen wij mededeelen, dat in verband daarmede het vervoerverbod van verschillende soorten brand stoffen is opgeheven. Aanvankelijk was het de bedoeling dat elk ge zin vóór October 50% zou krijgen van de hoeveel heid huisbrand die het vorige winterseizoen ver bruikt was. Door het uitbreken van den oorlog in ons land en door de daardoor ontstane trans portmoeilijkheden, kan daaraan geen gevolg ge geven worden. Nu mag voorloopig niet meer af gegeven worden dan 20%. De wintervoorraad die dc gezinnen mogen opdoen is dus niet groot, maar wij vernemen dat de verstrekking die nu plaats heeft slechts een voorloopig karakter heeft. Er worden thans reeds vrij groote hoeveelheden kolen voor huisbrand uit Limburg vervoerd, de voor raad die bij de mijnen is kan zelfs zeer groot genoemd worden, zoodat aan te nemen is, dat als het transport loopt zooals 'men hoopt, binnen eenigen tijd een nieuwe hoeveelheid boven de nu reeds toegestane 20% kan wor den toegewezen. De 20% worden berekend van de brandstoffen die een gezin gehad heeft in de maanden April 1939 tot en met Maart 1940, verminderd met het eventueel door afnemers ontvangen kwantum sedert 1 Mei 1940. De brandstoffen die de kolen handelaars in voorraad hebben moeten naar ver houding gelijkelijk over hun afnerpers worden verdeeld. Voor zoover de beschikbare hoeveelheden dit toelaten zal aan nieuwe afnemers (zooals nieuw- gevestigden) 20% van hun geschatte jaarlijksche verbruik mogen geleverd worden. De handelaren mogen de brandstof slechts afleveren tegen een door den verbruiker afgetee- kend ontvangbewijs. Er is dus wat de brandstoffenrantsoeneering aangaat een ander stelsel gekozen dan in den oorlog 19141918. Toen geschiedde de verstrek king per gezin, onverschillig of een groot of een klein huis werd bewoond. Aan dat vroegere stel sel waren in de praktijk bezwaren en onbillijk heden verbonden. Daarom is nu een stelsel aan genomen dat gebaseerd is op het verbruik in den vorigen winter. Als iemand in den vorigen winter (1 April 1939 —31 Maart 1940 30 H.L. kolen ontvangen heeft mag hem nu voor 1 October afgeleverd worden 20% of 6 Hi. Nadat de voor ons land beschikbare kolen naar de verschillende gemeenten getrans porteerd zijn wordt telkens een hooger percen tage bepaald. Het is op het oogenblik niet te zeg gen hoe hoog dit percentage in den loop van den winter zal worden opgevoerd, want dat hangt geheel van het verloop der transporten af. DE INDUSTRIE. Industrieele verbruikers en daarmee gelijk te stellen afnemers zooals ziekenhuizen, gestich ten en alle instellingen van rijk. provincie en gemeenten, mogen voorloopig elke maand (beginnende over Juli) niet meer brandstoffen ontvangen dan 1/12 .van hetgeen zij in de maan den April 1939 tot en met Maart 1940 afgenomen hebben. Brandstofhandelaren mogen in de maanden JuliSeptember aan binnenlandsche industrieele verbruikers met een jaarverbruik van 240 ton kolen of meer, slechts verkoopen of afleveren op een toewijzing die gegeven moet worden door den directeur van het rijkskolenbureau. JUBILEUM VAN DEN HEER B. J. KORSMAN. Maandag herdacht de heer B. J. Korsman zijn 25-jarig jubileum bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst.Te zijnen huize in Santpoort werd de heer Korsman door den directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Haarlem, den heer J. C. Smid gecomplimenteerd. In een kernachtige toespraak schetste de heer Smid ae goede hoeda nigheden van den jubilaris, die een uitstekend ambtenaar is. De heer Smid was vergezeld van den chef der administratie, den referendaris der P.T.T. den heer S.Langendijk, die den heer Kors man eveneens zijn gelukwenschen aanbood. Na mens de afdeeling Haarlem van den C, B. P. T. T. boden de heeren W. Flooren en W. Smit een fraaie fruitmand aan, waarbij de heer Flooren den jubilaris hartelijk toesprak. Van het bijkan toor Bloemendaal ontving de heer Korsman een fraai bloemstuk. Talrijke brieven en telegram men werden in den loop van den dag nog bezorgd en bewezen wel hoe zeer het werk van den jubi- leerende ambtenaar in breeden kring wordt ge waardeerd. .Maandag herdacht de heer B. J. Koisman te Santpoort den dag. dat hij vóór 25 jaar bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst werd werkzaam gesteld. De jubilaris is werkzaam op liet P. T. T.-kantoor te Haarlem. De heer J. C. Smid, directeur P. T. T. te Haarlem, feliciteert den heer B. J. Korsman (links) voor zijn woning te Santpoort. (In 1939 omvatte de binnenland sche postbestelling der P T. T. 1J72.224.121 brieven.) Wat 'n brieven, denk eens even, Alle in één jaar geschreven :t Zij getikt of met de hand; Via peeteetee verzonden, Hebben zij 't adres gevonden In ons kleine Nederland. Lange, korte, norsche, lieve, Vroolijke en droeve brieven, Ongeteld haast toch geteld; Brieven zakelijk, onzaaklijk. Brieven ernstig en vermaaklijk, Alle juist en snel besteld. Reeksen hartelijke brieven. Andere, bezwaard met grieven, Vele onpersoonlijk koel: Met een vaste hand geschreven, Of met vingers die wat beven, Vol ervaring en gevoel. Kleine rose enveloppen, Groote, om veel in te stoppen, Zwaar verzegeld met een lak; Waardevolle (aangeteekend) Waardlooze (strafport berekend) Alle samen in den zak Stel dat u en ik eens beiden, Heel dien briefstroom zouden spreiden, Envelop naast envelop; Welk terrein zou dat bestrijken? Nou niet veel, zou spoedig blijken, Want dan pakte men ons op. Afscheid van den burgemeester van Hilversum. Men schrijft ons uit Hilversum: De burgemeester van Hilversum mi", dr. K. L. C. M. I. baron de Wijckerslooth de Weeresteyn, heeft Maandagmiddag in het college van B. en W. me degedeeld, dat hij zijn ontslagaanvrage als burge meester dezer gemeente heeft ingediend. De burgemeester heeft uitvoerig de gebeurtenis sen tijdens zijn burgemeesterschap, dat pl.m. 5 maanden duurde, geschetst. Hij deelde mede, na rijp beraad te hebben besloten, zijn ambt als burgemeester neer te leggen, waarbij hij echter geen nadere motiveering van zijn besluit gaf. Hedenavond te 7 uur zullen in de Burgerzaal ten Raadhuize de ambtenaren afscheid nemen; te 7.15 uur de raadsleden. Het afscheid zal zeer eenvoudig zijp en er zullen geen toespraken worden gehouden. De burgemeester zal a.s. Zaterdag in het huwelijk treden met baresse E. van Hövell tot Westerflier en zich vestigen op zijn landgoed Hindersteyn te Neer langbroek bij Doorn. MELDINGSPLICHT VOOR VREEMDELINGEN. De Commissaris van Politie te Haarlem, hoofd van de plaatselijke politie, als bedoeld in artikelT van het Vreemdelingenreglement, in de gemeente Haarlem: Gezien artikel 4 van het Vreemdelingenreglement; Vordert, dat alle niet-arische vreemdelingen, die tusschen 1 Januari 1933 en 1 Maart 1938 Duitschland hebben verlaten en thans hun woon- of verblijf plaats hebben in de gemeente Haarlem, zich bin nen 8 dagen na dagteekening van deze bekend making bij hem aanmelden aan zijn bureau, af deeling Vreemdelingendienst, Lange Wijngaard straat 22rood, tusschen 8 uur des voormiddags en 4 uur des namiddags, onder medebrenging van hun paspoort en eventueel andere identiteitspapieren, alsmede van een goedgelijkende pasfoto. Onverminderd de andere maatregelen, welke kunnen worden genomen ten aanzien van de(n) vreemdeling(e), die voornoemden aanmeldingsplicht niet nakomt, vormt niet nakoming dezer verplich ting overreding van het strafbare feit, genoemd in artikel 26 van het ^"tyreemdelmgenreglement, strafbaar met hechtenis van ten hoogste 2 maan den of geldboete van ten hoogste f 1000. Haarlem, 1 Juli 1940, De Commissaris van Politie vornoemd, E. H. TENCKINK. „Op de grens van twee werelden." Een brochure van dr. H. Colijn. Bij de N.V. Dagblad en Drukkerij De Standaard te Amsterdam is vandaag onder den titel „Op de Grens van twee Werelden" een brochure van Dr. H. Colijn, Minister van Staat, verschenen. In een zeer kort Woord Vooraf, gedateerd 25 Juni 1940, verklaart de schrijver dat hij in dit kleine geschrift een poging heeft gedaan om de „fouten van het verleden te schetsen en enkele wenken te geven omtrent hetgeen wij thans in het belang van ons volk zouden kunnen verrichten". Wij zullen in ons volgende nummer op den in houd dezer brochure terugkomen. Opbouwdieiist. Aanmelding ter Haarlemsche gemeentesecretarie vóór 8 Juli. De burgemeester van Haarlem maakt bekend, dat de sedert 15 Mei 1940 met groot verlof gezonden onderofficieren, korporaals en soldaten, ingevolge bevelen van den Duitsehen Commissaris voor de demobilisatie van de Nederlandsche Weermacht van 24 Juni 1940, zich vóór 8 Juli a.s. weder bij hem moeten aanmelden, wanneer zij tot dusver geen ar beid konden vinden of weder werkloos zijn gewor den en een vrijwillige aanmelding voor arbeid in Duitschland niet heeft plaats gehad. De aanmelding moet geschieden ter gemeente secretarie, le afdeeling tusschen 9 en 2 uur, Zater dag tot 12 uur. Verlofpas meebrengen. Singapore in staat van verdediging. LONDEN. (D.N.B.» Officieel is bekend ge maakt, dat met het oog op den „algemeenen toestand"' in het verre Oosten Singapore in staat van verdediging wordt gebracht. Het woord is aan De Weiss: Het is een droevige maar in tegenspoed troostende waarheid dat de mcnsch uiterst zelden een aanmerkelijken trap van le venswijsheid of bestendig geluk verwerft langs een anderen weg dan die van tegen spoed. Door den Rijkscommissaris Het Rijkscommissariaat deelt mede De in functie zijnde burgemeester van dc gemeente Den Haag, Mr. S. J. R. de Moncliy, is op last van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche ge bied uit zijn ambt ontslagen. De werk zaamheden van den burgemeester worden voorloopig door den oudsten wethouder waargenomen. (A. N. P.) Spanje roept nieuwe lichting op. MADRID, (D,N.B.) De lichting 1937 is onder de wapenen geroepen. De reeds goedgekeurde dienstplichtigen moeten zich in de periode van 2 tot 5 Juli melden. BETOOGINGEN VOOR VREDE IN ZUID-AFRIK A. ANGOLA, (A.N.P.) Overal in de unie van Zuid-Afrika worden bijeenkomsten en betoogingen gehouden, waarin op felle wijze tegen dc politiek van Smuts geprotesteerd wordt. Op talrijke aanplakbiljetten, die des nachts op de muren worden aangebracht wordt geëischt, dat terstond met Duitschland en Italië vrede gesloten wordt. Naar aanleiding hiervan achtte de Britsche af gevaardigde Blackwell het noodig, tijdens een diner te verklareni dat <^e ttfd niet ver meer is, dat door afkondiging van het oorlogsrecht of andere geschikte maatregelen tegen de bedreiging van binnen uit zal worden opgetreden. Van alle naties van het Britsche wereldrijk verkeert de unie in het grootste gevaar. Aan de neutraliteitsbetoogingen diende met de krachtigste middelen een eind te worden gemaakt. Zes weken lang van deze bijeenkomsten, zoo meende Blackwell. zouden ons land in den beklagenswaar- digen toestand van Frankrijk brengen. JUBILEUM J. WOUDSTRA. Naar wij vernemen vierde de heer J. Woudstra, concierge van de M. T. S. te Haarlem, Dinsdag zijn zilveren jubileum. Dien dag was hij n.l. 22 jaar concierge aan de M. T. S., na eerst 3 jaar dezelfde functie bij de Ambachtsschool te hebben vervuld. Er waren veel bloemen en de directeuren van de M. T. S., dr. ïr. G. de Gelder; de heer J. C. Slagter, leeraar aan die school en een lid van het bestuur spi-aken den jubilaris hartelijk toe. De vlootbouw in de V. S. WASHINGTON (D.N.B.) Het ministerie van marine heeft weer orders geplaatst voor den bouw van 45 nieuwe oorlogsschepen t.w. 11 kruisers. 20 torpedojagers. 13 duikbooten en een moederschip voor watervliegtuigen. De totale tonnage dezer schepen bedraagt 193.009 ton. De kosten bedragen in totaal 500 millioen dollar. Op grond van een door Roosevelt onderteekende wet kan de president in tijden van een door hem zelf geproclameerden noodtoestand .den werktijd op de scheepswerven tot meer dan 48 uur per week verhoogen. Op grond van een verleden week door Roosevelt onderteekende machtigingswet inzake het vormen van reserves aan grondstoffen, die voor den oorlog van belang zijn, hebben de federale autoriteiten voor den economische herbouw een rubber-reser vemaatschappij en een metaal-reservemaatschappij met 'n kapitaal van 5 millioen dollar elk, opgericht. Incidenten in Bessarabië bijgelegd* BOEKAREST, 2 Juli (D.N.B.) Dc generale staf heeft een communiqué uitgegeven, dat als volgt luidt: Op 1 Juli zijn de evacuatie-operaties in Bes sarabië voortgezet tot de lijn ten noorden van Seletin ten noorden van Ciudei Adancata- Boian Diautzi Edinita Recea Chisca. Reni Calarasi Ciuciulenl Romanesti Laculchiati. Incidenten, die op eenige plaat sen waren ontstaan door den overhaasten op- marscb van snelle Sovjet-Russische eenhe den. zijn door besprekingen tusschen de we- derzijdsche militaire chefs op bevredigende wijze geregeld. HEDEN: 8 PAGINA'S. ActikeCetu- De regeling voor de brandstoffen. pag. 1 Flitsen: Moddervoeten pag. 3 B. A.: In den Zomeravond. pag. 3 A. J. D.: Spirea. pag. 4 H. H. N. Jr.: De zon schijnt over de velden. pag. 6 Achtste Zomerconcert van de H.O.V. pag. ij J

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1