De verduistering AGENDA. BONTMANTELS DINSDAG 2 J Ut I 1940 H A A R L E M'S DAGBLAD ZOMERZITTING PROVINCIALE STATEN. Hedenmorgen half elf werd de zomer zitting van de Provinciale Staten van Noord-Holland heropend. De heer Rodrigues de Miranda (S. D. A. P.), die weer in de Staten is teruggekeerd, legt in handen van den voorzitter de bij de wet ver- eischte beloften af. De Voorzitter heet hem welkom en zegt: „Uw oude plaats staat nog voor u open!" Bij het voorstel ten aanzien van een adres van het bestuur der Stichting Volksmuziekschool te Am sterdam om subsidie, bepleit de heer Hoogland (S D. A. P.) mede namens eenige andere leden hel toekennen van een subsidie van f 2000 per jaar. Vooral in dezen tijd acht spreker het noodig, dit cultureele werk te steunen; deze school heeft met financieele moeilijkheden te kampen. De heer Dor jee (Chr. Hist.) heeft ook veel sympathie voor deze school, maar hij acht deze sub sidie-aanvraag te voorbarig. Daarom zal hij vóór het afwijzend voorstel van Ged. Staten stemmen. De heer Wit tem an (R.K.) (Ged. Staten) merkt op, dat ook het college van Ged. Staten veel waardeering voor het werk van deze muziekschool heeft, maar hij ziet in dit subsidie geen aanleiding om in dezen een uitzondering toe te staan. Het voorstel-Hoogland c.s. wordt aangenomen met 3430 stemmen. De voorstellen tot wijziging van het „Ambtenaren reglement 1920" en tot wijziging van het „Salaris reglement 1920" worden zonder discussie of hoofde lijke stemming goedgekeurd. Dit geschiedt ook met het voorstel tot aankoop van een strook grond te Bloemendaal ten behoeve van Het Provinciaal Zie kenhuis nabij Santpoort. Aan de orde komt het voorstel inzake de toepas sing van de wet van 4 April 1940, benevens tot vaststelling van een tweede suppletoire begrooting der provinciale inkomsten en uitgaven voor den dienst 1940, tot het aangaan van een geldleening en tot het opnemen van voorschotten uit 's Rijks kas Dit dient tot bestrijding der kosten van de maat regelen ter beperking van gevaren, voortvloeiende uit beschadiging van waterstaatswerken in de pro vinciën Zuid- en Noord-Holland en Utrecht in verband met de tegenwoordige buitengewone om standigheden. Voorgesteld wordt een geldleening aan te gaan van f 1.000.000 tegen een reëele rente van ten hoogste 6 pet. per jaar. Na eenige technische opmerkingen van de heeren V a n V u g t (anti-rev.), D e R o o s (S. D. A. P.) en Kooyman (V. D.), die door Mr. Bomans (R. K.) namens Ged. Staten worden beantwoord, wordt het voorstel goedgekeurd. GELDLEENINGEN. Ged. Staten worden gemachtigd, een geldleening van f 5.600.000 aan te gaan ter bestrijding van de kosten van uitbreidingswerken ten behoeve van het P. E. N. en van f21.500 voor vernieuwing van de vernielde Schippenbrug in den polder De Berkmeer. Alle overige agenda-punten gingen onder den hamer door. Deze zomerzitting heeft vijf kwartier geduurd. Zon onder 10.04 Zon op 5.23 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. Openluchtdag Chr. Lyceum. Maandag is op het terrein aan de Leidschevaart te Haarlem het sportfestijn van het Christelijk Lyceum voortgezet voor den z.g. „bovenbouw", meisjes en jongens van de hoog'ere klassen. Berekend volgens de Finsche puntentelling voor de jongens werden de kampioenschappen van de school behaald door Helga Bergman en Leo Rijk- hoek. na spannenden strijd met de kampioenen van verleden jaar, resp. Truida Parlevliet en Pasteuning. De strijd om de eerste prijzen was uiterst span nend; dat men bijna een allround-athlete moet zijn om tot een eersten prijs te komen onder zulke krachten als op deze school, ondervond het meisje Nijenhuis, dat op alle nummers uitblonk, doch dat zich door slechte resultaten bij het balwerpen als laatste klasseerde en zichzelf kansloos maakte. De uitslagen zijn: Meisjes derde klasse: 1. T. Parlevliet (vèrsprin- gen 4.03 M., hoogspringen 1.25 M., kogelstooten 8.65 M., balwerpen 38.72 M. en hardloopen 80 M. in 10.9 sec. 2. W. Elderhorst. 3. A. Glasz. Meisjes vierde en vijfde klasse: 1. H, Bergman (vèrspringen 4.31 M., hoogspringen 1.40 M., kogel stooten 7.61 M., balwerpen 42.27 M. en hardloopen 80 M. in 11.6 sec.). 2.1. Crolla, 3. G. van Keulen. Meisjes (beste prestaties): Vèrspringen: G. Sjouker 4.45 M., Hoogspringen: T. Barger en H. Bergman 1.40 M., Kogelstooten: W. Elderhorst 8.80 M., Balwerpen: G. Steneker 45.23 M., Hard loopen (80 M.)A. Glasz 10.8 sec. Jongens tot en met 16 jaar: 1. Noorda (speer werpen 35.74 M., vèrspringen 5.16 M., hoogsprin gen 1.55 M., kogelstooten 8.10 M., hink-stap- sprong 9.77 M. en hardloopen 100 M. in 12.4 sec.). 2. Kastelein. 3. Oudman. 4. Jens, 5. Vermey. Jongens 17 jaar en ouder: 1. Rijkhoek (speer werpen 38.41 M., vèrspringen 5.42 M., hoogsprin gen 1.60 M., kogelstooten 12.52 M., hink-stap- sprong 11.30 M. en hardloopen 100 M. in 12.2 sec. 2. Pasteuning. 3. Bos. 4. Hennis. 5. Geerling. Jongens (beste prestaties): Vèrspringen: Bos 5.96 M„ Hoogspringen: Bos en Geerling 1.70 M., Kogelstooten: Rijkhoek 12.52 M., Hink-stap- sprong: Bos 12.55 M., Hardloopen (100 M.) Pasteuning, Groen en Oudman in 11.9 sec., Speer werpen: Hennis 43.82 M. Het bijzonder geslaagde sportfeest werd geslo ten door den conrector, dr. Van Steenwijk, die in een geestig speech je de technische leiding, mej. Fonkert en den heer P. Rol, de jury en de tel- commissie dank bracht voor de wijze, waarop zij den grooten sportdag 1940 hadden doen slagen. Daarna reikte de heer Rol de prijzen uit. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 2 Juli 1940. Bevallen: 1 Juli, P. J. M, BatenBieseman, z. Overleden: 29 Juni, E. C. M. van Hallvan Pan- huijs, 60 j., Spruitenboschstraat; 30 Juni B. H, Jur- gens, 67 j., Schalkwijkerweg; 1. Juli, C. G. Dekker Jansen, 85, j., Zijlstraat; 2. Juli, J. Th. van Vessum, 60 j., Kam per laan. Ondertrouwd 29 Juni: E. van Dijk en M. P. M. Houtzager. DINSDAG 2 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling van 8 tot 9 uur. Frans Hals Theater: „Vooruit met de geit", 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De jonge Dr. Kildare", 2.30. 7 en 9 uur. Rembrandt Theater: „Huwelijksproblemen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Mr. Moto op het eiland des doods", 2. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. WOENSDAG 3 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken san Haarlemsche schilders, 104 uur. &BOUVY•Keum20\JTMrtdze£igei boaZunTR\-fooc.ioitict.p.ki/opaA (Adv. Ingez. Med.) Haarlemsche Orkest Vereeniging Achtste Zomerconcert De eerste der beide Orkestsuites, die Edvard Grieg uit zijn in de jaren 187476 geschreven mu ziek bij Ibsen's drama „Peer Gynt" heeft samen gesteld, is, hetzij in originali, hetzij in arrangement bekend en beroemd geworden in alle deelen der wereld, waar de Europeesche muziek is doorge drongen. De volgorde der vier stukken, waaruit zij bestaat, stemt niet overeen met die, waarin ze bij het drama optreden, maar de inhoud in zóó weinig raadselachtig, dat ze ook buiten verband met de dramatische handeling ten volle te genieten zijn, vooral wanneer ze zoo fijnzinnig vertolkt worden als Maandagavond onder Toon Verhey's leiding het, geval was. Het eerste stuk, „Morgenstimmung" is een Noorsche idylle: Peer heeft de door hem ge schaakte Ingrid naar huis gestuurd en aanschouwt nu hoog in het Noorsche bergland den zonsopgang en het ontwakende leven. In „Ases Tod" is de stemming: het afsterven van Peer's oude moeder, met hoogsteenvoudige harmonische, dynamische en orkestrale middelen meesterlijk weergegeven. „Anitra's Tanz" speelt in het Marokkaansche land; een Oostersch gekleurd thema wordt gecontras teerd met een, waaruit smachtend verlangen spreekt. „In den Hallen des Bergkönigs" schildert Peer in de onderaardsche verblijfplaats van den koning der kabouters, waar hij echter in 'f' geheel niet veilig is, want de kabouterschaar maakt het hem geducht lastig om hem tot toegeven aan hun eisch: kabouter te worden, te dwingen. In dit stuk wordt de stijging uitsluitend door dynamische mid delen bereikt. Ases Tod" wordt vaak ter nagedachtenis van overledenen gespeeld. Was het wonder, dat de suggestieve vertolking van Maandagavond door een stilte gevolgd werd, waarin we spontaan de velen, die in de vervlogen weken gevallen zijn, herdach ten? Maar het leven herneemt zijn gang. „Anitra's Tanz" riep er ons in terug: voorzeker op minder banale wijze, dan waarop dat in de kritieke Mei dagen door sommige radio-muziekuitzendingen gedaan werd. In het Hallen-stuk trof de mooie ge lijkheid der uitvoering. De liederen van Moussorgsky hebben we meer malen door Ans Stroink hooren vertolken, het ge halte dezer vertolkingen maakte het verzoek tot herhaling volkomen begrijpelijk. We hebben weer genoten van haar uiterst gevoelige reproductiekunst, die elke nuance dezer eigenaardige, doorgaans zwaarmoedig getinte composities volgde en weer gaf, en die een genieten ook zonder het verstaan van de Russische teksten mogelijk maakte. De fijne, kleurrijke orkestratie, in enkele der liederen van Marinus Adam's hand droeg niet weinig daartoe bij. De erkentelijkheid voor Ans Stroink's prachtige vertolkingen uitte zich in langdurige bijvalsbetui gingen. Niet minder warm waren die na de auditie van Beethoven's Zevende. Toon Verhey gaf het eerste Allegro in gereserveerd tempo; het Allegretto in geheimzinnig halfdonker; Scherzo er. Finale echter liet hij, zonder tot bandeloosheid te vervallen, gaandeweg zich uitleven tot die sfeer van dithyrambische verrukking bereikt werd, die Wag ner als een „apotheose van den dans" zag. Ook dit Zomerconcert heeft ons weer goed gedaan. K. DE JONG. Officiëele valutakoersen bekend gemaakt. Voor het eerst sinds 9 Mei zijn er thans weer omrekeningskoersen verschenen. De Nederlandsche Bank heeft ^Maandag aan- en verkoopkeersen ge publiceerd voor valuta's en bankpapier. Krachtens verordening is' het verboden, buitenlandsche be taalmiddelen of in een buitenlandsche geldsoort uitgedrukte geldswaardige papieren en vorderingen te verkrijgen of te vervreemden tegen een hoogeren koers dan die het laatst door de Nederlandsche Bank is gepubliceerd. Buitenlandsche betaalmiddelen en geldswaardig papier, waarvoor de Ned. Bank geen koersen pu bliceert, mogen niet verhandeld worden tegen hoogere koersen dan die, welke de Ned. Bank tel- kemale op aanvraag van belanghebbenden zal hebben bepaald. Deze aanvragen moeten verge zeld zijn van een goedkeuring daartoe. Valuta's (schriftelijk en t.t.) AMSTERDAM, 1 Juli. Berlijn 75.28—75.43. New York 1.88 3/16—1.88 9/16. Stockholm 44.81—44.90. Zürich 42.46—42.54. Bankpapier: Stockholm 44.76—44.94. Zürich 42.42—42.58. De omrekeningskoersen van 9 Mei, den dag voor dat Nederland in den- oorlog betrokken wer'§ waren: Berlijn 75.60. New York 1.88 3/16. Stockholm 44.95. Zürich 42.24. Hieruit blijkt dus, dat de thans vastgestelde koersen voor Berlijn en Stockholm iets lager zijn, de koers voor Zürich iets hooger. - De gemiddelde nu vastgestelde dollarkoers is 1.88 3/8, welke koers reeds sinds lang als maximum grens voor het Amerikaansche devies werd ge handhaafd. Op dit niveau bedraagt de depreciatie van den gulden tegenover den dollar 22 pet Valuta's (Schriftelijk en t.t.) AMSTERDAM, 2 Juli. Berlijn 75.28—75.43. New York 1.88 3/16—1.88 9/16. Stockholm 44.8144.90. Zürich 42.54—42.62. Bankpapier: Stockholm 44.76—44.94. Zürich 42.50—42.66. (t.t. telegrafische transacties). Bommen in de omgeving van Franeker en te Kwintslieul. Het A.N.P. meldt: Zondagmorgen kwart voor vier heeft een Engelsch vliegtuig, vliegende langs de spoorlijn, drie bommen uitgeworpen, die in een weiland vielen, benevens nog een twintigtal brandbommen. Er werden drie groote kraters ge vormd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ook lyerd geen vee geraakt. Wel zijn de ruiten van enkele in de omgeving staande boer derijen gesprongen. KWINTSHEUL, 2 Juli (A.N.P.) In den afge- loopen nacht hebben Engelsche vliegers hun bom aanvallen voortgezet. Omstreeks drie uur zijn hier zes bommen neergekomen, waarvan vijf on middellijk ontploften. Een kapitale boerderij werd grootendeels vernield, terwijl van veel hui zen in den omtrek dakpannen werden afgesla gen en de ruiten vernield. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. en £jaan^ BARTELJORISSTRAAT 26-28 ALLE ZOMERARTIKELEN EN BMIQNBFB STAMKAARTMBSa (Adv. Ingez. Med.) EXAMENS. Examen Christelijk Lyceum. Aan het Christelijk Lyceum te Haarlem, afdee- ling Gymnasium, zijn geslaagd voor diploma A de dames: J. Banning, J. N. Breuk, N. G. Brinse Bos goed, E. G. van Egmond, G. C. Kanupinga; en de heeren: C. Alta, B. Biesheuvel, J. D. Boeke, S. Crommelin,, J. van Dok. P. A. Elderentoosch, A. H. Lentz, F. Rocsjen, F. P. Salverda, F. J. D. Theyse, L. Toornvliet. J. Wiersema, G. W. IJzerman; voor diploma B: de heeren L. C. Binsbergen, J. de Vries, A. J. Wiggers. De heer J. Sybrandi ten grave gedragen. Hedenmiddag te 12 uur is op de Algemeene Be graafplaats aan de Kleverlaan het -stoffelijk over schot ter aarde besteld van den heer J. Sybrandi, oud-administrateur der suikerfabriek Soember- hardjo op Java. Op de begraafplaats stond een commando opge steld van de W.A. der N.S.B. in zwarte uniformen. Onder tromgeroffel werd de kist' die bedekt was met een groote vlag der N.S.B.-kleuren en vele bloemen, in de groeve neergelaten, waarbij de nationaal-socialistische groet werd gébracht. Dr. H. F. Bartels uit Aerdenhout sprak een kort afscheidswoord waarin hij eraan herinnerde dat de overledene wist, dat hij niet lang meer te leven had. Hij had nog slechts één wensch, een glimp te zien van datgene waarvoor hij de laatste 7 jaar van zijn leven heeft gestreden. Het heeft niet zoo mogen zijn. De groep Aerdenhout van de N.S.B. waarvan hij groepsleider was, brengt hem een laatste groet. In zijn géést en naar zijn voor beeld, zeide spr. zullen wij verder strijden. Namens het bestuur der Natuurhistorische Vereeniging, waarvan de heer Sybrandi secretaris is geweest, spr# de heer C. Sipkes. Door zijn vriendschap en zijn voorbeeld bewees de over ledene de vereeniging groote diensten. Hij deed zooveel en hij deed zooveel moois. Vele aquarium vrienden heeft hij gewonnen. Hij heeft getracht de mensehen op een hooger cultureel peil te brengen. Dat is het beste 'wat een mensch kan doen. Een oud vriend' van den overledene dankte ten slotte namens de familie voor de belangstelling. Sybrandi was ae auteur' van het boek „Heit Aquarium". In zijn tuin aan de Westerlaan in Aerdenhout kweekte hij fruit en hield hij bijen. Hij maakte ook vele botanische excursies in de omstreken, waarbij hij eens bij Hillegom een voor onze streek groote zeldzaamheid vond: Anegallis tenella. Fel kon zijn critiek zijn op het geringe natuur behoud in onze omstreken. In den strijd daarvoor missen wij een enthousiast natuux-bescheriner, wiens idealisme ook andere bezielden. De regeling voor de brandstof. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart, maakt bekend, dat, in verband met de in trekking van de brandstoffenbeschikking 1940 no. 1, alsmede van alle tot dusverre verleende dispen saties en vergunningen, met ingang van Maandag tot wederopzegging aan handelaren, slijters en depothouders in den zin van de brandstoffenbe schikking 1939 no. 1, zooals deze gewijzigd is bij beschikking van 24 April 1940 no. 24641 n., (Neder landsche Staatscourant no. 80), onder bepaalde voorwaarden opnieuw dispensatie wordt verleend van het verbod tot 't verkoopen en afleveren van vaste brandstoffen; bedoeld in artikel 7 lid 1 van laatstgenoemde beschikking, en wel voor zoover betreft den verkoop en de aflevering van steen kolen, steenkoolbriketten, cokes, bruinkolen, bruin koolbriketten en petroleumcokes. Voor alle overige vaste brandstoffen geldt voorloopig een algemeene dispensatie. De. voorwaarden, waarop aan handelaren, als mede aan slijters en depothouders dispensatie wordt verleend, zijn neergelegd in een circulaire, welke bij de kantoren van de plaatselijke distributiedien sten gratis verkrijgbaar is. Handelaren wordt in hun eigen belang aange raden, zich zoo spoedig mogelijk op de hoogte te stellen van bedoelde condities, aangezien niet na koming daarvan intrekking van hun dispensatie tengevolge kan hebben. Slijters en depothouders zullen omtrent de geldende bepalingen worden ingelicht door de handelaren van wie zij hun brandstoffen betrekken. (A.N.P.) HAARLEMMERMEER MEJ. F. v. d. EEDEN JUBILEERDE. School 7 aan den Bennebroekerweg was Maan dag geheel versierd, daar het de dag was waarop Mej. F. v. d. Eeden 12J/2 jaar geleden aan de school in vasten dienst werd verbonden. De jubilaresse werd in de geurige en fleurige bloemenzaa.1 toegezongen door de heldere kinder stemmetjes; de kinderen boden de juf een mooi geschenk aan, waarbij Jantje Tuik een eigen ge dichtje declameerde. Hiervoor was^de jubilaresse toegesproken door het hoofd der school, den heer J. E. v. d. Oort, en vervolgens door een lid van het personeel en enkele leden der Oudercommissie. Later op den dag kwamen de oud-leerlingen binnen en werd de „juf" nogmaals toegesproken door don heer B van Schie. die thans een collega van zijn onderwijzeres is. De jubilaresse dankte voor de vele blijken van belangstelling. BLOEMENDAAL AANMELDING VAN VREEMDELINGEN. Het hoofd van plaatselijke politie, als bedoeld in artikel 1 van het Vreemdelingenreglement, in de gemeente Bloemendaal vordert, dat alle niet-Arische vreemdelingen, die tusschen 1 Januari 1933 en 1 Maart 1938 Duitschland hebben verlaten en thans hun woon- of verblijfplaats hebben in de gemeente Bloemendaal, zich binnen 8 dagen na dagteekening van deze bekendmaking bij hem aanmelden aan het bureau, gevestigd aan het adres Bloemendaal- scheweg no. 240 te Overveen (afd. Vreemdelingen dienst) onder medebrenging van hun paspoort en eventueel andere identiteitspapieren. Onverminderd de andere maatregelen welke kunnen worden genomen ten aanzien van de(n) vreemdeling(e), .die voornoemde aanmeldings plicht niet nakomt, vormt niet-nakoming dezer ver plichting overtreding van het strafbare feit, ge noemd in art. 26 van het Vreemdelingenreglemenl, strafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste duizend gulden. VOGELENZANG II ENGELWEDSTRIJD. Zondag hield de hengelaarsvereeniging „Nooit Gedacht" een wedstrijd oip witvisch in de Hoofd vaart, om het rijwiel, geschonken door de firma J. Ruigrok en J. Ruighaver. Na den wedstrijd werd de uitslag bekend gemaakt in het club lokaal van G. Blokker. De voorzitter, de heer P. Verhoeven, reikte de prijzen uit. J. Abswoude leg de voor de vijfde maal beslag op het rijwiel, met 153 stuks; 2. R. Monkel, 3. M. Ruighaver, 4. Th. Abswoude, 5. J. de Winter. 6. A. Stijnman, 7. P. Lagerweij, 8. A Weijers, 9 C. Heemskerk, 10. J. Boterbloem, 11. H. Eoterbloem, 12. F. Huitema, 13. Boesveld. HEEMSTEDE Nationale inzameling op 6 Juli. Geeft met milde hand! Dit is de collecte, welke van 15 tot 22 Juni werd uitgesteld, doch nu ten slotte op 6 Juli a.s. zal worden gehouden. Het „Comité tot Hulpverleening aan de geteisterde gebieden van ons Vaderland", dat, op verzoek van den burgemeester van Heemstede werd gevormd, herhaalt hierbij haar dringend beroep op de offer vaardigheid der ingezetenen! Geef met gulle hand als de collectebus wordt gepresenteerd! Het postgironummer van onzen penningmeester, den heer J. C. Bonder, is 204503, Bedenkt, dat er ZEER VEEL NOODIG is om het leed van vele landgenooten te kunnen verzachten! Uitdrukkelijk wordt verzekerd, dat de opbrengst van de collecte uitsluitend ten goede zal komen aan de Nederlandsche slachtoffers van de oorlogvoering in de Nederlandsche gebieden. Het Dagelijksch Bestuur: B. V. J. VAN HEES, voorzitter. E. L. LEFEBVRE, vice-voorzitter. B. G. GROENEVELD, secretaris J. C. BONDER, penningmeester. VELSEN Aantal werkloozen wederom gedaald. Het aantal werkloozen dat op 22 Juni 2252 bedroeg, was op 29 Juni gedaald tot 2186. In een gesubsidieerde werkverschaffing waren op laatstgenoemde datum geplaatst 367 arbeiders, tegen 380 een week tevoren. Het aantal ingeschreven volwassen werkzoe kenden bedroeg op 29 Juni 2484 (v.w. 2512) waarvan 335 (357) bouwvakarbeiders, 261 (283) metaalbewerkers, 19 (26) houtbewerkers, 24 (30) landarbeiders, 230 (228) havenarbeiders, 325 (315) visschers, 66 (62) kantoorbedienden, 847 (847) losse arbeiders. 321 (364) arbeiders in overige beroepen. Verder waren ingeschreven 110 (103) man nen onder 18 jaar, 57 (46) vrouwen boven en 22 (19) vrouwen onder 18 jaar. AANMELDING VAN VREEMDELINGEN. De Commissaris van Politie der gemeente Velsen vestigd de aandacht van belanghebbenden op de Al gemeene Bekendmaking, op de gebruikelijke plaat sen in deze gemeente aangeplakt, inhoudende de Wettelijke vordering, dat alle niet-arische vreem. delingen, die na 1 Januari 1933 Duitschland hebben verlaten en thans hun woon- of verblijfplaats heb ben in de gemeente Velsen, zich binnen 8 dagen na dagteekening van deze bekendmaking bij hem aanmelden aan het Hoofdbureau van Politie, ge. vestigd aan het adres Tiberiusplein No. 1 te IJmui- den-Oost, tusschen 9 en 12 uur en tusschen 14 en 17 uur, onder medebrenging van hun paspoort en eventueel andere identiteitspapieren. SANTPOORT GESLAAGD. De leerlingen van de School met den Bijbel Trieneke de Jonge, Han de Jong en Nico Rol slaagden' voor het toelatingsexamen van de R.I-I.B.S. te Velsen. Han de Jong slaagde boven dien voor het toelatingsexamen van het Kenne- mer Lyceum. DE BREDERODE-KEMPHAAN-COMBINE NOEMT ZICH „TERRASVOGELS". Geruimen tijd geleden deden wij reeds i deeling van de fusie tusschen De Kemphai Brederode. Thans vernemen wi.f lat de nieuwe comb zal uitkomen onder den naam van „Terrasvc welke naam gekozen is, omdat het Bredt terrein, waarop de combinatie in de toekom spelen, grenst aan het bosch dat nu nog heet ras". Het dagelijksch bestuur bestaat uit de t P. Altena. voorzitter; J. v. Egten Jr., seen Hoofdstraat 98; P. de Jager, penningmeeste; PERSONALIA. Voor het middenstandsdiploma „Algemeene delskennis" zijn geslaagd de heeren D. Post Spanjaard, beide van hier. CONCERT. Behoudens toestemming van de betrokken riteiten zal het fanfarekorps „Wilhelmina" Juli a.s. onder auspiciën van Santpoort's I een concert geyen in 't Rijkenspark. Voorts staan o.a. nog concerten 'van Humana", de harmonie g Ypollo" en het syn nie-orkest „Euterpe" op het programma. IJMUIDEN Marktberichten en besomminge IJMUIDEN 2 Juli Bot f6—f4,90 per 10 K.G.; Spiering f 1,60 per 6 K.G.; Baars 2623 c.. Blei 1514 c., Sr baars 4944 c., Forel 9086 c., alles per K.G BEVERWIJK Examens L.O. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool a slaagden voor het examen 1. o. de heeren I Oosterman, Amsterdam, J. J. M. Post, Delft en van Ray, Hoorn. Het gouden jubileum van het gasbedrijf herdacht. Personeel schonk een huldeblijk. Het gouden jubileum van het gemeentel gasbedrijf is Maandag officieel herdacht n een receptie van het gemeentebestuur in werkkamer van den directeur van het jubile rende bedrijf. Het personeel heeft het gemeeni bestuur bij deze gelegenheid een schilderst' aangeboden, een voorstelling gevend van 1: eigen productiebedrijf in 1922. De aanbieding van dit geschenk geschiedde in apax-te bijeenkomst, die aan de receptie voc ging, in tegenwoordigheid van het voltallige meentebestuur, de raadsleden mevr. KempI en den heer N. Paschier als leden van de comm van bijstand in het beheer van het gasbedrijf, heer W. C. Huisman, secretaris dier commissie, heer K. Steyn, oud-wethouder van het bedrij: van het vrijwel voltallige personeel van het bedrijf. REDE VAN DEN DIRECTI De directeur van het gasbedrijf, de heer H. J Groot, vestigde er allereerst de aandacht op, het op dezen gedenkwaardigen dag een halve e geleden is, dat dit bedrijf als overheidsbedrijf geëntameerd. Het zilveren jubileum, aldus directeur, kon in den wereldoorlog niet worden vierd, thans valt het gouden jubileum weer in z periode. Spr. was verheugd, dat het gemeenti stuur toch besloten had om dit jubileum onopgemerkt te laten voorbijgaan. Deze tijd, a spr., toont ongevraagd aan van welke groote w. de het gasbedrijf is. Het personeel heeft meer dan normale w< zaamheden moeten verrichten. Het heeft de gri drukte weten op te vangen zonder dat het be< gestoord werd. De directeur betuigde daarvoor het personeel erkentelijkheid. Vervolgens dankte spr. het college van B. en voor het in het bedrijf gestelde vertrouwen en de aan den directeur gelaten vrijheid om de m: regelen te nemen die noodig waren om het be< te doen uitgroeien. De directeur eindigde zijn toespraak met wensch, dat het bedrijf ook in de toekomst een t van veel vreugde zal mogen zijn. Namens het personeel sprak de heer T. Rom< chef van de boekhouding, die zich verheugde c den groei van het bedrijf. De heer ^Romeyn hoopte, dat het den direct •zou mogen'gelukken het bedrijf tot grooter bloe brengen en zegde daarvoor gaarne de medewerk van het personeel toe. Burgemeester mr. K. J. J. Schol tens gaf te k nen, dat het college van B. en W. zeer gevoelii voor de wijze, waarop deze gedenkdag werd ir richt. Spr. wenschte directeur, personeel en ct missie geluk. We zien thans terug, aldus de bur meester, op wat de zeeman noemt het jourr van de reis. Het gedenkschrift, dat ter gelegenL van het jubileum werd uitgegeven, is te verge ken met zoo'n journaal en de daarin opgenor gebeurtenissen bevatten menige les voor de t komst. Hierna volgde de receptie, die door zeer ve werd bezocht. Bijna alle raadsleden kwamen I gelukwenschen aanbieden. Maandag werd het gouden jubileum van het Beverwijkschc gasbedrijf herdacht. Het gemeentebestuur recipieerde. Tweede van links burgemeester mr. H. J. J. Scholtens, vierde dc heer H. J. de Groot, directeur van het jubileerende bedrijf. Geheel rechts de gemeente-secretaris de heer A. A. Post

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2