Laatste "BuiMen «BOUVY KlUKBHZOUT,ffGbjntd. DOOR HfT TRI-PROCÉDÉ. 1ScJ.fi.kUapaAO- AGENDA. (Adv. Ingez. Med.) De verduistering BURGERLIJKE STAND mm f m de Omstie&en IJMUIDEN VELSEN BEVERWIJK SANTPOORT HEEMSTEDE n t y p x g 9 ;t u t: t mo Bejaard echtpaar slachtoffer van gasverstikking. Gisternacht is te Leersum een tragisch ongeval gebeurd, waarvan het echtpaar v. d. B. het slacht' offer is geworden, aldus bericht het A.N.P. Toen de melkboer gisterochtend op herhaalde lijk bellen aan de woning van het echtpaar geen antwoord kreeg, verschafte hij zich met geweld toegang tot het huis, waar hij den man en de vrouw bedwelmd in de slaapkamer aantrof. Bij onderzoek bleek, dat een gasslang van de leiding was geraakt, waardoor het gas tot in de slaap kamer doorgedrongen was. De melkboer paste onmiddellijk kunstmatige ademhaling toe, hetgeen alleen bij de 67-jarige vrouw nog baatte. Bij den 69-jarigen man waren de levensgeesten reeds geweken. De vrouw verkeert nog in levens gevaar. HAARL. AMUSEMENTS VEREENIGING „EVERYBODY". De Haarlemsche Amusements Vereeniging „Everybody" heeft Maandag haar jaarlijksche vergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer Loe Daniels. Medegedeeld werd dat verschillende besprekin gen zijn gevoerd met directies en zaalhouders te Haarlem. De opening van het a.s. seizoen zal geschieden in het gebouw van den Haarl. Kegelbond: show en band zullen afkomstig zijn van de A.V.R.O.. De balleiding berust als steeds bij Joh. van Duyn. TT X X E T, F M'S DAG BT A D' OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN Donderdag 11 Juli a.s. zal in de Begijnhofkapel aan 't Begijnhof 6 te Haarlem, spreken ds. C. J. Hoe kendijk, Vrij Evang. pred. te Bussum, hiertoe uitge- noodigd door het Comité voor Opwekkingssamen komsten. 1-Iet Chr. Gemengd Koor „Asaf" zal zijn medewerking verleenen door enkele liederen ten ge- hoore te brengen. KOERSEN NEDERLANDSCH CLEARING- INSTTTUUT. 's-GRAVENHAGE, 8 Juli. (A.N.P.) Koersen voor stortingen op 9 Juli 1940 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 75.43 Lires 9.55 Turkschc ponden 1.45 1/4 Deensche kronen 36.40 Noorsche kronen 42.80 PROPAGANDASCHIP „KLEIN ARTIS". Heden is te Haarlem aangekomen het Propa- gandaschip, annex Schoolmuseum „Klein Artis' met inzendingen van de Ned. Natuurk. Vereeni ging, het Koloniaal Instituut te Amsterdam, „Na- tura Docet" te Denekamp, de Vereen, tot behoud van Natuurmonumenten, de Landbouw Hooge- school te Wager.ingen, de Ned. Heide Mij. en vele andere vereenigingen en organisaties. Het schip heeft ligplaats genomen in het Spaarne bij de Langebrug en bevat, zooals uit bovenstaande opsomming van vereenigingen reeds blijkt, een uit gebreide tentoonstelling op natuur- en praehisto- risch gebied, alsmede een Koloniale collectie. Het schip heeft ruim vijf jaar geleden ook een bezoek aan Haarlem gebracht, maar sindsdien is de tentoonstelling belangrijk uitgebreid en ver anderd. Zij is een bezoek, waarvoor deze vacantie- dagen zich goed leenen, ten zeerste waard. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP WOENSDAG 10 JULI 1940 Progr. I Jaarsveld. Van 10.30 nm.—11.30 nam. Gram.platencon- cert voor de Radio-distributie. Progr. il Kootwijk. Progr. III Duitsch station. Progr. V idem, 7.00-8.00 Eigen gram. plateneon- cert. Dansmuziek. 1. Avalon, Ramblers, 2. Weekend, Will Glahe, 3. Hang your heart on a hickery limb. Bob Crosby; 4. Warum hat die Adelheid* keinen Abend fur mich Zeit, Eugen Wolff; 5. Undeci ded. Benny Goodmaft; 6. Eine Nacht auf Java, Adalbert Lutter; 7. Shoot the likker to me John Boy. Nat Gonella; 8. Ich will mich nicht -ver- lieben, Erhard Bauschke; 9. Swing from Paris, Q. du Hot Cl. de France; 10. What goes up must come down. Bob Crosby; 11. Liza likes nobody Ramblers; 12. Jede Stunde ohne dich, Will Glahe; 13. Don 't worry "baut me, Bob Crosby; 14. Ein kleines weisses Haus, Eugen Wolff; 15. The lady's in love with you, Benny Goodman; 16. Ja bei Nacht. Adalbert Lutter; 17. There's a hole in the old oaken bucket. Nat Gonella;. 18. Begin the beguine, Andrew Sisters. 19. Das ganze Leben ist ein Roman, Erhard Bauschke. Duizenden kilo's zwarte bessen worden dagelijks verzonden, nu de pluk in vollen gang is. Vele handen hebben druk werk, terwijl de oogst uit vrachtauto's in de spoorwegwagons wordt overgeladen. DINSDAG 9 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling van 89 uur. Gemeonte-Eleetriciteitsbedrijf: Kookdemonstratie. Rembrandt Theater: „Je hebt 't of je hebt 't niet" 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Inspecteur Vlijmscherp op Avontuur", 2. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Pygmalion", 2.30, 7 en 9 uur. Frans 1-lals Theater: „Vooruit met de geit" (ge prolongeerd). 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. WOENSDAG 10 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken San Haarlemsche schilders. 10—4 uur. In Engeland. Recruteering van de geheele mannelijke bevolking in aantocht? STOCKHOLM, 9 Juli. (D.N.B.) De Engelsche bevolking is in het afgeloopen weekeinde door verscheidene alarmeerende berichten opgeschrikt. Eerst werd bekend dat behalve alle landkaarten, baedekers en Cook's reisgidsen, ook alle school atlassen in beslag genomen zouden worden. Zelfs de aanschaffing en verkoop van kleinere kaarten is verboden en wordt bestraft. Nog grootere veront rusting veroorzaakte het verbod naar buitenland- sche radiostations te luisteren. Nog onlangs had liet Britsche ministerie van voorlichting verklaard dat elke vrije Engelschman zonder gevaar naar de radio-uitzendingen van Hamburg en Bremen in de Engelsche taal kon luisteren. Naar de „Allehanda" uit Londen meldt zijn reeds verscheidene personen tot hooge gevangenisstraffen veroordeeld, daar zij naar Duitsche radiostations geluisterd hebben. Voorts meldt de „News Chronicle" dat de recru teering van de geheele manlijke bevolking van En geland voor de verdediging van het land terstond venvacht kan worden. De arbeidskrachten zouden voor het aanleggen van loopgraven en verdedi gingswerken gebruikt worden, daar de troepen, die tot dusver dit werk verrichtten, thans voor zuiver militaire doeleinden noodig zijn. Hoever deze ont wikkeling reeds is gegaan blijkt uit een bericht van „Aftonbladet" uit Londen, volgens hetwelk reeds duizenden Londensche burgers tot het aanleggen van schuilgreppels verplicht zijn. De straten van Londen zijn vol mannen, die met houweelen en spaden zijn uitgerust. De regeering heeft tal van autobussen in beslag genomen om de burgers te vervoeren. Ook vrouwen ontbreken niet. Zij heb ben tot taak de zandzakken te vullen, die worden aangebracht op plaatsen waar de stad bijzonder kwetsbaar is. Grondwetsherziening in Frankrijk. Goedgekeurd door den ministerraad. GENèVE 9 Juli (D. N. B.) Naar de Fransche radio meldt heeft de ministerraad onder voorzitter schap van president Lebrun in zijn vergadering van Maandagavond de plannen voor de grondswets- herziening goedgekeurd en den vice-premier Laval belast met de vertegenwoordiging van den minister raad voor het parlement. Dam bij Aosta bezweken. Zeven dooden. TURIJN. 9 Juli. Zeven dooden zijn te betreu ren bij het bezwijken van een dam van het elec- trlsche krachtstation nabij Aosta, tengevolge waarvan deze streek onder water is komen te staan. Militairen zijn op de plaats des onheils aangekomen en hebben een aantal gewonden eerste hulp verleend. De plaatselijke autoriteiten zijn begonnen met een onderzoek naar de oor zaak. (United Press). De Fransclien in Engeland. Het D.N.B. verneemt uit Londen: Officieel verluidt dat de Franschen van nu af aan in Engeland als buitenlanders worden behan deld. De Fransche staatsburgers zullen derhalve, evenals andere buitenlanders, onderworpen zijn aan beperkingen, zooals het uitgangsverbod en het verbod, zonder bijzondere vergunning motorrijwie len en auto's te gebruiken. Bovendien gelden thans ook voor hen de verordeningen, die aan alle bui tenlanders den toegang tot de verdedigingszones zonder speciale vergunning der politie verbieden. Ciano in Frankrijk. Bezoek aan de Maginotlinie. BERLIJN, 9 Juli ID.N.B.) De Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, die op uitnoodiging van de rijksregeering op het oogenblik in Duitschland vertoeft en het Wes telijk oorlogsgebied bezoekt, heeft gisteren in ge zelschap van ambassadeur Al fier i, ambassadeur Buti, ambassadeur Von Mackensen, generaal- majoor Dittmar en Freiherr van Dörnberg ver scheidene vestingwerken van de Maginotlinie bezichtigd, waarom bijzonder hevig gestreden is. Graaf Ciano bezocht ook het Fort Doua-umont bij Verdun, waar hij zich door officieren liet inlichten over het verloop der krijgsverrichtin gen en zich onderhield met soldaten, die zich bij de bestorming van de bunkers hadden onder scheiden. Bij zijn tocht door Metz werd graaf Ciano door den burgerbevolking hartelijk toege juicht. NEDERL. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING AFDEELING HAARLEM EN O. Duinwandeling Castricum Bakkum. Zondag heeft een 20-tal leden een heerlijken dag doorgebracht in het mooie duingebied der Prov. Waterleiding bij Castricum. Wel begon de dag met. regen, maar de optimisten kregen weer gelijk: het werd droog en voor een duin wandeling was het weer bij uitstek gunstig. Onder leiding van den heer E. Vogelzang, hoofd van de terreinen van de Prov. Waterleiding en zijn assistent, den heer Van Elfen, werd van station Castricum door het voorm. Geversduin naar Bakkum gewandeld. De heer V. wees voor al op de verschillende aanplantingen van naald en loofboomen. Hij vertelde, dat op een klein ge deelte van de terreinen tijdelijk, met het oog op de voedselvoorziening, winterrogge geteeld zal worden. Heel wat plantennamen werden gevraagd, maar de botanici wisten alle weetgierigheid te bevredigen. En zij, die geen plantennamen no teerden, genoten evengoed van het mooie terrein met de forsche planten van slangenkruid en pastinaake het mooie Herfsthooi, de rose bloemen van het Zeepkruid en nog zooveel andere. En het jonge koolmeesje dat zijn kopje buiten het nestkastje stak. trok natuurlijk aller aandacht. Een bijzonder mooi plekje was ook het plasje, met de bloeiende eendekroos en pijlkruid. En dan het prachtige terrein, begroeid met Cana- deesche fijnstraal een zachtgroene vlakte, af gewisseld door een enkele touffe slangenkruid, en een paar hooge struiken van witte en gele honig- klaver, waar we bovendien, als bijzondere ver rassing, de zachte Wikke (Vicia villosa), fraai paarsviolet met witte vlag, vonden. Nadat op Johanna's hoeve de boterham was genuttigd, werd nog, langs het kampterrein door gewandeld naar het Dulnmeer, dat zich steeds meer bij de omgeving aanpast. Op het eilandje bevindt zich een vischdiefjes-kolonie. Met een wandeling over de kweekerij werd deze bijzonder mooie tocht waarvoor de heer Van Schaik den heer Vogelzang hartelijk dankzegde besloten. Britsch protest in Stockholm. STOCKHOLM, 9 Juli (D.N.B.) De Britsche gezant in Stockholm heeft gisteren bij het Zweed- sche ministerie van buitenlandsche zaken na mens de Britsche regeering ertegen geprotesteerd, dat de Zweedsche regeering aan Duitschland eenerzijds het goederenverkeer door Zweden naai en van Noorwegen en anderzijds het doortrekken van Duitsche militairen door Zweden heeft toe gestaan. Bevoegde Zweedsche kringen verklaren dat het hier nauwelijks een formeel Britsch pro test betreft. Na het bezoek van den gezant be schouwt men de zaak als afgedaan. De „Richelieu'' aangevallen. LONDEN, 9 Juli (D.N.B.) Reuter meldt dat de Britsche vloot op den ochtend van 8 Juli haar operaties tegen de eenheden van de Fransche vloot heeft voorgezet. Deze actie was gericht tegen het nieuwste Fransche pantserschip „Richelieu" (35.000 ton). Reuter beweert dat de actie met succes is bekroond. De demobilisatie in Frankrijk. GENèVE, 9 Juli. (D.N.B.) Het bureau van den Franschen minister-president publiceert een verordening van demobilisatie, volgens welke de demobilisatie zoo snel mogelijk moet geschieden en zich eerst tot de lichtingen 1914 en 1915 zal uit strekken. De verdere demobilisaties zullen in elkaar opvolgende lichtingen worden uitgevoerd. PERSONALIA. Aan de Leidsche Universiteit slaagde voor het propaedeutisch examen theologie de heer M. G. Sterrïnga te Haarlem. COÖPERATIEVE CENTRALE EIERVEILING PURMEREXD G.A. Aanvoer 80.000 eendeneieren 3.103.20; 70.000 kippeneieren 3.604.50. STEEKPARTIJ IN IIET HANG TE ROTTERDAM. ROTTERDAM. 9 Juli. In een café in het Hang is het den avord van 12 Maart tot een vechtpartij gekomen, waarbij de 37-jarige aardappelhandelaar J. F. v. d. N. den caféhouder H. de Bruin zwaar en diens vrouw licht verwondde. Heden moest v. d. N^zich voor de rechtbank verantwoorden. De vroiw van de Bruin was drie weken in het ziekenhuis verpleegd, terwijl de ca féhouder zelfs nu nog met een min of meer lamme arm loopt. Mr. Hoeffelman, de vertegenwoordiger van hot O.M. requireerde een gevangenisstraf van drie jaar en zes maanden. Uitspraak 23 Juli. ELKE BRANDENDE SIGAAQ (5 IN B055O1EN BRANDGEVAAR MEPLSL* tiElPcMÏ Fransche Kamerleden wenschen onderzoek naar het ontstaan van den oorlog. Rede van Laval te Vichy. BERN, 9 Juli (D.N.B.) Maandagmiddag heeft te Vichy een groote groep Kamerleden vergaderd. Op voorstel van Tixier-Vignancourt richtte de vergadering eenstemmig het verzoek tot de regeering onverwijld de politieke, civiele en burgerlijke verantwoordelijkheid te onderzoe ken voor het ontstaan en het voeren van den oor log, voor de onvoldoende Fransche middelen en de leiding der krijgsverrichtingen en voor recht vaardige straffen te zorgen. Daarna sprak de vice-premier Laval. Het ongeluk, zoo zeide hij, waarin ons de lichtvaardigheid van hen gestort heeft, die ons in den oorlog brachten, maakt het tot heiligen plicht vooral de leiding van Frank rijk te beveiligen. Wij verzoeken het parlement ons hiervoor middelen te verschaffen en een stemmig zijn vertrouwen in maarschalk Pé- tain te bevestigen. Zon onder 10.00 Zon op 5.30 Tusschen deze beide tïjdstipen moet verduisterd worden. HAARLEM, 9 Juli 1940. Bevallen: 5 Juli: J. A. M. DuineveldSchelle- kens d., P. J. MookhoekSchellekens z., 6 Juli: G. T. DuijnFrenaij z., E. J. de BruinNooij d., G. G. E. ErensHartogh Heys van Zouteveen z., 7 Juli: J. E. E. M. SchroderRitter d., J. H. Dal manKloek z„ 8 Juli: J. ModdermanBuiten huis d., M. E. DamaveKerstholt d., H. C. Blom Lijnzaat z., L. J. J. SchramaHendrikse d., N. GoosMiddelkoop d., 9 Juli; A. TinLelie z., W. C. Duijns—Nuijbens d. Overleden: 6 Juli: H. W. Teding van Berkhout van Marken 63 j., Baan; 7 Juli: W. Stokhuijzen 81 j Zomerlustiaan8 Juli M. Hamer 36 i.. Ha- zepaterslaan: J. van der Vis 54 j„ Zaanenstraat; J. M. P. Hazenberg 62 j., P. Kiesstraat. Ondertrouwd: 9 Juli: R. van der Wal cn S. G. Huijkinan. EXAMENS. CHRISTELIJK LYCEUM TE HAARLEM. Overgang 1940. Bevorderd naar klasse 6 Gymnasium: Annie van der Bend, Jopie Buurman, Piet van Driel, Henk Lagerwaard, Aafke Marmelstein, Arend Oostenrijk, Daan Otten, Jan Schalkwijk, Hemmo Siertsema, Gè Smit, Co Frederiks, Henk Lustig, Ykje Talsma, Karl-Heinz Schiller. Bevorderd naar klasse 5 Gymnasium: Cathrien Boekhout, Ankie Brand. Piet Cassee. Corrie de Clercq, Cor Duyvendak, Gretha Dijkshoorn, Gert Emanuel, Ella Heinsius, Charles Huysman, Ina Kruyer, Cor van Lokhorst. Bob Mendes de Leon, Herman Nortier, Daan Roos, Reinout Siertsema, Sonja Tromp, George van der Velden, Louis Bos man. Gerard Vermey, Kees Verplanke. Bevorderd naar klasse 5 H.B.S. A: Dé van den Berg, Helga Bergmann, Tine Boelens, Dick Bon nes. Wim Buyze," Ines Crolla, Uti Dieperink. Ineke Duisterhof, Mary Koopmans, Mies Krever, Homme Oudman, Hans van Overzee, Eric Posthumus Mey- jes, Jacob Reigersman, Annie Roodenburg, Tjeerd Roosjen, Otto de Rooy. Rietje Schenk, Tiny Stol, Arie Stolp. Trudy de Visser. Eddy Schneider. Bevorderd naar klasse 5 H.B.S. B: Jaap Baart de la Faille, Jan van der Boon, Adri van Bruggen. An ton van der Giessen, Kees Groenewegen, Ad Hebly, Jan Hennis, Jan van Henten, Anna Kastelein. Jan Kleinhout, Kees van de Linde, Wim Melius, Harry Posthumus Meijjes, Joop de Vries, Marth de Wilde, Hans Zijlstra, Ad van den Bos, Johan Dijkstra, Wim van Ekeren, Johan de Heus, Leen Jongejan, Go van Keulen, Walter Koschïn, Piet Maris, Hans van Monsjou, Claartje van Popta, Agda Schaap, Jos Swen, Jan van der Vaart, Bram de Vink, Piet Wiersma, Frans Wijkhuizen, Jaap van Eerde. Bevorderd naar klasse 4 Gymnastium: Dick Bakker, Ger Bruins, Henk Colijn, Gerrie Eringa, Henk van der Giessen, Hans Haan, Jan van Hae- ringen, Tine den Hartog, Loek de la Hayze, Marius van Heuven, Wilfred Honig, Evert Jongens, Jacob List, Jan Mülder, Anke Otten, Age Schaap, George Schmidt, Lineke Stufkens, Jan Vlaming, Nelly Wolff. Bevorderd naar klasse 4 H. B. S.: Nel Aalbers, Ton Aberson, Nico Beudeker, Jetske Boersma, Elly Eckhardt, Willy Elderhorst, Bart Hacquebord. Gijs Horzelenberg, Netty Huetinck, Jules Jens. Piet van Kooten, Annetje van Lennep, Co Lodder, Hannie van Lookeren, Huib van Riessen, Jaap Rozendaal, Gerrit Rijke, Jan Schaap, Kees Schuhman. Sicco van Steenwijk, Mineke Steneker, Geert Weert, Lidy van Wermeskerken, Hermien Wolters, Jasper Bos, Koosje Hutter, Reyer ten Napel, Bep Bergmeyer, Dirk van Alten, Tineke Barger, Riekje de Boer, Bert Bontje, Sari Buyze. Chris Dijkstra, Ida Felder- hof, Teuna Gauman, Alex Hagoort, Jan Hanhart, Ella Helderman, Phinelce Holdert, Tonnie Honing, Piet van aMrken, Joop van Merkesteyn, Everhard Oudman, Truida Parlevliet, André Peschar, Lenie Verhagen, Gré de Vos, André van Beaumont, Hans Baas. Hans van Dobbenburgh, Ina van Egmond. Ma- rietje Erkelens, Tiny Flesch, Ans Glasz, Gerrit Harmsen, Kees van Heerikhuïzen, Frits Janssen. Ad Kastelein, Nel Kranenburg, Clara Nortier, Jan Noorda, Jannie Nijenhuis, Arie van der Poel, Hans Poley, Dick de Ruiter, Leo Rijkhoek, Hanneke Schoenmaker, Henny Sjouwke, Gerrit Stenekei-, Herman Wiersema, Hannelore Winter. Bevorderd tot klasse 3: Charles de Beaufort, Willy Boonacker, Freek Boumana, Tonnie Brum- melkamp. Arend Dammers, Bert Elderhorst, Anneke Felderhof, Ton Goldschmeding, Jolly Hoekstra, Hilda Holwerda, Bertus Hopman, Joop Hulleman, Kok Jochemus, Wim de Jonge, Han nie Krever, Kees van Krimpen, Thea van Len nep, Mieke Loman, Max Oskeloéri, Wim Rijn- veld, Jack van dér Togt, André de Wilde. Anton Gehrels, Alie van den Berg, Peter Breukelaar, Dick van Dokkum, Johan Dijkshoorn, Rlnus Ebbers, Cor Frederiks, Jan van der Horst, Han de Jamaer, Mieke Kruseman, Jo Meyer, George Ockeloen, Hannie van' Sluisdam, Flip Stol, Wim de Vries. Marinus Kuik, Piet André de la Porte, Plonie Barendregt. Jan Beeckman, Jopie Blom, Bernard van Buggenum. Olga Crommelin. Rieki Doornekamp, Corri van Dorssen, Jaap Eckhardt, Piet Fockens. Harry Hamer, Dolf Heek, Harrie van Koningsbruggen. Theo Osinga, Everard Reynders. Wim Roggeveen. Coot je Sanders, Mar ten Scheffers, Lous van Schelven, Anny Schip per, Eefke Smit, Joeke Suyling. Joan Voors, Dineke Wolters, Frieda Woudhuizen, Henk Bij kerk, Rita van Ham. Willy Henning. Beatrix Koch, Peter Koel, Henk Koster. Betty de Nijs. Tineke van Popta, Gerard Smit, Tom Snoek. Karei Stroes, Joop van der Velden. Henk Ven te, Bart Verkruysen, Agaath Vlasveld, Lies van Wijk, Mientje Zomer. Ingeborg Zwiers. Anneke Simons. Jeanne Mandersloot. Fietje Hutter. Bevorderd naar klasse 2: Tilly Baarbé. Lydia van den Berg, Pim Brumemlkamp, Kees Buiten huis. Gert Emanuel. Piet van Huizen, Carla van der Kaay, Betty Lykles, Elsje van der Most van Spijk, Piet ten Napel. Kees van Overzee, Hans Pasteuning. Wim van Pelt. Floor van Styrum, Ank de Visser, Clarie van der Vliet. Jan van 'den Abee- le, Mies Auer. Bertha van den Berg, Jo Blom, Tonnie van Bockom Maas, Reinie Bruins. Rudi van der Ham; Karei Hanhart. Elsje Hultzer, Lien Hyszeler, Gerda Koning, Hugo Meyer. Thea Mumm, Karei Reigersman. Charles Slop. Jan Stroes, Niek Treurniet. Phliu Verhagen Metman. Alcon de Vries, Frans Wildeboer, Jan B. Zelden - rij'k, Jan Zonneveld. Rita Treurniet. Wim Boel houwer. Jaap Boersma, Foo Bos, Ada Bouma, Eric Bijleveld. Mary Cariot. Rob Colijn. Koos van Driel, Arnold Erkendiep. Mientje Gerritsen. Addie Geurtsen van Baaskamp. Rie Kastelein. Annie de Kogel, Bernard Loman, Corrie Loos, Tine Marea- dant, Elly Peuschgens. Jaap Robijns. Geesje Schenk. Arie Schornagel. Kees Spek. Benpeke Tollenaar. Johke Whitlau. Miesje Wijers. Loes Yntema Thea van der Zande. Lïesbeth Zwiers. Elsje Bos. Nellie Draak. Willy Draak. Lee Hoorweg. Dinie Koster, Jopie Lam. Free Meïring. Poppe van der Meulen. Tineke Minnema. Lenie Moerland. Piet van Noortwijk. Jan Roosen. Pieter Rot. Jaap van Santé. Theo Sparrius, Annamarietje van Steen- wenk. Tineke van Til, Jaap Tromp. Mies Visser. Bertus de Vries. Eddy de Vries. Martha Wesselius. Carry Wienbelt. N.B.: Voor enkele leerlingen, voor wie de be slissing moest worden uitgesteld zal de uitslag nader worden bekend gemaakt. (Ongecorrigeerd.) mi# Marktberichten en besommingen. Kleine schol f 14f 10 per 20 K.G. Bot f 11 per 20 K.G. Snoekbaars 55—46 c.. Baars 22—16 e., Blei 1514 c., Aal (klein) 3533 c., Snoek 40 c. alles per K.G. Bekendmaking van den Burgemeester. Oproep tot medewerking van de burgerij. De burgemeester brengt het volgende ter kennl van de inwonenden dezer gemeente: Het is gebleken, dat er onder de bevolking personen zijn, die niet voldoende inzicht heb ben in de tegenwoordige bijzondere omstan digheden. Met den meesten nadruk wordt er op ge wezen, dat elke onbehoorlijke handeling, elke. demonstratieve houding of daad ten aanzien van de Duitsche weermacht, haar leden of goe deren, ten scherpste afkeurenswaardig is en ten eenenmale achterwege blijven moet. Het algemeen belang der bevolking eischt, dj met kracht daartegen opgetreden wordt. Immei zullen maatregelen, welke de bui-gerij in haar gehei ernstig treffen, onvermijdelijk het gevolg zijn va af te keuren daden van een enkeling. Zoo zal ni< geschroomd worden, zoo noodig een bepaald stads deel volkomen van alle verkeer uit te sluiten. Meer dan ooit is het in deze tijden noodzakelijl dat volkomen orde en rust heerschen en dat ee: ieder, zonder uitzondering, zich waardig weet t gedragen. Ik roep aller medewerking in, om dat te bereik© en, welbewust van het daaraan verbonden belanj de politie bij te staan in haar taak, afwijkingen t voorkomen cn zoo noodig de daders van ontoelaat bare handelingen te achterhalen. De opbrengst van de Nationale Collecte. Een mooi bedrag ingezameld. De Zaterdag te Beverwijk gehouden collecte voo het Nationale Hulpfonds 1940 heeft een bedrag va: ruim f 3800 opgeleverd. Ongetwijfeld is dit een moe resultaat voor het ijverige comité en voor het leger tje collectanten en colleetriees. Reeds vóór de organisatie van de nationale col lecte had Beverwijk f 9000 voor de leniging vai allerlei nooden bijeengebracht, zoodat de ingezé tenen van deze gemeente zich van hun beste zijd hebben doen kennen. Bovendien werden nog eenige zwaar belade auto's met allerlei goederen naar Rotterdam ge zonden. MARKTBERICHT. Spinazie per KG 712. Postelein per KG 36 Andijvie per kist 5075. Wortelen per bos 69. Bieten per bos 5V2. Komkommers per 100 5.008.00. Aardappelen, klei per KG 4y2 Peulen per KG 2432. Doppers per KG 1218. Capucijners per KG 916. Raspers per KG 1418. Tuinboonen per KG 58. Snijboonen per KG 36. Heerenboonen per KG 2632. Bloemkool per 100 6.0018.00. Uien per KG 2035. Sla, per 100 krop 1.002.50. Rabarber per 100 bos 45y2. Pieterselie per bos 6. Selderie per bos V/25'/2. Aardbeien per doosje 1520. Aardbeien per slof 601.00 Bessen per KG 1824. Id. per slof 80. Kruisbessen per slof 54. NAAR 'T CONCOURS. „Santpoort's Gemengd Dubbel Kwartet" neemi op 28 Juli. onder leiding van Henk Arisz, deé aan een concours te Nijmegen. Het komt in dt hoogste af deeling uit en zal twee vrije nummer: ten gehoore brengen, n.l. „Den Uil" en „In Spe* culo". GESLAAGD. Voor het Middenstandsdiploma slaagden dezei dagen o.m. onze plaatsgenooten de heeren G. E Maarschalk en J. Oudendijk. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te verkrijgen bij: T. Loomans, Juliana- plein 9, zilveren armband; Schoenmaker, Wil- helminaplein 9, een brocheDiependaal Laan van Insulinde 24, broche; v. d. Putte, Binnenweg 171, badpak; v. Looy, Binnenweg 188, bril; Brandon, Heemsteedsche dreef 68, badpak; mevrouw v. d. Wiel, Glipperweg 116, crucifix; Lieve de Keylaan 14, ceintuur; P. Rozenhart, Ja- valaan 49, witte sierduif; v. Zijl, Iepenlaan 6, hond; Brunink, Zandvoortschelaan 156, hond; Schoo. Abr. Kuijperstraat 6, halsband; H. C. v. d. Schuur. Beethovenlaan 25, krukgrendel van koffermand; Roei en zeilvereeniging Spaar ne, tweepersoons kano; de Vries, Zandvoortsche laan 32. postduif; Bureau van politie, porte- monnaie; C. Willemse, J. v. d. Bergstraat 17, portemonnaie: T. Pol. Postlaan *5, distributie bon; Bureau van politie, pet en portemonnaie met inhoud; Meer en Boschlaan 19, rijwielbelasting- merk in etui: J. v. Deventer. Zandvoortschè laan 141. tasch; A. v. Vessem. Eikenlaan 21, vul pen; A. v. Nes. Eikenlaan 11. vischtuig cn zak; Brandon. Heemsteedsche dreef no. 68. parkiet: rie Vries. Koediefslaan 25 wollen vest; M. v. Os, Spaarnzichtlaan 22. vulpen. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: J. M. Bok met N. M. E. Brand. Plooy met A. Corba. Bevallen: A. Adema-Rinsma d. C. A. J. Veh- meijer-Dankelman z. H. A. M. Leeuwenberg- Muskens, z. - M. DE DREEFSCHOOL. Van de Dreefschool slaagden de volgende jon gens voor de toelatingsexamens van: H.B.S. A: Petrus H. Jossen, Fokke Kerkhof, Gerard Frans Putten, Joh. Rueb. H.B.S. B: Robert W. F. Berg, Joh, C. Ex, Jan Evert Hulsebos, Jan Jager. U.L.O.: Jacob Hiemstra, Jan Kluen, Florus Ko ning, Nic. Adi-. Santing, Reinder Schuitema, Ed. F. Stroo-Cloeck. Chr. Lyceum: Jacob de Jong, Eric Peereboom. Meisjes: voor H.B.S. A: Paulina L. de Visser. Voor Gymnasium: Cornelia J. Backer, Maria M. J. Snijders. Voor U.L.O.: Maria D. R. Baren, Margaretha Bert, Stientje Dekker, Willempje Eer de, Ilse Eggers, Elisabeth Corn. Geerlings, Wilh. M. Mannekes, Joh. Slacht, Petr. S. Stijger, Petr. M. de Visser. Anna Jeannette Zorge. Voor de Middelbare Meisjesschool: Hona Dijt, Carla H. Krause. Trude de Marcas. Voor 't Kopje 'te Bloemendaal) Mad Geerlings. Voor de Huis houdschool: Elsje M Grimmon. Voor de In-, dustrieschool: Elisabeth Stoffer, Ada Wesseling, Jean Corn. Langeveld.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2