FLITSEN 9Cet tuuitfe van mijn wiend. DINSDAG 9 JULI 1940 HAARLEM'S DA 'G B E A' D 3 De nieuwe bepalingen over verduisteren van rijwiellampen. Na het invallen der duisternis mag men niet meer zonder licht rijden. Het A.N.P. meldt: ter aanvulling van de nieuwe erduisteringsverordening van den Rijkscommis- aris. opgenomen in het Verordeningenblad voor iet bezette Nederlandsche gebied op 6 Juli 1940. naakt de bevelhebber van de ..Ordnungspolizei ieim Höheren S.S.- und Polizeiführer" officieel iet volgende bekend: De voornaamste nieuwe bepaling van de verduisteringsverordening is. dat fietsers ter stond na het invallen der duisternis niet meer zonder licht mogen rijden. Paragraaf 10 van de verordening bepaalt daarover, dat ook de fietsers met verduisterde lichten moeten rij den en dat de lantaarns van de fietsers zoo bedekt moeten zijn, dat een 3 tot 5 centi meter lange en 1 cm hooge rechthoekige ope ning het licht uit de benedenhelft van de lan taarn doorlaat. Door deze bepaling is een zoodanige verlichting fan den rijweg beoogd, dat den wielrijder veilig ij den mogelijk is en tegenliggers het rijwiel als oodanig kunnen herkennen. De afmetingen van le toegelaten lichtspleet komen overeen met de in juitschland geldende bepalingen. Daar in Ne- lerland veel meer van fietsen gebruik wordt ge naakt. wordt verwacht, dat in ieder geval slechts ie kleinste spleetlengte, namelijk die van drie .entimeter, zal worden toegepast. In samenwerking hiermede wordt er op gewe ien, dat de vervaardigers van verduisteringsmate- iaal voor voertuigen, fietsen inbegrepen, dit voor iet in den handel wordt gebracht bij de mate- iaalkeuringscommissie van de rijksinspectie voor ie bescherming der burgerbevolking tegen aan- fallen uit de lucht, Heerengracht 23, Den Haag, er goedkeuring moeten voorleggen. De materiaalkeuringscommissie controleert het langeboden verduisteringsmiddel of het beant- ïoordt aan de bedoelingen van de verduisterings- erordening. Daarbij is het voor verduisterings- niddelen voor fietslantaarns niet steeds noodig. iat zij bepaald de' in paragraaf 10 genoemde echthoekige lichtspleet hebben: de commissie tan ook andere verduisteringsmiddelen goedkeu- en die de in paragraaf 10 voorgeschreven licht- iterkte niet overschrijden en ook overigens aan ie voorschriften voor de verduistering voldoen, i Allen wielrijders wordt aanbevolen slechts irerduisteringsmiddelen aan te schaffen, die door tie keuringscommissie zijn goedgekeurd. De goed gekeurde afscherihingsmiddelen zijn gemerkt met >en ingeponste rechthoek van 20 bij 15 millimeter net de letters Ji.B. en daaronder het keurings- ïummer. In den handel gebrachte afschermings tappen die dit merk niet dragen gelden als niet n overeenstemming met de voorschriften. Over de handhaving van de verduistering zullen jinnenkort verdere bekendmakingen volgen. Er word l verwacht, dat de bepalingen van de nieuwe cerduisterings-verordening door de bevolking zeer nauwgezet zullen worden nagekomen, want ten ilotte dient de verduistering slechts ter bescher ming van de bevolking en van haar eigendom. ZE ZIJN PRACHTIG. Een mand vol bosch- bessenoogst, welke gretig aftrek vinden. Een oproep van de „Kinderaetie Nederland—Ostmark". (A.N.P.)Het Nede;-landsch centraal bureau voor de „Kinderactie Nederland-Oostmark" heeft den volgenden oproep verspreid: Nederlanders. De Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied, rijksminister Seyss-Inquart heeft in zijn te Rotterdam gehouden rede uitdruk king gegeven van zijn bijzondere voldoening over het feit. dat hij thans de gelegenheid had tot het in het leven roepen van een actie voor kinderen van behoeftige Nederlandsche gezinnen, en zijn dank te kunnen toonen voor de in de na-oorlogs jaren van Nederlandsche zijde gevoerde hulpactie voor Oosten rij ksche kinderen. Indertijd waren duizenden Oostenr ij ksche kin deren voor ontspanning in Nederland. Thans heeft de rijkscommissaris toegezegd dat 6000 kin deren naar de mooie gouw Opperdonau (Salz- kammergut) kunnen gaan. Met de voorbereidingen voor deze reis is het iNederlandsch-Duitsch comité gereed. De eerste vacantietreinen voor deze ontspan ning behoevende kinderen kunnen vertrekken op 15 Juli a.s. De duur van het verblijf is gerekend tot October, zoodat een absolute ontspanning ge waarborgd is. In Oostenrijk staan de kinderen onder toezicht van Nederlanders. Bovendien staan alle kinderen onder geneeskundige controle. Zij worden onder gebracht in vrijgemaakte hotels, vacantie-oorden en bij gegoede families, en wel uitsluitend in de mooiste gedeelten van Opper-Oostenrijk. Op verren afstand van den oorlog en zijn gevolgen kunnen en zullen zij genieten. Uitsluitend uit sociaal oogpunt worden de kin deren uitgezocht, d.w.z. dat die kinderen die een ontspanning het meest noodig hebben het eerst in aanmerking komen. De politieke en godsdien stige richting der ouders speelt hierbij geen rol. De gouw Opperdonau zal alles doen wat in haar vermogen ligt te vergoeden wat Nederlanders voor dc Oostenrijksche kinderen hebben gedaan. Aanmelding. De ouders moeten zoo spoedig mogelijk opgave doen ibij den burgemeeester van hun gemeente. Er mag niemand geweigerd worden. Om trans portredenen mogen op het oogenblik maar 6000 kinderen worden opgenomen. Men wende zich in geval van twijfel tot het Nederlandsch centraal bureau voor de ..Kinderactie Nederland-Oostmark" (Jen Haag, Binnenhof 19, telefoon 18.33.20, toe- Itel 26. Bijzondere organisatie ten behoeve van de voeding opgericht. Toegepast natuurwetenschappelijk onderzoek moet aan de voeding dienstbaar worden gemaakt. Het A.N.P. meldt: De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Sociale Zaken heeft in het leven geroepen een bijzondere organi satie ten behoeve van de voeding. Deze bijzondere organisatie draagt den naam .Nederlandsche organisatie voor toegepast-natuur- wetenschappelijk onderzoek ten behoeve van de voeding". De organisatie is gevestigd te 's-Gra- venhage en zal worden genoemd de „Voedingsor ganisatie T.N.O." De „Voedingsorganisatie T.N.O." heeft tot taak te bevorderen, dat het toegepast-natuurweten- schappelijk onderzoek op de doelmatigste wijze dienstbaar gemaakt wordt aan de voeding. Zij vervult die taak mede door instellingen te behee- ren, instellingen op te richten en te btheeren, me dewerking te verleenen aan het oprichten van of deel te nemen in zelfstandige instellingen, zelf standige instellingen of op dat gebied werkzame personen te steunen en aan zoodanige instellingen of personen opdrachten tot onderzoekingen te ge ven en daaromtrent eventueel reglementen vast te stellen. Deze reglementen behoeven voorafgaande goed keuring van de daarbij betrokken secretarissen- generaal. De geldmiddelen van de „Voedingsorganisatie T.N.O." zullen bestaan uit de inkomsten, welke de wet tot regeling van het toegepast natuurweten schappelijk onderzoek voor de bijzondere organi saties aanwijst. Een gedelegeerde van den secretaris-generaal an het departement van Sociale Zaken oefent het recht van verzet tegen een besluit van het bestuur uit. De secretaris-generaal beslist. Tot gewone leden van het bestuur worden be noemd 2 personen, die geacht worden in natuur wetenschappelijk opzicht deskundig te zijn op het gebied van de voeding en 2 personen die geacht worden overigens deskundig te zijn op dat gebied. Het bestuur kan, al of niet uit zijn leden, com- missiën van een of meer personen instellen ten einde het in eenig onderdeel van zijn werkzaam heden bij te staan. In het bestuur van de „Voedselorganisatie T. N. O." is benoemd als vertegenwoordiger van het de partement van Sociale Zaken J. C. van den Berg, directeur-generaal van de volksgezondheid en tot diens plaatsvervanger jhr. mr. C. J. A. de Ranitz. PHARMACEUTISCHE ARTIKELEN. Aflevering van kinabast weer toegestaan. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van 't departement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat het ingevolge bekendma king van 6 Juni 1940 van kracht zijnde verbod tot aflevering etc. van kinabast wordt ingetrokken, voor zoover het pharmaceutische kinabast betreft. (A.N.P.) Jaarvergadering Vrije Universiteit. De Vrije Universiteit zal Donderdag 11 Juli haar zestigste algemeene vergadering houden in het ge bouw van K. en W. te Uti-eeht. De opening zal door dr. H. Colijn geschieden, terwijl dr. H. H. Ridder bos uit Rotterdam een rede zal houden over: „Meer dan ooit", prof. dr. J. H. Bavink uit Bilthoven over „Studie en Geloofsleven" mi-. J. A. de Wilde uit Den Haag over: „De roeping der Vrije Universiteit voor de toekomst." Woensdagmorgen 10 Juli heeft de Vrije Univer siteit, eveneens in het gebouw van K. en W. te Utrecht, een wetenschappelijke samenkomst geor ganiseerd, waarin het referaat van prof. dr. G. J. Sizoo uit Amsterdam over „Physica en werkelijk - heid", zal worden besproken en het referaat van dr. M. Bouwman uit Nieuwendam: „De gerefor meerde opvatting omtrent den schriftuurlijken grondslag der kerkregeering". Woensdagmiddag 10 Juli is er een samenkomst van „Vrouwen V. U. hulp" in hetzelfde gebouw. Mevrouw S. Verdam Okma uit Amsterdam houdt een causerie over: „Onze ï-ijkdom en ons tekort". Woensdagavond om acht uur zal een ure des gebeds gehouden worden in de Westerkerk. (A. N. P.) (Adv. Ingez. Med.) Wie na 15 Juli geen militaire uniform dragen mag. Het A.N.P. meldt: De weermachtsbevelhebber in Nederland, de generaal der luchtmacht Chris tiansen, heeft het volgende bepaald: Aan alle officieren, onder-officieren en man schappen, beroepsmilitairen en niet beroeps-mili tairen der Nederlandsche weermacht, die uit den militairen dienst zijn ontslagen, op pensioen, non-activiteit of wachtgeld zijn gesteld of met groot verlof zijn vertrokken en die niet in de hier beneden (onder a en b) opgenoemde diensten werkzaam zijn, is van 16 Juli 1940 af het dragen van de militaire uniform vérboden. Voor zoover de militaire uniformen en uitrus tingstukken geen privé eigendom zijn. zal over de inneming daarvan nog een bevel worden gegeven. Wie van de bovengenoemde officieren, onder officieren en manschappen na 15 Juli 1940 nog in militaire uniform wordt aangetroffen, maakt zich strafbaar. Na 15 Juli 1940 zijn tot het dragen van de mili taire uniform slechts gerechtigd: a) Officieren, onderofficieren en manschappen, die tot de mobilisatie-organen van de Nederland sche weermacht resp. tot de afzonderlijke onder- deelen behooren. Bovendien is het officieren, die als rechters in militaire gerechten fungeeren, ge oorloofd voor den duur der zittingen uniform te dragen. b) Officieren, onderofficieren en manschappen van den opbouwdienst. Hun uniform moet het on- derscheidingsteeken van den opbouwdienst dra gen. c) slechts de onder a) en b) vallende offi cieren zijn na 15 Juli 1940 nog gerechtigd het zijdgeweer te dragen. Gezanten verlaten Den Haag. Maandag 15 Juli zal het corps diplomatique Den Haag verlaten en zullen de leden met hun familie- en gezantschapspersoneel, voorzoover dit niet van Nederlandsche of Duitsche nationaliteit is, ieder naar eigen land afreizen. De tot den staf van den rijkscommissaris behoorende gezant Otto Bene is belast met de zoi-g voor een goed verloop van de reis en heeft de noodige faciliteiten voor de diplo maten verkregen. (A. N. P.). Algemeene vergadering van den A. N. W. B. De Kon. Ned. Toeristenbond A. N. W. B. heeft zijn jaarlijksche algemeene vergadering, welke dit maal in verband met de tijdsomstandigheden niet gepaard ging met de anders daarbij gebruikelijke feestelijkheden, te Utrecht gehouden onder voorzit terschap van den heer H. P. J. Bloemers. In een korte openingsrede heeft deze herinnerd aan de verleden jaar te Maastricht gehouden alge meene vergadering en de daaraan verbonden welge slaagde bondsdagen en medegedeeld, dat het aan vankelijk plan om dit jaar een dergelijk bondsfeest te Haarlem te houden niet kon doorgaan, omdat het bestuur meende dat het in de huidige omstandig heden beter was bij het uitschrijven van vergade ringen de uiterste soberheid en zuinigheid in acht te nemen en de algemeene vergadering te beperken tot een eenvoudige samenkomst in het centrum des lands. Bij de hierna volgende behandeling der beknopte agenda is tot lid der balans-commissie gekozen de heer d' Ailly, directeur der kasvereeniging te Am sterdam en is het jaarverslag uitgebracht. In een aan de algemeene bondsvergadering voor afgegane vexgadering van het algemeen bestuur van den A. N. W. B. is de balans over 1939 met een eindcijfer van f 551.258 goedgekeurd. Ter voorziening in de vacatures in het alg. be stuur, ontstaan door het overlijden van de heeren J. Beigmans te Borger en ir. H. A. H. de Ronde te Maastricht en het bedanken van den heer E. Pool te Hengelo, werden gekozen de heeren J. G. Legro, burgemeester van Eelde, J. de Weichs de Wenne, burgemeester van Wanssum (Limburg) en C. M Gelderman te Oldenzaal. Goedgekeurd werd het voorstel tot instelling van een lidmaatschap tegen een contributie van f2,50 van 1 Juni t/m. 31 Dec. 1940. (A. N. P.) BESTRIJDING DER DRAAIHARTIGHEID BIJ KOOL. Uit de waarnemingen omtrent het optreden van de koolgalmug is, naar het A.N.P. meldt, gebleken, dat de eerste vlucht van dit insect afgeloopen is. Aan alle koolbouwers kan derhalve medegedeeld worden, dat de bespuiting van de koolplanten, zoo wel op de banen als op het veld, thans kan wor- den gestaakt. Zoodra een nieuwe vlucht van de koolgalmug weer bespuiting wenschelijk maakt, zal hiervan bericht gegeven worden. Holland op zijn mooist. Middagrust m het gras langs den weg onder dc knot wilgen. De herder met zijn schapen in het vredige Zuid-Hollandsche landschap. NIEUWE SERIE No. 43 Kleeding 1. Zit met moeder in de bioscoop en legt jassen en hoeden netjes op leege plaats. 2. .Moeder besluit dat ze liever op die plaats wil zitten, omdat zij een grooten man recht voor zich heeft. 3. Verplaatst bagage moeizaam naar haar juist verlaten plaats. 4. Neemt' ze weer op als dame in het pad vraagt, of die stoel vrij is. 5. Ontdekt, als hij alles in zijn ar men heeft, dat dame toch een andere plaats heeft gekozen. 6. Besluit om alles maar vast te hou den en duikt periodiek om moeders hoed weer te pakken te krijgen. Bommen op verschillende plaatsen terechtgekomen. Negen personen gedood. Het A. N. P. meldt: Maandagmiddag even na twee uur hebben Engelsche vliegtuigen een aantal bom men geworpen op Sliedrecht. De vliegtuigen vlogen op groote hoogte en waren in de zware onweers wolken af en toe zichtbaar. Door de bommen werd aan aantal huizen geheel of gedeeltelijk vei'nield. Zeven personen zijn om het leven gekomen, ver scheidene anderen werden meer of minder ernstig gewond. Ook doktoren van buiten Sliedrecht hebben geneeskundige hulp verleend. Te negen uur 's avond was het aantal dooden tot negen gestegen. Van de gewonden bevindt zich nog een aantal in levensgevaar. Alle personen, die om het leven zijn gekomen, onder welke een echtpaar, vrouwen en kinderen, bevonden zich buitenshuis, niettegen staande de sirenes voor luchtalarm waarschuwden. BOMMEN TE SLIKKERVEER. Maandagmiddag heeft een vliegtuig op het ter rein van een scheepswerf te Slikkerveer (gemeente Ridderkerk), waar thans een centrale werkplaats voor jeugdige wei-kloozen is gevestigd, drie bom men geworpen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Alleen werd materieele schade aange licht. Van een school, welke in de nabijheid staat, sprongen de ruiten. Volgens de Tel. heeft een Engelsch vliegtuig ook bij Zwolle bommen afgeworpen. De bommen kwa men terecht bij het Zwartewate? ter hoogte van het woonwagenkamp. Onder de schippers, die daar mét hun vaartuig lagen, vielen enkele gewonden. Het zelfde vliegtuig heeft eveneens een bom laten vallen in de omgeving van den IJsel. Het projectiel kwam neer bij den Gelderschen Dijk, zonder noemens waardige schade.aan te lichten, zoo meldt het blad. Ook boven de omgeving van Weesp is volgens genoemd blad gistermiddag een Engelsche bommen werper verschenen. Het vliegtuig ging herhaalde lijk schuil achter de wolken, maar werd hardnekkig door Duitsche jagers achtervolgd. De bommenwer per nam toen zijn koers in de richting van Uiter- meer, onder de gemeente Weesperkarspel, en heeft eenige kilometers verder een bom uitgeworpen, die in de Vecht terechtkwam. Acht arbeiders, die zich op schepen bevonden, welke in de nabijheid lagen, werden deels ernstig en voor een deel minder zwaar gewond, aldus het blad. Een arts uit Nederhorst den Berg verleende de eerste hulp. De arbeiders waren woonachtig te Amsterdam, Sliedrecht, Werkendam en Montfoort. Met een Roode Kruis-auto uit Weesp zijn zwaargewonden naar de Majellastichting te Bussum vervoerd. Vier minder ernstig gekwetsten zijn per particulieren auto naar een medicus te Weesp ver voerd, vanwaar zij, na voorloopig verbonden te zijn, naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam overge bracht zijn. Voortdurende bombardementen der Britten op Hoek van Holland. HOEK VAN HOLLAND, 9 Juli Het A.N.P. meldt: „De anders omstreeks dezen tijd zoo bloeiende badplaats Hoek van Holland biedt thans een troos- teloozen aanblik. „Rotterdam aan zee" staat bijna dagelijks bloot aan de zinlooze Engelsche bom bardementen. Vele woningen zijn dan ook zwaar beschadigd. Een groot deel der Hoeksche bevolking is vrijwillig geëvacueerd. Tal van huizen zijn ge heel verlaten, de ramen zijn met planken dicht gespijkerd, 's Nachts is Hoek van Holland nage noeg uitgestorven. De meeste menschen. die er overdag nog wonen, gaan in 's-Gravenzande en andere naburige Westlandsche gemeenten slapen, omdat de Engelschen bij voorkeur 's nachts hun bommen over.de huizen uitstrooien". EEN DAGBLAD VAN NATIONAAL FRONT. Het A.N.P. meldt: In Den Haag verscheen Maandag het eerste nummer van het „Neder landsch Dagblad", orgaan van het Nationaal Front. Naast het weekblad „De Weg" zal dit dagblad in den vervolge de doelstellingen en beginselen dezer beweging in grooter kring bekend maken. Het eerste nummer bevat onder meer een ar tikel van den leider van Nationaal Front, Arnold Meyer, getiteld „Naar de eenheid van het Neder landsche volk". Iederen keer als ik bij hem op bezoek kom en behaaglijk met zeer langzame teugen mijn thee naar binnen giet gebeurt het. Dan voel ik plotseling een hevige schok, die de thee zoo volkomen verrast, dat ze halverwege mijn slok darm resoluut omdraait en in plaats van naar be neden naar boven schiet. Als een Stuka is de hand van mijn gastheer naar beneden gesuisd en met pijnlijke trefzekerheid precies tusschen mijn schou derbladen terecht gekomen. Als ik nog na-proest en met smartelijke oogen naar mijn leege kopje thee kijk buldert mijn oudere vriend in mijn oor: „Gegeten, dat we hebben, man, kostelijk gewoon, bergen postelein en allemaal uit mijn eigen tuintje." Gelukkig is dit meestal het oogenblik der wrake. Eenige oogenblikken laat ik hem zoo voortrazen doch daar het leege kopje thee steeds grijnzender begint te kijken, plaats ik plotseling mijn batterij in stelling. „Ik dacht, dat jij vroeger nooit van postelein hield?" Eenige oogenblikken is het stil en reeds knipoog ik tegen den hond, die'zich maar niet kan begrijpen waarom we ons zoo opwinden en als-ie het begrijpt vindt-ie de oorzaak zoo onbenullig dat het hem niet de moeite waard is er verder notitie van te nemen. Natuurlijk hield ik niet van postelein, zegt hij verontwaardigd, maar tusschen postelein uit je eigen tuintje en gekochte bestaat een hemelsbreed ver schil. Deze was om te watertanden. Wacht, loop even mee naar het landje, dan kan je zelf zien hoe alles er voor staat." Om een jarenlange vriendschap een ontijdigen dood te besparen zeg ik dan maar gelaten: „Ja, graag, dat wil ik wel 'ns zien" ofschoon ik dit zin netje de laatste maand zoowat iederen dag, als ik bij hem kom, heb herhaald. „Het landje" is een aardig lapje grond, dat zorg vuldig afgezet is met paaltjes en prikkeldraad. Tus schen deze gladgeschaafde paaltjes en het blinkende nieuwe prikkeldraad, ik geloof, dat het eiken dag gepoetst wordt, zijn allerlei bedjes gemaakt. Geen kinder- of grootemenschenbedden maar planten bedden. Op eenige van deze bedden staan wat groene planten, die haar best doen herinneringen op te wekken aan de malsche spinazie en postelein, die gemeenlijk 's morgens op de groentenkar ligt te bekomen van de veilingdrukte. Volgens mijn vriend staat of stond want er is al een heeleboel geconsumeerd er van alles. Postelein, sla, spinazie, erwten, boonen, wortelen, rabarber, snijboonen, uien en mals. De spinazie is nou afgeloopen, dat beweert mijn vriend tenminste ea ik ben te veel leek om zijn beweringen tegen te spreken. Als u soms nog wel spinazie hebt laat u 't me dan weten want dat geeft me een sterken troef in handen voor de volgende tuin-beproeving. Enfin, op het oogenblik eet-ie nog postelein en rabarber. Hij wordt vreeselyk enthousiast als er een klein armetierig en zonder vergrootglas byna niet zicht baar groen sprietje te voorschijn komt, want dat is volgens hem een teeken, dat er alles groeien wil. Ja, onkruid ook, lach ik een beetje schamper, doch daar er achter het landje een sloot van eenige meters diepte ligt en mijn vriend aanmerkelijk forscher is dan ik verstart mijn glimlach. In ieder geval zal ik blij zijn als ik van den winter wat gfoente van je krijg," gooi ik het over een anderen boeg en, hpt hart eens amateur tuiniers is gemakkelijk te bespelen, mijn vriend verteedert zichtbaar. „Natuurlijk, daar kan je op rekenen hoor, zegt-ie hartelijk. Ik zal je wat mais geven." Waar is dat goed voor?" Dat moet je bakken of koken, dat weet ik niet precies meer en dan kan je het gebruiken als ver vangingsmiddel voor vleesch. Nou wou ik je toch wijzer.... begin ik weer doch we staan te dicht bij de sloot. Nou, natuurlijk graag, stuur er dan maar wat van Prachtig, zegt mijn vriend, maar daar moet je ook wat voor terugdoen. Vanmiddag moet er ge schoffeld worden en dat lijkt me nou net een aardig werkje voor jou. Ik heb er nog pijn van in mijn rug. Toch mag ik het wel, tuinieren. Ik ga er nu zelf ook aan beginnen, maar zonder mais, alsjeblieft. In dit opzicht hou ik het bij de biefstuk. B. K. WIELRIJDSTER GESLIPT Maandagavond half zes is de 30-jarige verpleeg ster W. T. uit Amsterdam, die per fiets door de Jansstraat reed, over de tramrails geslipt en ge vallen, waardoor zij haar rechterbeen brak. Door leden van den Ongevallendienst werd zij verbon den; daarna is zij per ziekenauto naar het Burger-* ziekenhuis te Amsterdam vervoerd.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 5