liet JOtent Jxitt OÜ KANOSPORT Huwelijk met modern Comfort. D T X S DAG 9 JUKI 1940 HAARLEM'S DAGBEAC Betrouwbaarheidstocht „Trek vogels". Onder auspiciën van den Ned. Kanobond orga niseert de Haarlemsche Kano-Vereer iging „Trek vogels" een 25 K.M. betrouwbaarheidstocht op Zondag 14 Juli a s. in Haarlem en omgeving. Hiex*- aan wordt niet alleen door Haarlemsche kanovaar ders deelgenomen, doch tevens door velen uit Am sterdam, Zaanstreek en andere watersportcentra, zoodat het een fraai schouwspel belooft te wor den, wanneer zoo'm groot aantal kanovaarders Haarlem's mooie omgeving gaan bezoeken. Voor de liefhebbers van de kanosport en in het bijzonder van de toersport belooft het dus a.s. Zondag een mooie dag te worden. De deelneming staat zoowel voor georganiseerde als ongeorganiseerde kanovaarders open, Aan eiken deelnemer, die den tocht reglemen tair heeft volbracht, zal een herinneringsmedaille worden aangeboden: de vereeniging, waarvan het grootste aantal deelnemers den tocht volbrengt, ontvangt een fraaien vereenigingsprijs. De tocht wordt begonnen bii het clubhuis der vereeniging aan het Noorder Buiten Spaarne en eaat. over Mooien Hel. Liede, Ringvaart. Cruquius, Bennebroek en Leidschevaart en singels terug. In schrijvingen tot en met Woensdag aan het club huis der vereeniging. ZWEMMEN Cor Kint le Utrecht geklopt. De Zondagmiddag te Utrecht gehouden nationale zwemwedstrijden van de zwem vereeniging „Zwem- lust" ten bate van de slachtoffers in de geteisterde gebieden in de provincie Utrecht mochten zich een vrij groote belangstelling verheugen. De prestaties waren vrij goed. Een verrassing bracht de 100 Meter rugslag, waarin mej. Van Feggelen kans zag, in 1 min. 19.3 sec. mej. Cor Kint te kloppen na een uiterst spannenden strijd. De tijd van laatstgenoemde was 1 min. 19.4 sec. DAMMEN. OPRICHTING VAN EEN BOND VAN PROBLEMISTEN. Eenige bekende Nederlandsche problemisten heb ben het initiatief genomen tot op de oprichting van een bond van problemisten. Doel van dezen bond zal zijn o.m.: ordening van de problematiek, vast stellen van normen tol zuivering der techniek, het organiseeren van jaarlijksche kampioenschappen, het beschermen van de auteursrechten der pro blemisten, het vaststellen van nauwkeurig om schreven regels in de verhouding componist-publi cist enz. Vele honderden in den lande aldus het op richtingscomité beoefenen hetzij als componist, hetzij als oplosser of belangstellende, dezen vorm van het damspel. De ontwikkeling hiervan maakt het noodzakelijk aan de problematiek vaste vormen en orde, normen en bescherming te verschaffen. Wij juichen het streven van de initiatiefnemers toe. Te lang reeds heeft op het terrein der pro blematiek anarchie geheerscht; het wordt dan ook hoog tijd, dat ook op dit gebied ordenend wordt opgetreden en de rechten der probleem componisten in bescherming worden genomen. HONKBAL Com betitiestande n. Eerste klasse: gesp. gew. gel. verl. gem. Haarlem 5 5 0 0 2.— E. D. O. 5 4 0 1 1.60 V. V. G. A 4 2 0 2 i H. H. C. 5 2 0 3 0.80 Ajax 4 1 1 2 0.75 Blauw Wit 5 1 1 3 0.60 A. F. C. 6 1 0 5 0.33 Tweede klasse A: Schoten 6 6 0 0 2.— R. C. H. 6 5 0 1 1.67 H. C. K. 5 3 0 2 1.20 O. V. V. O. 5 2 0 3 0.80 T. H. B. 4 1 0 3 0.80 Ajax II 5 1 0 4 0.— Watergraafsmeer 5 0 0 5 0.— Twee winstpunten in mindering. Tweede klasse C: Quick 6 6 0 0 2.— Zeeburgia 6 4 0 2 1.33 Haarlem II 6 3 0 3 1.— E. D. O. II 5 2 0 3 0.80 E. H. S. 5 1 1 3 0.60 H. H. C. II 6 0 1 5 0.17 3e klasse Haarlem. Afd. A: H.H.C. III 6 5 0 1 1.67 E. D. O. III 5 4 0 1 1.60 Celeritas 4 2 0 2 1.— E. H. S. II 6 3 0 3 1.— Haarlem III 6 3 0 3 1.— H. C. K. II 4 1 0 3 0.50 R. C. H. III 5 0 0 5 0.— Afd. .B: Schoten II 6 5 0 1 1.67 R. C. H. II 5 4 0 1 1.60 SfSaarnevogels 4 2 0 2 1.— E. D. O. V 5 2 0 3 0.80 E. D. O. IV 3 1 0 2 0.67 Hercules 4 1 0 3 0.50 Schoten III 3 0 0 3 0.— Het tournooi van Hilvei sum. Aan het Zondag te Hilversum gehouden tournooi „Om den Zilveren Handschoen" namen deel: Ajax, A.F.C., Blauw Wit, The Catchers, D.O.S., D.W.S., H.C.K., Hilversum, O.V.V.O., Quick, V.V.G.A. en Zeeburgia. De eenige deelnemer uit Haarlem, H.C.K. kon 's morgens niet overweg met den natten bal; zij verloor eerst met 75 van de Catchers na tot de laatste innings met 50 te hebben voorgestaan, en daarna nog met 60 van V.V.G.A. De revanche ontmoetingen vielen echter heel anders uit. Nu won H.C.K. eerst met 100 van The Catchers en toen nog met 31 van V.V.G.A. Dit laatste resultaat was te fraaier daar V.V.G.A. nog ongeslagen was. Van Driel Krol noteerde een keurig dubbelspel, terwijl Klipp en Van Tuyl Meenhorst voor drie honken sloegen. Wnnaars der vier af deelingen werden: V.V.G.A. in A, Ajax in B, Hilversum in C na loting met D.W.S., daar de verlenging ook nog geen verande ring in den stand 00 had gebracht, en in D A.F.C., die na verlenging met 10 van Zeeburgia had gewonnen. In deze ronde won Ajax van V.V.G.A. en A.F.C. van Hilversum. De finale ging dus tusschen Ajax en A.F.C. Vooral dank zij het goede werpen van Disselkoen eindigde deze in een overwinning van A.F.C. Inningscijfers: Ajax: 00000 A.F.C.: 0—0—0—1—* De prijswinnaars waren dus: 1. A.F.C.; 2. Ajax; 3. V.V.G.A.; 4. Hilversum. Met de drooglegging in werkverruiming van den Noordschen Buurterpolder. een oppervlakte van bijna 310 hectoren in het Noord-Oosten va nde provincie Zuid- Holland, is Maandag een aanvang gemaakt. Driehonderd arbeiders zijn hierbij te werk gesteld. De overige uitslagen. Ajax II: 1—0—0—0—1—0—1—2 5 R. C. H.: 0—8—1—2—0—1—7—0 19 Zeeburgia: 12—7—1—6—2—0—1—5 34 E. H. S.: 2—0—1—0—4—1—1—2 11 Haarlem II: 1—0—1—0—3—5—5—1—* 16 E. D. O. II: 2—0—3—0—1—2—0—0—1 9 H. H. C. II: 0—0—0—1—0—0—1—2—0 4 Quick: 2—4—0—1—0—0—3—0—0 10 Schoten III: 211335 15 Schoten II: 0—8—5—4—4—0 21 H.H.C. III: 2—0—2—1—1—0—1—2 9 Haarlem III: 0—5—2—3—0—0—0—1 11 E.D.O. V: 0—1—4—2—0—7—3—3—0 20 Schoten II: 8—0—11—0—0—0—1—2—5 27 E.D.O. III: 3—1—1—0—3—3—4—0—* 15 Haarlem III: 4—0—1—0—0—1—2—1—0 9 E. H. S. II: 11—1—8—3—0—0—5 28 R. C. H. III: 5—3—0—0—1—1—4 =14 Voor de Competitie. Voor Dinsdagavond 7 uur is vastgesteld R.C.H. H.C.K. Naar één nationale Sport organisatie. Meening van den voorzitter van den Ned. Arbeiders Sportbond. In verband met het streven om te komen naar één nationale sportorganisatie in den lande, had een redacteur van het A.N.P. Maandagmorgen een onderhoud met den heer A. F. Gronvaldt-Muller, voorzitter van den Nederl. Arbeiders Sportbond te Amsterdam, die zitting heeft in de nationale Stichting voor Lichamelijke Opvoeding. „Zooals u bemerkt hebt", zei de heer Gronvaldt- Muller, „heeft verleden week reeds een bespreking plaats gehad met de vertegenwoordigers van de verschillende voetbalorganisaties in den lande, waarbij men het er in principe over eens is ge worden en de noodzakelijkheid en wenschelijkheid heeft ingezien, om een verdere uitvoering te geven van de plannen van de nationale stichting ter con centratie van de bestaande voetbalorganisaties. In wezen was men al met elkander in contact, want de nationale stichting had reeds bereikt, dat alle sportorganisaties, dus niet alleen voor wat betreft voetbal.doch ook athletiek,handbal, korfbal, tennis, honkbal, zwemmen, motorsport, roeien, etc. bij de nationale stichting waren aangesloten. Iedere ver eeniging of organisatie, b.v. aangesloten bij het N. O. C., was daardoor eveneens aangesloten bij ae nationale stichting. Het ligt dan ook in de be doeling van deze stichting, met de aangevangen doorvoering van de concentratie, nu de situatie zich daarvoor bij uitstek leent, zoo intensief mo gelijk door te gaan. Zoo zal a.s. Vrijdag in Den Haag een bespreking plaats hebben met de ver tegenwoordigers van de verschillende gymnastiek- bonden; des morgens zal in de bestuursvergadering worden uitgemaakt, welke tak van sport men daar na zal aanpakken. De concentratie biedt buiten gewone voordeelen; zoo stel ik mij voor, dat de commissie, die de fusie der verschillende voet balorganisaties uitwerkt, daarbij ongetwijfeld zal komen tot de instelling van één landelijke compe titie voor alle organisaties in den lande. Dus geen competities voor de verschillende organisaties af zonderlijk. Er zal daarvoor natuurlijk een speciale technische commissie moeten worden samenge steld, waarin de organisaties hun vertegenwoordi gers hebben, afhankelijk van de grootte van bond. Zoo zal men kunnen begrijpen, dat de KJ daarin natuurlijk als grootste federatie zal dc neeren, doch de R.K. Federatie van Voetbalt den is ook lang niet mis; zij telt zeer veel lede: zal dus eveneens in deze commissie sterk tegenwoordigd moeten zijn. Alles zal naar ev redigheid dienen te worden vastgesteld. Om u een voorbeeld te noemen, welke voorde deze fusie met zich medebrengt, wil ik u wij op de samenstelling van het nationale elftal, deze fusie wordt het gezichtsveld van de teel sche- en de elftalcommissie veel grooter; er I een krachtig nationaal elftal, dat de hoogte en spelpeil van ons nationale voetbalspel volkoi kan weergeven, worden samengesteld; dan kan i niet meer spreken van een achterstelling of passeeren van spelers, die georganiseerd in eer andere niet bij den K.N.V.B. aangesloten bond recht hebben in verband met hun spelcapacite uit te komen in ons nationale elftal. Bovendien krijgt men een veel beter oven van de verschillende krachtsverhoudingen in i deelen van ons land. Dat wil niet zeggen, dat autonomiteit der aangesloten organisaties en 1 den in die mate zal worden aangetast, 'dat de s ciale aangelegenheden, de vereenigingen beb fende, evenals in het verleden niet door de 1 eenigingsbesturen zelf behartigd zouden kuni worden. Men zal zich echter moeten aanpas aan de noodzakelijke veranderingen, welke zu ontstaan door de instelling o.a. van een lande! competitie in verband met de noodzakelijke en wenschte concentratie. Dat de bonden afwijzend tegenover deze vc stellen zullen staan, lijkt overigens onwaarschijnl Men kan mogelijk in'1 enkele détails speciale zwaren hebben, welke ondervangen kunnen wore doch momenteel kan men wel aannemen, dat bonden zullen begrijpen, dat het nationale spt belang eischt, zich met hart en ziel te geven i de voorgestelde concentratie. Wat zou men er immers mede bereiken, ind men, een andere meening toegedaan zijnde, eigen gelegenheid verder zou willen gaan werk De meerderheid zal zich natuurlijk eenstemi voor de voorgestelde fusie verklaren, waardi natuurlijk de enkeling in het niet verdwijnt geen kans van slagen heeft in de toekomst, wa in men meer dan ooit zich bewust zal zijn van noodzakelijkheid van de beoefening van de sp in het algemeen ter versterking van onze vol kracht". WANDELSPORT JAN PASSTOORS. Het secretariaat van de Haarlemsche Wand sportvereeniging „Jan Passtoors" is thans gevest bij D. Antonisse, Spaarne 42. De jaarlijksche J. herdenkingstocht zal worden gehouden op Zat dag 10 en Zondag 11 Augustus. Behalve een K.M. zal dit jaar ook een 20 K.M. tocht wore georganiseerd. Het parcours loopt van Haarli naar Bloemendaal, Zandvoort, Haarlem. Hier wa rust gehouden. Vervolgens -naar Spaarndam, Sa poort, Bloemendaal, wederom naar Haarlem, start zal plaats hebben bij het gebouw van d Haarlemschen Kegelbond, waar ook de rust plaats hebben van de 40 K.M. loopers. De rust v de 20 K.M. deelnemers heeft plaats in „Ons Hu te Zandvoort. KORFBAL Nieuw Flora. Secretaris: J. H. Scheffer, Dorreboorhstraat 13 Gespeeld Oosterkwartier 1Nieuw Flora 1 14- Te spelen Vrijdagavond 7.30 uur S.V. 1Niei Flora 1. ROEIEN Wedstrijden Amst. Roeihond en Holland-beker. De loting. Te Amsterdam heeft de loting plaats gehad voor de Wedstrijden van den Amst. Roeibond en den Holland-beker, die Zaterdag 13 en Zondag 14 Juli op den Amstel gehouden zullen worden. Het programma is als volgt: Zaterdag: Overnaadsche vier beginnelingen voorwedstrij- den. 2 u. eerste heat: boei 1 Laga. boei 2 Nereus, boei 3 de Hoop, 2.20 u. tweede heat: boei 1 Njord, boei 2 Delftsche sport. Voorwedstrijden overnaadsche skiff. 2.40 u. eerste heat: boei 1 De Hoop B. iB. W. F. Staar- gaardi. boei 2 S.paarne iE. M Hulsman), boei 3 Poseidon 'T. Biallosterski)3 u. tweede heat: boei 1 Willem m (C. T. Naumeyer). boei 2 De Hoop A. (F. Pasdeloup). 3 u. 20 Stijlroeien voor dames overnaadsche vier beginnelingen: boei 1 De Hoop. boei 2 Spaarne, boei 3 Zaanlandsche Z. en R.V. 3 u. 40 Stijlroeien voor dames gladde skiff: boei 1 De Hoop rmej. E. S. Klein), boei 2 Het Spaarne (mevr. N. Huygens-Bruynzeel), boei 3 Amstel (mej. L van Schalkwijk), boei 4 Delftsche Sport (mej. Schuringa). 4 u. Jonge vier A.: boei 1 Triton, boei 2 Delftsche Sport. 4 u. 20 Stijlsnelroeien dames vierriemsgleken: boei 1 De Hoop. boei 2 Willem m. boei UI Nereus. Voorwedstrijden jonge skiff A.: 4 u. 40 eerste heat: boei 1 Amstel CL. Wieringa), boei 2 Willem III (G. Schiller). 5 u. tweede heat: boei 1 Delft sche Sport (H. Peteri), boei 2 De Hoop (Steins Bisschop). 5 u. 20 Jonge twee A: boei 1 De Hoop, boei 2 Het Spaarne. 7 u. Oude vier: boei 1 Nereus, boei 2 Laga. Zondag. Oude acht voorwedstrijden. 9 u. 2e heat: boei 1 Laga, boei 2 Nereus, 9 u. 20 eerste heat: boei 1 Njord. boei 2 De Hoop, boei 3 Amstel. 12 u. 40 Stuurmanlooze twee: boei 1 Njord, boei 2 Laga, boei 3 Triton. 1 ai. Stuurmanlooze vier: boei 1 Njord, boei 2 Triton. 1 u. 20 Overnaadsche vier beginnelingen finale: boei 1 snelste tweede, boei 2 winnaar tweede heat, boei 3 winnaar eerste heat. 1 u. 40 Overnaadsche twee beginnelingen: boei 1 Amstel. boei 2 Willem UT. 2 u. Jonge skiff A. finale: boei 1 winnaar eer ste heat. boei 2 winnaar tweede heat, boei 3 snelste tweede. 2 u. 20 Oude twee boei 1 Triton, boei 2 Wil lem ni. 2 u. 40 Overnaadsche skiff finale: boei 1 win naar tweede heat. boei 2 snelste tweede, boel 3 winnaar eerste heat. 3 u. Willem Huntzerbekerboei 1 Het Spaarne, boei 2 Delftsche Sport, boei 3 Amstel. 3 u. 20 Stijlsnelroeien dames dubbele scull: boei 1 Het Spaarne. boei 2 De Hoop. 3 u. 40 Stijlsnelroeien dames achtriemsgieken: boei 1 De Vliet, boei 2 De Amstel. 4 u. Veteranenvier: boei 1 Amstel, boei 2 Het Spaarne. 4 u. 20 Jonge acht A: boei 1 Laga, boei 2 Nereus. 4 u. 40 Oude skiff iHoilandbeker)boei 1 Laga (J. van Blerkom), boei 2 Poseidon (D. Legger), boei 3 De Laak (R. E. G. A. Marres). 5 u. Oude acht finale: boei 1 snelste tweede, boei 2 winnaar eerste heat, boei 3 winnaar 2e heat. HANDBAL. VERGADERING AFDEELING HAARLEM EN OMSTREKEN. Zondag had te Halfweg de afdeelingsvergadering der afdeeling Haarlem en Omstreken onder leiding van den afdeelingsleider, den heer C. Honig, plaats. Deze wees op de vele moeilijkheden, waaronder de vorige competitie had plaats gevonden en sprak de hoop uit, dat men in de komende competitie deze moeilijkheden niet zou krijgen. In zijn verslag over de onlangs gehouden vergade ring der afdeelingsleiders deelde de heer Honig het plan mede tot samenvoeging der eerste klassen van de afdeelingen Utrecht, Amsterdam, Haarlem en Zaandam. Tot deze westelijke eerste klasse zouden dan de volgende vereenigingen worden toegelaten: Niloc (Amsterdam), Lijnden. Aalsmeer. Olympia (allen Aalsmeer), Rapiditas, Concordia (Haarlem). Attila, Sport Vereent (Utrecht) en Concordia (Zaandam). De bedoeling van deze uitbreiding is een verhoo ging van het spelpeil te verkrijgen. De meeste af gevaardigden der eerste-klassers verklaarden zich vóór deze nieuwe indeeling. De vergadering besloot voor de benoeming van een districtleider aan te bevelen den heer C. Honig; deze werd als afdeelingsleider herkozen. Ter oplossing van het scheidsrechtervraagstuk, zal in Haarlem bij het begin der competitie een scheidsrechtercursus worden gehouden. Mr. CORRT STOLZ-VAN DEN KIEBO0M. 16) Nick staat op. Het is haar nog altijd, alsof ze droomt. Ze laat zich in haar mantel helpen. Frank drijft haar de kamer uit. Wacht, ik breng je even naar de tramhalte. Beetje frissche lucht hap pen. Zwijgend gaan ze de trappen af. Frank kijkt de wegrijdende tram na. Gelukkig, dat is veilig en wel achter den rug. Gelukkig, dat hij zich tegenover Nick niet nog meer hoeft te ver wijten. Gelukkig, dat hij zich tegenover Westhove niet nog meer hoeft te schamen. Westhove, die hem vanmorgen op zijn eerewoord heeft geloofd. Op Jimmy's bureau bromt de huistelefoon. Meester Robberts uit Amsterdam om u te spreken, meneer. Zeg aan meester Robberts, dat ik momenteel tot mijn spijt in conferentie ben en vraag, of me neer zoo vriendelijk wil zijn, over een half uurtje terug te komen, ordonneert Jimmy. Dan neemt hij de andere telefoon en belt Hotel „de Hertenkamp" op, wacht tot ze Lies gehaald hebben. Lies, schikt het je om straks even op kantoor te komen? Ja graag. Weet je iets over die betrekking? Neenog niet, aarzelt Jimmy, die niet durft liegen. Maar ik wilde nog iets met je be spreken. Kom je dan ovei een half uur bijvoor beeld? Ja, goed. Wacht even, roept ze haastig, juist als hij de telefoon wil ophangen. Jimmy, je hebt toch geen snoode plannen? Wat voor plannen bedoel je? vraagt Jimmy onschuldig. Zij sloegen hun tent op aan den rand van een boschachtige plek, een oase, die ze gevon den hadden. Toen de tent gereed was gingen zij ervoor zitten bij een knappend vuurtje, om hun potje klaar te maken. Het was bladstil Heb je Frank ook laten komen, ja of nee? Nee, dat is te zeggen.... begint Jimmy. Ik hoor het al, roept Lies. Een handicap in jouw beroep, als je zoo slecht kunt liegen. Je begrijpt zeker wel, dat ik niet kom, hè? Néé? dringt Jimmy aan. Bedenk je je niet? Kom Lies, wees nu verstandig. We kunnen er toch eens met ons drieën over praten. Verzoeningscomparities hooren bij den Presi dent thuis, zooveel weet ik er nog wel van, zegt ze spottend. En daar zijn we nog niet aan toe. Jimmy, ik kom positief niet en je hoeft het geen tweeden keer te probeeren. Dag hoor. hoor. Hard als €een spijker, denkt Jimmy en hij heeft nog meer medelijden met Frank, als hij hem ziet binnenkomen. Kerel, wat zie je er uit. Hij pompt Franks hand op en neer. Ga zitten, zeg. Sigaret? Hoe staat het leven"' Thuis ook alles goed? vraagt Frank nog plichtmatig en dan direct: Je snapt zeker wel, waarvoor ik kom, hè9 Ja. Ellendige geschiedenis, Frank Heb je al bericht van Lies? Ja. En? Javeel kan ik je niet verteller., zegt Jimmy aarzelend. Beroepsgeheim en al dat ge zanik. Ja, Westhove voorspelde, dat je daarmee zou komen aandragen, maar ik dacht Ik kan toch niet anders, Frank. Denk je soms, dat het voor mij een pretje is? Nu heb ik jouw kant van de zaak nog niet eens gehoord en toch heb ik Lies gisteren direct verteld, dat ik, als ze wil gaan scheiden, geen hand voor haar uitsteek. En verder heb ik zoo juist geprobeerd, haar ook hier te krijgen Hier te krijgen? valt Frank hem verbaasd in de reden. Is ze dan hier in Den Haag? Ja hoe zoo? Maar ze komt niet. Weet je wat ze zei? Verzoeningscomparities hooren hij den President thuis. En zoover zijn we nog niet O ja? zegt Frank suf. Maar is ze werkelijk hier in de stad? Ja, werkelijk. Waar dacht jc dan, dat ze was? Nou.... ergens anders.... eh.... buitenland VOOR DE KINDEREN Plotseling greep Krent den arm van den Dikke. Hoor je die tam-tam? vroeg Krent ang stig. De Dikke hoorde het, en trapte onmiddel lijk het vuur uit. We gaan direct op onderzoek uit, zei de Dikke moedig. of zoo, mompelt Frank vaag. Is toch min of meer.... eh.... usance.... Jimmy kijkt hem niet-begrijpend aan, dan in eens gaat hem een licht op Kerel, wat heb je je nou in je hoofd gehaald? Allemachtig, je denkt toch niet, dat Lies.Zeg, ik dacht, dat jij je eigen vrouw beter kende. Hoor eens, zegt Jimmy. laten we nu even man en paard noemen. Jij verkeert dus in de overtui ging. dat meneer dingesehTervliet een.eh.hoofdrol speelt in dit drama, en als Frank zwijgend knikt, zegt Jimmy heftig: Maar daar is geen sprake van. Hoe kom je erbij? Ik kan je pertinert verzekeren, dat er niets van aan is. Je zult mij toch wel willen gelooven. Trouwens, wat zou ik er aan hebben om 't voor je te verzwijgen, als het anders was? Maar waarom wil ze dan scheiden? Dat wil ze volstrekt niet. En waar heeft ze dan een advocaat voor noo- óig? Nou, jullie moeten toch op de een of andere manier met elkaar in contact blijven. Ik moet je bijvoorbeeld uit haar naam vragen, of jij wel scheidingsplannen hebt? Ik? Daar geef ik je niet eens antwoord op, zegt Frank met een bitter lachje. Dus niet? Gelukkig. Ja en verder moet ik je laten weten, dat ze geen geld van je wenscht aan te nemen. Wat? Frank vliegt overeind. En waar moet ze dan van leven? Ze heeft geen sou van zichzelf. Dat is .haar zaak en daarover mag ik je tot mijn spijt niet inlichten, zegt Jimmy met zijn beste beroepsair. Maar.maar neem me niet kwalijk Jimmy, maar dèn kun je moeilijk vergen, dat ik geloof, wat je me daar net verteld hebt. Ja. als je 't niet gelooven wilt, dan laat je 't. zegt Jimmy ongeduldig. Man, maak de boel toch niet erger, dan het al is. Lies is ontzettend gebeten op je om verschillende redenen en daar om en uitsluitend daarom is ze van je weggeloo- pen. In hoeverre haar grieven gegrond zijn, kan ik natuurlijk niet beoordeelen. Ik vermoed, dat ze ge weldig overdrijft, maar dat neemt riet weg, dat ik er tegen op kom, als jij van jouw kant óók gaat overdrijven. Ik weet waar Lies is en ik weet waar ze heen gaat. Ze komt in alle opzichten behoorlijk onder dak, daar sta ik voor in. Zoover zul je me toch wel vertrouwen? Ik vertrouw je. volkomen, zegt Frank, ein delijk gerustgesteld. Je snapt toch wel, dat ik niets liever doe. Jimmy, als je wist, wat ik heb doorgemaakt sinds DonderdagavondJa, nu ik dit weet voel ik me aan der. eenen kant honderd pond lichter. Lastig voor je evenwicht, enfin, dat is toch al naar de haaien, grinnikt Jimmy, ja. ga maar door. Maar aan den anderen kant zie ik er nóg geen gat in. jij wel? Nou veel hoop kan ik je niet geven. En ik zou je graag geroeg helpen om te probeeren het weer in orde te krijgen, maar zie je.... dan zou ik eerst jouw kant van de quaestie ook moe ten weten en ik weet niet of je Maar natuurlijk, zegt Frank haastig. Ik wil niets liever, dan er met jou over praten. We zijn toch ouwe vrienden. Mooi, Ga je dan mee bij mijn thuis lunchen of zullen we in de stad blijven? Liever in de stad, zegt Frank. Kun je nu al meegaan? Natuurlijk. We stappen meteen op. Is dat van jou? Wat een leuk karretje, zegt Jimmy, als Frank op een auto toeloopt. Ja, zucht Frank. Daar wilde ik Lies Don derdag juist mee verrassen. Ze was altijd zoo wild op autorijden. Zie je, en toen dacht ik.... Eerst gaan we eten, commandeert Jimmy. Man, jij ziet er uit, of je drie dagen aan het zwer ven bfent geweest. Ik wed, dat je sinds Donderdag geen eten of drinken hebt gezien. Toch wel, zegt Frank. Gisteravond heb ik bijvoorbeeld thee gedronken. Maar dat is weer een ander verhaal. Aan tafel zullen we ons uitsluitend onderhou der over de laatste belangrijke beslissingen van den Hoogen Raad en over de acta et gesta van de Amsterdamsche en de Haagsche balie. Daarna pas gaan we tot meer opwindende onderwerpen over. zoo zegt Jimmy. Als ze achter hun kopje koffie zitten, comman deert Jimmy: Vooruit, steek nou maar van v met je verhaal. Ja. Frank haalt diep adem en begint te vf tellen: Van zijn prachtidee om Lies met een wage tje te verrassen en de wonderen, die hij daan: verwachtte. Van het gesukkel met den motor hoe de reparatie op het laatste oogenblik was I gengevallen. Van het opbellen en de thuis kom Van den brief en de bloemenEn je sna| dat ik toen mijn kop kwijt was en toen ben ik i een bpzetene gaan ronddazen Begrijpelijk, krikt Jimmy. Nou en teen kwam ik 's morgens veel te la op kantoor en toen was Westhove natuurlijk kwal en toen vertelde ik hem, dat Lies weg was i toen Zeg. je imiteert Xenophon lang niet ome dienstelijk, valt Jimmy hem in de reden Ma: ik wou. dat je een beetje vlugger opschoot. Ik sni er naar, om de cardo quaestionis te entameeren. Hoe bedoel je? vraagt Frank. Nou, dat ligt er nogal dik op. dunkt me. Ho veel is er waar van wat Lies denkt en van wat i menigte vertelt over jouw.... hmhm1 ten we zeggen over je niet uitsluitend zakelijl belangstelling. Je hoeft er geen doekjes om te winden, zo Frank met een rood hoofd. Je had Wesfiho' eens moeten hooren uitpakken. Die heeft er m voor zoover roodig, wel heel grondig van overtuJf dat ik een vervloekte ezel ben geweest. In hoeverre? Nou in zooverre, dat ik heel Amsterdam zooals hij zegt - de kans heb gegeven, me te bi kletsen. Ja, dat weten we nu al, zegt Jimmy ongl duldig. Kerel, draai er nu in 's hemelsnaam ni langer omheen. Ik zal je er werkelijk niet op aal kijken. En misbruik maken van je vertrouwen i ik ook niet. Maar ik heb gisteren, zonder dat i iets wist. tegenover Lies heelemaal jouw partij o: genomen en nu zou ik toch wel heel graag willé weten? of ik daarin safe sta. Ja. Absoluut, zegt Frank, En ik hoop, dl je me gelooven wilt. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6