KING-ATLAS? afl v.Empelen HEEMSTEDE AGENDA. WOENSDAG 10 J U I'. I 1940 HAARDE M'S DAGE L' A D O EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING. Geslaagd aan do Gem. Universiteit te Amster dam voor het doet. ex. Ned. taal en letterkunde de heeren P. P. j. van Caspel en L. van Marre- wijk. en voor het cand.-ex. Ned. taal en letter kunde de heer H. Foeken. Bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbe geerte op proefschrift, getiteld: ,.A catalogue of bronzes in the Allard Pierson Museum" mej. H. C. van Gulik; tot doctor in de econ. wetenschap pen op proefschrift getiteld „De termijnhandel in goederen" de heer J. F. Haccou (cum laudei en op proefschrift getiteld: „Economische motie en economisch principe" de heer P. Hennipman (cum laude). Geslaagd voor het doet. ex. Duitsche taal en letterkunde: mej. E. L. Th. Collins en de heeren P. Verkerk en E. J. Polak; voor het doet. ex rechten: mej. Ch. la Chapellc. mej. J. van Ros- sum en de heer L. P. v. d. Does. STEDELIJK GYMNASIUM. Van kl. 1 naar 2: K. v. Aerssen Beyeren, Vera van den Brink, Marijke Bakker. Elsje Doek, N. van Eekelen. P. v. d. Esch, Ria Hartman, P. Kap- teyn, R. Klein, W. Koenigs, G. Korteweg, Jacoba Kraus, Gé v. Maasdam, K. v. d. Mije, Berthi Oei, Tj. Oei, D. van Paassen, Emma Peereboom, H. Posthumus Meyjes, D. van Schelven (voorw.), G. Schreuder, Rietje Thiel, R. v. d. Toorren, G. Veen- hoven, Hilda Würdemann, Nora v. d. Well. Gerdi v. Mechelen, C. v. d. Burg, Tini Baars, H. van Beek, E. Boeser, G. Bosman, Janny Bruce, H. Calkoen (voorw.), G. de Clerck (voorw.), W. Geerts, Minke Heeres, Liesbeth Heilbron. D. van Leeuwen. J. Levenbach, J. Looijen, An Nieuwen- huys. Nellie Schermer, D. Schollen, Nora Schuyt, H. Sluyter. L. Snijders, C. de Vries, Koosje Wil- linge, G. Wirtz, P. Wolfers, J. Wulffraat, P. de Zomer (voorw.), J. Vanier. Van 2 naar 3: W. van Arkel, Lilly Bettman, M. Bijleveld, A. Heimig, H. Heskes, Loekie Jetses, Titie de Jong, C. Joosten Hattink, C. Knol, F. Kui pers, Liesbeth Leclercq, P. Loof, W. Newsum, Lottie Pr. Geerligs, Regina Sarot, Lieneke Schepers, Toos Sluyter, Anke Smit, Blossom v. Taalingen, Coreen Teves, Ineke Wolterbeek, Hanna Herz- berg, Greta Bakker, P. Bakker, Y. Bakker, Jopie van Beek, J. Beun, P. Blankevoort (voorw.), Freeke Broekema, A. van Diest, Carla Doek, Helena Groenewoud, Marly Hagnauer, J. v. d. Kraats, Jettie Pleging, Lerta Schiermeier, W. Schönhard, H. Schotvanger (voorw.), B. Smits, A. Starreveld. W. Steysel,, D. de Vries, L. van Wijngaarden, Tineke Elias, S. v. d. Burg. Van 3 naar 4: C. van Beaumont (voorw.), Hetty Boom, S. Bosnia, Tilly de Clerck, Dudi Halbertsma, Lida Heskes, Truus Knol, Betty van Paassen, Hanna Posthumus, P. Robert (voorw.), Marie van Roojen, Aleida Roorda, J. v. Schmidt auf Altenstadt, J. v. d. Stadt, R. Talsma, A. Verdenius, Hannie v. d. Vlugt, J. Wolff, K. Zandstra, J. Beker, J. Brouwer, N. Caro, S. Fokkema, Addy Gorter, Frieda Harms, A. Hoolhorst (voorw.), J. de Jongh, Elly v. d. Kaay, Annie Koot, H. Kossen. Wally Maschhaupt, L. Meeuwis, C. Pet, Mieke Scholte (voorw.), H. Schraagen, Hannie Thurkow, E. Top, Dorothée Tuynman. Geerte de Vries, Eva Herzberg, Nellie Slotboom, Lex Vogelenzang. Van 4 naar 5: F. Aberson. Guurtje Alta, Jetske de Boer, Phemie de Clercq, J. Drielsma, H. Evers, Tine Frenkel, A. Hamburger (voorw.), J. Jim- mink, G. Kits van Heyningen, A. Kruyt, J. Linde man, Enna Nanninga, Ans Plegmg, C. Roggeveen, C. Rol, Maud Smit, H. Thie, Eveline Tuynman, Annie Bakker, M. Bakker, W. van Beelen, Suus Boogert, Gisela Dijt, Mary Halbertsma (voorw.), Corrie Hoolhorst, Gerda Houtwipper, S. Kammin- ga, Hannie Keg, C. Pet, T. Sprey, Hilde Strijbos, Koos Thiel, Grietje Wildschut, Lieneke Dekker, Ettie Dekker, Bea Heringa. Van 5 naar 6: Wies Bennewitz, K. Beijen, K. Blaauw, Greet Boltjes, B. Bijleveld (voorw.), B. Frorichs, Lenie de Gast, Dollie de Landmeter, Pau line Loeb (voorw.), Ank Peper (voorw.), Ada v. d. Pol, H. Sluyter, Ina v. d. Wall, G. van Waveren, F. Zandstra, H. Drielsma (voorw.), Paula Beets (voorw.), Kox Dhont, Ali Drijver, M. de Graaff, P. Harder, D. Hoekstra, J. Kooi, Riek Reïchman, A. Rodrigues Pereira, P. Roorda. H. Rutten, Mien Schreuder, B. v. d. Vlugt, Ini Zack (voorw.), F. van Gelder, Heieen Sluyk. 1STE H. B. S. B MET 5-J. C. TE HAARLEM. Geslaagd voor toelatingsexamen le klasse: Ge Blom, Freda Broersma, Fred, van Dam. Henk Doing, Ellen Ex, Sied Hoogland, Tiny Ligtenberg, Ine Mol ij n, Willem Scheffer, Bert Vellekoop, Henk van Lohuizen, Henk Schoenmaker, Jan Thuis, Rudi Vercruijsse, Rein van der Wagen, Arend van Weert, Carel Zijlstra, Piet Dreijer. Gerard van Kuijk, Theo v. d. Lugt. Wim Prins, Willy Eekhof, Gja van Gel deren, Jaap Sperwer, Jaap Burghout, Frans Stef- fers, Colly Berger, Kees Kat, Henny Becker, Greet de Boei', Menno Bons, Ina Koolbergen, Freddy Kreu- ger. Hans Lettinga, Huibert Reinhold, Euy v. d. Weide, Heini Winter, Hans Winter, Ati Yzer, Annie v. Zeeland, Rob v. d. Berg, Jan Ex, Jan Hulsebos. Jan Jager. Bob Seylhouwer, Jaap de Graaff, Piet Kooman, Johnny Batteram, Ellen Baumann, Feico Bleeker, Hein van Dijk, Hedda Fijlstra, Ankie Uylenburg, Wout Wanrooy, Klaus Weisz, Jan Woud, Ap Zwart, Dirkjan v. Baaien, Klaas Halbertsma, Theo Jansen, Jan Verkerk, Dora de Heus, Tonny Rijswijk. Jacob Lagendijk, Theo Sikkema, Dick Groot, Alfred Stiitterheim, Wim Bronkhorst, Wim de Groot v. Embden, Nico de Korte, Anton Tuyn man, Joop Bienfait, Hans v. d. Sluis, Rob Janse, Clary Stam, Siebje Huisman. Bevorderd naar de 2de klasse: Henk Aronds (voorw.), Jan v. Basten, Herman Bouwer, Cleem v. d. Heide, Arie Hermerg, Willy v. d. Linden, Frits Meijer, Thea Rijkes, Jan Serné, Hans Stroo, Lijntje Timmers, Ruurd v. d. Veer, Johan Vernout, Lies beth de Vries, Loes Wessels, Joan Wevers, Jan Wijnveld, Bert Beszelzen, Joop Binkhorst, Rolf Eikenboom, Toosje Hagedoorn, Jan Kraamwinkel (voorw.). Fictie Kraamwinkel, Piet Kranendonk, Joop Kuipers. Piet Lokman, Gerard Molenaar. Wou ter Mouw, Loes du Rieu, Coby Souwer, Gerhard Troost (voorw.). George v. d. Veer (voorw.), Frits de Voogt (voorw.), Hein Wernik, Bep Avis, Lia Bok, Kees de Dood (voorw.), Sjocrd Dopheide, Pia Fysberg, Ank van Gogh, Wim Groot (voorw.). Rob ten Hage. Nantko Hazelhoff. Marietje Jans sen. Jan Jonkman, Freddy Kubbinga, Pieter Lange veld. Duco Mees (voorw.). Bram Pleging, Alan Reitsma, Jaap van Ryn, Han van Steenbergen, lente Teunis, Joan van der Wijst, Willy Zwart (voorw.). Bevorderd naar de 3de klasse: Fred Bastet, Lud Baum, Hannie Berentsen, Roef v. d. Boon, Mat Botman, Jo den Hartog, George Hellenberg, Kees v. d. Heyde, Lydia v. d. Kort, Elly Leupen, Emile Prager, Kees de Ridder, Jo de Ruijter, Cor Schui temaker (voorw), Heinz Schwanhauser, Carel Sellenraad, Jetty Slager, Tineke de 6midt, Dick Smit, Emile Vercruysse, Tia v. d. Wal, Hetty de Wijs, Michiel Schreuder, Jaap Galjaard, Kees Bruins (voorw.), Jan Buiting, Led Cosman, Alke Dijt, John Easton, Jan v. Ek, Ernst Graaff (voorw.), Elsje v. Huizen, Hans Jensch, Jaap de Klerk, Jan Kral't, 'Wim Mossinkoff (voorw.). Jan Nieuwen- huijs (voorw.), Jan v. Manen, Arthur Noorder haven, Philip v. Ommeren, Jan Seyffert (voorw.), Hans Slendebroek, Kees Uylenhoed, René de Vita, Wim Zwaag, Jan v. Asch, Bob Barendsen, Bob Beets, Henny Boot, Bart Botman, Rob Brand, Hel mut Feirabend. Louis Graven, Jan Lugthart, Hans Meyer. Bert Metz, Adri van Nie, Henri Nietzman, Bob Potjer, Jan Schimmel, Peter v. Tongeren. Wopke v. d. Veen, Boy Verheul, Frits de Vries, Herman Scholten. Bevorderd naar de 4de klasse: Thea v. Asperen, Nella Boon, Ab. v. Brederode, Aty van der Burg, Hans Feirabend, Carel v Gelderen, Eddy Goode, Henk Hiemstra, Heleentje Hofstede koopman (voorw), Hedwig de Jonge, Jacob Klerk, Kees Klerk, Elsje Kruyt, Aak Molenaar, Hetty v. Nikkelen Kuyper, Ida Reijers, Dik Spaargaren, Han Swart, Jack Teding van Berkhout, Frans v. d. Weide (voorw.), Kees Willemze (voorw.), Ab de Wit (voorw.), Hilde Baumann, Joop Brouwer, Rolf Cransberg, Rob Eikenboom, Rob Everard, Kees v. d. Heide, Tjebbo de Koningh, Hans Koster, Jan Poot, Rob Prager. Rietje Revalk (voorw.), Henk de Ronde, Jan Fuhri Snethlage (voorw.), Wally Soes man, Hans Veenenbos, Robby Vunderink, Bas Sorgdrager, Marli Berger (voorw.), Nel Derlagen, Ab Groustra, Gerrit Harmsen (voorw.), Addy Jonquè (voorw.) Henri Kappert (voorw.), Ria Kikkert, Jan Koers, Ge Krom, Bob Nebbeling, B. E. van Ommen, Jan Reinders Folmer (voorw.), Kees Sabelis, Joop Scholten, Rob Smit, Frits Wafelbak ker, Joop Wagenmakers, Wim Werlich, Wim Whitlau. Bevorderd naar de 5de klasse: Tom Drukker (voorw.), Wim Hermes, Jan Hollmann, Wim Hoo ning, Frans Krug. Trees Kubatz, Freek Lennings, Age van Leunen, Kees v. Lohuizen, Dolf Pfersich, Geer Pregel, Jan Spaargaren (voorw.), Jan Ver cruijsse, Frans v. Amerongen, Ad Dapper, Wieb Dorsman, George Dupker (voorw.), Jo Geurts, Paula Haandrikman, Ben Hooghoudt, Bert v. d. Horst, Nor Kooyman, Henk Krug, Wim v. d. Laag (voorw.), Henk de Langen. Henk Mooiweer, Teun Pais, Her man Werker, Adri Zuithoff (voorw.), Nico Beets, Anke Boot, Bob Calisch, Ab van Eden, Rob v. Erpers Royaards, Allerd Friedhoff, Bob Fris, Kitty Hollander (voorw.). Jaap de Jong, Kees Kikkert, Kees Lodewijks, Lukie Oei (voorw.), Henk Prinsen Geerligs, Lody Schmit Jongbloed, Jan Sikkema (voorw.), Henk Steensma, Fred Hoogewoning. EINDEXAMEN 2E H. B. S. MET 5-J. CURSUS TE HAARLEM. Uitslag groep V: H. Felix, P. Pimmelaar, J. v. d. Roest, C. Scherpenhuijsen, M. Tenbroek, H. Veld kamp, T. van Waard en N. Zijlstra. Na verlengd examen geslaagd: H. Vlug. Afgewezen: geen. MIDDELBARE SCHOOL VOOR MEISJES ,,'T KOPJE". Bevorderd van klasse 1 naar 2: L. André de la Porte, F. Beyen, T. Blok, E. de Boer, G. Brandt, E. Breitenstein, P. Cohen, B. Diepeveen, E. Groe- nevelt, L. de Groot, A. Hofkamp, H. van Huizen, R. Koene, W. Lagerwerf, A. van Marken, L. Stoop, M. Theyse, A. Muller, A. Bayerthal, C. Beels, E. Beker, M. Boissevaïn, G. Hamer, H. van Harden- broek (v.l.), G. Korsman, L. van Marken, S. Nie- hans, F. Overakker, A. Ramondt, R. Sondaar, H. Thomas, T, Tjaden. T. Vet, P. van Alphen. (Af- gew. 7). Bevorderd van klasse 2 naar 3: L. Bard, H. van Dam. L. Dyserinck, C. van Essen, G. Groenevelt, G. Hauptmann, B. van Huystee, G. Kal. M. de Koek van Leeuwen, M. Lubberink, E. van Mar ken, G. Markus. L. Posthumus Meyjes, W. von Sa'ner. C. Smit, A. Sondaar. W. den Tex, M. van Till. N. van WeezeiE. van Ysselsteyn, F. Bartelds, H. Schifferstein. (Afgew. 5, herexamen 1). Bevorderd van klasse 3 naar 4: B. Bekker, H. de Breuk, T. van den Broek, L. Cohen. F. van Dam, E. Delbrück, C. Drvber. J. Duinker. A. Fa- bius, T. Glerum, W. van Marken, E. Noordhof. E. Sluyterman, L. Stoop. P. Broerse. H. Couwenhoven. W. Graafstal, L. Holtmanns, M. Hulshof. M. Leeks- ma, A. Meesters. G. Mulder. J. Neumann, D. Nien- huis, E. van der Plaat. K. Semplonius, M. Unger, T. de Vries, H. Weyburg (Afgew. 4). Bevorderd van klasse 4 naar 5: M. Aberson. S. van Aerssen. T. van Beeck Vollenhoven. T. Brandt, J. Duinker, N. Hage, A. Hamer, L. Keg, E. Kerk hoven, W. Kloppenburg, H. Kolkmeyer. G. van der Kooi. H. Koopman. J. Meesters, M. de Moor, E. Neuerburg, H. Neuerburg. M. Pauw van Wiel- drecht. C. Smits, C. Storckmeyer, E. Strick van Linschoten. Th. van Styrum, E. van Suchtelen van de Haare, E. Talsma, L. vaiV der Veen, G. Veninga, M. de Vries, M. von Winning. (Afgew. 1 herexamen 1). ULO-SCHOOL B AAN HET JUNOPLANTSOEN TE HAARLEM. Bevorderd van de le naar de 2e klasse de jongens: D. van Asselt, G. Cassee, W. B. Cnossen, J. Ham, H. van Ees, H. van der Goes, J. F. Hulsen, P. M. Kabel, J. van der Kamp, E. Klute, H. Per- quin, A. Rol, J. W. J. Veldkamp, H. J. Wesselius, A. Bottinga, H Jongert, J. Lurz, F. M. Kemps, C. Koe man, J. de Koning. J. J. de Korte. N. Meijer. R. Mulder, J. van der Pluijm, L. J. Rolff, A. R. Sik- kens, W. E. Sluiter, A. Smitz, F. van Son, C. Stijn- man, J. Binsbergen, G. A. Vermazen, J Amelink. P. de Boer, A. W. Bosch, G. van de Bunt, W. Duite- meijer, H. J. Hogendoorn, G. Jacobs, C. de Jong, W. Klasen, M. de Lepper, H. C. Hahn, H. J. Snitjer, H. Veldkamp, J Verboog, J. M. Verhage, H. Vige, A. J. C. de Vries, H. Winkel, J. Wouda, A. F. Kist. De meisjes: Jo Bode, Hennie Buma, Miep Diesel, Lucie Dorré, Ellie Grootenboer, Annie Haije, Dinie Heiliegers, Suze Langeler, Eva Muller Massis, Coble Munter, Tinie Spoelstra, Rosa Cauveren, Fietje Boosman, Nettie de Coninck, Pietje Feenstra, Jo Kas, Else Lignian, Willie Vrugt, Agaat Honig, Olga van Groningen, Greetje Hulstein, Frida Kaper, Hennie van Leeuwen, Annie Meijer, Rie van der Polder, Annie Schreuder, Tinie Steegman, Rie Stomphorst, Jo van Tongeren, Miep Wagemans. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse de jongens: J. L. van Aggelen, J. H. Blankwater, W. Booms, A. C. Diesel, T. Dijkstra, S. Feenstra, W. Feller, J Harmsen, T. Poort, J. W. Scheer, P. Stelleman, C. Stieltjes, R. R. van den Berg, R. C. Boxs, L. H. van Duren, J. E. Fonkert, J. A. Gieze, J. Klunder, K. Langeler, J. IJ. D. Muller Massis, F. Sant, PI. Schee per, M. C van de Stolpe, F. Westerbeek, J. de Jong, J. Halewijn, P. Hillebrand, W. J. Kales, J. F. Laatsch, H. Prass, W. M. van der Putten, J. Rigters, J. A. J. Rob, A. O. Romeijn, A. Sarlet, J. J Sint, C. G. Steenbakker, T. J. A. Stoeltje, R. Ulderink, H. J. Weller, J. H. Schön. De meisjes: Hettie Bokelman, Jeanne Gerritsen, Lena van Gerwen, Mirra Groenendaal, Rijkje Kooien, Nellie Loos, Dinie Poelstra, Lena Rijbroek, Ali Smit, Olga Trestorff, Cato de Vries, Nellie van de Belt, Jannie van Seijen, Willie Schön, Rika Bart- man, Tinie Breeuwer, Tonnie Hommersen, Jeanne Huisman,Greta de Jong, Nellie de Leeuw, Maatje Polderman. Gerda Rob, Lieke Wiggers, Annie Ruhe, Jantje van Leverink, Corrie Aveling, Dollie van den Berg. Jopie van den Brom, Annie Buma, Hettie Geirits, Dirkje Keijzer, Ariênne Langeveld, Corrie Parson, Willie Roskam, Tinie Smeding, Lies de Vries, Nettie Vring. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse de jongens: H Das, E. Kunnen, J. van der Moot, J. C. van Roos malen, J. L. Scheurman, J. Timmer, J. Verhoeven, M. de Waal, C. J. Wardenaar, J K. Wijninckx, A. van Accooy, O. P. van den Bergh, F. Beukenkamp, F. J. Bruins, Sj. van der Velde, R. C. van de Bunt, A. C. H. Agema, J. van Barneveld, J. H. Bart- man, J. Bronkhorst, C Copolovici, C. G. van der Giezen, G. A. Hoogenbos, K. M. L. Nieuwenhuis, C. A. Vlug, P. Edam, B. Erdtsieck, J. van der Groot, P. van Groningen, G. Hoogteiling, P. H. Klumper. De meisjes: Nellie Baarslag, Jopie de Haan, Jannie Jongert, Greta Nouwen, Synthia Sterkman, Jopie Tuyten, Annie van der Velde, Miep van der Vlugt, Linde Bisecker, Jopie Boeré, Truus Hartel, Minnie van den Enk, Jopie Gaartman, Willie van Huijstee, Tinie de Haas, Gé Hulst, Emmie Keijzer, Nellie Kruijd, Aagje Langeveld, Tonnie Ligtermoet, Lies Prinsen, Ellie Russ, Gerrie Stevens, Lies Weber, Jo de Lijster, Marjon van Randtwijk, Willie Verhoef, Marie Zegstroo, Mia Peddemors, Eni van Buytene. KRANKZINNIGENVERPLEGING. Uitslag van de Rijksexamens voor het diplo ma krankzinnigenverpleging op 8 en 9 Juli 1940 gehouden op de stichting „Vogelenzang" te Bennebroek, ten overstaan van de regeerings- gedelegeerden dr. B. Chr. Hamer, dr. A. P. Timmer en mej. dr. E. C. v. d. Wal. Hoe krijgt U de nieuwe met z'n 22 provincie- en wegen kaarten, z'n uitgebreide detailkaar ten van de Veluwe, Zuid-Limburg, het Gooi, Twente en de graafschap Zutphen en bovendien met overdui delijke waterkaarten van het Friese-, Hollandse- en Utrechtse merenge bied KING-VRIENDEN /Zendt 35 ct. per firo of postwissel aanTonnemalCie, neek (gironummer 16115). Direct na ontvangst wordt U de nieuwe King-Atlas franco toegezonden. (Adv. Ingez. Med.) Geslaagd dc broeders J. Koers, A. Westbroek en J. van Wijngaarden. De zusters J. H. Driessen, T. de Jonge, E. Lieftink, J. C. v. Strien, A. Tibboel en G.Visscher. STAATSEXAMEN MUZIEK. Geslaagd voor Piano M.O. de heer J. S. Otten. te Zandvoort; voor Piano L.O. mej. J. M. Braam en de heer A. W. M. Herckenrath, te Heemstede: voor Solozang L.O. mevr. H. P. den EngelseJansen, te Heemstede; voor Fluit L.O. mej. C. A. C. Vening Meinesz, te Aerdenhout. TOONKUNST. Bij de te 's-Gravenhage gehouden Staats examens voor Muziek slaagde voor het theore tisch gedeelte middelbaar-onderwijs, mejuf frouw Annie Koetsier, leerlinge der Toonkunst- Muziekschool te Haarlem. Regeling voor aflevering van teer en teerproducten gewijzigd. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat, te rekenen van 1 Juli 1940 af, het afleveringsverbod voor teer en teerproducten d.d. 23 Mei 1940 de navolgende wijzigingen en aanvullingen heeft ondergaan: zonder toestemming van den directeur der sectie koolteer van het rijksbureau voor che mische producten is de aflevering verboden van teer van alle soorten, alsmede van geheel ot gedeeltelijk uit of met teer bereide producten of residu's daarvan. Dispensatie van het afleveringsverbod wordt tot nader bericht verleend voor afleveringen van koolteer door gasfabrieken en door de centrale ammoniakfabrieken te Weesperkarspel aan de teerverwerkende bedrijven. Aflevering van koolteer of watergasteer door genoemde fa brieken aan handelaren kan voor iedere afleve ring slechts geschieden met toestemming van den directeur van bovengenoemde sectie. Park weg 17, 's-Gravenhage (Telefoon 55.48.90). Wat betreft de producten houtteer (bruine of Stockholmer teer), mastiek, asphaltpapier, dak- lak, naphtaline. creoline, cresolproducten (lysol) en pyridine - geldt eveneens een algemeene dispensatie van het afleveringsverbod, voor zoo ver het daarbij gaat om leveranties van normale hoeveelheden aan regelmatige afnemers. Voorts is het aan handelaren in koolteer en watergasteer en aan producenten van en han delaren in carboleum, blackvarnish, ijzerlak en soortgelijke teerverfstoffen verboden, gedurende het tijdvak 1 Juli tot 31 December 1940 van deze m-oducten voor verfdoeleinden meer af te leveren, dan overeenkomt met 50 procent van de afgeleverde hoeveelheid in het basistijdvak 1 Juli tot 31 December 1938 en wel uitsluitend aan regelmatige afnemers zoodat detaillisten, winkeliers en verbruikers rekening dienen te houden met dezelfde beperking van hun afgifte en verbruik. Tenslotte is het verboden teer of teerollën ais brandstof te gebruiken. Omtrent de verdere details der regeling ont vangen de betreffende bedrijfsgroepen en andere belanghebbenden per circulaire nadere mededeelingen van den directeur der sectie. (A. N. P.). ZUINIG MET BOUWMATERIALEN. De .commissie voor ten uitvoer legging van de wet ter bescherming van de nationale economie heeft volgens de N.R.C. bevolen, dat alle bouw orders van overheidsinstanties moeten worden stopgezet of ingekrompen. Uitzonderingen worden gemaakt voor orders van de weermacht en de spoorwegen, voor het aanleggen van wegen en het bouwen van fabrieken en voor de bouwwerkzaam heden in de mijnen. Deze maatregel wordt ver klaard uit het gebrek aan bouwmaterialen, vooral tengevolge van storingen bij den invoer. Worklooze gedemobiliseerde militairen. Alle dienstplichtigen, die na 15 Mei j.l. met groot verlof zijn gezonden en thans geen werk hebben, moeten zich bij den burgemeester van hun woonplaats melden voor den opbouwdienst. Naar de Telegraaf van bevoegde zijde werd medegedeeld, is deze maatregel getroffen, om dat vele jongemannen destijds, toen eerst de helft en later nog een deel van de weermacht werd gedemobiliseerd, en wel diegenen, die niet ten laste van de gemeenschap zouden komen, de gelegenheid hebben aangegrepen om naar huis te gaan, ook indien zij geen werk hadden. Dat was in ieder geval beter, zoo redeneerden zij, dan in dienst te blijven. Na 9 of voor sommi gen 13 maanden gedwongen afwezigheid ver langden velen naar huis. Bovendien bestond nog altijd de mogelijkheid, dat men binnen af- zienbaren tijd wel werk zou vinden. De com mandanten van deze dienstplichtigen hadden geen opdracht meer te vragen dan de verklaring van den betrokkene, dat hij niet ten laste zou ko men van de gemeenschap en zoo kon het ge beuren, dat velen met groot verlof werden ge zonden, die niet in staat waren om in eigen on derhoud te voorzien. Bovengenoemde Depaling beoogt een eind te maken aan zekere misbruiken, die als gevolg van deze niet al te strenge controle zijn ontstaan. Iedereen, die zelf geen bron van inkomen heeft dus bijv. ook alle studenten, of zij bij een fa culteit ingeschreven staan of niet moeten zich dus nu op het gemeentehuis komen melden. Dit wil niet zeggen, aldus genoemd blad, dat nu ook al deze menschen bij den opbouwdienst ge plaatst zullen worden. Ongetwijfeld zullen de bonafide studenten, die voldoende bescheiden kunnen overleggen, in de gelegenheid worden gesteld hun studie te voltooien. Het gaat er slechts om hen bij den opbouwdienst te betrek ken, die wel is waar niet direct, doch zeker in direct ten laste der gemeenschap zouden komen. In twijfelgevallen kan een door den burge meester gelegaliseerde verklaring van den werk gever worden gevraagd, waaruit blijkt, dat de betrokkene, althans voor de eerstvolgende maan den, werk heeft. H. O. V. Het concert van Donderdag. Op het concert dat Donderdagavond 8 uur in den Stadsschouwburg door de H. O. V. gegeven zal wor den, werkt als solist mede. Hei-man Krebbers, (viool) Deze jonge talentvolle Nederlandsche violist de buteerde in 1938 op 13-jarigen leeftijd succesvol bij de H. O. V. met het concert van Wiensiawsky. Om zijn studie te voltooien, heeft hij sinds dien tijd wei nig geconcerteerd. Donderdagavond zal met orkest-begeleiding ten gehoore worden gebracht het Vioolconcert in D. dur van Paganini en wel in den meest gebruikelijken vorm, n.m. het eerste deel. Deze uitvoering is te vens bedoeld als herdenking dat het honderd jaar geleden is, dat de beroemde Italiaansche vioolvir tuoos Nicolo Paganini, gestorven is. Het orkest onder leiding van Marinus Adam speelt in het eerste prpogrammadeel de bekende Ouverture „Anacreon" van Cherubini en het Con certo Grosso in d. kl. terts van A. Vivaldi waarin het Concertino gespeeld wordt door Gijs Beths en Leen- dert de Graaff, (viool) en Louis van Maanen (cello). Na de pauze vermeldt het programma nog de 7de Symphonie in C. dur v. Frans Schubert. PERSONALIA. De heer J. W. Middelink, werkzaam bij de po- litie-administratie te Haarlem, is met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd tot surnumerair bij de politie te Amsterdam. ORGELBESPELING. Programma der orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 11 Juli a.s. des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. 1. Kleines harmonisches Labyrinth. J. S. Bach. 2. a. Menuet. G F. Handel, b. Gavotte. Padre Martini. 3. Suite gothique. L. Boëllmann. (Op verzoek). 4. Sonate HI. A. Guilmant. Prélude Adagio Fuga. 5. Cantabile. E. Bossi. 6. Grand Choeur. E. Bossi. REGISTRATIE VRACHTAUTO'S EN TRACTOREN Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat thans op de distributiekantoren de gele inschrij vingsformulieren statistiek vervoermiddelen) be schikbaar zijn. Alle bezitters van vrachtauto's, waaronder begrepen aanhangwagens, opleggers, tractoren en landbouwtractoren moeten onver wijld zulk een formulier afhalen en na invulling opzenden aan het Centraal Bureau voor de Sta tistiek, bureel verkeer, Oostduinlaan 2, te 's-Gra- venhage. Bloemen hebben in onze samenleving een plaats veroverd. We kunnen ze niet meer missen. Juist NU niet. Schenkt schoonheid. Schenkt bloe men. BLOFMENMAGAZIJN BINNENWEG 18, HEEMSTEDE - Telef. 28080 (Adv. Ingez. Med.) Correspoudentiebureau Ned. Roode Kruis. Adressen voor het verkrijgen van formulieren. Het bestuur der afdeeling Haarlem en Omstre ken van Het Ned. Roode Kruis vestigt nogmaals de aandacht van belanghebbenden op het volgende: De speciale correspondentieformulieren kunnen slechts worden gebruikt voor de correspondentie met niet-militairen. Correspondentie met krijgs gevangenen of geïnterneerden is door middel van deze formulieren niet mogelijk. De formulieren zijn voorloopig niet toegelaten in het verkeer met België en de Nederlandsche Over- zeesche Gewesten. Hierbij kan opgemerkt worden dat rechtstreeksche correspondentie met Ned. Oost- Indië mogelijk is. Wanneer de geadresseerde naar Engeland is ge vlucht en zijn verblijfplaats aldaar niet bekend is, richte men het formulier aan hem, p.a. Bush House. Room 803, London W C 2. Wanneer de geadresseerde opvarende is van een schip waarvan de ligplaats niet bekend is, kan het formulier aan hem gericht worden aan het adres van het daarvoor het meest in aanmerking komen de Agentschap van de Reederij (hierover dient de belanghebbende zich vooraf met de Reederij te ver staan). Men leze vooral, teneinde ongeldigheid der for mulieren te voorkomen, de aanwijzingen op het blauwe blaadje dat bij alle correspondentieformu lieren gevoegd is, en volge deze aanwijzingen stipt op. Voor Haarlem en Omstreken zijn de formulie ren aan de volgende adressen verkrijgbaar: dr. A. A. G. Land, Wagenweg 40; secretariaat: Klokhuis plein 5: F. Joh. Rohlfs, Anegang 17; K.V.V., Zijl straat en Consultatiebureau, Ged. Oude Gracht 41, allen te Haarlem. Men wordt dringend verzocht de formulieren van deze adressen te betrekken en niet bij het hoofdbestuur te 's-Gravenhage aan te vragen om het Hoofdbestuur niet te overbelasten. De ingevulde formulieren dienen rechtstreeks aan het Hoofdbestuur gezonden te worden. Het proces om de baby. President der rechtbank beveelt bloedonderzoek en onderzoek naar vingerafdrukken. 's-GRAVENHAGE, 10 Juli. Het A.N.P. meldt: De president van de Haagsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in het proces tusschen twee families om de baby, die in veiligheid werd gebracht bij den bominslag op 10 Mei j.l. in huize Bethlehem en waarvan zoowel de familie S. als de familie Van der W. den eigendom van het kind opeischen. De president heeft, zich uitdrukkelijk voorbe houdende de verklaringen der getuigen en des kundigen nader in oogenschouw te nemen. Bevolen een deskundig bloedonderzoek en een deskundig onderzoek naar de vingerafdrukken van de eischers,, de gedaagden en het kind. Voorts heeft hij het noodig geoordeeld nog eenige getuigen en een des kundige te hooren nopens den gang van zaken in zaal 8 van de Bethlehemkliniek onmiddellijk na den bominslag. Als deskundige tot het verrichten van het bloed onderzoek is aangewezen dr. A. B. F. A. Pontman te Utrecht, als deskundige tot het doen van het onderzoek naar de vingerafdrukken dr. J. Dank- meijer te Oegstgeest, die geassisteerd zal worden door den deskundige J. M .Waltman, hoofdinspec teur van politie te 's-Gravenhage. De getuigen, die nog zullen worden gehoord De getuigen, die nog zullen worden gehoord zijn: de dames Van der KooiHilgersdom, Hijdra— Kruining en VinkKortekaas allen te 's-Graven hage, mevr. Van den Ende—Zundert te Naaldwijk en als getuïge-deskundige dr. M. G. A. Tholen te 's-Gravenhage. Dit verhoor zal morgen, Donder dagmiddag met gesloten deuren plaats hebben. CRAYENESTERSCHOOL. Van de Crayenesterschool zijn geslaagd voor U. L. School Jan de Groot, Theo van der Heijden, Piet Leith, Freddy van Meekeren, Kees S'chudde- boom, Jaap Wesselin'k, Evert van Bockom Maas, Lily Bloem, Tilly Bosch, Marietje Dekker, Netty Jurgens, Elly Rinsma, Jopie Strijbis, Annie Strij bos, Elsabé van Til, Annie Vellekoop, Pepie Aulich, Johny Craughlin. H. B. S. B.: Freddy Kreuger, Hans Lettinga, Huib Rein hold, Hans Winter, Heini Winter, Menno Bons, Henny Becker, Greetje de Boer, Ina Koolbergen, Elly van der Weide, Annie van Zeeland, Aty Ijzer. Gymnasium Henk Cransberg, Lex Führi Snethlage, Jan van Hoeij Schilthouwer Pompe, Ansje Boltjes, Nono Reinhold, Ineke van Utenhovc. Huib Rein hold, Ricky Max Neill. Meisjes H. B. S. Ernie Pieper. Koosje Rincker, Marie Heeres. Tot Christelijk Lyceum Niesje Brand en René Crolla. Kennemer Lyceum Hans van Walsem en Ricky Max Neill. DE BEVREESDE EN DE ONBEVREESDE. Een beeld vaii de jaarlijksche bijenmarkt te Veenendaal. Heden: WOENSDAG 10 JULI Rembrandt Theater: „Je hebt 't of je hebt 't niet" 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Inspecteur Vlijmscherp op Avontuur", 2. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Pygmalion", 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „Vooruit met de geit" (ge prolongeerd). 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. Museumschip „Klein Artis", Spaarne bij de Lange brug. 9 v.m.—-9.30 n.m. DONDERDAG 11 JULI. Stadsschouwburg. Concert H.O.V. 8 uur. Groote Kerk. Orgelbespeling. 34 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. Museumschip „Klein Artis", Spaarne by de Lange brug. 9 v.m.9.30 n.m. Begijnehofkapel. Rede ds. C. J. Hoekendyk (opwek kingssamenkomst) 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2