Sjp&ti w- 't 3C<Mt DOXÜKRDAG 11 JULI 1940 H A A R L E M'S DAGBLAD Prins Hendrik-beker de rekening werd opgemaakt, bleek, dal Nota met het voordeelig saldo was gaan strijken. Dit is niet zoo verwonderlijk, als men zich herinnert, dat dezelfde athleet vorig jaar ter ge legenheid van de Haarlemsche Sportweek eveneens de sprint-finale won door Grijseels Jr. (Pro Patria) en zijn clubgenoot Knuttel met miniem verschil in 11.1 sec. te kloppen. Cricket is moeilijk en dat niet alleen in de beoefening Hoewel vooral Grijseels tot de veelbelovende Foutieve weergave van wedstrijdresultaten Enkele voor- jongeren behoort, kan hij toch niet tot de topklasse beelden Goede prestaties in den H. C B.Een twee- van een Osendarp worden beschouwd. Wanneer daagsche van Rood en Wit en H. B. S.: Nota is qeen t dan n,u 'T0'3 in ,cen 3 10 sec' snelleren Uid den Anhdlrcn/la 3 Nederlandschen kampioen de baas kon blijven, onbekende in de sprint. j bewijst d0, toch welHduidelljk, dal de Leid^naar', Het in a n i i ofsclloon by uitstek een grasbaanlooper, groote riat Ho ,-Qrr i Cn tP Jaren dikwijls gebleken, i van de ontmoeting Noord-Zuid van eenige jaren vorderingen heeft gemaakt. Dat blijkt wel het beste oL .„^gCA.Van het cr.lcketspel voor den arge- geleden wilde organiseeren, doorgang zullen kun- looze veel voetangels en klemmen hebben en zelfs menig ervaren speler en umpire kwam soms voor gevallen te staan, waarvoor hij niet de juiste op lossing vermocht te vinden. Talrijke reputaties van alwetendheid op dit gebied werden op zulke momenten wreed verstoord en het aureool van som mige cricket-professors, dat na lange jaren van deskundige terminologie en bedachtzame uitingen was verkregen, verbleekte dan in een oogenblik. Cricket is echter een even mooi als moeilijk en ingewikkeld spel en aangezien vergissen menschelijk is, mag het eigenlijk niemand kwalijk worden ge nomen wanneer men van bepaalde situaties een verkeerde uitlegging geei't. Natuurlijk zullen de vele batsmen, die allen op hun beurt wel eens ten onrechte l.b.w. zijn uitgegeven, het niet met ons eens zijn, maar dat werd met de bovenstaande moei lijkheden ook niet bedoeld. Wat daarentegen wèl voorkomen kan worden, is het onjuist noteeren en publiceeren van een wed strijdresultaat, wat, ofschoon cricket hier te lande ruim een halve eeuw wordt beoefend, steevast elke week gebeurt en dat mede in de ofl'icieele mede- deelingen van den N.C.B. Laat ons vertrouwen, dat we dit hardnekkige euvel door het geven van de volgende voorbeelden uit de wereld kunnen helpen, want de wijze, waarop sommige uitslagen worden vermeld, geeft een vol komen onjuist beeld van het wedstrijd verloop en verkleint de prestaties van het winnende elftal. Eerste voorbeeld: Elftal A scoort honderd runs; elftal B gaat batten en als het laatste wicket valt, is het totaal 101. Elftal B heeft dan met één run gewonnen; heel eenvoudig. Tweede voorbeeld: Elftal A scoort honderd runs; elftal B gaat batten en het openingspaar brengt het tot 101, waarmede de strijd beslist is. In vele Sportrubrieken en, zooals gezegd, ook in de offi- cieele mededeelingen van den Cricketbond, krijgt men dan het volgende te lezen: gewonnen door elftal B met één run en dan tusschen haakjes, als ware het een bijkomstigheid: nog tien wickets in handen. Deze opgave is nu finaal fout. Elftal B wordt met een dergelijke vermelding schromelijk te kort gedaan en vooral de twee openingsbatsmen, die er in slaagden, gezamenlijk het totaal van de tegenpartij te overtreffen. Immers hun team heeft met tien wickets ge wonnen, met welke term de behaalde zege duide lijk wordt aangegeven en op de juiste waarde wordt geschat. Die eene run, waarmede de score van de tegenpartij werd gepasseerd, speelt hier geen rol, want als de wedstrijd ten overvloede zou zijn voortgezet, had de voorsprong even goed 10 of 50 of 90 runs kunnen bedragen. Een vergelijking van bovenstaande twee voor beelden zal de betreffende „zondaars" er hopelijk van overtuigen, dat zij in het verleden menig win nend elftal te kort hebben gedaan en daardoor den luister van de zege hebben doen verbleeken. Moesten we in den aanvang van het seizoen constaleeren, dat in de wedstrijden voor den Haar- lemschen Cricket Bond de bowlers veelal de over hand hadden, in de laatste twee weken hebben c}e batsmen getoond, dat zij den goeden vorm hervon den hebben en tot fraaie prestaties in staat zijn. In den Zaterdag j.l. gespeelden wedstrijd tusschen C. V. H. II en Rood en Wit III begonnen de bezoekers met een totaal van .liefst 182 voor 8 bijeen te slaan, niet het minst dank zij Nijhuis, die 80 bij droeg, waarvan 62 punten in boundaries en zessen. Maar het aardige van het geval was, dat de thuisclub, ondanks een slecht begin (4 voor 2) niet den moed verloor, doch alle zeilen bijzette om als nog aan het langste eind te trekken. De gerouti neerde Otto Keyser bleef het antwoord van Nijhuis met een gedecideerde 84 niet schuldi6 en met een stand van 128 voor 3 leek alles nog mogelijk. Op 162 was het echter afgeloopen, doch men zal het met ons eens zijn, dat dergelijke goede en span nende wedstrijden een uitstekende propaganda voor de cricketsport in ons rayon en voor den H.C.B. zijn. Een groote verrassing was voorts de onverwachte nederlaag van de kampioenen R.C.H. en dat nog wel tegen den hekkesluiter Haarlem IV. Daardoor is de strijd'om den titel geheel open en zeer inte ressant geworden, omdat meerdere teams een rede lijke kans op de bovenste plaats maken, in het bizonder het ongeslagen Rood en Wit III, dat ech ter nog twee maal tegen R.C.H. in het veld moet komen. Het is niet v irschijnlijk, dat de voorgenomen districtswedstrijden, die de N.C.B. in den geest uit het feit, dat hij niet slechts zijn snelleren start hen vinden. wist uit te buiten, maar ook, dat hij genoeg kracht Toch zullen de Haarlemsche cricketliefhebbers in reserve had om op de laatste 20 meter den van een tweedaagsche match getuige kunnen zijn, aanval van zijn meer geroutineerden tegenstander want Rood en Wit_speelt op 3 en 4 Augustus een te weerstaan. En deze twee factoren bij elkaar stempelen Nota tot een sprinter van klasse, van wien men nog heel wat kan verwachten. wedstrijd tegen H.B.S. aan de Spanjaardslaan. Toen na afloop van de 100 Meter-sprint voor den De voedselvoorziening der bevolking is een der belangrijkste vraagstukken, waarvoor de autoriteiten in Frankrijk zich geplaatst zien. daar de vlucht van de inwoners deze organi satie zeer bemoeilijkt. Distributie op straat te Le Bourget. ATHLETIEK. Naar één nationale Sportorganisatie Naar aanleiding van het feit. dat in vele sport bonden een streven naar eenheid is ontstaan, had een redacteur van het A.N.P. Woensdagmorgen een onderhoud met den heer G. E. van der Werff Jr., voorzitter van de Kon. Ned. Athletiek Unie en voorzitter van den Ned. Boksbond. „Inderdaad heeft de Unie het initiatief geno men om tot deze eenheid te komen", aldus de heer Van der Werff. ,,In een brief aan den voor zitter van de Nationale stichting voor Lichame lijke Opvoeding heeft de K.N.A.U. zich bereid verklaard om met den Christ. Athletiekbond, den R.-K. Athletiekbond en den Arbeiderssportbond samen te werken. Reeds lang zijn we bezig ge weest om tot deze samenwerking te komen, steeds echter stuitte deze op bezwaren. Misschien dat nu de tijd rijp is om tot een algeheele over eenstemming te komen. Hoe de organisatie even tueel zal worden, is op 'het oogenblik natuurlijk nog niet te zeggen. Wat den toestand op het oogenblik in de K.N.A.U. betreft, kunnen wij uitermate tevreden zijn. De inschrijvingen voor de wedstrijden zijn nimmer zoo groot geweest als dit jaar. De ath- leten willen in dezen tijd ontspanning; na een periode van negen jaar, waarin ons ledenaantal voortdurend achteruitging, beleven we nu het merkwaardige feit, dat het aantal leden stij gende is. Ons idee, dat de prestaties wellicht achteruit zouden gaan, is gelukkig onjuist gebleken. Wel kan men zien, dat er minder geoefend is, waar door uiteraard geen topprestaties geleverd wor den. maar over het algemeen zijn we niet onte vreden. Het verheugende is bovendien, dat ver scheidene jongere krachten naar voren zijn ge komen, Zoo kan men bijv. onmogelijk voorspellen, wie de sprint op de nationale kampioenschappen zal winnen, de geroutineerde Osendarp of een van de jongeren als Osta en Nota. Wanneer de leiders van de vereenigingen er in slagen, het groote enthousiasme, dat momenteel onder de athleten heerscht, op de juiste wijze te stimuleeren. wanneer in alle groote steden de zoo noodzakelijke sintelbanen worden aangelegd en wanneer op de scholen de athletiek intensiever wordt beoefend, dan zie ik de toekomst van de K.N.A.U. optimistisch in", zoo eindigde de heer Van der Werff. DE NATIONALE B-KAMPIOENSCHAPPEN. De nationale kampioenschappen voor de B- klasse zullen definitief op 28 Juli doorgaan op de sintelbaan te Amsterdam. WATERPOLO. H. P. C. 2—V. Z. V. 1 (1—4). In dezen wedstrijd toonde de Velsenaren zich in alle opzichten beter dan de H.P.C.-reserves. Reeds dadelijk na het begin zag P. Swier kans van de twee-meter lijn af aan V.Z.V. de leiding te bezor gen. (01). Even daarna vergrootte dezelfde speler met een doorslagbal den voorsprong. (02). Na ide hervatting wist V.Z.V. nog tweemaal het net te vinden, waarna de Heemstedenaren door middel van J. Stammes kans zagen, de eer te red den. (14). DE UITSLAGEN. De uitslagen van de Woensdagavond voor de competitie van den K.N.Z.B. gespeelde wedstrij den luiden: (Heeren). Triton/H.Z.C. 4—2 'H.P.C. 2V.Z.V. 1—4 H.P.C. 3V.Z.V. 2 0—3 Zindenjkncu is ecu aer .eie goeue cigc»..sciiappen van de Nederlandsrhe huisvrouw. Waschdag te LJsselmonde. ZWEMMEN Willy flen Ouden in Barcelona. In ons vorig nummer plaatsten we een afbeel ding van de bekende Rotterdamsche zwemster Willy den Ouden, zittende bij haar kast met prij zen. die in Mei verloren zijn gegaan. Thans ver neemt de Tel. uit Rotterdam, en dat zal ook onzen lezers genoegen doen. dat zij zelf gezond en wel in Barcelora vertoeft en dat zij over veertien dagen bij haar ouders hoopt terug te keeren. Een van haar vereersters heeft een album met tallooze her inneringen aan Willy's sportloopbaan voor haar beschikbaar gesteld. JUBILEUMNUMMER H. V. G. B. Ter gelegenheid van net 40-jarig bestaan van de Haarlemsche zwem- en poloclub H.V.G.B. is een jubileumnummer van het maandblad dezer ver- eeniging verschenen, waarin de voorzitter, de heer L. Brunt, een uitvoerig herinneringsartikel heeft geschreven. Aanslag op Roosevelt's trein voorbereid. Rails waren losgemaakt. STANTON (Delaware), 11 Juli Thans wordt bekend dat men j.l. Zondag ontdekt heeft dat eenige rails van de spoorlijn, waarover Roo sevelt's extra-trein van Hydepark naar Washington is gereden, op een plaats losge maakt waren. Mogelijk heeft men dus een aan slag op Roosevelt willen ondernemen. Een aan tal dwarsliggers zijn op deskundige wijze ver wijderd, zoodat men waarschijnlijk de daders moet zoeken onder personen, die met spoorweg op de hoogte zijn. (Uited Press.) Primator van Praag gearresteerd. Beschuldigd van landsverratlerlijke activiteit. Het D.N.B. meldt uit Praag: Officieel wordt medegedeeld: In het kader van nasporingen naar een illegale staatsvijandelïjke groep, die met het buitenland landsverraderlijke betrekkingen on derhield, is de primator van Praag, dr. Klapka, wegens actieve ondersteuning van deze groep, gearresteerd. De staatsvijandige bedrijvigheid van Klapka staat niet alleen in de scherpste tegenstelling tot zijn ambtsplichten als primator van Praag, doch hij heeft bovendien op de meest onverantwoorde lijke wijze tegenover zijn eigen volk gehandeld. Verkiezingen in Litauen. Meeste candidaten behooren tot de Communistische richting. KOWNO, 11 Juli. Litauen wordt beheerscht door de verkiezingen, welke 14 Juli a.s. zullen plaats vinden. In een aantal kieskringen zijn reeds candidaten gesteld. Het grootste deel daarvan is van communistische richting. Van de regeering zijn o.a. de minister van ondei-wijs Venclowa en de minister van landbouw Mickis en de minister van binnenlandsche zaken Gedvilas candidaat gesteld. (United Press.) EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING. Bevorderd aan de Gem. Universiteit van Am sterdam tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „Onderzoekingen over pro jectieve komitanten van het kwadratisch lijnen- komplex": de heer G. Wielenga; op proefschrift ge titeld: „Intensiteitsmetingen van kosmische stralen in water en in de aardkorst": de heer A. G. M. van Gemert; op proefschrift getiteld: „De inwerking van ozon op o-xyleen en op pseudocumeen in ver band met de inwendige structuur van de benzeen- ring": de heer P. W. Haayman (cum laude) en op proefschrift getiteld: „Abnormale kurkvorming": mej. C. H. Klinkenberg. Geslaagd voor het cand. ex. economie: de heer E. Bartel; voor het doet. ex. economie: de heer G. Schoorl en voor het cand. ex. Engelsche taal en letterkunde: mej. S. J. C. Reudler Bevorderd tot arts mej. A. de Jong, Boornber- gum; en de heeren A. F. Wackers, Maasniel: W. K. Gaulhofer, Bruck a. d. Mur; J. G. R. Janssen, Hengelo; J. E. Enklaar, Arnhem; C. B. Beeke, Noordwijkerhout en J. E. Winkelman, "Alkmaar. Geslaagd voor het artsexamen le ged. mej. M. Wil link, Hengelo; en de heeren A. J. C. Hazenberg, Batavia; J. H. M Holtus, Helmond en H. Zeylstra, Amsterdam. Geslaagd voor het cand. ex. theologie de heer J. Krijteriburg, voor het prop. examen theologie de heeren P. H. G. Kok en P, C. Rooden- burg en voor het cand. ex. economie de heeren K. C. Booy en T. van Zanten. Aan de Leidsche universiteit slaagde voor het cand. ex. rechten mej. N. D. B. Augustijn te Haar lem. M.U.L.O.-EXAMEN. Te Amsterdam slaagde voor het M.U.L.O.-exa- men H. C. L. Montijn te Heemstede. SCHOOL VOOR U.L.O. LETTER A. Bevorderd tot de 2e klasse: Annie de Graaf, Annie Jansen, Sjoukje Jansma, Tonnie Kalkhoven, Hannie van Lom, Annie Mulder, Willy Nassette, Recha Schemer, Rensje Smit, Rie Tholen. Mien Timmerman, Fietje Wassink, Willy van Konings hoven, Tommy Borghols, Martha v. d. Bogaerde, Hennie Bonnema, Tine Groenendaal, Anneke van den Eynde, Rie Hagendijk. Rie Hazevoet, Lotje Jansen, Hennie de Lugt. Jopie Piek, Corrie Phi- lipsen. Loes Polman, Nelly Snijders, Annie Stef- fens, Tineke Stolp, Jopie de Vogel, Hettie Vrie- link, Els van Baren, Eefje Simon, Bob Blaeser (voorw.), Derk Evers, Henk Jansen, Wim v. Ko- ningsbruggen, Piet Sm ink, Jopie van Voorthuizen, Jan Kraayer, Wout Bauer. Hans Duller, Leo van Dijk, Hei-bert Krakenberger, Kees Lammertsma, Berrie Muelenaer. Jaap Silver (voorw.), Lex Ver hagen (voorw.). Dolf Vreenegoor (voorw.), Ap van Zijst. Bevorderd naar de 3de klasse: Dies Möhlmann, Corrie Bleeker, Frits v. d. Bosch, Jopie Dekker, Gaby Claassen, Dina Drent, Henk van Eyk, Janny van Gog, Piet v. d. Gevel, Gerie Kuik, Charles Ligtvoet, Willy Lenterman, George Ligtvoet (v.w.), Ada van Nes, Gerrit v. Wengen, Nanny Nijdam, Henk Zieren, Elly Schnitger, Bram Cramer, Willy Stolp, Richard Dronkers, Jenny van Veldhuysen, Dick Hakkenbroek, Lily Smith, Henk Hessels, Willy Blokker, Jacques Mastenbroek, Mienjte Bosselaar, Bob v. d. Miesen, Yvonne Dronkers, Henk v. Nieu- wenhuizen, Truus Fengler, Jan van 't Velt, Henny Gonggrijp, Max v. d. Waag, Nelly Hunsche, Jan Boskamp, Miep de Mink, Harry Roos, Lies Peters (v.w.), Wim Imand, Willy Ponsen, John Groot, Rie Visser, Leo Horsmeier, Elly Roest, Onno Horst, Jos Beekman, Jan Kaasenbrood, Jopie Barnhorn, Jan Kion, Willy Budding, Paul Klaverweiden, Jopie Diekman, John Nikkels, Guusje Muelenaer, Jan Schouw. Plonie Stolwijk, Co Swaanswijk, Elly Stuy, Cor de Vries, Greetje Teders, Dick v. d. Wateren. Nelly Verkerke. Bevorderd naar de 4de klasse: Suze Bekenkamp, Karei v. d Haak, Mary Heeres, Jaap v. d. Ham, Truus van Keulen, Henk Hogerbeets, Nelly Kluit, Nico Kruit, Gretha Kuitert, Johan Machielse, Hetty Pesehar, Niels Persson, Rie Scherpenhuyzen, Kees Romeyn, Jo v. d. Hart, Otto Stern, Femmie Hart suiker, Jan de Vries, Willy van Lom, Frans Pen- narts, Dien Post, Atie Verhagen, Hennie Ulsamer Henny Groot, Fientje Tielens, Hil Groenink, Martha Lakerveld, Piet Kolk, Annie Snijder, Johan van Latum, Gonnie Teunissen, Wim van Schaik, Fran- cientje Uyldert, Andries van Zanten, Betsy Ver kerke, Louis Bierenbroodspot, Corrie de Visser, Kees van Nes, Truus Wevers, Piet Persson, Fiet Jacobson, Carlo Ravelli, Johan Fraksel, Kick van Veen, Gerrit de Boer Henk van Donkelaar Freddy Dumans, Simon Heesman, Theo Kuik, Henk van Leeuwen, 'Arie Mourik. MIDDELBARE SCHOOL VOOR MEISJES TE HAARLEM. Bevorderd van I naar II: J. van d. Berg, W. Bakker, W. Bieshaar, C. Brühl, J. Bussemaker, G. Comello. J. Elich, J. v. d. Ende, L. Goeting, F. Covers, I. Hazevoet, S. Hekkehnan, R. Hessels, E. Hooghoudt, E. Tuninga, J. Bonting, N. Vreugenhil, C. Bakker, A. Gabriels v.w.» D. Cerfontaine, A. Korsten, F. Leeflang v.w., N. v. d. Meulen, D. Pieper, J. Rademaker, M. Reimus, Th. v. d. Renst v.w., L. Salm v.w., D. Stijger, M. Tiemeijer, Th. Til, M. Trijtel, L. v. d. Valk. S. Verkes, A. Vrijer, J. Wijntjes, A. v. Zutphen, G. Luiten. N. de Boer» J. de Groot v.w., A. Bosma. Bevorderd van II naar III: N. van Amesvood, L. Aronds, C. Becker. J. Beekhuis, T. Bloem, A. de Boer, E. Bolkestein, B. ten Brink, M. Butter J. da Costa, J. v. Dam, J. v. Dort, C. v. Dijk, C Goudfrooy, T. de Graaf, R. Kol, N. Sehuitemaker» G. Brands v.w. G. v. Dijk, R. Freudenborg, B. Göransson. G. Hartman, N. Huson, E. de Jager. ZAL ER EEN EINDE AAN HET WACHTEN KOMEN? Wij deelden reeds mede dat door het gemeentebestuur van Haarlem de mede werking der instanties in Den Haag gevraagd is om te kunnen komen tot een spoedige uitvoering van de plannen tot verdere verhooging van de spoorbaan HaarlemLeiden en dc verplaatsing van het goederenstation naar den Waarderpolder. Worden die plannen uitgevoerd dan krijgen wij vier nieuwe viaducten, namelijk bij de Westergracht, de Pijlslaan. de Munterslaan cn de Zandvoortsche laan. Dat zal dan beteekenen het einde van de overweg-misère. Ook aan de Pijlslaan. Dat die soms erg is bewijst bovenstaande foto. L. Jager L. Kater,, K. de Koomen. C. Krijgsman, T. Molenaar, C. Mooy, E. v. d. Parre, A. v. d. Pol, V. Rolie, A. van Rossum, L. v. Rijn, T. Wijnstok, H. Hamel v.w. R. Lolkus, I. v. Looy, C. Roeske, R. Schippers, B. Snoeck Henkemans. J. Strauss, A Swart, L. v. Til, J. Timmer, M. Timmer, N. Vanier, E. Veen, C. v. d. Veen. H. Wildeboer. B. Wille v.w. M. Wijdom, A. v. Zijden, W. v. d. Veen. Bevorderd van III naar TV: M. v. Aller, J. Bosse, L. Brühl, J. Dop, K. Goeting, R. Goudfrooij, N. de Haan, R. Hemsing, B. Mooyman, J. Nueboer, J. Reintjens. S. Seegers, R. v. d. Stad, N. v. Thiel, T. Vaupell, D. v. d. Veen, J. Veen. L.Voorneveld, R. Werker, D. Wijntjes, G. Boon. B. Bosma (voorw.), B. Botman, H. Brüring, M. Clausing, I. Comello, W. Groenewegen, M. Hansel, S. Herz, I. Joustra, N. Leeflang. J. Marcus, L. Mets, I. Putz, M. Schou ten (voorw.), M. Stassen, C. v. Steen (voorw.), H. Stigter (voorw.), J. Tames, J. de Wolf, B. Trijtel, L. Kann, G. Mogendorff. Bevorderd van TV naar V: A. v. d. Abeele, A. v. d. Beek, E. Bekker, M. Besnard, M. Blankevoort (voorw.), M. Duyvendak, M. Felix, I. Hamburger, N. Jonker, J. Komen (voorw.), W. Koppen (v.w.), D. v. d. Roest, T. Rombouts, L. Schreuder, A. Schuitenmaker, M. v. d. Zouwe, D. Bok (voorw.), E. Brandon, M. Halm, G. Hartog, A. Jansma, W. z. Kleinsmiede, S. Lantinga, L. Ligtenstein, C. Vee- nenbos, A. Vos, M. Wackwitz, M. v. d. Weg, B. Breijer, M. Alter, J. Brakel, M. Gutzwiller (v.w.), H. de Haas, T. Kat, L. de Koek (voorw.), H. Kroon. M. de Lugt, G. Nimis, D. Polak, L. v. d. Pol, A. Siekemeyer, L. Stokmans (voorw.), S van Veen, Th. de Vryer (voorw.), K. Warnaars, E, Zuidema, D. v. Kralingen. MIDDELBARE TECHNISCHE SCIIOOL TE HAARLEM. Bevorderd van het eerste naar het tweede stu diejaar: Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde en Bouw kunde: R. Baas te Oudorp; J. F. Duin te Scher- merhorn: G. C. Ebeli te Haarlem; J. H. Enno van Gelder, P. Enno van Gelder te 's-Gravenhage; P. J. Hilhorst te Heemstede. H. Horjus, A. W. Hon- koop te Haarlem; J. C. Jansen van Galen te Utrecht; M. A. Joustra te Haarlem; D. A. Kapteyn te N.O.I.: J. Koolhaas te Leiden; L. Limburg te Bloemendaal; C. F. Meihuizen, A. van Nes. G. J. Rookhuyzen, J H. Sproet, te Haarlem; A. Vis te Oudkarspel; J. Ch. de Vrijer te Haarlem; A. A v. d. Wateren te Velsen; H. v. d. Zee te Haar- lem: J. J. Zwart te Beverwijk. Afgewezen: 3; her examen: geen. Afdeeling Werktuigbouwkunde: G. J. Blanke voort te Bloemendaal; P. C. van Broekhoven te Voorburg; H. A. Cival te Haarlem: J. P. Gelder te Schagen; F. C. J. Goos te Wassenaar; N. G. de Graaff te IJmuiden: Th. M. ten Hengel te 's-Gra venhage; J. M. F. Ketel te Heemstede; H. F. Klein te Driehuis: M. de Koning. J. H. van Koppen hagen, te Haarlem; L. P. M. van Overbeek te 's-Gravenhage; Th. J. M. v. d. Pas te Haarlem; J. Siegmund te Santpoort; A. B. P. Strubbe te Alkmaar: C. L. Venneker te Medemblik; C. A. v. d. Wiel te Velsen; G. Wesseling te Sassenheim. Afgewezen: 9; herexamen: 7. Afdeeling Eiectrotechniek: E. A. van Diermen te Wageningen; L. E. Douglas Broers, N. J. van Gessel te Haarlem; A. Koppenaal te Lisse; H. Oderkerk te Haarlem; L. Schroder te Aerdenhout; J. Simmermans te Oestgeest; D. van Straalen te Scheveningen; R. Tijsseling, W. F. de Vries, H. C. Wardenaar, te Haarlem. Afgewezen: 7; her examen: geen. Afdeeling Vliegtuigbouwkunde: C. J. Dol te Haarlem; W. Habers te Voorburg; H. A. Hafcke- steegt te Haarlem; J. Roukens te 's-Gravenhage; B. Slotboom te Loosduinen; J. Smit te Wormer- veer; N. A. M. Stam te Lekkerkerk. Afgewezen: 6; herexamen: 4. Afdeeling ScheepsbouwkuudeJ. A. Bak te Haarlem; J. G. Burlage te Alkmaar; W. Stomps te Leiden; J. Spijker te Haarlem; H. Twigt te Scheveningen; J. J. de Vuyst te St. Laurens. Af gewezen; 3; herexamen: 1. 'T KOPJE. Voor het toelatingsexamen van de middelbare school voor meisjes ,,'t Kopje" te Bloemendaal slaagden: E. de Booy, B Delbrück, C. van Ees, M. Geerlings, L. van Hardenbroek, P. Hofmeester, A. Kamerling, P. van Leeuwen T. van Marken (voorw.), I. Markus, H. van Marie, E. de Lestrieux Hendrichs, G. Pijpers, I. van Randwijck, M. Tim mer, M. Treffers, J. Veenstra. Afgewezen 4. SCHOLEN DER VEREEN. „GROEN VAN PRINSTERER". Van de scholen der Vereeniging ..Groen van Prinsterer" te Haarlem slaagden alle leerlingen voor het toelatingsexamen voor middelbare scho len. Voor het Chr. Lyceum slaagden: Van de Aenea Mackayschool: Paul Rhörig. Van de Dr. H. BavinckschoolWietse Buist en Attie IJzer man. Van de Dr. A. KuyperschoolKarei Faber, Bertus Klaassen, Wieni Waterbolk. Lida Meilof, Anneke Schippers, Henk Mulder. Gerda Zelden- rijk. Jan Lamme. Piet Kooijmans. Theo Barfchel, Piet van Menten en voor de 2e H.B.S. B: Johan Timmerman. Hongarije verstaat zich met de as-mogendheden De Italiaansche pers over de besprekingen te München. ROME, 11 Juli. (Stefani). De Italiaansche och tendbladen wijden hun voorpagina's aan den zee slag tusschen de Italiaansche en Britsche vloot en aan de historische bijeenkomst te München, waar Hitler in aanwezigheid van graaf Ciano en Von Ribbentrop de vertegenwoordigers van het be vriende Hongarije, graaf Teleki en graaf Csaky ontvangen heeft. (Men zie elders in dit nummer). De „Messaggero" publiceert hierover een uitvoe rige correspondentie van zijn specialen berichtge ver, waarin deze schrijft dat de dag van München een bevestiging is van het souvereine prestige, dat dc as op het continent en in de geheele wereld verkregen heeft door haar prachtige denkbeelden van herstel en door de onvergelijkelijke kracht van haar wapenen. Hongarije zoo vervolgt het blad heeft verzocht zich met de as te verstaan en zijn actie te verbinden aan het werk van Italië en Duitsrfhland. Daarom is het gesprek van Hitier en Ciano met Teleki en Scaky, wegens den invloed, welke daarvan zal uitgaan op den loop der gebeur tenissen in het Doraubekken en op den Balkan en in het geheele westelijke bekken van de Middel- landsche Zee, van de grootste beteeken is. Na de Russische bezetting van Bessarabië en de Boeko- wina is het in het wezenlijke en dringende belang van alle Donau- en Balkanvolkeren gewenscht en noodig, dat zich geen nieuwe „coup de théatre" voordoet. Het blad zegt er zeker van te zijn dat Hongarije nooit iets zal doen dat op eenigerlei wijze de plannen van den vijand zal kunnen begunsti gen. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Wo e n sd a gs avonds betaald te zijn daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8