at\ v.Empelen AGENDA. S.eizoen Siouten&eek' Uladehuis N.V. „GRANITO" MOLEST VeKiehecing Jjicas&a-fBank 1i.V. N.V. Holster De verduistering ZATERDAG 13 JU Cl '1940 H A A R r E M'S D A G B C A D EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING. Ter verkrijging van den graad van doctor in de letteren en wijsbegeerte heeft de Gemeente lijke Universiteit van Amsterdam, de heer Jacob Bax het proefschrift verdedigd getiteld: „Prins Maurlts in de volksmeening aer 16e en 17e eeuw". Bevorderd tot doctor in de geneeskun de op proefschrift getiteld „De invloed van achylia gastrica en deficiënte voeding op het roode bloedbeeld". de heer P. J. M. Fizaan, geb. te Den Bosch: tot doctor in de econ. wetenschap pen op proefschrift getiteld „Kwantitatieve ver houdingen en kosten", de heer H. J. van der Schroeff fcum laude) en op proefschrift, ge titeld „Rekeneenheid en ruilmiddel", de heer G. van der Wal. Geslaagd voor het cand.-ex. ge schiedenis mej. R. Wolf en mevr. E. Waterman; voor het cand.-ex. physische geografie, mevr. E. MullerVan Veen; voor het doet.-ex, economie, de heer J. den Hartog en voor het doct.-ex. En- gelsche taal- en letterkunde, mej. A. L. Kropveld en mej. W. S. Moser. Voor het cand.-ex. wis- en natuurkunde (L.) mej. M. Hermann en de heeren W. S. B. Teng en j. R. Pauwels. Ge slaagd voor het cand.-ex. Geneeskunde (tweede gedeelte) de dames: M. W. F. H. Manders, E. G. Philips, E. H. M. van Oppen en de heeren: J. Snijder, R. A. Crone, J. Boon, R. J. Brugge, J. Z. S. Pel. C. A. M. Raymakers, A. Sikkel, J. C. Rip, J. B. Ridderbos. Geslaagd aan de Delftsche Universiteit voor het propaedeutisch examen voor civiel ingenieur de heer D. J. Smit te Haarlem. Rijksacademie van Beeldende Kunsten. Aan het van 8—12 Juli gehouden toelatings examen voor de Rijksacademie van beeldende kunsten werd deelgenomen door 63 candidaten. Voor den dagcursus teekenen zijn geslaagd de dames E. van Arkel, Haarlem, A. Ehrlich. Bloemendaal, E. T. H. Visser, Heemstede. 2e GEM. H.B.S. HET 5 J. C. B TE HAARLEM. Bevorderd van kl. I naar II: K. Bloem, H. Buys, P. Ente, A. Grol, D. v. d. Haak, Willemijntje Hors man, Mies Lankamp, P. van Lieshout, K. Nan- ninga, Maja Peuschgens, P. Rempt, G. Schmitt, J. Schreuder, E. van 't Veer, J. de Vries, J. Vos, L. Welter, Sonja Badart, H. v. d. Berg, H. Canne Meyer, D. Creemers, J. Donker, W. Groeneveld, A. Heeres, Gerta Janssen, P. Jonker, R. Koelman, Y. Koopmans, T. Lanz, P. Meiboom, P. Ottolander, P. Roetman, E. Schotman, H. Spierdijk, O. Stale- man, I. Vanier, J. Veen, Joos Wambach, D. de Widt, J. Willems, Riet Zeeman, K. v. d. Plas. Bevorderd van kl. II naar III: P. Altena, H. Bucck, Corie v. Buuren, Jet Carsjens, Maud Dekens, Dini v. Eerden, Rita v. d. Heuvel, E. Huynink, Lideke Rijkeboer, F. Spee, Elly Veldkamp, Nora Vergers, B. de Vries, J. Yspeert, Mientje van Zon, H. Hopman, R. Blauw, Henny Dekker, A. Dinge- manse, Lea Gemeraad, Enny Heyn, Miep v. Hillo, Anky Jonkman, Corrie Keyser, Henny Langeveld, Willy Leurïnk (vw), R. van Luyk, H. v. d. Ouw, F. Roozen, H. Schultheiss, J. Staleman, K. Stapel, M. Swinkels, Lucie Visser, Tine Visser, Marie de Vries, E. Badart, F. Belle, C. Beunder, E. Blok, M. Boelsma, B. Duinker, B. Engel, W. v. d. Eshof, E. Glaser, W. Groenewoud, J. v. d. Hoff, H. Hogen- dijk, P. Jonker, E. Körber, K. Kruiten, B. Mantz", P. Schut, K. Sipkes, J. Swart, J. Tjabbes (vw), H. Wijcerheld Bisdom. Bevorderd van klasse III naar IV: Hannie Auf- derheyde, Hannie Becker, Cily de Crauw, B. van Engers, Ando Hana (v.w.), E. Heemskerk, T. Hoek, G. van Holst (vw), Corry Hop, A. Hulshoff, C. Hijner, A. Kloots, L. Langhorst, H. van Lier, H. Males, H. Offringa, J. Pardoel, Willy Rauchbaar, L. Steenhuizen, K. Teer, W. Walles, A. Bliek, A. van Berkum, H. Brackman, Mieke Carsjens, Dina v. d. Eist, K. Erkelens, J. Hogenhout, J. van Kempen, P. de Klerk, Coba Klingers, J. Klumper, Berna Komin, Ada Leonhart (vw), T. v. d. Ploeg, W. Rijnveld, A. Stuy, F. Traast, H. van Vliet, M. de Vries, D. Bak, J. v. d. Berg, M. Berman, J. Fortgens, W. Groen, A. Hedlund, G. Mesritz, G. Onstenk, W. Peschar, H. Poesiat, A. Schalk, W. Schön, H. Stam, F. Standaart, R. Stegwee, F. de Vries (vw), H. Wouterse. Bevorderd van IV naar V: Nannie v. d. Berg, W. Buma, P. v. d. Burg, Deetje van Buux-en, B. Doot- jes, Anneke van Dijk, C. Hekker, H. Hogenhout, Henny Horst, A. Hovenkamp, M. Luikinga, Annie Roggeveen, Adri de Ronden, H. Schipper, P. Sta pel, G. Visser, G. Wijninckx, H. van Aken, W. Brak man, Lies Donker, N. Huynink, J. Jansen, E. Kale- Bloemen hebben in onze samenleving een plaats veroverd. We kunnen ze niet meer missen. Juist NU niet. Schenkt schoonheid. Schenkt bloe men. BLOEMENMAGAZIJN BINNENWEG 18, HEEMSTEDE - Telef. 28080 (Adv. Ingez. Med.) Heden: ZATERDAG 13 JULI Rembrandt Theater: „De regen kwam", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Het complot der 39 stappen", 2, 7 en 0.15 uur. Luxor Theater: „Kameraden van de straat", 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „Vooruit met de geit", (geprol.). 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken Van Ilaarlemsche schilders. 104 uur. Museumschip „Klein Artis", Spaame bij de Lange brug. 9 v.m.9.30 n.m- ZONDAG 14 JULI Wagenweg 102: Weldadigheids-Piano-recital door. George Hamel, 2.30 uur. Hotel „De Leeuwerik": optreden neger trompet tist Teddy Cotton, 7.30—11.30 uur. Palace: Richard Tauber in „Paljas", half twaalf. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken Van Ilaarlemsche schilders. 104 uur. Museumschip „Klein Artis", Spaarne bij de Lange brug. Van 12 uur n.m. af. MAANDAG 15 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Ilaarlemsche schilders. 104 uur. Museumschip „Klein Artis", Spaarne bij de Lange brug. 9 v.m.9.30 n.m. ROOSTER VAN APOTHEKEN Van 13 Juli tot en met 19 Juli zijn op Zon- en feestdagen en op werkdagen gedurende de avond uren (na 8 uur) en nachturen (tot 8 uur 's morgens) geopend: Fa. Duym en Keur, Keizerstraat 6, Tel. 10378 Fa. Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30, Tel 10043. Marnix Apotheek, Marnixstraat 65. TeL 23525. Te Heemstede is geopend: Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98. TeL 28197. OP MAANDAG 15 JULIbegint onze Een opruiming van al onze ZOMERGOEDEREN tegen prijzen van de helft der waarde. ALLE ARTIKELEN ZIJN ZONDER STAMKAART VERKRIJGBAAR. Hieronder volgen enkele voorbeelden. Moderne bouclé mantels 9.75 - 11.95 14.75 - 19.75 Imprimé Japon nen, ook in groo- te maten, vanaf ƒ3.90 HOEDEN, alle modellen van dit seizoen, vanaf 0.98 Ruime keuze in wollen en ziiden blouses vanaf 0.98 PLEIN 10 - HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) N. BOERKOEL Aelbertsbergstraat 80 Telef. 14028 - Zaak Ged. Oude Gracht 46 Alle GRANITO- en TEGELWERKEN „Strak van lijnsoepel van prijs." (Adv. Ingez. Med.) veld (vw) Annie Middag, H. Spies, Nini Steenken, J. Venekamp, B. Vinkenoog, H. Vogelenzang, Loes Warner, Willy Borghols, J. Belle, S. Bonting, K. Broertjes, W. Cassee, L. Dingemanse, N. Franken, N. Groen, P. Huizinga, H. Jonker. C. Koot, C. Lanz, L. Rempt, L. Starink Deters, B. Straatsburg, H. van Unen, H. Vogelesang, B. Wieland Los, K. Wijckerheld Bisdom. Geen roggebrood zonder bon. Waarschuwing aan bakkers en publiek. De politie te Haarlem heeft tegen twee bakkers proces-verbaal opgemaakt, omdat zij roggebrood zonder bon verkocht hadden. Het is gebleken, dat zij van meening waren dat dit geoorloofd was. Het publiek en de bakkers worden gewaar schuwd, dat roggebrood) niet zonder bon ge- en verkocht mag worden. BRAND IN DE DELISTRAAT. Vrijdagmiddag te 4.40 uur werd brand gemekt in het pakhuis van den expediteur De H, aan de Deli- straat achter perceel Billitonstraat 43 te Haarlem- Noord. In dit pakhuis waren eenige wagens (o.a. een landauer) en een aantal pakkisten en stroo ge borgen. Die zijn alle verbrand. Het vuur sloeg over naar het pakhuis van den schilder G., eveneens achter genoemd perceel aan de Billitonstraat. Dit pakhuis bevatte ladders en verfmateriaal, dlie even eens verloren gingen. Het vuur werd door de brandweer, die met veel materiaal aanwezig was, gebluscht. Van het perceel Billitonstraat 43 zijn eenige ruiten gebroken. De politie heeft met be hulp van burgers de meubelen naar buiten ge bracht, zoodat die behouden bleven. Alleen de inboedel van den heer G. was ver zekerd. De politie stelt naar de oorzaak een onderzoek in. Vermoedelijk is de brand ontstaan doordat een paar kleine jongetjes nabij een der pakhuizen met vuur gespeeld hebben. Toen de brand uitbrak, zijn ze hard weggeloopen. DIPLOMA VAN DE SLAGERSVAKSCHOOL. De Vereer iging tot bevordering van Slagersvak onderwijs (S.V.O.) te Utrecht heeft na afloop van den 50en dagcursus van de Eerste Nederlandsche Slagersvakschool aldaar, o.a. diploma's uitgereikt aan de heeren W. C. van Roode te Heemstede en J. C. Wismey.gr te IJmuiden. VERZEKERING TEGEN OORLOGSSCHADE. Naar aanleiding van een dezer dagen in de pers verschenen bericht over de kans, dat binnenkort weer verzekeringen tegen oorlogsschade (molest- verzekering) kunnen worden gesloten, bericht men ons van de zijde der Incasso-Bank N.V., datde ,.Nowa" (Noordelijke Onderlinge Waarborgmaat schappij tegen Molestrisico) al weef eenige weken gelegenheid biedt dit risico bij haar onder te brengen. Gegadigden kunnen zich voor inlichtingen wenden tot alle kantoren van de Incasso Bank N.V. HET ONGELUK OP DE AMSTERDAMSCHE VAART Naar wij bij informatie vernamen is de toestarid van den heer J. W. L„ die Woensdagavond bij het ongeluk op de Amsterdamsche Vaart inwendige kneuzingen kreeg, thans vrij bevredigend. „DE REFORMATIE" Eenige dagen geleden werd in de pers het bericht opgenomen dat ..de Reformatie" (een Gereformeerd weekblad onder leiding van Prof. dr. K. Schilder te Kampen) door de Duitsche autoriteiten verboden was. Er is evenwel een nieuw nummer van dit week blad verschenen met de mededeeling dat ter be- oegder plaatse van zoo'n verbod niets bekend is. Ook bommen op Woerden. Het A.N.P. meldt: In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn te Woerden acht bommen geval len, die aan verschillende perceelen belangrijke schade toebrachten. Vijf van deze bommen kwa men in de weilanden terecht, waardoor alleen aan de achterzijde van vele perceelen de ruiten werden vernield. De andere drie richtten aan enkele woonhuizen belangrijke schade aan. Twee bewoners hiervan, die niet ernstige verwondin gen hadden opgeloopen door glasscherven werden naar het ziekenhuis overgebracht. Een der bommen kwam in een tuin terecht maar explo deerde niet. Aan de andere zijde der stad was een begin van brand ontstaan, doordat vermoedelijk een lichtkogel het rieten dak doorboorde. De be woners konden zelf het vuur met een slang op de waterleiding bedwingen. is weder mogelijk! Inlichtingen bij: Tel. 13843, Haarlem, Kruisweg 59 De Zomerpostzegels. Verkoop verlengd tot 31 October. 's-GRAVENHAGE, 13 Juli. Het A.N.P. meldt: Het gaat niet naar wensch met den ver koop van zomerzegels, en, indien hierin geen ver andering komt ten goede, zal het resultaat dit jaar verre achterstaan bij die van de vorige ja ren, aldus verklaarde men ons van de zijde van het comité. Het comité heeft thans weer een vernieuwde actie ingezet om den verkoop te stimuleeren, ge steund door de plaatselijke propagandacomités. In verband hiermede is de verkoop verlengd tot 31 October a.s. VLEKZIEKTE TE 's GRAVENZANDE. 's GRAVENZANDE, 13 Juli. (A.N.P.) Te 's Gravenzande is ouder de varkens de gevreesde besmettelijke vlekziekte geconstateerd. De ziekte heeft een ernstig karakter en een 10- tal varkens is er dari ook reeds aan bezweken. VOETGANGERS, de oogen open, niet op den rijweg, op het trottoir moet ge loopen Vereeniging voor Veilig Verkeer. Verplichting opgave van kalk- verbruik. Men verzoekt het A.N.P. nogmaals de aandacht te vestigen op de in de dagbladen van 4 en 5 dezer opgenomen officieele publicatie, waarbij een ieder die kalk of kalksteen in zijn onderneming als grond- of hulpstof verbruikt of verwerkt, anders dan voor de bouwnijverheid, verplicht is vóór 15 Juli a.s. hierover gegevens, welke in de publicatie nader zijn omschreven, te verstrekken aan het rijksbureau voor bouwmaterialen. Zij, die een dergelijke opgave niet binnen den gestelden termijn inzenden, worden geacht geen kalk of kalksteen, anders dan voor de bouwnijver heid, noodig te hebben. Opsporing van ijzeren kist verzocht. Belooning van f 5.000.uitgeloofd. AMSTERDAM, 12 Juli. Het A.N.P. meldt: „De procureur-generaal bij het gerechtshof, fungee- rend directeur van politie en de hoofdcommis saris van politie, hebben het verzoek ontvangen van den Weermachtsbevelhebber in de Nederlan den om het navolgende algemeen bekend te maken: Op den 9en Juli is in de vroege ochtenduren in het plantsoen tegenover het perceel Wielingen- straat 26 een Engelsch valscherm met een ijzeren kist. groot 40x20x20 cm., omlaag gekomen. De wacht van den luchtbeschermingsdienst heeft volgens voorschrift het voorval aan zijn blokhoofd gemeld, doch heeft nagelaten de kist in de eerste plaats in veiligheid te brengen. Deze is verdwenen. Deze kist met inhoud moet onmiddellijk worden opgespoord. Helpt allen mede. Wij allen hebben er het grootste belang bij. dat de Engelsche luchtaanvallen op ons land einde lijk ophouden. Deze worden alleen daardoor mo gelijk gemaakt, omdat Engeland handlangers in ons land heeft. Maakt dezen menschen. die ons allen de zwaarste schade berokkenen, en in wier bezit ook de onderhavige kist gekomen zal zijn, het werk onmogelijk. Voor de terugbezorging van de kist met inhoud wordt een belooning van f 5.000 uitgeloofd." Burgerlijke Stand. HAARLEM, 13 Juli. Bevallen: 11 Juli: J. Stange- Matser 2d. W. M. van der Pias-van Velzen, z. 12 Juli: G. G, Albersen-van Engelen, d. M. W. Koolen-Valentijn, z. W. Schaart-Kluijt. z. J. van Duijn-Koopman, d. Overleden: 12 Juli: G. van der Linden Steiger, 70 j.. Olie- slagerslaan, A. L. Lieffering-Nebel, 79 j., Ko- ninginneweg. W. van Diemen-vam der Veldt, 78 j„ Koolsteeg. J. J. Groes-Pullens. 47 j„ Anmilft- straat. Duitsche hulpactie in Frankrijk. De werkzaamheden in het Noorden des lands. RIJSSEL, 12 Juli (D.NH.) .In het dicht bevolkte departement Pas de Calais en in het Departément Nord waren," zoo schrijft de spe ciale correspondent van het D.N.B. „met inbe grip van de vluchtelingen, ongeveer 500.000 be- hoeftigen te verzorgen. Onmiddellijk na de aan komst van een groep der Nationaal Socialisti sche Volkswelvaart werden de aanwezige voor raden levensmiddelen in beslag genomen. Maal derijen, die hun bedrijf konden voortzetten, conserven-, worst- en margarinefabrieken wer den weer in orde gebracht en den landbouwers en klein handelaren het hervatten van hun werkzaamheden mogelijk gemaakt. Kaas en sui ker, rijst, peulvruchten en voornamelijk meel, werden in groote hoeveelheden opgekocht. Het welvoorziene gebied rondom St.-Omer en Calais, werd voor de levering van broodgraan, aardappe len en groente ingeschakeld. Het Centraal bu reau voor de Volkswelvaart in Rijssel verzorgde de verdeeling van deze in veiligheid gestelde levensmiddelen in de afzonderlijke gebieden waar een noodtoestand heerschte. Haar eigen automobielpark werd hierbij door de Duitsche weermacht aangevuld. In alle grootere plaatsjes werden door de Duitsche verpleegsters scholen of zalen in noodkampen veranderd, waarin de vluchtelingen den nacht konden doorbrengen. Automobilisten kregen benzine om de reis naar het volgende kamp te kunnen voortzetten. De prestaties van de Volkswelvaart blijken uit de volgende cijfers: in de periode van 12 Juni tot en met 4 Juli werden alleen door een groep in Rijssel onder de tweehonderdduizend vluchte lingen en 250.000 behoeftigen in de omgeving twee millioen warme maaltijden, 800.000 broo- den. 50.000 bussen melk, 20.000 kilogram kaas, 10.000 kilogram vleesch en vleeschwaren en 75.000 kilogram andere levensmiddelen uitge reikt. De bevolking van beide departementen, waaxonde r zich behalve Franschen, vele Bel gen, Polen, Tsjechen, Roemenen, Duitschers en 50.000 daar ondergebrachte Lotharingers bevon den, stond onder invloed van de jarenlange op ruiende propaganda wantrouwend tegenover 't werk van de Duitsche welvaartsorganisatie. Dit wantrouwen verdween echter spoedig nadat de bevolking zich met eigen oogen kon overtuigen van de prestaties van de Duitsche hulpacties". De besluiten van Vichy. Critiek der Spaansche pers. Het D.N.B. meldt uit Madrid: De hier verschij nende dagbladen spreken in de verslagen hunner correspondenten uit Vichy de meening uit dat noch het resultaat der stemming in Vichy van de Natio nale Vergadering, noch het aftreden van Lebrun, noch de vorming eener nieuwe regeering klaarheid hebben gebracht over Frankrijk, dat nog steeds door de met schuld beladen vertegenwoordigers van het oude regime wordt gerepresenteerd. „Plutocratie, Marxisme en vx-ijmetselarij hebben de geboorte verhinderd van een werkelijk nieuw Frankrijk", zoo schrijft de „ABC". „De Fx-ansche republiek is gestorven zooals zij heeft geleefd: zon der grootheid, zonder waardigheid, in een ellendige schouwburgzaal met nutte"looze redevoeringen en vervelende disputen over het parlementaire regle ment en tegenover een onverschillig publiek". „Ya" vraagt, wat men er van moet denken, wanneer een in 1936 gekozen kamer van het Fran- sche volksfront het fascisme in Frankrijk px-ocla- meex-t". De militaire dienstplichtwet in Amerika. Chef van den generalen staf acht onmiddellijke uitvoering noodzakelijk. WASHINGTON, 13 Juli (D.N.B.) De militaix'e commissie van den senaat heeft gisteren vooraan staande militairen ondervraagd naar de door de commissie in behandeling genomen dienstplichtwet, welke in een militaire opleiding van alle manlijke Amerikaansche burgex-s van 21 tot 25 jaar voor ziet, die op nog niet nauwkeurig vastgestelden grondslag zullen worden gerecruteerd. De chef van den generalen staf, Geox-ge Marshall, heeft de onmiddellijke invoering van den dienstplicht dringend noodzakelijk genoemd, opdat het geregelde leger en de eenheden van de natio nale garde op hun volle sterkte kunnen worden gebracht. De nationale garde, die in opleiding achterop is, moet echter minstens vier weken voor het begin van het dienstplichtprogram, gemobili- seei'd worden. Marshall verklaarde voorts, dat de in de wet vastgestelde opleidingstijd van acht maan den onvoldoende is. Kolonel Twaddle van het ministerie van oorlog deelde mede dat het Amerikaansche leger op 1 October 930.000 man in opleiding zal hebben, wan neer het congres de dienstplichtwet aanneemt. Tot April van het volgende jaar zou dit aantal dan tot 1.415.000 verhoogd kunnen worden. De kosten van het opleidingsprogram zouden naar raming een millioen dollar voor het eerste en 750 millioen dol lar voor elk volgend jaar bedragen. President Rooseveld heeft gisteren over de kwestie van een mobiliseering der nationale garde een onderhoud gehad met den minister van oor log, Stimson. Men zal zich hex-inneren dat Roose velt's verzoek orii machtiging tot oproeping van de nationale garde, eenige weken geleden in het congres een hevigen strijd had uitgelokt. De juridi sche deskundigen van het Congres en van het ministerie van oorlog zijn, volgens Associated Press, nog steeds van meening, dat Roosevelt niet zonder instemming van het Congres tot een mobilisatie kan gelasten. Men gelooft echter dat deze kwestie vanzelf geregeld wox-dt, wanneer de dienstplichtwet wordt aangenomen. NIEUWE UITGAVEN. DR. JAC. P. THIJSSE. Dr. Jac. P. Thijsse, de bekende natuur-historicus, viert zooals wij reeds meldden 25 Juli a.s. zijn vijf en zeventigsten verjaardag. De Uitgeverij Het Spectrum té Utx-echt vond den heer Rinke Tolman bereid, aan dezen grooten en verdienstelijken Nederlander een geschrift te wijden. Het is een klein, maar pieus uitgegeven werk. dat de groote verdiensten van Dr. Thijsse naar alle kanten in het licht stelt en dat aan den waarde- vollen arbeid, door hem vele tientallen van jaren op het gebied der natuur-historie verricht, in breeden kring een nóg grootere bekendheid zal geveix. WIELRIJDEN EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging hield Dinsdag- en Donderdagavond trainingsritten. De A- en B-kl. reden beide ritten over een afstand van 39 K.M.; de juniores 26 K.M. Uitslag Dinsdagavond: 1 E. Zekveld, 2 K. Verbeek, 3 J. Lasschut, 4 C. de Gier, 5 J. Walgien, 6 M. Taverne, 7 W. Fennis, 8 Ch. Schelf out, 9 Langeveld (pech). Juniores: 1 J. Langeveld, 2 H. Jas. 3 G. Ketting, 4 H. Tholen, 5 J. Schipper. 6 H. Pette. Uitslag Dondex-dagavond: 1 K. Verbeek, 2 J. Wal gien, 3 W. Fennis, 4 J. Smit, 5 C. de Gier, 6 Lange veld. Juniores: 1 B. Langeveld en 2 H. Jas. Zondag gaan de leden gezamenlijk naar de ronde van Zaandam. Centrale Verwarming AUTOM. OLIE - KOLENSTOOKINR. SANITAIRE INSTALLATIES. (Adv Ingez. Med.) Opperoostenrijk zal in daden zijn dank betuigen voor de goede zorgen, die Oosten- rijksche kinderen na den wereldoorlog in Nederland hebben mogen genieten. Neder landsche kinderen kunnen nu door bemid deling van den burgemeester met vacantie naar den Oostmark. R.-K. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN WEST-NEDERLAND. Zondag zal op het H.B.C.-terrein te Heemsted: de returnmatch tusschen H.B.C. en V.V.Z. gespeel woi-den om den eeretitel van kampioen van West- Nederland. J.l. Zondag slaagde H.B.C. er in, de Zaandammei met 41 te kloppen. Vat H.B.C. het nu niet te licht op, dan zal oftj deze wedstrijd gewonnen kunnen worden. Dan z zij op 'n nader te bepalen dag den strijd tegen de Zuidelijken kampioen kunnen aanbinden om trachten landskampioen te worden. BOKSEN NEUSEL TEGEN SCHMELING? Uit Berlijn: Nu Neusel den wedstrijd teges Arno Koelblin heeft gewonnen, is er in Duitsch- land weer sprake van het organiseeren van eei gevecht om het Duitsche kampioenschap is het zwaargewicht tusschen Walter Neusel Max Schmeling (A.N.P.) CRICKET. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Tweedaagsclie wedstrijd H. C. C. I—H. C. C. II. Evenals het vorig seizoen krijgen de cricket liefhebbers in Den Haag ook nu weer een mooi! attractie, namelijk een tweedaagschen wedstrijó tusschen H.C.C. I en H.C.C. II. Het toeval heeft meegewerkt om deze gebeurtenis nog aantrekke lijker te maken, want zij bezetten op het oogen- blik op de ranglijst de eerste en tweede plaats, al is het waar. dat de reserves een voorsprong van drie punten hebben. Het eerste elftal mag dus wel geducht op zijn tellen passen, dat die voor sprong niet nog grooter wordt. In een slecht gespeelden wedstrijd heeft Rood en Wit Zondag j.l. zoowaar kans gezien, een drie- punts-overwinning op Haarlem te behalen. He! zeldzame geval deed zich dus voor. dat Maas ei. in slechts vijf wedstrijden twee innings-neder- lagen hebben moeten boeken, niettegenstaande het uitstekende werk van Maas, die nog altijd een waardevol bowler is, en Abendanon. Hercules heeft met alle voorspellingen velen dachten, dat zij na Zondag' nog op de laatste plaats zou staan den spot gedreven en S.C.H.C, met een nederlaag naar huis gestuurd, al was het ook maar ternauwernood, want de Utrechtenaren scoorden slechts vijf runs meer. Sparta kan blijkbaar beter voetballen, dan cricketen. Met drie verloren wedstrijden stond z. met een 0 op de onderste plaats, zoodat een eventueele innings-nederlaag hoogst onwelkom zou zijn. En ziet. H.C.C. II heeft haar die Zon dag toegebracht. Het gevolg is, dat in het kolom metje „punten" voor de Rotterdammers min één genoteerd moest worden. Om het eerste puntje te bemachtigen, moet dus eerst een wedstrijd ge wonnen worden. Dat zal voor morgen wel een te zware opgaaf blijken te zijn. want Sparta krijgt bezoek van een club, die het cricket tot in de per fectie verstaat, namelijk Hex-mes-D.V.S. Rood en Wit kan nu een goeden gooi naar het kampioenschap doen, want na de prestaties van de laatste twee Zondagen achten we haar wel in staat, in Utrecht van Hercules te winnen. Haarlem heeft weer een vrijen Zondag. Het programma luidt als volgt: AFDEELING WEST NOORD: Groep A: V.V.V.A.C.C. S.C.H.C.—V.R.A. HerculesRood en Wit. Groep B: Rood en Wit 2V.R.A. 2. A.C.C. 2C.V.H. KampongV.V.V. 2. Groep C: Haarlem 2—V.V.V. 3. OlympiaV.R.A. 3. A.C.C. 3R.I.O. AFDEELING WEST ZUID: Groep A: H.C.C. I—H.C.C. n. SpartaHermes-D.V.S. H.B.S.—V.O.C. Zon onder 9.57 Zon op 5.35 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. HANDBAL. (Ileeren). RAPIDITASB.G.V. (17—6). Al vrij spoedig heeft Rapiditas een voorsprong van 40. De uitvallen van B.G.V. zijn niet' tal rijk. Een enkele maal moet keeper Seegers er aan te pas komen. Geregeld voert Rapiditas den stand op tot 80. Dan heeft de middenvoor i de Bloemendalers succes. Bij een goeden aanval weet hij tegen te scoren (81). Voor de rust heeft Rapiditas nog tweemaal succes en B.G.V. één keer, zoodat de rust komt met 102. Na de hervatting is B.G.V. er iets beter in; de aanvallen zijn talrijker dan voor de rust. Zij weet het eerst te scoren, na goed doorzetten van den rechtsbinnen (10—3). Dan is Rapiditas aan de beurt. Ze voert den stand op tot 173. De B.G.V. weet tenslotte den eindstand op 176 te brengen. WIELRIJDEN EENHEID IN DE WIELERSPORT. De Nederlandsche Wielerbond ontvangt van tal van zijden bewijzen van instemming bij zijn streven tot eenheid in de Nederlandsche wieler sport. De bekende wielx-endeskundige Joris van den Bergh heeft thans eveneens als vice-voorzit ter zitting in het hoofdbestuur genomen.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2