RADIO de Omstreken j De Huisvrouw van 1940 Prijs 50 cent 'Z.A TER DAG 13 JUtl .1940 HAARDE M'S D A G B L' A D X ZANDVOORT SPORTDAGEN De heer J. A. B van Pagee, leeraar lichamelijke opvoeding houdt met de leerlingen van U. L. O. school en van de zesde en zevende klasse van de openbare lagere scholen sportdagen op 16 en 26 Juli Als de weersomstandigheden slecht mochten zijn, dan zullen andere data worden vastgesteld. VOETBALTRAINING De voetbalvereeniging Zandvoort heeft de gere gelde training van haar leden weer hervat. Alle Woensdagavonden wordt er geoefend. ROEIERS EN ZEILERS OPGEPAST! Het is verboden zich met een zeil- of roeiboot, vlet, kano, enz. verder dan een zeemijl uit de kust te begeven. Wie zich verder waagt, wordt na voor afgaande waarschuwing beschoten en stelt zich dus aan groot gevaar bloot. De waarschuwing bestaat uit het zwaaien van een kenteeken of het wapperen van de hakenkruisvlag van den Watertoren. BENNEBROEK VERBOUW RAADHUIS Er is een begin gemaakt met den verbouw van het Gemeentehuis. Hierdoor krijgt het bureau van de politie een niet onbelangrijke uitbreiding, terwijl te vens de beschikking wordt verkregen over een naar de eischen ingerichte cel. rip! HILLEGOM LIEFDADIGHEIDSVOETBAL. Wij vestigen nogeens de aandacht op den voet balwedstrijd tusschen Hillegom en Hillinnen op Zondagavond 14 Juli op het Hillegom-terrein, ten bate van d? geteisterde gebieden. UITBETALING VEILING. Over de geveilde bloembollen in het afgeloopen seizoen heeft de Hillegomsche Veiling een tweede uitbetaling gedaan van 8 pet. Het veilingbestuur is nog bezig het restant der uitstaande bedragen te incasseeren en men heeft goeden moed binnen kort nog een derde uitbetaling te kunnen doen plaats vinden. CONCERT CRESCENDO. Vrijdagavond gaf de R.K. Harmonie „Crescendo" op het Schoolplein der Openbare School een con cert. De belangstelling was groot, vooral van. de jeugd. Ons lijkt deze plaats voor een concert min der gelukkig gekozen, veel van de inderdaad goede muziek ging verloren. WATERPOLOWEDSTRIJD. H.Z.V.H.P.C. (1—5). f Vrijdagavond had in de Zweminrichting te Hille gom deze dameswedstrijd plaats. De Hillegomsche dames hebben de taktiek nog niet voldoende te pak ken. De H.P.C .-dames zondigden nog al eens tegen den «pelregel der 2 meter lijn; drie maal moest een speelster het water uitgezonden worden. Nadat H.Z.V. door mej. M. Schreuder de leiding had'genomen, demonstreerden de bezoeksters een betere spel kwaliteit; bij de rust was de stand 12. Na de hervatting werd deze zonder moeite opge voerd tot 15. KOSTELOOZE RIJWlELMERKEN. Tot het verkrijgen van kostelooze rijwielmer- ken zal de Rijksontvanger zitting houden in het kantoor Hoofdstraat 144 op Vrijdag 19 Juli, Donderdag 25 Juli en Vrijdag 2 Augustus, des avonds van 6 tot 8 uur. Zij die in het bezit zijn van een dergelijk merk 19391940 moeten dit medebrengen. POGING TOT INBRAAK. Bij de wed. J. v. d. J. aan de Haven heeft men een poging tot inbraak gedaan door middel van uitsnijding van een met zeep besmeerde ruit. Waar schijnlijk is de dader of zijn de daders gestoord, want er wordt niets vermist. De politie stelt een onderzoek in. EEN ONVRIJWILLIGE GAST. Toen de expediteur v. d. K. Vrijdagavond met zijn vrachtauto hier arriveerde, vond hij achter in den wagen een 9-jarig jongetje, dat uit Leiden afkomstig bleek te zijn en spelenderwijs op de auto geklommen was. Door de zorgen der politie werd het knaapje aan zijn ouders teruggegeven. ONTBINDING BURGERWACHT. Met ingang van 11 Juli is de Hillegomsche Vrij willige Burgerwacht op last der bezettingsautori teiten ontbonden. SIRENES LOEIEN BIJ WIJZE VAN PROEF. De burgemeester deelt mede dat voortaan weke lijks der Zaterdags te 12 uur de sirenes in deze ge meente gedurende 1 minuut zullen worden be proefd, voor het eerst op Zaterdag 20 Juli a.s. Dit luchtalarm behoeft dus bij de burgerij geen on rust te verwekken. MR. PEEK ERNSTIG ONGESTELD. De gemeente-secretaris mr. J. H. Peek, kreeg Vrijdagmorgen tijdens zijn werkzaamheden ter secretarie een hart-aanval en moest naar de Maria-stichting te Haarlem worden vervoerd. Hoewel zijn toestand niet bepaald verontrustend is, mag geen enkel bezoek worden toegelaten. Bij informatie aan de Maria Stichting werd ons hedenmorgen medegedeeld, dat de toestand van mr. Peek iets beter was. UITBREIDING POLITIECORPS. Naar wij vernemen is in een geheime raads vergadering besloten het politiecorps met twee agenten uit te breiden EXAMENS. Geslaagd voor het MULO-examen A. de vol gende leerlingen der openbare U.L.O.-school: P. Smit, A. Geljon, J. Prins, G. Stoutenbeek, G. Westerlaken. Voor het examen B. slaagde de leerling H. P. Schilpzand der Chr. MULO-school. LOONSVERLAGING BLOEMISTARBEIDERS. Door het scheidsgerecht is voor de bloemist arbeiders een loonsverlaging vastgesteld van f 1.20 per week. Het gemiddelde loon komt nu op f 17.50 per week. HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Maria Johanna, d. v. J. Touw en C. M. Jonker. Willem Jacob, z. v. H. Brugman en H. M. Lucke. Maria Wilhelmina, d. v. H. C. J. Phi- lipse en E. van Oeffelen. Dirk. z. v. J. van Roos malen en M. G. de Koker. Petronella, d. v. P. Jun- gérius en A. Tamerus. Petrus Nicolaas Josephus, z. v. N. P. J. Olsthoorn en A. A. Stokman. Mar- tinus Gerhardus Cornells, z. v. B. N. Rijgersberg it is de titelpagina van het pas verschenen boekje: daox }onkfitid~!J!eeKe(!xuuft uitgave in samen- werking met Haarlem's Dagblad: H. D. Tjeenk Willink Zoon. N.V. te Haarlem Vexkaj^baat bij den boekhandel en aan de kantoxen uan Jtaaxïem's Tiaqblad Een schat van wenken en gegevens voor de huisvrouw, die bezuinigen wil en moet en C. M. Mooijekind. Adriaan, z. v. H. Haspels en J. M. Krocké. Aart, z. v. P. J. v. Haaften en J. Blok ker. Jan, z. v. J. Markus en H. M. Jansen. Jan, z. v. J. Ramkema en M. Dol. Hermanus, z. v. J. N. Gieske en M. Gorter. Jacobus, z. v. J. J. Nijssen en M. D. van Bruggen. Jacob Leendert Cornelis, z. v. J. Verbaas en D. S. Sepers. Jasper, z. v. H. de Jonge en J. Spruitenburg. Ondertrouwd: Dirk Koolhaas, 30 jaar en Jansje de Weerd. 24 jaar. Jan Blom, 30 jaar en Johanna Cornelia Oskam, 24 jaar. Hendrik Sluij- mer, 30 jaar en Cornelia Hof, 25 jaar. Getrouwd: Johannes Meulblok, 24 jaar en Betsij Gardina Cornelia Blom. 21 jaar. Jan Dijksman, 23 jaar en Artje Mechelina Maria Keuken. 25 jaar. Dirk Leenheer, 23 jaar en Nelly Dekker, 24 jaar. Hendrik de Vries. 33 jaar en Alida Wit- ziers. 32 jaar. Johannes Pieter Koolhaas, 26 jaar en Marianne Geertruïda Coevert, 20 jaar. Overleden: Jan Lanser, 72 jaar, echtg. v. L. Spaargaren. Jan Nuis, 21 jaar, z. v. IJ. NuLs. Ni colaas Reinder Lammert Kooiman. 28 jaar, echtg. v. C. Berrevoets. Kornelia Muller, 84 jaar, wed. v. J. Huisman. Nan Johannes Dol, 4 jaar, z. v. N. J. Dol. Nicolaas Gerardus de Vlieger, 2-2 jaar, z. v. T. J. de Vlieger. Gerrit; Teunis Struik, 65 jaar, echtg. v. E. de Vette. Petrus Johannes Maria Uitennark, 4 jaar, z. v. W. Uitermark. HEEMSTEDE OVERGANGSEXAMEN. Aan de Bronsteeschool voor U.L.O. alhier wer den bevorderd tot het 2e leerjaar. De jongens: Fred Steffens, John Velberg. Ab. Benavente, Ab. Honderdos, Wim Platte, Daan de Jong, Ab. Kabel, Gerrit Kluen, Henk Meijer, Louis Dammers, Dirk Kruijff, Dick v. d. Schans, Theo Fraaij, Dick Philippo, Piet Meine, Dick van Kam pen. Cees Caro, Leo Planting, Berrij Verbeek, George Wiistefeld, Jan Schreurs, Karei Suyling, Chris Raket, Eddy Koning, Ronald Hofman, Jan Elfers, Henk Maurits, Piet Frumeau, Kurt Löb, Heinz Löb, Louis van Beers. De meisjes: Tineke Kruse, Carla Straus, Doke v. d. Koog, Bets Velberg, Clary Stam, Silvia de Vries, Lies Koklce, Dinij v. d. Vliet, Hans van Winsen, Noortje de Geest, Haniry Zonneveld, Tini Boersma, Nelly Ruijs, Ida v. Waveren, Kitty v. Nes, Enny Visser, Else de Wit, Miep Bos, Mientje v. Iperen, Netty Stadt, Jopie Lahaise, Gre v. d. Heuvel, Ida Vogel, Irmy Houben, Corry Timmer mans, Sonja Dekker, Mety Pauw, Diny Lablans, Ina v. Beaumont, Jopie Sierhuis, Tiny Sierhuis, Bep v. Geelen, Lineke v. Nofterik, Mariene Frie- sicke. Bevorderd tot het 3e leerjaar. De jongens: Joop Dijkstra, Jan Grullemans, Tonny Hoopman, Sybolt Machielse, Freddy Nes ting, Tonny v. Houtum. Bert Sabelis, Frits Huijs- main, Walter Voges, Herman Roeland, Evert Spoel- der, Paul v. Waveren, Dirk Keisers, Loek Rusman, Ko v. Bakcl, Jan Verhek, Hans Aulich, Paul Metz, Gerard Kraamwimikel, Gerrit Noteboom, Dirk Bak ker. Gerard Kauffmann, Egbert ter Horst, Rudolf v. Gorkom, Willy Niewerf, Frits Frederikze, Piel v. Zeeland. Henk Joossen, Udo de Mol. De meisjes: Willy Souwer, Edith Siegerist, Vera Staritsky. Hannie Steensma, Nelly v. Keulen. Truus Bakker, Erica Koch, Maaike Lahaise, Yvonne Kol- derie, Annie Kluen. Hetty Mooy. Corrie Jansen, Hennv v. d. Velden. Henny Westhof, Tineke Zorge, Julie Kaesenhout, Mary Nijkerk. Bevorderd tot het vierde leerjaar. De jongens: Kees Boudewijn, Ab. Dekker. Leo de Haan. Richard v. Eldik, Jan Machielse. Ab. Donkelaar. Reindert Ysenbout, Nico Disselkoen. Frits de Geest, Aat Keisers. Tjerk Pol, Wiebe Steensma. Henk Bitter, Eric Eggers, Henk Hooge- woning. Freddy Kreugel. Joop Rinsma. Jan Senft, Co Claassen. Frans Holling. Piet Kamstra. De meisjes, Annie v. Blommestein. Joke Eynt- hoven. Ina Hubbelmeyer, Elly Kok, Aagje Plomp, Clara v. Winsen, Aimy Kaersenhout, Lies Al ter- man, Hannie Kryger, Lies v. Steyn, Emmy Tjakkes, Ellen Weissenbopn, Jo v. d. Heuvel, Jeanne Meyer, Trees Verbeek, Annie Hospes. Elly de Vries. E. J. PATEER, f Vrijdag is te Heemstede in den ouderdom van 69 jaar overleden de heer E. J. Pateer, oud-com missaris van politie te Amsterdam en ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Pateer is 2 Juli 1871 te Hontenisse ge boren. Op 1 Juli 1896 trad hij als surnumerair in dienst van de Amsterdamsche politie. Hij werd inspecteur derde klasse op 1 Februari 1897. tweede klas op 1 October 1900. eerste klas 1 Mei 1912, hoofdinspecteur 1 December 1916 en commissaris 5 Augustus 1921. Op 16 October 1931 heeft hij den politiedienst met pensioen verlaten. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot zal plaats hebben Dinsdagmiddag half twee op de Algemeene Begraafplaats te Heem- stede. SANTPOORT AANGEHOUDEN. De politie heeft den 16-jarigen A. uit Sant poort aangehouden, die bekend heeft zijn pa troon voor eenïge guldens te hebben benadeeld. BEVERWIJK OPROEP AAN DE BURGERIJ. De burgemeester mr. H. J. J. Scholtens heeft de volgende oproep gericht tot de burgerij: Met dankbaarheid mag worden vastgesteld, dat de burgerij van onze gemeente in de huidige om standigheden een waardige kalmte en zelfbe- heerschïng aan den dag legt. Over het algemeen ziet men duidelijk in, dat orde en tucht zoowel in eigen omgeving als in het openbaar meer dan ooit wenschelijk is. Niet slechts tegenover de bezettingsautoriteiten, maar vooral ook uit fier gevoel voor eigenwaarde dienen wij daarin on ze kracht te vinden en onze eer te stellen. Tot mijn leedwezen schijnt dit niet voldoende te worden beseft door degenen, die bij herhaling het mooie centrum van onze pl aats ontluisteren door wanordelijk optreden. Ik doe in het bij zonder op hen, ook al komen zij van elders, in gemoede een ernstig beroep om alles te vermij den waardoor medeburgers worden gehinderd. De goede orde eischt voorts, dat vooral op de Breestraat en omgeving de regels van het ver keer steeds stipt in acht worden genomen, ook door de wandelaars. De middenweg is uitslui tend voor het rijverkeer bestemd. Op de fiets paden mogen zich alleen rijwielen voortbewe gen. Het oversteken door voetgangers dient zonder stilstaan op de daarvoor aangewezen plaatsen te geschieden en alleen in een rechte lijn. HAGEMAN PHILIPS EN ERRES OOK IN HUURKOOP Ged. Oude Gracht 52 (Adv. Ingez. Med.) Het stilstaan van groepen op de parallelwegen en op de trottoirs is zeer hinderlijk voor de weg gebruikers en daarom ongeoorloofd. Ik ver trouw, dat men in het belang van het aanzien en van den goeden naam van onze plaats deze aanwijzingen zal opvolgen. GROENTEN NAAR DLTTSCHLAND. Maandag wordt ook te Beverwijk begonnen met verladen van peen voor export naar Duitschland, omdat de markt de groote aanvoer van dit pro duct niet meer opneemt. Van elke aangevoerde partij, die aan de eischen voldoet, wordt een vast gedeelte direct voor export ingeschreven en naar de pakplaats gebracht. Daarbij zullen ook de overschotten aan waschpeen voor den exportprijs worden afgenomen. De aanvoer kan zoo groot niet zijn of alles gaat weg mits de kwaliteit goed is. Op den duur kunnen ook voor andere productie: tuinboonen, spercieboonen enz. dezelfde maatrege len worden genomen. De verlading geschiedt door de beide veilingen in samenwerking. ZAL DE HARDDRAVERIJ DOORGAAN? Dinsdag: valt de beslissing. Het bestuur van de harddraverij vereeniging heeft reeds geruimen tijd bij de daartoe bevoegde instanties pogingen aangewend om het doorgaan van de jaarlijksche harddraverij in de Breestraat te verzekeren. Dezer dagen ontving het bestuur de mededeeling, dat daartegen wel geen bezwaar zat worden gemaakt en dat de officieele toestemming elk oogenblik kan worden verwacht. In verband hiermede zal de harddraverijvereeniging Dinsdag avond 16 Juli in het Kennemerhotel aan den Velserweg een spoedeischende ledenvergadering houden. De leden zullen in deze bijeenkomst hebben te besluiten of de harddraverij op 15 Augustus al of niet zal worden gehouden. ORGELBESPELING. Door den heer G. J. Moed, organist der oude Ned. Herv. Kerk te Beverwijk, werd Vrijdagavond een orgelbespeling gegeven op het fraaie Müller- orgel, dat dit stemmige gebouw rijk is. Al had de belangstelling grooter kunnen zijn, toch waren vele liefhebbers van zulke kerkconcer- ten gekomen om weer eens te genieten van hetgeen de heer Moed, die een kunstzinnig programma sa mengesteld had, ten gehoore bracht. Moge het initiatief om regelmatig orgelconcerten te geven, de aanmoediging ontvangen, welke het zoo tenvolle verdient. Alle artistieke factoren zijn hier vereenigd. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: H. J. v. Bronkhorstv. Lent z.. M. E. Hart-Ligthart d., C. M. H. M. GeldermansHuij- ling; M. Wortman—Does d., A. Hoogewerf—v. d. Klooster, d., A. M. PoncinWelagen d.. E. v. d. Laanv. d. Gulik z., M. v. d. ZonBorst, G. J. RozenheekKooy d. Ondertrouwd: J. H. Snel en J. A. de Vries, toek. adres: Haarlem. Westkolk 56. C. Schreuders en H. C. D. Weseman, toek. adres: Haarlem, Croesenstraat 40. Getrouwd: H. van Eis en J. van Riessen, J. Diepgrond en H. Engelhart. Overleden: H. van der Kolk 95 j. wedr. v. A. Faber, eerder wedr. van M. Klein, alhier, Nar- cissenweg 120. P. van Gessel, oud 66 j., echtgen. van Elizabeth Vreeke. alhier. Deken Waarestraat 8; M. Bakker oud 64 j., echtgen. van Hendrik Minnes, alhier, van Hogendorpstraat 2. P. Pronk, oud 12 jaar alhier, K. Delfsweg 20. C. C. H. Bode, oud 79 jaren, alhier Gasthuis straat 2. PRIESTERWIJDING VAN PLAATSGENOOT. Onze vroegere plaatsgenoot, de eervv. frater Gu- lielmus v. d. Geest zal op Zondag 21 Juli in het missiehuis van de paters Lazaristen te Helden- Panningen door mgr. J. H. G. Lemmers tot priester worden gewijd. De jonge priester zal op Zondag 28 Juli ln de parochiekerk van de H. Agatha zijn eerste plech tige H. Mis opdragen. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel onzer vorige oplage opgenomen.) Haarlemsche Scheepsbouw Mij. Dividend 7 In het verslag der Haarlemsche Scheepsbouw Mij. over 1939 zegt de directie o.a. het volgende: Voor de thans onderhanden zijnde orders zijn nagenoeg alle materialen in ons bezit, zoodat wij, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, het geheele jaar 1940 normaal zullen kunnen doorwer ken. Op de vaste goederen, installatiën, werktuigen, gereedschappen en het meubilair is over 1" f 14.906,93 afgeschreven. Na toevoeging van f 10.000 aan de reserve wordt van de overblijvende netto-winst van f 16.106,91 voorgesteld een dividend uit te keeren van 7 pet. (f 14.700). Het restant wordt overeenkomstig de statuten verdeeld, waarna een bedrag van f 179.49 naar nieuwe rekening wordt overgebracht. Bombardementen eischen nieuwe slachtoffers. ROTTERDAM, 12 Juli. Het A.N.P. meldt: Vannacht omstreeks half vier zijn dc inwoners van Schiebroek uit hun slaap gewekt door een achttal explosies. Wederom wierp een Engelsch vliegtuig zijn bommen neer op de onschuldige Nederlandsche burgerbevolking en wederom zijn slachtoffers gevallen. Een bom viel op een houten zomerhuisje, staan de in het land achter een woning, waarin drie menschen sliepen, die het in eigen huis te Hille- gersberg niet veilig hadden geacht en van de eige naresse van het huisje toestemming hadden gekre gen daar 's nachts te slapen. Dit uit drie menschen bestaande gezin kwam aldus op tragische wijze om het levex. De overige bommen vielen zooals gezegd, in het open land, terwijl een bom nog in een complex volkstuintjes is terecht gekomen en het mag een wonder heeten dat hier geen slachtoffers gevallen zijn. In deze volkstuintjes nl. heeft —.en ook houten huisjes gebouwd, waar verschillende menschen sliepen o.a. een Rotterdamsche tramconducteur en zijn gezin. Voorts zijn tallooze ruiten in wijden omtrek vernield. De bommenwerperij op niet militaire doelen heeft groote verontwaardiging in de omgeving ge wekt. De slachtoffers van den bomaanval te Schiebroek zijn de heer A. Oorschot, zijn echtgenoote en hun negenjarig dochtertje. De Engelsche luchtmacht heeft haar systeem- looze bomaanvallen verder voortgezet boven een ander stadsgedeelte van Rotterdam. Hier verscheen omstreeks vier uur een vliegtuig, dat aan den rand der stad eenige bommen liet vallen op een aantal woonhuizen. De gevolgen waren ontzettend. Hier vonden twee vrouwen en een meisje den dood. Het waren de 35-jarige D. de Jong, de 72-jarige L. van Dijk en het 14-jarige meisje M. de Smit. Voorts werden twee personen ernstig gewond, nl. de 59- jarige J. de Jong, en zijn 64-jarige echtgenoote J. de Jong- van Dijk, die beiden in het ziekenhuis aan den Bergweg moesten worden opgenomen. Ten slotte moest de G.G.D. een achttal personen behan delen, die kwetsuren van lichteren aard hadden opgeloopen. ROTTERDAM, 12 Juli. Een tapm afkomstig uit een Engelsch vliegtuig, kwam vannacht terecht op een school in een gehucht bij Rotterdam. Er zijn een doode en een zwaar gewonde. Hedennacht werd te Zwijndrecht luchtalarm ge makt toen Engelsche vliegtuigen boven de plaats vlogen. Er werden bommen uitgeworpen, waarvan, een op tuinland terecht kwam. Er werd veel schade aangericht aan de tuinbouwgewassen en ongeveer 600 broekasramen werden vernield. Een tweede bom kwam op het woonhuis der familie V. terecht, dat geheel verwoest werd. De bewoc-.ers, een man, vrouw en drie kinderen werden gedood. Een brandbom, die hierna werd uitgeworpen veroorzaakte brand in een loods van de gemeente lijken reinigingsdienst. Het vuur kon worden ge- bluscht. Drie paarden kwamen im de vlammen om. BOMMEN IN ZEIST. ZEIST, 12 Juli. Het A.N.P. meldt: Hedennacht hebben zeer hoog vliegende Engelsche vliegtuigen boven Zeist verschillende bommen laten vallen. Het waren zoowel brandbommen als explosieve bom men. Een huis in een der buitenwijken kreeg een voltreffer, waardoor de achterzijde volkomen werd vernield. Van de familie R„ welke dit huis be woonde, werd de heer des huizes gedood. Zijn vrouw werd ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. De kinderen, die aan de voorzijde sliepen, konden worden gered. Een andere tijdbom kwam terecht op een huis, waarvan de bewoners toevallig niet op de slaap- kmer waren. Zij hadden in verband met het in werking treden van het afweergeschut den kelder opgezocht. Geruimen tijd na den inslag ontplofte deze bom, waardoor ook dit huis volkomen werd vernield. Voorts werden tal van huizen door scher ven en den luchtdruk zwaar beschadigd. In een andere woning, welke door een brandbom werd getroffen, kon de bewoner door krachtdadig in grijpen het gevaarlijke projectiel onschadelijk ma ken. In de omgeving van deze bominslagen waren geen militaire objecten. Verschillende bloemisten uit de nabijheid kregen groote schade aan hun broeikassen. Nog twee slachtoffers van bom aanval op Almelo overleden. ALMELO, 12 Juli (A.N.P.) Aan de ge- volgen van den Engelschen bomaanval op Al melo zijn nog twee slachtoffers overleden. Er zijn thans zes dooden, terwijl twee der gewon den in levensgevaar verkeeren. GYMNASTIEK IN DE OPEN LUCHT. Lichaamsoefeningen in ideale omgeving behooren tot de dagtaak van de gewonde en zieke militairen, die thans op het buitengoed «Het Kareol" in Aerdenhout onder medisch toezicht en deskundige leiding een uiterst waardevolle nazorg genieten. MEVROUW N. J. MEIJERÏNK-RIJK f lm den ouderdom van 65 jaar is te Haarlem over leden mevrouw N. J. Meijerink-Rijk, de zoozeer bekende figuur op het gebied van het reddend zwemmen. Met groote deelneming zal men in broe den kring van haar verscheiden kennis nemen. Door haar groote werkkracht, maar niet minder door haar beminnelijke persoonlijkheid had zij zich niet alleen te Haarlem doch door liet geheele land de vriendschap verworven van allen, met wie zij bij haar nimmer onderbroken arbeid voor den Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen en voor de Haarlemsche Reddingsbrigade in aanraking kwam. Vooral voor eerstge noem den bond heeft zij be langrijk en veelomvattend werk verricht en tot het laatst van haar leven had zij de leiding bij de voor bereiding der tentoonstellingen, die de Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen overal in het land organiseert. Haar werk voor den bond vond erken ning in haar benoeming tot Lid van Verdienste. Ook voor de Haarlemsche Reddingsbrigade heeft zij steeds veel werk verzet eerst als secretaresse later weliswaar niet in officieele functie, doch de steun, dien zij haar echtgenoot bij diens propa ganda verleende was veelomvattend en belangrijk. Ook bij de voorbereiding van de Lighaluitvoerin- gen in vroeger jaren verleende zij een vrijwel on- misbaren steun. Haar overlijden beteekent het einde van een welbesteed leven van onbaatzuchtigen arbeid. De crematie van het stoffelijk overschot is be paald op Maandag 15 Juli te Westerveld na aan komst van trein 15.14 uur. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 12 Juli 1940. Bevallen: 10 Juli W. E. SnoeksMarselje z.; 11 Juli, L. VerzijlGreebe, d.; F. SchrageHolty, z.\ 12 Juli, A. E. KatRoosen, d.; J. L. ReijndersCham- peval, z.; M. DauphinHuizinga, d.; C. A. Leem- rijsevan Kraaij, z. Overleden: 10 Juli, I. Koster, 65 J.. Bosch en Vaartstraat: 11 Juli, L. Max, 73 jZaanenlaan: H. J. VerhagenBarendse. 46 jWaldeck Pyrmont- straat: 12 Juli, N. J. MeijerinkRijk, 66 j„ Cru- quiusstraat. Gehuwd: 12 Juli, E. J. van Kleffens en K. van der PoL

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7