LmUU ftuiMeti f, Hit de Omstieken Heeft iemand? De verduistering De Huisvrouw van 1940 Prijs vijftig cent BURGERLIJKE STAND AGENDA. WOENSDAG 17 J U E I 1940 HAARLEM'S DAGBEAD BLOEMENDAAL MUZIKALE UITVOERING. Het Christelijk Harmoniecorps „Sursum", direc teur de heer J. A. Meng en de Jolly Jokers, leider de heer A. J. Grootegoed hadden de sympathieke idee opgevat, om gezamenlijk een concert te geven ten bate van den herbouw der geteisterde gebieden in Nederland. Dit concert had Dinsdagavond plaats in de groote zaal van Vreeburg, die ditmaal helaas te groot bleek. Zonder „jong Nederland" zou de zaal al heel slecht bezet zijn geweest. Het eerste gedeelte van den avond was voor „Sursum". Vele beproefde krachten zijn heengegaan, maar do vele jongeren doen het beste voor de toekomst hopen. De zes nummers werden vlot gespeeld. We noe men de frissche openingsmarsch ..Enthousiasme" van Alphons Dreissen. de ouverture ..Joyeuse" van Blémant en de 4e Fantasie voor clarinet- solo van H. Exudié. waarbij de klarinettist, de heer Moen. een extra applausje in ontvangst moest nemen. Na elk nummer klonk voorts een hartelijk applaus. Na de pauze verschenen de Jolly Jokers ten tooneele. oude bekenden in Bloemendaal, die al menig feest hebben opgeluisterd. Officer of the day, Servus Wien, een potpourri; Bonita Nina, een Argentijnsche tango, de fjjnale werden vlot gespeeld en het publiek wist het ge- bodene te apprecieeren. EXAMENS BORNWATERSCHOOL. Na afgelegd examen werden onderstaande leer lingen van de Bornwaterschool toegelaten tot de diverse scholen voor M.O. en Voorber. H.O. in de omgeving. Kennemer Lyceum: Mar tien Hofman, Mieke Lichtenbelt. Paul Lichtenbelt, Tinie Nienhuis, Lousje Oosten Beekman. Ada Polak Dick Sluyk, Gerda Verschoor. Olga Weermeyer. 2de H.B.S. B Haarlem: Henry Bordes, Henk Dwarshuis. Jan Jansen, George Kloppenburg. Wim Oosterhof, John Robertson. Ineke Smit, Leo Sparnaay, Jan de Vos. Riekus Zetstra. R.H.B.S. Velsen: Paul Steyn. H.B.S. A, Haarlem: Frits Andrlessen. Gem. Gymn. Haarlem: Annie Schaank. 't Kopje. Bloemendaal: Carla van Ees, Ansje Hoolhorst. Inge Markus. AANVAARDING VAN EEN SCHILDERIJ. Door mevr. de wed. mr. A. J. Enschedé wordt het tot heden in bruikleen aan de gemeente af gestaan schilderij van Vaerzon Morel thans in eigendom aangeboden. B. en W. stellen voor deze schenking onder dankbetuiging te aanvaarden. DE NEDERLANDSCHE MILITAIREN IN „KAREOL". Een gedeelte van huize „Kareol" te Aerdenhout wordt door het Roode Kruis ingericht voor de verzorging van Nederlandsche militairen. In verband hiermede is uitbreiding van gas- en waterleiding noodig, alsmede het plaatsen van een gasgeiser, enz. De kosten hiervan worden in totaal geraamd op f 200. B. en W. verzoeken den Raad voor dit doel het daarvoor benoodigd crediet te verleenen. ARBEIDERSWONINGEN. Naar aanleiding van de tot den Raad gerichte verzoekschriften van de Woningbouwvereeniging „Bloemendaal-Noord" en van den Chr. Nationa- len Werkmansbond, afdeeling Bloemendaal. van de gemeente in erfpacht te mogen verkrijgen de gronden respectievelijk, wat den Chr. Nat. Werk mansbond betreft, in eigendom te mogen verkrij gen een gedeelte der gronden aan de Donkerelaan en van .Btoel's Hofje", teneinde daarop een aan tal arbeiderswoningen te kunnen stichten en ex- ploiteeren, stellen B. en W. voor. den bouw van arbeiderswoningen zelf ter hand te nemen en mitsdien op de aangehaalde verzoeken afwijzend te beschikken. RAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal gehouden op Donderdag 18 Juli 1940, des namiddags 2 uur, ten Raadhuize te Overveen. De agenda luidt: I. Vaststelling notulen der raadsvergaderingen van 18 April 1940 en 10 Mei 1940. 2. Ingekomen stukken. 3. Verleening eervol ontslag aan Prof. Mr. P. A. J. H. Losecaat Vermeer als: a. lid der plaatselijke Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs; b. plaatsvervangend Voorzitter van het Scheids gerecht voor de ambtenaren, beambten en werk lieden in dienst dezer gemeente. 4. Aanbieding dubbeltal voor de benoeming van een lid der plaatselijke Commissie van toe zicht op het Middelbaar Onderwijs. 5. Benoeming plaatsvervangend Voorzitter van het Scheidsgerecht voor de ambtenaren, beamb ten en werklieden in dienst dezer gemeente. 6 Voorstel wijziging Ambtenarenreglement. 7. Bespreking toepassing 3e lid van art. 18 van het Ambtenarenreglement. 8. Aanvaarding schilderij van Vaerzon Morel, aan de gemeente geschonken door Mevr. de Wed. Mr. A. J. Enschedé. 9. Credietaanvrage voor het maken van een gedenkplaat te plaatsen in de Bornwaterschool. 10 Bespreking aanleggen van rondpoints bij wegkruisingen in verband met de normalisatie van den Zandvoorterweg. 11. Wijziging regeling bezoldiging van het tij delijk personeel, verbonden aan den Distributie- dienst in den Distributiekring Bloemendaal. 12. Verleenen vergunning plaatsing van de „Jacques van Kempenbank" in het Wildhoef plantsoen. 13. Verzoeken om afschrijving schoolgeld. 14. Besluit tot medewerking ing. art. 72 der L.O Wet 1920 voor het aanschaffen van leermid delen voor de: a. St. Jozefschool te Vogelenzang; b. Chr. School voor L.O. en IJL.O. te Bloemen daal. 15. Voorstel om het risico, bedoeld in art. 3c der Ongevallenwet 1921, naar den maatstaf van art. 3b. voor rekening der gemeente te nemen. 16. Vaststelling suppletoire-begrooting 1939 gasbedrijf. 17. Idem waterbedrijf. 18. Voorloopige vaststelling balans en reke ning 1939 gasbedrijf met voorstel inzake bestem ming van het winstsaldo. 19. Idem waterbedrijf. 20. Voorstel verlaging vastrecht gas en ver laging waterprijs. 21. Wijziging Algemeene Politieverordening. 22. Adressen om toewijzing grond voor arbei derswoningbouw aan de Donkerelaan en op het Hofje van Stoel, ingediend door: a. Bestuur der Woningbouwvereeniging ..Bloe mendaal-Noord"; b. Chr. Nationalen Werkmansbond, Afdeeling Bloemendaal. 23. Credietaanvrage groot f 200 voor het maken van eenige gasleidingen in Huize „Kareol" tc Aer denhout ten behoeve van het Roode Kruis. 24. Ontheffing bepalingen der Bebouwings voorschriften. last van verstopping, slechte spijsvertering, overmatige vet- vorming ol de schadelijke gevol gen er van: aambeien, onzuiver bloed en vale onreine huid, dan zuivere men bloed en inge wanden met Dr. Schieffer's Stofwisselingszout De betrouwbare en aangename werking hiervan is een weidaad voor het geheeie organisme. Flacon f 1.05. Dubbele flacon f 1.75 bij apothekers en vakdrogisten. (Adv. Ingez. Med.) STRAATVERKOOP VAN NIEUWSBLADEN. In verband met een rondschrijven van den heer Secretaris-Generaal, waarnemendHoofd van het Departement van Justitie betreffende opheffing van het verbod tot straatverkoop van nieuwsbladen, stellen B. en W. voor, de artikelen 49 en 93 der Algemeene Politieverordening in te trekken. BEZOLDIGING TIJDELIJK PERSONEEL DISTRIBUTIEDIENST. B. en W. schrijven aan den Raad: Bij uw besluit van 19 October 1939 werd vast gesteld de regeling van de bezoldiging en de beloo ning van het lijdelijk personeel, verbonden aan den distributiedienst in den Distributiekring Bloe mendaal. Voor een der klerken wordt de behoefte gevoeld de bezoldiging meer in overeenstemming te bren gen met de belangrijkheid der aan hem opgedragen werkzaamheden. Deze klerk toch is belast met het uitreiken van algemeene levensmiddelen- en brood- bonboekjes, benevens met de verstrekking van extra rantsoenboekjes aan arbeiders, die zware arbeid verrichten. Deze werkzaamheden eischen een groote mate van accuratesse en volkomen on kreukbaarheid, terwijl het te woord staan van ar beiders, die een extra broodrantsoen komen vragen, bezadigdheid, gepaard aan flinkheid van optreden vergt. Voorgesteld wordt aan een der klerken, die aan deze eischen voldoet, een bezoldiging van 25 per week toe te kennen, waartoe hem den rang van eersten klerk ware te verleenen. Ook de bezoldiging van den schrijver moet niet meer geacht worden overeen te stemmen met het door hem gepresteerde. Mede gezien den leeftijd van dezen schrijver (23 jaar) wordt voorgesteld te zijnen behoeve den rang adjunct-klerk met een bezoldiging van 15 per week in de regeling op te nemen. Van de gelegenheid wordt tevens gebruik ge maakt om de toelage, die aan den hoofdcommies ter secretarie te Zandvoort als adjunct-directeur aldaar wordt verleend en die vanaf 1 April 1940 op 35 per maand was bepaald ,in de regeling te ver werken. TER NAGEDACHTENIS VAN J. K. VEURMAN. B. en W. verzoeken den Raad, een crediet groot 110 te verleenen voor het maken van een ge denkplaat, te plaatsen in de Bornwaterschool, ter nagedachtenis aan J. K. Veurman, onderwijzer dier school, die op 14 Mei j.l. bij Leersum is gesneuveld. VOGELENZANG HENGELWEDSTIJD. De Hengelaarsvereeniging „Nooit Gedacht" hield een wedstrijd op maatvisch in de Ringvaai-t om den Amstel-wisselbeker. De uitslag werd bekend gemaakt in het club lokaal van G. Blokker. Ie. J. Abswoude, 2. J. de Winter, 3. Th. Abs- woude, 4. C. Been, 5. H. Boterbloem, 6. A. Stijn- man, 7. M. Ruighaver, 8. P. Lagerwey, 9. R. Monkel 1.0 K. C. Delisse, 11. W. Fiipplie. De voorzitter de heer P. Verhoeven deelde mede dat hij op nieuw beslag heeft kunnen leggen op een rijwiel als wisselprijs. geschonken door den heer F. Verhoeven te Vogelenzang. HILLECOM WATERPOLOWEDSTRIJD. H.Z.V.H.P.C 4 (6—3). Reeds onmiddellijk na het begin wist De Graaff te scoren. H.P.C. maakte na 5 minuten gelijk, doch spoedig daarna scoorde De Graaf nog twee maal. Na de rust verkleinde de midvoor der gasten den achterstand, maar de Graaff maakte er 52 van. H.P.C.'s rechtsbuiten scoort het derde doel punt en J. van Til brengt den eindstand op 63 EEN SYMPATHIEKE DAAD. Naar men ons mededeelt hebben de bollenpel- lers bij de N.V. F. Rijnveld Zonen besloten een gedeelte van hun loon af te staan voor de be volking der door den oorlog geteisterde gebieden. ZANDVOORT EEN DROEVE PLECHTIGHEID. Het stoffelijk overschot van J. Koper, die in de omgeving van Katwijk sneuvelde, werd vandaar overgebracht en onder groote belangstelling op de Algemeene Begraafplaats alhier ter aarde be steld. De baar, die met bloemen overdekt was, werd door een groot aantal familieleden en vrienden gevolgd. Onder hen bevonden zich ook de beide wethouders, de heeren C. Siegers en A. J v d. Moolen. Aan de groeve werd het eerst 't woord gevoerd door den heer C. Siegers. Vervolgens sprak Ds. Tromp een afscheidswoord tot hem, die voor zijn vaderland was gevallen en woorden van troost en berusting tot de ouders, die hun zoon in de kracht van zijn leven zagen weggerukt. SPORTDAG. De sportdag voor de zesde en zevende klassen van de lagere scholen, die eerst gehouden zou worden op Vrijdag 26 Juli, is thans bepaald op Donderdag 25 Juli. HALFWEG WATERPOLO. De waterpoloclub „Halfweg" speelt deze week voor de competitie van den Kring Haarlem twee wedstrijden. Heden ontmoet het Halfwegsche ze vental „De Waterratten" in het zwembad aan de Houtvaart te Haarlem. Donderdag 18 Juli moet „Halfweg" een wedstrijd spelen tegen het vierde zevental van de Haarlemsche zwem. en poloclub „H.V.G.B." GESLAAGD. Voor het M.U.L.O.-examen, dat te Haarlem af genomen werd, slaagden A. Vermeulen en A. Har meier te Halfweg. Zon onder 9.55 Zon op 5.40 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. HEEMSTEDE UITBREIDING DER POLITIE. Ook in Heemstede zal het aantal politie-agen- ten in verband met de opheffing van de militaire politie worden uitgebreid. Het ligt in het voor nemen om het corps der gemeente-politie met drie man aan te vullen. BEGRAFENIS E. J. PATEER. Op de algemeene begraafplaats te Heemstede had Dinsdagmiddag de begrafenis plaats van wijlen den heer E. J. Pateer, oud-Commissaris van politie te Amsterdam. Onder de vele vrienden, die den overledene de laatste eer bewezen, waren o.a. den heer A. van IJzendijk, commissaris van politie, die den overle dene in 1931 in zijn functie opvolgde; de heer G. H. Jutte, commissaris van politie, de heeren Quanjer en J. Thuman, oud-commissarissen, dr. A. van Ledden Hulsebosch, politie-deskundige en verschil lende rechercheurs van politie, die onder den over ledene hun arbeid in Amsterdam verricht hebben. De afd. Amsterdam van den Bond van hoogere po litieambtenaren in Nederland was vertegenwoordigd door de heeren W. de Jongh, voorzitter en G. A. de Vries, secretaris. Toen het stoffelijk overschot, gedekt met een groote krans van het politiecorps uit Amsterdam, in de aula werd geplaatst, speelde het orgel „O Haupt voll Blut und Wunden" van Bach, gevolgd door „Prelude" van C. Franck. Commissaris A. van IJzendijk schetste hoe de overledenk 35 jaar het A'damsche politiecorps eervol heeft gediend. Hij was zeer bemind onder het per soneel. Een fraaie krans gaf uiting aan de dankbaar heid van het personeel. Persoonlijk heb ik, aldus spr. 22 jaar met Pateer samengewerkt, iu de beste ver standhouding. Mede namens den hoofdcommissaris bracht spr. een laatsten groet ook van het geheeie corps en de vele vrienden die de overledene in de jaren van zijn politieloopbaan in Amsterdam zich heeft verworven. Terwijl het stoffelijk overschot ten grave werd gedragen speelde het orgel „Moderato" van C. Franck. Aan de groeve sprak de heer K. N. van Beek als huisvriend, woorden van troost tot de weduwe,, waarna een broeder van den overledene namens de weduwe en diens familie dankte voor de belangstel ling. door E. E. JONKHEID-PEEREBOOM. Dit is een boekje, dat de ant woorden geeft op juist die vragen, die de zuinige huis vrouw van 1940 zich stelt. Gij leest het met plezier en met voordeel. Verkrijgbaar bij den boek handel en bij de kantoren van Haarlem's Dagblad.. JAARVERGADERING IJSVEREENIGING „DE VOLHARDING". Bovengenoemde vereeniging hield Dinsdagavond een ledenvergadering in café „Hof van Heemstede" De voorzitter, de heer G. H. Onstein, sprak er zijn voldoening over uit, dat eenige dames blijken van medeleven toonden door hun aanwezigheid. Ook verheugde het hem, dat twee bestuursleden die dezen winter wegens de mobilisatie afwezig moesten zijn, behouden in den kring zijn teruggekeerd. De leden, die in den strijd voor ons Vaderland zijn gevallen, werden herdacht door een minuut stilte De gewijzigde statuten zijn door de Kroon goed gekeurd. Statuten en reglement zullen spoedig aan de leden worden toegezonden. De penningmeester, de heer G. J. Arnold, bracht zijn jaarverslag uit. Er was een klein batig saldo. Het ledental is gestegen van 375 tot 466; het kin derledental steeg tot 234. Behalve door de leden, werd de baan door 8041 personen bezocht. In zijn jaarverslag betreurt de waarnemend secre taris, de heer C. Preyde, het dat de animo vooi wedstrijden in schoontijden zoo miniem was, dat zoowel de Burgemeester Van Doornschaats als de Botbijl-beker ditmaal niet verreden konden worden De verbeteringen van de baan kunnen doorgevoerd worden als het aantal leden toeneemt, waarvoor hij de medewerking der leden inroept. Onder dankzegging voor zijn goede beheer word1 aan den penningmeester décharge verleend. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren H Mulder en C. Preijde; in de vacature, ontstaan door het bedanken van de heeren J. v. d. Ploeg en H Klaassen, werden gekozen de heeren D. Kikkert en H. D. Komen. Als bijzondere attractie werd een filmpje ver toond, een beeld gevend van wat er alzoo in den afgeloopen winter op de ijsbaan plaats vond; deze film was vervaardigd door den voorzitter. De aan wezigen konden nog eens genieten van de schitte rende sneeuwlandschappen langs het mooie Spaarne, de besneeuwde huizen, boomen en wegen te Heemstede; zij kregen ook een beeld van de zorg om de baan in orde te houden, als de rijdsters en rijders knus achter de warme kachel zitten. De heer Onstein ontving een dankbaar applaus voor zijn werk en een souvenir (een zilveren vulpot lood). Bij de rondvraag werd het bestuur dank gebracht voor het vele werk, in den afgeloopen winter ver richt. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: G. J. Willemse en C. C. Bakker. Getrouwd: J. J. Baaij en D. Schrander. Bevallen: M. J. v. d. Hoogeri—Roozen, z.; M. P. VeenendaalSlagter, z. Overleden: E. J. Pateer, 69 j. geh. TERAARDEBESTELLING I'ASTOOR P. J. NIEUWENHUIS. De plechtige Requiemmis voor pastoor Nieuw*én- huis, oud-pastoor der parochie O. L. Vr. Hemel vaart alhier, wordt gehouden te De Kwakel, de k.atste standplaats van den overledene. Daarna wordt het stoffelijk overschot Donderdag :n ergebracht naar Heemstede, waar het ongeveer 12.30 uur op de R.K. Begraafplaats aan den Glipper- weg ter aarde wordt besteld. DE BLOKBRANDWEER.. Blok 14, omvattende de straten, liggende tus schen Heemsteedsche Dreef, oneven zijde, van Camplaan tot Zandvaartbrug, de Zandvaart langs IJzerenbrug, Wittebrug, tot de Raadhuisbrug, van Merlenlaan Zuidzijde, van Raadhuisbrug tot Raad- Italiaansche legerbericlit van hedenmiddag. Alexandrië gebombardeerd. ERGENS IN ITALIë, 17 Juli (Stefani). He hoofdkwartier publiceert legerbericht no. 38. He luidt als volgt: Een van onze duikbooten heeft een groot tank schip in het oosten van de Middellandsche Zee tot zinken gebracht. Bij een luchtgevecht, dat door onze jachtoestellen boven Malta werd aangebonden, werden twee vijan delijke toestellen neergehaald. Een van onze vlieg tuigen keerde niet op zijn basis terug. De haven van Alexandrië is opnieuw en doeltref fend gebombardeerd. In Noord Afrika heeft onze luchtmacht met dui delijke resultaten het vliegveld en de barakken gebombardeerd in Mersa Matroeh en Sidi Barrani. Alle vliegtuigen keerden terug. Een krachtige aanval, die door den vijand werd ondernomen op onze stellingen, ten noorden van den schans Capuzzo, met gebruikmaking van een vijftigtal tariks, voorafgegaan door een rookgordijn, werd door onze troepen moedig afgeslagen. Vijandelijke vliegtuigen ondernamen wederom een nachtelijken aanval op de haven van Tobroek, zonder eenige schade aan te richten. In Oost-Afrika hebben onze .inboorlingen troepen Chezzan bezet, in de streek van Kurmuk, waarbij hun wapenen en een Britsche vlag in handen vie len. De bevolking heeft zich geestdriftig onder worpen. In Kenya is, na de operatie in de zone van Mojale, waarvan melding is gemaakt in legerbe richt no. 33 het land van Britsch Mojale bezet. Vijandelijke luchtaanvallen op Agordad, Asmara en Assab veroorzaakten zeer lichte schade. Een vijandelijk vliegtuig werd neergehaald. Een van onize duikbooten is niet op zijn basis te ruggekeerd. Duitsehe legerbericht van hedenmiddag. BERLIJN. 17 Juli (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Het optreden van het luchtwapen was tengevolge van de slechte weersomstandigheden slechts bë- perkt. Duitsehe gevechtsvliegtuigen hebben in Noord. Schotland de haveninstallaties van Thurso aange vallen en een koopvaardijschip met bommen in brand gezet. Aan de Zuidpunt van Scapa Flow is een Engelsch troepenkamp met succes met bommen bestookt. Vijandelijke vliegtuigen zijn niet boven Duitsch gebied verschenen. Japansche commissie naar Ned.-Indië. Onderhandelingen over economische aangelegenheden. TOKIO, 17 Juli (D.N.B.) De woordvoerder van het departement van buitenlandsche zaken heeft medegedeeld dat over ongeveer twee weken twee Japansche commissies naar Nederlandsch- Indië zullen vertrekken om onderhandelingen te .voeren over evonomische en handels problemen. Een der commissies staat onder leiding van der» vroegeren ambassadeur in Warschau, Sako. Nationale concentratie. Verklaringen van Duitsehe zijde. 's-GRAVENHAOE, 17 Juli. Ter aanvulling van zijn verklaringen onlangs over het vraagstuk van de nationale concentratie afgelegd heeft de persreferent van het Rijkscommissariaat de heer Janke vandaag in een persconferentie nog eenige beschouwingen aan dit onderwerp gewijd. Er is de laatste dagen, zoo zeide de heer Janke. zeer veel gesproken en geschreven over nationale concentratie. Er is zeer veel drukinkt aan ge wijd, zooveel zelfs, dat het van het goede teveel is geworden. Er bestaat over dit onderwerp on danks de vele beschouwingen, welke er over ge houden zijn, toch veel onduidelijkheid en ver warring. De weg, die naar nationale concentratie leiden moet, wordt nog niet helder onderschei den. Ook is er te veel concurrentie tusschen de verschalende concentratiepogingen, zoodat men geneigd is te zeggen, dat er eens wat concen tratie in de concentratiebeweging moest komen. Het belangrijkste in deze materie is, dat niet voldoende begrepen wordt, dat een concentratie beweging tevens een vernieuwingsbeweging moet zijn. In veel hoofden heerscht hieromtrent mis verstand. Er is een geneigdheid om reéele feiten te ontwijken en een afkeer om den werkelijken toestand onder oogen te zien. Het is verkeerd te probeeren over de vaststaande feitelijkheden heen te praten. Men moet niet trachten ont wikkelingen. welke, haar loop genomen hebben, op papier of in redevoeringen ongedaan te ma ken. Dit zou beteekenen, dat men de klok terug wilde zetten en zulk een poging zou bij voor baat tot mislukking zijn gedoemd. Het is wel onvermijdelijk, dat lieden, die meenen bewe gingen te kunnen organiseeren, waarin langs omwegen of onder ander etiket oude idealen worden nagestreefd, zich op een doodloopenden weg bevinden. De praktische resultaten, tot nu toe" door dergelijke concentratiebewegingen be reikt. strekken wel tot bewijs van het voorgaande Men kan vaststellen dat de nationale concen tratie. waarop breede kringen in het volk blijk baar hebben gehoopt en waarnaar zij verlangend uitgezien hebben, daarom niet tot stand ge komen is, omdat de initiatiefnemers geprobeerd hebben reëele feiten te omzeilen. Een nationale concentratie zal uit het gedachten- leven van het Nederlandsche volk zelf moeten voort komen en zal door Nederlanders tot stand moeten worden gebracht. Toch is het niet overbodig, zoo zeide de heer Janke, dat van deze zijde nu en dan huisplein Zuidzijde en Camplaan evenzijde tot de Heemsteedsche Dreef, Kanaalweg, Havenstraat. Heemsteedsche Dreef even nummers van Haven straat tot Zandvaartbrug, is thans in zooverre ge organiseerd dat tot de samenstelling en de scholing van een brandweer in dit blok kan worden over- De commissie van dit blok is als volgt samenge steld: voorzitter P. C. Oosterhoorn, secretaris J. W. Daudey, Raadhuisstraat 19; penningmeester A. Weller, Raadhuisstraat 12. Post Giro 188791. Deze commissie doet een beroep op de bewoners van bovengenoemd blok, allereerst zich op te geven voor actieve medewerking, maar ook om er door geldelijke bijdragen toe mede te werken het door de gemeente ter beschikking gestelde mate riaal aan te vullen om een zoo goed mogelijke uitrusting in het blok te krijgen tegen het gevaar van brand bij mogelijke luchtaanvallen. een duidelijk woord wordt gesproken om te voor. komen, dat zekere lieden domheden begaan. Nog. maals, een nationale concentratie is niet te bereikej door vast te houden aan verouderde begrippen. Di: geldt ook voor den staatsvorm. Het is niet in het be. lang van het Nederlandsche volk dat men over he: vraagstuk van staatsvorm en monarchie lange de batten houdt of dat men zelfs pogingen tot national concentratie van deze punten afhankelijk stelt. Mes moet niet vasthouden aan theoretische voorkeuren, als de feitelijke toestand een verwerkelijking daar" van toch volkomen uitsluit. Beter is het, dat mer; afziende van dergelijke theoretische punten en ui:, gaande van de feiten, het welzijn van het volk voor. op stelt. Want dit alleen kan leidend beginsel bij concentratie zijn Intusschen blijft men van Duitsehe zijde een a!. wachtende houding aannemen. Wellicht is de tijd n« te kort geweest om de geesten te doen rijpen. (A.N.P.) Konoye kabinetsformateur in Japan. TOKIO, 17 Juli (Stefani). De Keizer heeft Prins Konoye belast met de vorming van een nieuw kabinet. Stadsomroeper van Amersfoort overleden. Gedurende ruim veertig jaar vervulde hij zijn ambt. AMERSFOORT, 17 Juli. (A.N.P.) Na kortstondige ziekte is in het St. Elisabethszieken- huis alhier in den ouderdom van 82 jaar overleden, de heer B. Boersma, die sedert 17 April 1900 a* functie van stadsomroeper vervulde. Hij was ruim veertig jaar een markante figuur in de straten van de Keistad, waar het omroepers- ambt nog lang in eere is gehouden. Met Boersmi is een typisch stukje oude-Amresfoort heengegaan. WANDEL- EN FIETSTOCHTEN IN DE OMGEVING. Zoo juist heeft de Kon Ned. Toeristenbond A. N. W. B. eenige vooral in dezen tijd zeer welkome gidsjes doen verschijnen, waarin wandeltochten ea ïijwieltochten (beide voor één dag) worden uit gestippeld rondom Rotterdam, Delft, 's-Graven- hage, Leiden, Haarlem en Amsterdam. Deze gestencilde gidsjes, die gratis worden ver krijgbaar gesteld zijn in zeer eenvoudigen vorra samengesteld; de houtes worden er slechts in aan gegeven en niet zoozeer beschreven. Men vindt e: o.a. in het aantal K.M.;; voorts alle bijzonderheden, die de toerist noodig heeft, zooals veergelden zienswaardigheden, kosten voor toegangskaarten voor landgoederen enz. Wie de aangegeven tochtjes, die in de gidsjes voor de omgeving van Haai'lem worden aangegeven, maakt zal daarbij zeker plekjes tegenkomen, die waarlijk niet voor de zoogenaamde „in trek zijnde" behoeven onder te doen. AMSTERDAMSCÏIE VEEMARKT. AMSTERDAM 17 Juli 1940, Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 294 vette kalveren: le kw 5864 c., 2e kw. 5056 c„ 3e kw, 4448 c. per K.G. levendgewicht; 85 Nuchtere kal veren f 7f 12 per stuk. Ovei-zicht: Vette kalveren ruime aanvoer, vlugge handel, prijzen iets hooger. Nuchtere kalveren zeef matige aanvoer, vlugge handel, prijshoudend. COÖPERATIEVE CENTRALE EIERVEILING - PURMEREND G.A. Aanvoer 65.000 eendeneieren f 2,95f 5,25. 60.000 kippeneieren f 360f 4,30. HAARLEM 17 Juli Ondertrouwd 17 Juli: M. Roest en M. J. Weber; J. W. Rosier en M. A. Wijnands; J. de Jongh en T. E J. Bakker: J. Rine en A. E. van Wort; G. Kollaart en A. Steenkist; J. Toeset en M. M. H. Cats; H. D. A. Haks en J. W. de Jong; K. Wetsema en W. War- naar; J. N. Koster en H. de Lugt; E. D. van Gorkom er. C. M. Westrik; A. de Graaf en S. J. van Gooi; W. J. van Norden en C. M. Snoek; A. C. de Koning en W. Paap; R. Heijser en IJ, C. Meijer; B. Koster eri A. A. de Jong; T. G. A. Fonville en J. J, Weustink; F. D. Wismeijer en C. M. van Vliet; H. J. Govers en C. E. Verbaten; L. Jacobs en A. C. Aar den; J. B. van Heems en N. de Jong; M. Warnaat en T. M. M. van Meurs; B. H. Hendriks en W. E Nijssen; K. de Wit en R. Wikke. Gehuwd 17 Juli: G. H. Weber en E M. Voorham| J. H. Claus en A. Sernee; S. Pijnappel en R. Pezon! J. B. A. Rooker en G. Brevoord; L. van der Veen en A. M. Hijkoop; P. C. J. Ruijgh en A. Rosman; M. A ten Berge en F. J. Beelen; H. Heemskerk en G Dekker; J. W. J. Bergfeld en W. C. Duiker; J. G. Bonnet en- E. M. Kerssens; G. de Braai en C. Dijkhorst; J. Griekspoor en A. Kort; P. F. vaé Koningsbruggen en R. Bos; P. A. Loerakker en J. J. A. Dingerdis; J. J. van Houten en M. Voorneveld. Bevallen: 13 Juli, A. NolWaagmeester, z.; 15 Juli, W. H. M. LotsLandmeier, z.; 16 Juli, C. P. v. LeggeloMoorman, d.; M. M/ E. Weverv. i Werff. d.; A. M. PrinsenLouman, z.; B. Jong bloedMars, z.; 17 Juli, H. M. Vermeerv. Es, d. Overleden: 14 Juli, F. v. d. Bussche, 79 j., Korte Hofstraat; 16 Juli A. TanisLigtenberg. 74 j, Frans Halsstraat; G. Th. SwitserBerends, 66 j, Kloosterstraat; E. Schulpzand, 60 j„ Raaks. WOENSDAG 17 JULI. Rembrandt Theater: „De regen kwam". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Het complot der 39 stappen" 2, 7 i 9.15 uur. Luxor Theater: „Kameraden van de straat". 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „Vooruit met de geit", (geprol.). 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum Tentoonstelling van werken -■an Haarlemsche schilders. 104 uur. Museumschip „Klein Artis". Spaarne by de Lange brug 9 v.m.—9.30 n.m. DONDERDAG 18 JULI. Groote of St. Bavokerk: Orgelbespeling 34 uur. Kerkconcert door de H.O.V., 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonde Rembrandt Theater: Een rnidzomernachtdroom. i 30 uur. Palace: Swing time. 7.30 uur. Begijnekapel: spreker J. A. de Bruyn, 8 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken in Haarlemsche schilders. 104 uur. Museumschip „Klein Artis". Spaarne bij de nge brue 9 vjn.—9.30 n.m Bloemendaal: Raadhuis Vergadering van den Raad, 2 uur. Z a n d v oort: Harddraverij en Wielerwedstrijden op den Boulevard, 2 uur.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2