Te koop gevraagd H. W. VROLIJK H. VEEN O. WIERSEMA ENGELSCH Schoolboeken bij van Cittert 18 Rijksstraatweg GEHEEL GEBIT vanaf ƒ35.- STENO-TYPISTE(N) D.W.deBijllNachenius GROOTE UITVERKOOP in 'T OPKLAPBEDDENPALEIS Dagbladreclame is niet te vervangen WOENSDAG 17 JULI 1940 HAART. EM'S DAGBLAD 7 Van Waveren's Graanhandel te Haarlem. Dividend van 6% op preferente en prioriteits-aandeelen. jn het verslag der N.V. van Waveren's Graan handel, te Haarlem, uitgebracht In de heden, Woensdag, gehouden algemeene vergadering, zegt de directie o.a. het volgende: Gedurende de eerste 8 maanden van het afge- loopen boekjaar liepen de prijzen der voornaam ste voefiergranen nog geleidelijk terug. Bij het uitbreken van den oorlog in September ij. heeft de Regeering den geheelen import van granen tot zich getrokken. Na aankomst werden de partijen deels opgeslagen, deels aan de impor teurs toegewezen; verkoop vond plaats tegen door de Regeering vastgestelde prijzen. Ook binnenlandsche granen en peulvruchten werden door de Regeering opgevorderd; voor zoover niet voor opslag bestemd, vond eveneens toewijzing aan den handel plaats. De export van zaden, welke in de eerste 8 maan den reeds belangrijk was ingekrompen, kwam in de eerste oorlogsmaanden geheel stil te liggen; eerst aan het einde van het jaar kwam een rege ling tot stand, waarbij een beperkte export mo gelijk werd. Door de voorraadvorming hier te lande waren onze opslagbedrijven weder regelmatig van werk voorzien; eenige uitbreidingen en verbeteringen werden voltooid. Onze dochteronderneming in Argentinië, de Compania de Comercio Limitada Van Waveren te Buenos Aires, had tengevolge van den ingetre den oorlogstoestand aan groote moeilijkheden het hoofd te bieden, vooral door het opvorderen van scheepsruimte en de sluiting der termijnmarkten ln de oorlogvoerende landen. Bovendien liet de kwaliteit van de maisoogst veel te wenschen over. Onze Verlies- en Winstrekening sluit met een winstsaldo van f 328.651.19. Gezien de .hiervoor geschetste omstandigheden jn Argentinië hebben wij het noodig geoordeeeld, hiervan een bedrag van f 259.000 aan te wenden voor afschrijving op onze belangen aldaar. Voorts wendden wij in overleg met Commissa rissen een bedrag van f 33.420.32 aan voor af schrijving op Vaste Goederen, gelijk aan het be drag der in 1939 plaatsgevonden uitbreidingen, zoodat de Vaste Goederen voor een onveranderd bedrag op nieuwe rekening overgaan. Ten slotte achtten wij het noodig, een bedrag van f 20.000 aan te wenden ter versterking der Reserve Du- bieuse Debiteuren. Er resteert dan een winstsaldo van f 16.235.87, waarvan kan worden uitgekeerd: Dividend Pre ferente Aandeelen 6% f 14.160. Dividend Priori- teits-Aandeelen 6% f 1.212, zoodat een onverdeeld winstsaldo van f 863.87 overblijft. CONCERT OP DE GROOTE MARKT TE HAARLEM De stafmuziek van de z.g. „groene politie" (mu ziekcorps van de Ordnungspolizei), die een reeks concerten in verschillende plaatsen van ons land geeft zal Zaterdag 20 Juli van half vijf tot zes uur n.m. op de Groote Markt te Haarlem een concert geven. JAC. BONSET. Den lsten Augustus a.s. hoopt Jac. Bonset wo nende te Zandvoort zijn 60sten verjaardag te vieren. Jac. Bonset, geboren 1 Augustus 1880 te Amster dam. studeerde aldaar aan de Muziekschool van de „Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst" on der Anton H. Tiere (solfège), Ulfert Schults (piano) en Bernard Zweers (compositie en contrapunt). Vervolgens onderwees A. Pomper hem in het orgelspel. Sinds 1911 bekleedt hij de functie van organist bij de Evang Luthersche Gemeente te Amsterdam, Als componist schreef hij tot heden, bijna 200 werken, waarvan vooral zijn gemengde- en mannen koren en orgelwerken verscheiden keeren zijn uit gevoerd. Ook componeerde hij met succes voor den Beiaard, terwijl aan een Suite „Kennemerland" voor Jeugdorkest de laatste hand werd gelegd. Behalve als componist was hij als dirigent van Gemengde- en Mannenkoren en Kwartetten werk zaam. Hij behaalde vele eerste prijzen, zoowel in het binnen- als in het buitenland. Bovendien verscheen van zijn hand een brochure, getiteld: „Het componeeren in den vrijen stijl in verband met de koorliteratuur" en de bekende „Vademecum voor den Klavierspeler". Tenslotte verzorgt hij in het Algemeen Neder- landsch Zangersblad „Euphonia" de Radio-kroniek en is leeraar (piano en orgel) aan het Haarlemsch Muziek-Instituut. KERKELIJKE JEUGDDIENST. Men schrijft ons: Op initiatief van de Jongerengroep van de On afhankelijke Religieuse Gemeenschap zal Zondag avond 21 Juli in de kerk der Broedergemeente, Parklaan 34 een speciale dienst, uitsluitend voor jongeren, plaats hebben. De bedoeling is jongeren van allerlei kerken en richtingen van tijd tot tijd samen te brengen, om met elkaar van Christus te getuigen, vpn wiens persoonlijkheid alleen de in vloed is te' wachten, die tot de zoo noodige een heid in het geestelijk leven voert. Het is de over tuiging, dat een nieuwe maatschappelijke éénwor- <^ng zonder godsdienstige geestdrift niet mogelijk ORGELBESPELING Er wordt een orgelbespeling in de Groote of St. !'avokerk te Haarlem gegeven, op Donderdag 18 uli 1940, des namiddags van 34 uur door den eer George Robert. Het programma luidt: 1. Benedictus, F. Couperin. 2. Suite du premier ton, L. N. Clérambault. 3. a. Andantino g mineur, b. Andantino B majeur, C. Franck. 4. Eerste en tweede gedeelte uit de Sonate d kl. t. A. Mailly. 5. Gavotte, J. B. de Pauw. 6. Toccata, C. F. Hendriks Jr UITREIKING MANUFACTUREN- EN HANDELSBREVETTEN. Dinsdagavond had in een der zalen van Café Restaurant Brinkmann, Groote Markt te Haarlem, de feestelijke uitreiking plaats van de Manufac turen- en Handelsbrevetten. Aanwezig waren alle dames en heeren die met goed gevolg den eersten Haarlemschen cursus, ingesteld door den R.K. Bond van Handels- en Kantoorbedienden St. Franciscus van Assisië, met medewerking van de werkgeversorganisaties St. Willibrordus en de K.O.G. doorloopen had den. De voorzitter van het cursusbestuur de heer Berendonk, opende deze bijeenkomst met een hartelijk felieitatiewoord tot de geslaagden. Hij memoreerde dat niet alleen de jongere menschen uit het textielbedrijf zich voor dezen eersten cur sus hadden opgegeven maar dat zelfs deelnemers van middelbaren leeftijd den moed hadden gevon den, soms van 20 en meer jaren wer op de school banken plaats te nemen, om door studie hun vak nog beter te leeren kennen, teneinde daardoor hun clientèle beter van to vies te kunnen dienen, maar vooral ook om door hun voorbeeld de jon geren aan te sporen, zich verder in hun vak te bekwamen. Alleen zij die hun vak door en door kennen, zullen ook thans, nu alles verandert, de eerste plaatsen kunnen blijven bezetten. Spoort daarom uw vcollega's aan zoo vervolgde de heer Berendonk, uw voorbeeld te volgen, maakt pro paganda voor den nieuwen cursus die in Septem ber a.s. wederom begint. De heer Borst, voorzitter van St. Willibrordus. overhandigde daarna, met eenige toepasselijke woorden, de brevetten. Zeer vele cursisten maakten van deze gelegenheid gebruik om een woord van dank tot het cursus- bestuur te spreken. Nadat het officieele gedeelte was afgeloopen bleef het cursusbestuur met de geslaagden nog eenigen tijd gezellig bijeen. De namen van de geslaagden zij de dames en heeren D. Mets H. W. van Zomeren, Z. Beenhakker-Visser, B. J. M. Demmers, H. v. d. Ham. J. Klaver, M. H. J. Blom, Th. A. J. Konings, P. C. M. Montanus, A J. C. Donders, S. A. Schaefer. W. Kroon, J. v. d. Berg, W. J. Vroom, W. O. Kranendonk, J. J. H. Beljon, Th. L. v. Helm, M. G. Kathmann F. A. F. Holzhaus. GEREF. ZONDAGSSCHOOLVEREENIGING „JACHIN". De 66e jaarlijksche algemeene vergadering van de Geref. Zondagsschoolvereeniging „Jachin" zal, naar wij vernemen, Woensdag 7 Augustus a.s. in de Wilhelminakerk te Haarlem onder leiding van prof. dr. F. W. Grosheide van Amsterdam worden ge houden. Aan den avond van 6 Augustus zal in de Klopper- singelkerk een ure des gebeds gehouden worden waarin ditmaal zal voorgaan ds. A. J. v. Sluijs, Geref. predikant te'Rotterdam. In de morgenvergadering van 7 Augustus komen verschillende huishoudelijke zaken aan de orde o.a. de verkiezing van twee leden van het hoofdbestuur wegens periodieke aftreding van de heeren ds. J. Douma te Arnhem en ds. J. A. Tazelaar, te Rotter dam, beiden herkiesbaar. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer A. Boot te Den Haag zal het bestuur ter vergadering nadere mede- deelingèn doen. Na afhandeling van de huishoude lijke zaken zal de voorzitter refereeren over: „Ver andering van werkmethode?" In de middagvergadering zal mej. G. Ingwersen van Amsterdam een causerie houden over: „Het vertellen op de Zondagsschool". Na afloop van den bidstond biedt de Haarlemsche regelingscommissie een begroetingssamenkomst aan. Tusschen de morgen- en middagvergadering zal men in het gebouw Ged. Oude Gracht 104 een gemeenschappelijke koffietafel houden. Aan de jaarvergadering zal ook nu een tentoonstelling van de uitgaven van Jachin verbonden worden. VOOR DEN KANTONRECHTER OVERTREDING ARBEIDSWET. Hedenmorgen moest zich voor het Haarlemsche Kantongerecht verantwoorden een handelaar in groente en fruit, omdat hij een jongen van veer tien jaar met aardbeien had laten venten. „U wist toch wel, dat u dat niet mocht doen?" vroeg de Kantonrechter. ,Ik wist niet, dat die jongen pas veertien jaar was. Het was zoo'ir» knul!" (Verdachte gaf hierbij met zijn arm een lengtemaat aan, die wel de ge dachte aan een reus moest opwekken). Dit hielp hem echter niet. De Ambtenaar van het O. M. beduidde hem, dat hij zich van den leeftijd van den jongen op de hoogte had moeten stellen. Spreker vorderde f 4 boete of twee dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde hem tot f 5 boete of drie dagen hechtenis. „En denkt u er om", zoo oegde hij er vérmanend aan toe, „een volgenden keer loopt het zoo gemakkelijk niet met je af!" LOOPEN OP VERBODEN GROND. Volgems de dagvaarding had zich daaraan een naaister uit Amsterdam schuldig gemaakt. Zij zou op een hooiland geloopen hébben. „Dat is niet waar", zei verdachte; „ik heb er niet geloopen, maar gefietst. Bovendien wist ik niet, dat ik daar op verboden grond was". De Ambtenaar was van meening, dat het niet veel onderscheid maakte: loopen of fietsen. „U was in ieder geval op verboden terrein". De verloofde van verdachte, die als getuige a décharge optrad, was het daarmee heelemaal niet eens. „Het was nergens aan te constateeren, dat het daar verboden grond was. Van den weg af loopt er zelfs een pad naar toe. Er stond ook geen bordje van verboden toegang". ,Dat behoeft niet bij wei- of hooiland; dat be hoort iedereen te weten". „En een eind verder was een stuk land, waar we wèl mochten fietsen". „Dan had die boer daar zeker geen bezwaar te gen. Maar in het onderhavige geval was verdachte op verboden grond". „Meneer", zei getuige met verheffing van stem, „al kent iemand de heele Grondwet uit zijn bol, dan had hij daar nergens aan kunnen constateeren, dat hij op dit kleine stukkie gras op verboden grond was". De Ambtenaar achtte echter het wettig en over tuigend bewijs geleverd; hij eischte f 2 boete of eén dag hechtenis. De Kantonrechter wilde echter rekening met de omstandigheden houden; daarom verlaagde hij de boete tot f 1. Een inwoner van Haarlemmermeer werd be schuldigd dat hij twee geiten op een verboden stuk weiland had laten grazer. „Geiten!", riep verdachte verontwaardigd: „het waren twee geitjes, die nog niet zóó groot waren!" (Verdachte heft zijn hand een paar decimeter van het verdachtenbankje in de hoogte). „Bedoelt u dat van den grond, of van de bank af?", vroeg de Kantonrechter. „Ach, meneer, het waren maar een paar kleine beestjes, die met elkaar slechts één K.G. gras per dag eten. Bovendien wist ik niet, dat ze niet op dit stukje grasland mochten grazen". De Ambtenaar wilde het gestraft zien met een geldboete van f 3 of twee dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde tot f 2.of twee dagen. WEDSTRIJD BRIDGECLUB „ROSEHAGHE". Onderling is door Rosehaghe te Haarlem een in- dividueele wedstrijd met wisselende partners ge speeld met persoonlijke puntentelling. Individueel werden de beste resultaten behaald door Klaseboer 49V2 m.p. Abbe 48 m.p., Van Soest 46 m.p. Hevr. Abbe 45 1 2 m.p. mevr. v. d. Ham AiYz m.p. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DONDERDAG 18 JULI. Programma I: Jaarsveld. Van 10-30 n.m.11.30 n.m. Gram. platenconcert voor de Radio Distributie. Programma II: Kootwijk. Programma III Duitsch station. Programma V: Idem. 7,008.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Zang uit het Rijk der Lichte Muze. 1. Boum, Charles Trenet; 2. And the angels sing, Bing Crosby; 3. Ein Schiff fahrt nach Shanghai, Mimi Torna; 4. You don 't know how much you can suffer, Andrew Sisters: 5. Sail along silvery moon, Vera Lynn; 6. Wenn ich das grosse Los gewinn; Meistersextet; 7. Lulu's back in town. Mills Brother's; 8. Let's dream in the moonlight, Dorothy Lamour; 9. Louisiana Hayride, Boswell Sisters: 10. Oui Madame, Rosita Serrano: 11. Vous étes jolie, Charles Trenet; 12. S'posing, Bing Crosby; 13. Nur eine Stunde, Tatjana Birkigt; 14. Rock Rock Rock a Bye Baby, Andrew Sisters; 15. Masquerade is over, Denny Dennis; 16. So wie du, Meistersextet; 17. Sweet and slow, Mills Brothers: 18. Ninepins in the sky, Dorothy Alt; 19. One sweet kiss, A1 John son. EXAMENS. HOOFDAKTE. Haarlem, Dinsdag 16 Juli 1940. Geëxamineerd 7 candidaten. Geslaagd voor het geheele examen: J. H. Binnekade te Den Helder, F. Everbag te Am sterdam. Geslaagd voor gedeelte A: F. de Vlas te IJmuiden (Oost). Voor gedeelte B: Mej. M. J. A. v. Eerdenburg te Haarlem. Voor het eindexamens van de Middelbare School voor Meisjes ,,'t Kopje" te Bloemendaal slaagden alle candidaten. G. C. Bakker, L, A. J. van Aldenburg Bentinck, N. M. C. de Breuk, E. A. M. Crommelin, J. Dyse- rinck, C. E. A. Laar-, M. M. S. P. de Lestrieux Hendrichs, D. Limburg, J. W. Mellema. A. A. Mul ler, A. Nyland, M. C. Reynders, N Rot, M. P. Schor, H. M. Halbertsma, C. M. J. Bijl, Ch. L. de Flines, J. G. Graper, I. J. de Groot, A. van Hase- len, M. van 't Hooft, H. Hoogland, C. Jansen, L. Kramer, D. J. Memelink, E. W. Naessens, M. J. Semplonius, C. E. Spoelder, N. A. Straakenbroek, N. J. Vonk. DE MULO-EXAMENS TE HAARLEM. Dinsdag slaagden te Haarlem voor het A-diplo ma: K. J. de Ruiter te H'stede; J. Janssen J. de Rue, A. H. Paré, L. A. Vester, J. E. A. Niessen en J. C. Ris, allen te Beverwijk; J. A. Slegt, H. J. Boogaard, H. G. Goinga, J. Harmsen, W. de Kam, M. J. D. Meine, H G. Schornagel, T. H. H. van Ris. J. Timmer. G. E. Stolp en H. A. Troll, allen te Haarlem; S. van Rees Vellinga te Bloemendaal; W. Hartog te Velsen; G J. de Tello, A. Ottewaarde. J. Dekker en E. L. J. van Petegem, allen te Haarlemmermeer. Voor het B-diploma: J. van der Zwan, C. Steen- hoek, H. F. Schachtschabel, R. Keegstra en H. Rolfs of Roelofs, allen te IJmuiden; P. N. Jansen te Heemskerk; S. T. Verhulst te Heemstede. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smede- straat te Haarlem uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te bekomen bij: v. Stralen, Westergracht 6, autoped; Way, Graafschapstraat 47, armband; v. Dijk Kamperstraat 43 rd., bril; Das, Spaarne 40, brief-opener; v. Tongeren, Olmenstraat 57, badpak, handdoek en muts; Dweelaard, Berckheydestraat 22 rood, beurs met zakdoek; Kuitert, Berkenstraat 12, étui met 2 vulpennen; v. Andel, Billitonstraat 23. hond (fox); Bureau van Politie, Smedestraat, regen jas; pak inh. kampeertent; distributiestamkaart; damesschoen; boekje; zakje met sleutels; v. d. Spek, Papentorenvest 50, distributiestamkaart; v. Zon neveld, Cornelissteeg 1 rd. ketting met sleutels; Heek, Spaarne 53, meisjesmantel; v. Nieuwmegen, 2e Zuidpolderstraat 35, padvindersmes; Hartendorf, Kloppersingel 175, nummerbord N. H.; v. Meel, Gen. de Wetstraat 15, portemonnaie m. i.; Bouwer, Nieuwe Groenmarkt 3, dbmesportemonnaie m. i.; Stolp," Berkenrodestraat 9, portemonnaie m. rijwiel plaatje; Loeven, Kl. Heiligland 40 rd., rolschaatsen; Provoost, Minahassastraat 79, krantentasch; Mas- saro, Al. Piers«mstraat 12, zakje met werkhemd; Noordzij, Dietsveld 29, zadeldekje; v. d. Steyle, Kennemerstraat 9 C rd., armband; André de la Porte, Lorentzplein 13, bont; Prins, Merkenstr. 4, band van kinderwagenwiel; Packer, Plantage Dok- laon 6 I, A'dam, 2 bankbilj.; Honing, de Ruyterplein 14. cape; Hofstra, Berkenstr. 36, pet.; v. d. Voorn, Anthoniestr. 12 B heerenportemonnaie; Kreyger, Harmenjansweg 25, idem m. i.; Post, Weltevreden plein 54, rozenkrans; Lestrade, Nieuwe Kruisstraat 20 rd., rijwielplaatje t. n. v. K. Baas; Breems, Gouwstraat 42, rijwielplaatje; Rozenhart, Voorhelm straat 61, rijwielplaatje in étui; Kense, Vooruit- langstraat 88, taschje m. i.; Schuitema, Allanstraat 85, damesvest. PURMERENDER MARKTBERICHT. Purmerend, 16 Juli 1940 Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 21 partijen, wegende 85000 K,G. Handel rustig. Hoogste prijs f 29.50. Kaasmarkt. Gewicht 1548. Handel goed. Kleine Boeren 5 stapels f 29 per 50 K.G. Runderen, totaal 751 stuks. Vette koeien 325 st. f 0.80f 0.88 per kilo goed. Gelde koeien 206 st. f 110f 185 per stuk matig. Melk koeien 150 st. f 180f 275 per stuk matig. Stier-en 70 st. f 0.60f 0.72 per kilo, matig. Paarden 27 st. f 225f 4.25 per stuk, stug. Vette kalveren f 0.40f 0.65 per kilo matig. Gras kalve ren f 0.55f 0.75 per stuk matig. Nuchtere kalve ren voor de slacht f 8f 16 per stuk, stug. Nuchtere kalveren voor de fokkerij f 14f 22 per stuk, stug. Magere varkens 36 2646 per stuk, handel matig. Biggen 229 1224 per stuk, handel matig. Schapen 480 1633 per stuk, handel matig. Bokken 45 416 per stuk, handel matig. Lammeren 549 713 per stuk, handel matig. Eendeneieren 3,per 100 st. Oude kippen en hanen (wit en rood) 0,500,55 per K.G. Oude kippen en hanen (blauw) 0,57'/20,62ï/2 per K.G. Konijnen 30 1,70 per stuk. Eenden 3400 0,100,30 per stuk. Duiven 0,40 per paar. Ganzen 28 1,90 per stuk. Jonge hanen (wit en rood) 2000 0,45—0,50 per K.G. NATIONALE SPORT-ORGANISATIE IN NOORWEGEN. OSLO. iA.N.P. i De Noorsche sportorganisa ties hebben onderling een fusie aangegaan, waar door een nationale spororganisatie tot stand gekomen, onder den naam „Noorsche Sportbond SCHAKEN. HAARLEMSCH SCHAAKGEZELSCHAP WINT VAN PHILIDOR. De wedstrijden om het kampioenschap tweede klasse van Nederland zijn voortgezet; het Haar lemsch Schaakgezelschap heeft ook in de demi finale gewonnen en wel van de Leeuwardensche club Philidor. Het verloop van de partijen was als volgt: Kroon e speelde met wit een Frarsche partij te gen Mulder van Leen Dijkstra: Kroone verkreeg door een pionoffer een fraaie stelling. Toen hij ook de kwaliteit won gaf zijn tegenstander op. Ir. v. d. Gaag speelde met zwart tegen Jaarsma een vier paardenspel in de nahand. Al spoedig verliest wit een stuk, dat later tegen twee pion nen geruild wordt. De vrijpionnen weten tenslotte de winst te forceeren. Aan het eerste bord bracht Marwitz het er dit maal minder gelukkig af. Kramer kon zijn goede kermis der openingstheorie ten nutte maken, waar door zwart zeer moeilijk spel kreeg. Op fraaie wijze weet wit te winnen. Ook Sondorp kon het niet tegen zijn tegenstander houden. Hoewel hij in de opening van deze Ko- nings-Indische partij een pion voor weet te ko men, veronachtzaamt hij zijn verdediging, waar door hij tenslotte verliest. In de partij van Stol, die met zwart tegen Dijk stra speelde, zagen wij het orthodoxe damegam biet, waarin de loopers op b7 en g2 werden ge- fianchetteerd. Geen der beide spelers kon iets be ginnen; de partij werd dan ook remise. Mr. Snoeck Henkemans speelde tegen Miedema de Merar.esvariart van de Slavische partij. Al spoedig deed zwart een minder goeden zet. hetgeen voor wit voldoende was om winst te forceeren. Drs. Rooda speelde een Siciliaansche partij, waarin zwart op den 4den zet g6 speelde. Wit kon daardoor c4 spelen, verkreeg het betere spel en kon het tot winst voeren. Ook de jeugdige Van Putten wist zijn partij te winnen. Hier zagen wij een Nimzowitsch-verdedi- ging. Na afruil der stukken beheerschte wit het meeste terrein. Het pionnen-eindspel was voor wit gewonnen. Leibbrandt speelde een Hollandsche verdedi ging met Lb7. Een fraaie combinatie weet hem de inst te bezorgen. In een onregelmatige opening komt Haalebos met zwart minder goed te staan. Wit berekent zijn kans echter niet goed zoodat zwart betere stelling krijgt. Na 70 zetten wordt de party remise door herhaling van zetten. De uitslag wordt dus: H.s.G.—PHILIDOR. J. H. MarwitzH. Kramer 01 G. KrooneH. D. Mulder van Leen Dijkstra 10 F. C. HaalebosS. v. d. Wall YzYz Mr. G. Snoeck HenkemansS. Miedema 10 Ir. G. v. d. GaagM. Jaarsma 10 Drs. H. H. Rooda—J. Dwiksz 1—0 Ph. Th. Stol—W. Dijkstra Vr—Yz J. Sondorp—J. C. v. Vliet 01 J. G. LeibbrandtJ. H. Postma 1—0 J. F. W. v. d. Putten—J. v. Polen 1—0 7—3 DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAP HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 19391940 der Haarlemsche Damclub voortgezet in de eerste klas. De uitslag was: Chr. Gerritsen wint van I. Risseeuw. HENGELEN DE FOREL. Het vischcollege „De Forel" hield een punten- wedstrijd ln het Zuider Buiten Spaarne. De uit slag luidt als volgt: 1. B. Duits, grootste en 38 st., 2. T. Huis in 't Veld 49 st., 3. N. Balk 36 st., 4. T. Hoogeboom 25 st., 5. H. J. v. Os 14 st., 6. P. Hart man 9 st.. 7. H. Mijer 7 st., 8. T. Steggink. DE VRIJE HENGEL. Bovengenoemde vereeniging hield een wedstrijd op witvisch in de Ringvaart tegen haar zuster vereniging Het Karpertje. Er werd deelgenomen door 13 leden per vereeniging. De uitslag was als volgt: l. Vrije Hengel met 161 st. en 2, Karpertje met 115 st. „Héld van den dag" was W. Out Jr. met 45 stuks. „DE BRASEM". Deze vereeniging hield een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Kruisvaart. De uitslag was: 1. A. Sambeek, 2. C. Burger. 3. H. Prins, 4. J. Bakker, 5. Trautig, 6. B. Jansen, 7. C. Koehorst, 8. L. Silvis, 9. H. de Meij en 10. C. Warmerdam. Het Baarsje. Deze vischvereeniging hield Zondag een onder lingen wedstrijd op baars in de Ringvaart te Benne- broek, richting Hillegom. Er werden 124 stuks baars gevangen, welke weer in het water werden losgelaten. Na afloop ging het gezelschap naar het clubhuis. Daar reikte de voorzitter, de heer H. Veen, de prij zen uit: No 1 J. A. v. Teunenbroek, grootste 18,1 c.M. en 77 stuks; 2. P. Berghuis meeste 17 stuks; 8 J. W. Kruijer 14 stuks: 4. H. Veen 13 stuks; 5. J. v. Nieolai 9 stuks: 6. G. Veen 8 stuks; 7. B. Veen 8 stuks; 8. Jac. Bos 6 stuks; 9. H. Viege 5 stuks; 10. Koeleveld 5 stuks; 11. A. v. Wageningen 4 stuks; 12. B. Kaasenbrood 4 stuks; 13. H. Koster 3 stuks; 14 T. H. Beenken 3 stuks; 15. J. Veen 1 stuks; 16. W Heinemeijer 1 stuks. 17. N. Vernout 1 stuks. ROEIEN OM DEN TKLEGRAAFBEKER. De Laga-acht heeft Woensdagavond in den voor wedstrijd voor den Telegraaf-beker te Amsterdam wederom bewezen momenteel in uitstekenden vorm te zijn. Het 4y3 K.M. lange traject werd in 15 min. 35 sec. afgelegd. Hoewel van spanning geen sprake was, bleek het werk van de Laga-ploeg werkelijk de moeite waard om te aanschouwen. Het was voor de acht van De Hoop onmogelijk, den voorsprong van eenige lengten, door Laga reeds op de eerste 500 Meter genomen, in te loo pen. Alle spurtjes van De Hoop werden onmiddel lijk beantwoord door de Laga-ploeg. Regelmatig liep Laga uit en met een verschil van minstens vijf lengten ging zij als eerste over de eirdstrcep. Laga komt nu heden in den eindstrijd tegen De Amstel uit. GYMNASTIEK UITVOERING VAN „CONCORDIA". Voor de Concordia-üitvoering, die a.s. Zondag middag op het gemeentelijk sportterrein aaft de Kleverlaan wordt gehouden, wordt uit gymnastiek, athletiek en handbal een afwisselend programma samengesteld Het openings- en het slotnummer beslaan de serie vrije oefeningen 1940 van den Kennemer Turnkring. Wat gymnastiek betreft, komen er ver der toestel- en springnummers, dansjes, tamboerijn oefeningen enz. Athletiek-demonstraties worden in massalen vorm gegeven. Ook is er een handbal wedstrijd tusschen Concordia en de Rest van Haar lem. WATERPOLO. UITSLAGEN. (HEEREN). A.P.G.S.Neptunus GouweForel HaarlemH.V.G.B. Haarlem 2—H.P.C. 3 (DAMES) A.DZ. 2Nereus HaarlemD.W.R. 1—2 0—0 HONKBAL HAARLEM—E. D. O. Wij herinneren er aan, dat hedenavond half acht in het Noorder Sportpark de honkbalwedstrijd Haarlem—E. D. O. gespeeld wordt. Deze is van veel beteekenis voor de bezetting van de bovenste plaats. SCHAATSENRIJDEN W. KEETMAN f In het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar is in den ouderdom van bijna 30 jaar overleden de bekende schaatsenrijder W. Keetman uit Winkel. Hij is ge durende vele jaren door den K.N.S.B. uitgezonden naar Zwitserland. Op wedstrijden in Nederland heeft Keetman een groot aantal prijzen behaald. Ongeveer twee jaar geleden ging hij over naar de beroepsklasse, maar hij, die het van kracht en uithoudingsvermogen moest hebben, had daar minder succes dan op de lange baan. Hij zal te Winkel teraarde worden be steld. Inplaats van kaarten. ALIDA ADRIANA DE JONG BASTIAAN KOSTER hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben te Haarlem op 31 Juli a.s. v.m. 11.15 uur. Haarlem: Kerkhofstraat 37. IJmuiden: Wilhelminakade 27r. Toek. adres: Saenredamstr. 56r. Haarlem. Haarlem, 17 Juli 1940. Heden overleed in den ouderdom van 74 jaar onze innig geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mevr. Antje Ligtenberg Wed. van M. TANIS, eerder wed. van JACOB BACHMAN. Namens de familie P. BACHMAN. Haarlem, 16 Juli 1940. Frans Halsstraat 61. E)£ teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 19 Juli a.s. te 12.45 uur op de Noorder Begraafplaats, Vergierde- weg, Haarlem. Op verzoek van de over ledene geen bloemen. Met groot leedwezen seven wij kennis van 't nog onverwachts overlijden van onzen lieven Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den Heer Andries Beun, Weduwnaar van ELSJE VAN BEEM. in den ouderdom van 94 jaar. Hunne dankbare kinderen, Uit aller naam, E. WEZEILDIJK—BEUN. W. WEZELDIJK. Heemstede, 15 Juli 1940. Camplaan 37. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 19 Juli a.s„ te 1 uur, op de Algemeene Begraaf plaats te Heemstede Chirurg. AFWEZIG. Kleine Houtweg 49. GEVESTIGD: Tandarts. IGN. BISPINCKLAAN 4, BLOEMENDAAL, Telef. 24624. Spreekuur: dagel. 1—3 u. 'sav. 7—8 u. (beh. Zaterdagav.). en volgens afspraak. Fondsleden: dag. 12.301 u., 'sav. 7—8 u. (beh. Zaterd.av.). Opl. Mercurius. W. C. DREES, Verspronckweg 32 CORRECT GEKLEED!! Abonnement f 10 p. m. Vraagt in zage stalencoll. Br. No. 3949 bur. van dit blad. eenige arbeiderswoningen en/of burgerwoningen, eigen grond. Brieven met prijs en ligging onder letter A. Boekh. CORNEGGE. Santpoort. Spekstraat 14. Telef. 10839. Tandheelk. instituut Qaarlcm-N., Telef. 16726. Spreekuren: lederen morgen van 912, Behalve Donderd. Dinsdag- en Donderdagavond van 7814. Pijnloos trekken inbegrepen. Een in ultst. staat (met uitz. van de banden) verkeerende AUTO FIAT Balilla model 1938 (Sedan) to koop. Br. nr. 4017 Bur. v. d. BI, VERDU1STERINGSRAMEN en ROLLUIKEN naar maat, waarbij Uw licht weer gewoon kan branden. Offerte zonder verplichting. Technische Indus trie. Haarlem. Tempeliersstr. 26 rood, Telef. 10209. Een Molestvenekering op uw huis en inboedel is nü nog mogelijk. Makelaar in Assuranties HEUSSENSSTRAAT 16, Telef. 23693 - Haarlem. WASSCHERIJ 'T KLEVERPARK, Santpoorterstraat 41, vraagt bekwame MANGELSTERS en VOUWSTERS. EENIGE BEKWAME GEVRAAGD, ln AMSTERDAM, in het bijzonder bekend met de Duitsche taal (bekendheid met telex strekt tot aanbeveling). Spoedige indiensttreding noodzakelijk. Br. met opgave van geloof of richting onder nr. 4016 aan het Bureau van dit Blad. Cevr. flink Meisje boven 21 J., k. k. en w., v. g. g. v. Kat, en zw. dr. Klem gezm. Paulus Potterlaan 2, H'stede, Aanm. 89 uur. Oogarts. Wilhelminastraat 32. Afwezig van Donderdag 18 Juli tot Woensdag 24 Juli. OPKLAPBEDDEN. OMBOUWEN met boven- en zijkasten, ook verticaal. DIVANBEDDEN, SPIRAALMATR., BEDSTELLEN, DEKENS- Alles prima waar voor weinig geld. MONSTERKAMERS ORIONWEG 8, HAARLEM-N., Telef. 23932. GESLOTEN HUIS.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3