Belangrijk besluit inzake arbeiderswoningbouw. De Zuinige Huisvrouw van 1940 Prijs vijftig cent VRIJDAG 19 J Ut I 1940 It 'K A R E E M'S D A G B E A D 8 Rrnttl Htoemendaal. Vergadering van den Raad der gemeente Bloe- mendaal op Donderdagmiddag, onder leiding van den burgemeester, jhr. mr. C. J. A. den Tex. BENOEMINGEN. In de plaats van prof. mr. P. A. J. Loseeaat Ver meer, die in verband met zijn vertrek uit de ge meente bedankt heeft als lid der Plaatselijke Commissie van Toezicht op het M.O. wordt ge kozen de heer L. van Essen Lzn. te Bloemendaal. Ter vervulling van de vacature, ontstaan door het bedanken van prof. mr. P. A. J. Loseeaat Vermeer als plaatsvervangend voorzitter van het Scheidsgerecht voor de ambtenaren, beambten en werklieden dezer gemeente, benoemt dc Raad mr. A. A. Aberson. VERGOEDING VOOR OVERWERK. B. en W. stellen voor, eventueel te maken over uren door het werkliedenpersoneel niet in den vorm van belooning te vergoeden, doch door het vrij afgeven op uren, vallende binnen den gewo nen arbeidstijd. De Raad vereenigt zich met het standpunt van B. en W. AANVAARDING SCHILDERIJ. De Raad aanvaardt het schilderij van Vaerzon Morel, aan de gemeente geschonken door mevr. de wed. mr. A. J. Enschedé. De voorzitter spreekt hartelijke woorden van dank aan de geefster. DE NORMALISATIE VAN DEN ZANDVOORTERWEG. De Commissie van Publieke werken heeft als haar oordeel aan den Raad kenbaar gemaakt dat de zaak van het al dan niet maken van rond- polnts op den Zandvoorterweg niet meer aan de orde is, nu de aanwijzing van den Zandvoorter weg als voorrangsweg met instemming is begroet. B. en W. deelen den Raad mede. dat de meer derheid van B. en W. zich vóór het advies der Commissie uitspreekt. De voorzitter zegt dat hij, persoonlijk, zeer veel voelt voor rondpoints, omdat die zoo goed dienst doen voor de automatische splitsing van het verkeer. De Raad vereenigt zich met het voorstel van B. en W. Er komen dus enkele kruisingen. ARBEIDERSWONINGBOUW. Naar aanleiding van verzoekschriften van de Woningbouwvereeniging „Bloemendaal-Noord" en van den Chr. Nat. Werkmansbond stellen B. en W. voor, den bouw van arbeiderswoningen zelf ter hand te nemen en op de verzoeken van genoemde organisaties, in eigendom te verkrijgen een ge deelte der gronden aan de Donkerelaan en van „Stoel's Hofje", ten einde daarop een aantal ar beiderswoningen te kunnen stichten en exploi- teeren, afwijzend te beschikken. De heer Hempenius (Lib.) zegt dat kleine woningen niet bestaan voor een bepaalde poli tieke richting of geloofsovertuiging, maar voor allen. Spr. wil de bedoelde gronden dan ook niet aan de genoemde organisaties geven. Gebeurt dit toch, dan zullen afscheidingen het gevolg zijn. die men nu juist aan het opheffen is. Spr. steunt het voorstel van B. en W., dat hierna door den Raad wordt verworpen. Wethouder Ouwehand (C.H.) wil nog een en ander opmerken. Er zijn nu twee gegadigden voor denzelfden grond. Dat gaat natuurlijk niet. Vroe ger is in den Raad gesproken over het speelterrein bij de Tinholtschool. Wordt nu grond toegewezen aan een bouwvereeniging, dan zal dit toch alleen kunnen op bepaalde voorwaarden betreffende de wijze waarop de' woningbouw geëxploiteerd zal worden, betreffende rentabiliteit enz. De Voorzitter zegt, dat het nu gaat om de keuze. Wethouder C,a s s e (V.D.) zag de 'zaak liever in gemeentehanden, maar als dit niet kan, laat dan elk der twee gegadigden de helft krijgen. Wethouder Ouwehand (C.H.) doet het voorstel, aan „Bloemendaal-Noord" de gronden aan de Donkerelaan te geven. Aan den Chr. Werkmansbond zou dan grond kunnen worden aangewezen bijvoorbeeld in de buurt van het gebouw van Publieke Werken. De heer Hempenius (Lib.) meent dat dit nu juist den „schotjesgeest" zal bevorderen. Overi gens is de zaak die nu ter sprake gebracht wordt eigenlijk buiten de orde. Den Voorzitter lijkt dit ook zoo toe. De heer Schulz (S.D.) zegt, dat méér wo ningen noodig zijn dan alleen aan de Donkere laan. De Raad zou nu een principieel besluit kunnen nemen, dat er nóg een aantal woningen zal komen, behalve aan de Donkerelaan. Wethouder Ouwehand (C.H.) meent dat de Raad in beginsel zal kunnen verklaren dat hij er mee accoord gaat, dat ook aan den Chr. Werk mansbond ergens een stuk grond wordt aange wezen. mits onder bepaalde voorwaarden betref fende de wijze van exploitatie, enz. De Voorzitter zegt, dat deze verklaring dan zoo te formuleeren zou zijn, dat bij vrij komen van een ander terrein de Chr. Werkmansbond de voorkeur heeft. Aldus wordt besloten. ONTHEFFING BEBOUWINGSVOOR SCHRIFTEN. Onth'effing van de bepalingen der bebou wingsvoorschriften wordt verleend aan: J. C. van Wessem Jr., Amsterdam voor het verkavelen in vier perceelen van het terrein van villa „Beukenhof" tusschen Heuvelweg, Rij- perweg en Korte Parkweg; W. J. J. van Pampus, Aerdenhout ten behoeve van het maken van een lagen uitbouw aan de achterzijde van het pand Sparrenlaan 25. TOELATING VAN LEERLINGEN UIT HAARLEM. Bij de nagekomen stukken is het rapport van den wethouder van Onderwijs ten aanzien van de opzegging der met Haarlem aangegane over eenkomst inzake de toelating van leerlingen tot de O.L. scholen. Op een vraag van baron Van Till (C.H.) antwoordt wethouder C a s s e (V.D.), dat ge zorgd zal worden dat de nieuwe tostand niet te duur wordt en dat wanneer bijvoorbeeld voor 4 leerlingen uit Haarlem toelating zou worden ge vraagd en dit splitsing van klassen tengevolge zou moeten hebben, de aanvrage zal worden ge weigerd, zooals trouwens reeds geschied is. Bij de rondvraag zegt mevr. D a 1 m e ij e r (V.D.). dat in sommige tuinen de planten zoo 3j..nk Leest en leert uit door E. E. JONKHEID-PEEREBOOM. Verkrijgbaar bij den boek handel en bij de kantoren van Haarlem's Dagblad. ver uitsteken, dat zij hinderlijk zijn voor voor bijgangers. Dit zal de aandacht van „Beplantingen" heb ben. De heer Pinxter (R.K.) zegt, dat veel ge klaagd wordt over het hooge vastrecht voor elec- triciteit. B. en W. zullen overleggen wat in dezen kan gedaan worden. Hierna gaat de Raad in geheime zitting. Zij nog vermeld dat in den loop der zitting zonder hoofdelijke stemming de in ons blad ver melde voorstellen werden aangenomen betref fende wijziging Ambtenarenreglement, crediet- aanvrage voor het maken van een gedenkplaat ter nagedachtenis van J. K. Veurman in de Bornwaterschool, wijziging regeling bezoldiging distributiepersoneel; vergunning voor de plaat sing van de Jacques van Kempenbank in het Wildhoefplantsoen: beschikbaarstelling gelden voor bijz. onderwijs; vaststelling suppletoire be grooting 1939 en voorloopige vaststelling balans en rekening 1939 voor gas- en waterbedrijf met bestemming van het winstsaldo, wijziging Alge- meene Politieverordening en credietaanvrage van f 200 voor het maken van eenige gasleidin gen in huize „Kareol" te Aerdenhout. School-zwemfeesteh in Stoop's Bad. Tot besluit van den „schoolzwemcursus" in Stoop's Bad te Overveen, waaraan 10 scholen deelnamen, werden wedstrijden gehouden, n.l. een dag voor meisjes en een dag voor jongens. Aan de wedstrijden ging vooraf een défilé van kinderen, die reeds diploma gezwommen hadden en die nu het nummer „25 M. gekleed" zouden demon- streeren. Velen waren, op verzoek der directie, ge- costumeerd verschenen in alleraagdigste en verschillende kleerendracht. Toen allen, na het natte pak te hebben uitge trokken, weer in zwemtenue verschenen, werden de nummers 25 M. schoolslag, 25 M. rugslag en 25 M. crawl afgewerkt. Menige spannende strijd werd door ouders en vriendjes van den kant af gevolgd en luide toegejuicht. Ook was er een hindernis wedstrijd in 't diepe en een loop- en duikwedstrijd in het ondiepe bad. Dit laatste nummer om de wei nige kinderen, die in dezen cursus door ziekte en andere ooi-zaken, het nog niet tot het diepe bassin gebracht hadden, ook in de feestelijkheden te be trekken. Het hoofdnummer. Estafette 4 x 25 M. door af gevaardigden van de verschillende scholen, werd onder oorverdoovend gejuich verzwommen. Vijf scholen namen hieraan deel. De meisjes van de Julianaschool te Overveen veroverden voor het eerst het door Stoop's Bad gegeven wisselschild. Toen was de beurt aan de jongens. Helaas werkte het weer nu niet mee; van 1012 werden de wed strijden in het binnenhad gehouden. Ook deze wed strijden verliepen onder aanhoudende aanmoedi gingen en gejuich voor de winnaars, naar wensch. Vijf officieele tijdopnemers zorgden voor de juiste waardeering der prestaties, welkebelange- looze medewerking door den directeur van Stoop's Bad zeer op prijs werd gesteld. Hij reikte de prijzen en diploma's uit, waarbij hij mededeelde, dat 70 volwaardige diploma's konden worden uitgereikt, ongerekend die aan Juliana- en Hartelust-school uitgereikt werden op de voor die scholen apart ge houden wedstrijden. Ook 20 schoolvaardigheids- diploma's K.N.Z.B. werden behaald. Het wisselschild voor de jongens L.O. werd ge wonnen door het viertal der Bornwaterschool. Zes scholen namen hieraan deel. De heer Klein Poelhuis, hoofd der Bornwater school, voerde het woord namens ouders en belang stellenden aan den kant; hij dankte de directie van Stoop's Bad voor deze geslaagde feesten. Hij liet de kinderen een driewerf hoera uitbrengen op den directeur, die dit op zijn beurt reeds had laten doen op den chef-instructeur, den heer Brandt, die on vermoeid acht maanden lang, geholpen door alle leden van het personeel, den kinderen zoo vlug mo gelijk de zwemsport had bijgebracht. HEEMSTEDE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: v. d. Linde, Jos. Israelsplein 19, autoped; Moet, H. Peepei'kornstraat 25, armband; Bureau van po litie, beursje met inhoud, 2 badpakken en een bad muts; K. Janmaat, Binnenweg 25, bril; H. Mahler Heemsteedsche Dreef 122, fietspomp; P. Elfers Lanckhorstlaan 7, hond (bouvier); Visser, Lombok straat 4, hond (setter); W. v. Bakel, Cruquiusweg 134, hond; Steenhuis, Jac. Catslaan 2, handschoen en zilver hangertje; v. d. Horst, Bronsteeweg 21, handschoen; Vrolijk, Zandvoortschelaan 135, jon gensjas; Knook, Bamkastraat 63, heerenregenjas; W. v. Leeuwen, Zomerkade 61 te Haarlem, beige jumper; de Zwart, Iepenlaan 21, kanarie; R. Snippe Vijfheerenstraat 58, portemonnaie; T. Muller, J. v. d. Bergstraat 52, nikkelen potloodhouder; Waas- Groole Houlsiroot 108, lel. 13046. Radio en Gramoloon specialisten. (Adv. Ingez. Med.) dorp, Iepenlaan 22, portemonnaie met inhoud; C, de Leeuw, Lindenlaan 20, eenige plankjes; Hen- drikse, Binnenweg 62, gele damesregenjas; J. Herk- man, rijwielbelastingmerk; de Bruin, Eschdoorn- kade 19, gouden ring met zwarten steen; Paulus Potterlaan 11, zilveren speld, Bureau van politie, taschje met inhoud; J. P Postuma, Dr. Cuyperlaan 32, vischsnoer, Stevens, Iepenlaan 4, veilig ver- keerspeldje. GEVONDEN VOORWERPEN. Brood: Groeneveld, Borskistraat 32. Militaïf Zakboekje: Roomers, Kloosterstraat 49 rd. Boter, of vetbon: Nelis, Ged. Voldersgracht 2729. Jon gensjas: Schaaf Pres. Steynstr. 88. Regenjas: Kom. duur, Berckheydestraat 23 zw. Jongensregen>asj Bureau van Politie Smedestraat. DistributiesAs*m« kaart t.n.v. Griesbergen, Bureau van Politie, Smedestraat. Ketting met kruis: Berkemeyer, Has« selaarsplein 6. Broodkaart: Wit, Oranjestraat 18. Ketting met slot: Boorman, v. Oosten de Bruin- straat 161. Koplamp v. Auto: Colégem, Meidoorn* pelin 28. Dameslaars: Asch, Ramplaan 14. Kinder mutsje: Overbeek, Spaarnhovenstraat 78. 1 Paar regenpijpen, Suasso, Rijnstraat 62. Damesporte- monnaie m.i.: IJzerman, Kloosterstraat 60 rd. Rozenkrans: v. Buitene, Heussensstraat. Rijwiel plaatje: Bureau van Politie Smedestraat. Rozen krans: Proest. Dr. Schaepmanstraat 35. Rozen krans: v. Wijk, Amsterdamstraat 3 A A. 1 Paar babyschoentjes: Zijlmaker, Indischestraat 51. Steen van ring: v. d. Berg. Oost-Indiëstraat 61. Trui: Selhorst. Ruysdaelstraat 7 «rd. Damestasch m.i.; Bureau van Politie Smedestraat. „THE AMERICAN CLUB". De Haarlemsche Amusementsvereeniging „The American Club" zal, daartoe genoopt door de groote belangstelling, in 't vervolg behalve des Zon dags ook iederen Zaterdag een soiree-dansante in Hotel „De Leeuwerik" te Haarlem geven. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 20 JULI 1940. Progr. I. Jaarsveld. Van 10.30 n.m.11.30 n.m, Gram.platenconcert voor de Radio Distributie. Progr. II. Kootwijk. Progr. III. Duitsch Station. Progr. V. Idem. 7.008.00 Eigen gramofoonpla- tenconcert. Gevarieerd programma: 1. Kroningsmarsch v. Meyerbeer, Berl. Philharmoniker. 2. Die Madchen on Cadiz, Miliza Korjus. 3. Morgenstimmung uit 'eer Gynt, Operaorkest v. Parijs. 4. Ich wolt' meine Liebe ergösse sich, Richard Tauber. 5. Ho Ho, Paul Robeson. 6. Chérie du bist heut so anders, Zarak Leander. 7. Amorettentanz, Blue Hungarian Band. 8. Swinging in the corn, Nat Gonella. 9. Witte Ro zen, Willy Derby. 10. I wished on the moon; Henry Allen. 11. Summer Sweetheart, Vera Lynn. 12. Mijnheer de Baron, Ramblers. 13. Tyrolerdalen. Duo Ja. 14. Sweetest song in the world, Vitor Sil vester. 15. Because, Deanna Durbin. 16. Roses in December, Dick Powell. 17. Hold my hand, Terry Shand. 18. Unsere Marine, Groot Orkest. WONDEREN UIT DE NATUUR Van dieren, die „op hun kop staan". Waarom Ioopen wij mensen toch altijd met ons hoofd omhoog en onze voeten naar beneden? Waar om niet ook eens zo nu en dan omgekeerd? „Gekke vraag!" zul je zeggen, ,,'t Hoofd behoort nu eenmaal boven!" Natuurlijk en we zouden 't niet lang uithouden, als we met ons hoofd naar beneden hangend moes ten leven! Ons lichaam is hierop nu eenmaal niet ingericht. Toch is de vraag zo gek nog niet, want er zijn heel wat dieren, die zich aan deze wet, dat 't hoofd boven „hoort", helemaal niet schijnen te storen. Zo heb je b.v. de koppotigen, waartoe ook de inktvis behoort. Die draaien en zwenken en zweven op alle mogelijke manieren rond, echter bij voor keur met hun kop naar beneden. De gewone vorm blijft precies hetzelfde of z'n kop naar boven of naar beneden wijst en zoo is het bij de rups ook. Maar bij de hogere diersoorten is 't anders. Let maar eens op torretjes en kevers: zelfs de aller nietigste wezentjes onder hen spartelen en wringen net zoolang tot ze, als ze op hun rug gevallen zijn, weer in de juist houding terugkomen. En dit zelfde geldt ook voor deplanten, hoe vreemd je dit misschien ook -lijkt. Als een onweersbui het groene gewas heeft platgeslagen, dan richt het zich toch na verloop van tijd tot tijd bij onzicht baar kleine schokjes tegelijk weer op, tot het zich in de vereiste stand bevindt, die voor groei en zich toch na verloop van tijd bij onzichtbaar kleine schokjes tegelijk weer op, tot het zich in de ver eiste stand bevindt, die voor groei en bloei geschikt is. De aren keren zich met de toppen naar de zon en buigen zich eerst neer, later als de korrels rijp en zwaar zijn. Let ook eens op de watervlooien in je aquarium, als je dat bezit. Als ze door een golfje omver wor den geworpen, krabbelen ze net zolang, tot ze weer rechtstandig met de kop naar boven in 't water kunnen zweven. Heet merkwaardig gedraagt zich de kreeft ten opzichte van zijn lichaamshouding. Bij de grotere soorten kan men aan de kop een klein groefje vin den, dat wel enigszins op een oor lijkt. Hierin stopt de kreeft met zijn poten kleine steentjes en deze steentjes dienen dan als middel om het evenwicht te bewaren, zodat een kreeft mèt steentjes steeds de kop fier houdt opgericht. Is hij echter de steen tjes kwijt, dat staat hij kam met de kop naar be neden zonder er iets van te merken. Je kunt met zo'n kreeft een aardig kunsje uit halen, als je er eens in een aquarium een tegen komt:. De stroot wat kleine stukjes ijzervijlsel in het aquarium inplaats van steentjes, 't Duurt dan niet lang of de steentjes worden in de „oren" ge stopt. En nu kan je, als je een sterke magneet neemt en die bij de kop van de kreef houdt, het diertje precies zo leiden als je zelf wilt: kop naar beneden, kop opzij, enz. Leuk hé? Je ziekt, dat de magneet hier de rol speelt van middelpunt der aarde. Mensen, dieren en planten reageeren precies gelijk op de zwaartekracht, die eigenlijk niets anders is dan de aantrekkingskracht van 't middelpunt der aarde. Deze aantrekkingskracht komt overal in 't heelal voor. De grote zon trekt de kleinere planeten aan, zodat ze niet vrij kunnen zweven, maar steeds om haar heen moeten cirkelen. De maan wordt door de aarde aangetrokken. Een steen, die we omhoog gooien, vliegt niet ver weg de wereld ruimte in, maar keer tot de aarde terug. En zo moeten, door diezelfde aantrekkingskracht der aarde ook alle levende wezens, die hier wonen, loodrecht op de aarde staan. We kleven precies zo aan de aarde vast als de deeltjes ijzervijlsel aan de magneet. Daarom is 't hleemaal geen wonder, dat wij het hoofd omhoog dragen. Maai" het schijnt daaentegen een groot wonder te zijn, dat er dieren zijn als mosselen, slangen, vissen of wormen, die zich aan de zwaartekracht geen ziertje schijnen te storen. GRAPJES Dc slimmerd! Een koopman riep zijn leerjongen, gaf hem een stuiver en droeg hem op, een oliebol voor hem te kopen. Toen de jongen wegliep, riep hij hem nog- eens terug, gaf hem een tweede stuiver en zei: „Hier, koop voor jezelf ook maar één". Na een paar minuten kwam de leerjongen terug en zei, terwijl hij een stuiver op tafel legde: „De bakker had er nog maar eentje, mijnheer". Nog i slimmerd! Loopjongen: „Hier zijn uw schoenen, mevrouw". Mevrouw: „Dank je wel. Nu, wat wil je verder nog?" Loopjongen: „O, ik wilde alleen maar vragen, wat ik tegen m'n baas moet zeggen als hij soms vraagt, of ik ook een dubbeltje heb gekregen". 'n Voordeeltje! Oom: „Kees, als je groat bent, wat wil je dan worden?" Kees: „Schoorsteenveger, oom!" Oom: „Maar jongen, hoe kom je daarbij?" Kees (met een zucht): „Dan hoef ik me eindelijk eens niet te wassen Rekenonderwijs. Een leerjongen zat kalmpjes in de werkplaats zijn brood op te eten en telde ondertussen op zijn vingers. De baas vroeg: „Wat reken je daar toch?" De jongen zei: „Ik tel op, hoeveel boze vrouwen er hier in stad zijn". „„Met uw vrouw mee zeven!" „Wacht maar jou lelijkerd!" riep de baas en gaf den jongen een flink pak slaag. Toen zij hij: „En vertel me nu nóg eens, hoeveel boze vrouwen er in de stad zijn!" Huilend antwoordde de jongen: „Zon der uw Vrouw zes!" KRULLETJES DRAAIEN. Zaterdagavond na het bad, Gaan we vlug naar bedje 'k Stap straks in de schone koets, Met mijn zusje Jetje. Maar't zal morgen Zondag zijn En dus moet ik even 't Blonde haar van zusje Jet 'n Extra beurtje geven. 'k Kam het keurig netjes uit, 'k Rol het om een lapje, 'k Bind het vreeslijk stevig vast 't Mag niet losgaan, snap je! Straks roept Jetje in haar slaap: „Au, nu ligt mijn hoofdje Op wel duizend knolletjes!" „Stil maar Jet, 'k beloof je: Als je morgen wand'len gaat Met je mooiste spullen, Kind, dan bengelt op je rug 'n Pracht van pijpekrullen Zware wolken drijf voorbij Zonnetje, ga schijnen! Denk aan Jetje's krulletjes En.ook aan de mijne! MARIE MICHON. GRAPJES UIT DE SCHOOL Versproken. Meester: „Karei, je moet naar de som op 't bord kijken en niet naar mij. Van mij kan je niets leren!" Gevaarlijk lied. Hoofd der school: „Dus dat is afgesproken. Mor gen op 't feest wordt het eerste couplet door het koor gezongen. Bij 't tweede couplet valt de hele school in." De rekenleraar. „Frits, nu heb je al weer je rekenschrift ver geten. Ais alle jongens uit de klas dat deden dan was dat per dag 40 schriften, per maand 1200, per jaar 438.000 Tekenschriften. En die moest ik dan allemaal op één avond nakijken!" Berisping. Onderwijzer: „Frans, waarom lachte je daar?" Frans: ,.Ik dacht ergens aan, meneer." Onderwijzer: „Onthoud goed: Onder de les mag je nergens aan denken!" De school gaat uit. door W. B. Z. De schoolbel luidt De school gaat uit. Wij rennen met zijn achten. 't Weer is zo mooi, Wat schijnt de zon, Het bos, de duinen wachten. De vogel zingt, Het schaapje springt, Wat is het heerlijk buiten! 't Is toch zo fijn Weer vrij te zijn. Ik hoor de lijsters fluiten. De schoolbel luidt, De pret is uit. Wij gaan nu met zijn achten Vlug aan het werk, Straks komt weer 't spel, De klas, de meesters wachten. Postzegelrubriek. 1938 Tent. 1938 Herd. 25 50 IL.+ 2L.+ 3 25 b. 50 b. t L. 2 L. 2 L. 2 L. 6 2 7 L. 10 L. 161, 20 L. L. 50 1938 Herd. 2 L. 1 L. 1 L. 6 L. 10 L. 4 L. 1 L. 1 L. 1 L. 1 L. ROEMENIë. Aanvulling V. Voor de postzegeltentoonstelling in Boekarest in 1938 (de Luna Bucurestilor) met afbeelding links in een cirkel Koning Karol II rechts het wapen van Roemenië en daaromheen de wapens van verschil lende provincies en de jaartallen 19181938, 9 Mai 7 Junie. Het is de 6 en 1 L. (roselila). Grootte 50 x 30 mm. De 8ste verjaardag van de regering van Koning Karol II bracht in 1938 weer een serie zegels met verschillende afbeeldingen en het opschrift „Straja Tarië 19388 Junie". De lage waarden hebben een toeslag. Het zijn 25 en 25 b. (zwart Dimitrie Can- temir) 50 en 50 b. (bruinrood Maria Doomna) 1 L. en 1 L. (violetbruin Mircea cel Mare) 2 en 2 L. (groen Brancoveanu Constantin) 3 en 2 L. (rose lila Stefan cel Mare) 4 en 2 L. (vermiljoen Cuze Voda) 6 en 2 L. (bruinlila Mihai Viteazul) 7 L. 50 (ultram. Kon. Elisabeth) 10 L. (blauw Kon. Karol II) 16 L. (leiblauw Ferdinand I) 20 L. (vermiljoen Karol I) Grootte 35 x 45 mm. Bij de herdenking van de 100ste geboortedag van den schilder Nicoloz Grigorescu 18381938 ver scheen een serie zegels, waarbij op de waarden 1, 2, 4 en 6 L. schilderstukken van hem zijn afgebeeld, terwijl op de 10 L. zijn portret is weergegeven. Het zijn de zegels 1 en 1 L. (blauw) 2 en 1 L. (geelgroen) 4 en 1 L. (roodbruin) 6 en 1 L. (granaat) 10 en 1 L. blauw) Grootte 45 x 28 mm. waarbij de 2 en 4 L. in liggend formaat zijn. N.B. In de vacantieweken gaan geen portefeuil les rond, doch we hopen dit weer met September te kunnen doen. Nieuwe leden kunnen zich dan weer teg endie tijd aanmelden. Wie heeft nog groep 15b? Doorzenden s.v.p. Rustenburgerlaan 23. GRAPPIGE VOGEL. De onderwijzer vroeg in de klas: „Wie kan me vertellen, waardoor de koekoek zich van alle andere vogels onderscheidt". „Hij legt z'n eieren niet zelf meneer", zei Keeg met een gewichtig gezicht.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8