Architectenvereenigingen werken samen. Tweede distributieperiode voor motorbrandstof. ZATERDAG 20 JUKI "1940 H55KEE M'S D A" G BEAU X Teamwedstrijd 12 M2 klasse aan de Kaag. Een centrale organisatie gesticht. Architecten en erkende bouwkundigen. Het A.N.P. meldt: Reeds jaren lang werd en wordt in ons land uitgezien naar een deugdelijke regeling voor het voeren van den titel van „Archi tect" of „Bouwmeester" en naar een algemeene regeling van de uitoefening van het architecten- beroep. Door de maatregelen, welke tot nu toe op bouw kundig gebied van kracht zijn, kon de cultureele en economische taak van het bouwen wel zeer slecht tot uitdrukking komen. Toch is het juist het werk van de „architecten" of „bouwmeesters" dat voor langen tijd het karak ter van onze dorpen en steden bepaalt en dat aan het nageslacht duidelijk kan maken op welke in nerlijke „cultureele waarden" en „volkskrachten" een zeker tijdperk kan bogen. Herhaaldelijk werd in en buiten vakkringen aan gedrongen op het volgen van andere richtlijnen. Betoogd werd, dat met het'steeds uitbreiden van de voorschriften en van het aantal en de taak van controleererde instanties nooit een gezond bouw vak zou kunnen ontstaan. Alleen het regelen van de scheppende, de bouwende instantie zelve door het stellen van bevoegdheidseischen en van normen van vajïverantwoordelijkheid zou daartoe wel kun nen leiden. Daarbij zou het topzware en kostbare controle apparaat van de overheid aanzienlijk kun nen worden ingekrompen en zou het thans alles beheerschende commissoriale schoonheidstoezicht tot een algemeen coördineerende instantie kunnen worden teruggebracht. Verder zou het noodig zijn de bouwende instan ties te binden aan algemeene normen van vakbe oefening en vakmoraal, een taak, die bij de heer- schende „vrijheid" alleen kon worden ter hand genomen door een aantal architectenorganisaties, maar die daarbuiten alle rechtskracht en alle sanc ties moest ontberen. In Nederland bestonden ook op dit gebied ver scheidene vakorganisaties. Van 1 tot 31 Augustus. 's-CfRAVENHAGE, 20 Juli (A.N.P.) De tweede distributieperiode voor motorbrandstof, als be doeld in de motorbrandstofbeschikking 1940 no. 1 zal loopen van 1 Augustus tot en met 31 Augustus 1940. Met ingang van 1 Augustus 1940 zullen de voor de maand Juli 1940 afgegeven bestelbonnen en vergunningen met coupons niet meer geldig zijn voor het betrekken of verbruiken van motor brandstof. Evenmin zijn geldig de namens het departe ment van Waterstaat afgegeven vervoersvergun- ningen en voorruitdriehoeken. Teneinde voor de maand Augustus 1940 opnieuw ln aanmerking te komen voor een vervoersver- gunning en of een hoeveelheid motorbrandstof, diepen belanghebbenden zich wederom in het be zit te stellen van de daarvoor gebruikelijke aan vraagformulieren. Alle aanvraagformulieren zijn bij de plaatse lijke distributiediensten gratis verkrijgbaar In een officieele publicatie, welke in de dag bladen is geplaatst, wordt een beschrijving der formulieren gegeven; tevens ls daarin vermeld de wijze waarop de formulieren moeten worden Ingediend. Voorts wordt er nogmaals dringend op gewezen dat die verbruikers, die over een aftapinrichting voor eigen gebruik beschikken, voor dat gedeelte van de motorbrandstof, hetwelk zij rechtstreeks van de leveranciers in het bij deze aftapinrichting behoorend reservoir wenschen te ontvangen, geen vergunningen met motorbrandstofcoupons noodig hebben, doch deze motorbrandstof rechtstreeks van den leverancier kunnen betrekken op een be stelbon. De formulieren bieden den aanvragers de ge legenheid om daarop tot uitdrukking te laten komen, welk gedeelte van de door hen aange vraagde motorbrandstof op bestelbon en welk gedeelte op vergunningen met coupons verlangd wordt. Zij. die voor de motorrijtuigen, waarvoor zij ver- voervergunning krijgen, de door hen benoodigde motorbrandstof steeds uit eigen aftapinrichting kunnen betrekken, dienen zich dus te bepalen tot het aanvragen van motorbrandstof uitsluitend op bestelbon. Zij, die echter behalve uit eigen af tapinrichting ook nog onderweg zullen moeten laden, dienen dus bij hun aanvrage een splitsing als boven aangegeven te maken. Bestelbons worden slechts "afgegeven op basis van toewijzing in op 100 L. afgeronde hoeveel heden met een minimum van 500 L. De bepalingen, vermeld in het persbericht van 17 Juni 1940 blijven, voorzoover zij door de hui dige bekendmaking niet gewijzigd zijn, onver minderd van kracht. Toen het zich in 1939 liet aanzien, dat een rege ling althans voor het voeren van den titel van „architect" of „bouwmeester" in het zicht kwam, hebben eenige vertegenwoordigers van de verschil lende organisaties onderhandelingen aangeknoopt om tot een centrale Nederlandsche architecten- oragnisatie te komen. Eind April 1940 werden deze pogingen met succes bekroond en leidden tot een onderhandelingsbasis, waarover tusschen de be sturen der verschillende organisaties overeenstem ming werd verkregen. Na de gebeurtenissen van Mei zijn de onderhan delingen voortgezet, met het verstrekkende doel eens en vqoral aan alle verdeeldheid een einde te maken en als eerste begin van een algemeene vak- saneering alle Nederlandsche architecten in een or ganisatie onder te brengen. Deze onderhandelingen, gevoerd onder leiding van prof. ir. H. T. Zwiers, hebben geleid tot vol ledige overeenstemming, zoodat nu aan de leden van de verschillende organisaties reeds uitgewerk te voorstellen voor de inrichting van de nieuwe centrale organisatie zijn toegezonden. Terwille van de belangrijke fondsen en bezittin gen van de Maatschappij tot bevordering der bouwkunst Bond van Nederlandsche Architecten (B.N.A.) is op voorstel van de andere onder handelende partijen besloten deze vereeniging radicaal om te vormen tot de nieuwe centrale or ganisatie, waarin dan de leden van de andere orga nisaties zullen kunnen toetreden. Het Nederlan'dsch Instituut van Architecten (N.I.V.A.) en de Nederlandsche Bond van Bouw meestersgilden en zijn leden de Bouwmeestersgil den zullen zich zelf daarbij opheffen en het saldo van hun middelen inbrengen in het ondersteu ningsfonds van den B.N.A. De ontworpen uitgewerkte voorstellen houden volledig rekening met het tot stand komen van een Architectenwet of -besluit, berustende op het beginsel van selectie naar bekwaamheid, en be vatten verder de mogelijkheid voor diegenen, aan wie krachtens wet of wettelijk besluit de titel ar chitect of bouwmeester niet zal worden toegekend, als ..erkend bouwkundige" in aparte afdeelingen van de vereeniging te worden opgenomen, waar bij, tegenover deze „erkenning" eenerzijds, an derzijds een vrijwillige beperking van arbeidsge bied zou worden aanvaard. Daarmede is zoowel de cultureele beteekenis van het bouwvak als de sociale rechtvaardigheid tot uitdrukking gekomen en is de mogelijkheid ge schapen tot een vast organisatorisch verband van alle „architecten" en „erkende bouwkundigen". Het spreekt van zelf, dat de bereikte resultaten moeten worden gezien als een eerste stap in de richting van een verdere vaksaneering. In de doel stelling van de nieuwe organisatie komt zulks dui delijk tot uitdrukking. Verdere samenwerking van de nieuwe organisatie met de organisaties van an deren, werkzaam in of in verband met het bouw vak, zal zoo spoedig mogelijk moeten volgen. De onder leiding van prof. Zwiers staande on derhandel ingscommissie is zich daarvan ten volle bewust. -n Wat tenslotte de inrichting van de nieuwe ver eeniging betreft deze berust volgens de uitgewerk te voorstellen op een duidelijk evenwicht van centrale algemeene leiding en regionale vertegen woordigingen door districtscommissarissen, welke tezamen met een vaster kern van het dagelijksch bestuur een hoofdbestuur vormen. Het werk van den G. G. Rotterdam. D. te Gegevens over het aantal dooden en gewonden. ROTTERDAM, 19 Juli (A.N.P.) Do directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst te Rotterdam, dr. J. A. Felsser, heeft vanmiddag in een persconferentie een aantal interessante bijzonderheden medegedeeld over het werk van zijn dienst van de dagen van 10 tot 14 Mei. Naar thans bekend is, zijn volgens dr. Feisser ruim 700 personen bij de ramp om het leven ge komen. De directeur van den geneeskundigen dienst gelooft niet. dat dit aantal de 800 zal over schrijden. In verhouding met het aantal ernstig gewonden, dat ongeveer 600 bedraagt, is het aan tal dooden hoog, doch het is toch zeer gering als men denkt aan de fantastische verhalen, welke de ronde hebben gedaan. Het aantal gewonden, dat geheel of gedeeltelijk invalide zal blijven, be draagt niet meer dan 60. Merkwaardig is ook, dat het aantal „shock-patiënten" zoo gering is geweest. Uit de ziekenhuizen is slechts een tien tal gemeld. Ook het aantal paniek- en schrik- acties is buitengewoon gering gebleken. NIEUYV SPORTCENTRUM IN DEN HAAG VOOR DEN OPBOUWDIENST. 's-GRAVENHAGE, 19 Juli. B. en W. stellen voor aan het rijk ten behoeve van den opbouw- dienst voor een tijdvak van vijf jaren als spcyt- centrum te verhuren tegen een huurprijs van i gulden per jaar een nabij de Savornin-Lohman- laan en de Balsemienstraat gelegen gemeenteter rein, groot ongeveer 8y2 H.A. (A.N.P.) Gasolic voor laiulbouwtractoren. Extra-hoeveelheden kunnen beschikbaar worden gesteld. Het A.N.P. meldt: Er blijkt eenig misverstand te bestaan omtrent de wijze, waarop gasolie voor landbouwtractoren kan worden verkregen. In dit verband wordt ons van bevoegde zijde het volgende medegedeeld: De distributie vgn dit product voor landbouw doeleinden blijft, evenals in de periode 1 October 193910 Mei 1940, centraal geschieden door het rijksbureau voor aardolieproducten, sectie II, Zeestraat 100—104. 's-Gravenhage. telefoon 116344, Momenteel mag de olieleverancier zonder ver gunning 30 pet. leveren van de hoeveelheid, wel ke de verbruikers hebben ontvangen in de over eenkomstige kalendermaand van ae basisperiode 1 Augustus 1938—31 Juli 1939. Voorloopig kunnen voor den landbouw extra- hoeveelheden beschikbaar worden gesteld, waar door de landbouwbedrijven normaal kunnen blij ven werken, zij het, dat de grootst mogelijke zui nigheid, bijv. door combineeren van wtrk. door gebruik te maken van electrische of stoomkracht enz., betracht moet worden. Men moet zich voor inlichtingen, extra toewij zingen, enz. tot bovenvermeld bureau wenden en niet tot de provinciale voedsel-commissarissen of plaatselijke distributiediensten. Voor de eerste aanvraag moet een stamformu- lier D.O. 5 (groen) worden ingevuld en ingele verd bij het rijksbureau voor aardolieproducten. Deze formulieren zijn bij de olieleveranciers ver krijgbaar. Indien een verbruiker na 1 October 1939 reeds een extra toewijzing van het rijksbureau voor aardolieproducten heeft ontvangen, kunnen zij een extra hoeveelheid aanvragen door de ach terzijde van het „bericht van beschikbaarstel ling" (enkelvoudig groen formulier) in te vullen en dit formulier bij het rijksbureau in te zenden. De algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. 's-GRAVENHAGE, 18 Juli (A.N.P.) Na ope ning door den president en gebed, worden de no tulen der vorige zitting vastgesteld. Aanvulling der agenda heeft plaats. De ontvangsten van het fonds voor noodlijdende kerken en personen gingen vooruit. De collecten stegen tot f 17452,19 en de renten tot f 12043.16. Volgens opgave van den quaestor generaal is f 18700 voor groote toelagen beschikbaar, als de kleine toelagen ongeveer gelijk blijven. Daar voor kleine toelagen f 10605 op de lijst van voordrach ten is uitgetrokken, is ditmaal f 19545 voor groote toelagen beschikbaar. De lijsten van voordrachten voor groote en kleine toelagen worden vastgesteld. Aan de orde is het fonds geestelijke behoeften. Aan collecten werd ontvangen f 777.32. aan rente f 3937.70. Er is uitbetaald aan uitkeeringen f 9108 32, Voor het jaar 1940 is een bedrag van f 9400 beschikbaar gesteld, waarbij gerekend wordt op suppletie uit de reserve en uit de gene rale kas. De begrooting sluit in debet en credit met f 9685. De lijst van voordrachten tot toeken ning van een toelage beloopt f 10050. Zij wordt ongewijzigd vastgesteld. Aan de orde is het fonds schraalste tractemen- ten. Het minimum der tractementen is, aange vuld uit dit fonds, gesteld op f 1700. Aan de orde is de algemeene weduwen- en wee- zenbeurs. Uit de verkorte rekening blijkt, dat uit keeringen zijn gedaan tot een totaal bedrag van f 122400 81. De ontvangsten aan contributies en vacatpregelden en giften liepen achteruit. In totaal werd dit jaar f 4643.90 meer uitgegeven dan ontvangen. De rekening van de algemeene kas sluit met een totaal aan ontvangsten ten bedrage van f 113485.07 en van uitgaven ten bedrage van f 111477.54. Er is dus een batig saldo van f 2007.53. Aan quota is ontvangen f 52393 en achterstallig gebleven f 2460. Aan achterstallige quota van vorige jaren is nog ingekomen f 2123. De totale achterstand in quota over vroeger jaren is f 110607.50. Het zal noodig zijn krachtige maat regelen te nemen. De bijdragen der diaconieën beliepen f 12024.56. Bovendien kwam aan achter stallige bijdragen nog f 615 in. Over te nemen maatregelen bovenbedoeld zal later worden be raadslaagd. Aantal fondsen voor vrije niet- officieele noteerino; aangewezen. Aan de gisteren gegeven lijst van fondsen, waarin gedurende drie conróle-dagen koersen zijn vastge steld en waarin vrije handel mag plaats vinden, zijn de volgende fondsen toegevoegd" Industrieele ondernemingen: Centrale Suiker aand.; Heinekens Bierbrouwerij aand.; American Sar and Foundry c.v.a.; American Enka c.v.a.; Ge neral Motors c.v.a.; Chrysler Corporation c.v.a.: Douglas Aircraft c.v.a.; Standard Brands c.v.a. Electriciteit, etc.: Commonwealth and Southern c.v.a. Scheepvaart maatschappijen: K. N. S. M. c.v.a. Spoorwegen: Pennsylvania Railroad Cy. c.v.a.; Chesapeake and Ohio c.v.a. Provinciale en gemeenteleeningen. Amsterdam 1937 3e en 4e 3'/-; Amsterdam 1937 6e 3'/2; Am sterdam 1937 7e 3'/2; Amsterdam 1937 8e 3' Arnhem 1937 le 3' Rotterdam 1937 le en 3e 3'/2 Bank- en credietinstellingen: Bank voor onroe rende zaken 1937 4 procent. Hypotheekbanken: Dordrechtsche Hypotheekbank 3V2: Friesch-Gron. Hypotheekbank 1/31/9 3' Hollandsche Hypotheekbank 4; Nederl. Hypotheek bank Veendam 3'/-; Rotterdarnsche Hypotheek bank 4. Industrieele ondernemingen: Emballagefabriek en Houthandel 4*/2- Diversen: Vereeniging voor den Effectenhandel 4. Bank- en credietinstellingen: Holl. Bank Unie aand.; Twentsche Bank c.v.a. Petroleumondernemingen: Kon. Petroleum on- der-aand. (A. N. P.) TWEEDE GROEP KINpEREN UIT DE GETROFFEN GEBIEDEN IN GRONINGEN. GRONINGEN 18 Juli (A. N. P.) Na een lange reis, welke hedenmorgen om half acht begon, arri veerden vanmiddag om vier uur bij stralend zomer weer, met drie groote autobussen de tweede groep, bestaande uit 81 kinderen uit de getroffen gebieden aan het Gedempte Zuiderdiep bij het eethuis „Weeva". Nadat den kinderen een warme maaltijd was ver strekt, allen een bad hadden genomen en een kaart naar de ouders hadden verzonden, werden zij aan de pleegouders toevertrouwd. Dertig kinderen blij ven in Groningen. De overigen vertrekken morgen ochtend onder leiding van hun pleegouders naar verschillende plaatsen in de provincie. ZEILEN HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING. In de laatst gehouden ledenvergadering der Haarlemsche Zeilvereeniging is het nieuwe be stuur als volgt samengesteld- Voorzitter- W van Baaren; secretaresse: mej. J, K Schuljff Nic. van der Laanstraat 28; penningemester: E. H. van Tol; commissarissen: de heeren F. v. d. Winden en W. Vreeken. VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. Het programma der eerste klasse van Afdeeling II wordt zoowaar toch nog geheel afgespeeld. Er moest nog slechts één wedstrijd worden gespeeld, namelijk XerxesH.B.S. Dit zal vanavond zeven uur op het terrein van Houtrust in Den Haag ge beuren. H.B.S. zal vermoedelijk niet met een vol ledig elftal kunnen verschijnen, want voor deze vereeniging is voor Zondag ook een eerste klas cricketwedstrijd vastgesteld. Het resultaat komt er echter niet op aan, want verandering in den stand zal het niet tengevolge hebben; H.B.S. blijft op de derde plaats staan en Xerxes op de negende. Enfin, we krijgen dan tenminste toch een eindstand en daar wordt de competitie immers voor begonnen Voor het kampioenschap van Nederland wordt vanavond zeven uur op het Sparta-terrein de wed strijd FeijenoordG.V.A.V. gespeeld. Dat kan moeilijk iets anders dan de vijfde overwinning in dit tournooi voor de Rotterdammers opleveren. Zondag wordt JulianaBlauw Wit gespeeld. Dit zou wel eens de derde nederlaag voor de Amster dammers kunnen worden. In Afdeeling IV is alsnog de wedstrijd Willem II— P.S.V. gespeeld; die werd door de Philipsmen- schen met. maar liefst 62 gewonnen. De stand in deze afdeeling is hierdoor als volgt geworden: Afd. IV. i Juliana N. O. A. D. M. V. V. Eindhoven Willem II P.' S. V. Longa N. A. C. Helmond Limburgia B. V. V. Roermond Jaarvergadering H.F.C. „Haarlem". De H.F.C. „Haarlem" hield Vrijdagavond in hotel ..De Leeuwerik" haar jaarlijksche algemeene vergadering. De voorzitter de heer J. P. van Balen Blanken memoreerde de buitengewone omstan digheden waaronder deze vergadering werd ge houden; hij kon gelukkig mededeelen. dat van de vele spelers, die hun militairen plicht hadden moeten vervullen van allen bericht was binnen gekomen. dat zij behouden waren, Wel was een donateur gesneuveld, waarvoor eenige oogenblik- ken stilte werd verzocht. Sprekende over de ver anderingen, die ook in de toekomst de voetbal wereld zal meemaken, eindigde de Voorzitter met de leden aan te sporen, eensgezind door te wer ken in het belang van de club. Volgens het jaarverslag van den penningmees ter, den heer N. J. Twisterling was er. vooral in verband met de noodcompetitie een nadeeellg saldo. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de elftallen behoorlijk hadden gespeeld, niet tegenstaande vele leden in den militairen dienst waren. Aan de orde kwam de bestuursverkiezing. De heeren A. Kaan en J. Bovendorp stelden zich niet beschikbaar. In hun plaatsen werden gekozen de heeren W. Onkenhout en J. Voogd Jr. De aftre dende heeren A. Zeilinga, vice-voorzltter, drs. B. Kleefstra. secretaris en H. Baum. commissaris, werden herkozen. Eenige nieuwe leden werden aangenomen. Toen had een plechtigheid plaats ln verband met het feit. dat het elftal 3A. waarin alle spelers uitkomen, die hun sporen in hoogere elftallen hebben verdiend, twintig jaar geleden werd op gericht. De heer C. N. Hin had daar iets blijvends voor beschikbaar gesteld; zoo werd aan de spe lers. die minstens drie jaar de veteranentrui had den gedragen en dat waren vele goede bekenden een eerespeld uitgereikt, waarop de woorden: „Hou en trouw aan Rood en Blauw". Na een korte rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. verboden. Alle nummers moeten op voetbalschoe nen gedaan worden, uitgezonderd no. 2 het vèr- springen wa'arbij het gebruik van gymnastiek schoenen geoorloofd is. een en ander ter beoordee ling van de betreffende jury. Het begint te half één met 80 M, hardloopen. Te kwart over één wordt een begin gemaakt met de overige onderdeelen van het programma. Te 4.45 uur begint de vereenigings-estafette en te zes uur heeft de prijsuitreiking plaats. Algemeen leider is de heer N. J. Twisterling. Wedstrijdleiders zijn de heeren W. Duiker en W. F. van Leeuwen. Het wedstrijd-secretariaat bestaat uit de heeren D. Potharst Sr., G. W. H. de Korte en J. Spoelder. De heer A. C. L. van Lier bedient de microfoon en het korps groepscommissarissen bestaat uit de heeren J. Houwen, C. H. Vrugt, W. P. J. Ente, J. A. van Gemerden, A. J. Kaan en B. Kluit. 21 15 4 2 34 79—24 1.62 20 13 3 4 29 45—30 1.45 21 13 2 6 28 48—28 1.33 21 12 4 5 28 55—30 1.33 21 10 5 6 25 42—36 1.21 20 7 6 7 20 38—28 1.— 19 7 4 8 18 3843 0.95 19 7 4 8 18 29—36 0.95 19 4 3 12 11 22—63 0.57 20 5 1 14 11 31—48 0.55 20 3 4 13 10 27—55 0.50 19 3 2 14 8 23—55 0.42 DE ZEVENKAMPDAG. Zondag in liet Heemsteedsche Sportpark. Morgen wordt op het R. C. H.-terrein in het Heemsteedsche Sportpark de Zevenkampdag voor voetballers, die het vorig jaar zooveel succes heeft gehad, weer gehouden. Het was te verwachten, dat de belangstelling van de jongelui te Haarlem en omgeving dan ook groot zou zijn. Er hebben zich niet minder dan 154 deel nemers aangemeld. Onder hen zijn velen van de best-geplaatsten van dezen sportdag in 1939. Wel een bewijs, dat men voornemens is, elkaar het vuur na aan de schenen te leggen. Het programma bevat de volgende nummers: 80 M hardloopen, verspringen, doelschieten, inwerpen, vertrappen, 100 M. met den bal dribbelen, „raak den paal" en vereenigingsestafette (vier maal 100 M.), allemaal dus nummers, die speciaal voor voet ballers geëigend zijn. Vooral het doelschieten is nuttig, want hoe dikwijls ziet men niet op het voet balterrein, dat een speler, als hij een schot wil los sen, slecht richt. En nu komt het morgen juist op gced mikken aan. Elke deelnemer mag op een af stand van I6V2 meter precies tegenover het midden van den goal vier schoten lossen. Het doel is met touw in negen gelijke vakken verdeeld: elk vak geeft recht op een aantal punten, namelijk van 250 tot 100; wie dus op het grootste getal mikt heeft kans op het grootste aantal punten. Ook het dribbelen met den bal is van veel be- teekenis. Er worden vijf paaltjes gebruikt op een onderlingen afstand van 10 M. van elkaar. De eerste paal wordt 10 M. van het startpunt af ge plaatst enz. De deelnemers moeten met den bal het eerste paaltje links, het tweede rechts, het derde wederom links en zoo vervolgens passeeren. Na het vijfde paaltje wordt de terugweg aanvaard. Het moment, waarop de deelnemer met den bal het eindpunt passeert, bepaalt het resultaat. Het num mer „Raak den paal" is ook zeer belangrijk; iedere deelnemer mag op een afstand van negen meter tien maal op den paal schieten. En de clou van den dag is natuurlijk de vereenigings-estafette. Er wordt in vier banen geloopen; hieraan mogen slechts die vier leden van een vereeniging als ploeg deelnemen die volledig den Zevenkamp hebben afgewerkt. Het gebruik van „Spikes" is bij alle nummers van den „Zevenkamp" en bij de vereenigings-estafette Dit is de Haarlem speler J. J. Ninaber, die het vorig jaar den Zevenkamp dag won. WATERPOLO. ZWEMCLUB „HAARLEM" NAAR ZAANDIJK. Zondag zal de zwemclub ..Haarlem" deelnemen aan het polo-tournooi van de zwemclub „Nereus" te Zaandijk. Het zal voor de Zwemclub „Haarlem" een moeilijke opgave worden om den door haar vorig jaar gewonnen beker weer voor een Jaar te bemachtigen. Zij zal daar evenals vorig jaar met twee zeventallen vertegenwoordigd zijn. UITSLAGEN Het YH.P.C. G.Z.C.S.Z.C. G.Z.C. II—Forel H.V.G.B. II—Haarlem II WATERPOLOWEDSTRIJD. 4—3 4—2 0—2 0—2 De waterpoloclub „Halfweg" heeft in Stoop's Bad te Oven-een den derden competitiewedstrijd gespeelyd voor den Kring Haarlem tegen H. V. G. B. 4. Rust kwam met 20 en het einde met 32 voro de Haarlemmers. LAWNTENNIS DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN TE SCHEVENINGEN. De uitslagen van Vrijdag luiden: Damesenkelspel (eerste ronde): Mej. A. Knot tenbelt sl. mevr. M. Jonquière 64 1—6, 62. Heerendubbelspel (halve eindstrijd): Karsten en Teschmacher sl. Borren en Reidt 7—5, 6—4 5—7, 6—1. Gemengd dubbelspel (eerste ronde)Mevr. E. van BerkelBelzer en Teschmacher sl. mevr. J. Hughan en Hughan 6—4. 6—2. Mej. A. Knotten belt en Reidt sl. mej. R. Mechel en De Brauw 6—3, 13—11. Halve eindstrijd: Mej. M. Rollin Couquerque en Karsten sl. mej. A. Kerckhoff en Wilton 6—3. 6—2. Dames dubbelspel (eerste ronde, tevens halve eindstrijd»mevr. N. Vleugels Schutter—Spit en mevr. M Jonquière sl. mej. A. Knottenbelt en met. R. Mechel 7—5, 36. 63. CRICKET. De wedstrijden voor Zondag. Het cricketseizoen 1940 levert wel verrassingen op! Het aantal drie-punts overwinningen is in den regel slechts heel gering. Verleden jaar was er dan ook maar één; toen zag H.B.S. kans, aan V. R. A. een innings-nederlaag toe te brengen. Weliswaar kon deze competitie, zooals men weet, niet heelemaal voltooid worden, maar bijna alle clubs hadden toch al twaalf wedstrijden gespeeld. En thans, nu er nog slechts een half dozijn wed strijden achter den rug zijn, moesten we al vier drie-punts overwinningen in de ranglijst no- teeren. Hierbij zijn er zelfs twee ten koste van Haarlem* Daarentegen heeft Rood Wit twee maal met drie punten gewonnen, zoodat zij in Afdeeling West Noord I de leiding heeft genomen. We hopen, dat ze die tot het einde weet te behouden. Morgen krijgt ze gelegenheid, eens een kijkje op het ter rein aan den Schoterweg te gaan nemen, waar Haarlem het tegen A.C.C. gaat opnemen. Het is \a verwachten, dat het hier aan spanning niet ont breken zal, want de Amsterdammers staan op de tweede plaats met slechts één punt minder dan Rood en Wit en Haarlem moet alle krachten in- spannep, wat van het verloren terrein te herwin nen. Zij zou vijf punten kunnen hebben, want zij heeft twee wedstrijden gewonnen en één gelijk gespeeld, maar door die innings-nederlagen heb ben de Haarlemmers twee punten moeten afstaan. Het beste zou zijn, als ze probeerden, ook eens op drie punten beslag te leggen, maar we vreezen dat dit morgen tegen A.C.C. niet lukken zal. Het programma luidt als volgt: Eerste klasse Noord: V.R.A.—V.V.V. HaarlemA. C. C. S.C.H.C.Hercules. Eerste klasse Zuid: V.O.C. H.C.C. I H.C.C. II—H.B.S. ExcelsiorHermes-D.V.S. Tweede klasse: Rood en Wit 2—V.V.V. 2. U.V.V.—A.C.C. 2. V.R.A. 2—C.V.H. Derde klasse: Haarlem 3Rio. OlympiaHaarlem 2. V.V.V. 3—V.R.A. 3 R. EN W. JUN—CR. I. C. Donderdag speelde een R. en W. juniorjpelfta een wedstrijd tegen Cr. I. C. van het St. Ij^Kius- College te Amsterdam. Rood en Wit scoorcW 91, waarvan J. J. Pcereboom 23. P. A. Roorda 15, J. H. Thiel 14 not out en R. Wildschut 12; Kanters nam 2 voor 30, Marquenie 2 voor 9 en Teeuwisse 6 voor 25. Chr. I. C. maakte 78: Teeuwisse 25, Menting 15, Damman 13 not out en Ileyden 15. J. H. Thiel nam 6 voor 9, D. J. Bijleveld 3 voor 18 en J. J. Peere boom 1 voor 13. WANDELSPORT De Avond-vierdaagsclie. Tweede dag. Uit Utrecht: Ook de tweede dag van de avond- vierdaagsche, georganiseerd door den S. G. W. B., slaagde uitstekend. Er verschenen 1688 deel nemers aan den start, waarvan het grootste deel te Utrecht, nl. 25 vereeniglngen met 993 perso nen Amersfoort telde 355 en Bussum 340 deel nemers. Zoowel ln het Gooi als in de omgeving van Amersfoort en Utrecht trokken de honder den wandelaars zeer veel belangstellenden. De vaak keurig in uniform gestoken wandelaars vormden een fleurige groep, die in de beste stem ming de 15 kilometer aflegde. Alleen in Utrecht viel een beetje regen, hetgeen echter het welsla gen niet verstoorde. Het ziet er dan ook naar uit, dat deze avond- vierdaagsche ten volle aan de gestelde verwach tingen zal beantwoorden.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 11