BuiMen aar« Gewichtig! Bonnen Een gezellig boekje De Huisvrouw van 1940 Prijs vijftig cent J AGENDA. IZO MODELKAMERS De verduistering BURGERLIJKE STAND WOENSDAG 24 JUCI 1940 HAAREE M'S DAGBEAE die thans geldig zijn BROOD Bon 61 tot en met 70 (broodbonboekje) Geldig: Tot en met 25 Juli. Recht gevend op: Totaal 2000 gram brood. Bons 71 tot en met 80 (broodbonboeje) Geldig: Van 22 tot en met 28 Juli even tueel tot en met 1 Augustus) Recht gevend op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood. KOFFIE OF THEE Bon 85 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 2 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon 80 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 25 Juli. Recht gevend op: 1 k.g. suiker. MEELWAREN Bon 90 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 9 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond tarweboem of tarwemeel óf boekweitmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak- meel. Bon 75, rechtgevend op hetzelfde rant soen, geldig tot 26 Juli. GRUTTERSWAREN Bon 95 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijste- meel. Bon 100 uit het Algem. distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram havermout, of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 1Q5 uit het Algem. distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram maizena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 110 uit het Algem. distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. BOTER EN VETTEN Bon 67 en 68 uit 't Algemeen distributie boekje. Geldig: Tot 28 Juli. Recht gevend op: 1/2 pond boter of mar garine of vet. PETROLEUM alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 3". Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 2 Liter. De arbeid bij de Duitsehe reermachtsinstanties en de sociale verzekeringen. 's-GRAVENHAGE, 24 Juli. (A.N.P.) Bij de af- deeling sociaal bestuur van het .rijkscommissariaat voor het bezette Nederlandsche gebied is in een onlangs gehouden bespreking tusschen vertegen woordigers van de Duitsehe weermaoht, het mi nisterie van sociale zaken, de rijksverzekerings bank en de vereeniging van Raden van Arbeid, de positie geregeld, die de werknemers van Neder landsche nationaliteit bij de verschillende Duitsehe weermachtsihstanties tegenover de sociale verze keringen innemen, geregeld. Hierbij is principieel vastgesteld dat deze werknemers ten opzichte van het sociale verzekeringsrecht een geheel gelijke be handeling moeten ondervinden als degenen, die bij particuliere werkgevers in dienst zijn. Zij zijn daarom evengoed als deze onderworpen, overeen komstig de geldende Nederlandsdhe voorschriften der sociale verzekeringen, aan de wettelijke ziekte- ongevallen- en invaliditeits- en ouderdomsverzeke- ring. Ofschoon uit bestuurstechnische overwegin gen in afwijking van de uitvoeringsvoorschriften andere wegen voor de uitvoering van de verschil lende verzekeringen moesten worden ingeslagen, blijven d'e verzekerden tooh hun aanspraken en daarmee hun belang op dit sociaal gebied volko men behouden Daarmee is het bewijs geleverd, dat de Duitsehe weermacht Ln Nederland haar sociale plichten als werkgeefster in ieder opzicht nakomt. Daarom kan terecht worden verwacht, dat de werknemers voor deze voorbeeldige sociale houding van de Duitsehe weermacht van hun zijde het noo- dige begrip zullen toonen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 25 JULI. Progr. I: Jaarsveld. Van 10.30 .n.m.—11.30 n.m. Gram. plajenconcërt voor de Radio-distributie. Progr. II: Kootwijk. Progr. III: Duitsch station. Progr. V: Idem. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. „Muziek en zang uit bekende films". 1. Potp. uit Snow White and the 7 dwarfs, Orch, of Merry Men; 2. It's raining sunbeams uit „100 mannnen en een meisje", Deanna Durbin; 3. Merci mon ami uit „Première", Zarah Leander; 4. Se- lectie uit Follow the Fleet, Casani Club Orch.; 5. Piccolino uit „Top Hat", Harry Roy; 6. Alles alles tue ich aus Liebe uit „Boccacio", W. Fritsch; 7. Mia Piccolina uit „Naples au baiser de feu", Tino Rossi. 8. One day when we were young uit The great waltz, Miliza Korjus; 9. I love tot whistle „Mad about music", Joe Loss; 10. Sel. Broadway Melody 1938, Reginald Foort; 11. Ich hab vielleicht nog nie geliebt uit Première, Zarah Leander; 12. Rien qu'un chant d'amour uit „Naples au baiser de feu", Tino Rossi: 13. Strahlende Sonne uit Boccacio, Willy Fritsch; 14. Sel. uit Singing Marine, Reginald Foort; 15. There'll come a time „The great Waltz", Miliza Korjus; 16. My Own „That certain age", Deanne Durbin; 17. Broadway melody of 1938, Jack Payne. maar tevens een uiterst NUTTIG boekje. Dat is door E. E. DONKHEIDPEEREBOOM. Verkrijgbaar in den boekhandel en bij de kantoren van Haarlem's Dagblad. WOENSDAG 24 JULI. Frans Hals Theater: „Vooruit met de geit" voor de vierde week geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Mr. Smith gaat naar Washing ton", 2.30, 7 en 9 uur. Rembrandt Theater: Deanna Durbin in „Eerste liefde", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De onzichtbare man keert terug", 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlerasche schilders. 104 uur. V eisen: Raad 7 uur n.m. DONDERDAG 25 JULI. Groote Kerk: Orgelbespeling 3—4 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Opera-concert H.O.V., 8 uur. Bloemendaal: Orgelconcert Ned. Herv. Kerk, 8.15 uur. Haarlemmerlied e: Raad 10 uur vjn. HEERENGRPCHT 500 VIJZELSTRR RT 77. RMSTERDRM (Adv. Ingez. Med.) BETALINGEN INZAKE HET INTERNATIONAAL REIZIGERSVERKEER. 's-GRAVENHAGE, 24 Juli (A.N.P.) Bij be sluit van 17 Juli 1940 van de secretarissen-gene raal van de departementen van handel, nijver heid en scheepvaart, van financiën en van ko loniën zijn de bepalingen betreffende den ver plichten aankoop van een bepaald percentage clearingmarken bij de aanschaffing van reismar ken, buiten werking getreden. Met ingang van bovengenoemden datum be hoeft derhalve bij den aankoop van reischèques, bij de betaling van passagegelden enz. niet meer een bepaald bedrag in Reichsmark bij het Neder- landsch Clearinginstituut te worden gestort. PRESIDENT VAN ESTLAND NOG IN FUNCTIE. RHVAL, 24 Juli. Naar van officieele zijde wordt medegedeeld is de staatspresident van Est land Paets tegelijk met de huidige regeering af getreden. Op verzoek van de volksvertegenwoor diging heeft hij zich echter bereid verklaard zijn functie te blijven waarnemen tot de formeele in lijving van Estland bij de Sovjet Unie. (United Press). COÖRDINATIE IN DE KAPPERSWERELD. 's-GRAVENHAGE, 24 Juli. Het A.N.P. meldt: Gisteren vond op uitnoodiging van de federatie van Nederlandsche Kapperspatroons- vereenigingen de eerste bijeenkomst plaats tus schen de volgende organisaties van Kapperspa troons in Nederland: Ned. R.K. Bond van Kapperspatroons „St.-Franciscus van Assisie", EL.V.E.K.A., kappersvereeniging „Nederland" en de uitnoodigende federatie. De besprekingen over eenheid in het kappers- bedrijf -verliepen vlot. Daar echter de Ned. Kappersbond verhinderd was konden nog geen vaste besluiten in deze genomen worden. De vergadering zal a.s. Dinsdag worden voortge zet. EEN BOEKJE OVER HET „HOFJE VAN LOO" Bij de Erven F. Bohn N.V. te Haarlem is een boekje verschenen over het Hofje van Loo of St. Eli sabeth's Gasthuishofje. De administrateur van het St. Elisabeth's Gasthuis, de heer J. Steenhuis, heeft dit boekje geschreven en opgedragen aan het Col lege van Regenten van het St. Elisabeth's Gasthuis. In dit boekje lezen we dat het Hofje van Loo, dat in Haarlem en ver daarbuiten zeer bekend is en door schilders en teekenaars veel gezocht wordt, uit de 15de eeuw dateert en gesticht werddoor Sijmon Pietersz. van Loo en Godelt Willemsdochter. Het beheer van het Hofje werd opgedragen aan de „Gasthuysmeesters" later Vaers en Regenten genoemd van het „Sinte Elizabetten gasthuys". Uitvoerig behandelt de schrijver de geschiedenis van het Hofje. In de gemeenteraadsvergadering van 11 Maart 1885 werd een bedrag van 25000 beschikbaar gesteld om een gedeelte van het Hofje te sloopen en vier nieuwe woningen te bouwen op grond van de Doelen, welken de gemeente in ruil had gegeven voor den grond, door het Hofje afgestaan. De af gebroken huisjes stonden ter plaatse waar nu het trottoir is van de Barrevoetestraat, met den achter kant naai- de straat gekeerd. Oorspronkelijk toch was het Hofje zoo gebouwd dat alle huisjes ervan rondom den binnentuin stonden. Het was dus van de buitenwereld afgesloten. De bewoonsters zagen uit op den tuin en op haar overburen. Zeker is°aldus de schrijver dat het aspect van het Hofje na de verbouwing in aan trekkelijkheid heeft gewonnen. De oude poort met het wapen heeft plaats gemaakt voor een breed hèk. De wapensteen is geplaatst in den muur van één der huisjes. In den tuin staat nog de oude pomp, versierd met het wapen van het ruim zeven eeuwen oude Gasthuis, als een trouwe wachter, die herinnert aan een grijs verleden. Zori onder 9.43 Zon op 5.50 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. Italiaansche pers hekelt de Engelsche afwijzing. ROME, 24 Juli. (D.N.B.) De Italiaansche bla den wijzen nogmaals op het feit, dat Engeland bij monde van Lord Halifax het-laatste beroep van den Führer op het gezonde verstand definitief heeft afgewezen; De „Messaggero" wijst er op dat nog nimmer een politieke domheid van zulk een omvang is vertoond als in hetgeen de Engelsche minister van Buitenlandsche Zaken heeft gezegd. Deze domheid is, tezamen met de Engelsche schijn heiligheid, leugenachtigheid, eerloosheid en roof zucht de ware „vijfde colonne" van Groot-Brittan- nië. De „Popoio d'Italia" schrijft: Na een groot aan tal Engelsche fouten is thans het laatste bedrijf begonnen. Het lot, dat zal leiden tot die .ineenstor ting van het rijk, ligt in handen van een kleine kaste, wier belangen geen enkel punt van over eenstemming hebben met de belangen van het volle. Niet de Engelsohe volkswil, maar de wil van een ouden pruikendrager geeft hier den doorslag. De „Gazetta del Popoio" verklaart: Wat men gisteren nog meende te moeten beschouwen als domheid, blindheid en doofheid, ontpopt zioh nu als een d'oodgewone misdaad. De misdadigers, die hier aan schuldig zijn, laten een volk ombrengen en een rijk verwoesten, alleen om de eigen brandkast te kunnen redden. Stefani meldt nog: De geheele Italiaansche pers blijft haar aandacht wijden aan de rede van Halifax. Het blad „Stampa." schrijft dat de rede van Halifax opnieuw het be wijs levert voor de onbekwaamheid van de „plu tocratische kliek" te Londen om den huidigen toe stand te begrijpen. Het blad zegt dat de rede van Halifax de Engelsche verantwoordelijkheid ver zwaart en nogmaals aantoont dat de demo-pluto cratische voormannen hebben besloten het Groote Britsche rijk ten ondergang te voeren. Dat is een krankzinnigheid, maar de geschiedenis van het menschelijk geslacht is vol krankzinnigheden. Het Britsche rijk vormt een hinderpaal voor de toe komst en den vooruitgang der volken, en daarom is het goed, dat het steeds meer in puin valt. Het katholieke blad „Italia" brengt tot uiting dat een vergelijking tusschen de realistische rede van den Führer en de ongelukkige uitlatingen van Halifax aantoont welke successen reeds zijn behaald1. In de harten legt dit de rustige zekerheid van de over winning. Italianen blijven Malta bestoken. Vannacht werd het eiland opnieuw gebombardeerd. ERGENS IN ITALIë, 24 Juli. (Stefani). De speciale correspondent van Stefani aan het lucht- front meldt dat bombardementen van alle depots en installaties van het verdedigingsstelsel op Malta aan den gang zijn. Vannacht hebben drie zware bombardementspatrouilles een actie ondernomen tegen de opslagplaats van Marsa Scirocco, met zeer doeltreffende resultaten, aangezien de beoogde doelen door bommen werden getroffen. Hevige bran den braken uit, waar de bommen door de eerste patrouille neergeworpen waren. De Italiaansche vliegtuigen waren boven het eiland gekomen door zoo hoog mogelijk op te stijgen, vervolgens de motoren af te zetten en in glijvlucht zoo laag mo gelijk te dalen, teneinde de doelen beter te kunnen treffen. Ondanks het hevige vuren van het af weergeschut werd het bombardement tot het aan breken van den dag voortgezet. Alle vliegtuigen zijn op hun basis teruggekeerd. Sommige hadden op de vleugels of den romp de sporen v.m, de kogels der zware afweer mitrailleurs van het eiland. in het voorjaar de inwendige organen, bloed en darmen zuiveren, VERSTOPPING, overtollig vet, aambeien, rheumatische pijnen doen ver- dwijpen, slakken en giftstoffen uit het lichaam verwijderen door een grondige kuur met D r. Schieffer's Stoff- w i s s e li n g z o u t. De weldadige wer king is verrassend. Flacon f 1.05, Dubbele flacon (1.75 bl| apothekers en vakdroglsfen. (Adv. Ingez. Med.) MAATREGELEN TEGEN UIT FRANKRIJK VERTROKKEN BURGERS. GRENOBLE, 24 Juli. Telefonisch wordt uit Vichy bericht dat Woensdag in het Journal Officiel een decreet zal verschijnen, waarbij alle personen, die tusschen den lOden Mei 'en den 13den Juni. het Fransche Moederland zonder opdracht of zonider dringende redenen hebben verlaten van hun staats burgerschap vervallen kunnen worden verklaard. Tegelijkertijd kan worden overgegaan tot confisca ties van hun bezittingen. Men legt deze maatrege len uit als de eerste stap in het onderzoek naar de schuld aan de fouten in de oorlogvoering. (United Press). NATIONAAL VERBOND VAN DANSLEERAREN AMSTERDAM, 24 Juli. (A.N.P.) In aansluiting op het onlangs gepubliceerde bericht kan thans wor den medegedeeld dat het definitief bestuur van het Nationaal Verbond van Dansleeraren als volgt is sa mengesteld: voorzitter H. Kwekkeboom, Haarlem, secretaris W. J. N. van Dalen, den Haag, penning meester J. Donders den Haag met resp. als 2e functionarissen in dezelfde functies C, G. van dei- Zanden, Rotterdam, A. W. van Eek, Arnhem, J. L, Hoveres, den Haag. Tot commissarissen werden benoemd H. Meunier, Rotterdam, E. Casteleyn, Lei den, Th. M. van Erp, den Haag, tot leden der techni sche commissie J. L. Hovers, den Haag, J. J. Con- standse, den Haag, Th. M. van Erp, den Haag, A. W. van Eek, Arnhem, C. G. van der Zanden, Rotterdam. Landgoederen opengesteld voor kampeerders. De A.N.W.B. is er in geslaagd de toestemming tot kampeeren van talrijke landgoedeigenaren te verkrijgen, zoodat er voor kampeerders weer rus tige plekjes ter beschikking staan. Om van deze regeilng te kunnen profiteeren dient de kampeerder een bijzondere toestemming te hebben van den Bond. Deze toestemming zal worden verstrekt aan hen. die den Bond kunnen aantoonen, dat zij geroutineerde kampeerders zijn. Natuurlijk moeten zij in het bezit van een kampeerkaart zijn, waarin geen slechte aantee- keningen staan. De A.N.W.B.-leden, die een introductie wen- schen, kunnen aan een van de Bondsbureaux een daartoestrekkend aanvraagformulier verkrijgen. De administratiekosten zijn f 0.59 per jaar, het kampgeld bedraagt op de meeste landgoederen f 0.30 per persoon per nacht. Wanneer de Bond meent, dat de bewijzen, dat men een geroutineerd kampeerder is, onvoldoende zijn. kan men onder leiding en verantwoordelijk heid van een Bondslid, dat wèl een dergelijke toe stemming heeft gekregen, op de landgoederen kampeeren. Deze regeling geldt niet voor vereenigings- of chibkampen. T eraardebestelling Freule C. C. Ph. van der Wijck. Op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede werd hedenmorgen half twaalf ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Freule C C. Ph. van der Wijck, die zooveel functies in het openbare leven heeft vervuld. Er werd zeer veel belangstel ling betoond, vooral van de zijde van de Vereeni ging „Arbeid Adelt". Daarvan zagen we de dames mevr. A. baronesse Röell-baronesse de Vos van Steenwijk, eere-voorzitster, tevens beschermvrou we der afdeeling Haarlem van de vereeniging „Het Ned. Roode Kruis", mevr. J. Mouthaan-Zimmerman hoofdbestuurslid en bestuurslid der afd. Haarlem; mevr. M. C. Lucassen-v. Idsinga, mej. C. Heerkens Thijssen, mevrouw J. J. Tad'ema-De Breuk, mej. B. P. Harmens, mej. André de la Porte, verder Dr. A. A. G. Land, voorzitter der afdeeling Haar lem van de Vereeniging Het Ned. Roode Kruis; Dr. F. G. van Asperen, mr, J.'N. J. E. Heer-kens Thijssen, oud-bestuurslid; de heer C. Nel, oud-re serve-sectie commandant, een deputatie van de Roode Kruis Transportcolonne; de heer C. Maar schalk, oud-burgemeester van Haarlem; mevr. S. van der Mije-Cladder, inspectrice van de Win'kel- vereenig'ing „Eigen Hulp" te Haarlem; de heer C. van Hees, oud-directeur van den Stadsschouwburg; L. André de la Porte namens de afdeeling Haarlem van de Vereeniging Nederlandsch Fabri kaat. Toen de kist, die door vele bloemstukken gedekt werd, in de aula was opgebaard, werd op het orgel het „Largo" van Handel ten gehoore gebracht. De heer A. J. Torley Duwel dankte voor de roote vriendschap, die hij meer dan vijftig jaar van freule Van der Wijck heeft mogen ondervin den. „Zij had eéfc werkzaam, nuttig leven; haar pad is niet altijd over rozen gegaan, maar steeds heeft zij den zonnigen kant van het leven gezocht. Met groot succes heeft zij zich door de moeilijkhe den heengeslagen Wij zullen haar erg missen en een dankbare herinnering aan haar bewaren. Zij ruste in vrede". Dr. A. A. G. Land merkte op, dat de overle dene onder de vele vereenigingen, waarvoor zij werkzaam is geweest, stellig aan het Roode Kruis de meeste belangstelling gegeven heeft. „Toen de vrouwen-afdeeliir.g werd opgericht, is zij tot be stuurslid gekozen. Zij heeft 27 jaar lang haar krach ten voor het Roode Kruis beschikbaar gesteld. En toen haar kraohten dit niet meer toelieten, heeft zij zich nog met de administratie van het Park- herstellingsoord belast en alle huishoudelijke zaken geregeld. Wijdanken haar voor de groote liefde, aan het Roode Kruis geschonken; wij zullen haar vooral missen in onze vergaderingen, waar zij bijna nooit heeft ontbroken. Mevrouw J. Mouthaa nZ immerman schetste de. groote verdiensten van freule Van der Wijck voor „Arbeid Adelt", waarvan zij een goed en trouw bestuurslid enonvermoeide werkkracht was. Namens het hoofdbestuur en dè afdeeling Haarlem dankte spreekster haar daarvoor. „Moge de rust. waarnaar zij verlangd heeft, haar van God gegeven worden." Jhr. C. A. L. v a n d e r W ij c k, een broeder van de overledene verklaarde, overtuigd te zijn, dat zij al haar krachten aan het Roode Kruis en Arbeid Adelt gegeven heeft. Ook namens „Eigen Hulp" dankte hij zijn zuster,' voor v/at zij gedurende tien jaren als in spectrice gedaan heeft. Hierop weerklonk de „Litanei" van Schubert en toen de kist grafwaarts werd gedragen het Slotkoor van de „Matthaus Passion". Aan de groeve sprak Jhr. C. A. L. van der Wijck nog een kort woord. „Haar stoffelijk overschot blijft hier,., maar haar geest blijft bij de familie en haar vele vrienden, aan wie ze zooveel gegeven heeft. Zij was een trouwe vriendin, hulpvaardig, liefdevol en altijd bereid om anderen te helpen." Spreker dankte tenslotte namens de familie voor de betoonde be langstelling. TOONEELVEREENIGING „NIEUW LEVEN". De pro.paganda-commissie van de tooneelvereeni- ging „Nieuw Leven" hield Zondag jl. een zeer go°d geslaagden fietstocht naar Bergen, waar een be zoek gebracht werd aan een speeltuin. Hoewel het weer zioh aanvankelijk minder gunstig liet aan zien vertrok 's morgens toch een 50-tal deelnemers en deze hebben er geen spijt van gehad. De speel tuin met zijn vele attracties heeft hun een waar genoegen verschaft. Met verlangen wordt nu reeds uitgezien naar den volgenden tocht. Deze zal in Augustus plaats vinden. HAARLEM, 24 Juli. Ondertrouwd 24 Juli: N. Bes en M. Termeer; J. H. A. G. Bolder en C. A. van Engelen;,^. A. van Wamel en C. C. E. van der Willigen; J. Kuiper en H. J. Schippers: H. Haverkamp en J. G. Beringen; B. C. Baan en M. G. H. van Iperen; A. Saarloos en R. Hendriks; L. van den Bosch en J. M. van der Heiden; M. C. J. Meijer en A. E. Mulder, W. F. Hildebrand en J. Mulder, J. van Gooi en J. H. van Westerhoven; G. Zekveld en A. E. Lange; J. Poots en J. Brouwer; J. Terol en C. Krikke; G. Hunter en T. van Asperen; L. Wagenaar en C. A. Vonk; D. Metz en P. M. Ockers; J. S. Schreurs en H. C. van der Zalm; C. F. Schoor! en H. B. M. Smid. Getrouwd 24 Juli: M. J. Bouma en J. A. G. Ha zenberg: A. J. C. de Vries en C. van Dijk; A, Rootlieb en J. J. ter Horst; W. Leusink en H. van Aken; B. A. Willemse en J. C. de Winter; M. van Hardeveld en A. M. Wildschut; W. J. Dieben en M. A. v. d. Vossen, D. Romkes en M. J. van Leuven; J. G. Beers en W. B. van Item; B. Sleeman en W. Cival; L. de Winter en C-. H. Groeneveld H. de Vries en W. I-I. P. Vonk; R. van der Wal en S. G. Huijlcman; J. G. Emmink en N. v. d. Giessen. H. de Vries en J. C. R. van der Wateren; J. A. de Vries en J. Commelter; W. den Hartog en M. C. Koster; J. M. Hilterman en J. C. Jutjens. Bevallen 20 Juli: A. WillemseStrik, z.; 22 Juli: J. M. Elzervan der Horst, d.; 23 Juli: M. G. F du MainèSweerts, z.; 24 Juli: C. W. Wegman Buijl, z. Overleden 22 Juli: A. J. Spoor, 31 jMinahassa- straat; 23 Juli: A. Jongbloedvan Bruggen, 42 j., van Keulenstraat. AL GING U HET OP DE GROOTE. MAC^KT van Dê DAKEN schreeuwen Dat u iets ter OVERNAME heeft. ER IS ben veel BETERE METHODE IJMUIDEN Marktberichten en besommingen, Aangevoerd door consignatie-zendingen: Kabeljauw f 31—f 28, koolvisch f 17.50—f 1 gullen f 24.50—f 18, wijting f 17.50—f 16.50, mid delschol f 36.50, zetschol f 34.50f 34, kleine schc f 31—f 20, schar f 20—f 19, bot f 34, griet f 36- f 35, alles per 50 kg. Tarbot f 1.30 per kg. Zoetwatervisch: Snoek 3331 ct., snoekbaai 50—41 ct., baars 18 c., blei 16 c., voorn 17 c., palia 3631 ct., alles per kg. BLOEMENDAAL SPREEKUUR WETHOUDER OUWEHAND. Wethouder J. Ouwehand van Bloemendaal r voortaan inplaats van 's Maandags met ingang vi 31 Juli zijn spreekuur op Woensdag houden. HEEMSTEDE J. G. TH. BROEKMEIJER f Alhier is in den leeftijd van 82 jaar overleè de heer J .G. Th. Broekmeyer oud-gezagvoerd van de K.P.M. De overledene was officier in de Wasa-orde vi Zweden. De verassohing van het stoffelijk overschot i plaats hebben Vrijdag 26 dezer na aankomst v trein 15.15 te Westerveld. EXCELSIOR OP CONCOUR-S. Het fanfarecorps „Excelsior", directeur of heer J. Oomes, zal a.s. Zondag deelnemen-ai het muziekconcours van de Haarlemsche Poli! Muziekvereeniging. De vereeniging komt uit! de eerste afdeeling fanfare; zij neemt ook flfi aan den Marschwedstrijd. VERGADERING INDISCHE BUURT VEREENIGING. Dinsdagavond vergaderde de Indische buur! vereeniging in hotel „Het Wapen van Heem De voorzitter, de heer J. Th. Neeskens, in zijn openingswoord een veel grootere op komst verwacht te hebben, dit met het oog o het moeilijke besluit om in dezen tijd nog ffif de kinderen uit te gaan. Spr. verwacht echt van de thuisblijvers dat zij tevreden zullen A met de besluiten. Door de controle-commissie werd den pon ningmeester den heer J. J. Loerakker dank ge bracht voor zijn uitstekend beheer. Wat betreft het jaarlijks te maken uitstap]! deelde de voorzitter mede, aan verschillende je aende personen in Heemstede de vraag ge;'" te hebben of het te verantwoorden was dit een dag uit te gaan met zoo'n groep van kinde ren. Eenparig was men van oordeel, dit wel 1 doen, mits de omstandigheden zich niet ernst! wijzigen. Besloten werd dan ook met algemeene sten men de kinderen dit dagje niet te onthouden Als datum werd vastgesteld Woensdag 7 Augus tus. De reis zal dit jaar gaan per boot, en plaats van bestemming is Schoorl. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij Smit Jan van den Be straat 3, een zilveren armband; Levelt, Zomerlai 20, broodbonnen; Westerkamp, Julianaplein een rozenkrans in étui; K. Essen, Oude Posthuis straat 43 een lederen schoolctui; Verrijser, Javs laan 47, gummiringen voor Weckflesschen; Nees kens, Bankastraat 114. een hond fox terrif.' Martin Frederik van Eedenplein 3. een Iedere hondenriem; Grol Johan Verhulstlaan 6, ff hond Iersche Setter; J. Keijzer Radboutstraat Haarlem-N., een blauwe dameshandschoen; Hekkers, Lijsterbeslaan 22, een blauwe regenja Bureau van politie, een zwart-wit geruite mui T. Mazurel, Lieven de Keylaan 21, een i dersmes; Tilleman, Zandvoortschelaan 6, ff blauwe regenmantel; E. J. van Rooyen, Lentelaa 55, een oorbel; W. J. Mennes, Zandvoorterall 14, een portemonnaj^ met inhoud; Bureau 'I politie een blauwe jongenspet; T. Kramer, Ker laan 15, een portemonnaie; Provoort, Minna Ha sestraat 79. Haarlem, een riem; Nunnik, Kastanji laan 3, een rozenkrans; Sluyter, Berkenlaan j Bennebroek, een regenjas; Bureau van poll! een riem voor lederen, jekker; Heemskerk. Ko diefslaan 22a. een riem voor regenjas; Distribute bureau te Heemstede, een gouden ring; PofflP Chrysanthemumlaan 8, een sleutel voor motor No. 8333; bureau van politie, een sleutf Koorn, Bankastraat 100, een huissleutel; R. Sffl Zandvoortschelaan 43, een hondje (speelgoed Adriaanse Raadhuisstraat 93, tooneelstukjes; Ef Lijsterbeslaan 20, een zakje met vischtuig; Hoeyenbos, Haemstedeplein 19, een zakkammf! in étui met kettinkje; Oliedam, Koediefslaan een zakkam in papieren étui. SPAARNDAM MUZIEK. Heden, Woensdagavond 8 uur, zal het Spaan damsch fanfarecorps „Crescendo", dir. F. A. Dd ker Sr.. een concert geven in de muziektent opö Wesfckolk.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2