Oproep van de „Nederlandsche Unie". I Snoei en Stuel J WOENSDAG 24 JULI 1940 H A A RLE M'S DAGBLA D 6 JONGENS LEGDEN BOMiVlETJES OP DE TRAMRAILS. Groote consternatie veroorzaakt. DRIE MAANDEN GEVANGENISSTRAF GEëlSCHT. Vrijdagavond 8 Maart ontstond plotseling op den Coolsingel te Rotterdam een groote consternatie teweeg gebracht door een hevige explosie. Een tram, die van de Kruiskade kwam, reed ter hoogte van hotel Atlanta, toen plotseling een hevige knal weerklonk, gepaard gaande met een onmid dellijk opstijgende, dichte kruitdamp. De wagen werd een eindje opgetild en viel weer terug in de rails, terwijl de ruiten hevig trilden. Hoogst verschrikt sprongen de passagiers er uit, om dat ze niet anders dachten of er was een aanslag gepleegd op de tram. Den volgenden avond herhaalde zich het zelfde op den Goudschen Singel. Weer een hevige knal, een dichte kruitdamp en een groote ontsteltenis onder de trampassagiers en de omstanders. De Rotterdamsche politie slaagde er al vrij spoe dig in den negentienjarigen C. F. M. en den achttienjarigen J. W. S., beiden machinebankwer kers, te arresteeren. Het bleek, dat ze een explo sieve stof in een koperen dop hadden gedaan en deze dop werd op de tramrails gelegd, waarna beide jongens zich in een portiek verstopten om de uit werking te zien als een tram over de dop reed. Wegens overtreding van de vuurwapenwet moesten ze Dinsdagmiddag voor de Rotterdamsche recht bank terecht staan. S. vertelde, dat hij het recept voor het maken van de bommen had gelezen in „Het geheimzinnige eiland" van Jules Verne. Hij had eerst thuis op de waranda geëxperimenteerd en het daarna in het groot op straat gedaan. De officier van justitie eischte tegen M. drie maanden gevangemstraf en tegen S. drie maanden tuchthuisstraf. (A. N. P.). Landbouwer verduisterde militaire goederen. Acht maanden gevangenisstraf geëischt. Kort na .de oorlogsdagen werd in de woning van den 76-jarigen landbouwer T. van H. te Veenen- daal een groote hoeveelheid militaire goederen aangetroffen. Wegens verduistering van al deze goederen had van H. zich Dinsdag voor de Arnhem- sche rechtbank te verantwoorden. Vei-d. beweerde, dat hij te goeder trouw was geweest. De soldaten liepen bij hem in en uit en hier lag dit en daar lag dat. De oproep van den burgemeester, dat iedereen die nog militaire goederen onder zich had daar van aangifte moest doen, verklaarde verd. niet ge lezen te hebben. De gemeenteveldwachter uit Veenendaal ver klaarde als getuige, dat eenige dagen tevoren eeni- ge soldaten de goederen hadden moeten halen. Zij hadden alleen maar eenige geweren aangetroffen. Over al het andere had verd. niet gesproken. Toen de politie huiszoeking deed, had verd. de aandacht zooveel mogelijk afgeleid van de plaatsen, waar alles verborgen lag. De subst. officier van justitie eischte acht maan den gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. Vervolgens stond de zoon van den verd. terecht, de 24-jarige H. van H. Hij had een rijksrijwiel meegenomen. Tegen hem werd vier maanden ge- eïscht. Tenslotte hoorde de 64-jarige arbeider L. D. te Rhenen die een fiets bij van H. had wegge nomen. drie maanden tegen zich eischen. (A.N.P.) EXAMENS. HOOFDAKTE. HAARLEM 23 Juli. Geëxamineerd 8 candidaten. Geslaagd voor' het geheele examen: J. J. Stam té Obdam; mej. A. P. Struycken te Amsterdam; J. Twaalf hoven te Uitgeest. Voor gedeelte A: mej. F. M. R. van Slogteren te Heemstede; J. A. Tolsma te Landsmeer. Voor gedeelte B: G. Bos te Broek op Langendijk. STAATSEXAMEN. 's GRAVENHAGE 23 Juli. Geslaagd voor het staatsexamen ter toelating tot de universiteiten (art, 12 der hooger-onderwijswet) diploma a: H. V. ten Cate. Voor diploma b: W. Ham. MIDDELBARE TEXTIELSCHOOL. De heer L. J. Beukenkamp te Haarlem is ee- slaagd voor het eindexamen van de fabrikantencur sus der Middelbare Textieldagschool te Tilburg. HANDENARBEID. HAARLEM 23 Juni. Geëx. 14 vrouwelijke candidaten. Geslaagd: C. H. Bakker, J. A. Mackay, S. v. d. Zee, A. P. C. Visser, F. L. Lüdenhoff, Am sterdam; C. v. Poelgeest, Uithoorn; E. A. de Bruyn, Ouderkerk a. d. Amstel; J. Heinsius, D. J .G. Mel- lens, G. Arendsen, Amsterdam; J. M. van Ar kei, Nieuw Vennep; M. J. Coehn. Bussum; M. C. da Cosla Gozem, Amsterdam. EXAMEN M.UX.O. HAARLEM. Geslaagd voor Mulo Diploma A: M. Smid, P. Schipper. J. J. v. Daalen, A. J. Hoogland, M. Bouw huis. F. B. L. M. Bercht. W. R. Brassem. A. Koele- mij H v. Lewe, G. v. Rijn. D. A. Otte, J. G. Dercksen, J. A. Pronk. J. A. Klein, P. Kraayer, J M Solkesz, J. H. Solkesz, J. Tailleur, M. N. Kuypers, P. M. C. J. Hirsch. A. E. Druyf, M. W. Warners, J. H. van der Wel, G. A. Aptrool, C. de Vries, G. v. d. Worp, A. G. Son dorp, H. Spiekstra en D. van der Kraan. Afgewezen; 6 candidaten. Twee schipbreukelingen door de „Insiilinde" gered. De motorreddingboot „Insulinde" van de Noord en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij, gesta- tionneerd te Oostmahoro, is gisternacht om twee uur teruggekeerd van een tocht naar de Boschplaat, een zandbank beoosten Schiermonnikoog, waar een gamalenbootje was gestrand. De opvarenden van het bootje, twee jongemannen, zijn door de „Insu linde" gered en naar Oostmahorn gebracht. De jongelieden, die Vrijdag uit Zoutkamp waren vertrokken hebben geruimen tijd op de Bosch plaat, die bij hoog water geheel blank staat, door gebracht. Zij hebben een dankbaar gebruik ge maakt van het aldaar op palen staande schip breukelingenhuisje, waar zij voedsel konden vin den. Maandagavond werd het gestrande bootje van Rottumeroog af opgemerkt. (A.NP.) NED. BOND VAN BEROEPS-PENSIONHOUDERS Te Amsterdam is opgericht de Nederlandsche Bond van Beroepspensionhouders. Totdat er een definitief bestuur kan worden gekozen zijn als be heerders benoemd de heer M. Bruggenwirth, voor zitter van den Amsterdamschen Bond van Be roeps-pensionhouders, en de heer P. C. Rike, voor zitter van de Vereenigde Pensionhouders voor Haarlem en Omstreken. Als voorloopig commissa ris te Haarlem zal de heer J. Voorbeijtel optreden. Gehoopt wordt, dat overal in den lande afdeelin- gen van den nieuwen bond gesticht zullen worden. DE NEDERLANDSCHE OPERETTE VEREENIGING. Het bestuur der Nederlandsche Operette Ver- eeniging te Haarlem deelt ons mede, dat op de laatst gehouden bestuursvergadering is besloten ter aanvulling van het winterseizoen behalve de operetteuitvoering ook een tooneelavond te orga- niseeren. Daarvoor is uit het operettekoor een ge zelschap gevormd, dat, dezen avond zal verzorgen. Tevens zijn er eenige veranderingen in het be stuur aangebracht, dat nu als volgt is samenge steld: F. Verzijp, voorzitter, Jac. Goosens, penning meester, C. J. van Reyendam, secretaris, Olmen straat 73, mej. N. v. Hoorik, commissaresse. De operetteleiding berust in handen van den heer W. Rettich, terwijl het tooneel onder leiding staat van den heer Willy de Maaré. In studie zijn genomen „Das Holland Weibche", operette van Kalman en een detectivestuk van Willy de Maaré. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de RedactU zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet ge plaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. „Nieuw Nederland''. Organisatie welke naar eenheid streeft. AMSTERDAM, 24 Juli. Het A.N.P. meldt: De organisatie „Nieuw Nederland" heeft een „Voor- looper van de Nederlandsche krant" laten ver schijnen. De organisatie bestaat, naar men ons mededeelt, uit intellectueelen en middenstan ders, arbeiders, leeraren, onderwijzers enz., allen personen, die niet aan politiek deden, van geen enkele soort, doch die onder den drang der om standigheden en de nieuwe mogelijkheden tot de overtuiging zijn gekomen, dat Nederland vóór alles tot eenheid moet komen. Om die eenheid te verkrijgen, is noodig, dat men één doel en één programma nastreeft. Het programma van Nieuw Nederland om vat o.a.: Ie. Radicale opruiming van alle corruptieve en volksverraderlijke elementen uit ons land. 2e. Grondige herziening van ons vroegere re- geeringsstelsel, dat gedurende de laatste tiental len jaren onder het mom van sehijndemocratie een dictatuur van het bankkapitaal bevorderde. 3e. Ter verantwoording-roeping van de regee- ringspersonen, welke ons land gedurende den laatsten tijd regeerden. 4e. Opheffing van alle politieke partijen en hun nevenorganisaties, welke onmachtig bleken zich te verheffen boven het peil van het nastreven van bekrompen groepsbelangen. 5e. Uitschakeling van de bemoeiingen van ker kelijke of daarmee gelijk te stellen instellingen of stroomingen met de politiek. 6e. Vestiging van een economisch stelsel, dat is gebaseerd op arbeid en behoefte. 7e. Opbouw van een geheel nieuw regeerings- apparaat, steunende op de voorvechters van Ne derlandsche hernieuwing en de beste krachten van ons bedrijfs- en cultureele leven. De administratie van de organisatie „Nieuw Nederland" is gevestigd Pleinweg 91. Rotter- dam-Z. OPBOUW. Het is nu tien weken geleden, dat ons land door de Duitschers bezet werd. Onze eerste ge voelens van schrik en ontsteltenis maakten al zeer spoedig plaats voor meer geruststellende, na de uiterst correcte houding der Duitsche bezettings troepen en de soepele maatregelen der Duitsche overheid, die blijk gaf de Nederlandsche gevoelens en volksaard te ontzien. Voor duizenden Nederlanders die jarenlang ge waarschuwd hebben tegen de gevolgen van een vastklampen aan een verouderd economisch stelsel kwamen de gebeurtenissen niet onverwacht. Iedere weldenkende Nederlander ziet thans in, dat het zaak is, met alle verouderde begrippen finaal te breken en eensgezind mede te helpen aan den opbouw van een geheel nieuwe Nederlandsche samenleving. Ook de Duitsche overheid gaf in die richting verschillende wenken die aan duidelijk heid niets te wenschen over laten. Nu verwondert het mij eigenlijk, dat een bewe ging met een programma, waaruit spreekt een bewust inzicht in de dynamische ontwikkeling der dingen, worstelend in werkelijkheidsbesef in het heden, waarachter 100 pet. der Nederl. bevolking zich spontaan scharen kan. tot nu toe niet ont staan is. Er waren toch tallooze organisaties, die zich bezig hielden met het voorbereiden en opvoeden van onze landgenooten in economisch zoowel als ethisch op zicht, tot een samenleving niet gebaseerd op grof materialisme, eigenbelang en concurrentie, doch op samenwerking, ter verkrijging van de gunstigste voorwaarden tot ontwikkeling der betere mensche- lijke eigenschappen. In deze nieuwe samenleving kunnen en moeten drie belangrijke factoren har. monisch en afdoende zijn opgelost en wel productie, consumptie en koopkracht. Onze materieele be hoeften zijn n.l. primair, wat niet wil zeggen dat zij het voornaamste zijn. Met behulp van de tegen woordige techniek is het mogelijk, aan onze mate rieele behoeften in alle opzichten te voldoen, zoo dat werkloosheid, armoede en vermogensdelicten niet behoeven voor te komen met hun immoreelen invloed op het opgroeiende geslacht. Zuurstof is onontbeerlijk om te leven, zoo ook voeding, klee ding enz. Zoo vanzelfsprekend als ieder mensche- lijk wezen van het eerste zooveel heeft als hij behoeft, zoo vanzelfsprekend kan en moet het laat ste geregeld worden. Eerst dan zullen we kunnen beginnen met de tweede en voornaamste faze van opbouw. Dat hiervoor menschen noodig zijn met een kosmisch inzicht, met een geestesgesteldheid, die zeer verschilt van onze seetarisch-politiek ge schoolde z.g. democratische volksleiders van wel eer, ligt voor de hand. Tevens dat de zoodanig ingestelde mensch zich tot iederen prijs onthield van het bekende politieke steekspel, dat nu een maal de gang van zaken in ons landje bepaalde Zooals gezegd zijn er duizenden landgenooten, wier levensbeschouwing ik hier weergeef. Dat deze stroomingen nog geen vaste bedding gevonden hebben, zal waarschijnlijk liggen aan een inge- roesten tegenzin van alles wat met politiek te maken heeft. De gewijzigde omstandigheden maken het echter noodzakelijk, dat alle goedwillende Neder landers thans deze schroom laten varen en zich eensgezind scharen achter een beweging die een programma zou moeten hebben in den volgenden geest: 1. Werkplicht voor alle valide Nederlanders tus- schen bepaalde leeftijdsgrenzen. 2. Productie te regelen naar de behoefte en niet voor winst. 3. Recht op een menschwaardig aandeel in het tezamen voortgebrachte voor eiken Nederlander, ongeacht leeftijd of sekte. Als 4e punt zou ik hier nog aan toe willen voe gen: Uitbreiding van het giraal geldverkeer om ge leidelijk te komen tot afschaffing van onpersoon lijk geld. H. Ph. C. v. B. Het A.N.P. meldt uit 's-Gravenhage: De reeds bij name bekende „Nederlandsche Unie", vertegen woordigd door een driemanschap bestaande uit de heeren mr. L. Einthoven, mr. J. Linthorst Hom an en prof. dr. J. E. de Quay, heeft zich thans met den volgenden oproep tot het Nederlandsche volle gewend: Landgenooten, Uit den nood d'er tijden is een nieuwe taak ge boren. Wij noodigen u uit, met ons deze taak op te nemen. Wij roepen u op, met eigen kracht en overeen komstig onzen eigen Nederlandschen aard, geza menlijk door kordaten arbeid naar een nieuwe Ne derlandsche saamhoorigheid te streven. Allereerst is noodig: Erkenning van de gewijzigde verhoudingen. Nationale samenwerking op den allerbreedsten grondslag. Harmonische economische opbouw, met samen binding van alle arbeidskrachten in ons volk. Sociale reohtvaardighéïd opdat er kome werk voor allen en arbeidsvreugde voor allen, voor jong en oud, voor den sterke en den zwakke. Bezieling van de jeugd in vaderlandschen zin. Dit willen wij verwezenlijken op Nederlandsche wijze, eerbiedigende de traditioneele geestelijke vrijheid en verdraagzaamheid. Wij willen ons werk verrichten in contact met de Nederlairdsche autoriteiten en met de bezettings autoriteiten. Nederlanders, geeft aan ons streven' uw aller krachten. Wie zich afzijdig houdt schaadt de Nederland sche zaak. Sluit u aan! L. EINTHOVEN. J. LINTHORST HOMAN. J. E. DE QUAY. Het voorloopige adres van de Nederlandsche Unie is: Alexanderstraat 20, 's-Gravenhage. Naar aanleiding van dezen oproep heeft het A. N. P. zich tot den heer Linthorst Homan gewend en nog de volgende bijzonderheden vernomen: De Nederlandsche Unie wil een zelfstandige be weging zijn, die uit eigen kracht en op eigen gezag haar actie zal voeren. Ofschoon de onderteekenaars d'oor van allerlei kanten ontvangen sympathiebe tuigingen de zekerheid hebben gekregen, dat zij op den steun van personen, uit verschillende kampen afkomstig, zullen kunnen rekenen, zullen zij zelf standig, zonder eenig mandaat, een nieuwen weg inslaan. Zij zullen daarbij gaarne contact Opnemen met anderen, die eveneens bezig zijn met pogingen tot nationale concentratie. Het driemanschap zal worden bijgestaan door een raad van bijstand, waarin belangrijke personen deskundig op economisch en sociaal gebied, zitting zullen nemen. Naar wij vernemen, zal mr. J. Linthorst Homan de wordingsgeschiedenis van de Nederlandsche Unie vastleggen in een tweede brochure, welke tegen het weekeinde zal verschijnen. Volkstelling gaat niet door. Naar het Alg. Hdbl. verneemt, gaat de tienjaar- lijksche volkstelling, welke aan het einde van dit jaar zou moeten worden gehouden, niet door. Zij is voor onbepaald en tijd uitgesteld. Men was reeds eenigen tijd ook toen ons land nog niet in den oorlog betrokken was van mee ning, dat een gedeelte dér cijfefrs, b.v. van de be- drijfstelling, te zeer „abnormale" toestanden zouden weerspiegelend om 't gewone nut te hebben en had daarom van het houden der volkstelling-1940 liever afgezien. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smede- straat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 u. Armband, Huysman, Wilhelminastraat 55; arm band, v. Gulik, Schouwtjesplein 13; autoped, van Meel, Leidschestraat 155; bril; Bureau van Politie, Smedestraat; cape, Joch ems, Trompstraat 56; doos je met hangertje, Giorge, Spaanschevaartstraat 100, étui, Stienstra, Spaarnhovenstraat 41; étui met si garetten, v. Driel, Aelbertsbergstraat 23; dames horloge étui en hanger, v. Dijk, Haarlemmerstraat 41, Zandvoort. hond (fox), Asyl, Ridderstraat 11; kraagje, Elskamp, Weltevredenstraat 6; kleedje, Koster, Parklaan 33; Distributiestamkaart t.n.v. Hoogenveen, Bureau van Politie Smedestraat; 2 katten, Asyl, Ridderstraat 11; laken, Hoogkamer, Nobletstraat 8; meisjesmatnel, Govers, Grebber- straat 49; kindermuts, Brugman, Bosch en Vaart straat 24; 1 paar regenpijpen, Govers, Grebberstr. 49; portefeuille m. i., Groffen, Colensostraat 5 rd.; portemonnaie m.ï., Roosloot, 2e Zuid Polderstraat 1; rijwielplaatje, Timmer, Kennemersteeg 3 z„ riem, Zwaanswijk, Damaststraat 19; zilveren speld. Hartendorp, Wagenweg 27; tasch m.i., Boogaard, Kleverparkweg 121, taschje m. i., Stöver, Oranje straat 44. ju»™ ^'niiiiimiiiiiiiiiiiUiiuiiiiiiiiiiJiiiiiiiiüiiuuiiiiiimiiiiiuuiJiMiiiiioiiiuiiuiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiimiiiiitl1^ VOETBAL. Ajax tegen R.-K. elftal. Woensdagavond 28 Augustus zal een elftal van den R.-K. Amsterdamschen Voetbal Bond in het Ajax- stadion aan den Middenweg te Amsterdam een wed strijd spelen tegen Ajax. De opbrengst zal ten goede komen aan door den oorlog getroffen sportvereni gingen. De K. N. V. B. heeft voor deze ontmoeting toe stemming gegeven. AUTOSPORT NIEUW WERELDRECORD Uit. Utah: De autocoureur Jerkins brak ge.durende een 24-uursrit met zijn 700 P.K. sterken wagen, ver scheidene van zijn verleden jaar gevestigde snel heidsrecords over de 50 K.M. tot 3000 mijl. Hij reed met een gemiddelde van 161.18 mijl over een af stand van 3888.32 mijl. Zijn topsnelheid bedroeg 189 mijl. DAMMEN. TOURNOOI HAARL. DAMCLUB VOLGENS DE NIEUWE SPEELWIJZE. Maandagavond begon het door de Haarlemsche Damclub georganiseerd tournooi volgens de nieuwe speelwijze (Hoogland's systeem). De uitslagen der eerste ronde luiden als volgt: Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. wint van J. W. van Dartelen; P. H. Meure wint van J. van Looij; A. MiedemaK. Olij afgebroken. Eerste klasse: D. Philippo wint van G. -'eer; D. Schrijnemakers wint van J. J. Koren. Tweede klasse: W. Jonkhof wint van G. J. Steen- kist; W. de Goede wint van G. de la Rie; P. van Dijk wint van J. J. Zalm; F. Akersloot wint van H. L. Philippo. Voorts werden de wedstrijden om de clubkam pioenschappen 19391940 der Haarlemsche Dam club voortgezet. De uitslagen luiden: Hoofdklasse: Ph. G. Amelung Jr. remise met. Th. Tolenaars. WIELRIJDEN REVANCHEWEDSTRIJDEN OP DE ZAANSCHE WIELERBAAN. Op de Zaansche wielerbaan te Asserdelft wor den Zondag 28 Juli a.s. revanche-wedstrijden van het sprint-kampioenschap van Nederland gereden. De beide prof-sprinters Arie van Vliet en Jan Derlcsen zullen dien dag elkander in twee ritten ontmoeten. Voorts zal v. d. Voort, die er tijdens de achtervolgings-kampioenschappen in slaagde Klink uit te schakelen, een wedstrijd rijden tegen Bak ker. De onafhankelijker. Evers en Krejners, als mede de Rotterdammer Van Gent, die verleden week Schulte in de ronde van Zaandam achter zich liet, starten eveneens. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN K.T.K. De vereenigingswedstrijd in athletiek voor adspi- ranten van den Kennemer Turnkring had tot uit- slag: Jongste meisjes: 1 Turnlust B., 2 O.S.S. Oudste meisjes: 1 O.S.S., 2 Turnlust B. Jongste jongens: 1 O.S.S., 2 Turnlust B en Bloe- mendaalsche Gymn. Ver. De vereenigingswedstrijd voor oudste Jongens ging niet door, daar er slech'ts twee vereenigingen voor aanmeldden. KAMPIOENSCHAPPEN K.T.K. De kampioenswedstrijden in athletiek van den Kennemer Turnkring worden Zondag 1 September in Haarlem gehouden. CRICKET HAARLEM-COMB.—R. EN W.-COMR Dinsdag speelden bovengenoemde combinaties een friendly-game tegen elkaar op het Haarlem terrein. R. en W. batte eerst en scoorde 103 runs. Het openingspaar was gauw verdwenen, maar H. van Zijl en daarna W. Kruyff en J. Sanders wisten runs te maken. Van Zijl sloeg over een langen bal van De Ruig, die goed op dreef was, en werd gebowld voor 16. Kruyff en Sanders scoorden rsp. 25 en 34 runs. De laatste batsmen werden voor weinig runs opgeruimd. Voor Haarlem bowlden P. de Ruig 4^—20, W. Peschar 131, P. Groeneveld 317, J. Voogd 110. Haarlem wist het R. en W.-totaal voor het ver lies van 5 wickets te passeeren en sloot op het to taal van 109 runs. Hiervan hadden W. Peschar 13, A. Hartog 14, P. de Ruig een harde 34 waaronder 5 maal 4 en P. Groeneveld 22 not out. Voor R. en W. bowlden H. Thon 023, J. Be- rendsen 130, J. Meeuwenoord 25, A. van Baas- bank 227. Haarlem won dus met 6 runs. HENGELEN. HAARL. HENGELAARSBOND. De Haarlemsche Hengelaarsbond hield zijn half- jaarlijkschen kaswedstrijd in de Ringvaart tus schen den Cruquius en Vijfhuizen. Er was een groot aantal deelnemers, er werd gevïscht op bo- v.enmaatsche wïtvïsch. De uitslag was: 1 G. Hijmans, 2 F. v. Bezooyen, 3 G. v. d. Aar, 4 J. Meyer, 5 Hendreks, 6 Boeser, 7 G. Houtkamp, 8 W. Oud, 9 H. Veen, 10 T. Lou- renburg, 11 Lagerweij, 12 W. Kruid, 13 A. v. d. Pol, 14 D. Kruid, 15 Rondema, 16 J. v. Wijk, 17 P. Berghuis, 18 A. Heyman, 18 H, v. d. Smitsen, 20 W. v. Keulen, 21 T. v. d. Werven, 22 R. v. d. Aar, 23 J. v. Dijck, 24 v. d. Veld, 25 N.N., 26 H. Smits, 27 H. Eerhard, 28 H. Schaap, 29 H. J. van Veen, 30 J. Barnhoorn, 31 A. Broekhuizen, 32 W. Dansik, 33 v. d. Jagt, 34 v. Leeuwen, 35 Rusman, 36 T. v. d. Pol, 37 Post, 38 P. v. d. Pol, 39 J. Post, 40 Boekelaar, 41 C. Burgers, 42 P. v. d. Smitsen, 43 M. Meyer, 44 A. Eerhard, 45 H. de Vries, 46 Termes, 47 Everdingen, 48 v. d. Hulst, 49 Wester hoven, 50 Brand, 51 J. C. v. Dijke, 52 H. Bloemen, 53 H. Thuis, 54 Wensveen, 55 H. G. Deen, 56 H. Tangerman, 57 P. Tangerman, 58 A. Eerhard, 59 J. Stevenhagen. Na afloop werden de prijzen door den voorzitter, den heer Jansen Kok, uitgereikt. HONKBAL E.D.O.—REST VAN HAARLEM. In het kader van den sportdag, dié a.s. Zon. dag op het E.D.O.-terrein in het Noorder Sportpark wordt gehouden, speelt E.D.O. tegen De Rest van Haarlem. Het negental van „De Rest" waarin vele in de tweede klasse sterk op den voorgrond tre dende spelers zijn opgesteld spelers van H.H.C. en R.C'.H. waren' niet beschikbaar is als volgt samengesteld: Werper: Klip (H.C.K.); vanger: Geurts (Scho ten); le honk: Tuyl (H.C.K.), '2e honk De Kleijn (Schoten), korte stop: Hunik (Haarlem) tevens aanvoerder; 3e honk: Bloemink (Haarlem); links- v elder: Voetelink (Haarlem), midden-velder: Zandstra (Schoten); rechts-velder: Hogendijk (Schoten). Reserves zijn: Klooster (Schoten) en Van Driel Krol (H.C.K.) LAWNTENNIS Tournament „Jatiloo". Ook op den tweeden avond waren er vele span- nenden drie sets-partijen. De laatste uitslagen luiden: Voorronde heerencnkelspel, tweede ronde. H. SpiethoffR.E. Schwalm 75, 64, A. Cats H. M. Mos 6—4, 6—2. Voorronde gemengddubbelspcl: Mej. H. Josso en H. M. Mosmej. N. Henning en O. Niemeyer 61, 62. Mej. H. Wildeboer en F. Wildeboer Jr.mevr. v. Strien en M. Gatsonides 1—2, 5—7, 6—1. Voorronde hecrcndubbelspel. J. Boelstra en W. VosM. Fruitema en H. van Pampus 61, 61. A. Portier en C. PieterseM. Gatsonides en N den Hartog 61, 64. Hoofdronde heerenenkclspel, eerste ronde. P. DickmannD. Nieman 64, 61. Hoofdronde damesenkelspel, eerste ronde. Mej. A. Schrodermej. M. ten Have 62, 64 Hoofdronde gemcngddubbelspel, eerste ronde: Mej. K. Mos en P. Jossomej. Krayenveld en H Stalling 7—5, 36—3. Mej. v. d. Haan en T. de Crauwmej. B. Schol- •en en J. Bakker 75, 62. Hoofdronde heerendubbelspel, eerste ronde. M. Wijt en Z. IJzendoornE. J. Alofs en Saarberg 60, 61. J. Logger en S. HiemstraJ. Boelstra en W _i, 5_7, 7—5. Hoofdronde damesdubbelspel, eerste ronde. Mej. J. Jonker en mej. F. Krayenveldmej E. Dieters en mej. H. Dieters 61, 16, 75. Watersport in waterland. Zeilen op de Zaan. ZEILEN De Kaagweek geëindigd. De Kaagweek is Dinsdag helaas in windstilte ge ëindigd, ondanks alle optimistische voorspellingen, zoodat de wedstrijden grootendeels in een drijf- partij ontaardden. Het belangrijkste feit van den dag was de over winning van Van der Velde in de regenboog klasse a; zijn groote concurrent Leen de Wit eindig de op de vierde plaats, hetgeen voor eerstgenoem de juist voldoende was om zijn kleinen punten- achterstand in een voorsprong om te zetten. De uitslagen luiden: 45 M2-klasse: 1. Walta, st. C. A. Vermaat (War mond) tevens hoofdprijs; 2. Coppelstock, st. J. H. C. Sieverts, Den Haag. Vrijbuitersklasse: 1. Thedo, st. J. C. Smalt, Was senaar; 2. Graaf de Lumey, st. L. J. Fonteyn, Sche- veningen (tevens hoofdprijs). Drakenklasse: 1. Stormvogel, st. H. W. van der Steen; 2. Vliegende Hollander, st. A. Warners, Am sterdam. De „Ran" van Ph. Keegstra, Amsterdam, won den hoofdprijs. Valkenklasse: 1. Wardy, st. R. Lemstra, Amster dam, tevens hoofdprijs; 2. Goesting, st. W. Ritman, Leiden. Olympiajollenklasse: a. 1. Black Magie, st. W. Stoutenbeek, Beverwijk; 2. Magneet, st. J. R. v. d. Berg, Weesp. De Glipper (D. Kagchelband) en Zomerweelde (De Jong) wonnen de hoofdprijzen. Idem klasse a 2: 1. Glipper, st. D. Kagcheiland, Rotterdam; 2. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mul der, Oegstgeest. Idem klasse b: 1. Ted., st. J. L. de Heer, Hille gersberg; 2. Waterrat, st. K. Lambinon, Leiden. De Nar won den hoofdprijs. 12 M2. klasse a: 1. Ronny II, st. F. Overmans, Hillegersberg; 2. Ronny III st. C. Overmans, Hille- gersberg; de hoofdprijzen werden gewonnen door de All Weather van Jac. Stap en de Ronny II van Overmans. Idem klasse b: 1. Wiko, st. A. J. de Koningh, Den Haag; 2. Pieternel, st. ir. A. van der Heyden, Rot terdam; hoofdprijs: de Wiko. Pampusklasse met bïjzeilen: 1. De Zeehaan, st. G. J. F. Groeniger, Hillegersberg; 2. Oppassertje, st.' H. Stumpe, Den Haag. Regenboogklasse a: 1. Duke II, st. J. C. van der Velde, Den Haag, tevens wisselprijs; 2. Pipa, st. A. Theunissen, Leiden. Idem klasse b: 1. Maas, st. M. G. van der Pol, Rot terdam; 2. Chanteclair, st. J. de Haan, Wassenaar. Twaalfvoetsjollenklasse a: 1. Dr. Knock, st. R. Kagchelland (Rotterdam); 2. Phoenix, st. J. van 't Oever, Schiebroek. Hoofdprijzen Spirit en Phoenix. Idem klasse b: 1. Mistral, st. Daniëls, Hillegers berg; 2. Alvertje, st. D. le Comte, Hilversum. Hoofd prijzen Hennie, st. H. Warners, Amsterdam en Beatrix, st. R. J. Winters, Loosdrecht. Idem klasse c: 1. Swaayer, st. M. van Swaay, Den Haag; 2. Kwikdruppel, st. J. H. de Vries. WATERPOLO. COMPETITIESTANDEN. De stand van de waterpolocompetitie voor de Haarlemsche vereenigingen is thans als volgt: Afdeeling 1. gesp. gew. gel. verl, pnt. v.-t. tfZC. 43016 9—6 Y 3 2 0 1 4 12— 7 D. W. R. 3 1 0 2 2 5—11 H. P. C. 4 1 0 3 2 6—8 Er moet thans nog gespeeld worden YD. W. R. op 25 Juli, D. W. R.H. P ,C. op 2 Augustus, U. Z. C.Y op 2 Augustus, H. P. C.Y op 7 Augus tus en U. Z. C.D. W. R. op 11 Augustus. Afdeeling 2. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Haarlem 4 3 0 1 6 84 V. Z. V. 4 3 0 1 6 18— 8 H. P. C. 2 4 1 0 3 2 5—10 H. V. G. B. 4 1 0 3 2 6—15 In deze afdeel ing moeten nog gespeeld worden H. V. G. B.H. P. C. 2 op Donderdag 25 Juli, Haar lem—V. Z. V. op 30 Juli, V. Z. V.—H. P. C .2 op 4 Augustus en H. V .G. B.Haarlem op 8 Augustus. UITSLAGEN. HaarlemD.W.R. 2 2—1 H.G.A.—R.D.Z. 0—2 A.D.Z.Nereus 5—0 Heeren: Haarlem 2—D.W.R. 2 4—1 StarOtter 3—0 AmstelA.P.G.S. 3—4 Zian 2H.Z. en P.O. 3—6 HALFWEG—WATERTRAPPERS. (8—0). Direct na het begin blijkt, dat „Halfweg" een te sterke tegenstander voor de Watertrappers uit Haarlem was. Zoo doende kon de voorhoede van Halfweg- verscheidene doelpunten scoren. Voor de rust werd de stand op 40 voor Half weg gebracht. Na de hervatting scoorden Tichelaar. Duyvenbode en Griffioen nog enkele fraaie doelpunten; de Watertrappers konden het net niet vinden. Met 8—0 voor „Halfweg" kwam het einde. WANDELSPORT AVOND-VIERDAAGSCHE TE NIJMEGEN. Naar het A.N.P. verneemt, is thans van officieele zijde toestemming gegeven voor het organiseeren van de avond-vierdaagsche te Nijmegen op 15, 16, 17 en 18 Augustus. Op deze dagen worden resp. 15, 20, 25 en 30 K.M. afgelegd. Majoor J. Breunesd, commandant van den op- bouwdienst, heeft zijn bijzondere instemming met deze avond-vierdaagsche betuigd en zitting geflo- men in het comité van aanbeveling.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8