Economische organisatie van het nieuwe Europa. VRIJDAG 26 JULI 1940 HÏSREEM'S DAGBLAD Dr. Walther Funk. Het D.N.B. meldt: De Duitsche Rijksminister van Economische Zaken, dr. Funk, die van rijksmaarschalk Goering opdracht heeft ge kregen, plannen voor te bereiden voor den her bouw van het Duitsche en Europeesche econo mische leven na het beëindigen van den oorlog, verklaarde Donderdag voor vertegenwoordigers van de buitenlandsche en Duitsche pers, dat „de rijksmarkvaluta de overheerschende valuta in Europa zal zijn". De minister zeide dat men bij de vraag hoe men zich de algemeene economische ordening in de Euro peesche nieuwe orde moet voorstellen, er van moet uitgaan dat de nationaal-socialistische economische politiek zich bij haar methoden nooit door een starre dogmatiek heeft laten leiden. Die methode werd steeds toegepast, die telkens het doelmatigste scheen. Men wil ook in de toekomst geen kunstmatige bouw werken scheppen. De nieuwe Europeesche economi sche orde wordt op de natuurlijke voorwaarden op gebouwd. Natuurlijk, zoo ging de minister voort, zal de oorlog diep ingrijpende gevolgen hebben op het economische leven van de wereld. Duitschland zal met Italië zeer nauw samenwerken. Men zal de eco nomische krachten van beide landen voor den her bouw van Europa aaneensluiten. Na de zegevierende beëindiging van den oorlog zullen die methoden worden toegepast, die Duitschland de groote econo mische successen van voor en tijdens den oorlog hebben gewaarborgd. Natuurlijk denkt men er niet aan het vrije spel der krachten weer te laten op treden. Met betrekking tot het valuta vraagstuk verklaarde de minister dat dit vraagstuk in het kader van een verstandige arbeidsverdeeling tusschen de Europee sche volkshuishoudingen zich vanzelf zal oplossen, omdat het dan nog slechts een vraagstuk van de juiste geldtechniek is. Natuurlijk zal de rijksmark valuta de overheerschende valuta in Europa zijn. De geweldige toeneming van de macht van het rijk zal een versteviging van de rijksmarkvaluta tengevolge hebben. Het gebied, waar de rijksmark gangbaar is, zal voortdurend toenemen. Natuurlijk moet men de rijksmark van haar ketenen bevrijden. Verder zal men de verschillende soorten marken moeten laten verdwijnen. Het is noch de bedoeling weer een vol ledig vrij geld- en deviezenverkeer in t.e stellen, noch in geheel Europa zooiets als een valtua-unie te vormen, hetgeen een tolunie noodzakelijk zou maken. De valutavraagstpkken worden volgens hun begin sels geregeld, nl. volgens het evenwicht der waarde- balansen. Het tot nu toe bestaande verrekeningssysteem, het clearingsysteem, biedt de basis voor een derge lijke verbetering der valuta verhoudingen. Er zal krachtens de totnutoe gevolgde methoden van het bi-laterale economische verkeer en de betalingsover eenkomst en een andere ontwikkeling voor het mul- ti-lateriale economische verkeer en een compensatie van de betaalsaldi der afzonderlijke landen komen, zoodat dus ook de verschillende landen over een clearingsinstituut onder elkaar geregelde economi sche betrekkingen kunnen onderhouden. Dan kan logischerwijze ook het deviezenverkeer in aanzien lijke mate van de thans bestaande ketenen en be- lemmeringen worden bevrijd. Hierna sprak de minister over het toekomstige Europeesche economische gebied. Zekere producten zullen er niet in Europa zijn. Overtollige producten in het geheel niet. Men denkt er in het geheel niet aan een autarkisch Groot-Duitschland en een Europa in den geest van een volledige zelfgenoegzaamheid te vormen. Men zal er waarde aan hechten dat de Duitsche industrieproducten evenals voorheen in de wereld afgezet worden. Men zal er op bedacht zijn dat zooveel mogelijk alle producten voldoende aan wezig zijn in het door Duitschland beheerschte eco nomische gebied, waardoor dit gebied onafhankelijk van andere gebieden wordt. De economische vrijheid van dit gebied moet dus gegarandeerd worden. Men zal er op moeten letten dat het Groot-Duitsche eco nomische gebied in tijd van nood niet van krachten afhankelijk wordt, waarop Duitschland geen invloed heeft. Dit is geen autarkie in den zin van zelfge noegzaamheid, doch een politieke en voor het leven noodzakelijke economische leerstelling, die voor den uitvoer een groot, vrij arbeidsterrein overlaat. Dit uitvoerpotentieel zal in Groot-Duitschland na den oorlog aanzienlijk grooter worden. DE HANDEL MET RUSLAND, AMERIKA EN HET VERRE OOSTEN. Vervolgens stelde de minister de vraag, welke goederenleveranties het nieuwe Europa kan ver wachten van Rusland, van Noord- en Zuid-Amerika en van het Verre Oosten. Rusland zal zich nog meer ontwikkelen als leverancier van grondstoffen en als afnemer van Duitsche fabrikaten. In hoeverre Duitschland zaken zal doen met de Vereenigde Sta ten, zal van de Amerikanen afhangen. Als de Ame rikanen ertoe willen bijdragen het economische wereldleven in nieuwe banen te leiden, zullen zij moeten breken met de verkeerde methode dat zij tegelijkertijd het grootste crediteurland en het grootste uitvoerland ter wereld willen zijn. De minister besprak daarop het probleem, dat ontstaan is door de ophooping van het grootste gedeelte van het goud in Amerika. Als grondslag voor de Euro peesche valuta's zal het goud in de toekomst geen rol spelen. Want de valuta is niet afhankelijk van de dekking, doch van de waarde, die de staat haar geeft. De handel met Zuid-Amerika en Oost-Azië, waarmee Duitschland de beste betrekkingen onder hield, zal zich weer gunstig ontwikkelen zoodra de Engelsche zeerooverij ophoudt. De moeilijk heden in het economische wereldleven zijn door de methoden van Versailles ontstaan en wel daardoor dat de groote Russische markt uiviel. Wanneer in China de orde is hersteld, zal ook Oost-Azië weder een markt worden, welke veel kan opnemen. Ik geloof niet, zoo verklaarde Funk, dat de po gingen de Amerikaansche markten autarkisch te maken succes zullen hebben. Alle economische voorwaarden om de Amerikaansche markten van de buitenwereld af te sluiten ontbreken. De Vereenige Staten moeten de gedachte, Duitsch land, resp. Europa hun economische voorwaarden Dr. Funk ontwerpt een plan in opdracht van Rijks maarschalk Coering. te kunnen opleggen, laten varen. Om .met Zuid- Amerika handel te drijven, hebben wij de Noord- Amerikaansche bemiddeling niet noodig. Of het DuitschZuid-Amerikaansche economisch verkeer geschiedt op den voorgrond van vrije overeenkom sten met souvereine Zuid-Amerikaansche landen, óf het zal in het geheel niet plaats vinden. Aan een normalisatie van de wederzijdsche handelsbetrek kingen tusschen de Vereenigde Staten en Duitsch land staan geen technische moeilijkheden in den weg. Dit zal in de toekomst nog veel minder het geval zijn. Tenslotte dient men ook te bedenken dat in het internationale handelsverkeer ook de kwaliteit van het goed van geen geringe beteekenis is. Wat de kwaliteit van de Duitsche waren betreft, zullen wij ons in de toekomst geen zorgen behoeven te ma ken. Nadat de minister nader was ingegaan op de financiering van den oorlog in Duitschland, name lijk door den arbeid, besprak hij de kwestie hoe de oorlogseconomie teruggebracht zal worden tot de vredeseconomie. Deze overschakeling zal beslist niet tot een groote economische crisis leiden. Men zal na den oorlog een volgorde voor de groote plan nen op economisch gebied moeten aanhouden. Men zal den geld- en credietstroom leiden, zooals men noodig acht. Duitschland zal in de eerste plaats de belangrijkste taken uitvoeren. SAMENVATTING. De minister vatte zijn gedachten in de volgende punten samen: 1). Door het sluiten van economische verdra gen op langen termijn met de Europeesche staten moet bereikt worden dat de Europeesche volkshuis houdingen zich bij de regeling der productie op langen termijn instellen op de Duitsche markt, d.w.z. op een voor jaren zekere afzetmarkt. Daardoor zal 't mogelijk zijn de Europeesche productie op te voe ren en de productie van nieuwe goederen ter hand te nemen. Aan den andex-en kant zullen voor de Duitsche waren betere afzetmogelijkheden op de Europeesche markten bestaan. Door het scheppen van stabiele koersverhou dingen zal een vlot func- tionneerend betalingssysteem voor de afwikkeling van het goederenverkeer tusschen de verschillende staten verzekerd worden. 2). Er moet gestreefd worden naar versterking van het economische gemeenschapsgevpel onder de Europeesche volken door samenwerking op alle ge bieden van economische politiek. De economische solidariteit zal een betere behartiging van de Euro peesche economische belangen tegenover andere economische groepen in de wereldeconomie moge lijk maken. Dit vereende Europa zal zich door geen buiten- Europeesche schepping voorwaarden van politieken of economischen aard laten voorschrijven. Het zal op den grondslag van rechtsgelijkheid met anderen handel drijven, daarbij echter het volle economische gewicht van het continent in de waagschaal kunnen werpen. IN HET BUITENLAND. Zal het binnenkort tot een Britsch-Fransch conflict in het Nabije Oosten komen? Deze vraag moet men zich stellen bij het lezen van het be richt uit Aleppo, dat spreekt van troepenconcen traties van het Fransche Levantleger in den Libanon wegens een mogelijke Engelsche actie in Syrië. De Britten zouden hier op de olieleiding van Mosoel beslag willen leggen om zich op deze wijze van de noodige petroleumvoorraden te voorzien, nu het oliecentrum in Palestina, Haifa, blijkens de Italiaansche legerberichten aanzien lijk aan waarde heeft ingeboet tengevolge van de onophoudelijke luchtaanvallen. Onder deze om standigheden is de veronderstelling van een Engelsch optreden in de olievelden van Syrië in derdaad gewettigd. Bij de Franschen ligt de her innering aan het gebeurde te Oran en Alexandrië nog versch in het geheugen. Zij weten dat de Britten er niet- voor zullen schromen opnieuw hun vroegere bondgenooten te attaqueeren. wan neer dit in hun oorlogspolitiek past. Vandaar de concentraties in den Libanon van troepenonder- deelen, behoorende tot het eenmaal door gene raal Weygand gevormde Levantleger. Reeds was de demobilisatie van deze troepenmacht aange kondigd; thans schijnt de mogelijkheid niet uit gesloten, dat zij toch nog in actie komt, al is het wel voor een geheel ander doel dan waarvoor zij in het leven geroepen werd. Vandaag begint te Salzburg de bespreking tus schen de Duitsche en Roemeensche staatslieden, welke zooals bekend, gevolgd zal worden door een Italiaansch-Roemeensche gedachtenwisseling te Rome. Verwacht wordt dat beslissingen van veel beteekenis zullen worden genomen met betrek king tot de nieuwe ordening van Europa. Uit de commentaren uit Berlijn en Rome blijkt dat de as-mogendheden vastbesloten zijn de En gelsche invloed in de Balkanlanden voor goed te elimineeren. De nieuwe richtlijnen voor Zuid- Oost Europa worden door de Italiaansche „Mes- sagero" als volgt omschreven: „Ook de Balkan is bestemd zich de beginselen van gerechtigheid en samenwerking ten nutte te maken, waarop de herzieningspolitiek gegrond vest is en die zal worden voortgezet tot het uiterste, in het belang van een blijvenden vrede". Italië beperkt het vleeschgebruik. Minder brood voor de restaurants. Het D.N.B. meldt: In Italië wordt van Augustus af ook de Dinsdag tot vleeschlooze dag. Boven dien wordt de hoeveelheid brood die aan gasten in restaurants en kleinere eetgelegenheden mag worden voorgezet, bepaald op ISO gram per maaltijd, teneinde verspilling van brood te voor komen. Drie Britsche kanonneerbooten verloren. Officieele mededeeling te Londen. Het D.N.B. meldt: Officieel wordt te Londen medegedeeld dat de Britsche kanonneerbooten „Kingston", „Galena" en „Rodino" bij een- vijandelijken luchtaanval verloren zijn gegaan. FRANSCHE KOLENMIJNEN LEDEN WEINIG SCHADE. PARIJS, 25 Juli (D.N.B.) De „Matin" meldt dat de Fransche steenkolenmijnen slechts weinig onder de uitwerking van den oorlog geleden heb ben. de tegenover het Saargebied gelegen mijnen zijn in September 1939 ontruimd. In de mijnen van Noord-Frankrijk is zoolang mogelijk gewerkt. Na den opmarsch der Duitsche troepen is het bedrijf terstond weer in werking gesteld. Frankrijk kan wat zijn steenkolenaanvoer betreft gerust zijn, zoo dra de vervoermogelijkheden weer functioneeren. De rust is in Finland teruggekeerd. De vrouwen zijn de Lotta's bij haar werkzaamheden van liefdadigheid behulpzaam. Na de verstrekking der maal tijden aan de behoeftigen worden de vaten gewasschen. F NA DEN STRIJD IN FINLAND. Oorlogsinvaliden bekwamen zich in hef WL klokkenmakersvak. Regeling inzake de Aalandseilanden bereikt. Paasikivi voerde besprekingen met de Sovjetregeering. Het D.N.B. meldt uit Moskou: Naar men in diplomatieke kringen verneemt heeft de Finsche gezant, Paasikivi, in den afgeloopen tijd met de Sovjet-regeering onderhandelingen gevoerd over het regime op de Aalandseilanden. Van Finsche zijde is in dit verband de toezegging gegeven dat de Aalandseilanden niet aan een derde mogendheid zullen'worden afgestaan resp. niet af hankelijk zullen worden van een derde mogendheid. Bovendien schijnt Finland aan de Sovjet-Unie het recht te hebben gegeven zich door haar gevolmach tigden geregeld ter plaatse van den militairen toe stand op de Aalandseilanden te overtuigen. Vreedzame oplossing der Balkan kwestie beoogd. Aan den vooravond der besprekingen te Salzburg. Het D.N.B. meldt: De a.s. besprekingen te Salz burg van den rijksminister van Buitenlandsche Za ken met den minister-president en den minister van Buitenlandsche Zaken van Roemenië kunnen, naar in welingelichte Italiaansche kringen wordt ver klaard, beschouwd worden als natuurlijke conse quentie en normale ontwikkeling van het contact, dat tien dagen geleden in München tot stand is geko men met als doel een vreedzame oplossing der Bal kankwestie. Men is er van overtuigd dat de nieuwe besprekingen in den geest van de laatste bijeenkomst te München zullen worden voortgezel, ofschoon, naar in dezelfde kringen wordt gezegd, met betrekking tot het resultaat om politieke redenen vooreerst nog te rughoudendheid geboden schijnt. Het oogenblik voor een bestudeering der afzonderlijke problemen zal ook in zooverre wel gunstig zijn dat zij geschiedt in een sfeer, die door geenerlei spanning op den Balkan wordt vertroebeld, ingeval zich niet opnieuw de be kende Engelsche inmengingspogingen in dat gebied zouden doen gelden, „ENGELAND MACHTELOOS OP HET CONTINENT". Naar aanleiding van het aanstaande bezoek van leidende staatslieden uit de Balkanlanden schrijft de „Deutsche Diplomatische-Politische Korrespon- denz", blijkens een D.N.B.-bericht, het volgende: Alleen reeds het feit, dat de leidende staatslieden van een aantal landen in Zuid-Oost-Europa naar Duitschland komen om over de vraagstukken van hun landen in den geest van een tot voordeel strek kende samenwerking in het nieuwe Europa te be raadslagen is een teeken voor den ommekeer, dien dit deel van de oude wereld in enkele maanden heeft doorgemaakt. Nog tot voor kort heen en weer ge slingerd, door druk en lokmiddelen belemmerd in het juiste nastreven van hun belangen, zijn thans de vol ken van het Europeesche zuidoosten tot de erken ning gekomen dat de ware belangen van dit gebied slechts door diegenen begrepen en behartigd kunnen worden, die zooals de spilmogendheden zich met hen verbonden gevoelen in een natuurlijke lots- gemeenschap. Thans zijn door het gewicht der feiten eindelijk die mogendheden uitgeschakeld, die wilden verhin deren dat de gezonde krachten der Zuid-Oost-Euro- peesche volken aan hun eigen belangen dienstbaar gemaakt konden worden, omdat zij deze voor alle tijden wenschten te misbruiken voor de twist in Europa. Thans willen de volken van het vasteland hun wederzijdsche verhouding en daardoor ook hun lot in overleg met de spilmogendheden regelen. De macht der spilmogendheden is er een garantie voor dat Engeland, ook wanneer het nog verder oorlog wil voeren, niet meer in staat zal zijn Europa te verhin deren zijn nieuwe orde vastbesloten ter hand te ne men. In zijn onmachtige woede probeert dit Engeland, zoo schrijft de „Korrespondenz" verder, bij gebrek aan een mogelijkheid op het vasteland zelf met zijn verderfelijk spel voortgang te maken, op het eigen eiland marionetten te laten optreden, waarmede het de tweedracht onder de Europeesche volken laat ver rijzen. Deze pogingen vormen een nieuw bewijs dat het eigenlijke Engelsche belang steeds slechts er in bestaat Europa ook in de toekomst te laten regeer en door mannen, die Engeland kent als beproefde ga ranties voor internen Europeeschen strijd". Bereidt de Engelsche koninklijke familie haar vertrek voor? Publicatie van Italiaansch blad. Het D.N3. deelt mede: Het Italiaansche blad „Gazzetta del Popólo" publiceert een artikel van haar correspondent te Lissabon, waarin verklaard wordt dat de Engelsche koninklijke familie reeds voorbereidingen treft voor haar vertrek naar Canada. Deze geruchten, aldus het blad, worden daardoor bevestigd, dat de inspecteur van Scotland Yard, F. W. Cameron, de persoonlijke veiligheidsattaché van den koning, op doorreis te Lissabon vertoefd heeft. Inspecteur Cameron kwam aan met een Ameri- kaansch schip dat de laatste repatrieerende Ameri kaansche staatsburgers aan boord had. Ook enkele Britsche groot-industrieelen en bankiers uit de City bevonden zich aan boord. Cameron zou op het Brit sche gezantschap te Lissabon een persoonlijk schrij ven van koning Georgë aan den hertog van Windsor hebben afgegeven. Het blad meldt verder dat ko ning George waarschijnlijk met koningin Elizabeth, de koningin-moeder en de hertogen van Kent en Gloucester den overtocht zal maken met een Britsch oorlogsschip, dat door lichte oorlogsvaartuigen ge ëscorteerd wordt. Volgens Amerikaansche berichten zou het koningspaar zijn intrek nemen te Ottawa. Syrië door de Britten bedreigd? Concentraties van het Levantleger in den Libanon. Het D.N.B. verneemt van de Egyptische grens: Berichten uit Aleppo maken melding van troepen concentraties van het Fransche Levantleger in den Libanon, vooral in de streek tusschen Beiroet en Tripolis. Sedert Haifa het doelwit is geworden van herhaalde succesvolle aanvallen der Italiaansche bombardementseskaders, verwachten de Fransche militaire autoriteiten da* de Engelschen zich vroeg of laat van het Syrische deel der Mosoel-olieleiding, die bij Tripolis eindigt, meester willen maken. Iedere nieuwe Italiaansche luchtaanval op Haifa, zoo ver klaart men in Syrische kringen, verscherpt de po sitie van de Britsche vloot in het oosten van de Mid- dellandsche Zee en vergroot voor de Engelschen de noodzakelijkheid om zich met de ongedeerde Syri sche olieleiding een aanvulling te verschaffen voor de brandende tanks van Haifa. In verband met deze berichten wordt gewezen op het recente communi qué van den Franschen minister van Defensie, waar in werk verklaard dat het Fransche leger in den Le vant, in strijd met de Britsche beweringen, omtrent massa-deserties volkomen intact is. Italiaansch legerbericht. Marinebasis van Alexandrië en petroleumcentrum van Haifa getroffen. Italiaansche duikboot vermist. ERGENS IN ITALIë, 25 Juli (Stefani). Leger bericht no. 46 van het Italiaansche hoofdkwartier luidt als volgt: „Onze luchtformaties hebben doel treffend de marinebasis van Alexandrië gebom bardeerd, alsmede het petroleumcentrum van Haifa, waar opslagplaatsen en raffinaderijen werden ge troffen en in brand geraakten. Ter hoogte van Malta werd een viermotorig Engelsch vliegtuig door onze jagers aangevallen. Het toestel werd ge troffen en ernstig beschadigd. In Noord-Afrika werden tijdens een poging van den vijand om boven Bardia te vliegen, welke po ging door onze jachtvliegtuigen werd verijdeld, drie Engelsche machines neergehaald. Een van onze toestellen keerde niet terug. In Oost-Afrika werd een vijandelijk toestel neergehaald tijdens een poging om boven Massaoea te vliegen. Onze vliegtuigen bombardeerden trei nen en opslagplaatsen op het station Ghedaref (Soedan). Een Italiaansche duikboot is niet op haar basis teruggekeerd". Tweede Italiaansche verlieslijst. Stefani meldt: Het Italiaansche hoofdkwar tier publiceert de tweede lijst van leden der weer macht, die zijn overleden tengevolge van verwon dingen bij de krijgsverrichtingen aan het Weste lijke front. Deze lijst bevat de namen van 31 officieren, onderofficieren en soldaten van alle wapens. Een andere lijst publiceert de namen van degenen, die tot 15 Juli op het veld van eer aan het front van Cyrenaica zijn gevallen. Merkwaardige promotie te Weenen» Het D.N.B. deelt mede: Aan de universiteit te Weenen is de Amerikaan Henry F. Cutler gepro moveerd tot doctor in de medicijnen. Dr. Cutler is vader van zes kinderen en heeft reeds 21 klem kinderen. Hy is in Amerika reeds tweemaal tot doctor gepromoveerd, werd dobr een Amerikaan sche universiteit tot doctor honoris causa gepro moveerd en heeft nog meer academische graden. Tijdens den wereldoorlog bevond hij zich met den lateren president der Ver. Staten, Hoover, in België als lid'van de z.g. „reliefcommission". Slachtoffers tijdens luchtalarm te Rome. ROME, 25 Juli. (D.N.B.) Bij het luchtalarm in den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn te Rome, volgens een officieele mededeeling, twee burgers om het leven gekomen en vier gewond. IN FINLAND. De vrouwen gebruiken de afraste ringen der quarantaine-kampen als drooglijnen voor de wasch. PROGRAMMA ZATERDAG 27 JULI 1940. JAARSVELD 414.4 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Berichten A. N. P. 8.10 Schriftlezing, medi tatie. 8.25 Gewijde muziek (opn.). 8.45 Gramofoon- muziek. 9.30 Cello, piano en gramofoonmuziek. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gra mofoonmuziek. 11.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Stichtsch salonorkest. (12.451.00 Berichten A. N. P.) 1.30 Orgelspel en gramofoonmuziek. 2.15 Stichtsch salonorkest. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Viool, piano en gramofoonmuziek. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.45 Christ, kinderkoor „Zanglust" met pianobegelei ding en gramofoonmuziek. 5.15 Berichten A. N. P. 5.30 Voor de jeugd. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 VPRO: Lezing. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.) 7.20 Berichten. 7.30 Reportage 8.00 Berichten A. N. P. 8.15 Christ, gemengd koor „J. S. Bach", solisten en de philharmonische kapel Mozart" (8.509.10 „Wat de Bijbel zelf zegt", le zing). 9.25 Trompet en orgel (opn.). 9.45 Utrechtsch orkest en soliste (opn.). Hierna: Schriftlezing. 10.1510.30 Berichten A. N. P. en sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. VARA-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (En gelsch). 7.30 Gramofoonmuziek. (Om 8.00 Berich ten A. N. P.) 9.30 Berichten (Vlaamsch). 9.45 Fan tasia. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Esmeralda en solist. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Berichten (Vlaamsch). 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Orgel spel. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten A. N. P. 1.00 Sylvia-Amusementsorkest (opn.). 1.45 Gramofoonmuziek. 2.002.15 Berichten (Duitsch). 3.153.30 Berichten (Engelsch). 4.00 Reportage. 4.20 Orgelspel. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Be richten A. N. P. 5.30 VARA-orkest (opn.). 6.15 Be richten (Engelsch). 6.30 Rosian-orkest. 7.00 Vragen van den dag (A. N. P.) 7.20 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten (Duitsch). 8 15 Berichten A. N. P. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Berichten (Vlaamsch). 9.00 Gramofoonmuziek. 9 159.30 Berichten (En gelsch). 9.45 Berichten (Vlaaamsch). 10.00 Berich ten (Duitsch). 10.1510.35 Berichten A. N. P. 10.30—10.45; 11.15—11.30 en 0.15—0.30 Berichten (Engelsch). 1.001.15 Berichten (Vlaamsch). 1.15 1.30 Berichten (Engelsch).

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7