LaaisU Bedckèm De verduistering AGENDA. Bonnen T> T X 5 D A G 30 T U r T '1040 TTAXTfEE V'S 13 'X 'G RE A15 Texlielkaarten worden volgende week uitgereikt. Voor alle artikelen komen even lange distributie-perioden. (A.N.P.) Omtrent eenige actueele distributie- vraagstukken hebben wij in een persconferentie uit den mond van den heer S. de Hbo, den dagelijk- schen leider van het centrale distributiekantoor, eenige bijzonderheden vernomen. De uitdeeling van boter en vetkaarten is op eenige stagnaties na in alle plaatsen van het land vlot verloopen. De eerste indruk is, dat de verhou ding tusschen het aantal margarinekaarten en het aantal boterkaarten overeenstemt met de voorstel ling, welke men daar te voren van had. Ongeveer de helft der bevolking komt voor boterkaarten in; aanmerking. Een gewone vraag is, hoe de regeling is voor de winkeliers, die reductiebonnen voor de afleve ring van boter op margarinekaarten in ontvangst hebben genomen. Deze winkeliers moeten naar het plaatselijke distributiekantoor gaan waar zij een bestelbiljet krijgen en tevens een chèquo. waarop zij bij een betaalkantoor van de Nederlandsche Middenstandsbank of een andere bank al naar gelang de plaatselijke regeling is geld kunnen krijgen voor de verleende reductie. De plaatselijke distributiekantoren geven dus inlichtingen over het betaalkantoor, waar men zich met zijn chèque moet melden. De boterverstrekking op het algemeen distri butieboekje in de afgeloopen twee weken, welke immers een overgangstijd waren, is overal ordelijk en zonder moeilijkheden verloopen. Iets nieuws van de laatste dagen is de uitreiking van nieuwe broodkaarten, welke iets practischer zijn ingedeeld dan de vorige, omdat de mogelijkheid bestaat vier bonnen ineens, dat is dus zooveel als voor een half broodje noodig is, af te scheuren. Een nieuwigheid ook is het halve rantsoen voor de zeer kleine kinderen. Deze kinderen krijgen een toeslagkaart voor rijst en voor havermout en gort, met welke voedingsmiddelen de kleintjes schade loos worden gesteld voor de inkrimping van hun broodrantsoen. Rijst, havermout en gort kinder meel is in hoofdzaak rijstemeel zijn juist voor de kinderen zeer belangrijke stoffen. De nieuwe broodkaarten moeten deze week uit gedeeld zijn. Als de plaatselijke distributiediensten dit werk achter den rug hebben wacht hun weer een nieuwe taak, want in den loop van de volgende week staat de uitreiking van de textielkaarten op het program. Voorts weet men dat het rantsoen roggebrood tot 125 gram verhoogd is. Inderdaad was er aanvanke lijk te weinig roggebrood verkrijgbaar. Dat is nu verbeterd, hetgeen niet alleen verheugend is voor degenen die graag roggebrood lusten, doch ook voor de volksvoeding. Roggebrood is een gezond voedsel, vooral als het niet te versch wordt gegeten en in economisch opzicht is het toe te juichen, als het verbruik van de binnenlandsche rogge wordt gestimuleerd. Het eten van roggebrood is min of meer een vaderlandsche daad geworden. Dan is er nog een prettig nieuwtje voor de huisvrouwen, die immers heel wat moeite hebben de verschillende distributieperioden in het oog te houden, omdat voor elk artikel dat in distributie komt een andere distributie periode is vastgesteld. Dat zal nu beter worden, want men gaat de distributie voor de verschil lende artikelen synchroniseeren, m.a.w. men zal voor alle artikelen nu even lange distributie perioden gaan maken, die op denzelfden dag zullen aanvangen en eindigen. In dezen vacantietijd is het een vaak gesteld probleem hoe de 'vacantiegangers die niet in hun woonplaats vertoeven aan nieuw-uitgereikte kaar ten moeten komen. Het antwoord is zeer eenvoudig. Natuurlijk is iedereen gewapend met zijn stamkaart, en daarmede kan men, ook buiten zijn woonplaats, in de plaats van zijn vacantiegeneugten nieuwe broodkaarten enz. verkrijgen. Het centrale distri butiekantoor zorgt voor de rest. Engelsche bommen op ons land. Vier dooden te Eindhoven. Het A.N.P. meldt: Ook gisternacht is ons land niet gespaard gebleven voor Engelsche bommen, die ook dezen ^keer het leven en den eigendom der Nederlandsche bevolking niet hebben ontzien. Het ergste is Eindhoven en omgeving getroffen, waar Maandagochtend in alle vroegte een En- gelsch vliegtuig een zestigtal brandbommen heeft uitgestrooid, welke grootendeels buiten de stad neerkwamen, doch voor een deel ook de slapende burgers in hun huizen verrasten. Twee huizen 2ijn verwoest en een aantal andere huizen is be schadigd. Het valt te betreuren, dat dit bombar dement aan twee vrouwen en twee kinderen het leven heeft gekost en dat twee personen zwaar zijn gewond. De luchtbeschermingsbrandweer en de gemeen telijke brandweer van Eindhoven hebben uitbrei ding van de branden weten te voorkomen. Ook op andere plasen vielen bommen, zooals te Alkmaar en bij Zeist. Schade werd niet of weinig aangericht. DE STADSBIBLIOTHEEK EN OPENBARE LEESZAAL TE HAARLEM. Van 5 tot en met 17 Augustus zal de Prinsen hofbibliotheek van de Stads-Bïbliotheek en Leeszaal gesloten zijn met uitzondering van de krantenzaal, die eiken dag, ook Zondags, open blijft van 25 uur. Het filiaal „Huis te Zaanen" blijft open. Zon onder 9.36 Zon op 5.58 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. Heden: DINSDAG 30 JULI. Groote Kerk: Orgelbespeling van 8—9 uur. Remonstrantenhuis 8 uur: Psychometrische avond. Frans Hals Theater: JDr. Robert Koch", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Een stad op stelten", 2.30, 7 en 9 uur. Rembrandt Theater: „De ster van Rio", 2.30, 7 en 9.15 uur Palace: „Goud in New Frisco". 2. 7 en 9.15 uur Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. WOENSDAG 31 JULI. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds ff £èe*t iLOutzoo Zmcta& BOU VY D00R'1 Tri-Procédé/' (Adv. Ingez. Med.) die thans geldig zijn BROOD Bons 71 tot en met 80 (broodbonboekje) Geldig: Tot en met 1 Augustus. Recht gevend op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood. Bons 81 tot en met 90 (broodbonboekje) Geldig: Van 29 Juli tot en met 4 Aug. Reclit gevend op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood KOFFIE EN THEE Bon 85 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 2 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon 66 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 23 Aug. Recht gevend op: 1 k.g. suiker. MEELWAREN Bon 90 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en mei 9 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. CRUTTERSWAREN Bon 95 uil het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijste meel. Bon 100 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram havermout, of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 105 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram maïzena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 110 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. BOTER EN VETTEN Bon 01 tot en met 04 van de van de Botcr- kaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond boter. Bon 01 en 02 van de Vetkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond margarine, ge smolten vet (indien voorradig) of boter Bon 03 en 04 van de Vetkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond boter met een reductie van 10 cent per half pond. PETROLEUM (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 3" Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 2 Liter. Aan Belgen mogen slechts Belga's worden uitbetaald. Het deviezeninstituut deelt mede. dat betalin gen wegens het leveren van roerende goederen, het verrichten van diensten en het afstaan van rechten, alles voor zoover zulks middellijk of on middellijk geschiedt aan of voor ingezetenen van het bezette Belgische gebied, slechts in Belga's (Belgische francs) mogen worden over eengekomen. Aanvragen om vergunning tot het overeen komen van betaling in een andere geldsoort dan de bovengenoemde dienen bij met redenen om kleed schrijven tot het deviezeninstituut te wor den gericht. (A.N.P.) WIE VOOR HET FRANSCHE HOF VAN JUSTITIE TERECHT ZULLEN STAAN. (Men zie eerst pagina 1.) BERN. 30 Juli (Stefani). Berichten uit Vichy melden dat het gisteravond door den minister raad ingestelde hof van justitie, dat moet oor- deelen over degenen, die verantwoordelijk gesteld worden voor de oorlogsverklaring en de oorlog voering zeer binnenkort zijn werkzaamheden zal aanvangen. Tot de voornaamste beschuldigden behooren Daladier. Gamelin. Reynaud, Blum, Mandel, Pierre Cot en Guy Ia Chambre. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Busje inh. injectiespuit: Nat, G. v. Amstelstraat 16. Etui met vulpen en vulpotlood: Luit. Dr. Leydsstraat 12. Damesarmbandhorloge: Verboom, Molijnstraat 12. 6 Honden: Asyl, Ridderstraat 11. Jas: v. Wijk, Hyr. v. Alphenstraat 11. 4 Katten: Asyi, Ridderstraat 11. Medaillon: v. Beek, Spiegel straat 17 rd. Overall: Draaysma, Kennemerstr. 1. Damesportemonnaie m. i.: v. Zomeren. R. Anslo- straat 14. Portemonnaie m. i.: Lansink, Vergierde- weg 70 na 6 uur. Damesportemonnaie: Bureau van Politie, Smedestraat. Portemonnaie m.i.: Wanders. Goltziusstraat 16. Ringetje: v. Leeuwen, Zomerkade 61. Distributiestamkaart t. n. v. Van Schuppen: Bureau van Politie. Smedestraat. Kin- dertaschje: Bloem, Eendrachtstraat 10. Dames- tasch m. i.: Kneynsberg, v. Oosten de Bruyn- straat 208. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP WOENSDAG 31 JULI 1940. Programma I: Jaarsveld: Van 10.30 nam.— 11.30 n.m. Gram platenconcert voor de Radio distributie. Programma II: Kootwijk. Programma III: Duitsch station. Programma V. Idem. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Dansmuziek. Opnamen van: Ramblers, Organ, dance- band, me, Canaro, Billy Cotton. Rablers: 1. Manhattan. Shuffle; 2. New Street Swing; 3. Broadway Shuffle; 4. Dukes Holiday; 5. Blue Rhythm. Organ, danceband, me: 6. Down and out blues, 7. There's a new apple tree; 8. Ten little miles from town, 9. Sunday in the park, 10. Umbrella Man. Francisco Canaro: 11. Serenata. 12. Puerto Nuevo, 13. Churrasca, 14. Diez Anós, 15. Mi- longa. Billy Cotton: 16. Lambeth Walk. 17. Keep a twinkle In your eye; 18. You're as pretty as a pic ture, 19. Me and my girl, 20. Your heart and mine. EUROPEESCHE BEZITTINGEN IN NOORD- EN ZUID-AMERIKA. Amerikaaiische landen kunnen voorloopig bestuur uitoefenen. RESOLUTIE VAN DE CONFERENTIE TE HAVANNA. HAVANNA, 30 Juli. (DNB) De conferentie her Amerikaansehe ministers van buitenland- sche zaken heeft in haar .zitting van gisteren een reeks resoluties aangenomen. In de eerste plaats komt de „Verklaring van Havanna". Zij heeft betrekking op het voorloo- pige bestuur over de Europeesche bezittingen en koloniën in Amerika. In deze verklaring zeggen de Amerikaansehe ministers van bui- tenlandsche zaken dat wanneer eilanden of ge bieden in Amerika, die thans in het bezit zijn van niet-Amerikaansche naties, gevaar loopen voorwerp te woi'den van gebiedsuitwisseling of wijziging van souvereiniteit, de Amerikaansehe naties een voorloopig bestuur kunnen instellen. In de motiveering, die bij deze verklaring wordt gegeven, wordt gezegd, dat de kwestie der genoemde gebieden een aangelegenheid van diepe bezorgdheid is voor alle Amerikaansehe regeeringen, voorts, dat het mogelijk is dat als gevolg van den huidigen Europeeschen oorlog veroveringspogingen zullen worden ondernomen, waardoor de Amerikaansehe instellingen in gevaar zouden kunnen worden ge bracht. Verder wordt betoogd dat de op de confe renties van Lima en Panama aangenomen leer der inter-Amerikaansche "solidariteit het noodig maakt dat een besluit genomen wordt over een politiek van waakzaamheid en afweer, opdat systemen of regeeringen, die daarmede in conflict zijn, niet het recht en de orde der Amerikaansehe republieken verstoren zullen. Als vierde motief wordt aange- oerd dat het verloop der militaire gebeurtenissen in Europa en de daaruit voortvloeiende wijzigingen het gevaar doen ontstaan, dat de Europeesche be zittingen in Amerika gemaakt zouden worden tot strategische centra voor een aanval op Amerikaan sehe naties. Voor de instelling van een voorloopig bestuur in de betrokken gebieden worden in Je verklaring van Havanna verscheidene voorwaarden opgesteld. Zoo zouden o.m. deze gebieden het recht hebben tot vrij besluit over de vraag, of zij als autonome staten willen worden georganiseerd, zoodra de redenen voor het voorloopig bestuur zouden vervallen. Deze voorwaarde is weer afhankelijk van de vraag, of de gebieden in staat zijn zich zelf autonoom te or- ganiseeren en deze organisatie te behouden. Wan neer de redenen voor het voorloopige bestuur ver vallen, kunnen de gebieden echter ook in hun vroe- geren status teruggebracht worden, al naar zulks .practischer en rechtvaardiger" lijkt. De conferentie heeft, behalve de „verklaring van Havanna", met inbegrip van de voor onmiddellijk gebruik bestemde resolutie, verder een „conventie" d.w.z. een inter-Amerikaans^h verdrag aangenomen welke dezelfde kwestie principieel behandelt. Daar in wordt o.m. gezegd, dat welke overdracht ook, of poging tot overdracht van souvereiniteit, jurisdictie, bezit, van welk belang ook'of v-ah controle over dé betrokken gebieden aan '"een anderen, niet-Arneri- kaanschen staat dóór de Amerikaansehe republieken zou worden beschouwd als gericht tegen het Ame rikaansehe gevoel en tegen de beginselen en het recht der Amerikaansehe staten op behoud van hun veiligheid en politieke onafhankelijkheid. Volgens Ameiikaansch recht kan „de gewelddadige ver werving" van gebieden niet worden toegestaan. Japansche economische missie naar Nederlandsch-ïndië. TOKIO, 30 Juli. (DNB) De regeering zal op 10 Augustus een economische missie onder leiding van directeur Mukais naar Nederlandsch Indië zenden. Spionnage in Japan. TOKIO, 30 Juli fD. N.B.). In den heden gehouden ministerraad hééft de minister van oorlog Tojo volledig verslag uitgebracht over het optreden van de Brïtsche spionnage in Japan, waarbij hij vooral op de organisatie, den omvang en het doel van de spionnage-actie heeft ge wezen. In een communiqué waarschuwt het Japansche ministerie van oorlog, naar het persbureau Domei meldt, voor het steunen van buitenland- sche agenten. Onlangs hebben, verklaart het ministerie, aan Japan vijandige mogendheden het land doortrokken met een net van informa tie- en propagandabureaux. Deze bureaux zijn gewoonlijk economische organisaties, godsdien stige vereenigingen of verkeersondernemingen. De betrokken landen zorgen ervoor dat hun op treden niet met de wet in strijd komt. Italiaanscli legerbericht van heden. ERGENS IN ITALIë. 30 Juli. (Stefani)Le gerbericht no. 51, uitgegeven door het hoofd kwartier, luidt'als volgt: „Gisteren hebben den geheelen dag talrijke for maties vliegtuigen vele malen een vijandelijk con- vooi gebombardeerd, dat in het oosten der Mid- dellandsche Zee voer, geëscorteerd door oorlogs schepen. o.m. een vliegtuigmoederschip. Ver scheidene eenheden werden ernstig getroffen, een schip vloog in brand. Tijdens een luchtge vecht tusschen bombardementsvliegtuigen en vijandelijke jachttoestellen die van het vliegtuig moederschip waren opgestegen, werd een vijan delijke jager neergeschoten. Een van onze vlieg tuigen keerde niet terug. In Oost-Afrika is onze bezetting van Kurmuk uitgebreid en is een volledige vijandelijke ravi- tailleeringscolonne, met levensmiddelen, wapens en munitie, buitgemaakt. De haven van Aden werd doeltreffend gebombardeerd en een schip kreeg een voltreffer Reorganisatie van hel Britsche ministerie van oorlog. LISSABON, 30 Juli (D.N.B. Naar uit Londen gemeld wordt heeft de Engelsche regeering de be noeming van een uit zeven personen bestaande commissie aangekondigd tot reorganisatie en ver eenvoudiging van het ministerie van oorlog, welke bureaucratische verouderde werkwijze zelfs door Churchill aan de kaak is gesteld. Tot de leden der commissie behooren o.a. Sir Bates voorzitter van den raad van bestuur der Cunard lijn, Dunkley van de Irak Petroleum Company, de directeur- generaal voor leveringen aan het leger, Sinclair, en drie generaals; Weer bommen op ons land. Vee omgekomen. 's-Gravenhage, 30 Juli (A.N.P.) Ook in den afge loopen nacht hebben Engèlsche vliegers bommen over ons land uitgestrooid. De schade aan burgereigen dommen is echter zeer gering, daar de bommen alle zijn neergekomen op open vlakten. Slechts eenige koeien, kalveren en vensterruiten zijn het slacht offer geworden. Slecht beloonde gastvrijheid. Moordaanslag te Den Haag. 's-GRAVENHAGE, 30 Juli (A.N.P.) In den afgeloopen nacht om ongeveer half drie, heeft zich in een woning aan de Groenesteinstraat een drama afgespeeld, waarvan een 34-jarige vrouw het slachtoffer is geworden. Ten huize van de familie B., bestaande uit man, vrouw en een kind van 2 1/2 jaar, vertoefde sedert eenige weken een jongmensch van ongeveer 17 jaar. Deze beweerde een Duitsche vluchteling te zijn, geen onderdak te hebben en honger te lijden. Hierdoor wist hij medelijden op te wekken bij dit Joodsche gezin, dat hem onderdak en verpleging aanbood. Het jongmensch beweerde naar werk te zoeken, doch dit lukte niet erg en hoewel hij daartoe meermalen werd aangespoord scheen hij hiervoor niet veel moeite te doen. In den afgeloopen nacht, terwijl de bewoner niet thuis was. heeft de zoo goedgunstig opge nomen logé een moordaanslag gepleegd op zijn gastvrouw, de 34-jarige M. B.--H. Hij heeft deze met een hakmes eenige slagen op het hoofd toe gebracht. tengevolge waarvan zij het bewustzijn verloor. Na eenigen tijd herkreeg zij het bewust zijn weer en zag zij kans de deur te bereiken. Zij strompelde naar de overzijde van de straat, waar zij door tegen de ruiten te tikken de aandacht wist. te trekken van haar overburen. Hierna is zij weer in elkaar gezakt, waarna de buren haar vonden. Deze waarschuwden onmiddellijk de po litie en den geneeskundigen dienst, waarna het slachtoffer werd overgebracht' naar het gemeen telijk ziekenhuis aan den Zuidwal, waar bleek dat haar toestand ernstig was. Zij kon echter nog mededelen dat de logeergast de dader was van den aanslag. In verband hiermee verzoekt de commissaris van politie van den justitieelen dienst opsporing en aanhouding van bedoelden jongeman, die na het plegen van zijn daad gevlucht is. Zijn naam is Albert Salomon, geboren 13 Februari 1923 te Golkelath in Duitschland. Zijn signalement is als volgt: tenger postuur, bleek gelaat met een eenigszins rooden neus. lengte ongeveer 1 meter 75, tamelijk uitstaande oorensmalle lippen, zeer kort geknipt donker haar dat den indruk maakt kort geleden te zijn gemillimeterd, Joodsch uiterlijk, spreekt Hol- landsch met een Duitsch accent. Hij is gekleed in een donkergrijs gestreept costuum, lage don kerbruine schoenen met vlekken, en vermoedelijk geen overhemd. Aanzienlijke uitbreiding van den opbouwdienst. 's-GRAVENHAGE. 30 Juli. (A.N.P.) Op 1 Augus tus zullen in totaal rond 12.400 korporaals en sol daten en rond 2.400 onderofficieren, die thans met groot verlof zijn, doch van wie door de burge meesters is verklaard dat zij geen loongevenden arbeid verrichten, in den opbouwdienst worden op genomen. BURGERLIJKE STAND CONTRóLE OP LEGERPAARDEN. 's-GRAVENHAGE, 30 Juli. In de maand Augus tus zal door een speciale commissie een controle worden uitgevoerd op alle door de Duitsche of de Nederlandsche weermacht uitgeleende legerpaarden. SPANJE EN PORTUGAL SLUITEN NIEUW VRIENDSCHAPSPACT. MADRID, 30 Juli. (United Press) Spanje en Por tugal hebben Maandag een nieuw vriendschaps en non-agressie protocol onderteekend. HILLECOM AANBESTEDING. Gisteravond had in Hotel Sistermans door archi tect W. Kuitems de aanbesteding plaats van het bouwen van 6 woningen ingevolge de Landarbei- derswet aan Loosterweg II (Spoorlaan). De laag ste inschrijfster was de firma De Korte en Wale- veld te Haarlem met een bedrag van 18432. De gunning werd aangehouden HAARLEM 30 Juli. Ondertrouwd 30 Juli: J. Vis en E. M. de Rooij. Bevallen: 27 Juli: H. W. Souverein-van Walen, z. 28 Juli: W. R. Kostermans-Buining. d. J. C. M. de Jong- Wassenaar, z. E. G. Molhoej-Rosenhart. d. 29 Juli: A. Smit-Martens, z. 30 Juli: M. C. Smits- Vogel, z. C. A. Bottelier-van Velzen, z. Overleden: 27 Juli: C. Duk, 65 j., Anna van Burenlaan. 29 Juli: C. G. Kuehn, 62 j., Brouwerskade. G., 6 j., zoon van S. Weijers, Spaarnwouderstraat. HEEMSTEDE COLLECTE VOOR OUDSTRIJDERS. B. en W. van Heemstede hebben aan dc Ned. Vereeniglng van oud-strijders „Het Vaderland Getrouw" vergunning verleend om langs de huizen te collecteeren op 30—31 Juli en 1 Augustus ten bate van hun weduwen en weezen. EXCURSIE TUINLIEDEN. Donderdagavond 1 Augustus zal de onderlinge tuinliedenvereeniging „Aerdenhout en Omstreken" een excursie maken naar de kweekerij der Ge meente Bloemendaal aan de Veldlaan te Aerden hout. Liefhebbers van planten en bloemen, ook niet-leden, kunnen zich op verzoek daarbij aan sluiten. INSPECTEUR VAN POLITIE BENOEMD. In de vacature van inspecteur van politie, ont staan door het bevorderen van den inspecteur A. Berentsen tot hoofd-inspecteur, is met ingang van 1 September door den burgemeester benoemd de heer B. Hagen, thans inspecteur van politie 2e klasse te Schiedam. De heer Hagen is Haarlemmer van geboorte. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. P. van Dongen en H. C. Ho- vingh. Getrouwd: F. Kleuver en T. Timmerman, K. Lo- bregt en S. Zijderveld, G. van Kordelaar en M. Medenblik. Bevallen: J. C. BeelenRuijsenaars. z.; E. Stol wijkv. d. Maden, z.; M. Vroom—Vooren, z. Overleden: A. C. v. d. Meer, 76 j., wed. van H. BLOEMENDAAL DE AANGEHOUDEN INBREKERS. In ons nummer van 25 Juli werd medegedeeld, dat de Bloemendaalsche politie twee Haarlem mers had aangehouden, die zich schuldig had den gemaakt aan inbraak in een tijdelijk on bewoonde villa aan den Rustenburgerweg te Bloe mendaal. De politie, die een nader onderzoek Instelde, kwam er achter, dat deze twee mannen ook nog pogingen tot inbraak hadden gedaan in een perceel aan de Lonbar Petrilaan en in eenige huizen te Aerdenhout. Ze hebben bekend en zijn in verzekerde bewaring gesteld. CONCERT BLOEMENDAALSCHE BOSCH. Het programma van het concert, te geven door Harmonie „Euphonia", directeur J. W. Lefeber, in het Bloemendaalsche Bosch op Woensdag 31 Juli des avonds 8 uur, luidt als volgt: 1. Steeds voorwaarts, marsch M. Bolderdijk 2. De Bloemenmand, ouverture M. Millot 3. Wijn, liefde en gezang, wals Joh. Strauss 4. Parade in Sprookjes woud, karakterstuk, P. Noack 5. Op Marsch, marschpotpourri Willem Ciere 6.i De Vrijheidsklok, marsch Sousa 7. Het gouden kruis, ouverture Ignaz Brüll 8. Maannacht op de Alster, wals Oscar Fétras 9. Strijd en overwinning, marsch R- B. Hall l)i mtrölekaarten worden uitgereikt voor de tcmpo-contröletochten, die de Noord-Holland- sche Wandelsportbond organiseerde onder het motto „Amsterdam leert wandelen". IJMUIDEN Afscheid van den lieer F. P. Vermeulen. Belangrijke figuur verdwijnt uit het visscherijbedrijf. Voor den heer F. P. Vermeulen, secretaris van de Reedersvereeniging zijn deze dagen belangrijke dagen, waarin duidelijk tot uiting komt, welk een vooraanstaande figuur deze jeugdige grijsaard in het openbare leven van onze gemeente is. De vorige week werd hij gehuldigd in ver band met zijn 40-jarig raadslidmaatschap en gisteren, op zijn 70en geboortedag, heeft hij afscheid genomen van zijn functie als secre taris der Reedersvereeniging, een functie welke hij 22 jaren lang heeft vervuld. Dit afscheid vond plaats ten kantore der Ree- dervereeniging in tegenwoordigheid van een gi'Qot aantal belangstellenden, die allen na af loop van de toespraak, den heer Vermeulen, die ook nu weer vergezeld was van zijn familie, de hand kwamen drukken. De intieme plechtigheid werd bijgewoond door vele autoriteiten, reeders enz. De heer J. Polderman, voorzitter der Ree dersvereeniging sprak den heer Vermeulen toe, allereerst in verband met de viering van zijn 70en geboortedag. Als herinnering overhandigde de heer Polder man den heer Vermeulen een album met 12 foto's van oud-IJmuiden. De heer Vermeulen dankte allen voor hunne belangstelling, in de eerste plaats den heer Pol derman voor diens woorden van waardeering „waarin veel grooter lof is gelegd dan ik ver diend heb." De heer W. G. Meijboom, opvolger van den heer Vermeulen voerde het woord namens allen, die onder den heer Vermeulen hebben mogen werken. Namens het personeel overhandigde de heer Meijboom den heer Vermeulen een foto van het gebouw der vereeniging. Namens de IJmuider Vischhandelvereeniging voerde de heer Uitzinger het woord. Als blijk van waardeering bood de heer Uitzin ger den heer Vermeulen eenige exemplaren van Keesing's Historisch Archief aan. Van de afgevaardigden van Centraal Beheer mocht de heer Vermeulen nog een boekwerk ont vangen; „Jachten, vroeger en nu" van de hand van den heer E. Th. Crone. Marktberichten en besommingen. Deensche consignatievisch: Haring 2726, Makreel 2423. Schelvisch 40, Schar 2822, Bot 3525, Wijting 20, Kabeljauw 3431, Koolvisch 2720. Alles per 50 K.G. Zoetwaterviscn: Snoek 44 c., Snoekbaars 6457 ct.. Baars 15 c., Blei 2821 c., Voorn 14 c., Paling 39—38 c. Alles per K.G. JAARVERGADERING V.S.V. De voetbalvereeniging V.S.V. houdt haar jaar vergadering op Maandagavond 5 Augustus ..Het Wapen van Velsen". De voorzitter, dr. A. J. van Leusen, die aan de beurt van aftreding is, stelt zich weder beschikbaar als zoodanig.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2