Spwt in 't ^fCoxt D O n D R D AG T SU'GUSTUS T915 H A A R E E M'S D A G B E A15 VOETBAL. LIEFDADIGHEID.STOURNOOI GEËINDIGD. Ned. Elftal klopt Amsterdam met 10—2. Voor den laatsten wedstrijd van het Nederlandsch elftal in het liefdadighcidstournooi ten behoeve van de oorlogsslachtoffers, waarbij thans Amster dam de tegenpartij vormde, bestond Woensdag avond een behoorlijke belangstelling. Het werd een vrij eenzijdige partij, waarin van het begin tot het einde het Nederlandsch elftal een behoorlijk overwicht had op de Amsterdammers. De spelers van het Nederlandsch elftal waren veel beter op elkander ingespeeld, waardoor de ploeg niet alleen homogener en productiever was, doch de spelers ook individueel tot betere prestaties in staat wer den gesteld. Hierin muntten vooral de beide buiten spelers Drager en De Harder uit. Drager De Harder, (de twee uitblinkers in dezen wedstrijd) Zij waren het, die onafgebroken ten aanval trok ken en aan de binnenspelers fraaie kansen boden om te scoren, waarvan dankbaar gebruik werd ge maakt. Na tien minuten opende Vente na goed samen werken met Drok de score met een onhoudbaar schot (01). De Amsterdammers trokken toen energiek op het Nederlandsche doel af. Via het hoofd van Wierts kwam de bal bij Bergman, die een hard schot op het doel loste; Wille hield het harde schot uitstekend. Een snelle doorbraak van Drok werd door dezen speler zelf besloten met een goed schot, dat Fer- werda niet kon houden (02). Wille verliet wegens een blessure het veld; hij werd vervangen door Bruis van D.W.S.. De Amsterdammers kregen hierna de gelegen heid hun eerste doelpunt te scoren. Zij kregen een penalty toegewezen, die door Westphal evenwel - zóó slordig werd genomen, dat de bal naast het doel ging. Direct daarop trok het Nederlandsch elftal weder om ten aanval, waarbij De Harder den bal voor het Amsterdamsche doel plaatste; Vente stond klaar om het leder in het doel te koppen (03). Aan den anderen kant trachtte Bergman een doelpunt te forceeren, doch keeper Bruis hield het harde schot uitstekend uit 2ijn doel. Nog voor de rust werd een doorbraak van Vente besloten met een goed schot van Drager, zoodat het Nederlandsch elftal een véiligen 40 voor sprong had weten te verkrijgen. Na de rust probeerden de Amsterdammers het met een eenigszins gewijzigde opstelling, hetgeen aanvankelijk wel een kleine verbetering opleverde. Zij forceerden eenigen doorbraken, welke evenwel niet gevaarlijk genoeg waren, zoodat keeper Bruis zijn doel toch nog voor een doorboring wist te be hoeden. - Spoedig had het Nederlandsch elftal weer het beste van het spel. De Harder kreeg in een gun stige positie het leder toegespeeld, waarna hij on gehinderd onhoudbaar voor keeper Ferwerda het vijfde doelpunt kon scoren (05). Vele snelle en aantrekkelijke aanvallen werden daarna ondernomen op het Nederlandsche doel, doch er werden vele opgelegde kansen gemist. Slechts toen Westphal het alleen probeerde had hij succes. Onhoudbaar voor keeper Bruis verdween de bal in het Nederlandsche doel (15). Nog steeds vormde de aanvalslinie van het Ne derlandsch elftal een goed geheel, waarbij de snelle vleugels voor verrassende en fraaie momen ten zorgden. Een snelle doorbraak van Drager bracht het leder bij Drok, die daarop Vente in de gelegen heid stelde, te scoren (16). Bij een aanval, opgezet door De Harder, kwam de bal via Vente bij Drager, die met een hard schot in den linker bovenhoek van het doel keeper Fer werda passeerde (17). Weer volgde een mooie aanval; De Harder bracht snel den ba! naar voren om vervolgens Vente in de gelegenheid te stellen te scoren. Deze stond evenwel niet voldoende vrij; hij gaf den bal over aan drok, die met weinig moeite inschoot (18). Doordat Wilders bij een aanval der Amsterdam mers binnen het strafschopgebied den bal met zijn handen aanraakte, werd een penalty toegekend, die door Bergman in een doelpunt werd omgezet (2-8). Nog steeds bleven de gasten het beste van het spel in handen houden. Drok trok alleen op het Amsterdamsche doel af; hij scoorde op fraaie wijze het negende doelpunt, zonder dat de verdediging er aan te pas kwam (29). Tenslotte kreeg het publiek nog zijn zin, doordat Drok ook nog den tienden goal voor zijn rekening nam, waarom luid werd geroepen. Dank zij het uitstekende werk van De Harder, die dezen aan val inleidde, belandde de bal over de geheele breedte van het veld bij Drager, die daarop Drok in de gelegenheid stelde, het tiende doelpunt te scoren (2-10). Tot het einde bleef het Nederlandsch elftal ab soluut in de meerderheid, zoodat het dezen laat sten wedstrijd in het liefdadigheidstournooi met overtuigende cijfers won. DE NEDERLANDSCHE VOETBAL BOND. Installatie van het bestuur. In oen bijeenkomst op het departement van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen te 's-Gra- venhage, die Woensdagmiddag heeft plaats ge had. heeft Mr. J. J. P. C. van Kuyk. voorzitter van de Nationale Stichting tot bevordering van de Lichamelijke Opvoeding, het nieuwe bestuur geïnstalleerd van den Ned. Voetbalbond, tot het oprichten waarvan kort geleden besloten werd door den Ned. Voetbalbond, de R.-K. Voetbal Federatie, den Ned. Arbeiders Sportbond, den Ned. Christ. Voetbalbond en de Ned. Voetbal Federatie. Mr. Van Kuyk herinnerde fh zijn inleidings woord aan de groote beteekems, welke aan de op richting van den Ned. Voetbalbond gehecht moet worden als nationale poging om te komen tot een eenheid. Daarmede hebben de vertegenwoordigers van de voorheen bestaande voetbalbonden blijk gegeven, het teeken van den tijd te verstaan. In ons vaderland worden momenteel veel pogingen gedaan, tot eenheid op verschillend gebied te komen en meestal met succes. De voetbalsport mag zich wei zeer bijzonder In de publieke be langstelling verheugen: mede daarom ls het van belang, dat de pogingen, de bestaande verschil len te overbruggen, succes hebben gehad. Er is hiermede baanbrekend werk verricht, dat reeds aanstonds tot navolging heeft geleid, lettende op de vele verzoeken, welke de stichting hebben be reikt om ook op ander gebied van lichamelijke opvoeding en sport haar bemiddeling tot concen tratie te verleenen. Aan deze verzoeken kan de stichting thans, nu de voetbalconcentratie een feit is geworden, met des te meer vertrouwen gehoor geven. ..Immers misschien komen bij de voetbalsport de bestaande verschillen wel het sterkste tot uiting. In de conclusies, welke als grondslag voor de samensmelting van de voet balbonden hebben gediend, vormt het streven naar bevordering van de lichamelijke opvoeding van het geheele Nederlandsche volk wel een der be'angrijkste punten. Daartoe zal de nieuwe Voet balbond, door aanvaarding dezer conclusies, niet onbelangrijk het zijne kunnen bijdragen." Spreker verwachtte, dat de N.V.B zijn roeping in dezen zal verstaan ook dan, wanneer te zijner tijd van overheidszijde een beroep op hem gedaan mocht worden. Het nieuwe bestuur staat aan het begin van een periode van intensen arbeid, maar zijn leden, die allen hun sporen op voetbalgebied reeds hebben verworven, zijn een waarborg voor een eensgezind streven, de moeilijkheden, welke zich nog zullen voordoen te ondervangen op de zelfde loyale wijze, als zij thans tot de vorming van een eenheid hebben medegewerkt. Indien hierbij een beroep op de stichting wordt gedaan, zal men haar te allen tijde bereid vinden, den N.V.B met raad en daad bij te staan. Met be langstelling zal de stichting de verdere ontwik keling volgen. Met een woord van erkentelijkheid voor het wederzijdsche begrijpen bij de dikwijls moeilijke besprekingen in den raad van voorbereiding en met de beste wenschen voor een voorspoedigen opbloei van den nieuwen Voetbalbond, verklaarde Mr. Van Kuyk het bestuur van den Ned. Voetbal bond geïnstalleerd. Namens alle aanwezigen werd aan Mr. Van Kuyk dank gebracht voor zijn voortreffelijke lei ding bij de totstandkoming van de nieuwe orga nisatie; er werd loyale medewerking toegezegd. LAWNTENNTS HAARLEMSCHE JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN Woensdag zijn de tenniswedstrijden om de Haar- lemsche Jeugdkampioenschappen geëindigd. De voorzitter van de H. L. T. C.. de heer P. de Graaf, memoreerde bij de prijsuitreiking het prettige en sportieve verloop van dit tournament, mede dank zij de leiding van den heer H. Th. Ruys. De prijzen bestonden ditmaal uit medailles, waardoor een batig saldo was ontstaan, dat aan het Nationaal Steunfonds geschonken zal worden. Aan de winnaars van het heerenenkelspel 16 jaar, heerenenkelspel 1718 jaar cn damesenkelspel werden de daarvoor door den K.N.L.T.B. beschik baar gestelde herinneringsplaquettes uitgereikt. De Rhodius-beker werd ook dit jaar. evenals in 1939, gewonnen door Kuiper, die als kampioen in de afdeelïng 1718 jaar ook van F. Viëtor won, de kampioen in de afdeeling 16 iaar. De umpireprijs werd uitgereikt aan L. Mac Neill. De laatste uitslagen zijn: Heerenenkelspel 16 jaar, halve eindstrijden: H. Schmidt van GelderR. Rahusen 79, 75, 75. W. ViëtorW. Helderman 62, 62. Eindstrijd: W. ViëtorH. Schmidt van Gelder 57, 63, 61. Heerenenkelspel 1718 jaar, eindstrijd: Kuiper H. v. Duinen Littel 62, 64. Rhodius-beker: KuiperW. Viëtor 62, 46, i3. Damesenkelspel, eindstrijd: mej. A. Krijnmej. I. Alofs 6—2, 6—2. Gemengddubbelspel. tweede ronde: mej. I. Alofs en W. Viëtormej. M. Vergeer en L. Mac Neill 63, 62. Halve eindstrijd: mej. I. Alofs en W. Viëtormej. T. Kraayeveld en B. Dieckman 64, 63. Mej. J. Komen en Kuipermej. V. v. Weezei en Ch. de Beaufort 63, 64. Eindstrijd: Mej. I. Alofs en W. Viëtormej. J. Komen en Kuiper 11_9, 79, 6—4. Heerendubbelspel 16 jaar, eindstrijd: R. Rahusen en TjakkesCh. de Beaufort en H. Schmidt van Gelder 8—6, 6—4. Heerendubbelspel 1718 jaar, eindstrijd: Kuiper en NoppenR. Rahusen en B. Dieckman 61, 36, -3. Damesdubbelspel, eindstrijd: Mej. I. Alofs en mej. H. Henning—mej. T. Kraayeveld en frl. R. v. d. Poll 3—6, 6—3, 7—5. HAARL CRICKETBOND. ROOD EN WIT B—ROOD EN WIT A. Rood en Wit B trok het eerst naar de wickets en scoorde 83 punten, waarvan W. Heijbroek 36. W. F. Honig 10 en E. Peereboom een goede 20 n.o. J. J. Peereboom 3 voor 33. A. Hamburger 1 voor 25. A. Noorderhaven 3 voor 20. J. de Breuk 1 voor 3. Rood en Wit A kwam tot 32. E. Koning was topscorer met 21 n.o. D. Dijleveld 5 voor 13 en W. Heijbroek 3 voor 6. HAARLEMC. C. WANDERERS. De Haarlem-Adspiranten scoorden 58 runs. J. Damiaans 11, A. Bouwes een uitstekende 26 n.o., J. C. Spiekerman 10. H. Roelofsen 1 voor 20. H. Nijhuis 3 voor 20. Hein Winter 2 voor 11 en Hans Winter 4 voor 5. De Wanderers sloten de innings op 71 voor 9. Hans Winter 19 H. Nijhuis 10, J. R. Meeuwen oord 19 n.o. D. Kost 4 voor 30. G. van Waard 3 voor 14. STAND TOT EN MET 31 JULI. Rood en Wit B 4 2 115 Rood en Wit A 3 2 0 1 4 C. C. Wanderers 4 12 14 Haarlem 3 0 12 1 ZWEMMEN DE NIEUWE STARTVOORSCHRIFTEN. De Technische Commissie van den K.N.Z.B. heeft een belangrijke wijziging gebracht in arti kel 22 van het wedstrijd- en kampioenschaps reglement dat de werkzaamheden der jury regelt. Voortaan zal de starter n.l. geen inlichtingen meer mogen geven aan de zwemmers omtrent den te zwemmen afstand, het nemen van keerpunten e.d., het voorstellen aan het publiek en het met name noemen van kampioenstitels en records, die een zwemmer of een zwemster bezitten. Dit behoort thans niet meer tot de competentie van den starter. Indien een vereeniging meent dat het sportieve cachet van de wedstrijden zal wor den verhoogd door het vermelden van titel en records, dan kan dit geschieden door vermelding in het wedstrijdprogramma of door middel van een speciaal met den omroep van het programma belasten spreker. De starter heeft dus voorlaan alleen de geheele controle over de deelnemers tot het startsignaal is gegeven, Voorts heeft de T.C. bepaald, dat tijdopnemers ook moeten toezien, dat de wedstrijdbepalingen goed worden nageleefd. Dit betreft voornamelijk het te vlug aflossen bij estafettes, het onjuist keeren en aantikken, zoomede het onjuist uitvoe ren van de zwemslagen. Zoodra zij een overtre ding bemerken moeten zij deze melden bij den voorzitter-kamprechter. HONKBAL Het Competitieprogramma. Het competitie-programma voor het komende week-einde luidt als volgt: Zaterdag: le klasse: A.F.C.—Blauw Wit. 2e klasse: R.C.H.—O.V.V.O. Ajax IIT.H.B. 3e tyasse: H.C.K. IIE.D.O. HL Zondag: le klasse; Haarlem—"V.V.GA E.D.O.Ajax. 2e klasse: SchotenWatergraafsmeer. E.H.S.Quick. H.H.C. n—E.D.O. n. 3e klasse: SpaarnevogelsR.C.H. n. E.D.O. IVHercules. R.C.H. IIICeleritas. Het merkwaardige feit doet zich voor, dat V.V.G.A. met vier punten uit vier gespeelde wed strijden, theoretisch nog de grootste concurrente van Haarlem is, dat fier aan den kop gaat met zestien punten uit acht wedstrijden. Ongeslagen dus! Dit is het gevolg van het zeldzame verloop van de competitie, waardoor deze tegenstanders nog niet tegen elkaar in het veld kwamen. Dit wordt dus het eerste treffen tusschen het van het kampioenschap vrijwel zekere Haarlem en het theoretisch nog kanshebbende V.V.G.A. De laatste zal die kans stellig flink verdedigen en als de Haarlemmers de concurrentie niet serieus nemen, dan zou hun eerste nederlaag wel eens kunnen komen. Het nationale wielerkampioenschap op den wegEr waren steeds moeilijkheden met het parcours Over stayers en gangmakers Onze tennisspeelsters raken achterop De H. V. B. krijgt meer elftallen Matige prestaties bij de studenten-athletiekwedstrijden. Rde Mon, de werper van „Haarlem". Aan slag zijn Lammers; Meenhorst, Bouman a. nog altijd goed voor een of meer honkslagen en als de eerste of de tweede in goeden vorm werpt, dan komt de Haarlem-slagformatie er in evenredigheid niet aan te pas. Het geldt dus aan pakken voor De Mon c.s.: winnen zij. dan kan niemand hun totaal meer passeeren en kan een overwinning tegen Ajax op 11 Augustus a.s. den kampioenstitel brengen. Zeker, net kan ook nog eerder gebeuren. Dan zou E.D.O. den komenden wedstrijd van Ajax moeten verliezen en V.V.G.A. op 8 Augustus dien tegen Blauw Wit, doch zoover zien wij net niet komen. Schijvenaar is de laatste wedstrijden in een te goeden vorm. dan dat wij aan een over winning zouden twijfelen. Schoten en Quick, de nieuwe kampioenen, spe len beide in Haarlem. Schoten ontvangt Water graafsmeer en wint zeker. Quick is te gast bij E.H.S. Het wielrennen op den weg werd in ons land tot dusverre altijd stiefmoederlijk bedeeld, want door allerlei verbodsbepalingen werd dit onderdeel van de wielersport beperkt tot een bescheiden aantal criteria en plaatselijke wedstrijden over een gesloten parcours, hoofdzakelijk in het Zuiden des lands. De „ronde van Chaam" en dergelijke krachtmetingen konden dan ook in de verste verte niet vergeleken worden met de groote wegwedstrijden in Duitsch- land, Frankrijk, België, Italië en zelfs Zwitserland. Zoowel in 1925 als in 1938, toen Nederland de wereldkampioenschappen organiseerde, had men de grootste moeite om de vrije beschikking te krijgen over een parcours, dat eenigennate aan de gestelde eischen voldeed. Te Hoogerheide waren destijds de wegen te smal, waardoor onder meer de eindspurt der amateurs, die in een groot peloton in de nabij heid van de finish kwamen, mislukte. De renners, die aan den buitenkant reden, slipten in het mulle zand en verspeelden zoodoende hun kansen. In 1938 had de strijd op het circuit van Valkenburg plaats en men zal zich herinneren, hoe 't herhaalde optor nen tegen den Cauberg de krachten der renners sloopte. De amateurs moesten 16 maal dit formi dabele obstakels nemen, de professionals, die 260 K.M. hadden te rijden, zwoegden 26 keer de steile hoogte op. In beide categorieën wist slechts een vijf tal deelnemers de finish te bereiken en alleen de Zwitsers vermochten zich volledig te handhaven. De Italiaansche ploeg met sterren als Bartali en Bini moest in haar geheel opgeven, evenals de meeste andere landen-teams en als er ooit een regenboog trui ten volle verdiend werd, dan was het wel op dit veel te zware parcours. Knecht (Zwitserland) bij de amateurs en de Belg Kint bij de beroepsren ners leverden dan ook een buitengewone prestatie, evenals trouwens onze landgenoot Van Nek, die de 260 K.M. uit reed. De Cauberg kwam daarna door het fiasco van de nationale kampioenschappen in discrediet en men ging weer zoeken naar een ander parcours, waar voor de autoriteiten toestemming wilden verleenen Inmiddels had vorig jaar op het nieuwe circuit van Zandvoort een wielereriterium plaats gehad, dat weliswaar maar matige resultaten opleverde, doch waarbij toch bleek, dat de wegbreedte ruim voldoen de was. Het was echter zaak om de lengte van elke ronde, die slechts drie kilometer bedroeg, te ver- grooten en thans schijnt men daarin, door een ver legging van het traject de oplossing te hebben ge vonden. Zoo zal dan Zondag 18 Augustus het nationale wegkampioenschap over een circuit met een omtrek van 14 Kilometer worden verreden. Amateurs, on- afhankelijken en professionals zullen dan allen 12 ronden moeten rijden, wat een afstand beteekent van circa 165 K.M. Hun weg voert hen mede over den Boulevard en een gedeelte van den Zeeweg, zoodat het parcours voldoende eischen stelt aan de capaciteiten der deelnemers. Dat er door de renners achter groote motoren dikwijls hooge snelheden worden gereden, is bekend en niet zelden worden er rondjes gedraaid, die een tempo van 80 K.M. per uur beteekenen. De stayer trapt achter zijn gangmaker oogenschijnlijk zoo ge makkelijk, dat men zich niet steeds kan realisecren, hoe hard het inderdaad wel gaat. Een duidelijk beeld van die snelheid kregen de toeschouwers, die vo rige week Donderdag bij de finale om het natio nale stayers-kampioenschap in het Stadion aanwezig waren. Schulte deed een aanval op Wals, die on middellijk versnelde, doch door het extra-aanzet ten brak zijn ketting. Dat gebeurde in de bocht voor de staantribune en daar een baanfiets geen remmen heeft, moest Wals zijn rijwiel uit laten loopen. Hij free-wheelde dus noodgedwongen, maar zijn tempo was zoo hoog, dat hij, natuurlijk zonder motor, drie kwart-baan, dat is 375 Meter, voortstoof, aleer een van zijn helpers, als een Osendarp rennend, er tn slaagde hem bij te houden en hem tot staan w brengen. Hoezeer echter het succes van een stayer afhan kelijk is van het doorzicht en de oplettendheid van zijn gangmaker, kwam in deze race duidelijk tot uiting. Terwijl Bustraan, te veel vertrouwende op de kracht van Schulte, te snel achtereen tot den aanval overging en het tempo te hoog opvoerde, zonder zich voldoende van het volgen door zijn poulain te vergewissen, waardoor deze telkens weer „los" raakte, hield Van der Bom zorgvuldig reke ning met de capaciteiten van Zwartepoorte. Toen laatstgenoemde eenmaal den kop had veroverd, ver genoegde de gangmaker zich er mede, deze positie te handhaven zonder tot ongemotiveerde en veel krachtsinspanning eischende aanvallen over te gaan. De aard van een volk heeft ongetwijfeld veel in vloed op de spelopvatting en de natuurlijke be kwaamheid in de onderscheidene takken van sport. De Finnen zijn meesters in het hardloopen op den langen afstand; in het gewichtheffen en de „veld- nummers" van de lichte athletiek, zooals het ko gelslingeren en -stooten zijn de Duitschers moeilijk te verslaan, terwijl de Amerikanen op tennisge bied een groote naam hebben veroverd. Ons land kan prat gaan op de suprematie in de wielersprint en bij het jollen-zeilen; onze zwem- 'sters zijn met de Deensche meisjes de sterkste zwemsters ter wereld. Merkwaardig is het nochtans, dat een tak van sport, die in ons land zoo druk wordt beoefend, slechts zelden een speler van internationale klasse heeft opgeleverd. Ons lawn-tennis heeft kunnen wij zen op een Diemer Kool, een Van Lennep en een Timmer, maar tot den allerhoogsten top heeft ook dit drietal het nooit gebracht. Bepaald bedroevend is het echter met ons dames tennis gesteld; sinds de dagen van Kea Bouman heeft feitelijk niemand in het internationaal milieu successen van beteekenis bereikt. Mej. Rollin Couquerque veroverde onlangs voor de negende maal den nationalen titel in het enkelspel en nog steeds is er geen opvolgster, die in tactiek en vaar digheid voor wedstrijdspel met haar kan worden vergeleken. Vrijwel alle tennisspeelsters missen het initiatief om de tegenstandster een bepaalde speelwijze op te dringen; zij blijven bijna zonder uitzondering op de base-line en elke partij verloopt volgens het zelfde schema en in een te laag tempo. Het moet toch mogelijk zijn, dat hierin eens grondig veran dering wordt gebracht, want anders komen onze dames bij hervatting van het internationaal con tact wel heel erg achteraan. De samensmelting van de diverse voetbalbonden in Nederland tot één geheel zal ook voor den Haar- lemschen Voetbalbond niet zonder gevolgen blijven. Het is duidelijk, dat nu de clubs van het diocees Haarlem in den H.V.B. zullen worden opgenomen, het aantal elftallen aanmerkelijk zal stijgen. Naar men ons van bestuurszijde mededeelde, schat men de toename van dit aantal teams op ongeveer zeventig, wat natuurlijk een uitbreiding van de competitie-afdeelingen met zich meebrengt. Het diocees Haarlem omvatte ook de clubs van Lisse en Zaandam, doch het is niet waarschijnlijk, dat het door den H.V.B. bestreken rayon zal worden ver groot. Intusschen zal de scheidsrechters-commissie alle zeilen moeten bijzetten om den reeds vastge- stelden aanvangsdatum van het seizoen, dat is 15 September, over een voldoend aantal behoorlijk ge schoolde arbiters te kunnen beschikken. Vorige week zijn te Utrecht de studenten-athle- tiekkampioenschappen gehouden, waarvoor 43 deelnemers aan den start kwamen. Men is geneigd dit aantal als poover te betitelen, doch als men zich herinnert, dat nog niet zoovele jaren geleden nauwelijks een student belangstelling voor athle tiek toonde die is wel zeer scherpe tegenstelling tot het buitenland mag meh over dezen vooruit gang toch niet al te ontevreden zijn. De resultaten waren op enkele uitzonderingen na niet daverend, zooals de volgende cijfers bewijzen: Jansen (Utrecht) won de 800 Meter in 2 min. 15.9 sec. Ter vergelijking diene, dat op de Olympische Spelen 1928 te Amsterdam deze afstand door de Duitsche Frauw Radtke reeds in 2 min. 16.8 sec. werd afgelegd. Berkhouwer (Amsterdam) deed 4 min. 39.8 sec. over de 1500 Meter (wereldrecord 3.47.8). Kamp (Leiden) liep de 400 Meter in 54,3 sec., wat nog zoo erg slecht niet is, maar feitelijk waren het alleen de leden van Vlug en Lenig, die behoorlijke prestaties lieten zien. Mulder won de 100 M. in 11.5 en de 200 M. in 23.3 sec. Vermelding ver dient voorts de 53.98 Meter met de speer door Pley, de hinkstapsprong van 12.26 M. en de 6.55 M. ver springen, beiden door Obbink (Utrecht). Boven: In de steenfabrieken komt men handen tekort. Typisch zijn wagens, die de vormen met steenen vervoeren. Links: Waar men voor den wederopbouw werkt. In onafzienbare rijen liggen de steenen in de groote Nederlandsche steenfabrieken gereed, om naar de plaatsen getransporteerd te worden, waar ze nuttig voor het herstel van geleden schade zijn. ZEILEN DE FLEVO-RACE. Deze tweedaagsche lange-afstandwedstrijden, welke 6 en 7 Augustus op het IJselmeer worden ge organiseerd door de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeni- ging, beloven een mooi succes te worden. Nu het voorloopig uit is met de groote zeilwed strijden, is de Flevo-race de eenige mogelijke ver vanging; het is daarom toe te juichen, dat de Ko ninklijke deze wedstrijden ook voor grootere jachten heeft opengesteld en dat een groot deel van de krui- serjachten. die in de vaart zijn, hebben ingeschre ven. Zoo komen in de klasse van groote en middel- groote kruisers ook eenige Rotterdamsche jachten uit. Aardig is de goede bezetting in de klasse van kleine kruisers, waarvoor de Flevo-race oorspron kelijk bedoeld was en die ook zullen zeilen volgens de voorgiftregeling van de Royal Ocean Racing Club. Maar de grootste klasse is die der draken. Twaalf van deze snelle zeewaardige jachten zullen den strijd aanbinden. Van de kleine platbodems zullen ditmaal maar drie dezen langen wedstrijd mee maken. Nieuw is de klasse van visschersschepen, open voor botters, hoogaartsen, schokkers e. d., die als pleiziervaartuigen in gebruik zijn. Het IJselmeer is nog steeds een ideaal zeilwater voor flinke schepen en zeilers. De mogelijkheid voor het aanwijzen van wedstrijdbanen is dank zij de goede betonning zeer groot. De Koninklijke heeft een zestiental bannen aangegeven, die in lengte varieeren tusschen 23 en 55 zeemijlen. Acht van deze banen zijn voor den eersten dag bestemd; dan zal bij Muiden worden afgevaren; de aankomst is te Enkhuizen. De andere acht zijn voor den tweeden dag; dan wordt in omgekeerde lich ting gevaren. Het zal bijna bij alle windrichtingen mogelijk zijn een flink stuk van de baan in den wind af te leggen. In de afdeeling Kruiserjachten III heeft o.a. in geschreven C. H. Kaars Sijpestein te Haarlem met „Haai"; in de afdeeling Draakjachten P. Schoen te Haarlem met „Leliana". WATERPOLO. VRIJDAGAVOND D.W.R.—H.P.C. Vrijdagavond 8.15 uur wordt in de gemeente lijke zweminrichting aan de Houtvaart te Haar lem de competitiewedstrijd D.W.R.—H.P.C. ge speeld. De uitwedstrijd in Heemstede werd door D.W.R. met 21 gewonnen. Voor deze nederlaag zal H.P.C. zeker revanche willen nemen, zoodat een spannende strijd tegemoet gezien kan wor den. UITSI 'GEN. Heeren: H.P.C. IllD «V.R. II (DAMES) Haarlem II—H.Z.V. (HEEREN) Haarlem IIIH.Z.V. 70 Haarlem-adsp.V.Z.V.-adsp. 61 2—2 5—0 TUMMFN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HA ARL. DAMCLUB. P. J. van Dartelen hoofdklasse clubkampioen. De wedstrijd om het clubkampioenschap 1939/ 1940 der Haarlemsche Damclub had een spannend verloop. De titel werd ook dit jaar gewonnen door P. J. van Dartelen, die behalve op den titel van hoofd klasse-kampioen van Haarlem en omstreken, dus nok beslag legde op het hoofdklasse clubkampioen schap der Haarlemsche Damclub. De beide debutanten Miedema en Tnlenaars ver overden zich een plaats aan de kopborden. Naar de eerste klasse degradeerden M. van Leeuwen en G. Bakker, die het vereischte moyenne (0.65) niet bereikten.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8