Bonnen Gewichtig! AGENDA. WOENSDAG 7 AUGUSTU S 1940 HAASEEM'S D'AGBGA"D 2 Haarlemsche Kantonrechter „Vliegende visschen Vliegende visschen in het Spaarne! Wie zou dat ooit gelooven? In ieder geval, het werd beweerd van morgen voor het Haarlemsche Kantongerecht. Er was een visscher, die het Spaarne iets van zijn rijkdom poogde te ontnemen door er in te hengelen. „Het ging niet best met de vangst", zoo zei hij tot den rechter. „Totdat ik verderop de visschen boven water zag. Toen heb ik mijn schepnet genomen en ze daarmee gevangen". „Dat waren dan vliegende visschen", consta teerde de ambtenaar. Maar de bedoeling van den slimmen visscher om fcan te toonen dat hij met zijn schepnet niet in het %/ater was geweest en de viseh er als 't ware „af geroomd" had ging niet op. Hij wou dat natuurlijk too laten schijnen omdat het visschen met een schepnet in het Noorder Buiten Spaarne verboden is. Maar geen verstandig menseh zou er invliegen, in die vliegende visschen. En zoo ontkwam ook de visscher zijn straf niet. Overigens een heel milde straf: één gulden boetke. Want de ambtenaar kon zich voorstellen dat men graag een vischje verschalkt. En bovendien, de dertien gevangen vischjes waren aan het Spaarne weergegeven. Of ze nog vliegen? ORGELBESPELING. Er wordt een orgelbespeling gegeven in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem op Donderdag 8 Aug. 1940, des namiddags van 34 uur, door den heer Herman Nieland. Het programma luidt: 1. Konzert nr. 4 Hündel-de Lange. Allegro, Andante, Adagio, Allegro 2. Prélude, Fugue et Variations C. Franck 3. Fantasie over geestelijke liederen Herm. Nieland a. U bid ik aan o macht der liefde. b. Nader mijn God bij U. c. Neem Heer mijn beide handen d. Wat de toekomst brengen moge. 4. Introduction und Pas§acaglia Max Reger 5. Choralvorspiele: Max Reger a. Aus tiefer Not schrei ich zu dir. b. Jauchz, Erd', und Himmel juble. 6. Praeludium und Fuge iiber B-A-C-H Fr. Liszt. POST-AGENTSCHAP IN HAARLEM WEST? Wij vernemen, dat het bij het hoofdbestuur der Posterijen in onderzoek is, om op het Christiaan Huygenspleïn in Haarlem West een post-agentschap tc vestigen. Voor de bewoners van dit snel uitbrei dende stadskwartier, die daar al een paar maal om gevraagd hadden, zou dit stellig een uitkomst zijn. WITTE KRUIS BADHUIZEN TE HAARLEM. Baden in Juli 1940. 1648 2665 3112 2933 3765 Totaal 14123 le badhuis Koudenhorn 2e badhuis Leidscheplein 3e badhuis Schotersingel 4e badhuis Hofdijkplein 5e badhuis v. Egmondstraat Meisje van duo gevallen. Droevig ongeluk te Den Haag. Om half vijf Dinsdagmiddag is op het kruis punt RijswijkschewegWaldorpslraat te Den Haag een ernstig verkeersongeluk gebeurd. De 38-jarige J. G. reed per rijwiel met zijn vijfjarig dochtertje op de duo, J;oen hij op genoemd kruispunt; onverwachts moest remmen voor een auto. Het rijwiel slipte, ten gevolge waarvan het kind van de duo viel en tegen de str'aatitéenen sloeg. Het meisje kreeg een sche- delbasisfractuur en was vrijwel op slag dood. Het lijkje is overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. die thans geldig zijn BROOD Bons SI tot en met 90 (broodbonboekje) Geldig: Tot en met S Aug. Boris 91 tot en met 100 (broodbonboekje) Geldig: Van 5 Aug. tol en met 11 Aug. Recht gevend op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood. KOFFIE OF THEE Bon 53 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 30 Augustus Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon 66 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 30 Aug. Recht gevend op: 1 K.G. suiker. MEELWAREN Bon 90 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 9 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeél of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. GRUTTERSWAREN Bon 95 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijste- meel. Bon 100 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram havermout, of havervlokken, o] gort, of grutten. Bon 105 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram maïzena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 110 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. BOTER EN VETTEN Bon 01 tot en mei 04 van de Boterkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond boter. Bon 01 en 02 van de Vetkaart. Geldig tot en viel 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond margarine, ge smolten vet (indien voorradig) of boter Bon 03 en 04 van de Vetkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond boter met een reductie van 10 cent per half pond. PETROLEUM (alleen voor hen, die uitsluitend op pclro- leum kunnen koken). Zegel Periode 3" Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 2 Liter. Zuid-Kcnnenierlami als vacantie- oord. Een beknopte gids. Gedwongen door de tijdsomstandigheden heeft de Bond voor Vreemdelingenverkeer voor Zuid- Kennemerland de uitgave van den reeds ontwor pen Verkeersgids voor Zuid-Kennemerland in Mei jj. moeten opgeven. In plaats daarvan heeft de'ze organisatie be sloten tot de uitgave van een geïllustreerd vouw blad. getiteld: „Zuid-Kennemerland als Vacantie- oord". Deze folder, samengesteld door den directeur van dezen Bond, den heer C. S. Th. van Gink, is verlucht met een aantal fraaie penteekeningen van de hand van den heer H. J. Wesseling. Deze combinatie van woord en beeld heeft het mogelijk gemaakt binnen het kader van de be knoptheid van een vouwblad toch een overzichte lijk beeld te geven van het vele schoons, dat er in Zuid-Kennemerland valt te genieten voor vacan- tiegangers. In het vouwblad is een zich over twee bladzijden uitstrekkende, duidelijke wegenkaart van het Ge west Zuid-Kennemerland opgenomen, aan de hand waarvan de fietsers en wandelaars zich ge makkelijk oriënteeren kunnen omtrent de vele verkeerswegen van verschillend type. Ook zijn een 15-tal wandel- en fiets-tochtjes in dit vouw blad opgenomen. Het vouwblad is gratis verkrijgbaar aan het Bureau van den Bond voor Vreemdelingenverkeer voor Zuid-Kennemerland, Stationsplein 1, zoo mede bij de verschillende verkeersbureaux In en buiten Zuid-Kennemerland. Tevens is op aanvraag gratis van 12 dezer af een lijst verkrijgbaar van de in Zuid-Kennemer- landsche gemeenten bestaande hotels, café-res taurants en uitspanningen. Zoodra de tijdsomstandigheden het toelaten zal de Bond voor Vreemdelingenverkeer voor Zuid- Kennemerland overgaan tot de uitgave van den uitgebreiden Verkeersgids voor dat gewest. De Nederlandsche Circus Revue. 15 Augustus openingsvoorstelling te Haarlem. Nu eens ter aangename afwisseling van den stroom van berichten, die ons in deze dagen de wijze voorhoofden doen rimpelen nieuws van. meer op beurenden aard: Donderdag 15 dezer zal de Neder- landsche Circus Revue haar eerste voorstelling in Nederland geven op het terrein voor het Paviljoen in Den Hout. De wagens zijn al onderweg en het terrein wordt afgezet, zoodat we over eenige dagen het circus zullen zien verrijzen en Haarlem de pri meur ontvangt van de eerste gala-voorstelling van een nieuw Nederlandsch circus met een non-stop programma. Dat is nu in een paar woorden gemakkelijk neer geschreven, maar iedereen begrijpt, dat het creëeren van een circus in een tijd als dezen een nu niet zoo heel gemakkelijke onderneming is. In het voorjaar hebben we er al over geschreven en toen reeds varen er moeilijkheden, omdat de tijdsomstandig heden den aanvoer van allerlei materiaal vertraag den. Maar vergeleken bij wat de laatste maanden aan bezwaren opleverden waren dat slechts onbe duidende tegenvallertjes. Wat de weken na half Mei aan zorgen en moeiten brachtenmen moet er de heeren'Van Leeuwen en Giessen maar liever niet over spreken. Ook al niet, omdat een circus directeur nu eenmaal van nature een doorzetter met een optimistischen kijk op het leven is, voor wien het spreekwoord, dat achter de wolken toch altijd de zon schijnt, geen doode letter is. Men heeft op Zuid Schalkwijk, de plaats, waar de Nederlandsche Circus Revue haar terrein en gebouwen heeft, niet bij de pakken neergezeten en den moed gehad, in een tijd, waarin veel helaas verwoest en vernield werd, aan iets nieuws te bouwen en dat nieuws is dezer dagen in de wagens gepakt en wacht nu'aan de grens van het bebouwde gedeelte van Haarlem tot het oogënblik, waarop het terrein, waarop de eerste voorstelling zal worden gegeven, gereed is voor den opbouw. Een nieuw circus dus. Met nieuwe opvattingen, die intusschen teruggrijpen naar den goeden tijd, toen een circus-voorstelling nog iets anders was dan een serie nummers zonder veel samenhang. De ro mantiek van het oude circus moet herleven, de romantiek van de pantomime, van het ballet, die de onderdeelen verbinden tot het boeiende geheel, dat eenmaal een circusvoorstelling dien eigen aard en die bijzondere bekoring verleende. Circus en revue vereenigd: dat is de opgave, die de „Nederlandsche Circus Revue" zich gesteld heeft. Ring en tooneel, beide zullen ze bespeeld worden en wel in non stop-tempo, zoodat de bezoeker nauwelijks beko men is van wat hij in de manege heeft gezien, of de Bühne komt zijn aandacht vragen. Aandacht waarvoor? Nog even geduld. Nog een weekje. Dan staat de zaak. Dan komt de generale repetitie. Dan de gala-openingsvoorstelling, de eerste, naar we vertrouwen, van een gansche reeks voorstellingen, waarin het succes maandenlange voorbereiding, zorgen en bezwaren moge vergoeden: MARKT WOERDEN. Woensdag aangevoerd 365 partijen kaas. Met rïjksmerk le kw. f 36 af 38.50. Met rijksmerk 2e kw. f 33 a f 35. Handel matig. DR. A. A. HAIGHTON De persdienst van de N. S. N. A. P., leider ma joor Kruyt, deelt mede. dat zijn bericht omtrent het toetreden van dr. Alfred A. Haighton tot de N. S. N. A. P. juist is geweest, hetgeen voor belang stellenden met bewijzen te staven is. Dr. Haighton is inmiddels echter weer naar nationaal front te ruggekeerd. (ANP) P. J. M. VAN TETERING 60 JAAR Vandaag is de heer P. J. M. van Tetering, eige naar van het Wijnhuis „De Guide Druyf" aan de Groote Markt te Haarlem, zestig jaar. Toen wij daarop de vorige week de aandacht vestigden, werd er tevens bij medegedeeld, dat hij op dezen gedenkdag niet thuis zou zijn. De heer Van Tete ring heeft zich inderdaad vanmorgen vroeg met zijn echtgenoote buiten de stad begeven. Dit heeft echter eenige ingezetenen niet kunnen weerhouden, van hun belangstelling te doen blijken door een bloemstuk te zenden. Anti-Britsche beweging in Japan neemt in omvang toe. Betoogingen in de groote steden. TOKIO 7 Augustus (D. N. B.) De anti-Britsche beweging in geheel Japan neemt een nauwelijks te verwachten omvang aan. Ook voor Woensdag zijn in de meest verschillende steden en organisa ties betoogingen aangekondigd en resoluties inge diend. Behalve Tokio, Kobe, Osaka, Sjimonoseki en aandere steden in Japan hebben ook Hirosjima en Koekoeoka een beslist standpunt bepaald tegen de arrestatie der Japanners. Tegelijkertijd werden resoluties gezonden aan den Premier, den minister van Oorlog en dien van Buitenlandsche Zaken. De Tokio Asahï Sjimboen meldt, dat de Britsche honoraire consul in Sjomonoseki is afgetreden en tegelijkertijd de door hem geleide handelsmaat schappij zal ontbinden. In Tokio is een nieuwe „anti-Britsche vereeniging der burgers van Tokio" gevormd, waarvan alle gemeenteraadsleden der stad lid zijn. Alle in Tokio ontvangen resoluties eischen de onmiddellijke vrijlating van de gearresteerde Japanners en de opheffing van den Britschen in vloed uit Oost-Azië. De nationalistische vereeni ging Meirinkai, die hoofdzakelijk bestaat uit vroe gere officieren onder leiding van generaal Tanaka, heeft besloten aan leden van hel kabinet, van den generalen staf van het leger en den staf van de marine, benevens aan diplomatieke vertegenwoor digingen eischen te overhandigen betreffende afweer van Britsche represailles. Vijf tlooden bij ongeluk in machine fabriek te Triest. TRIEST, 7 Augustus. (D.N.B.) In een machi nefabriek te Triest heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan, dat 5 dooden en 1 zwaargewonde heeft geëischt. In de gieterij ontplofte het veiligheidsven tiel van een smeltoven, zoodat het witgloeiende, vloeibare ruwe ijzer uit den oven spatte en de in de nabijheid werkende arbeiders zoo zwaaF ver wondde, dat zij kort daarop overleden. De toestand van het zesde slachtoffer is hopeloos. Autobus met Volkenbonds- amhtenaren verongelukt. GENèVE, 7 Augustus. (D.N.B.) Uit Grenoble wordt gemeld, dat in de nabijheid van de stad een autobus verongelukt is, die ongeveer veertig amb tenaren van den Volkenbond vervoerde. De inzit tenden, leden van de economische en financieele afdeëling van den Volkenbond, die naar de Ver- eenigde Staten wilden vertrekken, waren op weg naar Lissabon, vanwaar de inscheping naar Ame rika zou plaats hebben. Twintig personen werden licht en drie anderen ernstig gewond. Engelsche voorraden aan levens middelen. NEW-YORK, 7 Augustus (D. N. B.). Met be trekking tot de Londensche berichten over straf fen op het verspillen van levensmiddelen schrijft de „New-York Daily News": De verordening is het eerste resultaat van de „snuffelaars" van Duff Cooper, die onder de scherpste critiek van de pers met hun werk voortgaan. Berichten uit Londen hebben onlangs aangetoond, dat de Engelsche voorraden aan levensmiddelen veel geringer zijn dan de regee ring toegeeft. De vooruitzichten op een aan vulling zijn met het oog op de verscherpte blok kade van Engeland niet rooskleurig. De minister van Scheepvaart Ronald Cross heeft bovendien toegegeven, dat al de tonnage gebruikt wordt voor munitie en vervanging van materiaal en dat er slechts weinig voor den invoer van levens middelen overblijft. Lieden, die braakliggende gronden niet in cultuur brengen, worden ge rechtelijk vervolgd en hotelvoorraden worden gedistribueerd. Ook de Engelsche groentenoogst zal in geen opzicht den invoer van vredestijd nabijkomen. Duitsche strooibiljetten vinden in Engeland gretig onthaal. NEW YORK. 7 Aug. (D.N.B.) De groote be langstelling van de Engelsche bevolking voor de strooibiljetten die Duitsche vliegtuigen boven verscheidene streken van Engeland hebben uit geworpen, schildert de correspondent van de „New York Times" die meldt, dat boeren en an dere kringen der bevolking van het Zuiden en Zuidwesten van Engeland alsmede van Wales in de stralen van de schijnwerpers heele wolken strooibiljetten zagen, waarvan zij zich meester maakten. De biljetten bevatten zooals bekend, uittreksels uit de jongste Rijksdagrede van Adolf Hitler. Tot in den namiddag van 2 Augustus waren de Engelsche regeeringskringen nog niet in het bezit van deze strooibiljetten en werd gepoogd deze door de politie en de luchtwacht te doen verzamelen. Iemand die een heel pak biljetten gevonden had, was begonnen ze te verkoopen. Al gemeen hoorde men de teleurstellende opmerking: Hitier heeft niet genoeg gestuurd, Men neemt aan, zoo besluit de correspondent, dat vele personen in afwachting van nieuwe biljetten, slapeloóze nachten zullen hebben. Zweedsche militairen krijgen meer verlof. STOCKHOLM, 7 Augustus. (D.N.B.) De mi nister van Defensie, Skoeld, heeft gisteren in den Rijksdag medegedeeld, dat de Verloven der opge roepenen thans in sneller tempo zullen worden ver leend. Men is voornemens vooral dien dienstplich tigen verlof te geven, die voor 9 April werden op geroepen.'Voor de eerste maal deelde de minister mede, dat de mobilisatie in Zweden in April en Mei practisch een algemeene mobilisatie der linietroe pen is geweest en dat zeszevende van den landstorm was gemobiliseerd. DE STRIJD IN LIBIë. ROME, 7 Augustus (D.N.B.) De bijzondere cor respondent van Stefani meldt, dat gisteren Itali- aansche bommenwerpers de havenwerken en vlieg velden van den vijand te Solium aan de Egyptische Middellandsche Zeekust met bommen hebben aan gevallen. Ook andere luchtbases werden bestookt. Een Italiaansch jachtvliegtuig had een ge vecht met een viermotorig Engelsch toestel, dat na een hardnekkigen strijd kon worden neerge schoten en in zee viel. De uit acht personen be staande Engelsche bemanning werd door een Ita liaansch oorlogsschip gered en gevangen genomen. WIJK AAN ZEE BADGASTEN MOETEN BETER VERDUISTEREN! Men verzoekt ons er op te wijzen, dat hoewel de inwoners de verduistering behoorlijk verzorgen, de badgasten vaak tegen de voorschriften zondigen. Men scherme de lampen dus goed af. CASTRICUM BRAND IN EEN GASHOUDER. Dinsdagmorgen te ongeveer 10 uur trachtte men, zooals wel meer gebeurt, met een laschapparaat een lek te dichten van een gashouder der gemeente lijke gasfabriek. Plotseling vatte het ontsnapte gas vlam. Dadelijk werden de vrijwillige brandweer en de brandweer te Alkmaar gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse wa ren en de vlammen met water en schuim aantastten. Daar men,-.onmiddellijk, na het uitbreken van den brand begonnen was met het overtappen van het aanwezige gas in,, den anderen gashouder, was het vuur spoedig bëdWongen. Er-ging ongeveer 200 M3. gas verloren. De materieele schade is zeer gering. HEEMSTEDE PERSONALIA. De heer F. A. Hanegraaf te Heemstede slaagde heden te Utrecht voor het examen Engelsch L.O. BLOEMENDAAL PERSONALIA. Mej. E. M. van Deth te Bloemendaal slaagde heden te Utrecht voor het examen Fransch M.O. A. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM 7 Augustus 1940 Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 249 vette kalveren le kw. 8088 c„ 2e kw. 7078 c„ 3e kw. 5866 c. per K.G. levendgewicht. 36 Nuchtere kal veren f 10f 17 per stuk. Overzicht: Vette kalveren flinke aanvoer, handel vlug, prijzen hooger. Nuchtere kalveren korte aan voer, handel vlug, met onveranderde prijzen. Miniatuur-zeilwedstrijden achter het watergordijn van de fontein bij het Van Hculzmonument te Amsterdam, of grootsteedsche jeugd met vacantia. IA reinigt v/iegensvlug wiet eer STOFZUIGER i/ar am GED.OUDEGRACHT 52 TEL 12762 HAARLEM ikuze uit 45 bekends merken. Ook in huurkoop (Adv. lngcz. Med,) in het voorjaar de inwendige organen, bloed en darmen zuiveren. VERSTOPPING, overtollig vet, aambeien, rheumatische pijnen doen ver- dwijnen, slakken en giftstoffen uit het lichaam verwijderen door een grondige kuur met Dr. Schieffer's Stoff- wisselingzout. De weldadige wer king is verrassend. Flaconfi.cs. Dubbele flacon 11.75 bij apotheker» en vakdrogl»ten (Adv. Ingez. Med.) Zwemmen te Haarlem. In de Gemeentelijke Zweminrichtingen zijn minder klanten dan verleden jaar. In het tijdvak 16-Juli1 Augs. 1940 zijn in de gem. zwem- en badinrichtingen te Haarlem 28296 baden genomen, verdeeld als volgt: Houtvaart Heeren Dames Tot. 1939: Abonnés 3822 3340 7162 7118 20 ets. baden 120 80 200 359 10 ets. baden 326 329 655 1099 Vereenigingsbaden 212 195 407 352 Schoolbaden 388 293 681 1220 Kostelooze baden 4544 4481 9025 8870 9412 8718 18130 19018 Delft Heeren Dames Tot. 1939: Abonnés 4430 4732 9162 10832 20 ets. baden 176 176 352 483 10 ets. baden 156 202 358 469 Vereenigingsbaden 81 Schoolbaden 46 248 294 1563 4808 5358 10166 13428 De verklaring van deze vermindering vergeleken bij het vorige jaar is natuurlijk, toe te schrijven aan het ongunstige weer, dat de tweede helft van Juli bijna voortdurend geheerscht heeft. KORFBAL. HAARLEMSCHE KORFBALBOND. Het nog resteerende programma luidt als volgt: 2e klasse: Meerlebosch 2T. H. B. 2, 9 Augustus, Lagere series: O. K. 5O. K. 6; A. Ready 2— Zwaluwen 2; T. H. B. 2S. V. 3, 12 Augustus. Na-competitie: O. K. aMeerlebosch a, 13 Aug. K. N. K. B. b: O. K. 2Haarlem 1, 19 Augustus, O. K. 2—S. V. 2, 20 Augustus. Standen lagere series: Afdeelïng a: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. O. K. 5 2 2 0 0 4 16— 2 A. Ready 2 2 1 0 1 2 5—13 T. H. B. 2 2 0 0 2 0 4—10 Afdeeling b: O. K. 6 2 2 0 0 4 6—1 Zwaluwen 2 2 10 12 4- S. V. 3 200204—6 JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING. De H. K. B. houdt zijn jaarvergadering zeer waar schijnlijk op Woensdag 28 Augustus. 484ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Woensdag 7 Augustus 1940 lste klasse 3de Ijjst Hooge Prijzen 20.000— 16880 200.— 11508 f 100.— 9270 15740 Prijzen van 20.— 1423 1542 1588 2205 2638 2732 2811 3151 3258 3789 3865 3895 5043 5064 5221 5801 6255 6443 6813 6861 6936 7200 7217 7265 7371 7790 7849 7875 7947 8102 8196 8467 8553 8648 9060 9180 9325 9364 9777 9850 9084 10091 10138 10155 10257, 10268 10549 11026 12133 12247 12332 13449 13821 14027 14036 14364 14613 15060 16091 16817 18370 18548 18581 18592 18594 18823 18.910 18959 19585 19605 20024 20028 20036 20113 20283 20542 20830 21084 21131 21256 21350 21461 21543 21802 21861 22406 22645 22778 22904 23271 23518 23578 23878 24160 24733 24828 Verbeteringen: le klasse, le lijst: 7642 m z. 7647; 20333 m z. 20323. le klasse, 2e lijst: 14963 m. z. 14936. WOENSDAG 7 AUGUSTUS. Rembrandt Theater.' „Van je familie moet je 't maar hebben". Op het tooneel de Ramblers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Sensatieproces Casilla", 2, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Harry Piel in „90 minuten opont houd", 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „De dag na de scheiding", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Kamermuziekavond 7.3C uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. DONDERDAG 8 AUGUSTUS. Groote Kerk: Orgelbespeling 89 uur. Begijnhofkapel: Opwekkingssunenkomst. Spr. J. A. Bruyn, 8 uur. Frans Hals Museum: Kamermuziekmiddag 2.3' uur. E'rans Hals Museum; Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 10—4 uur. Bioscopen des middags en des avonds.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2