Jlaatste "Bedekten ;1 ACENDA. Bonnen Mijnen voor Engelsche havens gelegd De verduistering BURGERLIJKE STAND nn\T> K IT n A 0 f? A u (JUSTUS '1940 H A A R L E M'S DAGBLAD O Een 80-jarige tweeling Nog vol goeden moed en levenslust. Een tachtigjarige tweeling, nog vol goeden moed en jeugdige levenslust: het is voorwaar geen alledaagsch geval. Gisteren was het twee tal samen broederlijk jarig, al hebben zij het feest niet samen gevierd. Want Barend, de ronde., glim-lachende gemoedelijke woont in Utrecht, terwijl Dirk in Woerden zit Och, het is alweer een heel afstandje en dan zie je elkaar niet zoo dikwijls. Daarom hebben de broers van Breemen elkaar reeds eenigen tijd geleden op een mooien Julidag geluk gewenscht en daarbij voor elkaar de hoop uitgesproken, dat zij nog \.ele verjaardagen mochten beleven. Dirk is getrouwd en is vader van 8 kinderen. Barend heeft nooit de vrouw van zijn gading kun nen vinden en is nog vrijgezel. Maar zijn humeur is er waarlijk niet minder om. Integendeel: hij glimlacht steeds en kan bijna niets met een ern stig gezicht zeggen. Hij zit vol met leuke kwink slagen. Achter zijn hand heeft hij gefluisterd, dat hij het verschrikkelijk zou vinden, wanneer de dis tributiebepalingen zoo verstrekkend zouden wor den. dat hij zijn rookertje zou moeten missen. Want wat is een mensch zonder zijn sigaartje? Maar toen hij laatst bij een winkelier kwam, hoorde hij al, dat er niet veel meer te krijgen was.En met nog zachtere stem, terwijl een breede lach zijn gezicht doet opklaren: „Maar ik heb gehamsterd, mijnheer Laatst is hij ook nog op een pak uitgeweest. Samen tachtig jaar en dan geen nieuw pak dat kan toch niet. Maar ook hier rezen proble menBarend kwam zonder pak thuis Beiden zijn altijd „jongens" van het boeren land geweest de frissche buitenlucht heeft hun kennelijk veel goed gedaan. Barend is la ter ook nog een dikke vijf jaar broodbakker ge weest, terwijl de ander het in de dakpannen ging zoekenmaar dit waren slechts episodes. Ook thans hebben zij nog hun hart en ziel aan den grond en zijn gewassen verpand en wedijveren om het hardst, wie den mooisten .groententurn heeft De half Utrechtsche, half Woerdensche twee ling heeft dus den feestdag elk in eigen kring herdacht. En de stemming zal er waarlijk wel niet minder om geweest zijn. Men zal zich herinneren, dat ook het landelijke Soest een tweetal jaren geleden zoo'n grijze 80- jarige tweeling binnen zijn muren had een 81-jarige tweeling is het echter niet geworden, daar een voor dien tijd overleed. Laten wij ech ter hopen, dat deze levenslustige tweeling nog vele jaren in rust en gezondheid mogen meema ken, werkend in hun groenten tuin en tevreden met het leven. CABARET IN DEN H.K.B. Er is een sprekende pop, die grappige en on deugende dingen bebabbelt met den meneer, die den snaak op zijn knie heeft, er is een vlotte causeur, die de dingen luchtig en met het gemak, dat zijn metier eischt, voordraagt, er is een xylo- fonist, die er op los tikkketakkelt dat het een lust om te hooren is en in de laatste maar niet de minste plaats doet een kostelijke band zich hooren en brengt vroolijkheid in de groote zaal van den Haarlemschen Kegelbond. In den H.K.B. zorgt deze maand een cabaret voor wat verstrooiing en dat is een prijzenswaar dig ondernemen, Want velen zijn in deze weken genoodzaakt, de vacantiegeneugten, die in meer normale tijden elders gezocht worden, in de eigen woonplaats te zoeken en al biedt Haarlem daartoe overdag gelegenheid genoeg, des avonds wil men wel eens wat anders en dan is een beetje ongedwongen pret gansch niet ver werpelijk. Wel daarvoor zorgt de cabaretier-con férencier Bartoes. die de diverse nummertjes met zijn grapjes aanéénrijgt en zich den naam van medewerker van wijlen den onvergetelijken Louis Davids waardig maakt. Maar er wordt niet alleen cabaret gegeven. Het middengedeelte van de zaal is disponibel voor het danslievende deel van het publiek, dat met assistentie van de voortreffelijke band „The Margians" naar welgevallen de noodige toertjes kan maken. Aldus zijn alle voorwaarden voor wat gezellig heid in den vacantietijd aanwezig en wie 'dus een beetje dansen wil en luisteren naar goede mu ziek en lachen om wat grapjes en liedjes weet, waar men in deze dagen terecht kan Heden: DONDERDAG 8 AUGUSTUS. Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Begijnhofkapel: Opwekkingssamenkomst. Spr. J. A. Bruyn, 8 uur. Frans Hals Museum: Kamermuzickmiddag 2.30 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werker van Haarlemsche schilders 10—4 uur. Gem. Concertgebouw. H.O.V.: Volksconcert, 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Van je familie moet je 't maar hebben". Op het tooneel de Ramblers, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Sensatieproces Casilla", 2, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Harry Piel in „90 minuten opont houd", 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „De dag na de scheiding" 2.30, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 9 AUGUSTUS Gem. Concertgebouw. Film: „Perpetuüm Mo bile", 2.30 en 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Nieuw programma. Frans Hals Museum: Kamermuziekavond 7.30 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet ge plaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. Meer controle op verduistering gevraagd. Geachte redactie, HAARLEM, 6 Aug. 1940. Reeds enkele malen is er in de pers op gewezen dat de verduistering in Haarlem nog niet aan de gestelde eischen voldoet. In het belang van het algemeen zou ik daarom op het volgende nog eens de aandacht van den Luchtbeschermingsdienst willen vestigen. De maatregelen die men aan de straatzijde der huizen heeft toegepast zijn over 't algemeen wel voldoende maar aan de achterzijde schijnt men maatregelen minder noodig te oordeelen. Dit geldt vooral voor de binnenstad. Het is mij per soonlijk gebleken dat de achterkanten der huizen niet zijn verduisterd en dat men zelfs vergeet de gordijnen te sluiten. Winkeliers bijvoorbeeld wonen meestal achter, den winkel en daar die dikwijls nog laat aan hun administratie moeten werken is het toch wel dringend vereischt dat men eens gaat opnemen welke maatregelen die win keliers in de huiskamers hebben genomen. Ik zou daarom den Luchtbeschermingsdienst willen ad- viseeren, in de binnenstad voor elke straat een persoon aan te wijzen om bij 't donker worden zich te overtuigen dat er aan de achterzijde ook werkelijk verduisterd is. Met dank voor de verleende plaatsruimte, H. BAKKER, Gierstraat 46. die thans geldig zijn BROOD Bons SI tot en met 90 broodbonboekje Geldig: Tot en met 8 Aug. Bons 91 tot en met 100 (broodbonboekje) Geldig: Van 5 Aug. tpt en met 11 Aug Recht gevend op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood. KOFFIE OF THEE Bon 53 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 30 Augustus Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon 66 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 30 Aug. Recht gevend op: 1 K.G. suiker. MEELWAREN Bon 90 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 9 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. GRUTTERSWAREN Bon 95 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijste- meel. Bon 100 uit het Algem, distributieboekje Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram havermout of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 105 uit'het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op. 100 gram maïzena ol griesmeel of puddingpoeder. Bon 110 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram macaroni oj vermicelli of spaghetti. BOTER EN VETTEN Bon 01 tot en met 04 van de Bolerkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond boter. Bon 01 en 02 van de Vetkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond margarine, ge smolten vet (indien voorradig) of boter Bon 03 en 04 van de Vetkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond boter met eet reductie van 10 cent per half pond. PETROLEUM (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 3 Geldig: Tot en mei 11 Augustus. Recht gevend op: 2 Liter. De aanval der Italiaansche troepen op Britscli Somaliland. Commentaar der Popoio d'Italia. MILAAN, 8 Aug. (D. N.B.). Over den aanval van de Italiaansche troepen op Britsch Somali land, die door de dagbladen als de groote ge beurtenis van den dag zeer naar voren wordt gebracht, schrijft de „Popoio d'Italia" o.m. Britsch Somaliland vormt met het bastion van Aden en met het steunpunt Perim een verster- kingssysteem zooals Gibraltar en Malta, waar mede Engeland getracht heeft zijn heerschappij te verzekeren en zijn bedreigingen van daar uit te ondernemen. Evenals in de Middellandsche Zee houdt Italië in de Roode Zee en den Indi- schen Oceaan opruiming onder het Britsche strategische systeem. Dit feit heeft voor Europa en voor het geheele Oosten een ontzaglijke be- teekenis. Om de beide elkander bestrijdende imperia staat de ontzaglijke menigte toeschou wers der Arabische en Indische wereld ge schaard, welke kan constateeren. dat de eene slag na den andere door Italië aan Engeland wordt toegebracht. Dit alles heeft rea'cties in de ziel van die menschen, welke gewoon zijn den Engelschen wil te moeten dulden, schattingen te betalen en Engeland te beschouwen als den ge- haten heerscher, tegen wien niets gedaan kan worden. Thans echter is het Italië, dat zijn rekening met Engeland vereffent. De Italianen zijn zich ten volle bewust van de strekking en de historische beteekenis van dezen oorlog, die in vele opzichten herinnert aan den oorlog van Rome tegen Carthago. Spanje en Gibraltar. Commentaar van het „Dagblad van Madrid". MADRID, 8 Augustus (D.N.B.) „Gibraltar zal Spaansch worden", zoo schrijft het dagblad van Madrid in een commentaar op de boodschap van den „symbolïschen" burgemeester van Gibraltar aan den generalissimus Franco. Het blad constateert, dat in de Engelsche houding ten aanzien van Gi braltar vooral het Engelsche cj'nisme, waarmede de usurpatie in stand is gehouden, voor Spanje kwet send is. Juridische noch moreele bezwaren kunnen Engeland er toe brengen om mei het oog op den critieken toestand een door verraad geroofd bezit terug te geven aan de ware eigenaars. Ofschoon Engeland er zich van bewust moet zijn, dat het door deze houding een verderen vijand op den hals kan halen, gebeurt niets in deze richting. Engeland toont berouw noch boete en denkt er in het geheel niet aan een veroorzaakt om-echt weer goed te maken. Dat Gibraltar weer naar Spanje zal terug- keeren, daarvan kan Albion zeker zijn. Franscli Marokko heeft benzine. gebrek aan MADRID, 8 Augustus (D.N.B.) De speciale correspondent van het dagblad „Espana" meldt uit Casablanca dat door gebrek aan benzine in Fransch Marokko talrijke autobuslijnen moesten worden stopgezet. Particuliere auto's krijgen nog slechts een beperkte hoeveelheid benzine. Deze schaarschte is vooral merkbaar in den landbouw, zoodat vele bedrijven .voor de bewerking der akkers aangewezen zijn op handenarbeid. De petroleum- productie in Fransch Marokko, welker productivi teit door de Fransche propaganda overdreven is voorgesteld, is volkomen onvoldoende om de eigen behoefte ook maar bij benadering te dekken. Munitiewagons onlplofl in Miramas. Twintig spoorwegbeambten gewond. GENèVE. 8 Augustus (D.N.B.) In de Zuid- Fransche stad Miramas heeft zich op 3 Augustus naar eerst thans bekend wordt, een zware ontplof fingsramp voorgedaan. Op het rangeerstation van Miramas stond een reeks munitietreinen, toen in een ieege wagon plotseling brand uitbrak. Het spoorwegpersoneel trachtte zoo veel mogelijk mu nitiewagons uit de nabijheid van het brandende rijtuig te halen, maar de vlammen grepen zoo snel om zich heen. dat het ongeluk niet voorkomen kon worden. Gedurende den geheelen ochtend en een deel van den middag ontplofte een ï-eeks munitie wagons, de een na den ander. Er vielen daarbij twintig gewonden, voor het meerendeel spoorweg beambten. De materieele schade is aanzienlijk. Het Duitsche Legerbericht van heden Engelsche motorenfabrieken door vliegtuigen bestookt. BERLIJN, 8 Aug. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Een van onze duikbooten heeft drie gewapende vijandelijke koopvaardijschepen met ruim 16.000 bruto registerton tot zinken gebracht. Duitsche vliegtuigen hebben in den nacht van 7 op 8 Augustus voor verscheidene Engelsche havens mijnen gelegd en aanvallen ondernomen op verschillende wapenfabrieken alsmede op luchtdoel- en schijnwerpersstellingen. Zoo wer den in Leyland motorenf abrieken, bij Chester de motorenfabrieken van Vickers-Armstrong en bij Yeovil vliegtuigfabrieken, bij Plymouth industrie complexen alsmede luchtdoel- en schijnwerpers stellingen bij Manchester, Cardiff, Dorchester en Plymouth met bommen bestookt. De vijand vloog in den nacht van 7 op 8 Augus tus met eenige toestellen Noord- en West-Duitsch- land binnen en wierp bommen uit zonder schade van beteekenis aan te richten. In een voorstad van Essen alsmede bij Datteln werden woonhui zen beschadigd. De ontstane branden konden door de luchtbescherming snel gebluscht worden. Een schuur brandde af. Twee vijandelijke vlieg tuigen werden neergeschoten. Slechts na vergunning van het deviezeninstituul mag men over buitenlandsche effecten beschikken. In overleg met het deviezeninstituut deelt de Vereeniging voor den Effectenhandel het volgende mede: 1. Ingevolge artikel 14 van de deviezenverorde- ning *1940 is het aan ingezetenen slechts met ver gunning van het deviezeninstituut geoorloofd over buitenlandsche effecten tebeschikken of deze te bezwaren en te vervreemden, tenzij de effecten worden vervreemd of verpand aan de Nederland- sche Bank of aan een deviezenbank. Onder „bezwa ren" van buitenlandsche effecten wordt in dit ver band mede verstaan het geven als surplus of het bij ruiling in onderpand geven van buitenlandsche ef fecten voor prolongation, voorschotten in rekening courant of andere geldleèningen. Het lichten of vrijgeven van buitenlandsche effecten uit bestaande posten bij gedeeltelijke aflossing van de geldlee- ning is te beschouwen als „beschikken" in den zin van artikel 14 voornoemd. Aanvragen tot het verkrijgen van vergunning voor handelingen als bovenbedoeld moeten worden ge richt tot het deviezeninstituut, bureau Amsterdam. Voor het verleenen van hun bemiddeling bij het incasseeren van buitenlandsche coupons, divi dendbewijzen en aflosbare obligatiën worden de leden van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam, de Vereeniging van Effectenhande laren te Rotterdam en den bond voor den Geld- en Effectenhandel in de provincie te 's-Gravenhage, oor zoover zij niet als deviezenbanken zijn aange wezen, beschouwd als de gemachtigden van hun cliënten, indien deze ingezetenen zijn, zoodat voor het in behandeling nemen van de genoemde waar den, voor zoover de eigenaren ingezetenen zijn, geen vergunning van het deviezeninstituut noodig is. Hierbij wordt er van uitgegaan, dat het betaalkan- toor een deviezenbank is, of, indien zulks niet het geval mocht zijn, dat het betaalkantoor ten behoeve an de eigenaren der coüpons, dividendbewijzen of losbare stukken een algemeene vergunning van het deviezeninstituut heeft verkregen om de genoemde maarden bij zich te doen incasseeren. Voor de verzending van coupons, dividendbewijzen er. losbare stukken naar het buitenland en de ver zilvering aldaar is ccn vergunning van he: deviezen instituut noodig. Ook deze vergunningen dienen te worden aangevraagd bij het deviezeninstituut, bu- reau Amsterdam. Honderd vijfentwintig jaar boekhandel. De vereeniging „met den langen naam". Zondag 11 dezer zal het 125 jaar geleden zijn, dat de „Vereeniging ter bevordering van de belan. gen des Boekhandels" werd opgericht en het spreekt vanzelf, dat eenige aandacht mag worden gevraagd voor dezen datum, waartoe de uitgave van een gedenkboek aanleiding te over biedt. De „Vereeniging ter bevordering van de belangen des Boekhandels", de „vereeniging met den langen naam", zooals zij dikwijls genoemd wordt» heeft een even eervvaardigen als uitnemenden staat van dienst. Opgericht in 1815 op initiatief van het drieman schap D. du Mortier, A. Loosjes P.zn. en Joh. van der Meij, mannen met een open blik voor de be langen van een tak van bedrijf, die in den loop dei- jaren zulk een ontzagwekkenden omvang zou aan nemen, was zij al spoedig het centrum der vakbe langen en is dat tot heden gebleven. Aan de cul- tureele ontwikkeling van ons land heeft de „Ver eniging" een zeer, zeer groot aandeel genomen. Het spreekt vanzelf, dat de herdenking van het 125-jarig' bestaan met weinig uiterlijk feestbetoon gepaard zal kunnen gaan. Daarvoor zijn de tijden te ernstig, al is het wel een mistroostige gedachte, dat deze vereeniging, opgericht in tijden van woe ling, haar eeuwfeest herdacht in oorlogstijd en haar 125-jarig jubileum moet passeeren onder om standigheden, die den boekhandel alweer met de noodige zorgen overladen heeft. Intusschen is het gedenkboek, dat heden ver schenen is. een waardige en blijvende herinnering aan den hoogtijdag die in het bestaan der Ver eeniging gevierd staat te worden. Het werk werd samengesteld door den bekwamen secretaris van het bestuur mr. A. Loosjes en bevat een keur van herinneringen en gegevens in woord en beeld, die den groei der vereeniging, vornamelijk dien van de afgeloopen kwart eeuw, voortreffelijk in het licht stellen. Vijf en twintig jaar geleden stelde onze stadgenoot nu wijlen de heer Vincent Loosjes bij gelegenheid van het eeuwfeest een „Geschiedensi van de Vereeniging ter bevordering van de belan gen des Boekhandels" samen. Heeft deze de ge beurtenissen in chronologische volgorde behandeld, de voortzetter van zijn werk heeft gemeend, dat het de overzichtelijkheid zou ten goede komen als hij zijn stof in eenige hoofdstukken onderverdeelde waarin een bepaalde gebeurtenis of feitenreeks op den voorgrond is gesteld. Dit bleek mogelijk, zonder al te veel van de volgorde af te wijken. Aldus krijgt de samensteller, na een breedvoerig verslag te hebben gegeven van de herdenking van het honderdjarig bestaan der vereeniging, gelegen heid, een artikel te wijden aan het Boekhandel kasteel in Amsterdam, het bekende „Boekhuis" aan de Heerengracht, waarvoor de heer Vincent Loosjes in Juli 1916 den eersten steen legde en dat ruim een jaar later, 11 October 1917 door den toenmali- gen burgemeester J. W. Teilegen geopend werd Oorspronkelijk bestemd voor het Bestelhuis (het machtige centrum voor den Nederlandschen Boek handel), de Bibliotheek, administratie en redactie van het Nieuwsblad voor den Boekhandel en het archief, alsmede voor vergaderruimte van diverse colleges uit de wereld der boekhandelaren, werd het allengs het knooppunt van al wat bij het Ne- derlandsche boekwezen belang had. Ook de Neder- landsche Uitgeversbond vond er tot op dezen dag onderdak. Dat het tot stand komen en de exploitatie van een vijf verdiepingen hoog gebouw niet geringe zorgen medebracht ligt voor de hand. Dankbaar gewaagt het gedenkboek dan ook van allen, die elk op hun wijze getracht hebben, deze moeilijk heden te verkleinen, en onder wie de heer A; R van Holkema in het bijzonder verdient te worden genoemd. Inmiddels waren de maatschappelijke verande ringen, die zich na 1918 deden gelden, aan de Ver eeniging niet onbemerkt voorbijgegaan. In een organisatie, wier bemoeiingen zoowel de belangen der uitgevers als die der debitanten omvatte, kon den verschillen van inzicht niet uitblijven. Tot dusver had in de vereeniging het representatieve karakter voorop gestaan. Thans werd de vereeni ging gereorganiseerd tol een Standsvereeniging, hetgeen een diepgaande wijziging in het vereeni- gingsleven en de oprichting van diverse nieuwe col leges ten gevolge had. Aan de voorgeschiedenis en de tot standkominc van deze reorganisatie zijn twee belangwekkende hoofdstukken gewijd, evenals aan de overneming van het „Centraal Boekhuis", welke overneming 1 Januari 1926 tot stand kwam. Het slothoofdstuk „Na de reorganisatie" behandelt de geschiedenis der vereeniging in ,de latere jaren, totdat de schrijver, aan het einde van zijn op somming gekomen, besluit, onder verwijzing naar de gebeurtenissen van Mei j.l. met de woorden: Wie een „happy ending" wenscht zal zich ermee tevreden moeten stellen, dat de Vereeniging zelve aan het einde van dit tijdvak, althans tot Mei 1940. nog niet met bijzondere moeilijkheden te kampen had. en. krachtiger nog dan vijf-en-twintig iaar geleden tot dien datum haar weg vervolgde Van die kracht legt een overzicht van de instel lingen, fondsen en ordenende regelingen, waarmede het werk besluit, getuigenis ai De ruimste keuze, elk ^kplaat. )46.j (Adv. Ingez. Med.) Zweedsch stoomschip niet 28 opvarenden gezonken. STOCKHOLM,'8 Aug. (D.N.B.) Het Zweed- sche s.s. Athos, groot 1500 ton, is volgens berich ten in de bladen op weg van Glasgow naar een Scandinavische haven op 3 Augustus gezonken. Het stoomschip had 22 man aan boord benevens zes passagiers. Een lid der bemanning is om het leven gekomen. Het Nationale Arbeidsfront. In een gisteravond te Amsterdam gehouden vergadering van het Nationale Arbeidsfront is de heer Van Peski door den heer A. van Hees ge ïnstalleerd als leider der kamer voor beeldende kunsten, van het Nationale Arbeidsfront. Tot organisatieleider werd de kunstschilder Th, Riegstra benoemd, terwijl de leiding van de af- deeling Den Haag aan den kunstschilder Reyff werd opgedragen. (A.N.P.) Officiëele valutakoersen der Nederlandsche Bank. 8 Augustus 1940. VALUTA'S (schriftelijke en tel. transacties). New-York 1.88 3 16—1.88 9/16. Berlijn 75.28—75.43. Brussel 30.11—30.17. Helsinki 3.81—3.82. Stockholm 44.8144.90. Zuerich 42.72—42.81. BANKPAPIER: New-York 1.86 1 2—1.90 1/4. Brussel 30.0830.20. Stockholm 44.76—44.94. Zuerich 42.67—42.86. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. Deensche consignatievisch. Haring f 3633, ma kreel f20f17, kabeljauw f27,50f21,00. kool- visch f20f21, kleine schelvisch f22,00f18,50. wijting f 16,50, kleine schol f31f 18,50, bot f 37,50f 35,50, alles per 50 K.G. Zoetwatervisch: snoek 4635 c„ snoekbaars 5640 c„ baars 2611 c„ karper 25 c., voorn 13 c., blei 17 c., zeelt 27 c„ brasem 12 c., alles per K.G. HEEMSTEDE TRAM UIT DE RAILS GELOOPEN. Woensdagmiddag 6 uur raakte op den wissel in de Raadhuisstraat nabij de IJzeren brug de motor wagen van de tram HaarlemHeemstede het spoor bijster en week naar links uit, dwars voor het ter plaatse staande café. De koppeling tusschen motor en volgivagen knapte af, zoodat de volgwagen nog in de rails bleef. Spoedig was personeel aanwezig, om den wagen weer in het rechte spoor te brengen, waarmede een uurtje gemoeid ging. Door overstappen kon het verkeer ook dat van LeidenHaarlem voortgang vinden. UITSTAPJE INDISCHE BIJURTVEREENIGING. Woensdag maakten de kinderen der Indische Buurtvereeniging haar jaarlijksch uitstapje. Om kwart voor 8 vertrokken de ongeveer 160 kinde ren en vele ouders van de Javalaan, begeleid door de Haarlemsche Harmoniekapel naar de Haven, vanwaar met een salonboot een tocht werd gemaakt I naar de Kagerplassen. Vooral voor de jeugd was het leven op onze mooie meren met de honderden zei lers een interessant gezicht. Als afwisseling zon nog een bezoek gebracht worden aan den speeltuin „De Vink" in Leiden, doch doordat wegens vernieuwing der Schrijversbrug over den Rijn hei scheepvaartverkeer daar stil lag, werd een bezoek gebracht aan den speeltuin „Oud Hortuszicht", waa.r de jeugd zich enkele uren kon vermaken. Als gewoonlijk werd het jonge volkje volop van versnaperingen voorzien, en, mede door den onvermoeibaren ijver van Pennarts en zijn corps heerschte er den geheelen dag een prettige stemming. Om 8 uur was de haven weer in zicht waar vele ouders de boot opwachtten. Voor de kinderen is dit een heerlijke dag geweest. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Lefeld, Zomerlaan 20, Broodbonnen; Westerveld, Iepenlaan 3, brood in witte doek; Bureau van Politie, paar bruine hand schoenen; W. de Vos, Clivialaan 24, grijze gummi jas; P. Hoogenstein. Iepenlaan 36, kist met gereed schap; Bureau van Politie, babymutsje en porte- monnaie met inhoud; Boom, Valkenburgerlaan 27, ring met sleutels; De Rijk, Binnenweg 95, twee schortjes: Muller, J. v. d. Bergstraat 65, ring met sleutels, Bureau van Politie, schoen; Zwanenburg Hasselaarstraat 33, Haarlem. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. van de Pavert-Huurdeman, d. van Riessen-Lipke, d. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: W. F. Jense en A. P. Schipper Overleden: S. de Graaf, 79 j. N. Handgraaf 71 j. F. Rijnierse, 70 j. (beiden overleden te Haar lem). A. Burdet, 79 j. M. J. Heerens, 81 j. wed. van F. G. Maas. J. J. Groen, 80 j. Zon onder 9.20 Zon op 6.12 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. HAARLEM. 8 Augustus. Ondertrouwd 8 Augustus: G Vos en C. M. van Da mme. Gehuwd: 8 Augustus: J. Poots en J. Brouwer. L Wagenaar en C. A. Vonk. Bevallen: 6 Aug.: J. A. Bronkhorstvan der Vecht. z. 7 Aug.: A M. MeerveldHoedt. d.. E. van PoelgeestDroog. d. Overleden: 6 Aug.: S M Westenberg -d long, 74 j.. Kamperlaan. 7 Aug. W. van Vliet 86 j„ Schotersingel. G. van den Berg—de Reus, 71 j.# Kamperlaan.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2