Spoxtw't Nieuwe Uitgaven. DON7 DERDAG 8 AUGUSTUS 1940 HAARDE M'S DAGBEAD 6 WIELRIJDEN. WEGKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Toch op Zondag 18 Augustus te Zandvoort. Naar het A. N. P. verneemt hebben Ged. Staten van Noord-Holland thans na aanvankelijke af wijzing van het verzoek toestemming gegeven, het Nederlandsche kampioenschap wegrennen te doen houden te Zandvoort pp Zondag 18 Augustus. ACHILLES—SWIFT. De Haarlemsche wielrennersvereeniging Achilles rijdt Zondag een club-ontmoeting tegen een Swift- ccmbinatie. De pelotons van Achilles zijn als volgt samengesteld: A-peloton: Portegies, aanvoerder, Schell Kuil man, Schrama, Drenth. B-peloton: Claassen, aanvoerder, Korthals, Ekel, v. Egmond, Dhaene. De overige renners van Achilles rijden een per soonlijken wedstrijd. WATERPOLO. H. P. C.—HET IJ (2—3). Beide zevenlallen verschenen volledig in het veld. Direct na het begin zit H. P. C. fel op den bal; uit alles blijkt, dat zij van plan is, in dezen wedstrijd het uiterste te geven. Doch ook het IJ laat zich niet onbetuigd; het dringt de Heemstedenaren op eigen terrein terug. Het opdringen wordt het IJ noodlottig. Als Braam uit een vrijen worp het leder wordt toegespeeld, weet hij zich van zijn bewaker te ontdoen en op onhoudbare wijze te scoren (10). Het IJ vervalt in het zelfde spel. Beide achter spelers gaan ook naar voren; Braam en Kohier blijven op de 2 Meter lijn genesteld. Met groote krachtsinspanning houdt de verdediging stand. Dan plaatst De Geest een goede pass naar Braam, die op de zelfde wijze zich van Kohier ontdoet en zijn club aan een 20 voorsprong helpt. Kort daarop krijgt Braam wederom een kans: hij kan echter het leder niet onder controle krijgen, zoodat die kans onbenut blijft. Na de rust verschalkt Van Heieren den H. P. C.'er Mauritz, door zelf den bal mede te nemen. Het schot ging echter over. Als Koster een corner te nemen krijgt, plaatst hij den bal naar Van Aalst. Leyenaar is er evenwel ook bij. Blijkbaar is de scheidsrechter van oordeel dat deze te zwaar speelt; hij geeft aan Van Aalst een strafworp, die succes heeft (21). Kort daarop ontstaat een gevaarlijke situatie voor het H. P. C--doel. Na een pass van Koster naar Van Aalst scoort laatstgenoemde op fraaie wijze het ge lijkmakende doelpunt (22). Er zijn nog slechts enkele minuten te spelen. Het spel gaat vlug over en weer. H. P. C. speelt een van haar beste wedstrijden. Reeds gelooft men dat het spel onbeslist zal blij ven, als na een vrijen worp de bal bij Van Aalst belandt. Bij een scrimmage tusschen hem en Leye naar, waarbij Van Aalst bijna geheel onder water verdwijnt ziet hij echter toch kans, het leder langs Vrugt in het H. P. C.-doel te plaatsen. (23). Hiermede komt het einde. UITSLAGEN (Heeren). Brandenburg IIStar III De VestOtter II D W. R. II—H. V. G. B. II ZwemlustU. Z. C. III 0—2 4—0 3—1 8—3 CRICKET HAARL. CRICKETBOND. HAARI.EM—ROOD EN WIT A. Rood en Wit A trok het eerst naar de wickets en scoorde 81 punten voor 6 wickets, waarvan E. Ko ning een uitstekende 27. J. J. Peereboom 15 en L. Molijn 21. D. Kost 2 voor 22. J. C. Spiekerman 2 voor 21. De Haarlemmers kwamen tot 57. A. Bouwes een geduldige 19. Spiekerman 16. J. Peereboom 4 voor 22 E. Koning 1 voor 0 en L. Molijn, die uitstekend bowlde 5 voor 7. ZEILEN DE FLEVO-RACE. De tweede Flevo-race, die op 6 en 7 Augustus gehouden is, heeft een groot succes gehad Op den eersten dag werd bij Muiden gestart met bestemming Enkhuizen, den tweeden dag liep de wedstrijdbaan van Enkhuizen naar Muiden. Uit den aard der zaak was de meeste belangstel ling voor de 15 drakenjachten, die een baan moesten zeilen van 42 zeemijlen. Van de afvaart bij Muiden ging het langs Marken en Krabbersgat naar Enk huizen. Direct na afloop de ,,Toch" kwam als eerste aan kwam een protest van de „Cavalier". De stuurman Moltzer van het winnende jacht bleek aan den Kreupel een verkeerde boei genomen te hebben. Het protest werd toegewezen, zoodat de Cavalier (Jhr. Mr. E. G. Benthem van den Berg) winnaar werd. De uitslag luidde: 1. Cavalier; 2. Van Brakel, st. H. M. J. Boelen; 3. Jqn van Galen, st. J. K. Vorstel man (allen Ned. Z. en R. V.); 4. Irene, st. J. Busse- maker (Marine Z. en R. V.). De resultaten der andere klassen waren: Kruisersklasse I (groote) 1. Kortenaer, st. J. P. van Besteren (Schiedam): 2. Zilveren Kruis, st. J. P. Korthold Altes (Marine J. C.). Kruiserklasse II (middelgroot): 1. Agnes, st. F. Pander (De Maas); 2. Annetje, st. C. A. de Ruijter (Nieuwe Meer). Kruiserklasse III (kieine): 1. Aruschku, st. A. Bakker (Zaanl. Z. V.); 2. Najada, st. G. G. W. C. baron Van Hoevell (Ned. Z. en R. V.). Ronde en platte jachten: 1. Goetzoe, st. ir. J. Loeff (Ned. Z. en R. V.). TWEEDE DAG. De wedstrijden op den tweeden dag hebben het wel zeer onfortuinlijk getroffen. Tengevolge van de windstilte was te half tien des avonds nog geen der deelnemende jachten in Muiden aangekomen. Hoewel het daarna bladstil werd en nevelig werd, zijn er nog enkele jachten binnengekomen. In de drakenklasse hebben Jhr. Mr. E. G. van Benthem van den Berg (Cavalier) en J. A. Vorstel man (Jan van Galen) in deze volgorde de finish bereikt; in de kleine kruiserklasse ging de Najada, st. G. G. W. C. baron Van Hoevell, als eenige over de lijn. Een gedeelte van de vloot#werd nog binnen gesleept; eenige jachten zochten andere havens op. Het verdere gedeelte van den wedstrijd werd ge annuleerd. DE BESTE SCHAAKPARTIJEN VAN DR. ALJECHIN. We ontvingen aflevering 2 van ,.Mijn beste Schaakpartijen 19241937"* door Dr A A. Aljechin. wereldkampioen vertaling van Mr G. C. A. Os kam). Uitgave N V. Uitgeversmaatschappij „De Tijd stroom'' te Lochem. VOETBAL. DE NIEUWE COMPETITIE- INDEELING. Nog geen R.-K. clubs in de eerste klasse. In een interview, dat de heer Karei Lotsy (die met de indeeling van de groote nieuwe voetbal competitie belast is) te Wolfheze aan „Het Volk" toestond, heeft hij verklaard, dat er nog geen sprake van is. dat er een Katholieke club in de eerste klasse komt. Een paar, de sterkste, krijgen een plaats in de tweede klasse, de overige komen in de derde klasse, dan weer enkele sterkste van de katholieke tweede klasse in de vierde klasse en de geheele rest gaat naar de onderbonden. De heer Lotsy vond het jammer, dat het pro ject-Moorman, dat verworpen is. te vroeg aan de openbaarheid is vrijgegeven, want daardoor werden bij R.-K. clubs verwachtingen gewekt, die niet verwezenlijkt konden worden. Hij is het er nog niet geheel met zichzelf over eens, of het een gewone of een noodcompetitie zal worden. „Natuurlijk zullen ook in het komende seizoen de omstandigheden nog niet normaal zijn", al dus de heer Lotsy. ,De reisgelegenheid, vooral in het Zuiden, zal tallooze moeilijkheden op leveren. er zullen vele clubs zijn, die niet over al hun spelers kunnen beschikken, bijvoorbeeld doordat zij in Duitschland werken. Maar aan den anderen kant. zouden die omstandigheden, over het geheel genomen, voor verreweg het grootste aantal clubs niet gelijk zijn? Ik geloof niet, dat we het de clubs mogen aandoen hun nogmaals zoo'n nood-competitie, waarvoor het publiek niet komt, te geven.Neen, ik geloof, dat het wel een ge wone competitie, met promotie en degradatie, zal worden. De Katholieke clubs zijn echter nog niet rijp voor de eerste klas; deze indeeling zou bo vendien in hooge mate onbillijk geweest zijn, vooral bijv. in het Zuiden, waar indertijd uit den ouden N.V.B. tal van tweede-klassers naar het katholieke voetbal zijn overgegaan, die nu eens klaps tot eerste-klassers zouden worden gepromo veerd. Ik heb dat aan de katholieke leiders, die thans in het nieuwe bestuur zitting hebben ge kregen. gezegd en gelukkig zagen zij er de billijk heid spoedig van in. Natuurlijk waren zij wel even teleurgesteld, omdat hun andere toezeggin gen waren gedaan, maar de zin voor de realiteit won het gelukkig. De vijf eerste klas afdeelingen (geen zes) blijven gehandhaafd met dezelfde eerste klassers van thans. De drie sterkste katho lieke eerste-klassers krijgen in elke afdeeling een plaats in de tweede klasse, de overige gaan naai de derde klassen; de sterkste tweede-klassers naar de vierde klassen en de rest. ook de clubs van den Arbeiderssportbond en van den Christ, bond. gaat naar de plaatselijke afdeelingen. Daar confereer ik thans voortdurend met de gewestelijke leiders over. eerst het Oosten, dan het Zuiden, daarna het Westen. Binnen deze week moet de zaak zijn beslag hebben." Op de vraag van den interviewer, of er nog geen hoofdklasse komt, antwoordde de heer Lotsy: „Nog niet. Dat zou niet kunnen dit jaar. ook al vanwege de reis-moeilijkheden. Maar de hoofdklasse moet er komen! In mijn plan en ik zal er voor vechten! zit natuurlijk een hoofdklasse, maar pas het volgend jaar. Ik stel me voor een hoofdklasse van twaalf clubs voor het eerst te vormen door de nummers 1 en 2 van de vijf afdeelingen der komende competitie. Die indeeling zal echter niet de juiste zijn, omdat de krachten niet gelijk over de afdeelingen verdeeld liggen. Maar dat zal zich geleidelijk her stellen, omdat ik mjj verder voorstel de v ij f eerste-klasse-kampioenen aan het einde van elk seizoen te laten spelen om twee plaatsen in de hoofdklasse, het eerste jaar zonder degradatie van hoofdklassers, daarna met degradatie van de twee laagst geplaatste." De heer Lotsy is van oordeel, dat nu maar met een de promotie- en degradatiewedstrijden moe ten verdwijnen. „De geheele zaak van de tech niek". zoo eindigde de heer Lotsy, „zal nu ook grondig aangepakt moeten worden. Overal zullen de cluhs, nu de buitenlandsche trainers verdwe nen zijn. nieuwe oefenmeesters moeten hebben: dat zullen onze eigen Hollandsche jongens moeten zijn van onze eigen cursussen. En er zijn er ge noeg, die daar geschikt voor zijn." DAMMEN. HET HOOFDKLASSE-TEAM DER HAARLEM SCHE DAMCLUB. Het eerste tiental der Haarlemsche Damclub, uit komende in de hoofdklasse van den Ned. Dambond, is voor het a.s. seizoen 1940/1941 als volgt samen gesteld: Bord no. 1 en captain P. J. van Dartelen, no. 2. J. B. Sluiter Jr., 3. A. Miedema, 4. Th. Tole- naars, 5. J. W. van Dartelen, 6. Joh. Fabel. 7. P. H. Meure, 8. J. van Looij, 9. Ph. G. Amelung Jr. en 10. H. van Lunenburg. De Zwemclub „Haar lem" maakt een kam- pecrtocht naar Saxen- heim bij Nunspeel. Men ziet hier de dertig deelnemers bij het Boschbad te Apel doorn. A.s. Zaterdag komt het gezelschap in Haarlem terug. De jeugd en de sportGroote tegenstelling bij vroeger Destijds vertrouwen op geroutineerde oudere krachten Thans het begrip voor de toekomst voor de vereeniging en de sportEenige voorbeelden van het succes van doel matige opleiding Jeugdtennis en jeugdcricket. De toekomst is aan de jeugd, ook in de sport. Was het vroeger hoofdzakelijk de rijpere jongeling- schap middelbare scholieren en studenten die de kern der clubs vormde en waarop het vereeni- gingsbestuur vertrouwde om de reputatie hoog te houden, van lieverlede is dat anders geworden. Vroeger werden de ouderen vanwege hun routine zoolang in een eerste elftal gehandhaafd, totdat het team vrijwel in zijn geheel aan de noodige vaar digheid, snelheid en souplesse ging inboeten, waar na het bestuur met de handen in het haar zat. Aan de reserves was immers zelden of nooit de gelegen heid geboden om wedstrijdervaring en spelbe- kwaamheid in de topklasse op te doen, zoodat deze plaatsvervangers ten eenenmale te kort schoten. Een jarenlange inzinking en degradatie kon dan niet uitblijven en het gevolg van die degradatie was dan weer, dat minder jongelui zich tot het lidmaat schap van de betrokken club geroepen achtten. Aan de lagere teams werd slechts aandacht besteed, wanneer zij een afdeelingskampioenschap hadden behaald, wat dan in het jaarverslag werd herdacht, doch men schroomde er niet voor, deze teams keer op keer uit hun verband te rukken door het op- eischen voor een andere ploeg van een of meer vaste spelers. De juniores de categorie was als zoodanig onbekend kwamen er dan slechts aan te pas, wanneer de ouderen het kleedlokaal op zochten en overigens mochten zij in een verloren hoekje van het veld probeeren, of zij de beginselen van het spel onder elkaar machtig konden worden. We hebben het dat is nu al weer ongeveer twintig jaar geleden meegemaakt, dat voetballers met onmiskenbaren aanleg jaar op jaar in een re serve-elftal werden gehouden en als zij dan door een plotseling verhinderd zijn van een eerste elftal speler moesten invallen, dan werden zij niet eerst eens op de hoogte van het spelsysteem gebracht, maar zij wei-den naar hun onwennige prestatie be en veroordeeld. Het heeft na den vorigen oorlog nog vele jaren geduurd, alvorens men inzag, dat ook in de sport de toekomst aan de jeugd is. Hoevele voetbal lers, athleten, hockeyers en korfballers met zeer veel natuurlijken aanleg hun sportloopbaan door gebrek aan leiding en gelegenheid intusschen waren misgeloopen, is niet bij benadering te schatten, maar het moet in de duizenden gaan. Het bestuur en de keuze-commissie, volkomen onbekend met het, de club ten dienste staande, jonge materiaal besliste en daarmede was de zaak afgehandeld. Men meene niet, dat dergelijke toestanden alleen in de voetbalclubs heerschten; bijna elke sportver- eeniging, die over een groot aantal leden beschikte handelde op dezelfde manier. Slechts de turn- en gymnastiekverenigingen vormden ook in dien tijd een gunstige uitzondering. In navolging van het buitenland is men er ten slotte, zij het schoorvoetend, toe overgegaan om een nieuwen koers in te slaan. Er werden juniores- en zelfs adspiranten-afdeelingen ingericht en al spoe dig bleek van welk een zeer groot belang de tech nische en tactische spelopvoeding van de jeugd voor de toekomst van de betreffende clubs was. Voor waarde was echter en aan die voorwaarde is zelfs nu nog niet bij alle verenigingen in diverse takken van sport voldaan dat men de opleiding toever trouwde aan hen, die behalve over paedagogische bekwaamheden tevens over de spelkennis beschik ten, om de jeugd het noodige op de juiste wijze bij te brengen. Maar al te dikwijls werden in het be stuur van een club diegenen gekozen, die. hetzij wegens langdurig lidmaatschap dan wel, omdat zij op andere wijze op den voorgrond traden, door de algemeene vergadering tot zulk een functie werden geroepen. Het aanvoelen en begrijpen van den geest en de mogelijkheden van een spel is voor een groot deel aangeboren; natuurlijk speelt ervaring een belang rijke rol, maar het is geheel wat anders, of men een sport goed kan spelen dan wel beoordeelen. Slechts in die takken van sport, die individueel wor den beoefend, zal het een zeer dikwijls met het andere samen gaan. Het is, gezien het bovenstaande, dan ook niet zoo verwonderlijk, dat het veelal de stille werkers niet zelden onbekende grootheden zijn geweest, die zich bij het opleiden van de jeugd in de een of andere vereeniging zeer verdienstelijk hebben ge maakt. Er zijn clubs van zeer diverse pluimage, die in dit opzicht boven andere bevoordeeld waren en om bij het voetbal te blijven, is het, voldoende op de successen der jongeren van D.W.S., R.C.H., D.W.V., Vliegende Vogels en D.O.A. te wijzen. Thans weet men hier te lande, wat de jeugd-op- leiding betreft, al niet beter, of „het hoort zoo". We hebben in de afgeloopen week de gelegenheid gehad om te constateeren, met hoeveel belangstel ling zoowel de ouderen als de jongeren de jeugd wedstrijden gadeslaan. Het tennistournooi om de jeugdkampioenschappen van Haarlem en omstreken op de banen der H.L.T.C. trok niet alleen veel deel nemers, maar er waren vele eerste klasse tennis sers en tennissters onder het publiek, die met aan dacht de wedstrijden volgden. Het spel was in vele gevallen die aandacht dubbel en dwars waard, in het bijzonder bij die deelnemers, die behalve over een goede uitvoering van de dikwijls door een ervaren oefenmeester geleerde slagen, ook over spelinzicht en initiatief beschikten. De strijd om den Rhodius-beker tusschen den 18- jarigen Kuiper en den twee jaar jongeren Viëtor was daarvan een voorbeeld en een belofte voor de toekomst. En wat ons, in verband met wat wij vo rige week over Nederlandsch damestennis schre ven, buitengewoon genoegen deed, was het feit, dat bovengenoemde eigenschappen ook bij enkele meis jes tot uiting kwamen. Het is in den regel niet goed, de namen van de „zeer jeugdigen" in de krant te zetten, omdat dit een verkeerden invloed op hun eigendunk kan hebben, maar daar we hier reeds de jongens Kuiper en Viëtor hebben genoemd, willen we toch ook den naam van mej. I. Alofs vermelden. Na het jeugdtennis kwam het" jeugdcricket. Wel licht is het nog niet algemeen bekend, dat er dit seizoen voor de eerste maal een jongens-competitie wordt gespeeld, waaraan twee Rood en Wit-elftal- len, een Haarlem-team en de C. C. Wanderers deel nemen. Het is een aardig gezicht, deze de uitzon deringen daargelaten cricketers van zakformaat, waarvan het hoofd juist boven de beenbeschermers uitsteekt, naar de wickets te zien trekken. Dat neemt niet weg, dat er met animo en in groote ernst wordt gespeeld en hoewel er natuurlijk nog vele batsmen bij zijn, die het voor hen zware slaghout niet precies volgens de door Hobbs en Hendren ge volgde methode in contact met den bal trachten te brengen, zijn er toch verscheidene veelbelovende prestaties te noteeren. Verschillende van deze jeug dige spelers toonen bij herhaling, dat zfj begrip hebben voor de eischen, die dit moeilijke spel voor al aan beginnelingen stelt. En de vaders en familie leden, die stiekum om een hoekje komen kijken naar de prestaties van hun „kroost" zijn even trotsch, als hadden zij zelf een wicket genomen of de dubbele cijfers bereikt. Op den toren van het nieuwe stadhuis van Leiden zijn de wijzer platen voor het uur werk thans aan gebracht. HONKBAL COMPETITIESTANDEN. Eerste klasse. Haarlem E. D. O. Ajax H. H. C. V V. G. A. A. F. C. Blauw Wit gesp. gew. gel. verl. gem. 7 1 Tweede klasse A. 11 11 Schoten H. C. K. O. V. V. O. R. C. H. T. H. B. Ajax II Watergraafsmeer 2 winstp. in mindering wegens n. Tweede klasse B. 10 9 1 9 7 0 9 4 0 10 4 0 10 2 1 10 1 2 Quick Zeeburgia E. D. O. II Haarlem II H. H. C. II E. H. S. 1.11 1.— 0.86 0.80 0.50 0.43 2.— 1.25 1.12 1.10 0.50 0.28 0.— 0.89 0.80 0.50 0.40 LAWNTENNIS HET TOURNOOI TE NOORDWIJK Mej. Rollin Couquerque in het heerenenkelspel Bij het aanstaande tennistournooi te Noordwijk is er wat bijzonders te beleven. Mej. Rollin Cou querque, die in het dames enkelspel in ons land geen tegenstandsters van haar klasse heeft, is ook mede op haar verzoek bij het heerenenkelspel ingeschreven! Dit is niet alleen in ons land, maar overal elders een unicum in de tennisgeschiedenis. Men zal wel heel nieuws gierig naar het resultaat zijn. want het is bekend, dat zij niet voor een klein geruchtje veryaard is. In de eerste ronde zal zij het vermoedelijk wel gemak kelijk krijgen, want dan speelt zij tegen Luyten, die zijn sporen in een der gelijk tournooi nog ver dienen moet, maar dan Mej. Rollin Couquerque zal zij het wel moeilij kei- krijgen. want dan krijgt zij o.a. spelers als Akkersdijk en baron Van Till tegenover zich. Het zal dus wel een interessante krachtproef worden. In het heeren-enkelspel zijn acht spelers in onderstaande lotings-volgorde vrijgesteld van de eerste ronden: Teschmacher, jhr. de Brauw. Lissauer, mr, Marinkelle in de bovenste helft, Borren. Wilton, van Olst en Karsten in de onderste, waaruit o.a. de interessante kwart finale Techmacher—de Brauw en de halve finale BorrenKarsten kunnen voortkomen. In het dames-enkelspel zijn de uitgezonderde speelsters de volgende: mej. Knottenbelt, mej. Mechel, mevr. Vleugels Schutter, mej. Kerck- hoff. Heeren-dubbelspel: Karstenmr. Marinkelle, mr. HollanderBouman, Van der Haagen— Jacobson en Van OlstLissauer. In het gemengd dubbelspel zijn de volgende acht paren vrijgesteld: mevr. Vleugels Schut terKarsten, mej. ThonusLissauer. mej. Rollin Couquerquemr. Hollander, mej. KleinJacob son, mej. Harto—van der Haagen. mej. Fischer— Borren, de heer en mevr. mr. Marinkelle, mevr. JonquièreBouman. Luistert niet naar .verboden zenders. Aan verbod wordt streng de hand gehouden. Hoe gevaarlijk het is, wanneer men tegen het uit drukkelijke verbod in naar andere radiozenders luistert dan die. welke in de betreffende verorde ning zijn toegelaten, is Woensdag weer eens geble ken te Amsterdam, waar een 55-jarige bewoner van de Marcusstraat door de Amsterdamsche politie is aangehouden wegens het luisteren naar de Engel- sche radio. Ook had hij zich binnenshuis beleedigend uitgelaten over de Duitsche weermacht. Hij is ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Zooals bekend, kan men voor het eerste feit worden gestraft met gevangenisstraf van twee jaren en geldboete van honderdduizend gulden of een van beide en in bijzonder ernstige ge\ allen met gevan genisstraf van tien jaren en geldboete van onbe perkte hoogte of een van beide. (A. N. P.) Kinderschoenen kan men zonder bon koopen. Naar de Tel. verneemt is het met ingang van heden den schoenenwinkeliers toegestaan, alle soor ten kinderschoenen tot en met maat 23 af te leveren zonder bon. Zij behoeven daarvoor zelfs geen inzage van de stamkaart te vragen. Wel moet de fabrikant bij het Rijksbureau voor Huiden en Leder een afle- ringsvergunning aanvragen, wanneer hij een order krijgt van een winkelier, die zijn voorraad wil aan vullen. De Engelsche maat 23 komt overeen met de Nederlandsche maat 6, hetgeen wil zeggen dat de schoen een lengte heeft van ongeveer 15'/2 c.M. Deze schoenen zullen kinderen van drie tot vier jaar passen. VRACHTAUTO'S MET MEER DAN 1 TON LAADVERMOGEN. Het verordeningenblad bevat een besluit van den secretaris-generaal van het departement van Waterstaat over het verblijf buiten de plaats van hun werkzaamheid van vrachtauto's met een laad vermogen van grooter dan 1 ton. Blijkens dat besluit is het verboden om vracht auto's met een laadvermogen van grooter dan een ton, die zich in het bezit van Nederlandsche staats- bprgers bevinden, zonder toestemming van de bevoegde rijksverkeersinspecteurs langer dan vijf dagen buiten de tot de normale uitoefening van het bedrijf behoorende plaats van werkzaamheid te la ten verblijven. De toestemming wordt door den rijksverkeers- inspecteur geweigerd, indien naar zijn oordeel in zijn district te weinig vrachtauto's zouden over blijven. De Arbeiderspers. De directie van de Arbeiderspers maakt blijkens een mededeeling in „Het Volk" het volgende be kend: Naar aanleiding van geruchten, dat de N.V. Drukkerij en Uitgeversmaatschappij „De Arbei derspers" surséance van betaling heeft aange vraagd of zal aanvragen, kon worden medege deeld, dat de directie aanleiding heeft gevonden zich per circulaire tot de gewone handelscredi teuren te wenden, met het verzoek genoegen te nemen met uitstel van betaling tot 1 Febr. 1941. Betalingen van leveranties gedaan na 23 Juli geschieden normaal. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 9 AUGUSTUS Progr. 1: Jaarsveld. Van 10.30 n.m.11.30 n.m. Gram.platenconcert voor de Radio Distributie. Progr. 2: Kootwijk. Progr. 3: Duitsch station. Progr. 5: Idem. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Om en Om: Marsch en Wals! Intermezzo: Wiener Sanger Knaben. 1. Feuert los, Groot Orkest; 2. Ballgeflüster, W. B. Orkest; 3. Soldatenblut, Harmonieorkest; 4. Die Schlittschuhlaufer, Odeon Dansorkest; 5. Un- ter dem Siegesbanner, Groot Odeon Orkest; 6. Mat- tinata, W. B. Orkest; 7. Hoch Habsburg, Groot Mu ziekkorps. W. S. Knaben. o. Kameradschaftslied: 9. Stand- chen v. Schubert; 10. Es Wölft' ein Jagerlein jagen; 11. Von meinen Bergen muss ich scheiden. Vervolg Om en Om. 12. Deutschmeister Regiments marsch, Groot Orkest; 13. Liebestraum nach derr. Balie, W. B. Orkest; 14. Heil Europa, Harmonieor kest; 15. Wiener Praterleben, Odeon Dansorkest; 16. Pariser Einzugsmarsch, Groot Odeon Orkest; 17. Po- ranek, W. B. Orkest; 18. Kaiser Friedrich Marsch, Groot muziekcorps. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Heems, Rijksstraatweg 40 rd., autoped; Spook, Rijksstraatweg 60, broodbon nen; De Haan, Zaanenstraat 119 rd., boterbon; Ter voorn, Mauritsstraat 9, boek met kookrecepten; Bureau van Politie, Smedestraat, schouderdraag stuk; gewicht; kist groenten; portefeuille; venlver- gunnning; v. d. Zande, Kanariestraat 1, hond; Schaveling, Stationsplein 3, foxterrier; De Jong, Jacobijnestraat 13, koffertje m. i.; De Vries, Kam pervest 13, kwitantie; Ruijgrok, Tesselschadestraat 51, portemonnaie m. i.; Citeur, Klarenbeekstraat 42, pen van meetlint; Pelser, Sumatrastraat 14, kinder schoentje. Armband, Dalder, Eendjespoortstr. 7, armbandje Brinkman, Paus Leostraat 25, badpak en handdoek de Lugt, Oranjestraat 31. kerkboekje. Bewijs van toekenning t. n. v. Buy tink. Distributiestamkaart t. n. v. Breda, kinderwagen, Bureau van Politie Smedestraat, kinderblouse, Fermanay, Ted. v. Berkhoutstraat 44, hond, Ban, Goltziusstraat 2, halsband met penning. Vroom, Heussensstraat 46, Iersche setter, Asyl, Ridderstraat 11, hondje, Wil- lems, Ripperdapark 21, regenjas. Megens, Gen. Joubertstraat 64, zakmes, Smit, Tetterodestraat 92 portemonnaie m. kammetje en geld, Pielage, Dutry- straat 23, portemonnaie m. i., v. Wees, Besoeki- straat 31, portemonnaie m. sleutel en geld, Rom- bauts, Brederodelaan 53, Heerenring, Egmond Schalkburgergracht 17, riem. Meulman, Boeken rodestraat 9, ringetje, v. Zanten. KI. Houtstraat 2 kinderschortje, Fei-manay. Ted. v Berkhnutstraat 44, tasch met badpakken enz. Henders, Spaarn- wouderstraat 28rd.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8