Haarlem's Dagblad Duitsche luchtmacht opnieuw in den aanval Vroeger Duisternis. Touwwerk. Engelsche vliegtuigen bombardeeren Amsterdam Actiketen- Als we verduisteren. Haven van Portsmouth bestookt Telefoontarieven 58e JAARGANG No. 17531 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082. Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Dinsdag 13 Augustus 1910 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek Het begint nu, omtrent half Augustus, merkbaar te worden dat de avonden gaan korten. Om half tien is het al donker en vele menschen die in Juli nog geen veiduisteringsmaatregelen in huis toe pasten omdat zij eenvoudig geen licht maakten en ter ruste togen als het donker werd doen nu al an ders. Er worden ook in vele huizen, in het voor uitzicht van een herfst waarin or»s nog heel wat anders te wachten zou staan als de oorlog dan nog voortduurde, verduisteringsmaatregelen op meer kamers toegepast. En er zijn menschen die zich door gelukkige \-indingrijkheid en zuinige oplossin gen al een nieuwe reputatie in familie- en ken nissenkring veroverd hebben. Zij treden zoo ge zegd in het licht der verduistering: ons nieuwe licht. Dat door geen kier naar buiten mag drin gen, want de politie ziet scherp toe. Als men nieu we maatregelen toepast doet men goed ze op hun deugdelijkheid te controleeren en dat geregeld te blijven doen ook, anders loopt men de kans op na righeid. Het onderwerp verduistering wint nu weer van dag tot dag in de publieke belangstelling terrein. Het is een ernstige concurrent zelfs voor het veel- zijdiger onderwerp distributie. Toch, al telt het niet zooveel onderdeden als dit, is het op zijn ma nier ook veelzijdig. De verduistering van winkels baart heel wat meer zorgen dan die van enkele kamers in woningen. Er zijn al verscheidene die hun luiken hebben laten maken en beproeven. De verduistering van fabrieken, werkplaatsen en ateliers met bovenlicht, dus daken die voor een groot deel uit glas bestaan, wordt een vraagstuk op zichzelf als de oorlog nog eenigen tijd mocht voort duren. En de oplossing laat zich niet als een goed- koope aanzien. Buiten doen zich nog veel meer verduister!ngs- vragen voor dan binnen. Wij hebben al medege deeld dat de straatverlichting ook in sterk-afge- schermden vorm niet hersteld zal worden maar dat men nog wel bezig is met onderzoek naar de toepassing van meer verlichting van het wegdek, in zeer beperkte mate, op de hoofdverkeerswegen. De zaak van de fietslantaarns is behandeld maar die van de voetgangerslantaarns hoevelen zullen daarbij aan de Camera Obscura en andere ver halen uit het leven onzer voorouders gedacht heb ben nog niet. Want er moeten nog materieel- keuringen plaats hebben Wie verleden week des avonds laat op straat is geweest toen de hemel zwaar bewolkt was en het regende zal begrepen hebben hoe noodig die voetgangers-lantaarns bin nenkort zullen zijn, al is het alleen maar om te vermijden dat men over trottoirbanden struikelt, tegen boomen en palen opkuiert en zelfs verdwaalt op zoek naar zijn eigen huis, in zijn eigen woon buurt. Wat het openbare verkeer aangaat hebben wij de verzekering gekregen dat het niet de bedoeling is de spoorwegdiensten verder te beperken. Het geen een troost is. Maar het zal nog de vraag zijn of de trams, die nu om elf uur binnen moeten zijn, geen verdere restrictie zullen ondergaan. En dit doet dadelijk denken aan de avondvoorstellin gen van bioscopen en schouwburgen en aan de concerten. Vervroeging van aanvangsuren voor tooneel en muziek is te verwachten. De directie van den schouwburg bezint zich op matinees op Zondagmiddag. De bioscopen zullen voorloopïg twee avond-voorstellingen blijven geven, maar het valt te vreezen dat de tweede op den duur minder goed bezocht zal worden. En vergaderin gen en andere bijeenkomsten van vereenigingen zullen ook de gevolgen van de verduistering on dervinden. Men zal vroeger moeten bijeenkomen en in discussies een bondigheid dienen toe te pas sen, die niet alleen door de voorzitters als winst beschouwd zal worden maar in de practijk door iedereen. Er zijn lichtzijden ook aan een verduiste ring. Nu is het al zoo dat aan vereenigingen geen nachtpermissies verstrekt worden; in de practijk wordt die alleen gegeven voor feestelijke bijeen komsten en partijen die men niet bij iemand thuis kan geven. Misschien zullen de beperkingen ten aanzien van concerten er toe leiden dat men weer meer aan eigen muziekbeoefening in den huiselijken kring gaat doen. Dat zou dan ook een winst zijn. En wel licht zal men er ook toe komen, beroepsartisten in kleinen kring uit te noodigen om op te treden. Als men dien kring tot een buurt beperkt en in een ruime woning ontvangt kan dat slagen. Ik heb al eens van zoo'n geval vernomen en hoop voor de beroepsmusici dat de gedachte navolging zal vin den, want velen van hen beleven een bijzonder moeilijken tijd en wij kunnen hun kunst toch niet missen. Organisatie zal allicht ook op dit gebied tot uitstekende uitkomsten kunnen leiden. Het blijkt uit mededeelingen van de politie autoriteiten in dit district, dat zij tot dusver nogal te spreken zijn omtrent de gevolgen van de ver duistering ten aanzien van verkeersongelukken en inbraken. Die gevolgen zijn van minder beteeke- nis dan pessimisten wellicht verondersteld hebben. Mogen zij niet erger worden .Ten aanzien van de inbraken zal dat allicht zoo zijn want in verreweg de meeste huizen wordt geen noemenswaai-d geld meer bewaard; het giroverkeer heeft daar een eind aan gemaakt. Op dit punt zijn we heel wat beter af en leven we veiliger dan onze voorouders. Ziehier dan een bouquetje verduisterings-bloem- pjes. Er zullen er nog wel meer moeten volgen, maar laat men den toestand niet zwartgallig inzien. Wij zullen deze moeilijkheden ook wel verwerken en gelukkig bezit Nederland geen wereldsteden, waar de bevolking met zulke toestanden veel meer te kampen heeft dan wij. De Amsterdammers zijn er natuurlijk minder goed aan toe dan wij in Haar lem en omgeving. Maar wij zullen er ons allen wel doorheen slaan. En in dezen zomer hebben we een goede, geleidelijke voorbereiding. We zien al zoo veel beter in het donker ook. R. P. (Er wordt op gewezen, dat zui nigheid met bindtouw moet wor den betracht.) Wie gaarne aan de touwtjes trekt En hy die iets op touw wil zetten. Worden hier ernstig opgewekt, Om op de zuinigheid te letten. Bij ieder die in touw wil zijn, Wordt er met kracht op aangedrongen: Wanneer je niet in 't nauw wilt zijn. Maak dan geen rare touwtjesprongen. Wij moeten het gevaar ontgaan, Dat wij de kans eens zouden loopen, Dat er een toestand zou ontstaan, Waar je geen touw aan vast kunt knoopen, fk vrees al, dat u zeggen zult: Dat touw is toch alleen figuurlijk, Vee. nee. herhaal ik vol geduld Dit geldt ook letterlijk natuurlijk. Wat houden w' al niet bij elkaar Met touwtjes, wou ik u maar vragen, Er is nu geen gebrek nog, maar Als 't kwam, zoudt u zich diep beklagen. Touw is geen band, die allen bindt, Maar wel een band die allen binden, Gij zoudt als gij geen touw meer vindt, Uw handen slechts gebonden vinden. Wij moeten op het punt van touw, Daarom zorgvuldig er voor waken, Er niet, tot ons te laat berouw Fataal mee in den knoop te raken. Zorg dat gij op de kleintjes past, Ook touw ,mag 'k u op 't harte binden, Want touw daar zit zooveel aan vast In 't dagelijksche leven, vrinden. P. GASUS. 20 tot 25 branden ontstaan In den afgeloopen nacht te 2 uur zijn door Engelsche vliegtuigen talrijke brand en ex plosieve bommen op verschillende gedeelte van de hoofdstad geworpen, waardoor in de omgeving van de Da Costakade, Jacob van Lennepkade, de Kinkerstraat en het Parama- riboplein van 20 tot 25 branden zijn ontstaan. Vele perceelen werden ernstig beschadigd. Aan de Da Costakade werd de 61-jarige wcrk- looze J. de Kruif, die zich reeds met zijn vrouw ter ruste had begeven vrijwel op slag gedood. Het Wilhelmina Gasthuis is bijzonder hevig gebombardeerd hoewel het een groot teelccn van het Roode Kruis op het dak heeft dat door de vliegers gezien ,moet zijn door middel van de door hen uitgeworpen 1 ichtbommen. Het ziekenhuis werd getroffen door een groot aantal brandbommen waardoor vooral de oog heelkundige en de tandheelkundige kliniek zwaar beschadigd werden. Groote bommen- trechtcrs van 2 tot 5 Meter middellijn zijn ge constateerd. Het mag een wonder heeten dat niet talrijke menschenlevens te betreruen zijn. (A.N.P.) [IIIIItlllllHlllllllllllllllllltlllllllllllll R. P.: Vroeger duisternis. pag. 1 De verduistering in Haarlem en omstreken. pag. 1 Flitsen pag. 3 Langs de Straat: Stuiverswerk op het Amstelveld door J. C. E. pag. 3 v. H.: Menschen in Amsterdam. pag. 3 K. de Jong: Kamermuziek in het Frans Hals Museum. r pag. 6 G. J. Kalt over het Brahms-concert van de H. O. V. pag. 6 Het bestaansrecht der H.O.V. pag. 6 Laatste Berichten op pagina 2 wmmmmmmmmtf De politie is niet ontevreden De maan is de eenige. die niet verduistert. Ove rigens verduisteren we allemaal. De gemeente gaat voor en bespaart kapitalen op de straatverlichting, beter gezegd: op de straatverduistering, de cafés, automatieks en andere inrichtingen van avondverzet schamen af dat het een aard heeft en u en ik laten de papieren gordijntjes zakken en zijn de luchtbescherming nog altyd precies vijf minuten voor, als er onverhoopt een ondeugend kiertje nog mocht verraden, dat de lamp binnen brandt. En zoo zitten we in dezen merkwaardigen zomer medio Augustus des avonds negen uur in de verlichte binnenkamer mplaats van op een Zandvoortsch terras en een uur later zie je op straatneen, dat is verkeerd: dan zie je niets meer. Hoogstens voel je wat pijnlijks, maar dat is de bedoeling niet. Hoogstens hoor je wat, met de lichtelijk onaan gename gewaarwording dat je niet weet, of het buurman is, die de hond uitlaat of de meneer van den overkant, die nog een brief gaat posten. Na negenen blijven we thuis. Tien uur is een latertje en elf uur wordt zoo langzamerhand het uur voor nachtbrakers en dergelijke lichtzinnige menschen. Edoch, wat gebeurt er op straat, als het donker wordt en alles het honk zoekt? Als je geen hand voor oogen kunt zien en er slechts hier en daar een blauwig lichtje gloort of een gelig lichtje flakkert of een schraal lichtglimpje voortspoedt en in rood ver andert zoodra de fiets voorbij is? Hoe staat het met de veiligheid van het verkeer en met de veilig heid van huis en hof? Want het moge waar zijn, dat er weinig passage is op de wegen en langs de straat, er blijft natuurlijk altijd nog wel het een en ander over: Late vergaderingbezoekers, menschen die hier of daar op berispelijke of onberispelijke wijze zijn blijven plakken, jongelui, die hun deerntje naar huis brengen, menschen, die er op 't onverwachtst nog uit moeten.en verder: hoe veel kans krijgt het dievenpaadje langs de duistere wegen van dezen tijd? We hebben deze vragen aan de politie van Haar lem en omstreken voorgelegd. „Vóór alles" zoo zeide ons de Commissaris van Politie te Haarlem „laat men van de straat weg blijven, als men er niet noodig heeft!" Het is zeer donker. Dat levert gevaar op en daar komt nog bij, dat wie in donker thuis komt, onwillekeurig een lichtje maakt, dat van buiten zichtbaar is en dat mag niet. Daarom: Wie niet op straat noodig heeft, blijve thuis. Daarmede is niet gezegd dat de toestand ook maar eenigermate verontrustend zou zijn. Ongeluk ken van emstigen aard zijn tot dusver niet voor gekomen met uitzondering van een paar gevallen, waarin enkele lieden te water raakten en daar voor was wellicht een oorzaak aan te wijzen, waar mede de duisternis slechts zijdelings verband hield. Bovendien zijn de hoofdwegen gemarkeerd met de bekende blauwe lantaarns en daarbuiten kent men meestal voldoende de situatie om veilig thuis te ko- meij. En de andere veiligheid? Als het zoo door blijft gaan ben ik best tevreden, verklaarde de Commissaris, want tot dusver is er nog geen enkele klacht van nachtelijk onraad binnengekomen, zoo dat we in dit opzicht zeker geen reden tot klagen hebben. In Heemstede zijn tot dusver geen verkeerson gelukken van beteekenis voorgekomen, doch tot zorgeloosheid mag dit zeker niet leiden, zoo ver klaarde ons de hoofdinspecteur. Want men moet niet vergeten, dat we tot heden in den tijd der lichte nachten hebben gezeten. Hoe het echter kan worden en zal worden bewezen de beide don kere nachten verleden week, toen het werkelijk on doenlijk was, ook maar een hand voor oogen te zien. Dat is nu nog uitzondering, maar weldra zal het regel zijn. Zeer streng zal dan ook moeten worden toege zien op de fietsers. Iedereen weet, dat in donker de voorlantaam door een smalle gleuf moet wor den afgeschermd en dat ook het achterlicht van boven moet worden afgedekt. Intusschen moeten beide lichten branden. Anders zijn ongelukken eenvoudig niet te vermijden. Het grootste gevaar wordt natuurlijk veroor- zaakt door niet verlichte voorwerpen op wegen en trottoirs. De nieuwe voorschriften zeggen, dat een parkeerende auto zoowel van voren als van achter afgeschermde lichten moet dragen. Ook dit is een eisch van noodzakelijkheid en men zal er de hand aan houden. Doch men hoede zich evenzeer voor het 's nachts laten staan van voorwerpen die zeker in dezen tijd niet buiten hooren: fietsen, emmers, karretjes, allemaal voorwerpen, waar men gemak kelijk tegen aanrijdt of tegenaan loopt met de daar aan verbonden, misschien ernstige, gevolgen. Heemstede is de eenige gemeente hier in de buurt, waar sinds kort inbraken hebben plaats ge- Aanval vanmorgen voortgezet Het D.N.B. deelt mede: Een afdeeling Duitsche gevechtsvliegtuigen heeft Maandagmiddag een aanval ondernomen op de haven van Portsmouth, een der belang rijkste vlootsteunpunten van de Britsche Portsmouth is als oorloghaven het voornaamste steunpunt van de thuisvloot aan de zuidkust van Engeland en herbergt verscheidene marinescholen, o.a. de onderzeebootschool. Daar bevindt zich ook de proefinstallatie van de Admiralieitt. Portsmouth is door vaste kust- en luchtdoelbatterijen bijzonder krachtig beschermd. Behalve de oorlogshaven vorml het hoofddoel der Duitsche vliegers de rijkswerf, die over een groote oppervlakte van 120 H.A. van mo derne installaties voor groote oorlogsbodems en vliegtuigmoederschepen is voorzien. De door de Duitsche luchtmacht ondernomen luchtaanval op Portsmouth geschiedde tegen 13 uur met ongeveer 40 gevechtsvliegtuigen. Onder de veilige hoede van de Duitsche begeleidende jagers konden de Duitschers ongehinderd door de Engel sche jagers en het vuur van het Engelsche lucht doelgeschut, dat zeer slecht gericht was, in alle kalmte en goed richtend op het doel hun bommen uitwerpen. De Duitsche vliegtuigen vlogen, komende uit het zuiden, op Spithead aan en verdeelden zich kort voor het bereiken van Portsmouth in drie groepen. Een dezer groepen bombardeerde het munitie- en mijndepöt van Prisdys-Hard, de tweede Duitsche groep stortte zich op de dokken dei staatswerf, terwijl de derde aanvallen ondernam op de groote tankterreinen. Op verscheidene plaatsen werden ontploffingen met sterke rookontwikkeling gecon stateerd. De branden namen een omvang aan, zooals de Duitsche vliegers tot dusver nog nooit op En- gelsch grondgebied hebben waargenomen. De En gelsche jagers hielden zich op een afstand. Zij trachtten van de verte uit het vuur op het Duitsche eskader te openen. Toen de Duitsche begeleidende jagers toesnelden, onttrokken de Engelsche vlieg tuigen zich door de vlucht aan den strijd. Uit een samenvattend bericht over de aanvallen, welke het Duitsche luchtwapen Maandag op de zuidkust van Engeland heeft ondernomen blijkt, dat bij de luchtgevechten boven Portsmouth 48 vijan delijke machines zijn neergeschoten en 12 eigen had. Een maand geleden zijn nachtelijke bezoekers in Bennebroek bezig geweest en het is niet on mogelijk, dat er tusschen beide voorvallen ver band gelegd kan worden. Op zichzelf is de toe stand evenwel niet verontrustend, al ligt het voor de hand, dat de politie in het aarde-donker een dubbel moeilijke taak heeft. De politie te Bloemendaal acht de venduistering een ernstige belemmering van het verkeer, hetgeen groote oplettendheid noodzakelijk maakt. Intus schen zijn de wegen te Bloemendaal ruim en het verkeer ter plaatse des avonds gering. Kleine on gevallen als struikelpartijen over een trottoirband en botsinkjes daargelaten zijn in Bloemendaal nog geen berichten binnengekomen van verkeersonge vallen. De veiligheid laat tot dusver m Bloemen dal niets te wenschen over. Inbraken of dieverijen bleven tot nu toe uit met een cent per gesprek verhoogd' Irv de gehouden gemeenteraadsvergadering van 's-Gravenhage heeft wethouder De Vries mede gedeeld dat van den secretaris-generaal van Bin- nenlandsche Zaken op voorstel van den directeur- generaal der P.T.T. en daartoe gemachtigd door de Duitsche overheid bericht is ontvangen dat de prijs der locale telefoongesprekken over geheel Nederland met ingang van 1 September a.s. zal worden verhoogd van 2 op 3 cent per gesprek. Wachtend op de boot, die de geleiders en geleidsters van de Nederlandsche jeugd in de Ostmark over de KÖnigssee zal brengen. Foto Pax Holland vliegtuigen verloren ging. De aanvallen van Stuka- eenheden op een sterk beveiligd convooi ten oosten van Southend hadden tot gevolg dat twee koop vaardijschepen tot zinken werden gebracht en een ander vaartuig in brand geraakte. Een vijandelijk vliegtuig en een eigen toestel gingen hierbij ver loren. Bij den aanval op het vliegveld Manston bij Canterbury, dat doeltreffend vernield werd, zijn 12 vijandelijke vliegtuigen op den grond en drie in de lucht vernietigd. Ook fcrij de luchtgevechten boven de vliegvelden van Canterbury, Lympne en Jawkings, welke doeltreffend met bommen be stookt werden, heeft de vijand groote verliezen aan vliegtuigen geleden, terwijl eenige eigen toe stellen neerstortten. Hedenmorgen berichtte het D.N.B.: Bij de luchtgevechten van Maandag boven Enge land en het Kanaal heeft de vijand naar met zeker heid is vastgesteld, in totaal 86 vliegtuigen verloren. Bovendien schoot de Duitsche luchtdoelartillerie boven Duitsch grondgebied drie vijandelijke vlieg tuigen neer, zoodat in totaal 89 Britsche vliegtuigen vernietigd werden. Daarenboven werden zeven andere vijandelijke jachttoestellen door zware beschieting buiten ge vecht gesteld. Met lange rookslierten gleden zij af en verdwenen in den nevel, zoodat zij als verloren beschouwd kunnen worden. Bij de gevechten, die dezer dagen zijn gevoerd, gingen 24 Duitsche gevechts- en jachtvliegtuigen verloren. Duitsche aanval op Engeland voortgezet. BERLIJN, 13 Augustus. (D.N.B.) De Duitsche bladen leveren waardeerende beschouwingen over den aanval van 'gisteren op de Engelsche oorlogs haven Portsmotuh en over de andere successen van het Duitsche luchtwapen. De moreele uitwerking van de Duitsche actie tegen Portsmouth zoo schrijft de „Berliner Börsen- zeitung", zal ongetwijfeld niet geringer zijn dan haar militaire gevolgen, want de naam Portsmouth heeft voor Engelsche ooren een bijzonderen klank. Hij beteekent de heerschappij der zee en toovert den Engelschen het beeld van pompeuze vloot- parades op de reede van Spithead voor oogem Doch het is thans met de Britsche heerschappij ter zee gedaan. De Deutsche Allgemeine Zeitung schrijft: Engc- lanid's zuidkust ligt onder vuur. Zij. die enkele maanden geleden aan de Engelsehen ge zegd zou hebben, dat hun oorlogshavens van Port land tot aan Portsmouth en dat Dover, de sleutel van Groot-Brittannië, oorlogsgebied en het voor ste front van de eilandverdediging zouden wor den, zou niets anders dan een ongeloovige verba zing hebben gezien. De bommenregen van ons luchtwapen op de genoemde havens vormt echter slechts het eerste deel van de aanvalsactie der laatste twee dagen. Het tweede en in zijn strategische beteekenis niet minder belangrijke deel vormt het duel tusschen ons luchtwapen en het Britsche. Het Britsche luchtwapen moet, nu het in Noor wegen. Nederland en Frarkrijk. met uitzondering van Duinkerken, niet wilde toeslaan, thans boven Engeland'* kusten tot den strijd overgaan. En in dezen strijd wordt het verslagen en gedecimeerd. Een verlieslijst van 93 neergeschoter Britsche vliegtuigen op 11 Augustus en 71 vliegtuigen op t2 Augustus, is vooral in verhouding tot de niet teruggekeerde Duitsche vliegtuigen geweldig. EIGENLIJKE INVASIE BEGONNEN. De Engelsche bladen reageeren op de Duitsche luchtaanvallen van Zondag met uitlatingen als „begin van den grooten slag van Engeland" De bladen probeeren de vrees en de angstige stem ming, die onder het publiek heerschen, te doen verdwijnen. Bijna ieder dagblad verklaart, dat bet Duitsche offensief ffians is begonnen De Duit schers probeerden de Engelsche sleutelposities té verlammen, voor de „eigenlijke invasie" begint. De „Daily Mail" is van meening. dat de slagen van de beide luchtvloten wel eens beslissend zou den kunnen zijn voor den afloop van den oorlog. De „Daily Express" schrijft, dat de toekomst van iederen Engelschman thans op den drempel van Engeland wordt uitgevochten. Aan de Britsche kust worden opnieuw door af- deelingen gevechtsvliegtuigen en duikbommenwer pers bomaanvallen gedaan, zoo meld» een later D. N. B.-berieht. Hierbii worden op verschillende plaatsen boven het Kanaal en het eilard hevige luchtgevechten geleverd Het is den Duitschen aan vallers gelukt, de versperring aan de kust die ge vormd wordt door luchtdoelartillerie en jachtvlieg tuigen te doorbreken en hun bommen op de be oogde doelwitten neer te werpen. Het is nog niet te overzien, welke Britsche doe len tot dusverre zijn gebombardeerd. De pogirg van de Britsche luchtdoelartillerie, den Duitschen bommenwerpers eenige schade toe tc brengen of hun plannen te verijdelen, was vergeefsch. De En gelschen verloren reeds in de eerste morgenuren een groot aantal jachtvliegtuigen. VLIEGVELDEN BIJ PORTSMOUTH GEBOMBARDEERD. BERLIJN, 13 Augustus (D.N.B.) Van be voegde zijde ontvangt het D.N.B. de volgende bij zonderheden over de vandaag door de Duitsche luchtstrijdkrachten ondernomen aanvallen: Van ochtend hebben Duitsche duikbommenwerpers en gevechtsvliegtuigen de vliegvelden bij Portsmouth mot succes aangevallen. Vliegtuigen op de start banen, hangars en terreininstallaties werden door inslaande bommen van zwaar en middelzwaar ka liber vernield. Er konden branden worden waar genomen. (Zie ook elders in dit nummer). Telegrafische postwissels naar Duitschlanrl. - Met ingang van heden zijn in het verkeer met Duitschland in beide richtingen telegrafische postwissels weer toegelaten. HEDEN: 8 PAGINA'S.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1