DTNSDAG 13 AUGUSTUS 1940 De Xederlandsche jeugd, die le Sankt Joliann am Waid in de Ostmark baar va can tic doorbrengt, is al geheel geacclimatiseerd. Een vroolijk groepje op wan deling door het dorp. Foto Pax Holland. TT A A TT T. F. M'S DAGBLAD Het optreden der Duifsche luchtmacht. De strijd boven het Kanaal. Over den strijd, Maandag door het Duitsche luchtwapen gevoerd, heeft het D.N.B. de volgende samenvatting ontvangen: ..In de middaguren ondernamen Duitsche vlie- gerafdeelingen bomaanvallen op verschillende doelen aan de Zuidkust van Engeland. Zoo heeft een groep de maritieme werken en de staatswerf te Portsmouvh succesvol met bommen bestookt. In de luchtgevechten werden daarbij 40 vijande lijke vliegtuigen neergeschoten. De tweede aan val was gericht tegen de versperring van ballons bii Dover. Hierbij zijn talrijke ballons neergescho ten. terwijl stellingen van het luchtafweergeschut onder vuur werden genomen. Een derde aanval werd gedaan op een convooi, dat zich ten Oosten van Margate bevond. Hierbij gelukte het ver scheidene koopvaarders tot zinken te brengen en andere in brand te steken. Het vierde doel was het Britsche vliegveld Manston, waar bommen de startbaan, de gebouwen en de hangars hebben getroffen en waar ernstige beschadigingen zijn aangericht. Een afdeeling Hurricanes werd dooi de Duitsche vliegtuigen verrast, toen het op het punt stond te starten. Hierbij werden vier vlieg tuigen op den grond en drie andere in de lucht vernietigd. De Duitsche afdeelingen, die aan dezen strijd hebben deelgenomen, zijn voltallig terugge keerd. Bij verschillende aanvallen ontwikkelden zich gevechten, waarbij wederom een zeer groot aantal vijandelijke vliegtuigen zijn neergescho ten. Een definitief overzicht van de gevechten kan op het oogenblik nog niet worden verstrekt." „Dit is waarlijk een groote dag geweest en een donkere dag voor de Britten", zoo begint een frontbericht, dat het D.N.B. heeft ontvangen over den grooten luchtslag boven het Kanaal. Dit be richt luidt verder: „Des ochtend om 8 uur: „vrije jacht" luidt het bevel. De Messerschmidts stormen over het Kanaal en vallen den vijand aan. waar zij hem vinden. Ook gevechtsgroepen zijn onderweg. Zij willen een convooi in de monding van den Theems aan vallen. Andere jachtafdeelingen zijn ter bescher ming aanwezig. Op 3000 meter hoogte razen de jagers naar het westen. Tegelijkertijd stormen onze jagers her en der boven Zuid-Engeland en dan weer terug over het Kanaal. Eerste contact met den vijand: zes Spitfires schieten brandend naar omlaag. Op hetzelfde oogenblik slaan de zware granaten van de Duitsche gevechtsvlieg tuigen neer op een schip van 8000 ton, op een torpedoboot en op een schip van 2500 ton. Schui mend sluit het water zich boven schepen en vliegtuigen. Een uur later: weer jagen onze af deelingen naar den overkant en razen over de Engelsche vliegvelden. Daar is de vijand weer. De Duitsche jagers vallen aan. Alle Engelsche 6pitfires vluchten de wolken in. Geen enkele En gelsche afdeeling wil den strijd aanvaarden. Zij wijken uit. zelfs boven hun eigen gebied en boven hun eigen vliegvelden, die zij, naar het schijnt, thans al niet meer kunnen verdedigen en bevei ligen. Onze reddingsvliegtuigen, de langzame, on gewapende machines met het teeken van het Ge- neefsche Roode Kruis kruisen tusschen het mid den van het Kanaal en de Fransche kust. Een paar uur later staat men op een vliegveld en verneemt men van den piloot van een red dingsvliegtuig- Ik zag drie vliegers worstelen in de golven en wist dat het Engelschen waren. Om de in nood verkeerende vliegers te helpen liet ik, op een hoogte van 30 meter, een opvouwbare boot uitwerpen. Deze boot dreef heel langzaam naar de vliegers toe. maar het scheen, dat zij de kracht niet meer hadden deze te bereiken. Een van de Engelsche vliegers bloedde hevig aan het hoofd. Ik stuurde een vaartuig van de Duitsche marine naar de plaats van het ongeval, terwijl ik in de nabijheid bleef cirkelen. Toen de Duitsche motor boot tot op 300 meter was genaderd, verschenen plotseling verschillende Spitfires. Een ervan keer de zich tegen mijn machine en opende het vuur. Onmiddellijk keerde ik om. Mijn mecanicien was zwaar gewond, mijn machine vertoonde ongeveer dertig treffers. Maar een Duitsch jachtescadrille stortte zich oogenblikkelijk op de Spitfires en de Britten werden alle drie neergeschoten." Wijziging in tic organisatie van hel Rootle Leger. Politieke commissarissen afgeschaft. Uit Moskou verneemt het D.N.B.Naar officieel verluidt heeft de Sovjetregeering in verband met de jongste veranderingen in den opbouw van het Roode Leger, het reglement betreffende de poli tieke commissarissen in het Roode Leger en de vloot voor afgeschaft verklaard. De instelling van de politieke commissarissen, welke sinds 1937 bestond, heeft, zoo luidt de mo tiveering van dezen maatregel, haar taak vervuld. De nadruk moet thans gelegd worden op de nieuwe positie van den militairen commandant als een met volkomen bevoegdheid bekleeden bevelhebber van den troep. Evenals voor 1937 zul len voor de politieke werkzaamheden in alle for maties van het Roode Leger en de vloot z.g. plaa'svervangers van den commandant voor den politieken arbeid benoemd worden, die aan den militairen commandant ondergeschikt zijn. De controle op de uitvoering van de politieke scholing en actie in het Roode Leger en de vloot wordt overgelaten aan de z.g oorlogsraden, welke bij de militaire districten en bii de legerafdeelingen be staan. in welke raden naast de militaire bevel hebbers ook gevolmachtigden der politieke in richting van het leger, alsmede van de partij. Vertegenwoordigd zijn. Het Duitsche legerbericht De aanval op Portland en de luchtgevechten boven Portland. BERLIJN., 12 Augustus (D.N.B.) Het opper bevel van de weermacht deelt mede: „Zooals reeds in een afzonderlijk bericht is medegedeeld hebben afdeelingen Duitsche ge vechtsvliegtuigen der. elfden Augustus de oor logshaven Portland aangevallen. Belangrijke havenwerken, de pier, het droogdok en een laad- brug werden vernield. In olieopslagplaatsen brak brand uit. Twee koopvaardijschepen en een tor pedojager kregen zware treffers. In de naburige haven Weymouth gelukte het een koopvaardij schip van 3000 br. r. t. tot zinken te brengen. Voor de monding van den Theems was een Britsch convooi het doelwit van Duitsche lucht aanvallen. Daarbij werden drie koopvaarders van tezamen ongeveer 17.000 b.r.t. tot zinken ge bracht en twee torpedojagers en vier andere koopvaardijschepen door voltreffers zwaar be schadigd. In den loop der aanvallen ontwikkel den zich hevige en succesvolle luchtgevechten, waarin de Duitsche jagers en gevechtsvliegtui gen den vijand zware verliezen toebrachten. In den nacht van 11 op 12 Augustus onder nam de luchtmacht aanvallen op vliegtuigfabrie ken te Filton eh Crawe, de havenwerken van Cardiff en Bristol, alsmede op de groote olie-op slagplaatsen van Avonmouth. Op verscheidene plaatsen bombardeerde zij de luchtdoelbatte rijen. Het leggen van luchtmijnen voor Britsche havens werd volgens de plannen voortgezet. Vijandelijke vliegtuigen hebben des nachts in Noord- en West-Duitschland zonder noemens waardige gevolgen niet-militaire doelen gebom bardeerd. Brandbommen, welke op een woon wijk van een West-Duitsche stad waren gewor pen, werden door het onmiddellijk ingrijpen van den veiligheids- en hulpdienst onschadelijk ge maakt. De totale verliezen van den vijand bedroegen gisteren: Bij luchtgevechten 90 vliegtuigen en 8 versperringsballons. Bovendien door luchtdoel geschut 3 vliegtuigen. Daarentegen worden 21 Duitsche vliegtuigen vermist. Een onderzeeboot heeft een bewapend vijan delijk koopvaardijschip van middelmatige groot te, dat in een krachtig beschermd convooi voer, tot zinken gebracht". Het Italiaansche legerbericht. Contact met de Britsche hoofdmacht in Somaliland ERGENS IN ITALIë, 12 Aug. (Stefani).Het 64ste legerbericht van het Italiaansche hoofd kwartier luidt: „In Britsch Somaliland zijn onze troepen bij het verder oprukken in contact gekomen met de hoofdmacht van de vijande lijke strijdkrachten. Verliezen der Fransche koopvaardij vloot. De Compagnie Générale Transatlantique verloor vier groote passagierschepen. Het D. N. B. meldt uit Genéve: De vloot van de bekende Fransche scheepvaartmaatschappij „Compagnie Genérale Transatlantique" is ten gevolge van den oorlog sterk verminderd. De schepen van deze maatschappij waren voor het grootste gedeelte in gebruik genomen voor de operaties in Noorwegen en voor een ander deel als hulpkruisers bewapend. Naar thans wordt gemeld heeft de maatschappij in totaal 8 schepen verloren, waaronder de vier groote passagiersschepen „Champlain". „Mexique". .Bretagne" en „Meknes". De „Mexique" is tot zinken gebracht, de „Champlain" is op een mijn geloopen. de „Meknes" is gezonken bij het terug brengen van Fransche soldaten. De oorzaken, waardoor de „Bretagne" is verloren gegaan zijn nog niet opgehelderd. Voorts heeft de maat schappij de vier vrachtschepen ..Louisiana", .Florida", „Alaska" en „Vermont" verloren. Noorsche kroonprinses naar Amerika. Op uitnoodiging van president Roosevelt. Uit Stockholm verneemt het D.N.B. dat kroon prinses Martha van Noorwegen en haar kinderen, die bij familieleden in Zweden verblijf hielden een uitnoodiging van president Roosevelt ontvan gen hebben en binnenkort van Persamo aan boord van een Amerikaansch schip naar de Vereenigde Staten zullen reizen. Politieke moord verwekt veront waardiging in Italië en Albanië. Gespannen toestand aan de Grieksch- Albaneesche grens. Het D.N.B. meldt uit Rome: Naar aanleiding van den politieken moord aan de Grieksch-Alba- neesche grens wordt van bevoegde Italiaansche zijde verklaard dat deze moord zoowel in Italië als in Albanië een golf van verontwaardiging heeft veroorzaakt. Behalve het door Stefani uitgegeven communiqué kan niets gezegd worden. Er kan echter op gewezen worden dat aan de Alba- neesch-^-Grieksche grens een gespannen toestand heerscht. die reeds in vroegere tijden tot betreu renswaardige incidenten aanleiding heeft ge geven. In dit verband herinnert men aan het in cident van 1923. dat leidde tot de bezetting van Korfoe door Italië. Het huidige incident heeft in Italië geen opwinding veroorzaakt. Italië zal zijn kalmte niet verliezen. De vijandelijke propagan da heeft Zondag een bericht de wereld ingezon den. volgens hetwelk aan de Noord-Albaneesche grens ernstige incidenten zijn voorgevallen, waar bij Italiaansche officieren, die trachten de bevol king te kalmeeren, door de Albaneezen doodge schoten zouden zijn. Deze geruchten zijn. naar van bevoegde Italiaansche zijde wordt verklaard, geheel verzonnen. De Italiaansche bladen publiceeren het bericht uit Tirana over den moord in groote opmaak en onder opschriften als „ongehoorde Grieksche ver volgingen tegen de irredentisten in de provincie Jannina", „Vermetele houding tegen Italië". De bladen constateeren dat de misdaad aan de GriekschAlbaneesche grens in den geheelen omtrek tot ernstige ontstemming tegen de Griek sche autoriteiten heeft geleid. De Amerikaansche Senaat bespreekt den dienstplicht. Drie senatoren zeggen hun meening. Het D.N.B. meldt uit Washington: De senaat heeft Maandag het wetsontwerp van den militairen dienstplicht besproken. Verschei dene sprekers uitten zich tegen het ontwerp. De onafhankelijke senator Norris verklaarde dat een buitenlandsche invasie in de Ver. Staten thans onmogelijk is en dat inmiddels de vloot en de lucht macht van de Ver. Staten sterk genoeg zouden zijn om elke invasie te verhinderen. De democra tische senator Wheeler zeide dat een man zooals Stimson, die verklaardè dat Duitschland in korten tijd 300.000 soldaten op Amerikaanschen bodem kan landen, niet bekwaam is om de functie van minister van oorlog te bekleeden. De republikeïnsche senator Vandenberg prosteerde eveneens tegen de breuk op 150-jarige traditie der vrijwillige recruteering, zoolang niet de aanwezigheid van een werkelijk nationaal gevaar wordt aangetoond, dat op geen andere wijze is te keeren. De oorlog, zoo betoogde Vandenberg, is voor de Vereenigde Staten niet onvermijdelijk, tenzij men hem op onnoodige wijze onvermijdelijk maakt. •n Dr. Borms te Brussel gehuldigd. Bijeenkomst der Vlaamsche activisten van 1940. BRUSSEL, 12 Augustus (D.N.B.) Gistermiddag is in de Koninklijke Opera te Brussel de bekende leider der Vlamingen, dr. Borms, gehuldigd. Reeds lang voor het begin waren alle plaatsen bezet. Be halve de Vlamingen namen ook vele Duitschers, als mede leden van de drie weermachtsonderdeelen aan de feestelijkheden deel. Van Vlaamsche zijde waren talrijke bekende persoonlijkheden versche nen. Van Duitsche zijde waren aanwezig vertegen woordigers van den militairen bevelhebber; van den chef van het militaire bestuur; van de Duitsche ambassade en van de buitenlandsche organisatie van de N.S.D.A.P. Bij zijn binnenkomst werd dr. Borms storm achtig begroet. Nadat eenige muziek ten gehoore was gebracht, richtte als eerste spreker, de Vlaam sche professor dr. Speleers. het woord tot de acti visten van 1940. Hij begroette hen als oprechte en onverschrokken strijders. In grove trekken gaf hij een beeld van de Belgische politiek, die naar buiten neutraal beweerde te zijn, doch in werkelijkheid als handlanger van de geallieerden optrad en in het beslissende oogenblik het Vlaamsche volk nog ge- meener dan in 1914 heeft bedrogen. Het is thans de plicht van het Vlaamsche volk, zijn eenheid en offervaardigheid te bewijzen, opdat het met het behoud van de grootst mogelijke individueele en volksche vrijheid en onafhankelijkheid de functie van voorvechter van Germaansche cultuur tegen het westen kan worden toevertrouwd. Als tweede spreker nam Lagrou het woord, die een overzicht gaf van den strijd van dr. Borms. Turksch blad verboden. Wegens sympathie-betuigingen met de as-politiek. ISTANBOEL, 11 Augustus. De Ttirksche re geering heeft het bekende blad Cumhuryet voor on- bepaalden tijd verboden. Di; blad. het grootste van Turkije, heeft in den laatsten tijd verschillende hoofdartikelen gepubliceerd, waarin een lans werd gebroken voor de door de as-mogendheden in Zuid-Oost Europa ingestelde nieuwe orde van za ken. (United Press). Bomaanslagen in Zuid-Afrika. Regeering treft scherpen maatregel. Het D.N.B. meldt uit Lissabon: Volgens berich ten uit Zuid-Afrika worden daar te lande de bom aanslagen steeds talrijker. In een bioscoop te Pretoria werden traangasbommen gevonden, zoo dat de voorstelling moest worden onderbroken. Op den weg tusschen Pretoria en Robertsheights geraakte een auto door een bom in brand. De in zittenden konden zich tijdig redden door uit de portieren te springen. Het toenemen van derge lijke aanslagen heeft den Zuid-Afrikaanschen minister van binnenlandsche zaken Lawrence aanleiding gegeven om bij de inwijding van een inlandsche woonwijk te verklaren dat de regeering zich met terugwerkende kracht zal laten mach tigen om de doodstraf toe te passen tegen die genen, die zich aan bomaanslagen schuldig maken. Reorganisatie der Fransche regeering? Verbreeding van den grondslag van het kabinet. Het D.N.B. verneemt uit Genève: In welinge lichte Fransche kringen gelooft men volgens een bericht uit Vichy, dat nog deze week wijziging zal worden gebracht in de regeering. Men zegt in deze kringen dat vice-president Laval slechts betrekkelijk korten tijd de kans is gegeven de basis der regeeripg door het opnemen van jonge krachten te verbreeden. Men meent een bewe ging als de partij van Doriot niet te kunnen voorbijgaan. De gevechten in Britsch-Somalilaiuk Hevigc Engelsche aanvallen werden door de Italianen afgeslagen. ROME, 12 Aug. (D.N.B.) Een bijzondere correspondent van het agentschap Stefani meldt interessante bijzonderheden over de gevechten van Debel. Namaraput en Lomaiana. die na de inneming van Britsch-Mojala de drie belang rijkste wapenfeiten aan het front van Kenya zijn geweest. In de avondschemering van den 30sten Juli. aldus meldt de correspondent, verschenen twee duizend Engelschen. die voorzien waren van vrachtauto's en geschut bij de waterplaatsen van Debel. daar de Italiaansche troepen verdeeld stonden opgesteld. Plotseling vielen de Engel schen zeer hevig aan. De Italiaansche Askari's die veer ervaring in het oorlogvoeren hebben, wierpen onmiddellijk verdedigingsstellingen op. Na het vallen van den nacht werd de strijd ge staakt, doch bij het aanbreken van den dag werd de aanval nog heviger dan den vorigen avond. De Engelschen probeerden een overwin ning tot iederen prijs te behalen, ten einde hun prestige te vergrooten. Ondanks aangevoerde ver sterkingen. gelukte 't hun echter niet de Italiaan sche verdedigers omver te loopen, die in een te genaanval na een gevecht van twee uur de En gelschen met de bajonet wisten terug te wer pen. Door de geweldige kracht van den tegen aanval trokken de Engelschen in wilde vlucht naar hun vrachtauto's terug, waarbij zij talrijke dooden en ongeveer tweehonderd gewonden medenamen. Bovendien bleven echter 64 ge sneuvelde Engelschen. waaronder drie officie ren op het slagveld achter. De nacht beschermde dan den „strategischen terugtocht" van den vijand, die achtervolgd werd. Op 2 Augustus viel een gemotoriseerde colonne bestaande uit vijfhonderd man mheemsche troe pen, onder leiding van zeven officieren, voorzien van talrijke automatische wapens den Italiaan- schen post Namaraput aan. Onder de aanval lers bevonden zich ook talrijke vluchtelingen, die destijds uit Abessinië waren geëmigreerd. De zen werd door de trouwe ..Dubats" (inheem- sche soldaten) een warme ontvangst bereid. Na een zeer hevig gevecht, dat zeven uur duurde, moesten de aanvallers zeer snel langs de oevers van het Rudolf-meer terugtrekken. Den volgen den dag vond een nieuwe en laatste aanval van de Engedschen plaats bij Loimaiana. We derom viel de vijand eerst met buitengewone he vigheid aan. De inheemsche bevolking echter steunde de Italiaansche inboorlingen, teneinde den Engelschen vlug eens en voor altijd de lust tot aanvallen te benemen. De Engelsche solda ten werden door de trouwe onderdanen van het Italiaansche imperium van alle kanten be dreigd. teruggeworpen en over een afstand van meer dan vijftig kilometer tot aan de uitloopers van den Laborberg achtervolgd. Zoo mislukte, naar Stefani tenslotte opmerkt, de actie der Engelschen, die hun reeds bij het eerste treffen met de zegevierende Italiaansche wapens verloren gegaan prestige wilden her stellen. 5 Bestrijding der werkloosheid in Denemarken. Verkorting van den arbeidsduur. BERLIJN. 12 Aug. A.N.P.) Het Nederland- sche Perskantoor meldt: Denemarken is door den oorlog gedwongen, zijn sociale economie te wijzigen. Daar men een toe neming der werkloosheid wilde verhinderen, heeft men in Juni een wet inzake arbeidsverdee- '.ing afgekondigd. De tot nu toe verkregen resul taten zijn een succes. Door verkorting van den arbeidstijd zullen 50.000 man werk krijgen. Dat wil zeggen, dat 150.000 arbeiders een derde van hun arbeidstijd en loon hebben afgestaan om 50.000 arbeidskameraden werk te geven. Deze nieuwe ordening werd tot nu toe toegepast in de ijzer-, textiel-, confectie-, steen- en houtnijver heid alsook in het boekdrukkersbedrijf en een gedeelte van de metaalnijverheid. Weldra zal zij ook in werking treden voor de kantoorbedien den. Rotaryclubs in Japan cn Mandsjoekwo opgeheven. TOKIO 12 Augustus (D N. B.) Naar de „Tokio „Nitsji Nitsji" meldt is binnen zeer korten tijd de opheffing te verwachten van alle rotaryclubs in Japan en Mandsjoekwo. Binnenkort zullen dien overeenkomstige besluiten genomen worden, waar bij waarschijnlijk bepaald zal worden, dat de bui tenlanders geen lid kunnen zijn van deze clubs en dat voor Japan en Mandsjoekwo een nieuwe ver- ceniging opgericht zal worden. Enjsclsche graafschappen verboden terrein voor buitenlanders. NEW-YORK, 12 Aug. (D.N.B.) Naar de „New York Times uit Londen meldt, heeft de regeering gisteren de graafschappen Cornwall, Devon en Som- merset voor buitenlanders tot verboden gebied ver klaard. Mussolini geeft bevel tot weder opbouw. ROME, i Augustus (D.N.B.) De minister voor Openbare Werken heeft den Duce rapport uitge bracht over het hei-stel van de schade, welke door den oorlog is ontstaan. Mussolini heeft bevel ge geven, alle beschadigde woonhuizen te herstellen en onverwijld weer bewoonbaar te maken. Het op bouwwerk wordt ook tot het bezette gebied uitge breid. Dc wacht aan de kust. Zwaar Duitsch geschut beschermt den ingang van een der Fransche havensteden. Foto Weltbild. PPUEBAMMA WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1940. JAARSVELD 414.4 M. KRO-uitzending. 8.00 Berichten ANP.. 8.05 Wij beginnen den. dag. 3.15 Gramofoonmuziek. 10.00 VPRO: Mor genwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig half uurtje. 12.00 Berichten. 12.05 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten ANP., gra mofoonmuziek. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gra mofoonmuziek. 4 30 Kindertuurtje 5.15 Be richten A.N.P. 5.30 Zang met pianobegeleiding. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.05 KRO-orkest <opn.'. 7.00 Vragen van den dag (ANP 1 7.15 Be richten. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.30 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Residentie-orkest en solist. 18.459.15 Domkoor van Aken igr.pl.), 9.45 Gramofoonmuziek. 9.55 Causerie „Met Dirksen in de stad". 10.10 Wij sluiten den dag. 10.15 Be richten ANP., sluiting. KOOTWIJK. 1875 51. AVRO-uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (En- gelsch). 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP.) 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Renova- septet iopn 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Concertgebouworkest (opn.), 12.30 Berichten (Duitsch 12.45 Berichten A.N.P., eventueel gramofoonmuziek. 1.00 AVRO Amusementsor kest en gr.muziek. 2.00 Berichten 'Duitsch). 2.15 Gramofoonmuziek. 3.15 Berichten Engelsch). 3.30 Omroeporkest en gr.muziek. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Ber ANP.. 5.30 Omr. orkest 6 15 Berichten (Engelsch 6.30 Onderwijsfonds Scheepv.: Causerie „Stoomketels en stoomma chines aan boord van binnenvaartuigen". 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.). 7.15 Gramofoon muziek. 7.25 AVRO-Amusementsorkest. 8.00 Be richten (Duitsch). 8.15 Berichten A.N.P., 8 30 Berichten (Engelsch). 8.45 Gramofoonmuziek (met toelichting). 9.15 Berichten (Engelsch). 9.30 AVRO-Amusementsorkest. gemengd koor en solisten (opn.), 10., 1 Berichten 'Duitsch) 10.15 Berichten ANP, 10.30—10.45; 11.15—11.30- 0.150.30 cn 1.151.30 Berichten (Engelsch). Wat bij den terugtocht der Fransche troepen verwoest werd om den opmarsch der Duitsche legerafdeelingen te vertragen. Een der groote historische bruggen over de Loire, welke werd opgeblazen. Foto Weltbild.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7