Haarlem's Dagblad - Textielkaart ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1940 HAARLE M'S D A G B U 'A D Militaire attaché's van twee en twintig landen hebben een bezoek gebracht aan de slagvelden in Frankrijk. Het gezelschap tijdens zijn tocht door het bezette gebied. (Foto Atlantic) Italiaansch legerbericht. Bombardementen der Italianen op Malta en in Noord-Afrika. ERGENS IN ITALIë, 16 Aug. (Stefani). Het Hoste Italiaansche weermachtsbericht luidt als volgt: „In Britsch Somaliland zijn onze aanvalsopera- ties nog in volle ontwikkeling. Een vijandelijk vliegtuig is boven Zeila brandend neergeschoten. Twee vijandelijke luchtaanvallen op het vliegveld van Colbolcia en van Massaoea hebben onbeteeke- nende schade aangericht. Onder de lar.-dgenooten en inboorlingen zijn vier dooden en twaalf gewon den gevallen. Tijdens een onzer luchtacties tegen Vaijr zijn twee vijandelijke vliegtuigen op den beganerni grond vernield. Een Engelsch jachtvlieg tuig is tijdens een luchtgevecht neergeschoten. Onze formaties bommenwerpers, die door jacht vliegtuigen begeleid werden, hebben 'het vliegveld Hal Far op Malta gebombardeerd en de doelen ge raakt, tengevolge waarvan branden ontstonden. Vijandelijke jagers, die blijk gaven onze formaties te willen aanvallen, trokken zich terug. Een vijan delijk vliegtuig as neergeschoten. Al onze toestel len zijn op hun basis teruggekeerd. In Noord- Afrika hebben onze vliegtuigen den spoorweg van Fuca naar Mersa Matroeh gebombardeerd. In de vroege ochtenduren hebben uit Zwitser land komende vijandelijke vliegtuigen ophieuw een aanval gedaan op plaatsen in Noord-Italië en daar bommen uitgeworpen. Enkele hiervan, die terecht zijn gekomen op de boerendorpen Merate en Ol- giate, hebben twee dooden en vijf gewonden ge- eischt. De materieele schade is van geem. beteeke- nis. Een vijandelijk vliegtuig is door het luchtdoel geschut van Turijn getroffen en bij Ccresola d'Alba neergestort: van de uit vijf leden bestaande be manning is een -deel om het leven gekomen en een deel 'krijgsgevangen gemaakt". DE ACTIE IN DE MIDDEL LAND SCHE ZEE. De speciale correspondent van Stefani meldt: Terwijl de Italiaansche luchtstrijdkrachten in het Midden der Middellandsche Zee voortgaan met bet bestoken der vcrdedigingsinstallaties op het eiland Malta, hebben de Italiaansche luchtstrijd krachten in het oosten der Middellandsche Zee haar actie tegen belangrijke vijandelijke scheeps- doelen versterkt. Door het voortdurend maken van verkenningsvluchten in het oostelijk deel van de Middellandsche Zee werden belangrijke scheeps- doelen waargenomen, die onmiddellijk door forma ties Italiaansche bommenwerpers met schitterend succes wei-den aangevallen. Ook in ide Roode Zee hebben' formaties Italiaan sche vliegtuigen verscheidene scheepsdoelen aan gevallen en succesvol gebombardeerd. Lichte vijandelijke zeestrijdkrachten werden in hun schuilplaatsen ontdekt en onmiddelijk gebombar deerd, waarbij tonnen ontploffingsmiddelen wer den uitgeworpen-, DE SLACHTOFFERS IN NOORD-ITALIë. ROME. 16 Augustus. (Stefani). Er is thans een officieele lijst gepubliceerd met de namen der slachtoffers van de Engelsdie luchtaanvallen op Milaan, Turijn en Alessandria. Te Milaan zijn 7 mannen en 5 vrouwen, allen burgers, gedood en 46 personen gewond. Te Turijn zijn er 8 gewon- den en 1 doode, te Alessandria 12 dooden en 14 gewonden. Duitsch legerbericht. De voortgezette operaties der Duitsche luchtmacht in Engeland. Britschc havens met mijnen versperd. BERLIJN. 16 Augustus (D.N.B.) Het opper bevel der weermacht maakt bekend: ..Het Duitsche luchtwaperi zette zijn aanvallen op zeehavens, gebouwen der wapenindustrie, .vlieg velden en ballonverspcrringen op 15 Augustus en in den nacht van 15 op 16 Augustus verder voort. De haveninstallaties van Portland, Scarborough. Bridlington cn Middlesborough. de vliegtuig- en motorenfabrieken in Birmingham en Brough bij Huil, alsmede hangars en schuilplaatsen op ver scheidene vliegvelden in Zuid-, Zuidoost- en Mid- den-Engeland werden zwaar beschadigd.Hierbij kwam het tot hevige luchtgevechten, in het ver- J waarvan majoor Galland zijn twintigste over winning in de lucht behaalde. Verscheidene Britsche havens werden met mijnen versperd. De nachtelijke aanvallen van Britsche vliegtuigen in West-Duitschland richtten geen noemenswaardige schade aan. De totale verliezen van den vijand bedroegen op 15 Augustus minstens 143 vliegtuigen, waarvan er 106 in luchtgevechten en de rest op den beganen grond werden vernield of door de luchtdoelartillerie werd neergeschoten. Bovendien gelukte het 21 ver sperringsballons neer te schieten. 32 Duitsche vliegtuigen keerden niet terug. De Duitsche zeenooddienst wist echter negen Duitsche en een Britsche vlieger in het Kanaal te redden. Een duikboot bracht ttvee bewapende koopvaar dijschepen met een gezamenlijken inhoud van 14.000 br.t. tot zinken. Eenige mijnenvegers schoten van tien aanvallende vijandelijke Spitfire-vliegtuigen er vier naar beneden". De „Transsylvania" werd des nachts getorpedeerd. Deel der bemanning gered. Het D.N.B. deelt mede: Naar aanleiding van het tot zinken bra.-gen van het 17.000 ton groote Brit sche hulpkruiser „Transsylvania" wordt vernomen dat de aanval van de Duitsche duikboot bij stik- donkeren nacht en zware zee werd gedaan. Van de ongeveer 350 opvarenden kon een deel worden ge red. Na door de torpedo getroffen te zijn bleef het schip inog geruimen tijd drijven, doch het moest bij het aanbreken van den dag worden opgegeven. Voorts meldt het D.N.B.: Bij Kaap Grisnez zijn gisteren Engelsche patrouillevaartuigen door Duitsch luchtdoelgeschut onder vuur genomen en aanzienlijk beschadigd. Verscheidene treffers wer den waargenomen zij veroorzaakten branden, die van verre te zien waren. De vaartuigen verander den van koers en verdwenen in noordwestelijke richting. Het D.N.B. verneemt in dit verband dat derge lijke luchtdoelstellingen met geschut vani elk kali ber en zoeklichten van elke sterkte aan die ge- heele door de Duitschers bezette kust tot aan Biar ritz zijn opgesteld. Zij dienen in de eerste plaats tot bescherming van de Fransche havenplaatsen, doch bij gelegenheid nemen zij op doeltreffende wijze den strijd tegen bij de kust kruisende sche pen op. TWEE ENGELSCHE SCHEPEN GETORPEDEERD. Op het eiland St. Miguel, dat deel uitmaakt van de Azoren zijn Donderdag 15 opvarenden van het Engelsche tankschip „British Fame" aangekomen. Het schip meet 8406 br. reg. ton. Volgens verkla ring van deze zeelieden is het schip verleden week Maandag op 200 mijl ten zuiden van St. Miguel door een duikboot getorpedeerd. De kapitein van het schip is aan boord van de duikboot genomen. Voorts zijn 35 man, die eveneens poogden in red dingbooten lair.id te bereiken tot nu toe nog niet aangekomen. Mackay Radio meldt dat het Britsche vrachtschip „Clan Mcphee" (6628 br. t.) ten westen van Ier- I land is getorpedeerd. De jongste luchtaanval op Engeland. Indrukken van Amcrikaansche journalisten. Het D.N.B. meldt uit New-York: De pers bespreekt uitvoerig de groote luchtge vechten boven Engeland. Onder zeer groote koppen brengen de bladen kolommen lange schil deringen van dezen strijd. Associated Press zegt dat de aanval van Vrijdag van zulk een onge looflijke hevigheid was dat de onophoudelijke aanvallen van de voorafgegane vier dagen in ver gelijking daarmee niet meer dan een voorspel zijn geweest. De ooggetuigenverslagen van de Amerikaansche correspondenten laten on danks deBritsche censuur geen twijfel bestaan over het succes van het Duitsche luchtwapen. Al gemeen wordt gewezen op het verrassende en op de snelheid van de Duitsche bomaanvallen. De New-York Times" meldt uit Croydon dat de aanval al weer achter den rug was voor de be volking had begrepen wat- er aan de hand was. In den wirwar van vliegtuigen kan men vriend en vijand niet onderscheiden. Het luchtafweerge schut heeft wild daar tusschen door' gevuurd. De ..New-York Herald Tribune" verneemt na der uit Londen dat het eerste teeken van den aanval op Croydon een duizend voet hoog opstij gende rookwolk is geweest. De troepen hadden de omgeving onmiddellijk afgesloten, zoodat journalisten, die het resultaat van den aanval wilden vaststellen onverrichterzake moesten te- rugkeeren. Associated Press meldt dat de duik bommenwerpers haast op hun doel waren neerge stort, dood en vernietiging hadden gezaaid en in het nabijgelegen industriegebied duizenden ont ploffingen hadden veroorzaakt, welke enorme rookwolken veroorzaakten. De schade kon niet nauwkeurig worden vastgesteld, maar over hon derden yards lagen puinhoopen. terwijl verschei dene branden waren uitgebroken. Het nieuwsbureau meldt voorts uit een onge noemde kustplaats, vermoedelijk uit Dover, dat talrijke bommenwerpers, onder begeleiding van gevechtsvliegtuigen, daar de Engelsche versper ring hebben doorbroken. Uit een ongenoemde haven in Zuid-Oost Engeland geeft de corres pondent van United Press, die ook getuige is geweest van den Poolschen veldtocht, een beeld van den Duitschen aanval: in een eindelooze rij stormden de vliegers Westwaarts. Den gehee- len dag was de hemel verduisterd. Zelfs in Polen had hij iets dergelijks nog niet gezien. HENRI DESGRANGE OVERLEDEN. Uit Bern wordt aan l&t A. N. P. gemeld: De redactie van het Fransche sportblad „L'Auto" deelt mede, dat Henri Desgrange, de bekende op richter en directeur van dit orgaan te Beau- Vallon in den ouderdom van 75 jaar aan de gevol gen van een operatie is overleden. Veranderingen in het Russische Volkscommissariaat van Oorlog. MOSKOU 16 Augustus (D. N. B.) Officieel wordt mededeeling gedaan van eenige mutaties op de hoogste posten van het volkscommissariaat van oorlog. Maarschalk Boedjonny is benoemd tot eerste plaatsvervanger van den volkscommissaris van oorlog onder gelijktijdige ontheffing van zijn functie als bevelhebber van het militaire district Moskou. Generaal Sjaposjnikow, die jarenlang chef van den generalen staf van het roode leger is geweest, is op zijn eigen verzoek met het oog op zijn zwakke ge zondheid van deze functie ontheven en benoemd tot plaatsvervangende volkscommissaris van oorlog. Tot chef van den generalen staf is benoemd de leger generaal Merezkow, oud-opperbevelhebber van het militaire district Leningrad en een der legerleiders tijdens den Finschen oorlog., die tevens plaatsver vangend volkscommissaris van oorlog blijft. Aan onze bureaux verkrijgbaar voor 2i/2 cent J.I Wat de h fcW*® v Ul8vroutv Wt, rnoot Weten 's tegblad-Textielk aart Hierboven drukken wij. zeer verkleind, af de Haarlem's Dagblad-Tcxticlkaart. die wij ten gerieve van onze lezers hebben laten maken. Op deze kaart, van stevig carton, die een afmeting heeft van 42 bij 21 c.M. en aan twee zijden bedrukt is. vindt men alle bijzonderheden die verband houden met de textiel-distributie. Een staat over de punten- waardeering geeft een duidelijk overzicht wat ieder (mannen, vrouwen, jongens en meisjes) aan textiel- waren kan betrekken. Niet alleen aan algemeene kleeding, maar ook aan werk- en beroepskleeding, garens en huishoudgocderen. Bij elk artikel is het aantal punten vermeld, zoodat ieder kan uitmaken hoe hjj het beste zijn 100 punten kan besleden. Voorts worden nog bijzonderheden vermeld voor welke artikelen speciale vergunningen noodig zijn. terwijl ook wenken gegeven worden aan uniform dragers. Een uitvoerig overzicht geeft wenken wat de huisvrouw moet weten over het koopen van huishoudelijke artikelen en garens. Uiteengezet wordt wie aanspraak heeft op een bijslagkaart en hoe ruiling van gekochte goederen mogelijk blijft. Tenslotte is een lijst opgenomen van de van de distributie vrijgestelde textiel-producten. Ongetwijfeld voorziet deze kaart in een bestaan de behoefte, zij kan de huisvrouw veel hoofdbrekens besparen, omdat zij hier in kort bestek alles bijeen heeft wat zij moet weten van de textiel-distributie. De fraai uitgevoerde kaarten zijn tegen een ver goeding van slechts 2cent per stuk aan onze bureaux Groote Houtstraat 93 (in onze Tijding zaal) en Socndaplein 37 tc verkrijgen. Dc verkoop begint a.s. Maandag om 9 uur. Het vertrek der jongens en meisjes r bouw. Een vroolijk groepje te Rott< Churchill over de „vijfde colonne". Woordenwisseling met Hopkinson. Het A.N.P. verneemt uit Stockholm: Tijdens de debatten van Donderdag in het Lagerhuis is het herhaaldelijk tot opgewonden tooneelen gekomen, vooral in verband met de be drijvigheid van de zoo gevreesde „vijlde colonne". In verband met de taken van het Swinton- comité, n.l. de afweer van deze bedrijvigheid, ver klaarde Churchill dat in deze uren van noo< groote beteekenis moet worden gehecht aan dezl zijde van de nationale verdediging. De afweer van de „vijfde colonne" verloopt nog lang niet vlot. Een aantal regeeringsambtenaren houdt geen voeling met elkaar. Vele kwesties worden in het geheel niet, andere weer dubbel behandeld. Hierom heeft hij Lord Swinton verzocht dc coördinatie van deze taken op zich te nemen. Ondanks alle critiek kan worden vastgesteld dat bij den afweer van deze vijande lijke bedrijvigheid in Engeland groote successen zijn behaald. Hij persoonlijk is altijd van meening geweest dat dit werk der „vijfde colonne", vooi melijk wat Engeland betreft, aanzienlijk oversi is. „Het land kan thans kalm zijn, want de lossing van dit vraagstuk ligt thans in de desk dige handen der regeering, die met beproefde ijver spoedig dit gevaar geheel overwonnen zal hebben. Ik acht het noodzakelijk, steeds en steeds meer op dit gevaar te wijzen, want het gevaar van invasie is nog niet voorbij. Steeds weer hooren wij van Duitsche kringen in het buitenland, dat het gordijn spoedig zal opgaan en dat de voorstelling op het punt staat te beginnen". Toen Churchill zijn misnoegen erover uitsprak dat de leden van het Lagerhuis lastige vragen over het Swinton-comitó wilden stellen, stond de onaf hankelijke afgevaardigde, Hopkinson, op en vroeg of de regeering de macht en liet recht heeft der gelijke vragen te verbieden. Hij sprak in dit ver band van-de geheimzinnigheid, die de werkzaam heden van het Swinton-comité omgeeft. Voor het beantwoorden van deze vraag stond Churchill op. Hij verweel het lid dat hij zijn critiek niet met dezelfde oplettendheid leverde, die hij wel toonde wanneer liet hem er om te doen was de bedrijvigheid der regeering te critiseeren. Hopkin son is een van diegenen geweest die op zijn (Chur chill's) pogingen om de verdediging van Engeland reeds voor den oorlog te versterken, voortdurend critiek heeft uitgeoefend. Bij dezen aanval sprong Hopkinson op cn eischte de hulp van den speaker tegen deze berisping. Toen van de banken werd geroepen, dat Churchill dc beleediging moest terug nemen, verklaarde deze krijgshaftig dal hij er niet aan dacht haar terug te nemen, doch dat hij streng tegen Hopkinson zou optreden, die het ge waagd heeft hem in dezen moeilijken tijd tegen te werken. DINSDAG VERKLARING VAN CHURCHILL. Churchill heeft volgens berichten uit Londen in de Donderdag gehouden zitting van het Lagerhuis nog medegedeeld, dat hij a.s. Dinsdag een ver klaring zal afleggen over den oorlogstoestand. De vroege publicatie van dezen datum heeft in welin gelichte kringen in zooverre verbazing gewekt, daar mij hierin een bewijs moe zien voor de zeer groote zenuwachtigheid in Engeland als gevolg van de ononderbroken Duitsche luchtaanvallen. In aan sluiting op de rede van Churchill zullen openbare debatten worden gehouden. Donderdag 22 Augustus gaat het Lagerhuis tot 5 September op reces. De Roemeensch-Hoiigaarsche besprekingen. Roemeensche delegatie te Turnu-Scverin. BOEKAREST, 16 Augustus (D.N.B.) De leider van de Roemeensche delegatie voor de besprekingen met Hongarije, de vroegere minister Valerpop, is gisteren voor zijn vertrek uit Boekarest door koning Carol in een langdurige audiëntie ontvangen. De Roemeensche delegatie, die gisteravond in een 'specialen trein Boekarest heeft verlaten, is van •ochtend vroeg in Turnu-Severin aangekomen. De Hongaarsche delegatie, onder leiding van ge zant Hory, welke met de stoomboot „Sofia" reist, wordt vanochtend in Turnu-Severin verwacht. De gemeenschappelijke zittingen van de beide delega ties zullen worden gehouden in de bibliotheekzaal van het cultuurpaleis der stad Turnu-Severin. In dit gebouw zijn verscheidene telefooncentrales en een telegraafkantoor ingericht, opdat de beide dele gaties op ieder oogenblik met haai' regeeringen Roeineeiisch-Hoiigaarsclie onder handelingen begonnen. Roemeensche delegatie terug naar Boekarest voor het plegen van overleg. Het D. N. B. meldde Vrijdag uit Turnu-Severin: De Hongaarsche delegatie is hier aan boord van het Donauschip „Sofia" om 12 uur aangekomen. Een half uur later begonnen de Roemeensch-Hongaar- sche besprekingen. Zij werden om 13 uur voor twee dagen gestaakt. De Roemeensche delegatie wilde n.l. de voorstel len, die haar door de Hongaren zijn overhandigd, aan de regeering te Boekarest voorieggen. Over de opening der onderhandelingen is het vol gende gemeenschappelijke communiqué gepubli ceerd: „Vrijdag te 12 uur zijn de delegaties, die met het voeren der Hongaarsch-Roemeensehe onderhande lingen belast zijn, in een openingszitting bijeengekomen. De bijeenkomst werd gehouden in de groote zaal van het palcis der Stiehting- Bibicescu. Na de openingswoorden, het uitspreken der wenschen voor het welslagen der besprekingen 011 de uitwisseling der volmachten heeft de gezant Von Hory den leider der Roemeensche delegatie, Valerpop, de Hongaarsche voorstellen overhandigd. Het Roemeensche standpunt cn de voorstellen der Roemeensche regeering zullen worden uiteengezet in de volgende bijeenkomst, die Maandag a.s. te tien uur op dezelfde plaats zal worden gehouden. De Roemeensche delegatie is te 16 uur met den trein naar Boekarest vertrokken. Zij kwam daar te 22 uur aan om de regeering de Hongaarsche voor stellen voor te leggen. Tot de Roemeensche delegatie bchooren, behalve Valerpop, de vroegere minister der minderheden Silviu Dragomïr, Hat. een professor aan de univer siteit van Klausenburg. verder de gezant Brosu van net ministerie van buitenlandsche zaken, generaal Dragalina van den generalen staf en verscheidene statistici onder leiding van den directeur van 't cen traal bureau voor de statistiek. De Hongaarsche delegatie bestaat, behalve gezant Von Ilory, uit de volgende leden: de plaatsvervangende chef van den generalen staf, generaal Naday. verder de leider van de tweede afdeeling van den generalen staf, kolonel Ujsassy en twee gezantschapssecretarissen. PPOGPAMMA ZONDAG 18 AUGUSTUS 1940. JAARSVELD 414,4 M. 8.00 NCRV. 12.00 VARA, fi.OO NCRV, 7.00 VPRO, 8.00—10.30 VARA. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Schriftlezing. Meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.55 Gramofoon muziek. 9 30 Orgelconcert. 10.10 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.20 Evangelisch-Luthersche Kerkdienst. 12.00 VARA-orkest. 12.45 Berichten ANP. 1.00 „Heeft de Nederlandsche Arbeiders Sportbond een toekomst?" lezing. 1.15 VARA-orkest, 2.00 Letter kundig overzicht. 2.20 Dc Ramblers. 2.50 Tuin- bouwpraatje. 3.15 Esmeralda cn solist. 3.45 Cello en orgel 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kin deren 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Wekelijksche gedachten uitwisseling (ANP). 5.30 De Golfbre kers. 5.40 Reportage. 6.00 Wijdingswoord. 7.00 Stu diedienst. 8.00 Berichten ANP 8.15 Cabaretpro gramma. 9.15 Radiotooneel. 9.30 VARA-orkest en solist. 10.15 Berichten ANP, sluiting. KOOTWIJK 1875 M. AVRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (En gelsch). 7.30 Gramofoonmuziek. (Om 8.00 Berich ten ANP). 9.00 Leden van het Omroeporkest cn de Nederlandsche Bachvereeniging en solisten (opn.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewilde muziek (gr. pl.). 10.30 Sv]vestre-t.rio 11.15 Berichten (En- gelsch). 11.30 Gramofoonmuzieic. 12 30 Berichten Duitsch). 12 45 Berichten ANP gramofoonmu ziek. 1.00 AVRO-Amusementsorkest en soliste (opn.). 1.50 Gramofoonmuziek 2.00 Berichten (Duitsch). 2 15 Verkorte operette ..Boccaccio" (opn.), 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 Omroep orkest. solisten en gramofoonmuziek 5.15 Weke- liiksche gedachtenuitwisseling (A.N.P.). 5.30 Pianosoli. 5 45 Orgelspel 6.15 Berichten (En gelsch) 6 30 TwilieM Serenaders (opn.) 7.08 Cy clus ..De speldingen op onze zomerpostzegels". 7.28 AVRO-Amusementsorkest koor en solisten (oon.) 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Berichten ANP 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Gramofoon muziek met toelichting. 9.15 Berichten 'Engelsch). 9.30 Gramofoonmuziek 10.00 Berichten (Duitsch). 10 15 Berichten ANP 10.30to 45 Berichten (En gelsch) en sluiting. 11.15—11,30. 0.15—0.30 en 1.151.30 Berichten (Engelsch). MAANDAG 19 AUGUSTUS. JAARSVELD. 414.4 M. KRO-Uitzending. 8.00 Berichten ANP8.05 Wij beginnen den dag. 8 15 Gramofoormuziek 10.00 VPRO: Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.05 Gramofoonmuziek. '2.15 Frans Wouters en zijn Cal lente-orkest. 12.45 Berichten ANP gramofoonmuziek, 1.15 KRÖ-or- kest. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Gramofoonmuziek, 3.45 KRO-Melodisten cn solist. (4.30 Gramofoonmuziek) 5.15 Berichten ANP 5.30 Rococo-octet 6.00 Gra mofoonmuziek 6 15 Musiquette en soliste. 7.00 Vra gen van don dag (ANP.) 7.15 Berichten. 7.20 Voor de jeugd. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 Reportage. 8 00 Berichte- ANP 8.15 KRO-orkest. KRO-Melo disten en solisten. 9.15 Gramofoonmuziek. 9 35 Ra diotooneel 10.10 Wij sluiten den dag. 10.15 Be richten ANP. KOOTWIJK 1R75 M. NCR V-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (En gelsch). 7.30 Gramofoonmuziek. 8 00 Berichten ANP. 8.10 Schriftlezing, Meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Trio Beute-Zepparoni-Hemerik en gramofoonmuziek. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Gramofoonmu ziek. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten ANP. 1.00 Cymbaal-sextet en gramofoonmuziek. 2.00 Berichten (Duitsch), 2.15 Cymbaal-sextet. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 4.15 Gramofoonmuziek, 5.00 Berichten (Duitsch), 5.15 Berichten ANP. 5 30 Orgelconcert. 6.15 Berich ten (Engelsch). 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.30 Repor tage of muziek. 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Be- richter ANP.. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Gra mofoonmuziek. (9.15 Berichten (Engelsch). 10.00 Berichten (Duitsch). 10.15 Berichten ANP., 10.30 Berichten (Engelsch) en sluiting. 11.15, 0.15 en 1.15 Berichten (Engelsch).

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9