H. J. v. d. Meer Nederlandsche Circus Revue CRICKET KANOSPORT LAWNTENNIS 1 SEPTEMBER aanvang nieuwe cursussen MUZIEKSCHOOL A. ZWAAG de nieuwe afschermkap met rijkskeur Ververij en Chemische Wasscherij S. KROM N.v. ELECTROLUX WANDELSPORT. HONKBAL maandag 19 augustus 1940 haar ue-m's d a g b e a d 7 NEDERL. CRICKETBOND. 'A. c. c. wint verdiend van rood en wit. Zondag heeft Rood en Wit haar laatsten thuiswed strijd voor de competitie zeer slecht gespeeld. Het leek nergens naar. P. Hagenaar maakte in het veld een gunstige uitzondering: in beide innings deed hij een zeer goeden vang en 't stoppen van den bal geschiedde eveneens naar behooren. Zoowel Van der Togt, die een zeer fraaien vang op eigen bowlen deed, als Hagenaar, deden met den bal goed werk; P. Lammerts van Bueren (24), R. Kramer (11) en naderhand H. Hackenitz (16) en A. Berendsen (10) lieten zien, dat de Amsterdamsche aanval toch wel te weerstaan was. De rest der Rood en Wit spelers bleef verre bene den het gemiddelde peil; een en ander leidde tot een volkomen nederlaag van Rood en Wit, die dit sei zoen slechts één maal (tegen V. V. V.) een score van 200 runs wist te bereiken. Een zeer poover resul taat van het battingteam van Rood en Wit, dat de eerste plaats zeker niet verdiende. Allereerst dient het uiterst actieve veldwerk van de A. C. C.-spelers gememoreerd te worden, waar door de Rood en Wit-'score laag werd gehouden. P. Sanders Jr. was met den wind in den rug en de zeer onregelmatige pitch vrij gevaarlijk; hij had een groot aandeel in het succes van zijn elftal. Acht wickets nam hij voor zijn rekening. Hij liet echter veel te veel no-balls los. Van der Togt was niet gelukkig, toen hij na een legbreak van P. San ders Sr., die hiermede zijn eenige wicket verover de, met zijn beenstuk den bal tegenhield en door den scheidsrechter terug werd gezonden. Sodderland wandelde na een no-ball een eind uit zijn crease en werd prompt „uitgerund"! P. Sanders Jr., was tenslotte den Haarlemschen batslieden te machtig, liep zeer vlot door de Rood en Wit innings, die na een stand van 885 bij de theepauze op 92 geëindigd was, waarmede tevens aan dit drama op cricketgebied een einde kwam, aangezien Rood en Wit hiermede 42 runs op de A. C. C.-innings ten achter bleef. Een tweede poging leverde geen resultaat op, want wederom was het H. Immig, die na in de eerste innings der Amsterdammers, hoewel op zéér ge lukkige wijze, voor een krachtige 43 gezorgd te hebben, 09k thans weder stevig het hout er op legde en voor 24 punten zorgde. H. L. Prent, die in de eerste innings 19 scoorde, stond hem hierbij nuttig, hoewel minder fraai ter zijde en bleef met 22 niet uit. W. van Weelde, de junior der Amsterdammers, vertolkte een keurige innings van 12 runs. De eerste innings van A. C. C., dat nadat v. d. Togt den toss had gewonnen, o.i. ten onrechte het eerst naar de wickets werd gezonden, leverde na een stand van 5—85 bij de lunch, waarna bij de her vatting vlot drie wickets vielen en op 113 reeds acht Amsterdamers verdwenen waren, tenslotte 134 runs op, dank zij een stand van 18 runs voor het negen de wicket tusschen D. Prent (6) en P. Sanders Jr. (13). P. Nauta (15) was na accuraat en actief werk van A. Berendsen run-out gegaan. Behalve de reeds eerder genoemde A. C. C.-batsmen kwam J. Immig met 11 eveneens in de dubbele cijfers. A. v. d. Togt met 419, P. C. Hagenaar met 332 en L. J. Sodderland met 264 namen de wickets. In de tweede innings waren het P. Hagenaar met 2—20, A. Berendsen met 13 en A. v. d. Togt met 1—30, die hiervoor te boek stonden. Bij een stand van 73 voor 4, wo. 13 extra's! gaf Rood en Wit verder den strijd op. v. r. a. neemt revanche tegen haarlem. V. R. A. heeft revanche genomen voor de neder laag, die Haarlem haar toegebracht heeft aan der. Schoterweg. Met een gevoelige nederlaag keerden de Haarlemmers naar huis terug. V. R. A. trok het eerst naar de wickets en opende met D. v. d. Horst en O. Cornelissen: laatstgenoem de liet eenige goede off-slagen zien. Op 40 kwam de scheiding, toen Van der Horst voor 24 door P. Groeneveld werd gebowled. Zeven runs later was net de beurt van Cornelissen om te vertekken, na 20 runs gescoord te hebben. J. v. d. Bosch en W. Wittebol kwamen nu samen op de mat: voorloopig was het gedaan met het suc ces der Haarlemmers. Beide batsmen speelden zich rustig in; Van den Bosch werd drie maal na elkaar gemist op het bowlen van Van den Bergh en pro fiteerde dankbaar hiervan door verder kansloos te spelen en een century te scoren. Met de lunch wees het scoringbord 70 aan. Daarna begon Van den Bosch het bowlen aan te vallen en de score vloog omhoog. Talrijke mooie drives kwa men van zijn bat: Wittebol speelde voornamelijk verdedigend en strafte de slechte ballen af. Toen Van den Bosch zijn 100 bereikt had, sloot captain Klink de V. R. A.-innings, Van den Bosch en Witte bol not out latende met resp. 100 en 55 runs. Het totaal was toen gestegen tot 204 voor het verlies van 2 wickets Bij de Haarlemers nam P. Groeneveld de 2 wickets voor 56 runs; het bowlen was vrij zwak ge weest. De andere bowlingcijfers waren: de Lugt 0—32. W. Pesc'nar 029, Abendanon 031, A. v. d. Bergh 0—23, H. Boeree 024, van Tiggelen 04. Het antwoord van Haarlem was slechts 89 runs; het batten was erg zwak behoudens eenige uitzon deringen. De eerste drie batsmen verdwenen voor nu! P. Kruyt hield eenigen tijd stand en scoorde 12 runs en werd toen door Klink gebowled. Op 19 waren al 6 wickets down, maar De Lugt en Hartog wisten de collapse te stuiten. Vooral De Lugt stond goed te spelen; hij wist herhaaldelijk de boundary te bereiken. Toen Hartog het ongeluk had, een bal van Klink in zijn wicket te halen na 12 runs ge scoord te hebben, scheen het einde der Haarlem- innings in 't zicht, doch De Lugt en Van den Bergh als lie man wisten voor het laatste wicket een stand van 31 runs op te zetten. Van den Bergh werd toen gebowled voor een nuttige 11 runs. De Lugt bleef met een kanslooze 40 not out. Het Haarlem totaal was 89 runs. Klink bowlde in het begin heel goed, maar zakte later af. Hij noteerde 527. verder J. Peters 316, E. Popping 110, C. Jibben 118, J. v. d. Bosch 0—1, A. Loggere 0—10. Haarlem verloor dus met 115 runs. c. v. h.-v. v. v. 11. Gewonnen door V. V. V. II met 39 runs op de eerste innings. V. V .V. II 132 runs, waarvan W. Dammen 12, C. Piers 32, D. de Berg 35 not out, B. Burger 14 en H. de Haas 11. G. Zeeuwe bowlde 2—39. A J. Roodt 2—41, Th. van der Pas 3—21, F. Seveke 3—23. C. V. H. scoorde 93 runs, waarvan A. van Loenen 19. A. J. Roodt 18. F. Seveke 14, Th. van der Pas 10 en P. Krom 13 not out. Ch. Küster bowlde 425, P. Dammen 336. J. Blagter 111 en C. J. Spiers 112. Wat zou dit eigenlijk anders kunnen zijn, dan het schitterende terrein aan de Spanjaardslaan te Haarlem! Waar is elders in ons land zulk een fraai cricketveld te vinden? Een kijkje tijdens den wedstrijd Rood en WitA. C. C. Lammerts van Bueren (aan bat) en de A.C.C.'er Sanders Jr. in actie. De overige eerste-klassers. Aan H.C.C. I kan het kampioenschap moeilijk meer ontgaan. Gisteren won zij weer met 51 runs op de eerste mnings van H.B.S. Eerse innings H. C.C. I 196 (Jhr. L de Villenéuve 43, E. J. A. Schill 34 en M. Roes 32 not out; H.B.S.145 (L. C. F. Wunder 50, H. Herklots 26 en J. Everhard 25). De wedstrijd V.V.V.S.C.H.C. werd door de be zoekers met 5 wickets gewonnen. Eerste innings V.V.V. 201 voor 8 gesloten (A. van Stuyve-foerg 49, W. Schoevaart 43 en Chr. Engel 32). S.C.H.C,: 207 voor 5 (H. Breuning 84 en C. Breuning 65). V.O.C. won met 104 runs van Excelsior. Eerste innings V.O.C. 198 (F. Konert 86 not out en A. Nieuwenburg 30). Excelsior 94 (A. Walbeek 25). De ontmoeting Hermes-D.V.S.Sparta werd na tuurlijk door de Schiedammers gewonne:\ Eerste innings Hermes 252 (C. Tettelaar 87, H. Stolk 37 A', Molenaar 32); Sparta 70 (J. van der Avoort 6). Afd. Wesl Noord I. «4 »4 E d i i 7- s c S* 4) Bf V s n A.C.C. 10 4 2 2 2 0 16 Rood en Wit 9 3 2 1 3 0 13 V.V.V. 11 4 0 4 3 0 12 V.R.A. 10 5 0 1 4 0 11 S.C.H.C. 9 4 0 0 4 1 7 Haarlem 9 2 0 3 2 2 5 Hercules 8 1 0 1 5 1 2 Plus een verregende wedstrijd. Afd. West Zuid I. H.C.C. I 10 9 0 0 1 0 18 Hermes-D.V.S. li 7 1 0 3 0 17 H.C:C. II 9 3 1 0 5 0 9 H.B.S. 8 4 0 0 4 0 8 V.O.C. 10 4 0 0 6 0 8 Excelsior 9 3 0 0 4 2 4 Sparta 9 0 1 0 7 1 2 Kampioenschappen van Nederland lange baan. (Van onzen medewerker). Zondag werden op de Zaan bij Wormerveer de lange-baan kampioenschappen georganiseerd onder begunstiging van fraai weer. Wel was er een tikje zijwind, doch over het geheel was er niet te klagen. In de K. I. klasse wist de Haarlemmer W. v. d. Kroft met ongeveer 2l/z minuut voorsprong het kampioenschap te behalen. De K II was spannender; hierin startten twee ploe gen, n.l. de gebr. Wijdekop (Viking, Amsterdam) en de Haarlemmers BosseKuperus (H. K. V.). Deze ploegen hebben den geheelen wedstrijd zoo goed als boord aan boord gevaren. Het pleit werd beslecht in het voordeel van de gebr. Wijdekop. De R I S bracht een overwinning voor Bobel- dijk van Quo Vadis gevolgd door Ostherthun (H. K. V.). De R II S werd gewonnen door het H. K .V.- koppel J. v. d. KroftP. Joon. Ook de tweede plaats werd door een H. K. V.-koppel bezet,- n.l. J. de GraafA. v. d. Holst. De R IV S bracht een overwinning voor de Geu zen (Zaandam). Bij de dames werd de seniorenklasse gewonnen door mej. Thie (Quo Vadis): bij de junioren deed het feit zich voor, dat de winhares mej. de Waal Malefeit een 4 seconden beteren tijd maakte, dan de senioren. De uitslagen zijn: Dames. RIS senioren 300 M.: 1. T. Thie (Quo Vadis) 1.33.6; 2. G. Schouten (H. K .V.) 1.34.1. RIS Junioren 300 M.: 1. A. S. de Waal Malefijt (Trekvogels) 1.29.2; 2. R. Hempius (Quo Vadis) 1.35.6; 3. L. Boer (H. K. V.) Heeren. Adspiranten 500 M. K I: 1. C. Koch (Geuzen) 2.50.0; 2. C. J. C. v. Hemert (Trekvogels) 2.22.4. Langebaan om het kampioenschap K I klasse 10 K.M..: 1. W. F. v. d. Kroft (H.K.V.) 49 min. 32.5 sec.: 2. J. Stad (Quo Vadis) 52 min. 1 sec. K II klasse 10 K.M 1. Gebr. P. en C. Wijdekop (Viking) 46.12: 2. A. J. G. BosseTj. Kuperus (H K. V 46 21.2. RIS klasse 15 K.M.: 1. J. Bobeldijk (Quo Vadis) 1 uur 24 min. 27.6 sec.; 2. H. G. Osterthun (H. K. V.) 1 uur 25 min. 14.8 sec. R. II S klasse 15 K.M.: 1. J. v. d. Kroft—P. J. Joon (H. K. V.) 1 uur 17 min. 30 sec.: 2. A. v. d. HolstJ. de Graaft (H. K .C.) 1 uur 21 min. 29.2 sec. R IV S klasse 10 K.M.: 1. Geuzen 43 min. 22.8 sec.; 2. Quo Vadis 43 min. 32.2 sec.; 3. Trekvogels 45 min. 29.8 sec. NED. LAWNTENNISBOND. Wedstrijden voor de oudere jeugd. Elk jaar worden door den N. L. T B. wedstrijden voor de oudere jeugd georganiseerd. Voor deze wed strijden noodigt de N. L T. B. op voorstel van de districtbesturen de sterkste speelsters en spelers uit, die nog geen 20 jaar zijn. Ook het district Haarlem is dit jaar sterk vertegenwoordigd met de kampioenen van de onlangs gehouden jeugdkam pioenschappen, namelijk mej. Alofs en mej. Krijn en J. H. Kuiper. Zij hebben het echter niet gemak kelijk, want de districten den Haag en Amsterdam komen eveneens sterk uit. De wedstrijden waarbij het gaat om den Van Lennep-beker voor de hoeren en dc Kea Bouman- vaas vo. .r de dames, worden heden en morgen op de banen van het Kennemer Lyceum te Overveen ge houden. Accordeon - Piano - Viool - Hawaiian - Gitaar - Bas - Mandoline - Banjo - Trompet - Saxophoon - Klarinet - Drum Gratis instr. in bruikleen en Studiegelegenheid. LESGELD 2.50 p. mnd. SPEC. KINDERCL. 0.30 p. w. Levering alle instr. v.a. 0.50 p. week. GeïlL prosp. gratis. TETTERODESTRAAT 53. - INSCHRIJVING DAGELIJKS. HEDEN ONTVANGEN voor Uw rijwiellamp Schagchelstr. 7 en hoek Cronjéstr., H.-N. ALKMAAR Telefoon 4043 (3 lijnen) Bespaar uw punten. Door het op tijd laten chemisch reïni gen Uwer goederen, doet U maander langer daarmede. Heeft U een verscho ten stuk of één dat U een ander kleur, tje wilt geven, laat dat door ons verven en U draagt het weder met genoegen Winkel: Zijlstraat 85 Telefoon 16387 Stofzuigers - Koelkasten - Vloerwrijvers Vanaf 15 AUGUSTUS nieuw adres: Parklaan 14a - Haarlem - Tel. 14271 koop nu huizen voor geldbelegging. Eenige BLOKJES HUIZEN en ENKELE PERCEELEN TE KOOP AANGEBODEN. Inl.: H. SNOECK, Makelaar-Architect, Groote Houtstraat 127, Telef. 18226. geeft vanat HEDEN dagelijks voorstellingen, aanvang des avonds 1\'2 uur en matinee's op Dinsdag. Woensdag. Donderdag, Zaterdag en Zondag om 2 uur 's middags. Prijzen der plaatsen: avondvoorstellingen vanaf 35 ets. tot ƒ2.50 Middagvoorstellingen vanaf 10 ets. tot 1.50 Plaatsbespr. aan de cassa (Telef. 18415) en bij bureau Lindeman (Telef. 12678). COLBERT COSTUUM I 2.00 MANTEL. COSTUUMv.. 12.00 WOLLEN JAPONNEN I 1.25 ZIJDEN JAPONNEN f 1.75 WOLLEN ROKKEN I 0.75 Pllssee, ttrooken. bontgarncering enz worden txlra berekend. Toeslag 10 cenl per zending HOOFDKANTOOR! 1 4 RIJSWIJK Z.H. GEESTBRUGKADE 34-37 TELEFOON 11.85.10 (4 LIJNEN) Bijkantoor en filiaal: KLEVERPARKWEG 100. Tel. 15131, filiaal (ex-Regenboog) BARREVOETESTRAAT 23, Telef. 15900. De Avondvierdaagsche. Zaterdagmiddag drie uur zijn bij Café-Restau rant „Dreefzicht" te Haarlem 258 deelnemers ge start (maar nu gold het een dagtocht). Er waren geen uitvallers. Het was mooi weer en het ging weer langs een prachtig parcours. Ook tien Candi da ten *van de H.L.O. liepen mee voor het afleggen van hun wandelproef. Voor het vertrek werden alle deelnemers door de wandelaars uit Aalsmeer met een bouquetjq anjers getooid. Dit maakte een feestelijken indruk. De stemming liet dan ook niets te wemschen over. Tusschen zeven uur en half acht kwamen de eerste deelnemers weer aan de finish. Ook hier hadden de Aalsmeerders de zaal smaakvol versierd. Nadat alle wandelaars waren teruggekeerd, werd eerst het woord gevoerd door den heer H. H. Win ters, voorzitter eer regelingscommissie van het comité Haarlem; hij dankte allen voor de verleende medewerking en voor het slagen dezer vierdaag- sche, o.a. de Politie, Roode Kruis en Aalsmeer voor de bloemen. De heer A. A. Pijper uit Amsterdam, hoofdbe stuurslid der Nederlandsche Wandelsport-Federa tie, dankte allen, in het bijzonder de deelnemers, voor hun schitterende medewerking; ook dankte hij de autoriteiten en bracht hulde aan het rege lingscomité voor het werk, vóór en gedurende de vier dagen verricht. Daan-a werden de kruisen aan de deelnemers uit gereikt en weldra zag men allen getooid met het fraai uitgevoerde vierdaagsche-kruis van den N. H. W. B. De vijf deelnemende vereenigingen ontvingen alle een groepsprijs. namelijk Viribus Unitis. Kol- ping Boys, Concordia, Jan Passtoors en Allard's Oog. Eenige leden der Kolping Boys hebben de aan wezigen aangenaam verrast met muziek. De nood-vierdaagsclie te Nijmegen. Zondag werd in het Stadion ,JDe Goffert" in tegenwoordigheid van tienduizend toeschouwers een liefdadigheidssportdag gehouden ter ge legenheid van het slot van de noodvierdaagsche. Deze wandeltocht telde gemiddeld per dag twaalfhonderd deelnemers. Op den laatsten dag. legden twee duizend liefhebbers het traject af. Al was het dan een noodvierdaagsche. toch waren de deelnemers uit alle hoeken van het land opgekomen. In de pauze werd in het sportstadion een défilé gehouden. De wandelaars trokken hier voorbij majoor J. N. Breunese, den burgemeester van Nijmegen en de vertegenwoordigers van den N.V.B. en de N.W.B. Onder de muziek van twee korpsen trokken dc wandelaars voorbij; menigmaal was majoor Breunese het middelpunt van een geestdriftige ovatie. Herhaaldelijk klonk het N. B. L. O.-lied door het station. Halverwege werd het défilé onderbroken. De heer P. L. M. van Wayenburg. gedelegeerde van de N. B. L. O., bood majoor Breunese het nood- vierdaagschekruis in zilver aan als blijk van er kentelijkheid voor hetgeen hij voor de wandel sport en voor de vierdaagsche ln het bijzonder had gepresteerd. Burgemeester Steinweg kreeg hetzelfde kruis. Majoor Breunese sprak zijn dank uit: hij roemde Nijmegen voor hetgeen deze stad voor dc wandelsport had verricht. Hij verklaarde, dat Nijmegen en de N.B.L.O.-vierdaagsche onaf scheidelijk zijn verbonden en zei van harte te hopen, dat de officieele vierdaagsche te Nij megen het volgend jaar zou doorgaan. Duizenden stemden met een daverend applaus met deze woorden in. Het défilé werd hierna hervat. Op het Quick-terrein werd vervolgens aan de deelnemers het noodvierdaagsche-kruis van de N.B.L.O. uitgereikt. De verschillende wedstrijden hebben de vol gende resultaten; Hockey: NijmegenUnion 00 Korfbal: Nijmegen—Arnhem 12 Voetbal: Nijm. N.V.B.-elftal—Nijm. I.V.C.B.-elftal 4—1. De opbrengst van dezen dag cn van de vier daagsche is bestemd voor de oorlogsslachtoffers en zal ongeveer f 1000 bedragen. schoten-quick (8-6) Onder groote belangstelling speelde Schoten Zondagochtend haar eersten promotiewedstrijd De tegenpartij Quick was in goeden vorm; het is dan ook een goede en een spannende strijd geworden. Schoten wint den toss, zoodat Quick het eerst aan slag gaat. Vonk geeft als eerste slagman een geduchte tik en Verkerk mist in het verre veld de eerste vangkans. Van veel belang is de fout echter niet want als Hoogendijk ook nog één keer vier wijd gegeven heeft, gaan er drie spelers achtereen voor nul aan den kant. Op dezelfde manier gaan er voor Quick vijf innings Den eenen keer is dat ook meer het werk van Hoogendijk, den anderen is het het goede veld werk van Schoten. Maar ook bij Schoten zijn de punten voor loopig schaarsch. Het werpen van Geestman is velen Schotenaren te machtig. In vijf innings weten alleen Hoogendijk, C. Zandstra en Schot man raak te slaan. De tik van Zandstra helpt Schoten aan een punt nadat De Kleyn Kessens had doen scoren. Dit punt had Schoten echter te danken aan het feit, dat Van Pareren De Kleyn's vangkans miste. Ook het eerste punt had Schoten aan een fout te danken. Nu aan een slechten aangooi van Postman naar het eerste honk. Maar hoe dan ook, na vijf innings stond Schoten met 30 voor. In de tweede helft kreeg Quick echter beter het oog op het werpen van Hoogendijk. Twee- honkslagen van Postman en Van Pareren hiel pen Quick aan twee punten, waarna Geest man zorgde dat Schoten voor nul uitging. Stand na zes innings 32. In de zevende beurt scoorden beide partijen één punt. Schoten was hier erg gelukkig, want dank zij tweemaal een gedwongen loop kwamen de drie nullen bijeen, terwijl Quick nog drie man op de honken had. Een rijtje fouten in het Quick-veldwerk was oorzaak dat Hoogendijk. die voor Kessens liep. een punt kon halen. Stand 43. In de volgende beurt schakelde Hoogendijk drie man uit, waarbij één door een werkelijk schitterenden vang. Die maakte de door Schot man in het verre veld gemiste vangkans, waar door De Bruin op het derde honk kon komen, weer goed. Mei slechts één honkslag behaalde Schoten toen vier runs. Deze waren alle vier aan fouten van Quick te danken. De Kleyn b.v. sloeg ook wel raak, maar werd weer in het verre veld ge mist, waardoor twee loopers thuis konden ko men. Nu stond Schoten dus met 8—3 voor. In dc laatste beurt hanteerde Quick het slaghout lustig. Wel begon Hoogendijk met drie slag. maar hierop volgde een serie van vijf honksla- gen. Hieronder was een driehonkslag van P. Kolewijn, die door een Schotenfout tot een homerun werd. Kort hierna was Van Pareren het slachtoffer van een gedwongen loop. waar na een goed door Kessens gestopte bal een ein de maakte aan de laatste beurt van Quick. Drie man waren binnen gekomen en twee stonden nog op de honken. Schoten stond dus nog met 86 voor en behoefde de negende beurt niet meer te slaan. Tot slot eenige cijfers: Hoogendijk wierp in negen innings 9 maal drie slag, gaf 3 maal vier wijd en zorgde 7 maal voor een nul door een aangooi naar een der honken of een vang. Hij kreeg twaalf honkslagen te in- casseeren. Geestman wierp in acht innings 14 maal drie slag, gaf 8 maal vier wijd en zorgde vier maal voor een nul door een aangooi. Hij kreeg vier honkslagen tegen zich. Schoten maakte 4 maal een fout tegen Quick 8 a 9 maal. De cijfers der innings zijn: Quick: 0-0-0-0-0-2-1-0-3 6 Schoten: 0-0-1-0-2-0-1-4-x 8 H. H. C.-A. F. C. (4-8) A. F. C.. die Zaterdagmiddag tegen V. V. G. A. gelijk speelde, is er Zondagmiddag in geslaagd, aan H. H. C. een nederlaag toe te brengen. Door dezen uitslag behoort H. II. C. helaas tot de ernstigste candidaten voor de onderste plaats. Ondanks honkslagen van J. Baas, Noordhoff, zag H. H. C. vier innings lang geen kans ook maar één punt te scoren. De slagen van J. Baas en Panïnan gingen te niet door een goeden aan gooi van den A. F. C. achtervanger naar het tweede honk en de andere genoemde spelers waren nog op de honken als er al weer drie nul len bijeen waren. Zoowel het werpen als het veldwerk van A. F. C. was in deze periode zeer goed. In dezelfde vier beurten had A. F. C. acht punten bijeen gegaard. Bothe Geisler opende de score door als eerste slagman op het werpen van Van Matsen meteen een homerun te slaan. Hierop volgden nog vele honkslagen. Vooral de derde slagbeurt was daar rijk aan. Erger was echter dat het veldwerk van H H. C. zwak was en er vele fouten gemaakt werden. Vooral Van der Schalie bezondigde zich daaraan en hij werd dan ook voor de tweede helft vervangen door Siepel. Toen A.F.C. in 3 beurten 8 punten bijeen had nam Pijnakker den ba! ter hand. En hoewel hij niet buitengewoon op dreef was. (hij gaf acht keer drie siag tegen zes keer vier wijd), zag A. F. C. toch geen kans meer ook nog maar één punt aan de score toe te voegen. Er werd nog slechts één honkslag gegeven, maar H. H. C. maakte in deze periode ook nog slechts één fout. Ondanks alle inspanning gelukte het den Haarlemmers niet het aantal var» A F. C. te bereiken. In de vijfde beurt kwamen door honk slagen van Mulder en Panman en een fout van D Disselkoen twee. spelers over de plaat. Noord hoff voegde er op zijn eigen slag een run bij en nog wat later stelde J. Baas door een honkslag Pijnakker in staat een punt te scoren. Zelf ging Baas echter op het derde honk uit. Doordat de negende beurt zonder punt voorbij ging, bleef de score beperkt tot genoemde vier runs en won A. F. C. alzoo met 8—4. De cijfers de innings zijn: A. F. C.: 3-0-5-0-0-0-0-0-0 8 H. H. C. 0-0-0-0-2-0-1-1-0 4 De overige uitslagen. Ajax: 4-0-0-0-0-0-2-1-x 7 Blauw Wit: 0-0-0-0-0-3-0-0-0 3 A. F C.: 0-2-1-0-0-1-0-0-0 4 V. V. G. A.: 0-0-0-0-3-0-0-1-0 4 Watergraafsmeer 0-0-0-0-0-5-0-0-0 5 R. C. H.: 0-0-2-0-0-2-4-0-1 9 E. D. O. n.- 9-5-I-IO-8-I 34 Zeeburgia: 1-2-4- 2-2-0 11 Schoten II: 4-2-0-5-0-1-1-0 13 Schoten III: 2-5-1-0-0-4-2-0 14 E D. O. V: 1-0-3-5-1-x 10 Hercules: 2-0-1-0-0-1 4 E. H. S. n: 4-3-0-0-0-5 12 Haarlem III: 1-5-7-0-6-6 25 Haarlem III: 1-6-0-4-2-0-4-0-7 24 R. C. H. III: 0-0-4-0-5-2-0-7-11 29 Spaarnevogels: 6-1-0-0-0-0-0-0-0 7 E. D. O. IV: 3-2-0-1-0-0-5-0-0 11 Verder won V. V. G. A. met 54 van Ajax, verloor H. C. K. met 10—11 van O.V.V.O. en werd H.H.C III kampioen van de Haarlemsche derde klasse afd A door een 18-2 overwinning op Celerltas. E.D.O. III—E.H.S, II en Schoten

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3