Speet en Wedsldfdeu De Nederlandsche Sxhuite wielerkampioen y op den weg: d&ch *M,Gtk(2> HONDENSPORT Onbeslist? ATHLETIEK ZWEMMEN. SCHAKEN NED. VOETBALBOND VOETBALNIEUWS MAANDAG 19 AUGUSTUS 1940 HA A RE EM'S D AG 13 E A D 8 kAT de nationale wegkampioen schappen te Zandvoort een sport- evenement van den eersten rang zijn geworden, daarover zal wel geen verschil van meening bestaan. Een prachtige course, prachtig weer en veel toeschouwers; men zou zich kunnen afvragen: wat wil men nog meer? En dan raakt ge ook meteen de kern van de kwestie, want we hadden niets meermaar wel iets minder willen hebben. Minder goed weer en een minder vlak traject. Het was ajles te mooi en te glad voor een wegrennerskampioenschap. De beste eigenschappen van de wegrenners, hun hardheid, liun doorzet tingsvermogen, hun verbetenheid, ze kwamen Zondagmiddag niet tot hun recht. Niet zwaar genoeg. Dat is jammer. Wij zijn een warm voorstander van elke gebeurtenis, ook op sportgebied die te Zand voort plaats heeft met het doel deze aantrekkelijke badplaats nog eens te meer in het middelpunt van aller belangstelling te plaatsen. Het verheugt ons hartelijk als de actieve Zandvoortsche V. V. V. er in slaagt het vreemdelingenverkeer te stimuleeren. Maar als het moet gaan ten koste van de sport zelf dan zeggen we beslist: neen. Dit circuit van Zand voort een deel van den weg, die voor de auto races werd gebruikt en een ander deel bestaande uit de Noord-Boulevard en Zeeweg tot het keer punt bij den watertoren in Overveen is niet een geschikt parcours om den hoogsten nationalen titel op den weg te laten verrijden. Het is niet zwaar genoeg en het feit, dat de win naar van den wedstrijd de Amsterdammer L. Motké bij zijn aankomst nog zoo frisch was als een hoentje zegt genoeg. Ge kunt tegenwerpen, Deze wedstrijd was voor een Schulte, een Pelle- naars, een Groenewegen, een Braspenninx en nog zoovele anderen toch te zwaar. Het antwoord daarop is zeer gauw gegeven. Het parcours was zóó snel, dat.een renner, die een lek ken band had practisch meteen uit den strijd was. En ten tweede moet men niet vergeten dat renners als Schulte, Zwartepoorte en Groenewegen niet meer de hardheid van vroegere jaren bezitten en door het vele rijden op de banen bij eiken wegwedstrijd moeite zullen hebben om mee te komen. Daar hebt ge het geval Gerrit Schulte. Iedereen had zich van te voren afgevraagd: wat zal Schulte in dezen wed strijd doen? Slaagt hij erin zijn tweeden nationalen titel te behalen of hebben de vele baanwedstrijden ook op zijn oersterk lichaam hun invloed doen gelden. Inderdaad zoo was het. Schulte was Schulte van vroeger niet meer. Hij vertrok als laatste, bleef zeer langen tijd steeds in het achterste peloton en.kwam er niet vandaan ook. Tenslotte was hij eenige ronden voor het einde geheel uit de course verdwenen. Nee, als Schulte nog zijn ouden wegrennersvorm had dan was hij in de zesde ronde met Piet van Nek mee naar dan kop geflitst en dan had de Nederlandsche wegkampioen 1940 niet Motké geheeten. Ut het bovenstaande mag men niet afleiden, dat wij denken, dat de nieuwe kampioen zijn titel eigenlijk maar zoo half verdiend heeft. Verre van dat. Motké heeft een zeer kranige race gereden. Van de derde ronde af is hij bijna steeds m de kopgroep geweest en het straffe tempo waarin gereden werd staat er borg voor dat zijn prestatie niet aan toevallige omstandig heden is te wijten. Wat er echter gebeurd was indien ook in het Zandvoortsche circuit een Cauberg te vinden was geweest is een vraag, die men lastig zal kunnen beantwoorden. Want dannu, ja het heeft niet zoo mogen zijn. En laten we er de sportcommissie van de N. W. U. niet te veel verwijten van maken. Zij had tenslotte weinig keus en wie had Jan Tulleken in de gedaante van den reddenden engel te elfder ure, kunnen weerstaan? Het was misschien dan toch zóó ook wel eens goed. Al blijft er een lichte wrevel hangen Zeventienjarige kampioen. Wie zou echter den zeventienjarigen Amsterdam- schen amateur H. Keyzer zijn titel misgunnen? Heeft hij er kranig voor gereden of niet? En dat zelfde mag men zeggen van den Limburgenaar Saes, die bij de onafhankelijken den eerepalm wegdroeg. Het verloop. Over het verloop van den strijd kunnen wij verder kort zijn. De groote figuur die aan de eerste vijf ronden het levendige aspect verleende was de prof. Overweel. Geheel alleen met 200 Meter voorsprong fietste hij rustig voor de groote groep uit en het is zeker aan hem te danken, dat er zoo spoedig een scheiding ontstond. Na eenige ronden voegden zich bij hem Hilgeman, Gommers, Bloem, Motké en nog enkele anderen. Zoo ging het tot de zesde ronde. Toen zag Piet van Nek zijn groote kans. Hij kromde zijn rug en gevolgd door Piet v. d. Heyden en de Gier slaagde hij erin bij de kopgroep,.die toen uit tien renners bestond, te komen. Gommers, die een zeer goeden wedstrijd had gereden moest wegens een lekken band opgeven en ook eenige andere renners werd het hooge tempo te machtig. Zoo lagen er twee ronden voor het einde nog zeven renners' De drie winnaars (v.l.n.r.)L. Motké (prof.)H. Keyzer (amateur) en G. Saes (onafh.). aan den kop. Dat waren de profs. Motké, Reuter en Piet van Nek, de onafhankelijken Saes, Joosen en Dietvorst en de amateur Keyzer. Vijf kilometer voor de finish trok Motké er alleen van dooqr en hij slaagde erin met flinken voorsprong als eerste de eindstreep, te passeeren. Saes flitste als tweede voorbij „Loefhoeck" Joosen werd derde, Piet van Nek vierde en daarachter kwamen Reuter, Dietvorst en Keyzer. Het succes van de onafhankelijken bij deze kampioenschappen is wel opvallend. Niet minder dan drie renners van deze categorie behooi-den tot de eerst aankomen den waarbij ze vele profs achter zich lieten. Ook de jeugdige amateur Keyzer kan op een uitstekenden wedstrijd terugzien. Hoe zijn prestaties echter zijn op een zwaarder parcours zullen we moeten af wachten. B. K. De uitslagen luiden: totaal winnaar en kampioen der profs werd de Amsterdammer Motké in 4 uur 30 min. en 14 sec. Den totaal afstand 170.5 K.M. afleggend. Tweede aan komende was de kampioen der onafhankelijken Saes uit Weert in 4 uur 30 min. en 54 sec.; 3. Joosen (onafh.) uit Made; 4. P. v. Nek (prof.); 5. Reuter (prof.) uit Amsterdam; 6. Dietvorst (onafh.) uit Amsterdam; 7. de kampioen der amateurs de Am sterdammer Keijzer. Twee minuten na aankomst van het eerste pelo ton volgden: B. Overweel (prof.) uit Amsterdam; 9. Kuijper (onafh.) uit Amsterdam; 10. Bakker (prof.) Amsterdam; 11. De Ruiter (onafh.) uit Roterdam; 12. Rijsbergen (amateur) uit Leiden en 13. Stet (amateur) uit IJmuiden-Oost. Bartali wint het Italiaansclie wegkampioenschap. Uit Rome: In de Italiaansche kampioenschappen op den weg wist Bartali beslag te leggen op den titel door in zes van de zeven wedstrijden vier eerste plaatsen en een tweede plaats te bezetten, waardoor hij een zóó groot aantal punten wist te verwerven, dat de titel hem nu reeds toekomt, ondanks het feit, dat de zevende wedstrijd (de ronde van Lombardije) nog plaats moet hebben. (A. N. P.) Clubmatcli Kynologenclub Amsterdam. Voor het eerst na den oorlog werd Zondag weer te Amsterdam een clubmatch voor rashonden ge organiseerd De beste hond van de match en tevens de beste jachthond werd de Engelsche setter „Fan tasy of Fermanar" van mej. A. de Bussy. Beste der groote rassen de Sint Bernard Floris v, de Oldehove van J. F. v. d. Laan. Beste terrier der gladharige foxterriers „Cromwell Again of Joy" van mevr. Gunckel te Haarlem. Onder stralend zomerweer zijn Zondag te Zandvoort de wielerkampioenschappen op den weg gehouden, georganiseerd door de N. W. U. (In de laatste ontmoeting tusschen Nota en Osendarp op 100 meter is eerstgenoemde tot overwinnaar verklaard, doch het verschil was zoo uiterst gering, dat zelfs de spe ciaal gemaakte film van de aan komst geen absolute zekerheid kon brengen.) Osendarp en Nota liepen Om het hardst, uit alle macht, 't Was een strijd tusschen twee typen, Soepel stijlwerk tegen kracht. Nota, pas omhoog gekropen Met zijn jeugd en zijn bravour, Osendarp, niet afgeloopen, Maar toch na aan zijn retour. Nota die wel heel veel leerde. Maar nog lang niet alles weet, Osendarp, geroutineerde Wijd en zijd vermaard athleet. Weer zijn z' aan den start verschenen Spannend was de wedstrijd weer, Aan de rappe Nota beenen Kwam de zegepraal dit keer. Deed die Nota 't nu veel beter? Neen, 't verschil was wel zoo klein, Als 't zelfs op de honderd meter Maar met mooglijkheid kan zijn. Door de film die van 't gebeuren Zeer vooruitziend was gemaakt, Is men, zelfs na naarstig speuren, Niet tot zekerheid geraakt. Nou, misschien zal men mij hoonen, Dat ik het verkeerd bekijk, Maar 'k zou alle twee beloonen, NotaOsendarp gelijk. Welk belang wordt er gebroken, Als men 't daarbij nu maar laat, Ik vind het, sportief gesproken, Zelfs een prachtig resultaat. Laat hen de medaille deelen. Die geldt nog na jaren tijd, In een prijzenkast vol heele. Als een bezienswaardigheid. P. GASUS. OM DEN „TE WERVE"-BEKER. „Vlug en Lenigt wint. HOUTMAN VAN „A.V. '23" SPRINGT 7.26 M. VER. (Van onzen medewerker). Na één jaar van onderbreking hadden op de „Te Werve" sintelbaam in Den Haag wederom de z.g. recordwedstrijden plaats, waarbij tevens door de dames om den „C.D.A."-beker en 'door de heeren om den „Te Werve"-beker gestreden wordt. Records zijn er ditmaal niet gebroken. Wel zou den de Trekvogels op de 4 x 200 M. estafette een poging wagen, om het vrij scherp staande record, van 1 min. 28.8 staande, op naam van A.V. '23, te verbeteren. Toen echter bleek, dat de ploeg met twee invallers moest loopen (o.a. voor Osta) was de geringe kans verkeken. Nadat Zaterdagmiddag reeds verschillende nieu welingennummers verwerkt waren, waarbij wij o.m. een goede 1000 M. van den Haarlemmer Joustra zagen, bonden Zondagmorgen de dames den strijd aam, om' den C.D.A.-beker. Met groote meerderheid won de vereeniging „Sagitta", de club van Fanny Koen, Niessink en Van Balen Blanken. Sagitta behaalde 62 punten; nummer twee, A.D.A., 29 punten. Dit verschil spreekt boek doelen. Alleen op de 10 x 100 M. estafette, waaraan te- vers het kampioenschap van Nederland verbonden was, zegevierde A.D.A. Sagitta had hier, nl. Fanny Koen op de vierde plaats gezet. Haar taak was nu om, door voor een goeden voorsprong te zorgen, de noodige „ruimte" te verkrijgen voor de na haar komende loopsters. Voor een dergelijke esta fette is dit een heel goede taktiek. Alles verliep dan ook zooals het behoorde. Sagitta behield haar voorsprong, zoodat, toen mej. Niessink, die beken de werpster van Sagitta. als laatste loopster we| g&rg, iedereen aan Sagitta het kampioenschap reeds had toegedacht. De laatste loopster van A.D.A., mej. De Vries, dacht er echter anders over. Fel ging ze op haar tegenstandster af en het onverwachte ge beurde. De ruim 12 M. achterstand deed zij te niet; zij passeerde mej. Niessink royaal, die blijk gaf, dat de 100 M. haar volkomen vreemd was. Des middags werd het athletiekfestijm door de heeren voortgezet. De onbetwiste uitblinker van dezen middag was Houtman van A.V. '23. die, behalve zijn fraaien verte-sprong van, 7.26 M., ook het hoog springen won met 1.85 M. en als nummer twee op de 100 M. eindigde achter Osendarp in 11.2 sec. Langen tijd hebben de Haarlemmers de leiding gehad in den strijd om den beker. Vooral discus werpen, waar de 2e, 3e en 5e plaats bezet werden door resp. Eysker, Kluft en Mulder en de 1500 M. leverden veel punten op. Dit laatste nummer werd door De Roode op keurige wijze gewonnen. De Bruyn van Trekvogels was zijn zwaarste te genstander. Toen er nog 600 M. was te loopen, trok De Roode er in eens fel tusschen uit. De Bruyn volgde niet, zoodat De Roode nu verder liep met ongeveer 20 M. voorsprong. Natuurlijk werd nu het tempo weer rustiger en hoewel De Bruyn wel wat inhaalde, liep de overwiirning van De Roode geen gevaar. Zijn tijd van 4 min. 9.9 sec. is de snelste dit seizoen in Nederland geloopen. Koopman werd vierde en Hermans zesde in de goede tijden van resp. 4 min. 16.6 en 4 min. 17. Op de sprint ontbraken eenige vooraanstaande sprinters. Nota, Osta en ook Schaap van Haarlem waren niet aanwezig. Osendarp won nu zeer over tuigend; Van Geenhuizen verving zijn clubgenoot op uitstekende wijze. Hij bezette de vierde plaats jn de finale, achter Houtman en Spree. Vooral in zijn demi-finale liep hij uitstekend. Hier liet hij o.m. Spree achter zich. Een andere keurige presta tie leverde hij in de Olympische estafette, waar hij de 400 M. voor zijn rekening nam. Hier kon De Roode, die de 800 M. liep, niet met Kalle- man (Trekvogels) afrekenen, waarbij in aanmer king genomen moet, worden, dat Kalkman dezen middag nog niet geloopen had. Bijna gelijk gaven de 800 M.-loopers over; nu moest Van Geenhuizen het opnemen tegen den 400 M.-looper Naiita. Dit deed hij uitstekend. Hij kon Nauta „houden", zoo dat de Trekvogelman slechts iets eerder overgaf. Rirlkel en Schreuder liepen 200 M. Natuurlijk kon dien ze Baumgarten en Osendarp niet houden, maar door het goede loopen van De Roode en Van Geen huizen bezaten zij een zoodanigen voorsprong op V. en L., dat de goede tweede plaats behouden kon worden. Verder werden door de Haarlemmers op ver schillende nummers irog punten bijeen gegaard. Lamoré werd met een- sprong van 6.34 M. vijfde bij vèrspringen en op hoog springen derde met 1.75 M. Ook aan het kogelstooten nam hij deel, doch dit nummer was buitengewoon zwaar bezet. Hij wist zich niet bij de eerste zes te plaatsen. Ook aan Kluft lukte dit niet, hoewel hij toch een worp vami 12.10 M. noteerde. Wederom was het Eysker, die met een worp van 12.50 M. aan zijn clubge- nooten toonde, wat routine vermag. Voor een aangename verrassing zorgde nog Hagtingius. die op de 5000 M. nog als zesde wist te eindigen. Koopman werd vijfde. De winnaar, Wal- ther van De Volewijcekers, had 't ditmaal niet ge makkelijk tegen de A.A.C.'ers Bruin en Overdijk, die hem uitstekend partij gaven, meer dan we op de laatste wedstrijden gewend waren. Dat Haarlem tenslotte haar punten-voorsprong niet kon behouden, vond zijn oorzaak in het feit, dat enkele nummers geen of haast geen punten op leverden. Speerwerpen b.v. leverde geen punten op en de 4 x 200 M. slechts één. Tot slot mag niet onvermeld blijven dat dezen iddag voor het eerst in het seizoen de 400 M. weer onder de 50 sec. ging. H. Baumgarten deed er nl. 49.6 sec. over. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: DAMES 100 M.: 1 Koen, Sagitta 12.4; 2 De Vries, A.D.A. 12.7 sec. Vèrspringen: 1 Koen, Sagitta, 5.87 M., 2 Koudijs, Hollanidiia 5.28 M. Hoog springen 1 Koen, Sagitta 1.60 M., 2 Van Balen Blanken, Sagitta 1.55 M. Discuswerpen: 1 Niessink, Sagitta 37.95 M., 2 Palm, A.D.A. 34.64 M. Speerwerpen: 1 Slüsser, Sagitta, 33.85 M., 2 Bosch v. d. Berg, A.D.A. 31.61 M. Kogelstooten: 1 Albers, Sagitta 10.86 M., 2 Nies sink, idem 10.62. 10 x 100 M. estafette: 1 ADA 2.15.4, 2 Sagitta 2.16.2. Einduitslag „C.D.A." wisselbeker: 1 Sagitta 62 punten, 2 A.D.A. 29 punten.. 3 Athleta 21 punten. HEEREN. 100 M.: 1 Osendarp, Trekvogels 11; 2 Houtman A.V. '23 11.2. 400 M.: 1 H. Baumgai-ten, Trekvogels 49.6, 2 Peereboom, A.A.C. 52. 1500 M.: 1 De Roode, Haarlem 4.9.9, 2 De Bruins Trekvogels 4.12.3 5000 M.: 1 Walther, Volewijckers 16.12, 2 Bruin, A.A.C. 16.13.2. Discuswerpen: 1 De Bruyn, V. en L. 43.18 M., 2 Eysker, Haarlem 36.99 M., 3 Kluft, Haarlem 35.88 Kogelstooten: 1 De Bruyn V. en L. 14.05 M., 2 Houtzager, V. en L. 13.94 M. Speerwerpen: 1 Lutkeveld, A.P.G.S., 56.49 M., 2 Steen, V. en L. 51.01 M. Vèrspringen: 1 Houtman, A.V. '23 7.26 M., 2 Van der Tooien, P.P., 6.85 M. Hoogspringen: 1 Houtman, A.V. 23, 1.85 M., 2 Jausz, V. en L. 1.75 M., 3 Lamoré, Haarlem 1.75. 4 x 200 M. estafette: 1 Trekvogels 1.30.3, 2 A. A.C. 1.31.2, 3 V. en L. 1.32.8 Olympische estafette: 1 Trekvogels, 3.40.1, 2 Haarlem 3.42.8, 3 V. en L. 3.47. Einduitslag „Te Werve"-beker: 1 V. en L. 51 punten, 2 Trekvogels 51 punten, 3 Haarlem 43 pnt. DE NATIONALE KAMPIOEN- SCHAPPEN TE ZAANDAM. Jo Waalberg wint tie 200 M. schoolslag. EERSTE DAG. Zaterdag zijn te Zaandam de tweedaagsche zwem wedstrijden om de nationale kampioenschappen begonnen. Uit den aard der zaak waren deze wed strijden nog niet zoo belangrijk, omdat de series moesten worden verzwommen, om uit te maken, wie Zondag aan de finales mochten deelnemen. Bij de 100 M. borstcrawl voor heeren plaatsten zioh de titelhouder Van Merkesteijn, Scheffer, Hoving, Pleij en Van der Kuil. Bij de 100 M. borstcrawl voor dames A. E. van Schalk, B. Groénedijk, C. Bolte en nauurlijk Rie van Veen. Bij de 100 M. rugslag heeren: Scheffer, Van Schouwen, P. de Groot, J. Geerling en Metman. 100 M. rugslag dames: Cor Kint, Iet van Fegge- len, mevrouw Nida Scheffer-Senf, D. Kerkmeester en T. de Haam-. 200 M. schoolslag heeren Smitshuyzen, Seton, Gerkens, Heetveld en Van Seventer. 200 M. schoolslag dames: Tony Bijland, Jo Waal- berg, J. Koster, G. Sieuwertsen en W. Haverlag. 400 M. borstcrawl heeren: Van der Kuil, Van Merkesteijn, Geerling, Van Ramack en v. d. Boo gaarde. 4.00 M. borstcrawl dames: Rie v. Veen, A. E. van Scha ik, A. Veldhuyzen, G. A. C. Wiersma en A. Boon. Vier maal 200 M. borstcrawl estafette dames: De Meeuwen, R.D.Z., Zwemclub Rotterdam. O.D.Z. en A.D.Z. Het nummer 1500 M. vrije zwemwijze heeren werd Zaterdag gewonnen door J. Ph. van Merke steijn in 22 min. 9.5 sec. No. 2 was A. F. Ruim- schotel in 22 min. 18.2 sec.; No. 3 P. Zwier van V.Z.V. in 22 min. 31.4 sec. ZONDAG. De belangstelling was ook Zondag zeer groot. De 100 meter vrije slag voor dames was voor Rie van Veen, die onbedreigd won in den fraaien tijd van 1 min. 7.3 sec. Jo Waalberg won van mej. T. Bijland tegen alle verwachtingen in. Zij behaalde het kampioenschap op overtuigende wijze, door van meet af aan de lei ding te nemen en geleidelijk haar voorsprong te vergrooten: zij zwom een fraaien slag in tegenstel- !»*V. De Nationale Zwemkampioenschappen hadden Zondag in de Zaansche bad- en zweminrichting te Zaandam plaats. De start voor de finale 200 Meter schoolslag voor dames. V. I. n. r.: Tony Bijland (die tweede werd); Jopie Waalberg (de kampioene); W. Haverlag: J. Koster (die derde werd) en G. Sieuwertsen. Mej. Jo Waalberg (midden), die de 200 M. schoolslag won, wordt gefelici teerd door haai- rivalen Tony Bijland en J. Koster. ling met Tony Bijland, die met een zeer slechten ■mslag zwom. De 100 meter rugslag voor dames bracht vrijwel geen strijd; Cor Kint zwom een soepelen slag, waar tegen Iet van Feggelen niet op kon. De waterpolo wedstrijd tusschen de jeugd en het Nederlandsch Zevental stond niet op een hoog peil. Dank zij -Van Aelst nam de nationale ploeg een 2—0 voorsprong, doch voor de rust zorgde Otten voor een tegenpunt. In de tweede helft scoorde eerst Van Aelst; Otten bracht den stand op 32, Van Overhagen voerde de score tot 42 op, doch Ruimschqtel verkleinde opnieuw den achterstand tot 43. Tegen het einde verzekerde Stam met een hard schot het Nederlandsche Zevental van de over winning 53, Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: 100 meter borstcrawl voor heeren: 1. J. Ph: v. Merkesteijn (Dolfijn) 1 min. 2.5 sec.; 2. J. C. Schef fer (D. J. K.) 1 min. 3 sec. 100 M. borstcrawl voor dames: 1. R. v. Veen (R, D. Z.) 1 min. 7.3 sec.; 2. A. E. v. Schaik (Meeuwen) 1 min. 9.1 sec. 100 M. rugslag voor heeren: 1. J. P. Metman I min. 12.1 sec,; 2. H. Ph. van Schouwen (D. J. K.) 1 min. 13.8 sec. 100 M. rugslag voor dames: 1. C. Kint 1 min. 15 sec.; 2. I. van Feggelen (Meeuwen) 1 min. 16.9 sec. 200 meter schoolslag voor heeren: 1. H. Smits huizen (A. Z. 1870) 2 min. 50.4 sec.; 2. S. Seton (Zian) 3 min. 0.8 sec. 200 meter schoolslag voor dames: 1. J. Waalberg (A. D. Z.) 3 min. 4.9 sec.; 2. T. Bijland (H. Z. C.) S min. 10.2 sec.; 3. J. Koster (V. Z. V.) 3 min. 10.4 sec. 400 meter borstcrawl voör heeren: 1. D. v. d. Kuil (S. Z. C.) 5 min. 12.2 sec.; 2. H. A. Ramack (R. Z. C.) 5 min. 19.9 sec. 400 meter borstcrawl voor dames: 1. R. v. Veen (R. D. Z.) 5 min. 42.2 sec.; 2. A. E. van Schaik (Meeuwen) 5 min. 43.6 sec. Sehoonspringen voor dames: 1. M. Muijtjens (A. D. Z.) 78.97 pnt.; 2. J. van Engelen (H. D. Z.) 78.80 punt. Sehoonspringen voor heeren: 1. H. Lotgering (Y) 105.80 pnt.; 2. P. Kopelle (A. Z. C.) 94.04 pnt. Kieninger kampioen van Duitschland Uit Bad Oeynhausen: Zondag is de beslissing gevallen in den strijd om het schaakkampioenschap van Duitschland. Winnaar werd Kieninger uit Keu len met 11V2 punt uit 15 ronden. Tweede Schmidt uit Danzig met lO'/a punt. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. LAATSTE RONDE. Feijenoord kampioen. Zaterdagavond en Zondag werden de laatsta wedstrijden voor het tournooi om het kampioen schap van Nederland gespeeld. De uitslagen wa ren: Blauw WitJuliana 22 FeijenoordHeracles 20 Zooals we in ons nummer van Zaterdagavond opmerkten, zou de verliezende partij van de ont moeting Blauw WitJuliana voor den titel uitge schakeld wordem, maar door het gelijke spel kwa men ze geen van beide meer in aanmerking. Voor Blauw Wit was dit wel heel erg onaangenaam, want zij had tot één minuut voor het einde nog met 21 de leiding, maar toen zag Vroomen zoo waar nog kans, er 22 van te malven. De Amsterdammers kunnen zioh echter troosten met de gedachte, dat zij toch geen beslissingswed strijd meer mochten spelen, omdat Feijenoord zoo verstandig is geweest,het daar niet op te laten aankomen door aan Heracles een 20 nederlaag toe te brengen. De eindstand is als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Feijenoord 8 5 1 2 11 19—14 1.38 Blauw Wit 8 3 3 2 9 20—15 1.13 Heracles 8 4 1 3 9 18—15 1.13 Juliana 8 3 3 2 9 17—19 1.13 G.V.A.V. 8 0 2 6 2 13—24 0.25 Lagendaal en Pienter naar hun oude club terug. Zooals onze lezers weten hebben die internatio nals Lagendaal en Pienter tijdens de mobilisatie eenigen tijd voor H.F.C. gespeeld, waar zij veel vriendschap hebben gevonden en gegeven. In het aanstaande seizoen zal Lagendaal weer voor Xerxeg en Pienter voor Be Quick gaan spelen. Het Elswout-tournooi. De loting van het door de Haarlemsche vereeni ging D.I.O. te houden „Elswout-tournooi" wordt gehouden Dinsdag 20 Augustus, des avonds 8 uur in Hotel „Spoorzicht", Stationsplein te Haarlem. Om den Zilveren Bal. Het programma voor het Hn. Rotterdam te spelen tournooi om den Zilveren Bal is als volgt: Zondag 1 September: A. 10 uur: R.F.C.—H.V.V.; B. 11.15 uur: A.D.O.-^ C.V.V.; C. 12.30 uur: Hermes-D.V.SSparta: D. 13.45 uur: HeraclesWillem II; E. 15 uur: D.F.C.-- Feijenoord; F. 16.15 uur: 16.15 uur: S.V.V-.Neptu- nus. Overmaas en Quick vrijgeloot. Zondag 8 September: G. 10 uur: OvermaasWinnaar D; H. 11.15 uur! Winnaar AWinnaar C; I. 12.30 uur: Quick (H.) Winnaar B; J. 13.45 uur: Winnaar G—Winnaar H; K. 15 uur: Winnaar EWinnaar F; L. 16.15 uur: Winnaar IWinnaar J. Zondag 15 September: 2 uur: eindstrijd. Seriewedstrijden ,,Droste,,. Uitslagen der gespeelde wedstrijden: VI. VogelsHeemstede 3—2 Droste 2Swastika I 21 Het programma voor deze week luidt: Dinsdag: DrosteD.C.O, Woensdag: SwastikaSpaarndam II Donderdag: Droste IID.O.A.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8