Haarlem's Dagblad Cabaret. Katfenieven. Luchtgevechten boven Zuid-Engeland. Terugtocht der Britten uit Somaliland. Actikeiea^ 58e JAARGANG No. 17537 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant* Uitgaven en Algem Drukkerij NV Bureaux: Groot» Houtstraat 93, bijkantooi Soendaplein 37 Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buitqp Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082 Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. i Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Dinsdag 20 Augustus 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35 Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek. Legende zegt dat het klassieke cabaret ontstond doordat in een vriendenkring, ergens in een kelder of op een zolder bijeen want spontane jonge kunstuitingen plegen geboren te worden hetzij ini de diepten, hetzij op de toppen een man op een tafel sprong en een zelf gemaakt lied zong. Hij begeleidde zich op een guitaar of een mandoline en het was goed. Rookwolken uit pijpen kringelden rond hem omhoog. Er werd gedronken en er was geestdrift. De man droeg een flambard, geen boord natuurlijk maar wel een wild-gestrikte das en hij had meer liedjes gemaakt. Die zong hij ook en de geestdrift steeg. Dit was dan het Levenslied. Hij maakte school en anderen sprongen op die tafel en zongen. Het was schoon en bezield, soms zorgeloos maar vaker ravrant. En de bentgenooten zwoeren elkaar trouw. Maar die bleef niet, want de kille maatschappij rukte hen uiteen en de zangers die zingen bleven moesten toch leven. Er kwamen dus menschen die geen artisten waren en daarna zoo maar de menigte, op vermaak belust. De kelder of zolder werd verbouwd en nieuw gestoffeerd. Er ontstond eer vestiaire. De man op de tafel was al naar een podium verhuisd en in rok. En zijn liedjes werden vakwerk met veel routine en ken nis van den smaak des publieks, dat zijn eischen stelde. Al bleef menig nieuw bezoeker het zoo jam mer vinden dat hij dat begin niet geker-d had en zich afvragen waarom zulke dingen altijd gebeurd schenen te zijn in de jeugd van zijn vader (die er overigens ook niet bij geweest was) en nooit voorkwamen in de zijne. Toch wordt de cabaret-sfeer telkens opnieuw geboren. Toevallig en plotseling, al blijft zij niet steeds. Zoo heb ik haar laatst beleefd in een groot Amsterdamsch restaurant, in een keurige eetzaal, ver van alle kelders en zolders. En dat kwam dooi de verduistering. Want de meeste eetgasten ver trokken vroeg en toen er maar enkelen overbleven, aan drie of vier tafeltjes, in een uithoek bij de muziek, werd de directie zuinig met het licht. In den verren schemer van het restaurant, achter de gesloten gordijnen die geen bekeurbaren lichtstraal doorlieten, bleef die kleine hoek verlicht en ver broederden de menschen van de drie of vier tafel tjes zich met de vier of vijf musici. Niet met elkaar, want zij waren Noord-, geen Zuid-Neder landers. Maar er brak ijs. Er werd in dien kleinen hoek, licht in een schemerige ruimte, ineens de sfeer der muziek geboren. Der lichte, speelsche, sentimen- teele, hartstochtelijke, ook wel zacht-klagende mu ziek. Er veranderde iei§. De violist merkte dat het eerst. Hij had urenlang glimlachend bij tafeltjes gespeeld wat de klanten wilden, zelfs gevraagd wat zij wilden en de jongste schlager voorgesteld als zij het niet wisten. Hij had met een buiginkje fooien aanvaard. Hij had met zijn stereotiepen lach en zijn smeltenden toon zijn brood verdiend en gedaan of hij het rinkelen van messen, borden en glazen niet hoorde en of hij het voortgezet gesprek van de menschen, voor wie hij juist speeldte met in-toewijding-naar-hun-groep- gebogen bovenlijf, zelfs waardeerde. Al luisterden zij heelem aal niet. Al behandelden zij hem als een radio-toestel, dat immers maar een muziek-ma- chine is, wat ze er ook van beweren, en geen er kenning vraagt behalve in "zijn prijs. Die had de violist niet eens. Hij moest maar afwachten of-ie wat kreeg en hoeveel het dan zou zijn. Maar nu was het ineens anders. Aan deze drie of vier tafeltjes hielden ze toevallig allen werke lijk van muziek. Dat bleek het te zijn. Zij vroegen niet zoo maar een klanken-fond voor hun ge sprek of een vage klanken-bedwelming in aanslui ting bij hun tweede Bénédietientje, om te helpen hun zorgen weg te houden en zoowat te doezelen in vaag gepraat. Middenin een zacht, zingend melodietje van Per- golese. dat Nina heet en dat iedere dilettant uit zijn jeugd kent, zoodat het veel klanten raakt en dus op het repertoire blijft, merkte de violist ineens dat het stil was. Niemand .sprak. Niets rinkelde. En toen merkte hij ook dat hij spéélde. De beroeps- glimlach verstierf, er kwam span,- ing in zijn ge zicht. de linkerhand beeïde even. de musicus sprak. Ergens in de verre schemering zweefde de restau rant-routine weg. En Fr a Pergolese zong tot ons uit een ver Italiaansch verleden, teer en wat spottend met zijn eigen kleine lied, uit een Zuidelijken zo meravond aan een diepblauw meer, uit geuren van mimosa en ook uit een oud boek waarin een her innering aan lavendel' is gebleven. Het stierf weg. dat oude liedje en iemand vroeg zacht om een Portugeesche Fado en de violist was ontroerd. Hij klom naar zijn bentgenooten die al ijverig zochten in stapels muziek. De Fado kwam en zweefde voorbij en wij waren aan een zonnig strand met menschen in kleurige kleeren en hooge groene Oceaangolven met witte schuimkoppen en een droomerige vervulling van het leven, dat im mers schoon is. Toen kwam er een wilde Czardas en er stond een artist die niemand meer vroeg wat hij 9pelen zou maar tot luisteren dwong, die eindigde in een kreet en toen wat verbaasd over zijn voorhoofd streek, wat verward rondkeek en vroeg: „Wanneer zou ik naar Budapest kunnen gaan? Zou ik ooit weer in Budapest komen?" Dat begreep iedereen en het was stil. Maar de jongen aan het tafeltje in den hoek, die met oogen groot van bewondering en een lach op zijn gezicht had zitten luisteren, fluisterde tegen zijn vader: „Is het hier altijd zoo?" Toen smolt nog veel meer ijs. Iemand stond op, zoo. maar tusschen twee dames-in-avondtoilet in, en zong een Hongaarsch lied. Ik kende het niet maar het was Hongaarsch: de violen zochten bege leiding en vonden; er welde muziek uit de sfeer. Ook die zanger was artist en de violist erkende het met een kleine buiging en een glimlach. Iemand applaudisseerde even zachtjes. Dat was ook ge noeg, namens allen. Die sfeer was zoo onverwachts gekomen; wij moesten er voorzichtig mee zijn om kaar niet te breken. (De dierenbescherming neemt aan dat in Amsterdam alleen vele duizendtallen katten elk jaar on tijdig aan haar einde komen.) Dit bericht is op te vatten Ongeveer in dezen trant: 'Er is een teveel aan katten In de hoofdstad van ons land. Elk jaar komen duizendtallen Er ontijdig aan haar end, Allen droevige gevallen. Onbemind en onbekend. Vaak in meppershanden rakend. Nooit gekoesterd door een ..vrouw", Dikwijls rare sprongen makend, Echte katten n het nauw. Overdag onzichtbaar blijvend, Als haar vijandin de muis. En 's nachts kattekwaad bedrijvend, Zonder huis en buitenshuis. Groenig glurend, duikend, kruipend, Schuw, maar in gevaren fel. Blazend, hoog van rug. en sluipend, Het is droevig katjesspel Erger dan elk honderleven, Steeds in een ge jaagden roes, Altijd her en der gedreven. Voor de poes niet voor de poes. Amsterdamsche Katzenjammer, Droef ontaard in nachtgespuis, Amsterdamsche, Amsterdammer, Houd uw huisdier veilig thuis. P. GASUS. En die man zong een oud lied dat ik van Hyspa of misschien wel Bruant zelf gehoord moet hebben op Montmartre, een kleine dertig jaar geleden, toen ik er ook naar luisterde met oogen groot van bewondering en een lach-om-de-ontdekking van iets moois. En bij klaagde het leed uit van Schu bert's Leiermann, in een snik..,. Toen duurde het nog even voort. Tot een ge dachte aan laatste treinen ontwaakte. Er was even pauze geweest en de violist had ons verteld over zijn kinderen, over zijn jongen vooral, die nu al veertien was. Want als het ineens zoo goed is te leven 9preek je van al hetgeen je het dierbaarst is. Door een donker Amsterdam, met een toover- achtige gevellijn boven de grachten, met diepe schaduwen over het water, gingen we stil heen. En zorgden nog niet hard te stappen, om de herinne ring niet te storen. En ook omdat die gracht zoo roerloos was. R. P. Claude Wiekart opvolger van Wallace. WASHINGTON, 20 Augustus. President Roosevelt heeft het ontslag van den minister van Landbouw Wallace aanvaard en tot zijn opvol ger benoemd Claude Wiekart. (United Press.) ERNSTIG ONGELUK OP DEN ALKMAARSCHEWEG. Slippende auto raakt o kinderen en een dame. Van 2 kinderen is de toestand zeer ernstig. Op den Alkmaarscheweg nabij den Narcissen- weg te Beverwijk is Maandagavond omstreeks 7 uur een ernstig ongeluk gebeurd. Vijf kinde ren en dame werden op dit punt door een slippende auto gegrepen en tegen de waranda van Café Groenveld gedrukt. Twee jongetjes van resp. 6 en 3 jaar werden in emstigen toe stand naar het St. Antoniusziekenhuis te IJmuiden overgebracht, evenals mevrouw Geebel, die minder ernstig gewond was en een 5-jarig jongetje. Twee meisjes werden naar het Roode Kruisziekenhuis vervoerd. Te ongeveer 7 uur naderde uit de richting Alk maar een personenauto, die op de plaats, waar de Narcissenweg op den Alkmaarscheweg uitkomt, begon te slippen. Het had geregend, zoodat het geasphalteerde wegdek glad was. De bestuurder van den wagen kon de macht over het stuur niet hou den, waardoor de auto om zijn as draaide en weer in de richtihg Alkmaar kwam te staan. De auto kwam met een harden slag tegen de waranda van het café Groeneveld. waar juist een dame en eenige kinderen liepen. Zij werden gegrepen en bekneld tusschen de auto en den houten uitbouw. De vijf kinderen waren er het ergste aan toe. Twee jongetjes van de familie Van Roon, wonende aan den Alkmaarscheweg, werden met zware won den in zeer emstigen toestand naar het St. Anto niusziekenhuis te IJmuiden vervoerd. Gisteravond tien uur vernamen we, dat hun toestand toen nog steeds ernstig was. Een vijfjarig zoontje van de familie Pepping, eveneens aan dezen drukken straatweg wonende, werd met een beenwond opgenomen. De dame, mevr. Geebel werd eveneens getroffen en naar het Antonius ziekenhuis vervoerd. Naar wij bij informatie vernamen vielen haar blessures bui tengewoon mee; haar toestand was bevredigend. Een zes-jarig meisje van de familie Esser werd met een gebroken been en arm naar het Roode Kruis Ziekenhuis vervoerd, evenals het vijfjarig dochtertje van de familie Oudhuizen, die een hoofd wonde opliep. De auto had een ware ravage aangericht in de waranda, waarvan enkele houten steunpalen af knapten, waardoor de geheele overkapping van den muur losscheurde en naar beneden zakte. Een ijzeren hekje naast het café werd eveneens inge drukt. De beide inzittenden van de personenauto, waar van een band knapte, de ruiten vernield waren enz., bleven ongedeerd evenals nog eenige andere kinde ren, die voor den regen in een ander gedeelte van de waranda schuilden. Geeskundige hulp was spoedig ter plaatse, even als ook de burgemeester mr. H. J. J. Scholtens. Naar de eventueele schuldvraag stelt de rijks politie een onderzoek in. De auto is in beslag ge nomen. Heden vernamen wij nog, dat de kinderen die in het Roode Kruis Ziekenhuis verpleegd worden, een rustigen nacht hebben gehad. Van de twee broertjes Van Roon, die in het St. Antonius Ziekenhuis zijn opgenomen, is de toestand nog ernstig, hoewel er geen direct levensgevaar meer is. Middelburg's hishrie blijft bewaard. Dc restauratie van het eeuwenoude stad huis van Zeeiand's hoofdstad is in vollen gang. De werkzaamheden op het dak van het gebouw. (Foto Pax Holland.) Duitsche verkenners en jagers in actie BERLIJN. 19 Augustus (D.N.B.) Maan dagmiddag zijn op eenige plaatsen in het zuiden van Engeland kleine luchtgevechten ontstaan. Duitsche verkenningsvliegers, door jagers ge steund. voerden hun opdrachten uit. Om betere waarnemingen te kunnen verrichten, vlogen de Duitsche verkenners boven Zuid-Engeland op geringe hoogte en konden zonder belemmering waardevolle foto's maken. Op groote hoogte vlo gen de Duitsche verkenners daarna boven de Engelsche Kanaalkust waar Spitfires een ver sperring trachtten te vormen. Slechts in enkele gevallen gelukte het den Britschen jagers de Duitschers in een strijd te verwikkelen. Bij Ramsgate werd waargenomen dat twee Engelsche vliegtuigen werden neergeschoten. Een derde Engelsche machine stortte brandend in zee. Men zag hoe zich parachutes van de vliegtuigen los maakten en door den wind zeewaarts gedreven werden. De Duitschers aldus het D.N.B. verder zijn gewoon de uitwerking hunner bomaanvallen on Engeland nauwkeurig na te gaan. Zoo zijn ook Maandag Duitsche vliegtuigen in de buurt van het Kanaal van Bristol verschenen om de resultaten van de jongste aanvallen vast te stel len. Een groot aantal vliegtuigen neemt aan deze verkenningsactie deel, want op vele plaatsen van de Britsche eilanden zijn hevige nachte lijke aanvalllen ondernomen, waarhij de Duit sche vliegers belangrijke militaire en in- dustrieele installaties hebben gebombardeerd. De Duitsche verkenners fotografeeren vliegvelden, luchtdoelstellingen, ballon versperringen, tank installaties, zeehavens en verkeerspunten. Voorraden motorbrandstof moeten worden opgegeven. Opgaven dienen vóór 22 Augustus te geschieden. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het depar tement van handel, nijverheid en scheepvaart, deelt mede: Krachtens artikel 17 van de motorbrandstofbe schikking 1940 no. 1 gewijzigd bij beschikking d.d. 19 Augustus 1940, opgenomen in de Nederlandsche staatscourant no. 160 van 19 Augustus 1940, wordt een ieder, die meer dan 100 liter motorbrandstof (benzine of Dieselgasolie voor automobielen) in voorraad heeft, de verplichting opgelegd onverwijld hiervan schriftelijk opgave te doen bij den direc teur van het rijksbureau voor aardolieproducten. De opgave moet geschieden hetzij per gefran keerde briefkaart, hetzij per brief in gefrankeerde gesloten enveloppe. Adresseeiüng uitsluitend aan sectie IV van het Rijksbureau voor aardolieproduc ten* Zeestraat 100/104, 's-Gravenhage. Zoowel in de opgave als op de enveloppe moet duidelijk in den 'linker benedenhoek het woord „voorraadopgave" geschreven worden. De opgave zelf dient slechts aan te geven: a. in liters, uitgedrukt in een enkel getal, de totale hoeveelheid motorbrandstof, welke men in voorraad heeft ongeacht de wyze van opslag of verpakking; b. het volledig adres of de volledige adressen, waar de voorraad zich bevindt; c. den naam van den inzender met eventueelen firma naam; d. het volledig adres van den inzender; e. datum van inzending der opgave; f. De onderteeke- ning. door den inzender. De opgave moet uiterlijk 22 Augustus in het bezit van het rijksbureau zijn. Engelsche bommenwerper hoven de Beemster neergehaald. Maandagochtend heeft een DuitsGhe jager boven den polder de Beemster een Engelschen bommenwerper neergehaald. Een der inzittenden wist zich met een parachute in veiligheid te stel- •len. Hij kwam op een weiland terecht en is door de plaatselijke politie op transport gesteld. De overige inzittenden vonden den dood in het vliegtuig, dat in een boomgaard terecht kwam en in vlammen opging, (A.N.P.) Het drama te Sclierpenzeel. Dader tot 5 jaar veroordeeld. Heden heeft de rechtbank te Utrecht uitspraak gedaan in de moordzaak te Scherpe^veel. De da der. de 39-jarige krantenbezorger te Scherpenzeel H. C. V. R.. werd veroordeeld tot vijf jaar gevan genisstraf met aftrek van den tijd m preventieve hechtenis doorgebracht. Uit het onderzoek was gebleken, dat V. R. ge- ruimen tijd een ongeoorloofde verhouding met het slachtoffer V.. moeder van acht kinderen, had er- derhouden. waarvan echter de echtgenoot van de vrouw afwist. Alles ging goed. tot op een gegeven rag V. R. ruzie met de vrouw kreeg over een prui- menboompje in den tuin van zijn vroegere woning. De echtgenoot van de vrouw had dit boompje la te" weghalen zonder toestemming van den kranten bezorger. V R. zon op wraak en in den middag van den 24sten April verschafte hij zich toegang tot de wo ning van de vrouw, die hij slapend in bed aantrof Met een revolver, die hij van een soldaat gestolen ha-1, schoot hij haar toen dood. Het wapen werd later in een weilard teruggevonden. Uit het psy chiatrisch rapport was gebleken, dat verdachte minder toerekeningsvatbaar was. De Officier van Justitie had een gevangenis straf van zeven jaar geëischt Overtredingen Distribntiewet. De Haarlemsche politie heeft Maandag proces verbaal opgemaakt tegen een bakker uit Santpoort wegens het zonder vergunning vervoeren en ver- koopen van tarwebloem. Er werden 24 KG van dit artikel in beslag genomen. Tegen een grossier te Haarlem is proces-verbaal opgemaakt omdat hij harde zeep tegen een te hoogen prijs verkocht. Een Amsterdamsche koopman, die met een stal letje op de Haarlemsche markt stond, kreeg een bekeuring omdat hij stukken toiletzeep, die 15 cent kostten, voor 20 cent verkocht. Zestien van die stukken zeep werden in beslag genomen. Wegens het afleveren van meer dan een pond kaas is een kaashandelaar uit Assendelft, die op de Haarlemsche markt stond, bekeurd. LONDEN 19 Augustus (D. N. B.) Het agentschap Reuter meldt officieel dat Britsch Somaliland door de Britsche troepen „met suc ces" is ontruimd. Alle kanonnen aldus dit bericht zijn ingescheept, met uitzondering van twee, die voordien verloren zijn gegaan. liet D. N. B. had reeds eerder uit Rome ver nomen dat de Engelsche eenheden zich in de haven van Bcrbera (de hoofdstad van Br. Soma liland) hadden ingescheept. Van bevoegde Italiaansche züdc verneemt het I). X. B. verder, dat dc tweede Engelsche verdedigingslinie, die, gelijk gemeld, doorbro ken is, in een halven cirkel ongeveer twintig tot vijf en twintig kilometer van de stad Ber- bera verwijderd ligt. zoodat men de Engelsche positie met een Duinkerken in het klein kon vergelijken. (Men zie ook pag. buitenland). Consulaten in Nederland opgeheven. Naar wij van bevoegde Duitsche zijde vernemen, zijn op grond van het decreet van den Führer van 18 Mei 1940. opgenomen in Reichsgesetsblatt 1, pag. 778. de tot nu toe in Nederland bestaande consulaten en consulaire vertegenwoordigingen opgeheven en hun functies op de organen van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederland sche gebied in het raam van de algemeen gere gelde overheidswerkzaamheden. met ten deele verdergaande zelfstandige bevoegdheden overge gaan. Ook kan de Rijkscommissaris ter uitoefe ning van de bestuursmacht en ter uitvoering van zijn verordeningen van de Nederlandsche autori teiten gebruik maken. Ter verzorging van de door de bestaande or ganen van den Rijkscommissaris nog niet behar tigde belangen doet zich evenwel de noodzakelijk heid voor, bijzondere instanties in het leven te roepen, waaraan zij het op beperkt terrein, de taak zal worden toevertrouwd de hier vertoeven de Duitschers met raad en daad bij te staan. Deze instanties worden volgens voorschrift van den Rijkscommissaris met den naam ..Amtliche Deut sche Beratungsstelle in den Niederlanden" aan geduid. Binnenkort worden dergelijke bureaux gevestigd in de verschillende provincies, o.a. voor Noord-Holland in Haarlem. De taak omvat naast de zorg voor de Duitsche staatsburgers ook die voor de Nederlanders van Duitsche afkomst, vooral van dat deel. dat door huwelijk met Nederlanders de Duitsche nationa liteit verloren heeft en in bepaalden omvang ook andere staatsburgers, die in het verkeer met Duitsche binnenlandsche autoriteiten de tus- schenkomst van een Duitsche instantie noodig hebben. De bijzondere organen zijn bevoegd schrifte lijke verklaringen voor bijzondere gevallen af te geven, bij voorbeeld verklaringen van in-leven- zijn ten behoeve van'de uitbetaling van sociale uitkeerlngen en pensioenen, verklaringen van on- vermogenden ten behoeve van de transfer van ondersteuningsgelden. Voorts moeten zij op zoo groot mogelijke schaal behulpzaam zijn bij het verkrijgen van bewijsstukken van burgerlijken stand en van politieele meldingsbewijzen bij de desbetreffende Nederlandsche bureaux. (A.N.P.) AANBESTEDING. Hedenmorgen werd in hote! Lion d'Or door den architect H. W. van Kempen aanbesteed het bou wen van een bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Anthonie Fokkerlaan, en een transformatorstation te Haarlem Noord. Er werd ingeschreven als volgt: a. voor het bou wen der school, b. voor het bouwen der school en het transformatorhuis en c. voor het bouwen van transformatorhuis: M. H. Hamers, Naardcn: a f 96.700; b. f 99.987; c. f 2754. W. H. J. Verheijdt, Haarlem: a. f 95.900: b. f 100.200; c. f 4500. N.V. „Santpoort", Santpoort: a. f 113.047; b. f 115.707; c. f 4745. Fa. H. J. Oppenkamp, Haarlem: a. f 107.090: b. f 108.790; c. f 3600. Fa. Klaver en Molenaar, Koedijk: a. f 109.300; b. f 109.800; c. f 2870. Fa. G. J. Evers. Bloemendaal: a. f 102.365: b. f 104 991; c. f 3965. Philips Bouwbedrijf, Haarlem: a. f 102.650; b. 105.291; c. f 4000. Gebr. H. V. en J. de Vries, Purmerend en Haar lem' a. f 99.170: b. f 102.170; c. f 3100. N.V. W. Giels Aanemersbedrijf Aerdenhout: a. f 99.900: b. 102.900; c. f 3500. C. Kok. Nieuwer Amstel a. f 135.400; b. f 137.400; c. f 4000. Fa. A. Voordal. Zoeterwoude: a. f 117.000; b. f 119.000; c. f 3500. Gebrs. Zwitsart. Amsterdam: a. f 106.200; b. f 109.100; c. f 3740. C. Boel, Voorburg: a. f 103.700; b. f 106.700. c. f 3270. Fa. P. v. d. Gin. Utrecht: a. f 111.200; b. f 112.000; c. f 3000. HEDEN: 8 PAGINA'S. R. P.: Cabaret /pag. 1 Van een specialen correspondent: Eens telde Drente 90.000 H.A. heide pag. 3 Het uitgaan in den komenden winter pag. 4 K dc Jong: Concert in het Frans Hals Museum - Uitvoering der g H. O. V. pag. 7 g J. H. de Bois: Tentoonstelling van B werken van Herman Moerkerk g pag. 7 Ij J. B. Schuil: Openluchtvoorstelling g van „Adam in ballingschap" te Am- g sterdam pag. 7 ij v. H.: Menschen in Amsterdam H pag. 3 M Haarlemmers in den strijd om de nationale zwem titels pag. 6 M Flitsen pag. 3 Laatste Berichten op pagina 2 I VbsHWWMIWBIM -tr-r J

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1