WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1940 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Wielrijden Het Belgische sportleven herstelt zich. Scherens is weer energiek in training. Scherens. In alle landen, waar de Duitsche weermacht op de bres staat om de binnenlandsche rust en orde te handhaven of te herstellen, is men in sportkrin gen er toe overgegaan opnieuw leven te blazen in het sportleven. Na Nederland, Denemarken en Noorwegen heeft men hiermede ook een aanvang gemaakt in België en Luxemburg. Binnen korten korten tijd kan men verwachten, dat in België de winterbanen in Brussel en Antwerpen wederom op volle toeren zullen draaien, waarbij dan waar schijnlijk verschillende uitgestelde wielerkampioen schappen alsnog zullen kunnen worden gehouden. Het grootste getal der renners, waarvan allerlei onrustbarende geruchten de ronde deden, is onge deerd uit den strijd teruggekeerd en legt zich in middels reeds energiek op de training toe. Onder hen bevinden zich o.a. de oud-wereldkampioenen Scheren en Kaers, alsmede de renners Debruycker, Maes, Billiet en Kint, waarvan enkele van hen reeds deelgenomen hebben aan kleine wegwed strijden, welke plaatselijk werden gehouden. (A.N.P.) Motorsport Duitsche motorrenners starten in Roemenië. Om den grooten prijs van Kronstadt. KRONSTADT, 20 Augustus (A.N.P.)— De Kon. Roemeensche Automobiel en Motorclub organi seert 1 September a.s. de zesde groote prijs van Kronstadt voor renwagens en motoren. Het cir cuit, dat 1.9 K.M, lang ïs, zal door de renwagens boven de 1500 c.c. 52 maal moeten worden ge reden, dbor renwagens beneden de 1500 c.c. 40 maal, terwijl de motoren 24 maal dit circluit zul len rijden. Duitschland neemt met een sterke bezetting aan dezen wedstrijd deel, welke onder leiding staat van den algemeenen leider Hühnlein.. On der hen bevinden zich de motorrenners Ostuf, Kluge, Fleischmann, Stuf en Winkler, alle op D.K.W. In de 350 c.c. klasse zullen o.a. starten: Ostuf. Kraus, Truf en Lodermeier, waarvan de beide laatsten op B. M. W. In de groote renwa- genklasse starten drie coureurs, als leden van den N.S.K.K., terwijl de overige renners zullen uitkomen als fabrieksrijders van B.M.W. en Auto-Union-f abrieken. Verleden jaar werd de wisselprijs in het voor jaar gewonnen door den B .M. W.-rijder War- neck, die thans evenwel niet in de gelegenheid is zelf mede te dingen tot behoud van dezen prijs. Schaken De bondswedstrijden le Hilversum. Landau wint in de hoofdgroep. Na den tweeden dag van de bondsschaakwedstrij- den te Hilversum begint er in den stand van de verschillende groepen reeds eenige teekening te komen. De meeste deelnemers hebben, behoudens eenige afgebroken partijen, drie ronden achter den rug. In de hoofdgroep hebben Landau en Wijnans met twee punten uit twee wedstrijden en een afge broken partij de leiding. Vooral van. den jeugdigen Hagenaar is dit een zeer goede prestatie. In de Dinsdagavond door hem gespeelde partij tegen Stumpers, die in de eerste ronde tegen Kmoch zoo aardig gespeeld had, toonde Wijnans, dat hij een verkregen voordeel in een overwinning kan om zetten. Kramer, die zijn partij gewonnen had, kon het in de derde ronde tegen van Doesburgh niet tot winst brengen. Van Doesburgh speelde vrij sterk en kwam in het eindspel met zijn dame tegen twee torens van Kramer te staan. Na de 27ste zet van Kramer, die wit had, werd tot remise besloten. De twee andere partijen uit deze ronde, Landau Prins en KmochMulder, waren vol verwikkelin gen. Na een zeer scherpen strijd kwam Prins der mate in tijdnood, dat hij op een gegeven moment 10 zetten in een minuut rrwest doen. Hierdoor maakte hij dan ook een fout, welk door Landau op de juiste wijze uitgebuit werd. Kmoch en Mulder kwamen beiden ook in tijd nood, maar wisten de juiste voortzetting te kiezen. Ne den 40sten zet werd de partij in gelijke stelling afgebroken Zeilen De elf lallen van Noord en Zuid samengesteld. Sodderland, Hagenaar en Kramer gekozen. De Keuze-commissie van den Nederlandsdhen Cricketbond heeft de volgende elftallen samenge steld voor dien wedstrijd Noord tegen Zuid, welke op 31 Aug. en 1 Sept. a.s. op het terrein van de H.C.C. zal plaats vinden: Noord: mr. P. C. G. Labouchère (SCHC) aan voerder, D. Ingelse (VRA), wicketkeeiper, P. San ders Jr. (ACC), H. M. Immig (ACC), J. J, Alders (VW), A. van Stuyvenberg (VW), W. O. F. Wit- tebol (VRA), C. Breuning (SCHC), L. J. Sodder land (Rood! en Wit,) P. C.Hagenaar (Rood en Wit), W. Kramer (Rood en Wit). Zuid: A. M. J. de Beus (HCC), aanvoerder, Jhr. J, van den Bosch (HCC) wicketkeeper, W. H. Gallois, (HCC), mr. P. B. M. ten Bosch (HCC), J. J. van der Luur (HCC). H. Stolk (Hermes-DVS), L. Borrani (Hermes-DVS), H. Herklots (HBS), A. Terwiel (VOC), L. C. F. Wunder (HBS), C. A. Huitnder (HBS). Sterke H. C. C.-combiuatie won van Rood en Wit. Laag Rood en Wit-lotaal. Dinsdag speelden twee sterke teams van H. C. C. en Rood en Wit, een wedstrijd op Wassenaar, die door de Hagenaars werd gewonnen met 5 wickets en 34 runs op .de eerste innings. Rood en Wit maakte slechts 87 runs en H. C. C. 121 voor 5. P. Lammerts van Bueren begon goed met 32 runs. Hij werd door Meier gevangen op J. v. d, Luur's bowlen. Jhr. H. van Tets zag zich voor 9 door F. Labory gebowld, terwijl H. v. Zijl voor dezelfde score l.b.w. op dezen bowler ging. A. v. d. Togt liet zich voor 4 door een „slow" van v. d. Luur ver schalken en Meier ving Parijer voor 7, weder voor rekening van Labory. Vijf wickets waren dus reeds gevallen voor slechts 69 runs. T. Everard bereikte, zij het met eenig geluk de dubbele cijfers (12), waarna v. d. Luur hem op eigen bowlen ving, Het totaal der Rood en Wit-innings sloot op 85. Na de lunch trok H. C. C. naar de wickets. M. Roes hield tot 42 stand, waarna hij als vierde voor 30 correcte runs keurig door M. Gobets op v. d. Togt's bowlen werd gestumpt. Drie runs daarna bowlde L. Sodderland Labory, doch toen zetten J. Dankelman en J. Somer een grooten stand op van 76 runs. Op een totaal van 121 werd met de thee pauze de Haagsche innings gesloten. Dankelman met 37 en Somer met 45, die vooral het laatste half zeer scherp runden, hetgeen het niet al te goede batten ten gunste kwam, bleven niet uit. Na de thee gingen A. v. d. Togt en M. Gobets voor de tweede maal naar de wickets en werd de wedstrijd voortgezet totdat van der Togt voor een harde 43 (lx zes, 4 x vier) run out ging op een totaal van 55. M. Gobets bleef met een solide 11 niet uit. Regen maakte toen verder spelen onmoge lijk, zoodat deze geanimeerde wedstrijd in het voordeel van de Hagenaars eindigde. Volgende week Dinsdag vindt de return wedstrijd op het Rood en.Wit-terrein plaats. Bowlingcijfers Rood en Wit: A. v. d. Togt 239; L. J. Sodderland 331. H. C. C.: F. Labory 636; J. J. v. d. Luur 321. DERDE DAG VAN DE SNEEKWEEK. De voornaamste uitslagen van den derden dag van \de Sneekweek zijn: Drakenklasse: 1. Viking van J. C. P. Hofke te Wassenaar; 2. 't Duijfken van J. Duyvis te Koog aan de Zaan. 12 Voets jollen: 1. Ree van C. W. Schaap te Sneek; 2. Popeye van D. Schoen te Bloemendaal; 3. Beroe- boe van mej. E. Bier te Aerdenhout. Regenboogklasse: 1. Jan van Gent van dr. J. W. v. d. Zijp te Sneek; 2. Saenden van L. de Wit, Zaan dam; 3. Dolfijn van K. Vrolijk te Sneek. Olympiajollen; 1. Fram van C.. van Gooi, Hom- merts, stuurman A. van Gooi; 2. Wildebras van D. Bakker, Sneek; 3. Beroeboe II van J. Bier, Aer denhout. 16 M2 klasse A: 1. Betty van W. Kingma, Leeu warden; 2. Deli van L. Rosier, Sneek; 3. Wiheja van J. Smith, Sneek. B.M.-klasse: 1. E. H. van R. Wester, Grouw Favoriet van J. Pasma, Sneek; 3. Geja van J. van der Schaaf, Grouw, Cricket Voetbal E. D. O. speelt tegen een elftal van de Duitsche Luchtmacht. Spannende wedstrijd wordt verwacht. Zondag a.s. te 3 uur zal E. D. O. een wedstrijd spelen tegen een elftal van den Duitschen Lucht macht. Naar men ons verzekerde bestaat dit elftal uit zeer goede krachten, en telt het niet minder dan 8 spelers van Duitsche le klasseclubs, waardoor er dus een goede spannende wedstrijd verwacht kan worden. Om 1.15 wordt een korf bal-wedstrijd gespeeld tusschen het Oosterkwartier en de rest van Haarlem. Honkbal H. H. C. heefl 110» drie wedstrijden voor den hoeg. V. V. G. A. (niet La immers) weer een lastige tegenpartij. In verband met het feit dat H. H. C. gevaar loopt voor de bezetting van de onderste plaats te'worden aangewezen geven wij hier de wedstrijden die nog gespeeld moeten worden. H. H .C. heeft nog drie uitwedstrijden te goed n.l. tegen E. D. O., Haarlem'en V. V. G. A. A. F. C., ook een gegadigde voor de onderste plaats, heeft nog slechts één wedstrijd te spelen, n.l, uit tegen Ajax. Als A. F. C. die verliest en H. H. C. slaagt er in nog één wedstrijd te winnen, dan zou A.F.C. onderaan eindigen. Maar ook Blauw Wit maakt nog kans. De Zebra's moeten nog uit spelen tegen E. D .O. en V. V. G. A. V. ^V. G. A. die zelf ook nog niet veilig staat, spreekt dus in den strijd van H. H. C. en van Blauw Wit ook een woordje mee. En waar de ambtenarenl het laatste weekeinde Lammers weer op de plaat' hadden, kon dat nog wel eens een hartig woordje worden. In de twee wedstrijden van Zaterdag en Zondag j.l. is V. V. G. A. tenminste al drie punten omhoog gegaan (gelijk gespeeld tegen A. F. C. en gewonnen van Ajax). COMPETITIESTANDEN. Eerste klasse. gesp. gew. gel. verl. gem. Haarlem ;o 10 0 0 •2.— E. D. O. 10 6 0 4 1.20 Ajax 10 4 1 5 0.90 V V. G .A. 8 3 1 4 0.88 Blauw Wit 10 3 1 6 0.70 H. H. C. 9 3 0 6 0.67 A. F. C. 11 3 1 7 0.64 Tweede klasse A. Schoten 12 12 0 0 2.— H. Cf K. 10 6 0 4 1.20 R. C. H. 11 6 1 4 1.18 O. V. V. O. 10 5 1 4 1.10 Ajax II 8 3 0 5 0.50 T. H. B. 9 2 0 7 0.44 Watergraafsmeer 10 0 0 10 0.— 2 winstp. in mindering wegens n. O. Tweede klasse C. Quick 10 9 1 0 1.90 Zeeburgia 10 7 0 3 1.40 E. D. O. II 10 5 0 5 1.— Haarlem JI 10 4 0 6 0.80 H. H. C. II 10 2 1 7 0.50 E. H. S. 10 1 2 7 0.40 3e klasse Haarlem A. H. H. C. III ■11 10 0 1 1.82 E. D. O. III 10 7 1 2 1.50 Haarlem III 11 6 0 5 1.09 Celeritas 9 4 1 4 1.— H. C. K. II 10 2 2 6 0.60 E. H. S. II 11 3 0 8 0.55 R. C. H. III 10 2 0 8 0.40 Sc klasse Haarlem B. R. C. H. II 9 8 0 1 1.78 Schoten II 10 7 0 3 1.40 E. D. O. V 12 6 0 6 li E. D. O. IV 8 4 0 4 0.75 Spaarnevogels 11 4 0 7 0.73 Hercules 8 2 0 6 0.50 Schoten III 8 2 0 6 0.50 -■■) 2 wlnstp. in mindering wegens n. o. Tafeltennis Hengelen „NOOIT GEDACHT". Zondag hield de H.V. „Nooit Gedacht" een wed strijd om den Amstelbeker (wisselprijs) op baars in de Ringvaart. De prijzen werden met een toe passelijk woord uitgereikt door den voorzitter, den heer P. Verhoeven. De beker werd gewonnen door J. Abswoude, A. Stijnman won de plaquette en M. Ruighaver de medaille. H. T. T. C. „SHOT". Vrijdag 16 Augustus j.l. vond in hotel „Vree burg" te Bloemendaal de jaarlijksche algemeene ledenvergadering van de H. T. T. C. „Shot" plaats. Secretaris G. J. Waanders was aan de beurt van aftreden en stelde zich niet herkiesbaar.In zijn plaats werd H. Kolk gekozen. Het verdere bestuur bleef ongewijzigd. Tot wedstrijdleider werd W. Traksel benoemd. Gymnastiek Zomerfeest van „Turnlust". De Haarlemsche Gymnastiekvereniging „Turnlust" organiseert Zondag 25 Augustus op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Klever- laan athletiekwedstrij den door dames, heeren en adspiranten van Turnlust. Er wordt verder gedaan aan hindernisbaan, zakloopen, touwtrekken en ringsteken op tan dems zoodat het een alleszins genoeglijken middag belooft te worden. Zwaar beladen naar de startplaats in het jeugdluchtvaartkamp. dat op het kampeerterrein „De Faalberg" bij Ermelo wordt gehouden. .(Foto Pax Holland.), Een fraaie start van een der deelneemsters aan het vierde Jeugdluchtvaartkamp op „De Paalberg" bij Ermelo. (Foto Pax Holland.) Lawntennis Huik Wilton wint den Van Lennep-beker. Kea Bouman-vaas voor Mej. Felix. Dinsdag zijn de wedstrijden om den van Lennep- beker en de Kea Bouman-vaas geëindigd. Ook thans werkte het weer 'niet mede; wel konden de hoofd nummers afgewerkt worden, doch de troostronde kon niet worden uitgespeeld. Het district Den Haag behaalde een groot succes, j daar èn de van Lennep-beker èn de Kea Bouman- vaas door Hagenaars gewonnen werden, namelijk door Huib Wilton en mej. Felix. In de troostronden toonden de Haarlemmers hun kracht al kwamen de jongens het minst ver. Bij de meisjes wist mej. L. de Roos de finale te winnen, na in den halven eindstrijd haar stadgenoote mej. A. Krijn geëlimineerd te hebben. De wedstrijden werden Dinsdag behalve door den heer G. J. Scheurleer, ook door den voorzitter van den K. N. L. T. B„ den heer D. Croll bijgewoond. De prijsuitreiking geschiedde door den wedstrijd leider, den heer H. Schram de Jong, die ook het bestuur van het Kennemer Lyceum bedankte voor het beschikbaar stellen van de banen. De laatste uitslagen zijn: Van Lennep-beker. Derde ronde: H. Went (Rotterdam)W. Akkers- dijk (Utrecht) 6—0, 6—2. Halve eindstrijd: H. Wilton (Den Haag)H. Went (Rotterdam) 36, 63, 61. L. v. Meegeren (Den Haag)H. Busselman (Noord-Holland) 75, 6—3. Eindstrijd: H. Wilton (Den Haag)L. v. Meege ren (Den Haag) 62, 75. Kea Bouman-vaas. Halve eindstrijd: mej. J. v. d. Wal (Amsterdam)— mej. H. Dijckmeester (Dèn Haag) 61, 61. Eindstrijd: mej. N. Felix (Den Haag)mej. J. v. d. Wal (Amsterdam) 61, 60. Troosttournooi Jongens. Eerste ronde: W. Viëtor (Haarlem)B. v. Vloten (Gelderland) 60, 62. J. H. Kuyper (Haarlem) W. Willemsen (Gelderland) 64, 46, 119. Tweede ronde: W. Keuls (Den Haag)H. Goettsch (Groningen) 57, 62, 75. H. W. G. Ras (Utrecht)W. Viëtor (Haarlem) 86, 63. E. Elinck Schuurman (Den Haag)J. H. Kuyper Haarlem) 62, 64. R. Storm (Den Haag)J. Jongeneel (Utrecht) 46, 6,3, 63. Halve eindstrijd: E. Elink Schuurman (Den Haag) R. Storm (Den Haag) 62, 75. De andere halve eindstrijd en de eindstrijd konden wegens regen niet worden gespeeld. Troosttournooi meisjes. Eerste ronde: mej. I. v. d. Horst (Utrecht)mej. 1. Alofs (Haarlem) 62, 0. Mej. A. Krijn (Haar lem)mej. L. van Heemstra (Gelderland) 75. 4—6, 6—4. Halve eindstrijd: mej. C. Stoop (Den Haag)mej I. v. d. Horst (Utrecht) 64, 62. Mej. L. de Roos (Haarlem)-mej. A. Krijn (Haarlem) 60, 62. Eindstrijd: mej. L. de Roos (Haarlem)mej. C. Stoop (Den Haag) 61, 61. De toekomst van den Neder- landschen landbouw. De meening van Landbauernführer Graf Grothe. De Haagsche correspondent van de „Deutsche Zeitung" heeft een vraaggesprek gehad -met Landesbauernführer Graf Grothe over de toe komst van den Nederlandschen landbouw. In de eerste plaats constateerde Graf Grothe dat Nederland tengevolge van den oorlog afzet gebieden verloren heeft. De Nederlandsche boer heeft echter in Duitschland een afnemer voor zijn overschot gevonden. Duitschland kan ongelimi teerd afnemen en betaalt betere en vaste prijzen. De door Duitschland voorgestane ordening der markten en goederenruil zal den landbouw van alle buurstaten niet vermoede voordeelen bren gen. In het voorbije tijdperk, waarin de blik op overzee gevestigd was, heeft men uit het oog verloren dat de voedselreserves van den eigen bodem tot volle ontwikkeling gebracht moeten worden. De hoog ontwikkelde landbouw der Nederlan den kan wat de tuinbouw betreft afzat in Groot- Duitschland vinden. De Balkanlanden zijn over eenkomstig hun bijzondere gesteldheid in staat om groote hoeveelheden voedermiddelen op te leveren, welke dan ook Nederland ten goede kun nen komen via het railsysteem. Doch vóór alles heeft de Nederlandsche boer den plicht de voedselvoorziening van eigen volk te waarborgen. Alleen daar. waar wegens de dicht heid der bevolking een eigen voorziening niet mo gelijk is. zal hierin door invoer worden voorzien. Welke zijn de vooruitzichten voor de verwer kende industrieën? luidde een vraag. Graf Grothe antwoordde hierop, dat hij van oordeel is, dat de Nederlandsche landbouw door mobiliseering van voederreserves en door een doelmatige verlaging van de veeteelt in staat zal zijn het wegvallen van den invoer van voeder middelen voor een groot deel te compenseeren. Ter zake de veehouderij zal een voor de practijk bruikbare regeling getroffen moeten worden. De ontwikkeling in Duitschland sedert 1934 kan hier toe als voorbeeld dienen. Graf Grothe is van meening. dat ook de vis- scherjj veel kan bijdragen tot de beveiliging van Neerlands voedselvoorziening. Hij merkte hierbij op, dat onze zeevisscherij vloot als verouderd moet worden beschouwd. Hieraan zal in de toekomst eveneens worden gedacht. In zake den uitvoer van fruit en groenten, deelde Graf Grothe mede, dat deze inmiddellijk na den wapenstilstand niettegenstaande de transportmoeilijkheden is hervat. Groote moei lijkheden werden hierbij overwonnen. Van week tot week zijn de uitvoercijfers naar Duitschland gestegen. Vhn 15 Mei tot 31 Juli zijn in totaal aan fruit groenten alleen naar Duitschland rond 70.000.000 K.G. geëxporteerd. In dezelfde periode van het vorige jaar werden naar alle landen der wereld door Nederland 65.500.000 K.G. uitge voerd. Dit resultaat bevredigt des te meer, omdat gedurende de eerste weken na den wapenstilstand slechts beperkte hoeveelheden konden worden verzonden. Op 9 Augustus is een dag-recordcijfer van 510 wagons bereikt. Deze uitvoer beloopt een bedrag van 16.000.000 R.M., waaruit bliikt, dat voor Nederlandsche producten ook een hoogere prijs werd betaald. Hetzelfde geldt voor den uitvoer van vroege aardappelen. Ook voor den uitvoer van snijbloemen, bloem bollen, etc. is al het mogelijke gedaan, ook al gold hier het bezwaar der snelle verzending. Graf Grothe noemde de volgende richtlijnen voor de toekomst: lo. een billijke prijs voor de producenten; 2o. afzet van den geheelen oost; 3o. voorraadvorming. EEN TON VOOR DE AMERSFOORTSCHE OORLOGSSLACHTOFFERS. In een Dinsdagavond gehouden vergadering van den Gemeenteraad van Amersfoort is zonder dis cussie en zonder hoofdelijke stemmirg, onder het motto „Wie spoedig helpt, helpt dubbel'' een voor stel van B. en W. aangenomen, een bedrag van 100.000 gulden beschikbaar te stellen'Voor de oor logsslachtoffers in deze gemeente. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden sUikken, geplaatst o/ niet ge plaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. De gevallen van verdrinking. Mijnheer de Redacteur, Ik zou nog wel gaarne eens terug willen komen op het tragische verdrinkingsgeval van Maandag 29 •Tuli j.l. Tragisch niet alleen omdat weer een jong menschenkind het leven verloor, doch eveneens tragisch omdat, (het is hard dit te moeten zeggen), er door den schuld van bewoners der Houtmarkt, Spaarnwouderstraat en tusschen liggende straatjes zoo weinig aan te doen was, door duikpogingen te trachten het kind te vinden. Men leze in deze dui delijk dat ik niet spreek van de bewoners. Het zal toch wel duidelijk zijn dat het in donker water zoeken ïlaar een drenkeling op zich zelf reds groote moeilijkheden oplevert, maar wanneer dan de bodem daarenboven zoo met alle mogelijken afval, gebroken potten en pannen, resten van auto's en fietsen enz. bezaaid is als daar ter plaatse, dan zal het een iedereen duidelijk zijn, dat het zoeken naar een drenkeling in dergelijke omstandigheden niet alleen zeer veel gevaar oplevert voor den red der doch ook omdat op zoo uiterst voorzichtige wijze de bodem moet worden afgetast waardoor kostbare seconden verloren gaan. Er werd mij o.m. verzekerd dat een der omwo nende slagers zijn niet te gebruiken vleeschresten ir. dit gedeelte van het Spaarne deponeert. Vraag niet wat ook dit buiten de kans op wonden, voor gevaar oplevert voor hen die te water gaan, omdat zij meenen dat dit hun plicht is. Dien Maandagmiddag was 't het kind van uw buurman, morgen kan het een der uwen zijn en wat moet dan het zelfverwijt groot zijn, wanneer U merkt dat goedbedoelde pogingen, met kans op succes, moeten worden stopgezet door uw eigen schuld. Houdt dus nog heden op, en dit geldt voor alle grachtbewoners, met uw onverantwoordelijke ge woonte om maar alles wat ge kwijt wilt zijn, in het water te gooien. En de gemeente Haarlem, die zich belast met het schoonhouden onzer grachten aan de oppervlakte, kan ook eens den bodem, en vooral lang de walkanten grondig reinigen, 't Is hard noodig! Maandag 5 Augustus j.l. werden wij 's nachts opgeroepen voor een drenkeling die in benevelden toestand in den Burgwal was geraakt. Met doet dan als goed lid van den Haarl. Ongevallendienst den vrijwillig opgenomen plicht, maar als men dan thuis komt, vraagt men zich toch af, of de menschen, die zoo'n man te veel sterken drank schonken, feitelijk niet schuldig zijn aan dood door schuld. Hoe gevaarlijk het is voor hen, die in deze duis ternis-periode door werk of plicht genoodzaakt zijn zich op straat te begeven, we hebben dit reeds eenige malen aan den lijve moeten ondervinden, doch hoe verkeerd is het dan, iemand alcohol te blijven tap pen, totdat hij dronken is en hem dan de straat op te sturen, met de groote kans dat ongelukken zul len volgen. Ik dank U voor de plaatsruimte. JOH. M. SCHMIDT, Voorzitter Haarl. Reddingsbrigade

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8