Het uitgaan m den komenden winter. Bonnen die thans geldig zijn: Schouwburgvoorstellingen blijven ongewijzigd. De levensloop van Leon Trotzky. J.Ph. Joosten Hattink Dr.M."j JEERING Heeren-Werkende leden Huishoudster Adverteert in dit blad W. SWAAP KUNSTGEBITTEN TYPIST(E) STENO TYPISTE) SECRE TARESSE INST. PONT Auto-Oliën PETER PECH H. K. B. Cabaret JOHNNYandJONES JAN FCRTGENS Bekw. Strijkster gevraagd Als het regentHamilton AUTOMATIEK .FLUKS" DONDERDAG 22 AUGUSTUS "194Ö H A x.R T: E M'S D A G B E A" D BROOD Bons 1 (nieuw Broodbonboekje) Geldig: tot en met 22 Augustus. Bons 2 (nieuw Broodbonboekje) Geldig: van 1929 Augustus. Recht gevende op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood. KOFFIE OF THEE Bon 53 uil het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Tot en met 30 Augustus. Recht gevend op: 1,2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon 66 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Tot en met 30 Aug. Recht gevend op: 1 K.G. suiker. Bon 74 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Tot en met 30 Augustus. Recht gevend op 11/4 K.G. suiker MEELWAREN Bon 40 wit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. BOTER EN VETTEN Bon 01 tot en met 04 van de Boterkaart. Geldig: Tol en met 23 Augustus. Recht gevend op: 112 pond boter. Bon 01 en 02 van de Vetkaart. Geldig: Tot en met 23 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond margarine, ge smolten vet (indien voorradig) of boter. Bon 03 en 04 van de Vetkaart. Geldig: Tot en met 23 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond boter met een reductie van 10 cent per half pond. GRUTTERSWAREN Bon 14 uit het Algemeen Dislributieboekje. Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijste- meel. Bon 27 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 250 gram havermout of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 105 uit het Algem. Dislributieboekje. Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram maizena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 110 uit liet Algem. Distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. PETROLEUM (alleen voor hen. die uilsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel Periode 5" Geldig: Tot en met 8 September. Recht gevend op: 2 Liter. HONDENBROOD Bon 1 (Geldig tot 1 September). Recht gevend op: Groep 1 en 2: 12 K.G. Groep 3: 10 K.G. Groep 4: 6 K.G. Groep 5: 5 K.G. Groep 6: 3 K.G. Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft. KATTENBROOD Bon 1 (Geldig tot 1 September). Recht gevend op: 1 1/2 K.G. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. Na hetgeen wij eergisteren mededeelden over de Wijzigingen, die als gevolg van de verduistering dezen winter te wachten zijn in het vereenigings- leven en de amusementsbedrijven te Haarlem volgen hier nog eenige aanteekeningen betreffende diverse voorgenomen uitvoeringen, c.q. de daaraan verbon den repetities. De Drentsch-Overijselsche Ontspanningsvereeni- ging zal alles in het werk stellen, om het gewone winterprogramma af te werken, hetgeen beteekent: een maandelijksche avondbijeenkomst, waarbij het nuttige en het aangenamen afwisselen. „Het moet", zoo vertelde ons de heer J. Wester voorde, de voorzitter dezer vereeniging. „lederen dag krijg ik de leden bij me, om te vragen, of ze alsjeblieft weer gauw een gezelligen avond krijgen en dat is begrijpelijk. Men hunkert in dezen tijd naar een beetje verzet en ontspanning en vooral in een vereeniging als de onze, waar men gewoon is maandelijks vrienden en kennissen te ontmoeten, een lezing aan te hooren met een gezellig samen zijn na en een dansje op den koop toe. Zooiets laat men niet gauw los en dat onze leden daarheen moeten komen door het donker zal voor de meesten wel geen bezwaar zijn. Dan maar allemaal een ver lichtingsspeldje dragen!" De R. K. Tooneelvereenigingen „Alberdinck Thym",, Thalia en Ludamus hebben het plan, op den ouden voet door te gaan. „Wij repeteeren", aldus zeide ons de heer.G. Nielen de regisseur van Alber dinck Thym, „als gewoonlijk. Bezwaarlijk is dat nog niet gebleken en ik geloof, dat wij de moeilijk heden ook in de toekomst wel het hoofd zullen kunnen bieden. De uitvoeringen zullen misschien wat minder be zocht worden door bejaarde menschen, voor wie het wandelen door het duister te groote bezwaren op levert, maar het is voorshands toch de bedoeling, ook hierin geen verandering te brengen. Waar zou het heen moeten als alle uitvoeringen naar den Zaterdagmiddag en Zondagmiddag werden verzet? Het zou een stormloop op de zalen worden. Neen, we. moeten maar denken, dat het tooneel een onver woestbare plant is en ook de bezwaren van de ver duistering wel zal weerstaan. En voor de rest hopen we maar op een afgedekte straatverlichting, zoodat er tenminste nog iets op straat te onderscheiden valt". De Kegelaars zetten hun wekelijksche oefenin gen des avonds voort. Men zal wat vroeger begin nen en wat vroeger eindigen, maar waar er, als er van den winter verduisterd wordt, wel meer ver vroegd zal worden, is cat geen bezwaar. De Haar- lemsche kegelbond blijft dus paraat. De Nieuwe Haarlemsche Kunstkring zal wel een der eerste vereenigingen zijn, die eer proef neemt met een middag-uitvoering voor zijn leden. Im mers op Zondag 15 September zal het seizoen wor den geopend met een middagvoorstelling door Het Nederlandsch Tooneel. Het zal van het welslagen van ceze voorstelling afhanger, ^f de proef met middagvoorstellingen bestendigd wordt. De Haarlemsche Tooneel Club heeft het voorne men. dezen winter de werkzaamheden gewoon door te zetten en aanvankelijk was het plan, als van ouds des avonds te repeteeren en ook te zijner tijd den leden een avond-voorstelling aan te bieden. Intusschen rijzen, nu het zelfs in Augustus geen kleinigheid is van een voorstelling huiswaarts te keeren, hetgeen doet veronderstellen, hoe het wel in den winter zal zijn. de bedenkingen en daarom zal het bestuur dezer dagen nog eens vergaderen om de vraag: middag of avond? onder het oog te zien. De directie van den Stadsschouw burg beziet de zaak allerminst pessimistisch. Zij stelt zich voor, de voorstellingen op de normale wijze te laten doorgaan. Natuurlijk in een schouwburg, waar men van buiten niets bespeurt van het licht, dat bin nen straalt, doch overigens als van ouds. „Ducht u geen verminderd bezoek?" ..Toch niet. De menschen kunnen niet altijd thuis zitten. Men wil er wel eens uit en niet-uitgaan ver veelt spoedig: bovendien moet men zuinig met de kolen zijn. hetgeen misschien ook wel eers een motief is. er eens een avondje uit te gaan. Daar voor heeft men wel een wandeling in het donker over. Bovendien, er loopen toch trams en het is mimers de beroeling, na de laatste tram bussen te laten looper Ik zie die vervoerkwestie dus niet Zoo somber in!" ..Geeft het reizen der gezelschappen geen moei lijkheden „Wel eenige. maar ook daarin wordt voorzien. De gezelschappen zullen vermoedelijk in plaats van iederen avond terug te keeren aangesloten tournees maken. Dat heeft voor ons tengevolge ge had, dat we bij het arrangeeren van onze abon- entsvoorstellingen niet, als in normale omstan digheden, de data zelf kunnen uitkiezen, maar re- kering moeten houden met het verloop van <?eze tourneés Maar ook daar is wel een weg op te vin den. „Hoe staat het met de Haarlemsche vereenigin gen, die haar voorstellingen in den Stadsschouw burg plegen te geven?" *Die bespreken als gewoonlijk. Alleen zijn ze soms wat huiverig, zich voor het geheele seizoen al te verbinden. Ze zullen eerst eens willen zien, hoe de toestand zich ontwikkelt". Bij „Haarlem's Gemengd Koor" repeteerde men des Vrijdagsavonds te acht uur voor de dames en te halfnegen voor de heeren. Men heeft deze repeti ties bijeengevoegd en begint bovendien om kwart voor aciht. Maar het is dc vraag, of het toch niet er op zal uitdraaien, dat de repetities worden ver plaatst naar een vroeger uur, dat dan al weer ver moedelijk op Zondag gevonden zal moeten worden. DE DAGELIJKSCHE OVERTREDERS. Het aantal wielrijders te Haarlem, dat zich Dins dag aan d!e bekende overtredingen schuldig maak te, was slechts gering, namelijk 28. Woensdag was dit aantal echter weer tot 50 gestegen. Hierbij wa ren er 20, die niet rechts reden, 12 die geen tee- ken van richting veranderen gaven, 6 die zonder licht reden en 11 wier lantaarn niet behoorlijk af geschermd was. Een bewoner van. een huis, die niet voldoende maatregelen tegen lichtuistraling had genomen, werd eveneens geverbaliseerd. GRONDBORINGEN VOOR NIEUWE BRUG. Zooals bekend, is in het plan voor den aanleg van een industrie- en overlaadhaven in den Waar- derpolder te Haarlem, ook opgenomen de bouw van een nieuwe beweegbare brug over hét N. B. Spaarne. Men is thans bezig op verschillende punten op de plaats waar de nieuwe brug zal worden gebouwd, op den weg en in het Spaarne, grondboringen te verrichten tot onderzoek van de bodemgesteld heid. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 23 AUGUSTUS. Progr. I: Jaarsveld van 10.30 n.m.11.30 n.m. Gram.platenconcert voor de Radio Centrales. Progr. II: Kootwijk Progr. III: Duitsch station. Progr. V: Idem. 7.008.00 eigen gramofoonpla- tenconcert. „Uit Eigen Land". 1. Koning Voetbal. Harmonie-orkest. 2. De Olieman, Louis Davids. 3. Het lied v. d. Slangenbezweerder, Johnny and Jones. 4. Als Kobus Harmonica speelt. J. de Leur'? Acc. Orkest. 5. Italiaansche Ezelserenade. Bob Scholte. 6. Het Steegje, Willy Derby. 7. Cityland nr. 9. Cor Sieyn. 8. Roosje op de heide, Albert de Booy. 9. Pas op je plaatje. August dc Laat. 10. De Neurenberger speeldoos. Ensemble P. Palla. 11. De bridgeclub „Kijk voor je", Louis Davids. 13. Mijn heer Dinges, Johnny and Jones. 13. Als het orgel speelt. J. de Leur s Acc. Orkest. 14. Met haar hand in mijn hand, P. Muyselaar, W. Walden. 15. Herin neringen, Willy Derby. 16. Cityland nr. 10, Cor Steyn. 17. Die goeie ouwe tijd. K. Lajos en B. Scholte. Organisator der Russische revolutie. Trotzky werd 7 Nov. 1879 geboren in het plaatsje Janowka. gelegen in het gouvernement Cherson van- het Europeesche Rusland, als zoon van den Joodschen kolonist Bronstein. Hij bleek als jongen reeds bijzondere intellectueele gaven te be zitten. Hij werd student. Maar behalve zijn studie trok hem sterk de werkzaamheid der Russische revolutionnaire krmgen. Spoedig was het contact met hen. die naar een wijziging in het regime aarstuurden. zóó sterk, dat hij de aandacht der politie trok. Wegens revolu tionnaire werkzaamheid werd hij in het jaar 1899 gearresteerd. Zijn verbanningsplaats was Wercho- lensk in Oost-Siberië, waaruit hij evenwel in 1902 naar Engeland wist te ontvluchten. Daar woonde hij het volgerd jaar het congres bij waarop een splitsing kwam in de sociaal-democratische partij. Trotzky koos de zijde der Mensjewiki. doch later nam hij bijna steeds een centrumpositie in tus- schep de bei ie uitersten. Bij de Russische revolu tie van 1905 werd hij voorzitter van den eersten Sovjet van Petersburg, doch kort daarop weer gevangen genomen en naar Beresow (gouv. To bolsk) verbanren, vanwaar hij in 1907 opnieuw ontvluchtte. Tot 1914 leefde hij als journalist in Weenen. Toen de oorlog uitbrak, vertrok hij naar Zurich, nam in 1915 deel aan de conferentie van Zimmer- wald en begaf zich daarna naar Parijs. In 1916 uitgewezen, vertrok hij naar Amerika, doch keerde in 1917 naar Rusland terug. In Juli trad hij, on danks de meeningsverschillen met Lenin, tot de Bolsjewistische partij toe. Thans werd hij voorzitter ;var> het Sovjetcongres en lid van het Militair-Revolutionnair Comité. Als zoodanig had hij een werkzaam aandeel in de voorbereiding der October-revolutie. Dank zij die revolutie werd hij Volkscommissaris van Buiten- lanosche Zaken. In die kwaliteit leidde hij de on derhandelingen welke in Brest Litowsk met de Centralen werden gevoerd. De politiek, welke hij bij deze onderhandelingen heeft gevoerd, was niet gemakkelijk te volgen. Feitelijk wilde hij den vrede niet, doch evenmin den oorlog. Lenin was echter voorstander van den vrede en wist zijn zin door te zetten. Er kwam vrede. Trotzky verdween even wel van Buitenlandsche Zaken en werd vervangen door Tsjitserin. Zijn rol was in Sovjet-Rusland evenwel nog niet uitgespeeld. In Maart 1918 werd hij tot voorzitter van den Revolutionnairen Oorlogsraad der Repu bliek en tot Volkscommissaris van het Verkeers wezen benoemd. In die eerste functie gold hij een tijd lang als de eigenlijke schepper van het Roode Leger, dat de witte generaals overwon, maar den oorlog tegen Polen verloor. Na den dood van Lenin en reeds door diens z.g.n. Testament bleek een te genstelling te bestaan tusschen hem en Stalin. By de beslissing wie algemeen secretaris van de bols jewistische partij zou worden en daarmee prak tisch tot leider van de politiek, leek het aanvan kelijk, dat de stemming ten voordeele van Trotzky zou uitvallen. Tenslotte werd Stalin echter be noemd. Trotzky begon in de oppositie te geraken. Hij zodht het in het internationale, Stalin in het Rus sische. Volgens Trotzky was de wereldrevolutie nood zakelijk voor de verdere ontwikkeling van het socialisme ook in Rusland. Naast hem stonden Karnenew, Zinowjew en Radek. De strijd over de verschillende punten werd dtoor Trotzky verloren. Hij moest achtereenvolgens voor zyn functies bedanken, werd uit de partij gestoo- ten en in 1928 verbannen. Tot 1933 leefde hij eerst in Turkestan, toen in de buurt van Konstantinopel daarna, verborgen in Frankrijk, vervolgens in Noorwegen en eindelijk in Mexico, het eenige land tenslotte, dat hem wilde toelaten. Na zijn verbanning is Trotzky nog een rol blij ven spelen, zij het geen zeer belangrijke. Er werd soms vaak over Trotzkisme gesproken zonder dat nu eigenlijk misschien heelemaal vast stond wat daarmede werd bedoeld. Thans is aan het veelbe wogen leven van den revolutiornair Lew Dawi- dowitsj Trotzky een einde gekomen. Van de werken, welke Trotzky heeft geschreven, noemen wij: Mijn leven; Rusland in der Revolution (1910); Terrorism us und Kommunismus (1920); Litera- tur und Revolution (1924); Die Geburt der Roten Armee (1924): Kapitalismus oder Sozialismus (1925): Wohin treibt England? (1925): Europa und Amerika (1926); Die wirkliche Lage in Rusland (1928); Die internationale Revolution und die Komm. Internationale (1929): Die permanente Re volution (1930); Geschiedenis van de Russische Revolutie (5 dln. 1936). GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smede- straat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 u. Terug te bekomen bij: Kouwenaar, v. Heythui- zenweg 9. dubbele armband: Velleman. Cremer- plein 35. armband: Zeewalt. Bisschop Ottostraat 18, bril; Boersma, Rollandstraat 2, dop van autowiel; Horeman. Thorbeckestraaf 17, muts, Moerwijk, Feithstraat 4, heerenportemonnaïe met geld en rij wielplaatje; Vroom en Dreesmann, Gr. Houtstraat, 2 portemonnaie's m. i.: portefeuille m. i.: Theel, Kruistochtstraat 80, portemonnaie m. i.: Craayen- hage, Vredenhofstraat 26, parapluie; Ameling, Kam perstraat 70, rozenkrans: v. Poelgeest. Romolenstraat 29. regenkapje; v. Looij, Wilgenstraat 92, speldje; Exel, Busken Huetstraat 29, actetasch met gereed schap: Weijers Raadhuisplein 2, vulpen; Lagendijk, Thorbeckestraat 69, zak zout. Vei: .dc imkers op de Yeluwe hebben in verband met den slechten stand voor het honinggewin hun bijenvolken overgebracht naar de Drentsche heide, waar nog enkele goede gedeelten te vinden zijn. .(Foto Pax Holland.), BRIDGECLUB „HAARLEM NOORD" In plaats van de gebruikelijke vacantie te hou den heeft het bestuur een speciale vacantie- match georganiseerd, over 5 zittingen, met match- punten per zitting. Bij de tweede zitting zijn de bovenste plaatsen bezet door: voor de A-groep de heeren ZUlstra—van Es 45 m.p., heeren VeenungsScheaffer 43 m.p,. hee ren WiegminkMeijboom 34;. m.p.. dames Mul derWiegmink 25'm.p.. mevr. Brave—heer War- mendam 25:< m.p.; voor de B-groep: heer en mevr. Walter 34M m.p., heeren BrasserRobbé 21 m.p.. heeren Dek kerv. d. Bogaard 16'. m.p., heeren Steenkist v. Delden 16'/. m.p. Geheel aan den kop staan de heeren Hoogen- slag en v. Bakkum met totaal 84 p. De prijswinnaars der clubkampioenschappen 1939—1940 zijn- Afd. Viertallen: 1. dames Wiegmink—Mulder heeren BrouwerBeijer. 2. heeem Appelboom DijkmanMeijboom—Nieman. 3. mevr. B#rave heeren v. AlphenKeurvan Es. Paren-criterium A: 1. heeren BrouwerBeijer. 2. dames WiegminkMulder, 3. heeren Steen- kist-*-v,Delden Paren-criterium B: 1. heeren AppenboomDijk man. 2. heeren Schreuderv. d. Aakster. 3. hee ren Dekkerv d. Bogaard. Bondscompetitie: 1. heer F. Gaus. 2. en 3. heeren Keur en Van Es. 4. heer van Woning. Zomercompetitie 'voor zoo ver bekend): 1. heer.en Hoogenslagv. Bakkum. 2. heeren J. J. WalterS. Gaus. Groep B: 1. dames Wiegmink— Mulder, 2. heeren Schutv. Schagen. Clir. School Dreef 20 vrijgegeven. Wij vernemen, dat de Prot. Christ. School voor L. O. en Mulo aan de Dreef 20 te Haarlem binnen korten tijd vrijgegeven zal worden, zoodat de leer- lingen daar dan weer onderwijs kunnen ontvangen. NAAR DE WERKVERSCHAFFING TE SCHAGEN. Naar wij vernemen zullen Maandag a.s. weer ongeveer 50 Haarlemmers naar de werkverschaf fing te Schagen vertrekken. Zelf een varken geslacht. 's-GRAVENHAGE. 21 Augustus (A.N.P.) Twee slagers, broers, bedachten dezer dagen een stout plannetje. Zij voerde het uit ook, maar nu zullen ze er spijt van hebben. Op de markt in Rotterdam werd een varken gekocht. In den nacht van Maan dag op Dinsdag werd het beest in een schuur op een weiland bij Schiedam geslacht. De stukken vleesch werden in manden gestopt en met z'n tweeën gingen I ze op de fiets het Westland in, teneinde te trachten het spek en vleesch met een zoet winstje te ver- koopen. Zoo kwamen zij tenslotte in Den Haag. te recht. Een half varken zat nog in de manden. Ze liepen tegen de lamp, toen ze twee keurmeesters ontmoetten, die een goeden neus hadden en het tweetal aanhield. Drie processen-verbaal volgden: wegens frauduleus slachten, frauduleus vervoeren en wegens het ontduiken van de vleeschkeurings- wet. De broers brachten den afgeloopen nacht op het hoofdbureau van politie te 's-Gravenhage door. Vanmorgen zijn ze weer op vrije voeten gesteld. Het vleesch en spek zijn in beslag genomen. Getrouwd: CONSTANT LAMP en TINY KERSSENS die. ook namens hun familie, danken voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Haarlem, 22 Aug. 1940. Heden ontsliep onze beste Man en Vader, de Heer Ferdinandus Josephus Martens in den leeftijd van 59 jaar. Wed. G MARTENS— KONING RIE en Verloofde Haarlem, 21 Aug. 1940 Doelstraat 33 Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats vinden op Zater dag 24 Augustus a.s., om 12 uur, op de Algemeene Begraafplaats te Heem stede. chirurg PRAKTIJK HERVAT AFWEZIG tot 12 Sept. Waarn. Doktoren; v. d. Eist, Mej. Faber, Roeters van Len- nep, Roorda (na 26 Aug. en al leen part.), Schreuder. Sorg- drager, de Vries en van Zanten. Vooraanst. Amat. Tooneelver. heeft plaats voor Br. no. 4192 bur. van dit blad NET DAGMEISJE gevraagd van 8.304 uur. Prins Hendriklaan 132. HUWELIJK Rijksambtenaar, Den Haag. vaste positie, 35 jaar, wenscht kennismaking met knappe jongedame, flinke verschijning, niet ouder dan 33 jaar. P.G. Huish. zacht karakter. Brieven uitsl. m. foto onder no. 4194 bur. van dit blad Gevraagd en Aangeboden Vr. Dienstpersoneel, o.m. Keu ken-Werkmeisjes. 2de-, alleen- en Dagmeisjes, v.g.g.v. Adres te vernemen BOOG AARD'S Plaat singbureau, Jansstraat nr. 56, Telef. 14170. Gevr.tegenl October in klein gezin zonder kinderen. Landhuis te Laren (N.H.i be wonend, wegens Huwelijk der tegenwoordige, een nette zelfst. Keukenmeid P.G., 30 a 35 jr., goed kunnen de koken en werken. Dienst- kleeding verplicht. Hulp 2de meisje aanwezig. Alléén zij die over prima referentiën beschik ken. gelieven te solliciteeren. Brieven m. uitv. inlichtingen onder no. 87045 aan Adv.Bur. BOLREK, Kon.pl. 1. Amsterdam NET MEISJE gevraagd per 1 September v. d. en n.. goed k. k. en zelfst. w. Kat. en zw. dr. Heerenweg 11 Heemstede. Manpadshoek Besch. juffr., m. 1„ flinke ver- sch., z. plaats bij Heer of klein gezin, goed kunn. kok., g. ref. h. Velserduinweg 117 IJm. Oost Tandheelkundige GROOTE HOUTSTRAAT 99 Haarlem. Telefoon 13728 Spreekuren iederen middag van 1.304 behalve Maandag Woensdag- en Vrijdagavond 7—8.30 Pijnloos trekken inbegrepen (Ook ziekenfondstarief) Goudkroon en Brugwerk BEKENDE LAGE TARIEVEN. opleid, met behulp van speciaal daarvoor ver vaardigde grammofoon platen. Volg. week aanv. nieuwe cursus. I benevens beginselen Nederl. Hand. Corresp. dagcursus 4 mnd. avondcursus 6 mnd. met opleid, dipl. Nederl. Hand. Corresp. dagcursus 7 maanden met beginselen corresp Nederl. en mod. Talen, dagcursus 9 mnd ■9| Nederl. en mod. Talen HH dagcursus 10 mnd. Aanv. Sept. Prosp. op aanvr. Haarlem, Oude Gracht 71 Gevraagd tegen contante betaling Witte Oliën, Vaselines e. d. in groote partijen. Br. no. 4189 bur. van dit blad GEM. CONC.GEBOUW Plaatsbespr. vanaf morgen en dag. 10-12, 2-4. Tel. 11372 Vanaf 23 Augustus: Eiken avond 8 uur. Zondagmiddag 36 uur. tferduisteringspapier bij VAN CITTERT SPEKSTRAAT 14 TELEFOON 10839 ZIEKENVERVOER deskundige bed. bill, tarieven. Ie klas Auto's op elk gebied. Garage BOUCKAERT, tel. 14903 TE HUUR voor dame alleen 2 kamers m. voor- en achterbalcon, zijka mer en keuken, op netten stand. Heemstede. Huurprijs 25 per mnd. Br. onder no. 4190 bur van dit blad Officieele Publicatie VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVER HEID EN SCHEEPVAART. Sectie Confectie van het Rijks bureau voor Wol en Lompen en van het Rijks-Textielbureau. Het Departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat de Sectie Confectie van het Rijksbureau voor Wol en Lompen en van het Rijks-Textielbureau, tot dusverre gevestigd te Enschedé, Oldenzaalschestraat 10, met in gang van heden is verplaatst naar: Amsterdam C.: Keizersgracht 542 Telefoonnummer 33812 INKOOP van OUD GOUD, ZILVER. DIAMANT, enz. GROOTE HOUTSTRAAT 109 naast Cinema Palace TELEF. 13700. Brieven onder nr. 4193 aan het Bureau van dit Blad. Wegens UITBREIDING gevraagd eenige ACTIEVE COLPORTEURS. Vast loon 10.— per week plus provisie en premie. Aanm. Vrijdag morgen 1010.30. N.V. Electr. Apparaten Mij., Lange Begijne straat 20. ingang portiek. PENSION GEVRAAGD. Dame alleen zoekt in R.-K. gezin TWEE KAMERS met volledig pension en zo nodig verpleging, in nabijheid van kerk en tram of bus. Br. met prijsopg. ond. nr. 4191 Bureau van dit Blad. KOOP NU HUIZEN VOOR GELDBELEGGING. EENIGE BLOKJES HUIZEN en ENKELE PERCEELEN TE KOOP AANGEBODEN. Inl. H SNOECK. Makelaar-Architect, Groote Houtstraat 127, Telef. 18226. Coöperatie „DE EENDRACHT" U.A. In verband met de vroeger invallende duisternis zijn onze winkels voorloopig op ZATERDAGAVOND om 8 uur GESLOTEN. BARTEUORISSTRAAT 31 PARAPLUIES. Voor slechts 1 penning 12 V2 cents levert „F L U K S" U nog steeds een heerlijk kopje koffie, thee of chocolade (met gebak), waarbij U dan ten overvloede ook nog voor een tweede penning een fijn gebakje of sla'tje kunt laten aanrukken. Na het gebruik van een en ander vindt U het leven vast en zeker zoo slecht nog niet, mits er maar een belang rijk gedeelte van wordt doorgebracht bij: GROOTE HOUTSTRAAT 2t HAARLEM,

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3