De samenstelling Fusie der verschillende voetbalbonden Jan Tulleken over de wed strijden te Zandvoort. ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1940 H A ARLE M'S D A G B E A D 3 Voetbal Het nieuwe seizoen der voetbalploegen in hef Haarlemsche rayon. Na een jaar noodcompetïtie is thans, nu de verhoudingen in onze voetbalwereld weer nor maal worden en de promotie- en degradatie wedstrijden zoo goed als zeker zullen worden afgeschaft, de belangstelling voor competitie- voetbal uiteraard bijzonder groot.. Alle clubs hebben, in tegenstelling met vroeger jaren, een daadwerkelijke kans om door de goede resultaten, gedurende het komende seizoen be haald, via een kampioenschap zonder meer in een hoogere afdeelïng te komen, ten koste van de zwakke broeders, die door hun spel hebben bewezen, niet in een bepaalde klasse thuis te hoeren. Een eerste plaats in een Ifdeeling zal dan eindelijk op de juiste wijze worden beloond en de promotie is niet langer afhankelijk van de prestaties in een extra-competitie, waarin Vrouwe Fortuna, het winnen van den toss en de zenuwen een beslissende rol spelen. Dat alles kan slechts het Nederlandsche voetbal en de toekomst der opkomende clubs ten goede ko men, zooals dat in andere landen sinds jaar en dag het geval was en vereenigingen in neergaande lijn zullen zich niet langer voor een viertal matches op oud gedienden van vergane glorie kunnen beroepen, ten einde te trachten zich na een slecht seizoen zonder voldoende voorbereiding in een bepaalde klasse ie handhaven. Zoo gering, als de belangstelling voor de nood- competitie was,, zoo groot is thans, nu men einde lijk en wel te laat tot normale verhoudingen heeft besloten, de interesse voor de komende com petitie. Daarom hebben we gemeend, goed te doen om eens bij de diverse vereenigingen in ons rayon te informeeren naar de samenstelling der eerste elf tallen, zooals men zich die voor de openingswed strijden der competitie heeft gedacht. Uiteraard hadden nog niet alle club-besturen zich een defini tief denkbeeld omtrent de formatie der ploegen ge vormd en in enkele gevallen meende men eerst het resultaat der oefenwedstrijden, tournooien, enz. te moeten afwachten. Intusschen had onze enquête bij verreweg de meeste clubs succes, ook al weifelde men soms in het noemen van elf spelers zonder meer. Van Stormvogels, Kennemers, Beverwijk en Schoten mochten we nog geen opgave ontvangen, terwijl we evenmin van H. B. C. en Santpoort tot dusverre inlichtingen dien aangaande verkregen. Het meerendeel der club-besturen kon ons niet temin de waarschijnlijke formatie der teams opge ven, ook al was bij sommige de keuze nog niet definitief tot elf spelers bepaald. Onze rondvraag bracht echter de volgende gegevens: Haarlem: Kluit of de Vries; Stammes en Van den Berg of Buter (ex-Schoten); Visser, van Wonderen of Groeneveld (ex-Kinheim) en Van Daalen; Nina- ber of Bakker. Boeree of Bot (ex-V. S. V.), Van der Hulst, de Winter en Koning. De middenspeler Van Gooi zal ten gevolge van zijn beenbreuk voor- loopig nog niet in staat zijn om te spelen. V. S. V.: N. Michel; S. Voet en C. Kunst; J. van der Gevel, A. de Vries en A. Heins; J. van der Kuil of B. DÖhring, Van Eerden, G. van der Lugt, W. Balvers en S. Sterk. De twee laatstgenoemden zijn momenteel wegens knieblessures onder medische behandeling. R. C. H.: Van Vliet: Brandse en Kors of Groene veld; Vos, Bartels of Van Dansik, die momenteel in Groningen vertoeft, en-Koppen; Bax (of Mulder), Hoogendoorn (of Wette). Van der Horst (of Hanse), Biesbrouck (of Van der Beil) en Luiten (of Meyer). E. D. O.: J. G. Wille; K. Zandstra en A. van der Siuys; A. Slot (ex-R. C, H.); H. Schijvenaar en S. Henstra (afkomstig uit Friesland); Spek Jr., J. Schildwacht, W. Schildwacht, C. Hellingman en J. Nolet. II. F. C.: Van der Togt (of Andriessen); gebroe ders BerendsenFlack, Beets (of J. ten Have) en Van Olphen; Gentis (of Gerbranda), Drijver, Höclc, Tonny de la Mar en Kammeijer. Bloemendaal: Berkemeyer; Van Kesteren en L. van der Mey (of J. van der Schalie); Huisman, J. de Jonge en Tullcnaar; Van Bragt, Van der Linde, Cassee, Steffens (of Noordhof) en Potharst (of C. van der Schalie). Kinheim: C. Druyver; J. Kuipers en J. Stals; G. Eckhart, P. Druyven en S. de Vries; G. Michel, H. Prinsen, J. Verhoofstad, A. Versteeg (een juniores- binnentrio) en O. van Kuilenburg. Zandvoort: J. Visser; J. Weber en C. Zwijns- bergen; A. Weber, T. de Muinck en S. Keuning; H. Bloemendal, J. de Muinck, L. van der Werf, C. Schut, C. Schuiten (of J. van den Bos). Zeemeeuwen: Hennis; Keur I en Keur II; Mole naar, Hendriks en Terol; Van Loon, Van der Mey'e en nog drie anderen. Ripperda: G. Koster; J. Langeyeld en A. Riethof; J. Koning. H. Dreyer en J. Kops; J. Spoor, E. C. Smit (ex-D. I. O.); J. Kruyff (ex-Schoten), M. Mo lenkamp (ex-R. C. H.) en J. W". Koster. Vliegende Vogels: J. Pluimers; W. Hirs en T. Eulink; H. Souverein, A. Hofstee en D. van der Klashorst; P. van Wilpen, B. Hirs, D. Offenberg, A. van der Smissen en W. van Wilpen. Halfweg: T. Terneuzen; J. Brusselaar en P. van der linden; B. Tiggeloven, P. van Huizen en K. Visser; D. van der Oord. K. Tienstra, M. van Aalst, K. Zoeteman en P. van der Oord. Nadere uiteenzetting van van het N.V.B.-bestuur Gebleken is, dat nog niet in alle kringen van de Nederlandsche voetbalwereld voldoende is doorge drongen. in hoeverre de fusie, welke inmiddels tot stand is gekomen verandering heeft gebracht in de oorspronkelijk bestaande situatie, voordat tot de fusie werd besloten. In verband hiermede verneemt het A.N.P. van de zijde van het bestuur van den nieuwen Ne- derlandschen voetbalbond het volgende: Het bestuur van den N.V.B. heeft gemerkt, dat er ten aanzien' van de uitvoering van de getrof fen regeling in verband met de fusie van de ver schillende voetbalbonden tot één bond, den Ne- derlandschen Voetbal Bond; nog steeds misver stand bestaat. De stand van zaken is als volgt: Tengevolge van de fusie hebben de K.N.V.B. en de door hem erkende plaatselijke en gewestelijke bonden, de R.K.F., de I.C.V.B. en de diocesane bonden, de Chr.N.VJB.. de afdeeling voetbal van den NA.S.B. en de N.V.F. opgehouden afzonder lijk te bestaan. Alle vereenigingen in den lande, welke vroeger tot een van bovengenoemde organisaties waren toegelaten, zijn thans lid van den N.V.B. Nadatde daarvoor in aanmerking komende ver eenigingen en elftallen ingedeeld zijn bij de dooi den N.V.B, uit te schrijven competities, zullen de dan overblijvende vereenigingen en elftallen over de verschillende onderafdeelingen moeten wor den verdeeld, waarvan de grenzen in groote trek ken zullen overeenkomen met die van de vroegere door den K.N.V.B. erkende plaatselijke en ge westelijke bonden. De besturen van de verschillende voormalige bonden in elke onderafdeeling moeten trachten het onderling eens te worden over de samen stelling van het nieuwe bestuur in zoo'n onder afdeeling. Voor zoover mogelijk zal getracht worden de elftallen van de vroegere confessioneele bonden, deelnemende aan de competities in de onderafdee lingen, bij elkaar in te deelen. Deze indeeling geschiedt uitsluitend door of namens het bestuur van de onderafdeeling en ook het samenstellen van het programma berust bij dezelfde instantie, zoodat van een losstaande commissie, welke dan ook, of van personen, die zich speciaal zouden belasten met de regeling van het voetbal, van bepaalde groepen spelers buiten het bestuur om. geen sprake is. Een en ander geldt niet voor het Zaterdagmiddagvoetbal, waarvoor reeds een commissie van advies is be noemd. Natuurlijk zal met aller belangen zooveel mogelijk rekening worden gehouden. De Haarlemsche voetballers in nieuwe organisatie. Een uiteenzetting van den heer A. v. d. Aart. In hotel De Leeuwerik heeft Vrijdagavond een vergadering plaats gevonden van vertegenwoor digers der clubs van den voormaligen H.V.B die door den heer v. d. Aart werden ingelicht over den gang van zaken die vooraf gegaan is aan de fusie der diverse bonden. Deze heeft o.m. geleid tot de vorming van de onderafdeeling van den N.V.B. De heer v. d. Aart ging allereerst nog eens de verschillende besprekingen na, die op initiatief van prof. Van Poeljé werden gehouden en die tot de bekende fusie van de voetbalbonden hebben geleid. Het gevolg van deze besprekingen was de totstand koming van den N.V.B. Ook het bestuur van de Federatie van erkende voetbalbonden waartoe ook de H.V.B, behoorde, heeft getracht aan deze besprekingen deel te nemen. Dit werd echter niet toegestaan. Op 26 Juli is de N.V.B. gesticht. De geheele overeenkomst werd voor een jaar gesloten. Op een nadere bijeenkomst werd de besturen der erkende voetbalbonden medegedeeld dat getracht zou worden de rayons zooveel mogelijk in tact, te houden. Er moest echter bond komen met een hoofdbestuur en afdee- lingsbesturen. Op een buitengewone bestuursvergadering van den H.V.B. werd overeengekomen in het belang ■an het voetbal in dit district aan de maatregelen van het hoofdbestuur loyale medewerking te ver- leenen. Met den Diocesanen Haarlemschen Voetbal bond werd overleg gepleegd onl tot samenwerking te komen. Ook een vertegenwoordiger van den Ned. Arbeiders Sportbond was uitgenoodigd doch niet verschenen. Van de zijde van den D.H.V.B. werd naar voren gebracht dat men gaarne zou zien, dat de R.K. clubs Zondags niet voor 12 uur zouden be hoeven te spelen en dat men invloed zou kunnen uitoefenen op de samenstelling der competities. Het bleek dat de D.H.V.B. overging met 21 elubs en 2000 leden. Van den Arbeiders Sportbond bleek weinig of niets meer over te zijn, zoodat ook van deze zijde geen bezwaren konden worden verwacht. De samen stelling van het nieuwe bestuur werd als volgt: A. v. d. Aart, voorzitter, H. van Turnhout, vice-voor- zitter, Ch. Boeree, penningmeester, B. Kluit, secre taris en C. H. Vrugt, J. A. van Gemerden, M. Pond steen, J. Boot, H. Ferdolage, H. Scheen en J. Heimig, commissarissen. Besloten werd het H.V.B.-reglement aan te hou den. terwijl de fusie voor een jaar werd aangegaan. Men kwam verder overeen op den ouden voet voort te gaan. De contributiebetaling geschiedt nu direct aan den N.V.B. Wij zijn bereid mede te werken aan den nieuwen bond. Wij kunnen echter niets doen zonder uw medewerking, daarom hopen we, dat we op die medewerking zullen kunnen rekenen, zoo besloot de heer v. d. Aart. Tenslotte deelde hij nog mede dat de junio- res-dag op 8 September zal doorgaan, terwijl de competitie naar alle waarschijnlijkheid op 15 September zal beginnen. De heer De Wolf van de Terrasvogels bedankte het oude bestuur van den H.V.B. voor het zeer vele, dat dit bestuur voor het Haarlemsche voetbal heeft gedaan. De loting voor liet Spaernebeker tournooi. De traditioneele opening van bet seizoen op het Haarlem-terrein., het Spaerne-beker Tournooi, is vastgesteld op Zondag 8 September a.s. Deel/nemende vereenigingen aan dit tournooi zijn V.S.V., Quick (Nijmegen), U.V.S. en Haarlem. De loting bracht het volgende programma: 11.— uur: V.S.V.—U.V.S. 12.15 uur: HaarlemQuick 2 uur: Verliezersronde. 3.15 uur: Eindstrijd. U.V.S. is de sterke Leidsche tweede klasser waar in de oud-Haarlemspeler J. van Polanen het a.s. seizoen zal uitkomen en o.a. de bekende spil Wal- laard speelt. DE WEDSTRIJD E. D. O.Duitsche luchtwapen gaat niet door. Het bestuur van E. D. O. bericht ons, dat de wedstrijd E. D. O. tegen een elftal van het Duitsche Luchtwapen, om dienstredenen niet kan doorgaan. De korfbalwedstrijd tegen de Rest van Haarlem gaat echter gewoon door. Bloemendaal—Santpoort. Bloemendaal speelt Zondagmiddag te half drie een wedstrijd tegen Santpoort, dat een 'der sterkste clubs was in de eerste klasse van den voormaligen R. K. V. B. Athletiek Duel Nota—Osendarp te Leiden. Recordpoging op de 4 x 100 M. estafette. Aan de nationale alhletiek-wedstrijden, welke op Zondag 8 September ter gelegenheid van de ope ning van het complex sportvelden in den Leidschen Hout onder auspiciën van de K.NA.U. worden ge houden, zullen de prominenten der Nederlandsche athletiekwereld deelnemen. Een herhaald treffen tusschen den nationalen crack op de 100 meter. Wim Nota van de A.V. Holland en zijn groote rivalen Tinus Osendarp en Chris van Osta, staat op het pro gramma. Voorts zal een aanval worden ondernomen op het Nederlandsch record op de 4 x 100 meter estafette (thans 41.3 sec.), terwijl een Trekvogel- ploeg een poging in het werk zal stellen om het clubrecord 4 x 200 meter estafette, dat met 1 min. 28.8 sec. staat op naam van de A.V. 1923 te ver beteren. Cricket Zal Zondag de beslissing in Noord vallen? A.C.C. heeft de beste kansen. Naar alle waarschijnlijkheid zal Zondag dan de beslissing in afdeeling Noord vallen. Rood en Wit gaat naar de hoofdstad om V.V.V. te bestrijden en dat zal voor de Spanjaardslaanibewoners geen ge makkelijke wedstrijd worden. Dat zij echter hun laatste kans hardnekkig zullen verdedigen daarop lean men wel rekenen. De favoriet A.C.C. moet nog twee wedstrijden spelen, een tegen V.R.A. en een tegen den hekkesluiter Hercules. Er doen zich eohter nog tal van mogelijkheden voor zoodat een prognose niet me* zekerheid te stellen is. Haarlem gaat naar Utrecht en we hopen van harte dlat Drs. Kleefstra en zijn mannen Zondag het slaghout beter zullen hanteeren dam in den wedstrijd tegen V.R.A. Met het goede wicket-kee pen van Drs. Voogd alleen zijn de Haarlemmers niet gebaat. Er zullen ook runs moeten worden ge maakt. De S.C.H.C. aanval is niet zoo sterk dat dit nu een te zware opgave is. Misschien dat De Lugt weer het goede voorbeeld geëft. Zijn 40 n.o. van de vorige week vormen een lichtpunt dat mogelijk de fakkel der overwinning weer eens kan ontsteken Het programma is als volgt: Nooïïdi Eerste klasse* V.V.V.—Rood en Wit V.R.A.—A.C.C. S.C.H.C.—Haarlem Tweede klasse: Rood en Wft 2Kampong V.V.V. 2—V.R.A. 2 Derde klasse* Haarlem 3—V.V.V. 3 R.I.O.—V.R.A. 3 Zuid. Eerste klasse* H.B.S.—H.C.C. 2 Sparta-V.O.C Schaken Kramer en Landau winnen de bondsscli aak wedstrijden te Hilversum. Friesche kampioen uitstekend op dreef. De groote bondsschaakwedstrijden van den Neder - landschen Schaakbond werden gisteren in het Grand Hotel „Gooiland" te Hilversum besloten met de laatste ronden in alle groepen en de afgebroken partijen. Een uitmuntend geslaagd schaakfestijn, waar sport van goede kwaliteit werd geboden, behoort hiermede tot het verleden. In de hoofdgroep moesten Kramer en Landau ten slotte de eerste en tweede plaats deelen met 51/: punt. Wijnans bezette de derde plaats in de hoofd groep en al mag deze plaats voor den jeugdigen Hagenaar in alle opzichten eervol genoemd wor den, toch kregen wij den indruk, dat zelfs een le of 2e plaats voor hem te bereiken was geweest. De gedetailleerde uitslagen zijn: Eindstand: 1. H. Kramer (Leeuwarden) 5V2 pnt.; 2. S. Landau (Amsterdam) 5'/? pnt.; 3. A. J. Wij nans (Den Haag) 4Vfe pnt.; 4. dr. Mulder (Amster dam) 3 pnt.; 5. L. Saumpers (Eindhoven) 2V® pnt..; L. Prins (Amsterdam) 2y2 pnt.; 7. H. Kmoch (Amsterdam) 2Vs pnt..; 8. G. R. D. van Doesburgh (Bussurn) 2 pnt. 1 Waterpolo Om het landskampioenschap. Naar wij vernemen is besloten de beslissing ten aanzien van het landskampioenschap in de nood- competitie van den N. Z. B. te laten afhangen van het resultaat van de beide wedstrijden, welke zul len worden gespeeld op 31 Augustus a.s, als onder deel van' het tournooi te Hillegersberg. H, Z. en P. C. 1 zal hier moeten uitkomen tegen U. Z. C. 1, terwijl het eerste zevental van 't IJ den strijd zal moeten aanbinden met S. V. H. Wanneer H. Z. en P. C. en 't IJ als winnende ploegen uit den strijd komen zullen beide in een beslissingswedstrijd uitmaken wie kampioen is. In het andere geval, dus wanneer een van beide ploe gen verliest, zal een andere regeling worden getrof fen om tot een definitieve beslissing te komen inzake het landskampioenschap. Het IJ tegen de Rest van Nederland. Tijdens de nationale wedstrijden, georganiseerd door de Naardensche zwemvereëniging de Vest op Zondag 1 September a.s. ten bate van de verwoeste gebieden, zal het eerste zevental van de Amsterdam- sche Zwemvereeniging 't IJ uitkomen tegen de Rest van Nederland. De samenstelling van het zevental van de Rest van Nederland is als volgt: Doel: H. Flotman (U. Z. C.). Achter: A. V. Ovèrhagen (U. Z. C.), H. Stam (H. Z. en P. C.) en R. den Hamer (H. en P. C.). Vóór: A. in der Mauer (U. Z .C.), D. Otten (H. Z. en P. C.) en S. Ruimschotel (H. Z. en C.). Als reserves zijn aangewezen A. Heetveld (U. Z. C.), en P. Swier (V. Z. V.). Deze wedstrijd zal wórden geleid door den voor zitter van den N. Z, B., den heer J. de Vries. Wielrijden Veelbelovende krachten: de Keijzer v. d. Heijden, Stet en Portegies. OOALS men in ons blad heeft kunnen le zen, heeft de Nederlandsche oud-kam pioen op de sprint Jan Tulleken de N. W. U. opmerkzaam gemaakt op de ge schiktheid vara het Zandtvoortsche parcours voor den wedstrijd om het nationale wegkampioensohap. In overleg met den heer G. Kiefer, directeur van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in de badplaats, kwam Jan Tulleken met de Unie-be- stuurderen Stol, Swaab de Beer en Viruly naar Zandvoort om het traject te bekijken en nadat eerst nog de mogelijkheid o rijder de oogen was ge zien ook „het Kopje" in de race te betrekken dit als „surrogaat" voor den Cauberg werd ten slotte besloten het plan van den voorsteller te aan vaarden. Het is wellicht niet algemeen bekend, dat dit zelfde traject voor het verrijden van het wereld kampioenschap 1938 op de nominatie stond, ns Valkenburg waar de race werd gehouden en vóór het circuit van Assen, dat uiteraard veel te vlak was en daarom niet in aanmerking kon ko men. De vrees, dat het Zandvoortsohe parcours voor een krachtmetihg tusschen „de reuzen van den weg" .wellicht te weinig geaccidenteerd was en de overweging, dat Valkenburg meer toeschou wers zou trekken het was immers voor Belgi sche en Duitsdhe wielersportliefhebbers gemakke lijk te bereiken leidde er toe, dat het Limburg- sche vacantie-oord werd uitverkoren. Jan Tulleken in zijn glorietijd. Wij stelden Tulleken de vraag, of hij, in verge lijking met de 270 Kilometer van Valkenburg met derhalve 27 keer de bestijging van den Cau berg de 170 K.M. vain Zandvoort niet een te ge makkelijke opgave voor een race om den nationa len titel achtte. Hij wees er echter op, dat er ver schil bestaat tusschen een wedstrijd om een wereld en om een Nederlandsch kampioenschap. Boven dien mag men cie moeilijkheden van het badplaats- parcours niet onderschatten, gelijk ervaren rijders als Schulte, Braspem-.inx, Van Amsterdam en Wals blijkbaar hebben gedaan. De Zeeweg immers klimt diaalt. onophoudelijk en vooral de helling, die naar den Boulevai'd voert, is met den aldaar ge- bruikelijken tegenwind op den duur een obsta kel van beteekenfe. AFWISSELING. Dit afwisselend stijgen en dalen van den Zeeweg leidde er voorts toe, het gebruik van den „dérail- leur" niet toe te staan, daar een dergelijk instru ment na telkens overschakelen en dat is op dit jedeelte van het parcours zeker een veertig maal •noodzakelijk bijstelling behoeft en dat is ge- dlurende een race zonder aanmerkelijk oponthoud natuurlijk niet mogelijk. Men dient wel te bedenken, aldus Tulleken, dat in mijn tijd het kampioenschap van Frankrijk op den weg altijd over slechts 100 K.M. werd ven-e den, waaruit kan blijken, dat de afstand niet steeds zulk pon groote rol speelt, als men geneigd is aan te nemen. Veeleer komt bet er op aan, dat. de weg renner zich uitsluitend tot diiit onderdeel van de wielersport bepaalt en zijn vorm niet verwaarloost door te veel rijden op banen, zooals o.a. Schulte en Van Amsterdam hebben gedaan. Men kan slechts één heer dienen en dat heeft Piet van Nek blijk baar volkomen begrepen. Laatstgenoemde ziet men vrijwel nooit in een baanwedstrijd: hij is de man zooals hij in 1938 op den Cauberg met een vier de plaats in het wereldkampioenschap bewees van den langen afstand- Tulleken was het daarom met ons eens, dat wanneer het traject te Zandvoort 100 K.M. langer ware geweest, hoogstwaarschijnlijk Van Nek en niet Motké de overwinning zou heb ben behaald. Intusschen toonde het bestuur Die in zijn soort aan het opbouwend werk mede. arbeidt. De rietdekker verricht zijn kunstig werk op hoog plan. (Foto Pax-Holland), van de N.W.U. zich over het verloop van den wedstrijd en vooral over den toestand van de wegen zeer tevreden en de kans is groot, dat de race over hetzelfde of een lioht gewijzigd' parcours volgend jaar zal worden herhaald. Naar aanleiding van het verbod om een „derail- leur" te gebruiken, vroegen we Tulleken, wat het beste „verzet" is voor een traject als de Zeeweg. Het antwoord luidde, dat een versnelling van 78 dat is 48 tanden vóór en 17 achter het meest in aanmerking kwam, al zullen er sommige krachtige rijders zijn, die 81 (dat is 48 op 16) prefereeren. Als renners met toekomst en die zocht hij uiteraard onder de amateurs was onzen zegsman vooral de 17-jarige Keyzer opgevallen. Voorts noemde hij Van der Heyden, mits deze „onafhan kelijke" voldoende traint, alsmede Stet en Porte gies, twee renners, die pas goed los korneai, als het boven de homdlerd kilometer gaat. Wellicht zou ook Cor de Best een goede kans in dit soort wedstrij den maken, indien hij zich daar ernstig op toelegt, TULLEKEN'S PRESTATIES. Het is begrijpelijk, dat ons gesprek tenslotte ook' op Tul lék en's eigen prestaties kwam. omdat schrij ver dezes van oordeel was, dat de jongere lezers generatie wellicht niet geheel op de hoogte is vani wat deze geduchte sprinter in lang vervlogen ja ren heeft bereikt. Hij begon in 1900 als nieuwe ling op dien weg, maar ging in 1903 tot het rijden van baanwedstrijden koppelraces waren toen nog niet in zwang over. In de vier jaren, dat hij als amateur reed, veroverde hij driemaal het sprint- kampioenschap van Nederland. Den wereldtitel vermocht hij niet te winnen, maar wel den Grand Prix de Peugeot te Helmond, die hem een prach tig motorrijwiel opleverde. Zijn bekend'ste tegen standers uit dien tijd waren: Gerritsen, Nij land, v. Vliet (de vader van Arie), Brunt en jhr. Bosch' van Drakesteyn, die evenals Tulleken vele lange jaren de wielersport trouw bleef en die nog bij de Olympische Spelen van 1928 te Amsterdam een tweeden prijs in den tijdrit won. In Groningen klopte de amateur Tulleken den prof. Fockinga voor den titel van algemeen sprint- kampioen, waarna eerstgenoemde als beroepsrij- der in 1907 voor de eerste maal den nationalen titel veroverde. In de 20 jaar, die hij als professio nal reed, werd hij viex*maal sprintkampioen, even veel malen tweede en drie keer derde, waarna hij op de oude Stadionbaan zijn 25-jarig jubileum als wielrenner vierde. Wandelsport Wat te Middelburg gespaard bleet. De restauratie van het „Venduhuis" bij de Abdij is voltooid (Foto Pax-Holland) De Nederlanclsclie Wandelsportbond opgericht. Eenheid In de Wandelsport bereikt. De verschillende wandelsportorganisaties hebben op 9 Augustus 5,1. in een bespreking onder leiding van den heer L. D. E. J. Kramer, lid van het dage-1 lijksch bestuur van de Nationale Stichting tot Be-1 vordering van de Lichamelijke Opvoeding, ten de- partemente van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen in beginsel besloten tot het vormen van een eenheid in de wandelsport. Behoudens goedkeuring van de besturen der bovengenoemde organisaties werden de navolgende conclusies unaniem vastgesteld: 1. De grondslagen der fusie zijn nationaal, met behoud van geestelijke vrijheid. 2. De fusioneerende organisaties stellen de nieuwe organisatie primair ten dienste van de volksop voeding. 3. De samensmelting is gericht op het dragen van een blijvend-karakter. 4. De samensmelting mag niet het karakter dra gen van usurpatie door de sterkste organisatie. 5. Aansluiting der nieuwe organiastie bij de „Na-1 tionale stichting tot bevordering van de Lichame lijke Opvoeding" is gewenscht. 6. Bij goedkeuring van de besturen der afzonder lijke organisaties tot het oprichten van een alge-1 meene wandelorganisatie zal een raad van voorbe reiding zich belasten met het vaststellen der alge- meene richtlijnen voor de unificatie. Schriftelijk hebben alle organisaties aan het be stuur der Nationale stichting tot Bevordering van de Lichamelijke Opvoeding bericht, dat de oprichting eener algemeene wandelorganisatie met opheffing van de bestaande bonden wordt goedgekeurd en dat de naam dezér organisatie-zal luiden: „Nederlandsche Wandelsport Bond". De raad van voorbereiding heeft Vrijdag ten departemente van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen de eerste bespreking gehouden en de richt lijnen vastgesteld voor de unificatie van de wan- delstport. Aan deze besprekingen heeft, zoowel op uitnoodiging van de Nationale Stichting tot Bevor dering van de Lichamelijke Opvoeding als van de vertegenwoordigers der wandelsportorganisaties, majoor J. N. Breunese deelgenomen. Majoor Breunese werd verzocht het voorzitter schap van den nieuwen bond te. willen aanvaarden, doch hij kon. tot zij'n leedwezen hieraan geen gevolg geven, medé in verband met zijn huidigen werkkring. Wel verklaarde de heer Breunese zich gaarne be reid als adviseur van den N. W. B. op te treden en zijn groote ervaring ten dienste van den N. W. B. te stellen. In het hoofdbestuur zullen voor de eerste maal zitting hebben: namens de gezamenlijke R.K. ver eenigingen de heeren Kool en Senden, namens de Chr. wandelsport organisatie de heer Vos, namens de gezamenlijke neutrale vereenigingen van de N. W. F. de heeren Visser en Munzert, namens den N. W. B. de heeren Stirler en Groeningen, naméns de N. W. W. de heeren De Jonge en Reinders en na mens de N. W. O. de heeren Pos en Beekhof. Tot voorzitter werd op voorstel van den heer Kramer by acclamatie de heer Stirler aangewezea CA.N.PA

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 12