Verduister goed! FLITSEN /Een nieuwe wereld". DINSDAG 27 AUGUSTUS 1940 HAARLE M'S DAGBEAD 3 Het smaakt uitstekend. Mooi gezond fruit is het resultaat van de in het Provin ciaal Demonstratiebedrijf te Schellinkhout bij het telen toegepaste methode. (Foto Pax Holland.) Ontslag van arbeidskrachten. Een regeling getroffen. Tusschen den directeur-generaal van den Ar beid en het hoofd van de afdeeling sociale zaken van het commissariaat voor oeconomische zaken en financiën, president R. Jakob, is een regeling getroffen betreffende het ontslag van arbeids krachten. Volgens deze regeling zal door de dis trictshoofden der Arbeidsinspectie aan de dis trictsarbeidsbeurzen worden opgegeven, voor welke arbeiders vergunning tot ontslag is verleend. Hier mede wordt bevorderd, dat de ontslagenen zoo spoedig mogelijk weer aan anderen arbeid in Ne derland kunnen worden geholpen, dan wel in Duitschland werk kunnen vinden. Aan de ontslagbepalingen wordt door de N.R.Ct. het volgende ontleend De directeur-generaal van den Arbeid is be voegd tot inwilliging van verzoeken om vergun ning tot ontslag. De districtshoofden der Arbeidsinspectie hebben een algemeene machtiging tot verleenen van ont slagvergunningen in de volgende gevallen: 1. indien het bedrijf niet meer dan 5 werk nemers in dienst heeft (het bouwbedrijf vormt hierop een uitzondering) 2. indien het bedrijf tengevolge van krijgsver richtingen verwoest is of door geheele of ge deeltelijke inbeslagneming niet in staat is ver der te werken; 3. indien het betreft arbeiders van ©5 jaar of ouder en onbekwame of ongeschikte arbeiders; tewerkgestelden ten behoeve van de Duitsche weermacht en arbeiders, die na een ongeval ter herverkrijging hunner vakbekwaamheid tijdelijk worden tewerkgesteld; 4. voor bepaalde regionale bedrijven; 5. indien het betreft arbeiders, op wie de al gemeene vergunning voor tijdelijk personeel dd. 11 Juli 1940 van toepassing is en de in deze ver gunning gestelde termijn met niet meer dan een week wordt overschreden. In overige gevallen, waarin niet rechtstreeks door den directeur-generaal van den Arbeid ver gunning wordt verleend, zijn de districtshoofden daartoe bevoegd, na bekomen bijzondere mach tiging van den directeur-generaal. De hoofden van de districten der Haven- arbeidsinspsctie zijn gemachtigd vergunning tot ontslag te verleenen voor de bedrijven van jacht, scheepvaart en visscherij. De hoofden van de districten der Arbeids inspectie zijn bevoegd, aanvragen om ontslag aan werknemers af te wijzen, indien deze in verband met de bijzondere verhoudingen in het bedrijf iniet gemotiveerd blijken. Vergunningen mogen in het algemeen niet wor den verleend, zoolang in het bedrijf of de betrok ken afdeeling nog meer dan 36 uren gewerkt wordt. Uitzonderingsgevallen. Voor bepaalde werken, welke niet langer dan drie weken duren, is een algemeene uitzonderings- vergunning verleend. Arbeiders, voor dergelijke werken in dienst genomen, kunnen individueel na beëindiging dezer werkzaamheden zonder bij zondere vergunning worden ontslagen, maar dan moeten bij hun in dienstneming bepaalde mede- deelingen aan de districtshoofden der Arbeids inspectie zijn gedaan. Voor personeel, dat ten behoeve van tijdelijke werkzaamheden in dienst wordt genomen, kan reeds direct bij het in dienst nemen vergunning tot ontslag worden verleend, indien de werktijd .tot 36 of 40 uur wordt verkort. Loonconflicten zijn geen reden tot verleenen van vergunning tot ontslag; bij ontslag wegens onbekwaamheid wordt de voorwaarde gesteld, dat inplaats van de ontslagenen een gelijk aantal nieuwe werknemers voor ongeveer hetzelfde loon wordt in dienst genomen. Werknemers, die zonder vergunning zijn ontsla- ln dienst worden genomen, mogen in het alge meen niet worden ontslagen, wanneer de gede mobiliseerde terugkomt. Gedemobiliseerden heb ben gelegenheid bij den Opbouwdienst te komen 'of in Duitschland werk te krijgen. Uitzonderingen zijn toegestaan wanneer de fieenaar van het bedrijf of diens zoon uit mili- 'tairen dienst terugkeert, als zij ook voor hun oproeping de desbetreffende werkzaamheden ver richt hebben. Behoudens uitzonderingen is de volgorde voor ontslag aldus: 1. arbeiders van 65 jaar en ouder; 2. vrouwelijke werknemers, gehuwd, die geen kostwinster zijn; 3. ongehuwde vrouwelijke werk nemers, die geen kostwinster zijn; 4. ongehuwde mannelijke werknemers, die geen kostwinner zijn; 5. vrouwelijke werknemers, die kostwinster zijn; 6. ongehuwde mannelijke werknemers, die kost winner zijn en 7. gehuwde mannen. De ondernemers moeten bij ontslagaanvrage aan de districtshoofden der Arbeidsinspectie en nominatieve opgave in drievoud van de voor ont slag voor te dragen arbeiders doen toekomen en een aan het gemeentebestuur. Wernemers, die zonder vergunning zijn ontsla gen, ontvangen geen steun omdat de ondernemer verplicht is, loon of salaris door te betalen, zoo lang geen vergunning tot ontslag is verleend. De Nederlandsche kinderen in de Ostmark. Eenmaal in de 14 dagen mag een liefdegaven- pakket worden gezonden. De regeling, welke is getroffen ten aanzien van het zenden van liefdegavenpakketten naar Neder- landsche kinderen in de Ostmark, alsmede ten aanzien van correspondentie met deze kinderen zeer onlangs werd deze regeling nog uitvoerig ge publiceerd wordt nog niet in alle opzichten na geleefd. Van bevoegde zijde wordt daarom nog eens met nadruk er op gewezen, dat hoewel het zenden van bedoelde paketten feitelijk overbodig is het is toegestaan eenmaal in de 14 dagen een pakket te sturen. Het gewicht van dit pakket mag maximaal een pond zijn. In de toekomst zal aan de getroffen regeling streng de hand worden gehouden. Mochten de moeilijkheden die zich thans nog in grooten getale voordoen, voortduren, dan zal moe ten worden besloten de zending van dergelijke pakketten heelemaal stop te zetten. Ten aanzien van het briefverkeer tusschen ouders en kinderen wordt er op gewezen, dat men zich niet ongerust behoeft te maken, indien een kind geruimen tijd niets van zich heeft laten hooren. Eerst wanneer de ouders gedurende een periode van drie weken geen bericht hebben ontvangen, kun nen zij zich met de betreffende instanties in ver binding stellen. Practisch zal een bericht nimmer zoo lang uitblijven. Zou een kind ziek worden, dan ontvangen de ouders onmiddellijk bericht. (A.N.P.) N.S.B.-KAMP TE LUNTEREN. 's-GRAVENHAGE, 26 Augustus (A.N.P.) Het jaarlijksche N.S.B.-kamp „Der Bezinning" op den Goudsberg te Lunteren was Zaterdag ten einde, Ondanks het slechte weer, dat de geheele week aanhield, was de stemming er een van opgewekt heid, de strijdlust en idealisme. Het doel dezer jaarlijksche kampen is, aldus de persdienst, de deelnemers in den Nederlandsch nationaal-socialistischen geest te vormen en hen te oefenen in den nieuwen stijl van orde, tucht kameraadschap en dienstbereidheid. Hierin is het kamp weer ten volle geslaagd. De bevolking van Lunteren, die de 160 geüniformeerde kampeerders in stramme marschorde Donderdag door het dorp zag marcheeren, heeft kunnen vaststellen, dat het hun ernst was met den inhoud van het door hen gezongen W.A.-lied: „Wij melden u den nieuwen tijd". Het hoogtepunt van de kampweek werd Vrijdag avond bereikt, toen dr. August Borms, de grijze strijder der Vlamingen, tezamen met ir. A. A. Mus- sert, het kampeerterrein betrad en zich door een dubbele haag zwarte soldaten, die hem een geest- driftigen „Vlaamsche Leeuw" toezongen, naar de vergadering begaf, waar hij door den vormingsleider der N.S.B., dr. Van Genechten, oud-Vlaamsch activist en oud-leerling van dr. Borms werd toe gesproken. Dr. Borms voerde daarna zelf het woord. De groot-Nederlandsche avond werd besloten met declamatie door Adriaan van Heer, die een Dietsche ballade voordroeg, geschreven door J. A. van Kersbergen. Er blijkt nog steeds eenige verwarring te bestaan omtrent het tijdstip, waarop geen licht meer uit de huizen naar buiten mag uitstralen en op de wijze, waarop deze verduistering geschieden moet. Voortdurend zijn er nog bewoners, die in de meening verkeeren. dat zij hun ramen eerst een half uur na zonsonder gang behoeven af te schermen, en een zekere achteloosheid is hier niet geheel weg te cijferen. Echter is de situatie zoo, dat de verduisteringsbepaling van kracht is van het oogenblik van zonsondergang tot dat van zonsopgang. Tusschen die beide tijdstippen mag dus geen licht uitstralen, en dat wel met dien verstande, dat ook het ontsnappen van licht door kieren niet toegestaan kan worden. Wordt dit immers bij den een getolereerd, dan zou men een ander moeilijk terecht kunnen wijzen. Wille keur dient te worden tegengegaan, van daar deze raadgeving: Verduistert uw ramen goed en tijdig, en doet dat óók aan de achterzijde van uw woning. Inzameling oude materialen en afvalstoffen. Te weinig medewerking van de betrokkenen. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart deelt mede. onder verwijzing naar zijn bekendmaking van 7 Augustus j.l., dat de medewerking van hen, die betrokken zijn bij de inzameling en den handel in oude materialen en afvalstoffen aan de enquête, welke daarnaar is ingesteld door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek, over het algemeen zeer onbevredigend is geweest. Vele formulieren, welke door genoemd bureau rechtstreeks aan inzamelaars en handelaren wer den toegezonden, bleken na indiening zeer om volledig en onjuist te zijn ingevuld, waarna de formulieren weder aan de betrokkenen ter ver betering werden teruggezonden. Ook voor de tweede maal werden door velen nog niet alle vragen beantwoord; anderen hebben het formu lier nog steeds niet .opnieuw bij genoemd bureau ingediend. Ook een groot aantal van hen, die niet recht streeks een formulier toegezonden kregen en die zich moesten wenden tot het gemeentebestuur ter plaatse van hun inwoning ter invulling van de aldaar verkrijgbaar gestelde formulieren, heb ben aan deze taak nog steeds niet voldaan. In verband hiermede is in de Nederlandsche Staatscourant van Maandag een beschikking af gekondigd waarin aan bovenbedoelde inzamelaars en handelaren (zoowel klein- en tusschen- als groothandelaren) de verplichting wordt opgelegd, de betreffende formulieren naar waarheid, vol ledig en zonder voorbehoud ingevuld, gedagtee- kend en onderteekend voor of op uiterlijk 31 Augustus 1940 in te di,enen, resp. bij het Centraal Bureau voor de Statistiek, indien het formulier rechtstreeks van dit bureau werd ontvangen, of bij het gemeentebestuur, indien het formulier al daar verkrijgbaar werd gesteld. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het niet voldoen aan bovenbedoelde verplichting kan wor den gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaar of geldboete van ten hoogste tienduizend gulden. Strijd om een gedenkteeken. Eenige dagen geleden maakten wij melding van de uitspraak van den president der Haagsche rechtbank in het kort geding waarin de heer B. te Sassenheim de gemeente Sassenheim gedag vaard had, omdat de burgemeester een gedenk teeken had doen plaatsen op B.'s terrein, waar een aantal Nederlandsche soldaten, die in den oorlog gesneuveld zijn, ligt begraven. De heer B. had namelijk bezwaar tegen het gedenkteeken, dat een steenen kruis van 2.75 M. hoog zou wor den. De president heeft toen deze vordering afge wezen omdat de burgemeester niet had gehan deld in opdracht van de gemeente. De burge meester had namelijk betoogd, dat hij op last der toenmalige militaire autoriteiten had gehan deld. Hierop heeft de heer B. den burgemeester per soonlijk gedagvaard en Maandag heeft de presi dent uitspraak gedaan. Thans heeft de president overwogen, dat uit de begrafeniswet niet is af te leiden, dat iemand bevoegd zou zijn zonder toe stemming van den eischer een gedenkteeken te plaatsen op het onderhavige graf, dat zich inge volge artikel 2 der wet op zijn grond bevindt. Ook de oorlogswet geeft omtrent het oprichten van gedenkteekens geen richtsnoer. De burgemeester werd mitsdien in het ongelijk gesteld. Hem is verboden verder te doen bouwen aan dit gedenkteeken, in afwachting van de be slissing des gewonen rechters. Het vonnis is uit voerbaar bij voorraad. Engelsche bommen op Zeist. Voor een villa in Zeist, waar door Engelsche vlieg tuigen onontplofte bommen werden uitgeworpen, is een waarschuwingsbord aangebracht, dat op het gevaar der aanwezig zijnde projectielen wijst. tFoto Pax Holland.) Gevluchte Nederlanders uit Frankrijk teruggekeerd. Het A.N.P. meldt: Tien autobussen, waarin in totaal 251 terugkee- rende Nederlanders waren gisterochtend uit Parijs gestart en konden 's avonds in Breda aankomen. In één dag van Parijs naar Breda: tot voor enkele maanden de gewoonste zaak van de wereld, sinds Mei een droombeeld, vooral voor hen, die om welke reden dan ook landsgrenzen willen passeeren. Hoe het ook zij: Breda was gewaarschuwd, Breda mist nog enkele honderden inwoners, Breda was gereed, om hen, die nu terukeerden, een hartelijk welkom toe te roepen. Het stond zwart van de menschen in de omgeving van het gebouw van den gemeen telijken geneeskundigen dienst, waar de terugkee- rende Bredanaars eenige formaliteiten moesten ver vullen, alvorens naar huis en haard terug te keeren. Naarmate het uur van aankomst naderde, steeg de spanning. Ook burgemeester Van Slobbe was ter verwelkoming aanwezig, alsmede enkele leden van de Duitsch-Nederlandsche commissie, die op zoo yoortreffelijke wijze de evacuatie van gevluchte én in Frankrijk vertoevende Nederlanders op zich heeft genomen. De dag ging over in den nacht, toen het convooi Breda binnen reed: zeven groote autobussen, twee verhuiswagens en een tractor. De inzittenden totaal circa 160. de meesten uit Breda en naaste omgeving werden luide toegejuicht. Tot hen, die terugkeerden behoorde ook de wet houder van sociale zaken te Breda, de heer Kroone. Met een particulieren wagen ging hij naar Mechelen omde evacuatie van zijn stadgenooten voor te bereiden. Maar elke organisatie ontbrak, allen die konden vluchten, vluchtten. Ook deze wethouder. Zeven stadgenooten wist hij te vinden. Met zijn achten zakten zij af naar het zuiden, naar Frank rijk. Maar ach, wat een teleurstelling. Het Fransche volk zoo vertelde ons de heer Kroone is mij ontzettend tegengevallen. In alles werkten zij ons tegen. Wy waren „les boches du nord". Zij die naar Frankrijk vluchtten, dankten den hemel, dat zij in Nederland terug waren. Dat vertelde ons niet alleen deze wethouder, dat vertelden er meer. NIEUWE SERIE No. 85 Teekenkunst 1. Antwoordt Junior dat hij nu graag lezen wil en dat Junior maar wat moet gaan teekenen. 2. Vervolgt tevreden zijn lectuur. 3. Vischt in zijn zak naar een potlood voor Junior. 4. Onderbreekt zijn lec tuur opnieuw om een nieuwe punt aan het pot lood te slijpen. 5. Tracht door te lezen en tegelijk aan Junior, op verzoek, uit te leggen, hoe hij een olifant moet teekenen. 6. Daar de verklaring niet duidelijk genoeg is, ver zoekt Junior, het hem voor te doen. 7. Voldoet aan het ver zoek, belemmerd door het feit, dat Junior op zijn rug is geklommen om beter te zien. 8. Beëindigt zijn kunst werk, dat door Junior met luid geschater wordt be groet. 9. Junior verzoekt, nu een giraffe te teekenen en vader beseft dat hij beter iets anders met zijn zoon kan spelen. Bommen op ons land. VEEL SCHADE TE SLAGHAREN. Het A.N.P. meldt: In de gemeente Ambt-Hardenberg zijn de be woners Zondagmorgen tegen drie uur uit hun slaap opgeschrikt door het vallen van zware bommen, gevolgd door een groot aantal brandbommen. Eén vier er in de nabijheid van de woning van den landarbeider Oelen en richtte belangrijke schade aan. Alle bewoners kwamen met den schik vrij en vonden bij omwonenden een gastvrij onderkomen. Twee bommen vielen in de omgeving neer. Men neemt aan, dat een vierde bom tusschen de land bouwgewassen is gevallen. Daarom zijn de noodige voorzorgsmaatregelen genomen. Tengevolge van de explosieve kracht der bommen sprongen de ruiten bij lal van ingezetenen. Verder werd geen materieel!* schade aangericht. Een groot aantal brandbommen doofde tusschen de land bouwgewassen. De Duitsche autoriteiten zijn ge waarschuwd voor het instellen van een onderzoek. In de omgeving zijn geen militaire objecten. BRYSANT- EN BRANDBOMMEN OP HELMOND. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben Engelsche vliegtuigen vier brysantbommen en tien kleine brandbommen uitgeworpen aan den rand der gemeente Helmond. Ze kwamen terecht in het open veld, doch vrij dicht bij een woonwijk. Door scherven werd aan enkele particuliere woningen schade aangericht. De brandbommen veroorzaakten geen brand. Er werd tien minuten luchtalarm ge geven. BOMMEN OP EEN MEELFABRIEK. - Zondagmiddag twee uur heeft een Engelsch vliegtuig bommen geworpen op een fabriek van de N.V. Noury en Van de Lande's Meelfabrieken te Deventer. Twee van de drie bommen sloegen in de fabriek en veroorzaakten zeer ernstige bedrijfsschade doordat juist de machine, waar,het eerste stadium van het maalproces geschiedt, werd vernietgd. Het kan maanden duren voordat deze molen is hersteld. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De directie deelt mede, dat zij maatregelen getroffen heeft, de bloemvoorziening normaal voortgang te doen vinden. (A.N.P.) BOMMEN OP EINDHOVEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ca. half één luchtalarm gemaakt, toen Engelsche vlieg tuigen een aanval deden, waaromtrent het hoofd van den luchtbeschermingsdienst meedeelt, dat twee brysantbommen en een groot aantal brandbommen werden uitgeworpen, waarvan reeds 25 zijn opge spoord. Alle projectielen kwamen neer .in het veld tusschen Strijp en Gestel, waar zij slechts geringe schade in het land aanrichtten. Persoonlijke onge lukken vielen niet voor, evenmin zijn er gebouwen beschadigd. In wijden omtrek bevinden zich geenerlei militaire objecten. Lijkroover stond terecht. Twee jaar gevangenisstraf gecischt. - Het Gerechtshof te 's Hertogenbosc'n heeft in hooger beroep behandeld de strafzaak tegen den landbouwer J. v. d. L., woonachtig te Veghel, die zich aldaar op 12 Mei van dit jaar aan lijkroof heeft schuldig gemaakt. Op dien bewusten dag heeft hij van een soldaat, die dood langs den weg lag, een horloge weggenomen, daarbij zeggende: „Ik zal het maar nemen, anders doet een ander het toch maar". De Bossche rechtbank heeft v. d. L. veroordeeld tot twee jaar gevangenisstrf. Tegen dit vonnis heef v. d. L. hooger beroep aangeteekend. De advocaat-generaal heeft opnieuw tegen v. d. L. twee jaar gevangenisstraf geëischt. Het Hof zal over veertien dagen arrest wijzen. Jeugdluchtvaartkamp op den Paalberg gesloten. Op den Paalberg is Zondag het jeugdluchtvaart- kamp gesloten met de Nederlandsche kampioen schappen modelzweefvliegtuigen en model-motor- zweef vliegtuigen De kampioen van 1937,''38, de heer P. J. Nopjes uit Utrecht, behaalde wederom den titel bij de in- divïdueelen. De clubprijzen werden gewonnen door'de Utrecht- sche Jeugdluchtvaartclub en Jeugdluchtvaartclub Rotterdam. Motorzweefmodellen (clubkampioenschappen): 1. en kampioen van Nederland: Jeugdluchtvaartclub Rotterdam, 2. Den Haag. 3. Bussum, 4. Haarlem. Individueele kampioenschappen: 1. en kampioen G. J. van der Linde, Den Haag, gemiddelde tijd 114 sec.; 2. J. M. Kerkhof, Rotterdam, 3. J. Wagen makers, Haarlem, 4. H. L. F. de Kat, Rotterdam. Concert-impressie van een leek. ER is een nieuwe wereld voor mij openge gaan. De wereld van de muziek. U gelooft me misschien niet, als ik het U vertel en toch is het zóó; vóór gisteravond had ik nog nooit een concert gehoord. Ik behoorde tot die lieden, die telkens als een orkest door den aether zijn klanken laat wegzweven met een Nota-spurtje naar het radiotoestel renden, nijdig den knop omdraaien en daarna met een zucht en een:' „er is al narigheid genoeg in de wereld", weer de veilige rust van het goede boek en heb kopje thee liever niet van lindebloesem op zoeken. Zóó zijn er velen, zóó was ik. Wie me op dat concert-idee gebracht heeft zal ik U niet verklappen. Laat het U genoeg zijn te weten dat een weigering een binnenkamer-revo lutie van ongekende hevigheid zou hebben ont ketend. Goed, ik zou dus gaan. Den geheelen dag had dat concert me al niet losgelaten en het laat me ook niet meer los. Ik heb goede tooneelvoor- stellingen gezien, spannende films, adembene mende circussensaties, ik heb het beroemde kwar tiertje van het vroeger zoo beroemde Nederland sche voetbalelftal me'egemaakt, ik heb van Vliet van Derksen zien winnen en Jopie Waalberg van. Tony Bijland en tochtóch hebben deze ge beurtenissen bij lange na niet zooveel indruk op me gemaakt als dat eene concert. Sinds jaar en dag heb ik iedereen, die enthou siaste verhalen deed over groote dirigenten en bijzondere solisten met een medelijdend glim lachje aangekeken. En laat ik het maar eerlijk bekennen: al deze uitingen leken me schromelijk overdreven en ik had zoo'n stil vermoeden, dat die enthousiastelingen zélf maar bitter weinig van muziek snapten. Hoe heb ik hen verkeerd beoor deeld! Dat is niet meer goed te maken en heb ware nutteloos het met schoonklinkende woorden te probeeren. Als ik ze verzeker dat ik thans voel jarenlang iets van overweldigende beteekenis ge mist te hebben dan zullen ze me begrijpen. De straf der voorbijgegane muzieklooze jaren is zwaar en helaas ook verdiend. De kunst is buitengewoon goedkoop tegenwoor dig. De koers bedroeg dien avond een kwartje per plaats met programma. De „uitleg" van de symphonie kostte vijf cent, zoodat twee uur kunstgenoot u op dertig centen komen te staan. Voor Snip en Snap en andere vroolijke kornuiten, die nog voor geen dubbeltje kunst brengen betaalt men met liefde een gulden of meer zoodat het iedereen ten zeerste zou moe ten verbazen, dat het Concertgebouw bij dergelijke uitvoeringen niet van boven tot onder gevuld is met muziekliefhebbers. O ja. 't was behoorlijk be- ze'. maar als op hetzelfde podium een grappen maker staat, die door zijn neus spreekt dan is het voller, Nee. ik wil u geen verwijt maken, als er iemand verwijten verdient dan ben ik het zelf, maar ik vind het nü. na gisteravond toch wel vreemd. Ja daar is me wat wonderlijks gebeurd. Het is moeiliik de gedachten en gevoelens onder woor den te brengen, die iemand bestormen bij het hooren van goede muziek. Het deed mij aan als een zeer bijzondere roes. een totale wegrukking uit de sfeer van het leven van eiken dag. Als U dit leest dan zie ik het medelijdende glimlachje reeds om uw mondhoek glijden. Ik ken dat su perioriteitsgevoel. dat idéé van „gelukkig, dat ik boven dien onzin, sta", als geen ander. U staat er niet boven, u past geen medelijdend glimlachje. U verdient medelijden. Dat is zoo iets vreemds, die muziek, ge wordt meegenomen naar een andere wereld en het wordt u zonderling blij en licht te moede. Niets kan zooveel troost en af leiding geven dan mugiek. Het is iets dat plotse ling over u komt en het bedwelmt en ge voeltr het is goed zoo. Dat concert werd mij een openbaring. Ik ben de H.O.V daarvoor zeer dankbaar. Ik geloof, dat het velen van u zoo zou gaan B. K. De Bisschop van Haarlem heeft tot Kapelaan benoemd de weleerw. heeren: te Rotterdam P. J. de Wit; te Haarlem (H. Joës de Dooper) W. J. F. de Lange: te Hillegom (H. Martinus) L. J. Beugels- dijk (en H. Jozef) J. H. M. van der Vliet; te Velsen- Driehuis Th. G. Rosier (Neom.); te IJmuiden A. C. W. Berkhout; te Haarlemmerliede J. de Bou- vère (Neom).

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 5