De jongste luchtaanvallen op Engeland Havenwerken te Southampton zwaar getroffen Vijandelijk convooi gebombardeerd. De gouden leeuwentand rVOERAMMA WOENSDAG 28 AUGUSTUS Ï94Ö H A 'A R E E M'S D A 'G BEAD 5 In het havengebied van Bordeaux zijn de werkzaamheden hervat en begint aan de kaden de oude bedrijvigheid weer te herleven. (Foto Weltbild) Nog intensiever actie verwacht Het D.N.B. verneemt uit Lissabon: Volgens berichten in de Portugeesche pers vertelt de bemanning van het s.s. „Magelhaes", dat zoojuist teruggekeerd is, dat de haven van Southampton een puinhoop is. Het s.s., dat sedert twee jaar vracht vervoerde tusschen Portugal en Zuid-Engeland, wachtte ruim twee weken in Southampton vergeefs op lading. Het verliet de haven terstond na het bekend worden van de Duitsche blokkade verklaring. De gezagvoerder deelde mede, dat de haven volkomen „dood" is en dat in 2 weken slechts één schip met industrieele producten uit South ampton was vertrokken. De meeste havenloodsen zijn door Duitsche bom men vernield of beschadigd, het Empress-haven- dok is door een gezonken Engelsch tankschip vol komen versperd en groote bomtrechters gapen in de kaden. Het drie jaar geleden gebouwde, ontzaglijke dure King George V-dok, dat het eenige was in Engeland, waarin reuzenschepen als de „Queen Mary" konden worden opgenomen, is door een treffer in de sluisdeur buiten functie gesteld, ter wijl in het Prince of Wales-dok een hulpkruiser van de P. en O. lijn met zware beschadigingen ligt, welk schip tijdens de reparatie opnieuw door een treffer aan het achterschip beschadigd is. De verbindingen met het achterland functionneeren nog slechts étappegewijs, daar steeds weer de spoor wegen door Duitsche bomaanvallen gestagneerd werden. Bij zijn vertrek uit de haven, waartoe eerst na lang dralen door de autoriteiten toestemming werd gegeven, telde de gezagvoerder de resten van niet minder dan 32 scheepswrakken allen tusschen Calshot Castle en den vuurtoren bij Hurst Castle. Zuid-Engeland sterft, zoo besloot de kapitein zijn dramatisch relaas, geen wonder zal deze agonie meer kunnen stuiten. DE TOESTAND TE LONDEN. Uit Stockholm mel'dt het A.N.P.: De bevolking van Londen haast zidh sinds Zon dagavond om bij de Duitsche luchtaanvallen met een snelheid, die op een paniek gelijkt, de schuil plaats binnen te gaan. Er is geen autobus meer, die tijdens een luchtalarm doorrijdt. De particuliere fiuto's stoppen terstond en de reizigers van de on- dergrondsohe treinen krijgen gelegenheid zich bij aankomst in het volgende station in veiligheid te brengen. De branden in de City hebben aan de bevolking van de hoofdstad den ernst van den toestand voor cogen gesteld, vooral daar deze branden een bijna huiveringwekkenden indruk achterlaten. Elkeen, die m Londen op de derde verdieping van een wo- niug was, zoo schrijft ,.Dagens Nyheter", kon Zon dagmorgen den brand in de City zien. Huizenhoog degen de vlammen ten hemel en als spookver schijningen teekenden de kerktorens der stad zich tegen het firmament af. Afgezien van de City werd, naar het bla'd nog meedeelt, ook een stadsdeel in de buurt van de St. Pauls kathedraal getroffen. Een vleugel stond ter stond in brand en bij de uitbreiding van het vuur werd ook een geheele rij huizen vernietigd. Nergens vindt men concrete gegevens over den omvang van de aangerichte schade. Naar Maan dagmorgen bleek, is de censuur van het ministerie van voorlichting nog nooit zoo scherp geweest als de laatste drie dagen. Uit de berichten der Zweed- sehe bladen valt dan ook geen steekhoudende ka rakteriseering der volksstemming in Londen op te maken en alleen uit een artikel van de „Times" blijkt, dat de Lon'densche bevolking goed op weg is het hoofd kwijt te raken. De „Times" verklaart, dat de bewoners van Lon den represailles verlangen en eischen dat Berlijn voor de te Londen aangerichte schade zal betalen. Ter geruststelling antwoordt het blad daarop, dat militaire doelen in Duitschland al lang eiken naoht door het Engelsche luchtwapen worden aangeval len en dat men deze aanvallen zoo noodig zou kun nen verscherpen. Dergelijke operaties dienen ech ter ook in de toekomst te berusten op voorzichtige en nauwkeurige plannen, niet op de eischen van bet publiek. De autoriteiten van Croydon zouden thans de volledige lijst van slachtoffers van den jongsten luchtaanval op Croydon hebben samengesteld en den wensch tot uiting gebraoht hebben dat deze lijst althans aan het raadhuis van Croydon mag worden aangeplakt. Sir John Anderson heeft dit echter verboden, zoodat thans de wildste geruch ten over het aantal vermoedelijke slachtoffers van dezen luchtaanval op Croydon de ronde doen. Men spreekt van 50 tot 500 dooden. AANVALLEN NEMEN TOE IN HEVIGHEID. Het D.N.B. deelt mede: De Duitsche p>ers spreekt over een „toene- menden druk" van de Duitsche luchtaanvallen op de Britsche eilanden. Een bewijs voor de groeiende kracht en de steeds grooter worden de gevolgen der bombardementen van mili taire objecten ziet het „Hamburger Fremden- blatt" in de verklaring van Reuter, die voor- Velt, dat de krijgsverrichtingen gedurende ide volgende dagen en weken voortdurend inten siever zullen worden en constateert dat Goe- ring op groote schaal naahtvliegers laat op leiden. Het blad is voorts van meening dat op den duur het bedrijfsleven in het beperkte Zuid-Engelsche kustgebied, dat voor een belangrijk deel ontruimd is, nauwelijks gehandhaafd zal kunnen worden. De Duitsche luchtmacht is thans gekomen aan het punt, waar het stadium der gewapende verkenning begint over te gaan in dat van stelselmatige en breede actie tegen militaire objecten. In weerwil van de weinig eervolle tactiek, waarvan de tegen stander zich bedient bij zijn vluchten boven Duitschland, (heeft de Duitsche weermacht tot dus verre vastgehouden aan het gebruik van een fat soenlijke oorlogsvoering, waarbij men ouden van dagen, vrouwen en kinderen, ja de geheele bur gerbevolking voor de gevolgen van de oorlogsge beurtenissen tracht te sparen. De onridderlijke ver klaringen van bekende Engelsche bladen, die plei ten voor een bomaanval op Berlijn, missen daar om lederen zakelij'ken grond en zijn de uiting van het wanhopige verzet van een vijand, die verant woordelijk is voor de verlenging van den oorlog en ten laatste in het nauw gedreven is Het „Ham burger Fremdenblatt" acht het van beteekenis, dat Londen, terwijl het op dit oogenblik een vermenig vuldiging der Duitsche aanvallen verwacht, zich tevens genoopt ziet zijn bezorgden blik te richten op Egypte, het Suezkanal, den Soedan en het oosten van de Middellandsche Zee. De „Deutsche Allgemeine Zeitung", sprekende over het verschil tusschen de Duitsche en de En gelsche oorlogvoering in de lucht, schrijft: Daar het Britsche oorlogsplan van tevoren reeds geen groote beteekenis had toegekend aan het vechten, moest het de taak der bommenwerpers zijn de mo raal der vijandelijke burgerbevolking te ondermij nen. Zij vlogen naar Duitsohland en kozen zich niet-militaire doelwitten uit. Da^ de Duitsche weer macht heel anders optreedt, aldus het blad, wordt bevestigd door een Reuterbericht. Het Britsche mi- nis'terie van voorlichting had1 de bevolking op be denkelijke wijze opgeruid. Daarom achtte een hoogwaardigheïdsbekleeder bij de Engelsche lucht macht het noodig er op te wijzen dat het doel van Hitier een militair doel is. De Britsche luchtmacht neemt aan dat het doel der tegenwoordige operaties „ongetwijfeld de ver nietiging der Royal Air Force is. De me'dedeeling van de luchtmachtautoriteiten constateert dat de Duitsche bommen dan ook hoofdzakelijk gericht zijn op vliegvelden, vliegtuigfabrieken en algemee- ne industrieele installaties, die voor de Britsche verdediging werken". De laatste afd. Engelsche troepen uit Sjanghai vertrokken. Domei meldde Dinsdag: Vanmiddag is de laatste afdeeling Engelsche troepen, groot 150 man, uit Sjanghai vertrokken aan boord van het s.s. „Ana conda". Aan boord van hetzelfde schip bevond zich generaal majoor F. Keith Simmons, de comman dant van de Britsche troepen in het gebied van Sjanghai, en zijn staf. Majoor S. R. Hunt blijft nog achter voor de rege ling der laatste bijzonderheden. Italiaansch legerbericlit. ERGENS IN ITALIC. 27 Aug. 'Stefani). Het 81ste legerbericht luidt als volgt: In Noord-Afrika heeft onze luchtmacht geme chaniseerde strijdkrachten te Bir Sceferzn en barakken te Sidi Earrani gebombardeerd. Een door oorlogsschepen begeleid vijandelijk convooi in het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee is verscheidene malen door onze vliegtuigforma ties gebombardeerd. In Oost-Afrika is een lucht aanval op Asmara dank zij het snelle optreden van onze verdediging mislukt; de vijandelijke vlegtuigen lieten hun bommen in het veld vallen zonder dat schade aangericht werd. Onze jagers hebben een vliegtuig neergehaald. De vijand, die wederom uit Zwitserland kwam. heeft boven ver schillende Noord-Italiaansche provincies gevlo gen. Dank zij de krachtige afweer in de lucht en van het luchtdoelgeschut kon hij slechts en kele bommen op Turijn werpen, waar een gebouw van de Fiat-fabrieken en het sanatorium van St. Louis zijn getroffen, alsmede in de provincie Pavia. waar twee midden in het veld staande boerderijen zijn beschadigd, een boer gedood en een andere boer zwaar gewond is. Een door het vuur van de 27ste luchtdoelbatterij van Milaan getroffen vijandelijk vliegtuig stortte brandend neer nabij Valera fgemeente Aresse). De vyf leden der bemanning zijn om het leven gekomen. Aftreden der Egyptische regeering. Italiaansch commentaar. Het Italiaansche persbureau Stefani meldt: De „Giornale d'Italia", levert commentaar op het aftreden van den Egyptischen premier, Hassan Sabry Pasja. Het blad herinnert er aan, dat deze werd beschouwd als vertrouwensman van Lon den, die hem opdrong ter vervanging van Ali Ma- her Pasja, wiens politiek van begrip jegens Ita lië onaangenaam was voor de onderdrukkers van Egypte .Het aftreden van Hassan Sabry Pasja, den dag na de verklaringen, die hij volgens de Engelsche pers zou hebben afgelegd over het Engelsch-Egyptische verdrag van bondgenoot schap, kan niet onopgemerkt voorbijgaan. Dat beteekent dat niet de geheele Egyptische natie de opvatting deelt van den eersten minister. Een belangrijk deel der openbare meening in Egypte staat vijandig tegenover de pro-Engelsche oriën teering van de Egyptische politiek en gunstig tegenover een oprechte overeenstemming met Italië. Talrijke Egyptenaren weten dat Italië vriendschappelijke betrekkingen wenscht te be houden met Egypte en evenals vele Egyptenaren de Engelschen wil verjagen uit Egypte en het de onafhankelijkheid wil teruggeven. Engeland behandelt Egypte als veroverd land, het houdt er bezettingstroepen in strijd met de uitdrukke lijke bepalingen van het bondgenootschapsver drag. Egypte was een der zeldzame landen, welks begrooting een actief saldo aanwees. Sedert militaire uitgaven werden opgelegd door de En gelschen, is dat niet meer het geval. De Fellahs sterven, van den honger om hun onderdrukkers wapens te koopen die dienen tot verdediging van het Britsche rijk. Egypte is een centrum van Engelsche operaties tegen Italië geworden. Het is rechtvaardig dat Italië Egypte als een bedrei ging beschouwt. Italië heeft niet het voorne men tegen Egypte te strijden, maar het heeft den plicht om te strijden tegen de Engelschen, overal waar zij zijn en overal waar dat mogelijk is. Egypte moet dit standpunt begrijpen, zoo besluit de „Giornale d'Italia" en moet weigeren het Engelsche spel te spelen. Orliz blijft president van Argentinië. BUENOS AIRES. 27 Aug. President Ortiz heeft in een brief aan de nationale vergadering meegedeeld, dat hij. „krachtens het besluit van het congres en wegens de spontane betuigingen van sympathie van het volk der laatste dagen" besloten heeft aan het bewind te blijven. (D.N.B.) Japanscli gevolmachtigde 31 Augustus naar Ned. Indië. - Vertegenwoordigers der ministeries en het Japansche zakenleven in zijn gezelschap. Het D.N.B. meldt uit Tokio: De tot specialen gezant in Nederlandsch Indië benoemde minis ter van handel Kobayasji, zal op 31 Augustus met twintig vertegenwoordigers van handel en be drijfsleven. benevens van het departement van buitenlandsche zaken, van de weermacht en van het bureau voor het ontwerpen van plannen, uit Japan vertrekken. Verder zullen vertegenwoordi gers van de ministeries van handel, van finan ciën en van koloniën hem vergezellen, zoodat bijna alle ministeries en het geheele particuliere zaken- leven zijn vertegenwoordigd. Sir George Paisli: Ik zal de VerStaten bij den oorlog betrekken. Senator Wheeler verontwaardigd. WASHINGTON. 27 Augustus (D.N.B.) Alge- mcene verontwaardiging is gisteren in den senaat tijdens de debatten over den dienstplicht gewekt door onthullingen van den democratischen senator Wheeler over een gesprek met den in de Ver. Staten wonenden Engelschman Sir George Paish. die van 19141916 economisch adviseur van het Britsche ministerie van financiën was en in offi- cieele functie naar de Ver. Staten gekomen is. Wheeler deelde mede. dat Paish hem onlangs ver klaard heeft, dat hij de Ver. Staten bij den oorlog zou betrekken zooals hij dit ook in den wereldoorlog gedaan heeft. Terstond de domheid van deze uiting inziende, heeft Paish toert-een verbetering gegeven en gezegd uit de Ver. Staten alles te zullen halen uitgezonderd de actieve deelneming aan den oor log. Het Amerikaansche volk had hem nog nooit een verzoek geweigerd. Hij zou dwars door de Ver. Staten reizen en een reeks lezingen houden „totdat de golven der opwinding zoo hoog sloegen, dat de openbare meening de beslissing zou afdwin gen. of het congres zou willen of niet". Na deze uitingen van Paish te hebben weerge geven verklaarde Wheeler niet te weten, of Paish een officisele vertegenwoordiger van de Britsche regeering is. Wheeler had Paish geantwoord nooit te zullen stemmen voor deelneming der Ver. Staten aan den oorlog. In heftige debatten, welke hierop volgden, eischte de democratische senator Glass de uitzetting van den Engelschman, van wiens optreden de Ame rikaansche regeering diende te worden verwittigd. De democratische senator Holt zeide, dat de Ver. Staten vol zitten met Britsche agenten die zich tegen de wettelijke voorschriften niet bij het departement van Buitenlandsche zaken melden. Wheeler uitte de vrees, dat Paish de aange haalde woorden zou ontkennen. NEW-YORK, 28 Augustus. (D.N.B.) Naar de Associated Press uit Washington meldt, heeft gis teren een hooge ambtenaar van het Departement van Justitie verklaard, dat door een onderzoek zal worden nagegaan, of de Britsche propagandist Sir George Paish raar'de Vereenigde Staten gekomen is om het Amerikaansche volk in den oorlog te be trekken. Ingeval het onderzoek aantoont, dat Paish voor dit doel naar de Vereenigde Staten gekomen is, en verzuimd heeft deze taak in zijn aanvrage om verblijfsvergunning te vermelden, zal dit verzuim als voldoende beschouwd worden om zijn v blijfsveicunning in te trekken. Het Belgische goud in het buitenland. Ondergebracht in Engeland, Ver. Staten en Frankrijk. BRUSSEL, 27 Augustus (D.N.B.) In de gisteren gehouden algemeene vergadering der Belgische Nationale Bank heeft de Vlaamsch- Nationale senator van Dieren inlichtingen ge> vraagd over het lot van het goud der Belgische Nationale Bank, dat bijna volkomen naar het buitenland is gebracht. Vooral wilde hij weten, wie het recht heeft over dit goud te beschikken en of de Belgische schaduwregeering Pierlot nog recht van beschikking daarop heeft. De gouverneur der Bank, Janssen, antwoordde dat het goud zich nog steeds in het buitenland bevindt, waarheen het op bevel van de vroegere regeering gebracht is. Het is ondergebracht in de kelders der centrale banken van de Ver. Sta ten, Engeland. Frankrijk en Zuid-Afrika, thans tot Juni heeft het zich daar bevonden. Op 25 Juni heeft het Belgische ministerie van Financiën over geen goud beschikt. Van 8 Mei tot 25 Juni heeft de Nationale Bank echter meer dan 325 millioen francs goud van de vroe gere regeering en meer dan 1500 millioen francs goud der bank van Frankrijk voor de uitwisseling van Belgische bankbiljetten ter beschikking gesteld. Een deel van het laatste bedrag kan mis schien weer opgespoord worden, maar ook deze hoop is klein, wegens de eventueele voorschotten die de Engelsche en Fransche departementen van financiën aan de schijnregeering Pierlot ver strekt hebben. Het tegoed van de Nationale Bank in de Ver. Staten is door een verordening van president Roosevelt geblokkeerd. Ten slot te deelde Janssen mede, dat de omloop van bankbiljetten in den tijd van 25 Juni tot 20 Augustus met drie milliard is afgenomen. Voorts bevestigde hij. dat een der vroegere directeuren van de bank, Baudewijns. zich in Londen be vindt, waar hij z.g. de officieele „Conservator" van het naar het buitenland gebrachte Belgische goud is. DE HERTOG DE GUISE BEGRAVEN. MADRID. 27 Augustus. De hertog de Guise, de ti'oonpretendent van het voormalige Fransche Ko ningshuis, is vandaag op het oude kerkhof te La- rache (Spaansch-Marokko) ter aarde besteld. De kist was met de Fransche vlag bedekt. De hooge commissaris van Spaansch-Marokko, generaal Asensio, heeft de familie zijn deelneming betuigd. (D.N.B.) Verschillende gebieden in Noord Amerika hebben van overstroomingen te lijden. Door den hoogen waterstand van de Ohio werd hetverkeer in de stad Kentucky geheel lamgelegd {foto Wekbild) Engelsche mijnenveger gezonken. Bemanning kon gered worden. Reuter meldt uit Londen. 27 Augustus: De Brit sche Admiraliteit deelt mede. dat de mijnenveger ..Resparko" tengevolge van vijandelijke luchtaan vallen beschadigd en gezonken is. De bemanning kon gered worden. Ondergang van koopvaardijschip. De „Daily Telegraph" meldt blijkens een D.N B.- bericht. dat op 25 Augustus 47 overlevenden van het Engelsche schip ..Havildar". dat op zijn eerste reis aan de zuidkust van Ierland werd getorpe deerd, aan land zijn gebracht. De bemanning van de „Havildar" bestond uit 73 koppen. Van liet Duivelseiland ontsnapt. Na de Fransche ineenstorting niets meer uit het Moederland gehoord. STOCKHOLM. 27 Aug. (DNB) Naar Svcnska Dagbladet uit Londen meldt, zijn acht zware mis dadigers van het Duivels-eiland ontvlucht en met een zeilboot via Trinidad en Porto Rico in Florida aangekomen. Zij verklaarden, zich naar Engeland te willen begeven om zich bij de Gaulle aan te sluiten. Zij deelden mede. dat 5000 gevangenen met hun be wakers op het Duivels-eiland groote ontberingen lijden. Na dê ineenstorting van Frankrijk, heeft de administratie van de misdadigerskolonle niets meer uit het moederland gehoord. De loonen der bewa kers waren niet meer uitbetaald. Ujt Frankrijk wa ren geen schepen meer met de noodige voorraden aangekomen. Vijf pond voor een levenden parachutist. Majoor Lucas doet een voorstel. LONDEN, 27 Aug. (D.N.B.) Naar de Star en de Evening Standard melden, hcett majoor Lucas, commandant van een compagnie burgerwachters, het ministerie van Luchtvaart verzocht, een be looning van vijf pond uil te loven voor iederen pa rachutist. die levend binnengebracht wordt. Als motief voerde hij aan, dat daardoor voorkomen zou kunnen worden, dat Engelsche vliegers, die ge dwongen zijn, hun toestel met de parachute te ver laten. door Engelsche burgerwachters doodgescho ten worden. Majoor Lucas is van plan, zijn ver zoek in het Lagerhuis aanhangig te maken. Dief maakte zich ervan meester OAKLAND (California), Augustus. De politie van Oakland zoekt op het oogenblik naar een dief, die den gouden tand van een leeuw gestolen heeft. Is het al ongewoon dat een leeuw een gouden tand) bezit, deze zaak is des te vreemder, daar do leeuw reeds eenige jaren dood is. De geschiedenis begon, toen de in staatsdienst zijnde leeuwenjager Jay Bruce eenige jaren ge leden een leeuwin schoot, haar jong ving en het aan den dierentuin van Oakland afleverde. Door gebrek aan vitaminenrijk voedsel kreeg liet jonge dier rachitis en werd het aan Homer Snow, den zoon van een bekenden Afrika-onderzoeker. ter genezing overgegeven. Na zijn herstel werd Bruce zoo genoemd naar den leeuwenjager, die zijn moeder doodschoot in Hollywood als „film leeuw" gebruikt. Tijdens een scène brak een tandi van het dier af en daar de opneming niet met een anderen leeuw voortgezet konden worden, voorzag een tandarts Bruce van een gouden tand vermoe delijk den grootsten die ooit gemaakt werd Toen Bruce later in een dierentuin in San Fran cisco vertoefde, wekte deze tand natuurlijk de begeerte van sommige lieden op en twee dieven waagden het een keer 's nachts in zijn kooi bin nen te dringen om te trachten hem van zijn gou den tand te berooven. Het avontuur verliep sledht, Bruce beet een van de dieven een hand af. waarna de medeplichtige den leeuw doodschoot. Homer Snow was zeer bedroefd toen hij het be richt ontving. Hij wilde den leeuw opzetten, vond daar eohter niet onmiddellijk tijd toe en gaf het kadaver bij een koelhuis in bewaring, waar het vier jaar bleef. Toen Snow nu aan het werk wilde gaan. kwam hij tot de ontdekking dat een dief de kaak van den leeuw vermoedelijk met een bijl stuk geslagen had en een gouden tand had gestolen. Inmiddels heeft men den tand bij een bank van leening terug gevonden, doch van den dief is tot dusverre nog geen spoor ontdekt. (United Press). DONDERDAG 29 AUGUSTUS. JAARSVELD. 414.4 M. NCRV-uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Schriftlezing en medita tie. 8.25 Gewijde muziek (opn.) 9.00 Celesta-ensem ble en gramofoonmuziek. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.20 Viool, piano en gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12,15 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten ANP. 1.00 Jac. Stoffer's Sextet en gramofoonmuziek. 2.15 Or gelconcert. 3.00 Christelijke lectuur. 3.30 Fluit en piano. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 Berichten ANP. 5.30 Orgelspel en gramofoonmuziek. 6.30 VPRO: Declamatie. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.30 Causerie: De medische zorg voor Jong-Holland. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP. 3.15 NCRV-Harmonie-orkest (opn.) 8.40 Reportage of muziek. 9.00 NCRV-Symphonie-orkest en soliste. 9.55 Gewijde muziek (opn.). Hierna: Schriftlezing. 10.15—10.30 Berichten ANP., sluiting. KOOTWIJK 1875 M. VAR A-uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (En gelsch). 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP. Hierna: Gramofonmuziek. 10.40 Orgelspel. 11.15 Berichten Engelsch. 11.30 Esmeralda. 12.00 VARA-orkest. 12.30 Berichten Duitsch. 12.45 Be richten ANP. 1.00 VARA-orkest. 2.00 Berichten Duitsch. 12.45 Berichten ANP. 1.00 Vara-orkest. 2.00 Berichten Duitsch. 2.15 2e en 3e acte van de opera Carmen, gr. pl. 3.15 Berichten Engelsch. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Voor de vrouw. 4.15 Gra mofoonmuziek. 4.20 Keukenpraatje. 4.50 Gramo foonmuziek. 5.00 Berichten Duitsch) 5.15 Berichten ANP. 5.30 Esmeralda en solist. 6.15 Berichten En gelsch. 6.30 Orgelspel. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Gramofoonmuziek. 7.25 Reportage. 7.50 Gramofoonmuziek event, reportage. 8.00 Berichten Duitsch. 8.15 Berichten ANP. 8.30 Berichten En gelsch. 8.45 VARA-orkest. 9.15 Berichten Engelsch. 9.30 VARA-orkest. 10.00 Berichten Duitsch. 10.15 Berichten ANP. 10.3010.45 Berichten Engelsch, sluiting. 11.15—11.30; 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Be richten Engelsch.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9