Besprekingen te Weenen begonnen. VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1940 KA'ARIIEM'S DAGBEAD 5 DE STRIJD IN AFRIKA. Lybische cavalerie tijdens een offensief. (Foto Weltbild.) Vort Ribbentrop en Ciano confereeren met de Hongaarsche en Roemeensche Het D.N.B. publiceert de volgende officieele mededeeling uit Weenen: De ministers van buitenlandsche zaken der mogendheden van de spil. Von Ribbentrop en graaf Ciano, hebben Donderdagochtend be sprekingen gevoerd met den Hongaarschen minister-president, graaf Teleki, en den Hon gaarschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Csaky. In den namiddag zijn de be sprekingen met den Roemeenschen minister van buitenlandsche zaken, Manoilescoe, be gonnen. Van semi-officieele zijde wordt gemeld: Over het besprokene te Weenen zijn geen berichten beschikbaar, doch het is bekend dat Duitschland en Italië het als een gemeenschappelijk belang beschouwen in Zuidoost-Europa een toestand ver wezenlij kt te zien, die op den duur vrede, rust en stabiliteit waarborgt. Terwijl de onderhandelin gen tusschen Bulgarije en Roemenië, waartoe de asmogendheden indertijd den stoot hebben gege ven, de hoop rechtvaardigen dat een voor beide partijen bevredigende regeling der tusschen beide staten hangende kwesties bereikt wordt, hebben naar men weet de Hongaarsch-Roemeensche on derhandelingen zulke moeilijke vraagstukken op geworpen, dat aan oplossing er van in tweezijdige besprekingen niet meer gedacht kan worden. Duitschland en Italië staan, naar in dit ver band vernomen wordt, op het standpunt, dat de juiste oplossing van deze problemen een bestand deel van de nieuwe Europeesche ordening van het geheel moet vormen. Het doel van de thans ge voerde besprekingen zal waarschijnlijk in de eer ste plaats zijn aan het licht te brengen, welke mogelijkheden tot toenadering tusschen de stand punten van Hongarije en Roemenië aanwezig zijn. De besprekingen worden niet volgens een be paald programma gevoerd en vinden voorloopig in het hotel Imperial plaats. Of zij later verder gevoerd zullen worden in het slot Belvedère staat nog niet vast. Donderdagavond meldde het D.N.B.De bespre kingen der ministers van buitenlandsche zaken der spilmogendheden met de delegaties van Hon garije en Roemenië zijn voor vandaag geëindigd. Voor vandaag zullen dus. afgezien van zuiver nor male recepties en persoonlijk contact zoeken, wel geen besprekingen over de ter tafel zijnde pro blemen meer volgen. De besprekingen worden morgen voortgezet. Of als plaats van bijeenkomst het Belvedèrepaleis zal worden gekozen staat nog niet vast. De thans te Weenen gehouden besprekingen worden van toonaangevende zijde gekenmerkt als een soort arbeidsconferentie. Uiterlijk wordt dit reeds zichtbaar doordat geen vast program is opgesteld. Zuiver zakelijk gaat het er bij de be sprekingen in de eerste plaats om een basis te vinden, vanwaar de verdere kansen op succes der onderhandelingen kunnen worden overzien. Door de ministers van buitenlandsche zaken van Groot-Duitschland en Italië zijn beiden delega ties talrijke nieuwe gezichtspunten ter overwe ging voorgelegd. Doordat de spilmogendheden er eerlijk naar streven de beide betrokken partijen de vormingsbeginselen van hun meer intieme levensruimte zelf te laten vinden, wordt het stre ven van Berlijn en Rome als mogendheden der ordening voor den nieuwen Europeeschen opbouw ondubbelzinnig duidelijk om de betrokkenen niet het voorwerp te laten worden van een machts politiek, maar onderwerp van hun eigen levens vorming. Kustraliscli parlement ontbonden. Op 21 September verkiezingen. LONDEN, 29 Augustus. De gouverneur-ge neraal van Australië, Lord Gowrie, heeft het Australische parlement ontbonden. Op den Sisten September zullen nieuwe verkiezingen worden gehouden. (D.N3.) Kunstwerk uit den Elzas weer Duitscli bezit. Het Isenheimer altaar naar München overgebracht. Het D.N.B. deelt mede: Het Isenheimer altaar is Weer Duitsch bezit geworden. Tijdens den wereld oorlog was het bij wijze van voorzorg naar Miin- öien overgebracht. In het dictaat van Versailles Werd de uitlevering van dit groote Duitsche kunst werk aan Frankrijk voorgeschreven Met den Elzas^ is dit geweldigste werk van oud-Duitsche schilderkunst weer in Duitsch bezit terug geko men. Jaarlijks zijn vele duizenden opgetrokken Baar het museum te Colmar om dit drieluik uit de glansperiode van de gothiek te zien. „Wien dit werk Jiet ontroert die verdient niet mensch te heeten". heeft een der grootste kunsthistorici gezegd. Mat thias Grünewald uit Aschaffenburg gold als de schepper, totdat kort geleden de kunstgeleerde Zweleh bewijzen kon dat er nooit een Matthias Grünewald bestaan heeft, wel echter Matthis Neit- hwdt, genaamd Gothardt uit Würzburg. Hij heeft «it meesterwerk gewrocht. Italiaansch legerbericht Italiaansche luchtmacht boven het Suezkanaal, ERGENS IN ITALIë, 29 Augustus. (Stefani). In weermachtsbericht no. 84 deelt het Italiaansche hoofdkwartier het volgende mede: „Onze luchtformaties hebben de vlootbasis van Alexandrië gebombardeerd en ondanks de ongun stige weersgesteldheid geruïmen tijd boven het Suezkanaal gevlogen tusschen Port Said en Is- mailia, op de noordelijke uitmonding van het Ka naal, alsmede op de landengte van Alcantara, waar de spoorlijn welke Egypte met Palestina verbindt, over het Kanaal loopt. In Oost-Afrika hebben Dubats het Engelsche fort Poligmac bezet in de buurt van het Rudolfmeer. Luchtformaties hebben het spoorwegstation van Kbashm el Chirba (Soedan) gebombardeerd als mede de vliegvelden van Wayr en van Carissa (Kenya). Op de grens van den Soedan en Erithrea heeft een Engelsch detachement met eenige geblindeerde auto's gepoogd een aanval op ons gebied te onder nemen. De vijand, die nabij de bron van Ad-arde door een van onze afdeelingen, versterkt met As- karis werd aangevallen, werd tegengehouden en na een zwaren strijd verdreven. De vijand heeft op vrachtauto's tal van gewonden kunnen meene men, doch moest op het slagveld behalve een tien tal dooden (Australiërs) een hoeveelheid machine geweren en andere wapenen achterlaten. Wij had den lichte verliezen. Een andere poging van sterke vijandelijke afdee lingen tegen onze post van Gallabat kon gemak kelijk door onze koloniale troepen van dat garni zoen worden verijdeld". MALTA WEER BESTOOKT. Een bijzondere correspondent van Stefani aan het luchtvaartfront meldt, dat Italiaansche afdee lingen bommenwerpers gistermorgen militaire doe len op het eiland Malta hebben aangevallen. Het afweergeschut en de vijandelijke jagers hebben ge poogd het optreden van de bommenwerpers te be lemmeren welke, door jachtvliegtuigen beschermd, hun bommen op de doelen konden uitwer pen. Na met succes hun opdracht vervuld te heb ben, zijn alle Italiaansche toestellen op hun basis teruggekeerd. De luchtaanval op Berlijn. Krachtig protest in de Duitsche pers. Het D.N.B. meldt: over den aanval van Engel sche vliegtuigen op Berlijn verneemt het D.N.B. van bevoegde zijde dat eenige Engelsche toestel len over een breed front boven het stadsgebied hebben gevlogen en van groote hoogte zonder systeem explosieve en brandbommen op uitslui tend met-militaire doelwitten hebben laten val len. De inlichtingen over de aangerichte schade en het ook door buitenlandsche journalisten in gestelde onderzoek bewijzen dat in het gebied van de hoofdstad slechts woonhuizen en burgers getroffen zijn. Van bevoegde zijde wordt nog ver klaard dat ook in de Leunafabriek. waar 15 ex plosieve bommen gevallen zijn. slechts geringe schade is aangericht. Er zijn een zwaar- en een lichtgewonde. De Berlijnsche avondbladen veroordeelen een stemmig de Engelsche bomaanvallen op de bur gerbevolking van Berlijn als „moord", „laffe schanddaad" ën vooropgezette manoeuvre van Churchill om de Duitsche bevolking te terrori- seeren. De Engelsche vliegers, aldus de „Berliner Nacht- ausgabe". zijn op bevel van Churchill boven Ber lijn verschenen om op de burgerbevolking op kleingeestige wijze wraak te nemen voor het feit, dat het oorlogsplan der Britsche plutocratie mis lukt en het Britsche eiland het tooneel van den krijg is geworden. In de Londensche pers zijn steeds meer artikelen verschenen, waarin verlangd werd dat de Britsche luchtmacht nu eindelijk ..de burgerbevolking van Berlijn zou afslachten". De Engelschen hebben in den nacht op Donderdag den Berlijners nogmaals een bewijs gegeven voor de juistheid van de steeds weer door het Duitsche publiek verdedigde stelling, dat het voor de Brit ten niet aankomt op het bereiken van militaire doelwitten. Zij willen eerder schrik onder de burgerbevolking verspreiden. Want daar. waar de bommen vielen, aldus de ..Berliner Börsenzeitung". is in geen velden of wegen een object te vinden, dat ook maar bij benaderine militair genoemd kan worden. Zooals in dergelijke gevallen, waarbij bommen boven groote Duitsche steden zijn uitgeworpen, is de bedoeling overduidelijk. De burgerbevolking moet geterroriseerd wor den, haar zenuwen moeten murw gemaakt wor den laatste en laagste middel van een Enge land. dat nog wanhopig tracht te ontkomen aan de straffende gerechtigheid, die het zelf heeft opgeroepen. Duitsch lazaret getroffen. In den nacht van 26 op 27 Augustus zoo meldt het D.N.B. voorts hebben Britsche vliegers een aanval ondernomen op de bekende badplaats Homburg a. d. Taunus. waar in wijden omtrek geen militaire doelen liggen. Verscheidene bom men werden daar op een lazaret neergeworpen Er zijn maatregelen genomen om de gevaarlijke, niet ontplofte projectielen waarschijnlijk zijn het zelfs tijdbommen onschadelijk te maken. Britten verloren Woensdag 44 toestellen. Nederlandsch schip in Engelsch convooi tot zinken gebracht. Het Donderdag door het D.N.B. gepubliceerde frontbericht deelt mede: „Terwijl de afdeelingen Duitsche gevechtsvlie gers op den voorgaanóen dag hun actie tegen Brit sche vliegvelden hadden geconcentreerd op de westelijke verdedigmgszóne van Londen, waren de aanvallen van gisteren gericht tegen een reeks vliegvelden in het oosten en het noorden van de Britsche hoofdstad. Buitengewoon zwaar getroffen zijn, zooals het weermachtsbericht van 29 Augustus meldt, de vliegvelden Soather.d en Eastchurch, waar verscheidene reehtstreeksche treffers op de vliegtuigloodsen en talrijke bominslagen in het vliegersnest en op andere onderkomens geconsta teerd konden worden. In het noorden van Londen zijn in het begin van den nacht nog de vliegvelden van Hatfield en Hemswell met succes gebombar deerd. Andere aanvallen zijn volgens het weer- machtbericht ondernomen op de havenwerken en de dokken van Middlesborough, Thameshaven en Chatham en vooral op Liverpool en het naburige Birkenhead. De verwoestende uitwerking der bom men juist hier aan den Merseymond kon volledig worden bevestigd door Duitsche verkenners, die van verre ce branden konden zien. Het zwaarte punt tegen de hevige aanvallen op het Britsche wapeningscentrum in het binnenland lag ditmaal op de lijn Sheffield-Birmingham-Coventry, terwijl meer aan de kust de vliegtuigfabrieken van Nor wich doeltreffend gebombardeerd werden. Bij de gevechten, die zich in den loop van deze krijgshandelingen ontwikkelden, zijn 44 Britsche vliegtuigen en een versperringsballon neergescho ten. Vijftien Duitsche vliegtuigen zijn niet terug gekeerd. Vijandelijke vluchten boven havens aan de Fran- sche Kanaalkust hebben even weinig succes gehad als twee Britsche vluchten in de buurt van Ham burg. Ook bij de Leunafabriek hebben de vijande lijke vliegers geen noemenswaardige schade aan gericht. Daarentegen moet de gisterennacht her haalde luchtaanval op Berlijn beschouwd worden als de eerste stelselmatige actie der Engelschen tegen woonwijken. Verscheidene vliegtuigen wier pen brandbommen en explosieve bommen over het stadsgebied, troffen eenige woonhuizen en veroor zaakten hier en daar zolderbranden. Tien burgers werden gedood en 28 gewond, doch geconstateerd moet worden dat de slachtoffers uitsluitend perso nen zijn. die hebben nagelaten de schuilkelders op te zoeken. De luchtbeschermingsmaatregelen te Berlijn zijn bij dezen aanval in elk opzicht vol doende gebleken. Militaire objecten zijn niet ge troffen. Een der Britsche vliegtuigen is door het luchtdoelgeschut neergehaald, voor het de stad be reikt had. Terwijl de Duitsche luchtmacht door het voort durende mijnen leggen voor Engelsche havens en voor uitgestrekte deelen van de kust de Britsche scheepvaart steeds meer verliezen toebrengt, heeft ook de Duitsche marine haar aandeel in den han delsoorlog tegen Groot-Brittannië. Een duikboot onder bevel van kapitein-luitenant Schepke meldt zoo juist dat hij zeven gewapende vijandelijke vrachtschepen met een gezamenlijken inhoud van 43.000 ton tot zinken heeft gebracht. Dit bericht zegt voorts dat vijf dezer schepen, die in één con vooi voeren, door steeds herhaalde aanvallen tot zinken werden gebracht. Van denzelfden strijd- geest der Duitsche duikbootvloot getuigt het even kranige optreden van twee andere duikbooten, dat eerst nu bekend is geworden: Passagiers van het 6792 ton metende Britsche motorschip „Newfound land" van de Furness-lijn hebben bij aankomst verklaard, dat hun convooi van ongeveer 50 sche pen den 16den Augustus op ongeveer 800 zeemijlen van de Engelsche kust hardnekkig is aangevallen door twee Duitsche duikbooten. De duikbooten slaagden er in, hoewel het convooi zeer door Brit sche oorlogsschepen werd beschermd, vier groote schepen tot zinken te brengen en wel twee Engel sche, een Nederlandsch en een Zweedsch. Een treffend bewijs voor de toenemende onveiligheid in de Britsche convooien. MOEILIJKHEDEN IN DE FRANSCHE REGEERING. Militaire kringen oefenen critiek op het beleid van Laval. MUTATIES OP KOLONIALE BESTUURS POSTEN. Het D.N.B. deelt mede uit Genève: De reeds sedert eenige weken latente regeeringscrisis in Frankrijk is. naar uit Vichy gemeld wordt, in de laatste 48 uur tijdens de 'afwezigheid van den vice-president Laval buitengewoon verscherpt. Naar het schijnt gaat het hier om strijd om de macht binnen de regeering. In het bijzonder schij nen militaire kringen critiek uit te oefenen op de door vice-president Laval gevoerde politiek. Volgens een Havasbericht uit Vichy heeft maar schalk Pétain op voorstel van den minister van koloniën besloten tot mutaties op verschillende koloniale posten. In Kameroen is de gouverneur generaal. Burnot, van zijn fuctie van commissaris ontheven en vervangen door generaal Annet. In Nieuw-Caledonië is de gouverneur, Pelicier, af gezet. Zijn functie wordt voorloopig bekleed door den opperbevelhebber der troepen in dat gebied, luit. kol. Denis. In Equatoriaal Afrika is de gou verneur. Eboue, van zijn post ontheven. Vice ad miraal Decoux, die onlangs tot gouverneur-gene raal van Indo China ad interim benoemd werd, is belast met het gouverneurschap van het eiland Réunion. Het te Marseille verschijnende weekblad van Jacques Doriot de ..Emancipation Nationale" schrijft dat men bij de zuivering van het open bare leven niet halverwege mag blijven steken. Het parlement is weliswaar dood. doch in de ste den en gemeenten leeft het oude systeem verder. Menige afgevaardigde, of hij nu voor of tegen de nieuwe grondwet gestemd heeft, is in zijn ge meente teruggekeerd, waar hij als burgemeester in het klein de partij dictatuur voortzet. De regeeringsreorganisatie in Portugal. LISSABON 29 Augustus. Binnen het kader van dp regeeringsreorganisatie is ook Leal Marques, tot dusverre kabinetschef van Salazar, uit zijn functie ontheven. Dr. Gustavo Cordeiro Ramos, vroeger minister van opvoeding, heeft eveneens zijn functie neergelegd. Tot zijn opvolger is benoemd dr Fegas Vital, de vice-president van de corporatie kamer. Vital is bovendien bestuurslid van de katholieke actie. (D. N. B.) Tijdens een luchtaanval op Engeland. De Duitsche bommenwerpers worden tijdens hun operatie beschermd door een cordon van snelle jagers. (Foto Weltbild.) MAXIMUM VREDESSTERKTE VAN HET AMERIKAANSCHE LEGER BEDRAAGT 900.000 MAN Nieuwe wet verbiedt het gebruik der manschappen buiten het Westelijk Halfrond. REGISTREERING VAN PERSONEN TUSSCHEN 21 EN 31 JAAR. Het D.N.B. verneemt uit Washington: De door den senaat aangenomen wet op den mili tairen dienstplicht behelst in haar tegenwoordigen vorm het volgende: 1. De registreering van alle manlijke personen, incl. in de Vereenigde Staten wonende vreemde lingen. tusschen 21 en 31 jaar. 2. De dienstplicht van alle hieronder vallende Amerikaansche burgers of genaturaliseerde vreem delingen, waarbij de keuze door loting geschiedt. 3. Een maximale sterkte van het leger der Ver eenigde Staten in vredestijd van 900.000 man, die niet buiten het westelijk halfrond gebruikt mogen worden, behalve in bezittingen der Vereenigde Sta ten, waaronder de Philippijnen. 4. Opleiding van een jaar van alle opgeroepenen. 5. Bezoldiging volgens het gewone soldijstelsel. 6. Opneming van de opgeleiden in de tienjarige legerreserve. Uitgezonderd zijn persoon die niet voor den dienst geschikt zijn alsmede geestelijken. Terug gezonden kunnen worden vaders van huisgezinnen, alsmede personen, wier werkkring in het belang is van de volksgezondheid of van de nationale veilig heid, waaronder werklieden in de bewapenings industrie. Zij, die om godsdienstige redenen den militairen dienst weigeren, moeten zich voor andere openbare dienstverrichtingen aanmelden. De wet loopt, zoo zij niet verlengd wordt, tot 15 Mei 1945 en staat den president o.a. toe fabrieken, welke voor het leger van belang zijn en met welker eigenaren het ministerie van oorlog het niet eens wordt, in beslag te nemen. Dienstweigeraars dreigt een maximum straf van vijf jaren gevangenis en 10.000 dollar boete. Argentinië nog zonder regeering. Geen wijziging in den politieken koers verwacht. Het D.N.B. bericht uit Buenos Aires, 29 Augustus: De regeeringscrisis is nog steeds niet tot een oplos sing gebracht. Met de formatie van het kabinet heeft dr. Ortiz den vice-president, Castilo, beiast. Deze heeft besprekingen geopend met eenige persoonlijk heden. Volgens een verklaring van Castillo zal het nieuwe kabinet echter geen „bont mozaiek" vormen, maar een homogeen geheel, waarbij zoo ver moge lijk rekening zal worden gehouden met de partijen. Overigens zal de principieele oriënteering der re geering geen wijziging ondergaan. Verrassingen zijn derhalve niet te verwachten. Om incidenten bij eventueele demonstraties te voorkomen, heeft de politie alle betoogingen in de open lucht verboden. Op grond van een uitspraak van de eererechtbank is Ramon Molina, generaal op nonactief, voor den tijd van een jaar zijn rang ont nomen en het recht ontzegd uniform te dragen. Ramon Molina had in een open brief aan de com missie van onderzoek van den senaat scherpe critiek uitgeoefend op het officierscorps. Generaal Bautista Molina tegen wien een disciplinair arrest was uitge sproken. is weer op vrije voeten gesteld. Per telefoon brengt een Duitsche oorlogscorrespondent de jongste be richten van een luchtaanval op vijandelijk gebied aan zijn staf over. (Foto Weltbild) Londen ondervindt de ge vól gen van de luchtaanvallen. Ochtendbladen komen later uit. Uit Stockholm verneemt het D. N. B.: Door het voortdurende luchtalarm in de Engelsche hoofd stad zoo bericht de Londensche correspondent van „Nya Dagligt Allehanda" zijn de ochtend bladen de laatste dagen steeds met vertraging uit gekomen. De drukkers hadden urenlang in de schuil kelders moeten zitten. Buitenlandsche correspon denten, die in het ministerie voor de inlichtingen door een luchtaanval werden verrast, werden eerst naar den schuilkelder gebracht, toen reeds een bom in de nabijheid van het ministerie was neerge komen. De winkels in Londen zijn de laatste dagen als het ware bestormd. Iedereen wil tentdoeken, ligstoelen, kussens en dergelijke zaken koopen om het zich in de schuilkelders zoo gemakkelijk mogelijk te maken. Regeering, werkgeversorganisaties en vakver- eenigingen zijn bezig een plan uit te werken voor de regeling van den arbeid tijdens luchtalarm. In een Londensche wijk, zoo meldt „Aftonbladet", heeft men gemeend dat de gasoorlog was begonnen. Plot seling werd gasalarm gegeven en alle menschen hadden met de grootste haast hun gasmaskers opgezet. Het betrof echter een vergissing. Een man had op straat een groote olievlek gezien, die waar schijnlijk van een oude motor afkomstig was. In zijn angst geloofde hij, dat het de resten van een gasbom waren en liet hij alarm maken. Ernstige ontploffing in Italiaansche stad. Tien dooden, talrijke gewonden. Stefani meldt uit Bologna: Donderdagmiddag werd hier een hevige ontploffing gehoord, gevolgd door twee andere explosies, die, naar later bleek, zich hebben voorgedaan in een kruitfabriek op ongeveer 10 kilometer van de stad. Een deel van het magazijn is verwoest. Een officieel communique deelde later mede. dat zich in een kruitfabriek een ontploffing heeft voor gedaan, welke brand heeft veroorzaakt in enkele bijgebouwen. Men heeft tien dooden en talrijke, in meerderheid echter licht gewonden geteld. Alle gewonden zijn onmiddellijk weggevoerd. Herinneringen aan den strijd bij Narvik. BERLIJN, 29 Augustus. (DNB) Ter herinnering aan den heldhaftigen strijd der eenheden van leger, marine en luchtmacht bij Narvik, heeft de Fiihrer het Narvik-schild gesticht, bevattende edehveis, an ker, propeller en het opschrift „Narvik 1940" met het rijkswapen. Het wordt aan alle leden van de weermacht verleend, die aan de landing te Narvik of aan de gevechten der groep Narvik hebben deel genomen. De uitreiking geschiedt namens den Füh- rer door den bevelhebber der groep Narvik, den ge neraal der bergtroepen Dietl. De reguleering van den kaashandel. 's-GRAVENHAGE. 29 Augustus. In het dezer dagen gepubliceerde communiqué inzake de nadere maatregelen ter reguleering van den kaashandel, waarbij o.m. aan handelaren en handelaren-producenten met vergunning een aanmeldingsverplichting wordt opgelegd, kwam de volgende zinsnede voor: „Na ontvangst van de opgave zal de centrale werkelijks aan de hand van de hoeveelheden kaas, noodig voor uitvoer, zoomede voor gebruik en eventueelen opslag in het buitenland, vast stellen, welk percentage van de aangemelde hoe veelheid bij haar moet worden ingeleverd". In dezen zin moet in plaats van ..in het buiten land" worden gelezeninhetbinnenland. (A.N.P.) PROGRAMMA ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1940. JAARSVELD. 414.4 M. AVRO-uitzending. 8.00 Berichten A. N. P. en gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Cau serie: „Het nut van tegenspoed". 10.35 Ensemble Jonny Kroon. (11.0011.20 Declamatie). 12.00 Het Philharmonisch Kwartet. 12.45 Berichten A. N. P. en gramofoonmuziek. 1.00 AVRO-Amusements- orkest 1.45 Gramofoonmuziek met toelichting. 2.15 Omroeporkest. 3.15 Declamatie. 3.35 Gramofoon muziek. 4:30 Disco-causerie. 5.15 Berichten A. N. P. 5.30 Kinderkoor „Zanglust". 6.00 AVRO-Amuse- mentsorkest. solist en AVRO-girls. 7.00 Vragen van den dag (A. N. P.) 7.15 Berichten. 7.20 Gramofoon muziek. 7.25 Cyclus: „Onze Zomerpostzegels" 7.45 Gramofoonmuziek of reportage. 8.00 Berichten A. N P. 8.15 Omroeporkest en solisten. 9.10 Radiotoo- neel. 9.30 AVRO-Strijkorkest. 10.00 VPRO: Avond wijding. 10.15—10.30 Berichten A. N. P., Sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. KRO-uitzcnding. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (En gelsch). 7.30 Wij beginnen den dag. 8.00 Berichten A N. P. en gramofoonmuziek. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Rococo- octet. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten A. N P. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.15 KRO-orkest. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Gramofoonmuziek. 3.15 Berichten (Engelsch) 3.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Berichten A. N. P. 5.30 KRO-orkest. 6.15 Berichten (Engelsch): 6:30 „De aanstaande Boekenweek", vraaggesprek. 7.00 Vragen van den dag (A. N. P.) 7.15 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Berichten A. N. P. 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 KRO-Melodisten en solist. 9.15 Berichten (Engelsch). 9.30 KRO-Melo disten. 9.55 Wij sluiten den dag. 10.00 Berichten (Duitsch). 10.15 Berichten (A. N. P.) 10.30—10.45 Berichten (Engelsch), sluiting. 11.15—11.30; 0.15— 0.30 en 1.151.30 Berichten (Engelsch).

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9