Bonnen die thans geldig zijn: Nieuw Studiogebouw De verduistering WANDGEDIERTI MAANDAG 2 SEPTEMBER 1940 H A A R L" E M'S DAGBLAD Concentratie van Overlieids- De Zomerpostzegels Jubileum ir. P. J. van Zwieten. van de A.V.R.O. in gebruik genomen. Concertzaal in den vorm van een viool. HILVERSUM, 2 September. Het was van daag voor de Algemeene Vereeniging Radio Om roep en voor haar geboorteplaats Hilversum een hoogtijdag. Vandaag n.l. werd het nieuwe studio gebouw aan den 's-Gravelandsche weg no. 50, het „studiogebouw 2" zooals het zakelijk wordt genoemd, officieel in gebruik genomen. Een radio-omroepzoo zeide de directeur van het omroepbedrijf de heer Willem Vogt, in zijn redevoering waarin hij de uitbreiding van de A.V.R.O.-studio's toelichtte is een dynamisch bedrijf, een instelling, die zich voortdurend ont wikkelt, die altijd streeft naar vernieuwing en verjonging in de uiteindelijke verwachting dat hiermede verbetering wordt bereikt. Het is immers pas vier jaar geleden, dat de A. V. R. O. 'haar prachtig studiogebouw nu al weer de „oude studio" aan den 's-Gravelandsche weg in gebruik nam. Doch bij de A. V. R. O. ligt er tusschen bedenken van nieuwe, noodza kelijke plannen en het uitvoeren nooit een lange stoffige weg, zoodat reeds eind 1938 aan de ar chitecten Merkelb'aeh en Harsten de bouw meesters van de „oude studio" opdracht werd verstrekt voor den bouw van een nieuwe, om te voorzien in een dringende behoefte. De opdracht werd door de architecten uitgevoerd in samen werking met architect A. Boden. Het nieuwe studiogebouw is een geheel zelf standig gebouw, dat door een ruimen tunnelgang, die onder het Melkpad doorloopt, met het oude gebouw is verbonden. Welke waren nu meer in het bijzonder de ooi-zaken, die tot deze uitbrei dingen noopten? vroeg de directeur zich in zijn rede af. Ten eerste de openstelling van de studio voor het publiek, maar in engeren zin: de openstelling voor de leden-luistervinken. De groote zaal, die uuimte biedt voor vijfhonderd toehoorders, was weldra eenige malen per week dicht bezet met gasten. Voorts bezochten 138.000 personen de studio's, terwijl 137.000 bezoekers, verdeeld over 274 avonden publieke voorstellingen in de stu dio's bijwoonden. Weldra kwam men in alle opzichten ruimte tekort. Aan al de wenschen en noodzakelijkheden is thans door het gereed komen van de nieuwe ge deelten volkomen bevrediging geschonken. De garderobe is met 228 kapstoknummers uit gebreid. Het nieuwe restaurant telt 280 zitplaat sen. Er is een tweede concertzaal gebouwd, uit sluitend voor omroepgebruik, dus zonder aceo- modatie voor het publiek, die een inhoud heeft van 3787 m.3. d.i. 762 m3. meer dan de „oude" groote zaal. Er is een nieuwe dansmuziekstudio met een Inhoud van 928 m3. De technische dienst krijgt de beschikking over de „oude" discotheek voor meetkamer, terwijl een nieuwe discotheek van 95 m.2. oppervlakte in het poortgebouw gereed staat, d.w.z. 58 m2. grooter dan de tegenwoordige. Voor de muziekbibliotheek is in het poortge bouw een ruimte gereserveerd van 191 m2. op pervlakte. waardoor de stemkamer, die tijdelijk in gebruik was genomen als muziekbibliotheek, aan haar oorspronkelijke bestemming kan wor den teruggegeven. Ten slotte zijn de begeerde werkkamers voor leden van den staf en voor de arrangeurs even eens in het poortgebouw gereed gekomen. Deze kamers zijn alle op deugdelijke wijze geluidsvrij gemaakt. Studiogebouw 2 is. behalve van een stemkamer voor het orkest, van twee dirigentkamers en van een recreatieruimte voor orkestleden voorzien, van een moderne radiotechnische bedienings installatie, opgesteld in de apparatenkamer en geleverd door de N. S. F. (Nederlandsche Sein- toestellen Fabriek) te Hilversum. Met deze in stallatie kunnen de uitzendingen onafhankelijk van die in het hoofdgebouw uit worden gemani puleerd. Vier afzonderlijke programma's (over vier verschillende zenders) kunnen gelijktijdig worden beheerscht. Dit geschiedt van de techni sche bedieningsruimte uit, waar men, door dikke glasruiten, vrij uitzicht heeft in de beide studio's, die men via kleine diensttrappen snel kan berei ken. Deze mogelijkheid is belangrijk voor de taak die de A.V.R.O. reeds verzorgt en die zij hoopt te krijgen voor de uitoefening van den wereldom roep. Met deze uitbreiding van haar werkruimten is de A.V.R.O. thans volkomen toegerust voor de taak, waarvoor zij is gesteld en ook voor die, welke men haar in de toekomst, op omroepge- bied, zou willen toevertrouwen. Zij is er van overtuigd dat haar geheele omroepuitrusting wat moderniteit, uitgebreidheid en doeltreffendheid betreft, voor die van geen enkele omroepmaat- schappij ter wereld behoeft onder te doen, zoo besloot de heer Vogt zijn inleidend woord. Bij het bezichtigen van het fraaie nieuwe ge bouw, dat architectonisch volmaakt aansluit bij en harmonieert met de oude studio, gaf de ar chitect, de heer B. Merkelbach, een toelichting. De nieuwe groote studiozaal zou uitsluitend bestemd zijn voor een orkest van 30 tot 40 man zonder publiek, zoodat de geluidprojecteerende vorm, dien de bestaande studiozaaï heeft, hierbij niet bruikbaar was. In de bestaande studiozaal hadden wij n.l. niet uitsluitend rekening te hou den met het geluid, dat de microfoon zou berei ken, doch er moest ook zorg gedragen worden, dat het geluid de vijfhonderd in de zaal en op het balcon aanwezige personen goed bereikte, Toen wij dan ook met den acoustisch adviseur, den heer J. W. Janzen, deze problemen bespra ken, bleek, dat bij een objectieve bestudeering een zeer merkwaardige vorm voor de nieuwe groote studiozaal ontstond. Deze, door den heer Janzen aangegeven vorm vertoont n.l. veel overeenkomst met een viool. Het uitgangspunt van zijn studies was een zoo gelijkmatig mogelijke geluidsverdeelmg te krij gen. De door hem aangegeven vorm werd onder zocht in het laboratorium van Philips te Eind hoven, terwijl eveneens lichtproeven werden ge nomen. Daar de studio's evenals de bestaande niet van ramen voorzien zijn, was wederom mechanische ventilatie noodzakelijk en de air conditioning werd in samenwerking met ons ontworpen door ir. Huygen en uitgevoerd door de firma Woeter en Dros te Amersfoort. De ventilatie in de groote studio heeft een capaciteit van 6.000 m3. per uur, die in de kleine studio van 2.000 m3. per uur Over de acoustiek en de technische apparatuur diende de heer J. M. G. M. Madsen chef van de technische inrichtingen, van voorlichting. Gedurende den bouw zijn na iedere phase' van de bewerking der studio's de nagalmtijden door den technischen dienst van de A. V. R. O. geme ten, hebben de orkesten proef gespeeld en wer den gramofoonopnamen gemaakt. Deze nagalm tijden, waaronder men verstaat den tijd, waarin een afgebroken toon uitklinkt tot een millioen- ste van zijn sterkte, zijn direct afhankelijk van het absorbeerend vermogen der wanden, vloer, plafond en alle in de studio's aanwezige mate rialen. Het aanbrengen van absorbeerende ma terialen komt dus voornamelijk neer op het terug brengen van den nagalmtijd der lage tonen. 65-JARIGE BRUILOFT. - Zondag 8 September zal het 65 jaar geleden zijn, dat de heer en mevrouw Smid-Houkes te Leeuwarden in het huwelijk zijn getreden. personeel. De A.C.O.P. deelt mede: Dezer dagen kwamen vertegenwoordigers van bonden van overheidsper soneel, aangesloten bij de centrale van Neder- landsch overheidspersoneel (C.N.O.P.) en het comité ter behartiging van de algemeene belan gen van overheidspersoneel (A.C.O.P.), alsmede van de Nederlandsche vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel, te 's-Gravenhage in ver gadering bijeen ter bespreking van maatregelen, welke kunnen leiden tot een belangrijke concen tratie van bovenbedoelde bonden. Deze bespreking houdt verband met de samen smelting van de Nederlandsche Vakcentrale, waarvan de C.N.O.P. deel uitmaakt, en het Ne- derlandsch Verbond van Vakvereenigingen. De voorzitter der vergadering, de heer H. M Roos. opende met een kort woord en zette daar na de situatie uiteen, welke het bijeenroepen der organisatievertegenwoordigers noodzakelijk maakte. Vervolgens werd het vraagstuk der concentra tie van het overheidspersoneel door de bondsaf- gevaardigden grondig besproken, welke bespre king heeft geleid tot het belangrijke, eenstemmig genomen besluit, om gemeenschappelijk over te gaan tot stichting van één groot verbond van overheidspersoneel op de basis van zes a zeven organisaties met aan het hoofd een kleine top leiding met ruime bevoegdheden. Deze nieuwe in het leven geroepen combinatie zal onder den naam van „Verbond van Overheids personeel (V.V.O.)" rond 75.000 werknemers in overheids- en semi-overheidsdienst omvatten, welk verbond als zoodanig deel zal uitmaken van het N.V.V. in zijn nieuwe samenstelling. Na het aldus genomen besluit deelde de voor zitter mede, dat op den grondslag van het be reikte accoord nieuwe besprekingen zullen volgen. (A.N.P.) 's Avonds en 's nachts geen fietsen onbeheerd laten staan Zooals bekend worden dagelijks in Amsterdam en waarschijnlijk ook in andere steden in ons land, talrijke fietsen gestolen; de eigenaars maken zich echter schuldig" aan de groote slordigheid, hun rijwielen des nachts buiten te laten staan, waar mede zij de veiligheid van het verkeer in 'de duis ternis ernstig in gevaar brengen en bovendien de activiteit der rijwieldieven bevorderen. De politie van het bureau Linnaeusstraat te Am sterdam is thans een actie begonnen tegen deze aan den openbaren weg geparkeerde rijwielen. Reeds is aan de Weesperzijde en omgeving een syste matisch onderzoek ingesteld. De fietsen, die daar aangetroffen werden, zijn in beslag genomen. Tegen hen, wier rijwiel niet eens op slot stond, is proces verbaal opgemaakt; de anderen kunnen hun eigen dom terughalen, doch stellen bij herhaling van hun slordigheid zich eveneens aan een bekeuring bloot. Men zij dus gewaarschuwd. Het is een kleine moeite, het rijwiel binnenshuis te plaatsen, waar door de veiligheid van voetgangers vergroot en het werk van rijwieldieven bemoeilijkt wordt. NEDERLANDSCH INSTITUUT VAN ARCHITECTEN. N. I. V. A. UTRECHT, 2 Sept. In de op Vrijdag 30 Augustus j.l. te Utrecht gehouden ledenvergadering van het Nederlandsch Instituut van architecten, N. I. V. A. werd met practisch algemeene stemmen het besluit genomen, mede te werken aan het tot stand komen van een algemeene Nederlandsche Architectenorga nisatie en wel in samenwerking met de Maatschap pij tot bevordering der Bouwkunst, Bond van Ne derlandsche Architecten, B. N. A., en den Neder landsche Bond van bouwmeestersgilden, N. B. B. G. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 3 SEPTEMBER 1940. Progr. I Jaarsveld. Van 10.30 n.m.11.30 n.m. Gram.platenconcert voor de Radio Distributie. Progr. II Kootwijk. Progr. Ill Duitsch station. Progr. V. Idem. 7.008.00 Eigen grarriofoonplatenconcert. Klassiek programma. New Light Symphony Orchestra. Opera-orkest van Parijs. Staatskapel van Berlijn. Philadelphia Symphonie-orkest. I. New Light Symphony-orchestra. 1. Peer Gynt Suite nr. 2 van Grieg. a. Ingrdi's Lament. b. Arabian Dance. c. The return of Peer Gynt. d. Solveig's Song. II. Phil. Symph. Orkest. 2. Danse macabre van Saint Saens. 3. Danse of the Flowers v. Tschaikowsky. III. Staatskapel Berlijn. 4. Suite orientale v. Popy. a. Die Bajaderen. b. Am Ufer des Ganges. c. Die Tanzerinnen. d. Patrouille. IV. Operaorkest Parijs. 5. Capriccio espagnol v. Rimsky Korsakoff. 6. Ases Tod v. Grieg. Een nieuwe zegel van 71/£ cent. De wijziging der binnenlandsche posttarieven heeft in de dit jaar uitgegeven serie zomerzegels een leemte doen ontstaan: voor de frankeering der interlocale brieven tot en met 20 gram a iy2 cent bestaat geen zomerzegel. Daarom worden thans met spoed zomerzegels in deze waarde gereed gemaakt. Die zegels worden verkregen door de bestaande 5 centszegels met af beelding van J an Steen in rood af te drukken met zwarten opdruk der nieuwe waarde. De nieuwe zomerzegels met opdruk van 7y2 cent zullen voor 10 cent worden verkocht. De toeslag van 2i/2 cent, die aldus wordt geheven, zal, evenals de toeslagen op de andere zomerzegels, ten goede komen gedeeltelijk aan sociale doelein den (tuberculose- en rheumatiekbestrijding en de zorg voor lichamelijke gebrekkigen, waarbij in de eerste plaats zal worden gedacht aan hen, die als gevolg van den oorlog lichamelijk gebrekkig zijn geworden) en gedeeltelijk aan cultureele doelein den (cultureel werk ter tegemoetkoming in den huidigen nood der cultureele werkers). De verkoop der nieuwe iy2 cents zegels zal waarschijnlijk in het midden van deze week kun nen beginnen. De verkoop van alle zomerzegels eindigt op 31 October a.s. Zij blijven echter tot 31 December 1945 voor frankeering geldig. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Armband, v. d. Peijl, Rijksstraatweg 427; borstel, Bur. v. Politie, Smedéstraat, .hond, Asyl, Ridder straat 11, hond, Beun, Saenredamstraat 5 zwart, kinderjasje, Vermeer, Steenbokstraat 23, halsket ting, v. Slooten, Korte Poellaan 15 rood, parapluie, Feringa, Jacobijnestraat 6 rood, rijwielplaatje, van Wijk, Stuyvestantstraat 3 speldje, Rozenkrans, Am sterdamstraat 47. RIJWIELSTALLINGHOUDER IN ARREST. In den vroegen Zondagmorgen zijn in een rijwielstalling aan de Lijnbaansgraeht te Amsterdam vele fietsen, alsmede rijwielonderdeelen, frames enz. in beslag genomen, terwijl de stallinghouder gearresteerd werd, daar men vermoedt, dat ver schillende rijwielen, die hier aanwezig waren, van diefstal afkomstig zijn, zoo meldt het N. v. d. D. De stallingbaas was Zaterdagavond naar een bruiloft geweest. Toen hij vroeg in den morgen thuis kwam en eenïgszins onder den invloed van sterken drank was, deed hij vreemde dingen, die de aandacht trokken van een agent. De man nam n.l. een langen stok, waaraan een haak bevestigd was en ging daarmee in het water van de Lijnbaansgracht aan het visschen. Hij had heel snel beet en pikte achter elkaar eenige rijwielen aan den haak, die blijkbaar kort te voren daar in liet water waren gegooid. Hoe wist de stallinghouder, dat hier rijwielen lagen? Op deze vraag zal de man zelf het best antwoord kunnen geven. Daarom heeft men hem naar het bureau aan de Marnixstraat gebracht en daar voorloopig opgesloten. De fietsen zijn even eens naar het bureau overgebracht. Veertig jaar in dienst bij Figee. Op 1 September 1900 trad de thans fung'eerende directeur der Haarlemsche Machinefabriek voor heen Gebr. Figee, ir. P. J. van Zwieten, na voltooiing van zijn studie te Delft, bij genoemde vennootschap in dienst. Zijn carrière bij Figee loopt parallel met de zeer belangrijke evolutie van de hef- en transportwerkr- tuigen, de branche welke steeds de kracht van de firma was. Hij heeft in hooge mate tot deze evolu tie medegewerkt. Stoom-, hand- en hydraulische hefwerktuigen werden 40 jaar geleden reeds in bescheiden af metingen gemaakt, doch de ontwikkeling van de electro-techniek stond nog in de kinderschoenen, en niemand durfde toen te droomen van electrische havenkranen met een vlucht van 36 M.; een vlucht van 10 M. was al heel wat. Eveneens werd de toe passing van verbrandingsmotoren nauwelijks over wogen'. Welk een terrein lag dus braak voor een zoo technisch begaafd persoon, als de heer Van Zwieten. De Nederlandsche industrie in het alge meen en Figee in het bijzonder hebben dan ook zeer geprofiteerd van zijn technische bekwaam heid. De ontelbare richtingen op te sommen, waarin de hef- en transport werktuigen zich met zijn mede werking hebben ontwikkeld en de vele bedrijven aan wier bijzondere eischen zij zich hadden aan te passen, is practisch onmogelijk. Toch willen wij enkele objecten noemen, zooals bijv. de toepassing van kranen voor de Suikerfabrieken. Eerst werden voor deze fabrieken ontworpen kranen met auto matische tipbak, later werd dit verbeterd door het gebruik van bietgrijpers, met als gevolg de bouw van de grijperkranen en' de ombouw van de be staande bakkenkranen voor grijperbedrijf. In deze ontwikkelingsphase heeft de heer Van Zwieten een belangrijk aandeel gehad. Bijna alle Nederlandsche suikerfabrieken, evenals talrijke in België, Frank rijk en ook in Engeland hebben de voordeelen van deze kranen in hun bedrijf kunnen ondervinden. De bewegingsinrichtingen van de wereldbekende Noox-dersluis te IJmuiden werden onder zijn leiding en volgens zïjrf grondgedachten ontworpen en uit gevoerd. In 1919 erkende de toenmalige directie van Figee. bestaande uit de heeren Hulswit en Dufour zijn verdiensten door hem tot onder-directeur te be noemen. Daarop volgde een zeer drukke periode met het maken van plannen voor- en den bouw van de nieuwe fabriek aan het Noorder Buiten Spaarne, waarna een reis naar Nederlandsch-Indië in 1922 ter bestudeering van de mogelijkheid van PBOERAMMA DINSDAG 3 SEPTEMBER 1940. JAARSVELD. 414.4 M. N.C.R.V.-Uitzending. 8.Berichten A.N.P. 8.100 Schriftlezing, Medi tatie. 8.25 Gewijde muziek, (gr.pl.) 835 Gramofoon- muziek. 9.30 Pianovoordracht en gramofoonmuziek, 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11. Gramofoonmuziek. 11.15 Quintolia en gramofoon muziek. 12.Berichten. 12.15 Quintolia. 12.45 Be richten A.N.P. 1.Gramofoonmuziek. 1.45 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 2.30 Voor tuinliefhebbers. 3.klarinet, piano en gra mofoonmuziek. 3.40 Gramofoonmuziek. 4.Bijbel lezing. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Apollo- ensemble en gramofoonmuziek. (5.155.30 Be richten A.N.P.) 6.30 V.P.R.O.: Jeugduitzending. 6.45 „De 43e Nederlandsche Jaarbeurs", causerie. 7.Vragen van den dag (A.N.P.) 7.15 Berichten 7.30 Reportage of muziek. 8.Berichten A. N. P. 8.15 Orgelconcert 8.55 „Geestelijke en lichamelijke opvoeding onzer kinderen", lezing. 9.15 N.C.R.V. klein koor en -orkest. 10.05 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. 10.1510.30 Berichten A. N. P. en sluiting. KOOTWIJK 1875 M. K.R.O.-uitzending. 7.Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (En- gelseh). 7.30 Wij beginnen den dag. 8.Berichten A.N.P. 8.15 Gramofoonmuziek. (11.1511.30 Be richten Engelsch). 12.Rococo-octet. 12.30 Be richten (Duitsch). 12.45 Berichten A.N.P. 1. Gramofoonmuziek. 1.15 K.R.O.-orkest (2.002.15 Berichten (Duitsch). 3.Gramofoonmuziek. (3.153.30 Berichten Engelsch). 5.Berichten (Duitsch). 5.15 Berichten A.N.P. 5.30 K.R.O.-Melo- disten en solist. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 R. V. U.: Cyclus „De natuurkunde van het vrije veld". 7.Vragen van den dag. (A.N.P.) 7.15 Gramofoon muziek. 8.Berichten (Duitsch). 8.15 Berichten A N. P. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 K.R.O.- Melodisten en solist. 9.15 Berichten (Engelsch). 9.30 Musiquette. 9.55 Wij sluiten den dag. 10. Berichten (Duitsch). 10.15 Berichten A.N.P. 10.30— 10.45 Berichten (Engelsch) en sluiting. 11.15 11.30, 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Berichten (En gelsch). Zon onder 8.32 Zon op 6.54 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. toepassing van hefwerktuigen en voorts de v zorgen voortkomende uit de tijden van malaise crisis na den vorigen wereldoorlog. Dat Figee jaren heeft doorstaan zonder dat zeer groote vi liezen werden geleden, is mede te danken aan kunde en groote werkkracht van den heer V Zwieten. In 1932 volgde zijn benoeming tot directe: welke functie hij thans, sinds het uittreden van F. C. Dufour op 1 Juli 1938 uit de directie, alle bekleedt. Het is de Vennootschap toe te wenschi dat zij nog vele jaren onder zijn kundige en krac tige leiding zal mogen staan. Bij zijn werkzaamheden bij Figee vindt de h( Van Zwieten nog tijd om een belangrijk aandi te hebben in de werkzaamheden van de Nederlar sche Normalisatie, waarin hij in verschillende coi missies zitting heeft, terwijl bovendien het va onderwijs en Nijverheidsonderwijs zijn groote l langstelling heeft. Hij maakt o.a. deel uit van 1 bestuur van de M.T.S. te Haarlem en van den Ra van Arbitrage in de Metaalnijverheid en Handel. Hoewel de heer Van Zwieten wegens de tijc omstandigheden zijn jubileum zooveel mogelijk o opgemerkt heeft willen laten voorbijgaan en ui stedïg is, meenen wij deze korte mededeelingi toch niet achterwege te mogen laten. VEREENIGING VOOR WATERLEIDINGS- BELANGEN IN NEDERLAND. De vereeniging voor waterleidingsbelangi zal haar Najaarsvergadering dit jaar op 12 en September te 's Hertogenbosch houden. De vergadering zal o.a. gewijd zijn aan een bezichtig van en een bespreking over de werken der s meente waterleiding aldaar en die der N.V. Wate leiding mij. „Oost-Brabant". GEGARANDEERD TOTALE UITROEIING, Ea. H. v. LOON - TELEF. 2303 MARNIXSTRAAT No. 116 HAARLE1 Zuiveraar van Rijks- en, Gemeentegebouwei (Adv. Ingez. Med. 484ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de Klasse, 1ste Lijst Trekking van Maandag 2 September 1940 Hooge Prijzen 2000.— 19977 1500.— 15522 1000.— 10841 14303 400.—,21875 23468 200.— 19150 100.— 2279 4114 7962 13820 15075 20420 20916 Prijzen van f 45. 1048 1058 1186 1211 1254 1273 1383 1384 1452 1454 1459 1526 1540 1532 163' 1716 1725 1733 1746 1751 1755 1763 179o 1853 1854 1859 1953 1954 1957 1963 2075 2079 2147 2176 2180 2182 2191 2277 2280 2281 2296 2297 2336 2347 2353 2355 2380 2404 2425 2435 2497 2527 2531 2535 2536 2541 2570 2663 2698 2702 2726 2935 2964 2972 3152 3164 3169 3184 3250 3291 3292 3318 3330 3360 3361 3407 3469 3515 3516 3564 3656 3727 3742 3750 3761 3775 3852 3875 3894 3903 3945 3955 4009 4022 4034 4046 4049 4053 4107 4187 4192 4225 4240 4260 4310 4316 4350 4401 4423 4520 4530 4604 4629 4650 4672 4691 4717 4726 4733 4736 4776 4799 4926 4936 4961 4985 5014 5028 5058 5069 5117 5133 5142 5166 5232 5242 5293 5342 5377 5379 5382 5392 5402 5481 5574 5587 5632 5661 5741 5763 5780 5808 5822 5892 5978 5979 6096 6110 6144 6156 6165 6171 6273 6358 6361 6472 6544 6568 6609 6623 6653 6668 6703 6769 6778 6842 6879 6882 6937 6978 6979 7013 7027 7077 7202 7225 7226 7247 7254 7403 7454 7545 7571 7579 7589 7601 7672 7689 7696 7724 7727 7815 7818 7825 7874 7892 7901 7906 7911 7931 7950 8001 8029 3075 8085 8088 8163 8185 8282 8314 8334 8430 8450 8466 8468 8474 8513 8550 8594 8639 8643 8692 8709 8710 3737 8757 8864 8884 8894 8986 9009 9011 9181 9267 9326 9333 9335 9369 9468 9515 9529 9563 9624 9632 9633 9687 9719 9751 9781 9784 9972 9974 10018 10047 10088 10094 10133 10162 10193 10196 10204 10238 10317 10332 10350 10431 10438 10550 10612 1O670 10716 10739 10771 10806 10838 10839 10850 10893 10938 10950 10966 10981 11006 11114 11135 11156 11174 11179 11199 11206 11208 11240 11344 11374 11388 11398 11400 11407 11446 11449 11453 11471 11526 11588 11605 11612 11618 11626 11646 11709 11786 11792 11813 11895 11902 11961 12008 12125 12146 12151 12193 12283 12286 12316. 12322 12441 12479 12509 12513 12521 12541 12551 12638 12731 12807 12832 12834 12845 12876 12901 12923 12935 12936 12941 12952 13029 13141 13160 13173 13179 13207 13211 13253 13266 13318 13355 13419 13421 13493 13556 13559 13614 13631 13671 13704 13757 13761 13773 13777 13811 13861 13864 13886 13889 13945 13956 13958 13Q93 14026 14034 14038 14075 14080 14085 14101 14103 14218 14229 14273 14274 14291 14318 14340 14353 14374 14452 14497 14527 14544 14640 14646 14655 14687 14726 14732 14786 14815 14825 14828 14835 14840 14872 14959 15144 15145 15160 15161 15175 15206 15213 15285 15295 I 15300 15305 15317 15323 15355 15388 15397 15447 15569 15577 15599 15605 15646 15719 15730 15760 15795 15811 15822 15853 15982 15987 16020 16023 16081 16148 16178 16181 16192 16207 16244 16289 16290 16438 16479 16576 16581 16615 16698 16738 16809 16859 16879 16886 16880 16913 16918 16928 16946 16951 16982 17007 17071 17097 17116 17141 17158 17205 17239 17287 17308 17405 17442 17447 17463 17488 17552 17601 17612 17710 17718 17775 17783 17990 17994 18028 18085' 18210 18258 18281 18306 18381 18399 18415 18417 18442 18447 18477 18482 18561 18613 18718 18723 18762 18807 18818 18831 18839 18907 18922 19041 19045 19057 19088 19143 19240 19255 19302 19314 19337 19373 19434 19474 19491 195C5 19513 19515 19544 19552 19570 19592 19655' 19674 19688 19690 19694 19700 19703 19826 19842 19861 19907 19991 20011 20066 20120 20124 20139 20218 20242 20246 20265 20268 20271 20273 20280 20372 20394 20418 20423 20472 20489 20497 20502 20533 20565 20586 20637 20661 20670 20733 20780 20802 20840 20856 20887 20962 20981 20983 20986 20987 20994 21009 21026 21043 21090 21091 21126 21151 21232 21244 21274 21296 21320 21332 21342 21395 21435 21470 21486 21506 21591 21633 21640 21757 21775 21799 21812 21834 21899 21922 21938 21939 22165 22202 22205 22264 22291 22328 22343 22377 22397 22431 22433 22465 22483 22492 22613 22617 22628 22660 22730 22807 22809 22810 22869 22870 22942 22969 23012 23020 23036 23050 2309Ü 23096 23101 23150 23184 23189 23194 23216 23251 23286 23294 23329 23330 23332 23333 23345 23354 23355 23367 23375 23393 23394 23447 23486 23533 23544 23572 23644 23661 23691 23700 23808 23850 23899 23919 23939 24034 24033 24039 24046 24084 24123 24155 24213 24216 24225 2426-1 24321 24380 24387 24415 24488 24492 24515 24557 24575 24581 24604 24641 24681 24693 24701 24712 24737 2'4768 24770 24848 24891 24907 24919 24933 Verbetering 2e klasse, 2e lijst: 3752 m.z. 3791 BROOD Bons 3. Geldig van 26 Aug. tot en met 5 Sept. Bons 4. Geldig van 2 Sept. tot en met 12 Sept. Recht gevende op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood. KOFFIE OF THEE Bon 73 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Van 31 Aug. tot en met 27 Sept. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon 72 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Van 31 Aug. tot Vrijdag 27 Sept. Recht gevend op: 1 K.G. suiker. MEELWAREN Bon 40 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of tarwemeel of boékweltmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. BOTER EN VETTEN Bon 05 tot en met 12 van de Boterkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevend op: 1/2 pond boter. Bon 05-06-07 uan de Vetkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevend op: 1/2 pond margarine of boter. Bon 08 van de Vetkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevende op 1/2 pond boter of 1/2 pond gesmolten spijsvet. Bons 09-10-11-12 van de Vetkaart. Recht gevend op: 1/2 pond boter met een reductie van 10 cent per half pond. GRUTTERSWAREN Bon 14 uit het Algemeen Distributieboekje Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijste- meel. Bon 27 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 250 gram havermout of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 105 uit het Algem. Distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op. 100 gram maïzena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 110 uit het Algem. Distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 5" Geldig: Tot en met 8 September. Recht gevend op: 2 Liter. ZEEP Bon 115 (Geldig tot 25 Sept.) Recht gevend op: 150 gram toiletzeep óf 120 gram huishoudzeep of 200 gr. zacht zeep of 250 gram zeeppoeder of 125 gr. zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. SCHEERZEEP Bon 116. (Geldig tot 31 December.) Recht gevend op: 50 gram scheerzeep of 1 tube scheercrème of 1 pot scheerzeep. Een overzicht van de Groote Markt te Haarlem tijdens het concert, hetwelk Zondagmiddag daar door Duitsche militairen werd gegeven. (Foto De Haas.)

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2