£aaUU BwMm WIJ RIJDEN TAXI VOOR IEDER DOEL! BURGERLIJKE STAND MAANDAG 2 SEPTEMBER' 1940 HAAREEM'S DA'GB'EAO 8 Luchtalarm in Berlijn. Geen bommen geworpen. BERLIJN. 2 Sept. (D.N.B.) In den nacht van Zondag op Maandag is van kwart voor een tot 1 uur 32 luchtalarm gemaakt. Eenige vijandelijke vliegtuigen probeerden een aanval op Berlijn te doen, maar werden door de luchtdoelartillerie ge noodzaakt terug te keeren. In het gebied van Groot-Berlïjn werden geen bommen geworpen. Drogisterij K. van Eden 60 jaar. Hét was te verwachten, dat vandaag het zestig jarig bestaan van de Drogisterij K. van Eden te Haarlem niet onopgemerkt voorbij zou gaan. Mevrouw de wed. Van Eden en haar zoon mochten dit op ondubbelzinnige wijze ondervinden. Er werd belangstelling getoond (niet alleen in de zaak aan het Spaame, maar ook in die aan de Groote Hout straat) in den vorm van ontelbare gelukstelegram men, brieven en briefkaarten, bloemstukken en manden met fruit, o.a. door de Stichting Haarlem's Bloei, het bestuur van den Ned. Drogistenbond, Groote Houtstraatvereeniging enz. Ook van elders kwamen telegrammen en vele klanten kwamen persoonlijk hun gelukwenschen aanbieden. De winkel aan het Spaame was haast te klein om het aantal bloemstukken te bevatten, Vooral voor mevrouw Van Eden is het een onver getelijke dag geworden. 65-jarige man onder de tram. Slachtoffer korten tijd later overleden. AMSTERDAM, 2 Sept. (A.N.P.) Gisteravond even voor tien uur is een 65-jarige man, die bij de kruising Bilderdijkstraat-De Clercqstraat te vroeg uit de uit Haarlem komende tram-stapte onder den eersten voïgwagen geraakt. Hij bekwam een rechteronderbeenfractuur en werd in bewusteloo- zen toestand door den Geneeskundigen Dienst naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Het K. L. M.-gebouw aan Sociale Zaken overgedragen. Vanmorgen werd door den directeur van de K. L. M., den heer A. Plesman, het nieuwe K.L.M.- gebouw aan den Raamweg overgedragen "aan het departement van Sociale Zaken, dat daarin tijdelijk is gehuisvest, Slechts een beperkt aantal genoodigde waren bij deze plechtigheid aanwezig, o.a. ir. R. A. Verwey, secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departe ment van Sociale Zaken, de heer H. Ch. E. van Ede van der Pais, directeur van den luchtvaartdienst, de heer Walaardt Saché, van de NederLandsche Vereeniging voor Luchtvaart, de heer Dutilh, ver tegenwoordigende de International Air Traffic As sociation, mr. dr. D. A. P. N. Kooien, voorzitter van den Raad van Bestuur, mr. J. B. Kan, en jhr. Van den Berch van Heemstede, leiden van den Raad van Commissarissen. Bommen op Zwitsersch gebied. BERN, 2 September (D.N.B.) De staf van het Zwitsersche leger deelt mede: In den nacht van 1 op 2 September zijn weder om vreemde vliegtuigen over ons gezagsgebied ge vlogen. In talrijke plaatsen in West-Zwitserland en in St. Gallen loeiden tusschen middernacht en 1 uur 's morgens dé alarmsirenes. Bij Au (St. Gallen) werden eenige bommen op een open veld gewor pen. Personen werden daarbij niet gewond. In het St. Galler Rijndal openden de troepen het af- weervuur op de vreemde vliegers. Het jaar der bliksemsnelle Duitsche overwinningen (V. P. B,-correspondentie). De achter ons liggende twaalf maanden, van 1 September 1939 tot en met 31 Augustus 1940 zullen in de krijgsgeschiedenis worden geboekstaafd als het jaar van de bliksemoorlogen. Met ongekende militaire en politieke successen heeft Duitschland zijn leidende positie in Europa veroverd. De Duit sche oorlogsvoering was in staat, met de meest ge ringe eigen verliezen millioenen-legers te vernie tigen, te verslaan of gevangen te nemen, om daar mede de materieele zoowel als de moreele kracht dezer legers in een strijd tegen Engeland uit te schakelen. Wat dit voor de zich baan brekende politieke her- orienteering van Europa beteekent. kan men op dit oogenblik nog niet in zijn volle consequenties ©verzien. In ieder geval staat vast, dat na het eer ste oorlogsjaar in Europa aan deze zijde van het Duitsch-Russische interessegebied geen mogend heid meer is. die in staat zou zijn tegen den wil van Berlijn of Rome een politieke, economische, sociale of cultureele heronenteering te ontwikke len, behalve dan de twee as-mogendheden Duitsch land en Italië. Het doel van het Duitsche rijk, Engeland van het continent uit te schakelen, is heden praktisch verwezenlijkt. 'In het volgende zullen wij een kort overzicht ge ven van de drie groote étappen van dezen oorlog, zooals die door de Duitsche weermacht in minder dan 10 maanden met succes gevoerd werd. 1. Polen: op 1 September 1939 oversehréden de Duitsche troepen aan alle fronten de Poolsche grenzen. Reeds aan den avond van den eersten oorlogsdag deelde het oppercommando der weer macht mede, dat de heerschappij in de lucht over het Poolsche gebied door het Duitsche luchtwapen was bevochten. Enkele dagen later was de Corri dor in feilen strijd heroverd en de onmiddellijke verbinding over land tusschen het rijk en Oost- Pruisen hersteld.- In ononderbroken achlervolgings- veldslagen wei-den de Poolsdhe legers in nauwe lijks twee weken op een zeer klein gebied samen gedrongen en op 20 September kon het Duitsche legerbej-ioht constaleercn, dat de slag aan de Weich- sel als „een der grootste vernietigingsslagen aller tijden' kon worden gekenmerkt. Op 27 September bood de Poolsche commandant de overgave van Warschau aan. Op 2 October be zetten de Duitsche troepen de Poolsche hoofdstad. Reeds op 23 September echter had het legerover- zicht van het oppercommando lakon.iek vastgesteld: „De veldtocht in Polen is teneinde", terwijl op een andere plaats in hetzelfde bericht verluidt: „Het aantal gevangenen bedraagt thans meer dan 450.000, het aantal buitgemaakte stukken geschut beidraagt reeds ongeveer 12.000. Het overige oor logsmateriaal. dat buit gemaakt werd. is niet bij benadering te schatten. De snelheid der operaties en de groote successen zijn eenig in de' krijgsge schiedenis". .2 Noorwegen. Op 8 April 1940 bezetten Duitsche troepen Denemarken en talrijke plaatsen aan de Noorsche kust, waarmede zij zooals de daarna ge vonden documenten bewezen, een gelijksoortige actie der Britten, met nauwelijks 12 uren voor sprong, voorkwam. De actie in Noorwegen is een indrukwekkend en doorslaggevend bewijs van een geheel nieuwe, wel haast revolutionnaire oorlogstaktiek. Met. een tot nu toe ongekende nauwe samenwerking van de drie wapenen: leger, vloot en luchtwapen, gelukte het in slechts enkele dagen alle strategische posities aan de Noorsche kust van Oslo tot aan Narvik te overmeesteren en verschillende plaatsen in het Noorsche binnenland te bezetten. Nauwelijks drie weken later was geheel Zuid- en Midden-Noorwe- gen vast in Duitsche handen. Daarmede werd Noor wegen, om de woorden van Churchill te gebruiken, „een op het hart van Engeland gericht pistool". De. wedren om Narvik duurde weliswaar nog tot 10 Juni, omdat de daar strijdende zwakke Duitsche strijdkrachten wekenlang een in atantal veel ster keren tegenstander in een hardnekkigen strijd moest tegenhouden. In het kader der tegen Enge land gerichte operaties, was Narvik slechts een episode zonder meer. Op Noorschen bodem was de principieele strategische beslissing 'reeds gevallen, toen het den Duitschen troepen gelukte de laatste resten der Britsche expeditie begin Mei uit Andals- nes en Namsos te verdrijven, waarbij zij overigens zonder waarschuwing ook hun Noorsche bondg'enoo- ten in den steek liet. Het bezit van Zuid- en Mid- den-Noorwegen bracht de Duitsche luchtmacht met één slag 350 tot 400 K.M. dichter bij Schotland de Shetland-eilanden. Tot op dat oogenblik hadden de Duitsche vliegtuigen naar Scapaflow een afstand van 1000 tot 1200 K.M. voor het grootste deel over zee af te leggen; nu echter waren zij nauwelijks een uur van hun doel verwijderd. Tegelijkertijd echter was Noorwegen als opmarschgebied tegen het Duitsche rijk aan Engeland onttrokken. 3. De veldtocht m het Westen. Het duidelijkst sprak de overwinning der nieuwe strategische ideëen va/n den Führer en zijn generalen staf in den West-Europeesehen veldtocht, die op 10 Mei begon en formeel op 25 Juni, na het sluiten van Italiaansch-Fransche wapenstilstandsverdrag, prak tïsch ec'hter reeds een week tevoren door Pétain's verzoek om wapenstilstand, was geëindigd. In nauwelijks vijf weken schakelde de Duitsche weermacht de Fransohe strijdkrachten uit, welke nog voor weinige jaren als het sterkste leger der wereld hadden gegolden. Bij deze zelfde operaties moest Nederland op 15 Mei capituleeren, terwijl het Belgische leger op 28 Mei de wapens neerlegde. Op 4 Juni werden de resten van de Britsohe expe- ditielegers met achterlating van alle zware wape nen en het geheele oorlogsmateriaal en met zware verliezen door de verovering van Duinkerken uit eindelijk van het vasteland verdreven. Daahdoor stond Frankrijk van dezen dag af geheel alleen tegenover het Duitsche leger. Van 5 tot 17 Juni ont wikkelde zidh, zooals ook in Polen het geval was, een reeks achtervolgings- en vernietigings veldsla gen aan het einde waarvan na den val van alle strategisch belangrijke punten der Maginotlinie op het juiste oogenblik slechts een wapenstilstand kon volgen. Pétain sloot dezen om zijn land voor het aller uiterste te behoeden, temeer, daar op 10 Juni ook Italië tot het offensief op het Alpenfront was over gegaan. De bliksemsnelle veldtochten en hun succes waren niet het resultaat van een meerderheid aan manschappen en materiaal of van een technische superioriteit van Duitschland. Integendeel, het aan tal troepen der tegenstanders van Duitschland waren zoowel in September 1939 als bij het begin van een veldtocht in het Westen in Mei 1940 zonder twijfel in de meerderheid en in hun technische uit rusting gelijkwaardig, hetgeen in het bijzonder bij den strijd in Vlaanderen en Frankrijk duidelijk is bewezen. De Duitsche successen moeten worden toegeschreven aan het voortreffelijke moreel der troepen en aan de bekwame leiding. Deze laatste heeft zorgvuldig en nauwgezetheid bij de voorbereiding verbonden aan de ontwikkeling van nieuwe, aan de moderne wapenen aangepaste strategie. Sedert midden Juni strijdt het rijk uit sluitend tegen Engeland, dat nu over geen enkele hulpkracht op het continent meer beschikt. In overeenstemming met de bijzondere kenmerken der geographische ligging zijn sindsdien aan beide zijden alleen de luchtstrijdkrachten en de vloot in den strijd geworpen. De krijgsverrichtingen moeten ech ter diep in "het gebied van den tegenstander drin gen. De voordeelen zijn daarbij duidelijk aan de zijde van Duitschland. Het is het bezit van alle voorwaarden, die Enge land van het continent afsluiten, het beschikt over een luchtwapen, welke de Engelsche luchtmacht, zoowel wat aantal als opleiding van het personeel als de technische kwaliteit, ver de meerdere is. Voorts steunt Duitschland op een uitgestrekt con tinentaal achterland, dat tengevolge van de Duitsch- Russische overeenkomst volkomen ongevoelig voor eenige blokkade is, hetgeen van Engeland tenge volge van de kwetsbaarheid der overzeesche ver bindingen en de volstrekte noodzakelijkheid uit overzee in te voeren, niet gezegd kan worden. Het tweede oorlogsjaar begint voor Duitschland elk geval met een buitengewoon schitterende ba lans van militaire en politieke successen. Lijk te Roden gevonden. Misdaad wordt vermoed. RODEN 2 September. In een weiland achter een bosch nabij Roden (Dr.) heeft een voorbijgan ger vanochtend vroeg een vreeselïjke ontdekking gedaan. Hij vond daar het lijk van het 22-jarige meisje E. M. uit Roderswolde, dat naar alle waar schijnlijkheid het slachtoffer van een moordaanslag is geworden. De dader is voortvluchtig. (A. N. P.) Rouwbetoon in Roemenië verboden. BOEKAREST, 2 Sept. (D.N.B.) De bladen pu- bliceeren een verklaring van den minister van Bi.n- nenlandsche Zaken, volgens welke het tot dusver gedulde openbare „rouwbetoon" wegens het af staan van Roemecnséhe gebieden terstond verbo den wordt, omdat het wegens deelneming van on verantwoordelijke elementen dreigt te ontaarden. Overtredingen van het gebod worden streng ge straft. President Roosevelt roept de Amerikaansche Staatsmililie op. Zestigduizend man onder de wapenen. NEW YORK, 2 September (D.N.B.) Presi dent Roosevelt heeft 60.000 mén staatspolitie voor een diensttijd van een jaar per 16 September op geroepen. De oproeping omvat, naar verluidt, vier vol ledige divisies der militie met uitzondering van de pantserafdeelingen. Voorts komen daar nog bij zeven eenheden van het luchtdoelgeschut, drie afdeelingen kustartillerie en vier eskaders verken ningsvliegtuigen. De plannen voor een nieuwen luchtaanval worden besproken. Manschappen van een Duitsch eskader in gesprek op een der vliegvelden voordat het sein tot den start wordt gegeven. (Foto Weltbild) Tel. 11025 Garage CEBR. BRINKMANN, Smedesfraaf 22 Elecfrische Wagens (Adv. Ingez. Med.) Haarlemsche Politierechter Zenuwachtige ochtend. ,,'t Is hier vanochtend wel zenuwachtig!" zoo luidde vanmorgen de verzuchting van den Offi cier van Justitie Mr. W. Paardekooper Overman in de zitting van den Politierechter te Haarlem, toen het bleek, dat eenige verdachten zich excu seerden met de opmerking dat zij zoo zenuwach tig waren geweest op het oogenblik toen zij het hun ten .laste gelegde misdrijf pleegden. Het bleek echter ook, dat een typograaf te Haarlem, die terecht stond omdat hij eens anders fiets had weggenomen.' behalve misschien een beetje zenuwachtig, ook tamelijk stevig „onder den invloed" is geweest. Blijkens de dagvaarding was de man bij zijn bezoek aan een café op het karretje van een anderen bezoeker weggereden. „Gestolen" is eigenlijk de juiste kwalificatie niet, aldus verontschuldigde hij zich. „Het kan beter een vergissing genoemd worden, want het was donker toen ik uit dat café kwam en ik had een paar glaasjes bier gedronken. Ik dacht dat het m'n eigen fiets was! Het was in ieder geval mijn bedoeling niet om ze te stelen, want toen de politie-agent, die bij me kwam, me ge vraagd had: „is die fiets van u?", heb ik direct gezegd: „nee die is niet van mij!" Dus dat is toch wel een bewijs." De Politierechter: Maar hoe kon u nu denken, dat die fiets van u was? U was per rij wiel naar een café aan de Groote Markt gegaan en had 'tdaar neergezet. Bij uw vertrek dacht ge er blijkbaar niet aan, want u bent toen loopen- de naar een café aan de Nassaustraat gegaan. Hoe zit dat nu?" Verdachte: „Ik weet het werkelijk niet!" De O f fi c i e r: „Heb je er mee gereden?" Verdachte: „Ja, meneer!" De Officier: „Dan kun je mij niet wijsma ken. dat je niet merkte, op een ander z'n fiets te zitten, want alle rijwielen zijn anders; dat kunt ge voelen aan de trappers, het zadel enz." Verdachte: „Maar als je een glaasje bier op heb, ben je toch heel anders!" Politierechter: „Zoo zie je maar weer, wat je in dronkenschap doet moet je nuchter boeten!" Verdachte: „Het was bovendien maar een oude fiets!" De Officier. „Had je op dien Zondag reden om zooveel te drinken? Was je jarig?" Verdachte: „Neen, ik was naar de wieler baan geweest en ben toen met een vrind mee gegaan". De Officier bleef bij zijn meening, dat de ver dachte had moeten voelen, dat hij niet op z'n eigen fiets zat. „En had hij ze toen later maar teruggebracht. Hij kan toch niet zooveel gedronken hebben, dat hij niet meer wist wat hij deed. Waar zou het heen moeten, als elke verdachte het drinken van een paar glazen als excuus ging bezigen. Ik wil echter aannemen, dat hij de fiets niet voorgoed heeft willen weg nemen en zal daarom ditmaal geen gevangenis straf vragen, doch f 30 boete of 15 dagen". Politierechter (tot verdachte): „Waar om bent u nu loopende van het eerste naar het tweede café gegaan?" Verdachte: ,Jk kan er heusch geen ver klaring van geven. Ik had geen andere fiets noo- dig, want ik heb er zelf een." Politierechter: „Hoe was op dat oogen blik toch uw gedachtengang? Dacht u niet. toen u uit de Nassaustraat wegreed: „hé, dat is mijn fiets niet?" U had het toch moeten mer- ken.Je geeft nu zeker wel toe, dat je verkeerd gehandeld hebt?" Verdachte: „Ja, edelachtbare". Politiere chter„Je wordt nu voor ditmaal vrijgesproken, maar denk er aan, dat een vol gende vergissing niet wordt geloofd!" Met een dankbaar gezicht verliet de biertjes- lustige typograaf de rechtzaal. Muntmeters gelicht. Een dienstbode ha,d op verscheidene tijdstip pen in Mei en Juni meters van electriciteit en gas geledigd, tot een bedrag van ongeveer f 40. Op een vraag van den Politierechter verklaar de zij dit met een schroevendraaier gedaan te hebben. De Officier zag in dit geval geen reden voor clementie. Hij eischte een maand gevangenis straf. De Politierechter veroordeelde haar dienover eenkomstig. Paar kousen gestolen. Een vluchtelinge uit Den Helder, die na het bombardement aldaar alles kwijt was geraakt, had zich op de Maandagmarkt te Haarlem niet kunnen weerhouden, van een stalletje een paar kousen weg te nemen. De Politierechter wees den eisch van den Of ficier toe: f 10 boete of zes dagen gevangenis straf, omdat rekening met de omstandigheden werd gehouden. Automatiek vernield. Een verdachte had 's nachts half twee bij den eigenaar van een automatiek aan de Groote Houtstraat aangebeld en hem gevraagd. ..Hebt u niet was ouds voor me?" „Toen hij dit vroeg", aldus zeide eigenaar, die vanmorgen als getuige gehoord werd, „rook hij naar sterken drank. Ik gaf hem dan ook niets. De heer W. Parson herdacht heden den dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad van de lunchroom van den heer H. Franken, te Haarlem. Hij is bij deze gelegenheid van vele zijden gehuldigd, o.m. door een commissie uit de vaste bezoekers, de heeren Th. Göransson, D. J. van Ellinckhuijzen en E. Blanke, welke huldiging men hierboven ziet. Terzijde van den jubilaris staat de directrice van de lunchroom, Mevrouw N. v. d. BergStam en achter hem zijn beide collega's. (Foto De Haas.) (Zie ook elders in dit nummer). Even later vroeg hij geld aan 'n klant en toen hij ook dit niet kreeg, sloeg hij met zijn vuist een ruitje van rrmn automatiek kapot en ging bo vendien schelden.". -v De verdacht.die verstek liet gaan, had zich bij de politie verontschuldigd, dat hij door den toestand zenuwachtig was geworden. Zijn hand was gewond geraakt. De Officier merkte op. dat het toch niet aan gaat, in een zenuwachtige stemming tot straf bare feiten over te gaan. "Een automatiek moet veilig aan den weg kunnen staan, want die is er voor het gemak van het publiek. Die mag men niet stukslaan. De Officier wilde dit gestraft zien met een week gevangenisstraf. De Politierechter vereenigde zich daarmee. KATTEN- EN HONDENBROOD. In ons dagelijksch lijstje, waarop vermeld staat, welke bonnen geldig zijn, mist men vandaag de aanwijzing omtrent katten- en hondenvoer. Deze bonnen golden lot 1 September en zijn dus niet meer van waarde. De nieuwe bon is echter nog niet aangewezen en dit zal, zoo vernamen wij, nog wel eenige dagen duren. Er heeft zich een kleine stagnatie voorge daan, zoodat de bezitters van raskatten en groote honden of houders van hondenfamilies (want voor één hond wordt geen hondenvoer verstrekt) even geduld zullen moeten hebben. Zij zullen er evenwel rekening mede moeten houden, dat het rantsoen in de volgende periode iets minder zal worden. Zoo zal het hoogste rant soen, 12 K.G. voor een hond, teruggebracht worden tot 10 K.G. en de rest naai* rato. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. IJmuiden, 2 September. Deensche consignatievisch; Groote schelviseh f 39—f 31 Middel schelviseh f 37f 36 Kleinmiddel schelviseh f 37f f 33 Kleine schelviseh f 35 Makreel f 18f 15 Haring f 22—f 20 Kabeljauw f 47 Kleine schol f 37.50—f 23 Schar f 20—f 19 Bot f 40—f 27. Alles per 50 K.G. Zalm f 1.80 per K.G. Spiering f 29—f 26 per K.G. Zoetwatervïsch: Baars 2118 ct„ blei 1614 ct„ snoekbaars 57— 53 ct., voorn 1713 ct. Alles per K.G. BLOEMENDAAL W. VAN WAVEREN 60 JAAR, De heer W. van Waveren te Bloemendaal, die heden zijn zestigsten verj,aardag herdenkt, mocht in de ochtenduren reeds vele blijken van belang stelling ontvangen in den vorm van bloemstukken, telegrammen en brieven. B. HAGEN. HEEMSTEDE Inspecteur Hagen in functie. Met ingang van 1 September heeft de heer B. Hagen, tot dien datum Inspecteur van politie, te Schiedam, zijn functie als Inspecteur van Politie te Heemstede aanvaard. Op 29 September 1910 te Haarlem geboren, be haalde de heer Hagen in 1935 het politiediploma en werd op 15 Mei 1936 benoemd tot adj.-Inspecteur te Schiedam. In die jaren werd daar het politiecorps onder leiding van den in politiekringen be kenden commissaris Clazie geheel gereorga niseerd en gemoderni seerd. De heer Hagen maakte hier een goede leerschool door. In September 1939 volgde zijn bevorde ring tot Inspecteur 2e klasse, doch spoedig daarop moest hij in mi litairen dienst. Tot 23 Mei 1940 was hij le luitenant bij den motoiHienst. „Schiedam", zoo zeide ons de heer Hagen was mij wel lief, vooral om den goeden geest onder het corps". Bij zijn afscheid op Woensdag 21 Augus tus, bleek dat men hem te Sohieidam noode zou missen, maar tevens dat men den scheidenden in specteur gaarne zijn promotie gunde en den werk kring in Heemstede, zoo dicht bij zijn geboorte plaats in een streek'met veel natuurschoon, waar van de heer Hagen een groot liefhebber is. „Als een minder prettige herinnering aan Schie dam", zoo vertelde ons de heer Hagen, „zal mij al tijd bijblijven de vreeselijke ramp op de werf van Wilson, kort na mijn benoeming daar, nl. de ont ploffing op het Grieksc'he tankschip, waarbij 14 dooden vielen en zeer velen gewond werden. De ramp geschiedde slechts enkele tientallen meters van de plaats waar ik stond". Moge de nieuwe inspecteur hier in zijn werk kring veel voldoening' vinden. WEDSTRIJDEN BIJ DE EERSTE IIEEMSTEED- SCIIE REDDINGBRÏGADE. Elk jaar organiseert de Eerste Heemsteedsche Reddingbrigade een zwemfeest. De tijdsomstandig heden waren echter oorzaak, dat er dit jaar van afgezien moest worden. Maar een zwemfeest is nu eenmaal een gelegen heid de vorderingen van de leden te meten, dus werd besloten de wedstrijden in meer intiemen kring in de zwemvijvers te Groenendaal te houden, mede omdat er een fraaie wisselbeker voor het nummer popduiken beschikbaar was gesteld. De uitslag van cfeze zeer geanimeerde wedstrijden, waarbij als jury fungeerden de heeren A. J. Meije- rink, R. J. Engelenberg en P. Wapstra waren als volgt: Popduiken dames 5 deelneemsters: 1. Truus Broers; 2. Ali Baumeister; 3. Bertha Verschoor. Popduiken heeren: 1. R. Abrahams; 2. Evert Bak ker; 3. H. Baumeister. 50 M. zwemmen, waarvan 25 M. schoolslag en 25 M. sleepen met pop: heeren: 1. H. Baumeister; 2. Evert Bakker; 3. Dirk Vos. Dames: 1. Truus Broers; 2. Ali Baumeister; 3, Corri Broers. 25 M. rugslag zwemmen me stokje: 1. Davelaar} 2. Cris v. Bakel; 3. K. v. Geelen. Dames: 1. J. Dinger des; 2. Rie Bauk. Onder water zwemmen: 1. H. Baumeister 35 M.; 2, N. Kersten 29 M.; 3. Evert Bakker 27,50 M. In water wandelen: 1. C. Warmerdam; 2. v. Dort. 50 M. vrije slag leden E. H. B. O. dames: 1. A. Baumeister 52,2 sec.; 2. J. Dingerdes 57 sec.; 3. A. Bank 59.4 sec. Heeren: 1. D. Vs 37.2 sec.; 2. Dr. Mauve 37.2 sec.} 3. W. v. Wirdum 38.4 sec. In een gezellige bijeenkomst had des avonds in café Groenendaal de prijsuitreiking plaats. HALFWEG SCHOOLREISJE JULIANASCHOOL. De hoogste vier klassen van de Julianaschool te Zwanenburg maakten een schoolreisje naar Amster dam, waar zij een bezoek brachten aan het Koloniaal Instituut, Artis en het Aquarium. SANTPOORT SPORTVEREENIGING „TERRASVOGELS". Zondag- nam de nieuwe sportcombinatie, de S. V. „Terrasvogels" het gerestaureerde terrein- en ge bouwencomplex aan den Terrasweg in gebruik Onder de talrijke bezoekers waren de heeren Van der Aart, Vrugt, Boeree en Van Gemerden, be stuursleden van den Haarl. Voetbalbond. Lettende op de resultaten, is deze openingsdag geen succes geworden voor de combinatie, daar alle drie elftallen, welke dezen dag in 't veld kwa men op gedecideerde wijze werden geklopt. Het tweede elftal speelde in de ochtenduren tegen Bloemendaal 2 een* bekerwedstrijd. Met niet minder dan 101 moest het de meerderheid van de Bloemendalers erkennen, die dus op een ge makkelijke wijze in het bezit van den beker kwamen. Daarna kwamen de junioren in het veld. Ook zij boekten geen succes: Met een 83-o ver winning trokken de Kinheimers huiswaarts. Hierna volgde Terrasvogels IR.C.H.-combinatie Alvorens scheidsrechter Boeree het beginsignaal gaf, werd eerst „terrein-chef" Duyn door voor zitter Wolf gehuldigd voor het vele werk door hem aan en op het terrein verricht. Als bewijs van erkentelijkheid speldde hij hem een medaille met inscriptie op de borst, waarvoor de heer Duyn hartelijk dank zei. Hierna heette de heer Wolf den heer A. van der Aart welkom; hij noodigde hem uit, de vlag op de nieuwe kleedgelegenheden te willen hijschen, waaraan deze voided, echter niet, nadat hij vooraf aan de nieuwe combinatie veel goeds voor de toe komst had toegewenscht. De wedstrijd, waarvoor de heer Van der Aart den aftrap deed, is voor de Terrasvogels min of meer een teleurstelling geworden. Hoewel nu niet direct van een sterk R.C.II,-overwicht gesproken kon worden, is het buiten kijf, dat de Haarlemmers die o.m. Van der Horst en Prèvost in de gelederen hadden, veel beter speelden en den wedstrijd ver diend wonnen. Alleen waren de cijfers waarmee dit geschiedde (5—01 wat geflatteerd. HAARLEM 2 September, Bevallen: 30 Augustus: A. A. Reijerts-Heeremans, z. C. Stihneider-Visser, z. M. van Beem-van den EnJd» d. A, A. van der Ham-van Vastenhoven, d. 31 Augustus: M. P. P. Tromp-Steen voorden, d. A. K. Meijer-Terl'inden, d. M. A. C. van de Nes van der Vaart. d. S. H. Eekhout-Koelemij, z. E. Dekker-Walraven, z. L. J. Burger-Jansen van Galen, z. J. de Zwart-Uilkema, d. B. J. van der Velden-van Roon, z. H. J. van Rullen- van der Aa, d, C. A. Wassenaar-van de Sande, 2d. - 1 September: G. Veldt-de Vries, d. G. H. Wensveen-Kaasenbrood, z. C. M. van Deijzen- Wagemaker, d. Overleden: 31 Augustus: J. van de Polder-Groenenberg, 83 j„ Kamperlaan. A. Molenaar-de Wid, 62 j„ Ha- zepaterslaan. G. van Excel, 77 j.. Hagestroat. 1 September: E. P. J. M. z. van J. F. J. M. Erens, 1 maand, Kamperlaan

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8